dOtYcZąCe SzKoŁY =) sPoRtOwE =) dOtYcZąCe StRoNy =)

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

25.06.2010r.

I wreszcie oczekiwany przez wszystkich uczniów koniec roku szkolnego 2009/2010. Początek to msza święta, po której spotkanie nauczycieli, rodziców i uczniów w auli liceum. Pan Dyrektor wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję oraz za osiągnięcia w różnego rodzaju konkurasach i zawodach.Życzył rownież bezpiecznych i udanych wakacji. Po spotkaniu w auli wychwowawcy w klasach wręczyli pozostałym uczniom świadecta. Do zobaczenia 1 września.


Wycieczka klasy 1d

16-19.06.2010r.

Czekamy na relację


Wycieczka klasy 2a

16-18.06.2010r.

Czekamy na relację


Wycieczka klasy 1b

13-15.06.2010r.

Czekamy na relację


SZPAK

08.06.2010r.

Czekamy na relację


Wycieczka do Warszawy i Kazimierza Dolnego klasy 2c

06-08.06.2010r.

6 czerwca klasa II C wraz z opiekunami p.Moniką Bucyk i p. Zbigniewem Tesznarem udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy i Kazimierza Dolnego. W pierwszym dniu uczniowie tej klasy mieli przyjemność zwiedzić zespół pałacowo- ogrodowy w Wilanowie oraz pospacerować w Parku Łazienkowskim. Tego dnia klasa mogła również podziwiać Ogród Botaniczny POWSIN. Po niezwykle długim i wypełnionym zwiedzaniem dniu młodzież udała się na nocleg do Domu Wypoczynkowego w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim. W dniu następnym klasa nadal zwiedzała zabytki stolicy: Zamek Królewski, Stare Miasto, Plac Piłsudzkiego. Po południu klasa udała się na Cmentarz Powązkowski, gdzie mogła zobaczyć groby wielu znanych osobistości ze świata sztuki i polityki oraz złożyć hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem. Muzeum Powstania Warszawskiego, które było kolejnym punktem programu z całą pewnością zrobiło duże wrażenie na uczniach pasjonujących się historią. Miłym zwieńczeniem dnia było ognisko przy muzyce. Ostatni dzień poświęcony był Kazimierzowi Dolnemu. W tym małym, ale niezwykle urokliwym miasteczku młodzież mogła podziwiać zabytkową architekturę miasta oraz wysłuchać kilku legend związanych z miastem. Pogoda, humor oraz dobre samopoczucie dopisywało przez całe 3 dni wycieczki, dlatego mamy nadzieję, że ten kilkudniowy wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów i będzie miłym wspomnieniem z czasów szkolnych.


Matury 2010

04.05.2010r.

Znów zakwitły kasztany i rozpoczeły się matury. Życzymy wszystkich dobrego samopoczucia, spokoju, opanowania i jak najlepszych wyników w części pisemnej i ustnej oraz cierpliwości do ogłoszenia wyników.


Przerwa majowa

30.04.2010r.

Przypominamy, że od 1 do 6 maja 2010 jest przerwa w uczęszczaniu do szkoły dla uczniów klas 1 i 2 jest ona spowodowana dniami wolnymi oraz pisemnymi maturami z języka polskigo, języka angielskiego oraz matematyki.


Pożegnanie klas trzecich - uroczysty apel

30.04.2010r.

Na uroczyste pożegnanie klas trzecich złożyło się wręczenie świadectw , dyplomów oraz nagród, wystąpienie dyrektora szkoły, wychowawców, rodziców i uczniów. Pełen humoru akcent artystyczny był gestem pożegnalnym ze strony klas drugich. Młodsi koledzy uhonorowali odchodzących kwiatami. Dopełnieniem uroczystości było ostatnie oficjalne spotkanie w klasach z wychowawcami.


Pożegnanie klas trzecich - dyskoteka

29.04.2010r.

Odbyła się pożegnalna dyskoteka dla uczniów klas 3, które już jutro odbiorą śwadectwa ukończenia liceum a przed nimi jeszcze tylko matura.


Katyń - ocalić od zapomnienia

29.04.2010r.

W Dynowie odbyły się uroczystości posadzenia Dębów Katyńskich - trzech spośród 2147 dębów, których zasadzenie planuje się w ramach ogólnopolskiej akcji Katyń - ocalić od zapomnienia. Dęby posadzone przy Zespole Szkół, Domu Pogodnej Starości im. św. Brata Alberta i Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie upamietniają Dynowian zabitych i pochowanych w lesie Katyńskim: oficera Józefa Bielca, oficera Antoniego Tuckiego oraz aspiranta policji Feliksa Witkowskiego. Uroczystość w Zespole Szkół poprzedziła msza świeta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. św. Wawrzyńca w intencji zamordowanych oraz prelekcja uczestnika prac ekshumacyjnych w lesie Katyńskim mgr Eugeniusza Taradajko przedstawiająca uczniom Gimnazjum w Dynowie prawdę o zbrodni dokonanej na Narodzie Polskim w Katyniu. Obchody 70 lecia Zbrodni Katyńskiej uświetnił specjalny program artystyczny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół w Dynowie.


Bieszczady 3d

26.04.2010r.

"Carpe diem" - pod takim hasłem odbyła się pożegnalna wycieczka klasy III d. Jej celem były Bieszczady, a konkretnie zdobycie Tarnicy.
26 uczniów i 3 opiekunów od godziny 11.00 wspinało się na szczyt rozkoszując się po drodze pięknymi widokami z Rozsypańca i Halicza. Kapryśna aura dostarczała licznych niespodzianek - od pięknego, gorącego słońca, lekki wiaterek muskający twarze po błyskawice, gromy i obfity deszcz. Po sześciogodzinnej wędrówce na szczyt i godzinnej drodze powrotnej po śliskich kamieniach, wszyscy zmęczeni, ale w dobrych nastrojach, dotarli do Wołosatego, gdzie czekało już ropalone ognisko. Po upieczeniu kiełbasy i krótkim odpoczynku całą ekapia niechętnie wracała do autokaru, rozkoszując się jeszcze każdą chwilą spędzoną razem. Ok. 22.00 rozśpiewany autobus wrócił do Dynowa i tak zakończyła się jednodniowa bieszczadzka przygoda klasy III d.
Ten wyjątkowy dzień został utrwalony na wielu zdjęciach, "przegadany" w niekończących się rozmowach i zapisany jako jeden z najpiękniejszych dni spędzonych w szkolnych murach.
Szkoda tylko, że " w życiu piękne są tylko chwile" i to , co było "już nie wróci więcej".Konkurs z języka niemieckiego

22.04.2010r.

W tym roku po raz pierwszy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zorganizowała konkurs na prezentację multimedialną  dla wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego i powiatu gorlickiego pod nazwą Deutschsprachige Länder in unseren Augen" - "Kraje niemieckojęzyczne w naszych oczach".

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie. Wśród wielu zgłoszeń, bowiem do konkursu przystąpiło 150 szkół, a jury miało za zadanie z 400 prac wybrać 10 najlepszych w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczniowie naszej szkoły znaleźli się w grupie finalistów. 22 kwietnia  2010 uczniowie Joanna Kłosowska (I D), Joanna Rebizak (I D), Mariusz Kłosowski (III B) wraz z opiekunką p.Moniką Bucyk udali się do Krosna na prezentacje prac wraz z komentarzem ustnym, po którym nastąpiło uroczyste rozdanie dyplomów.

Serdecznie gratulujemy !


Msza święta żałobna

13.04.2010r.

Odprawiono została Msza św. żałobna w intencji ofiar tragicznego wypadku prezydenckiego samolotu pod przewodnictwem księdza dziekana Stanisława Janusza. W modlitwie wierni objęli pamięcią Parę Prezydencką oraz wszystkich, którzy oddali swoje życie lecąc na oficjalne uroczystości w 70 rocznicę tragedii katyńskiej. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe dynowskich szkół i instytucji, przedstawiciele władz samorządowych miasta, dynowska młodzież oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy dynowa.Spotkanie z rodzicami

30.03.2010r.

O 15.30 w szkole rozpocznie się spotkanie z rodzicami. Rodziców uczniów klas I i II zapraszamy na indywidualne spotkania z wychowawcami w klasach natomiast rodzice uczniów klas maturalnych rozpoczną wywiadówkę od ogólnego spotkania w auli liceum z dyrketorem po którym odbędzie się w spoktanie w klasach. Gorąco zapraszamy. na /td>Przerwa świąteczna

30.03.2010r.

Od 1 do 6 kwietnia trwa wiosenna przerwa świąteczna. Wszystkim uczniów oraz pracownikom szkoły życzymy dobrych i spokojnych Świąt Wielkanocy, niech Zamartwychstały Jezus napełni nasze serca pokoje i miłością.Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

15.03.2010r.

15. marca 2010 nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w Tyczynie. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie naszej szkoły zajęli 6 pierwszych miejsc i wywalczyli dla naszej szkoły I. miejsce w powiecie.

Natalia Karnas (II D) - I miejsce
Wioleta Paszko (II D) - II miejsce
Olga Kuszek (III D) - III miejsce
Sylwia Pękala (III D) - IV miejce
Izabela Majda (III B) - V miejsce
Karolina Pinkowicz  (III D) - VI miejsce

Serdecznie gratulujemy !Dzień kobiet

09.03.2010r.

Tradycją Dnia Kobiet stają się zmagania męskiej części społeczności szkolnej w ramach Turnieju Satyrycznego. W tym roku do finałowych zmagań i prezentacji przed całą społecznością szkoły dostały się zespoły z klas: 1a, 1c i 2c. Po turniejowych zmaganiach przyznano Złote, Srebrne i Brązowe Jabłka, nagrody dyrektorów szkoły oraz rady pedagogicznej. Uroczystość zakończono złożeniem życzeń i wręczeniem kwiatów. Dziękujemy !!!!! Aby obejrzeć zdjęcia kliknij


Niemiecki tydzień w Rzeszowie

02.03.2010r.

1.marca 2010 rozpoczął się w Rzeszowie tydzień z językiem niemieckim "Jasne, że klar". 2.marca 18-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami panią B.Trzyną i M.Bucyk udały się, by uczestniczyć w warsztatach językowych, grach i konkursach w ramach programu Deutsch Wagen Tour. Program ten oferuje różne możliwości, aby z wielu stron poznać język niemiecki. Chodzi o to, aby pokazać, że nauka niemieckiego może być przyjemna, o czym mogli przekonać się uczestnicy warsztatów. Lektor DWT przytoczył wiele argumentów zachęcających słuchaczy do nauki tego pięknego języka. Można się uczyć niemieckiego, poznając dzisiejszą muzyczną scenę pop, co odkryto w czasie konkursu muzycznego, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły: Anna Piech (II A) i Sabina Gudyka (II A). Uczennice wykazały się znajomością niemieckich zespołów młodzieżowych i zajęły I miejsce. Po południu przyszedł czas, gdzie należało udowodnić, że zna się niemieckich sportowców, pisarzy, znane budowle, polityków, kompozytorów, naukowców czy też niemieckie legendy. Konkurs zakładał również znajomość świata niemieckich bajek. Ukoronowaniem konkursu krajoznawczego były łamańce językow. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali Magdalena Sarnicka (II B) oraz Mariusz Kłosowski (III B). Także w tym konkursie uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy znakomicie reprezentowali naszą szkołę, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udiał.


Ferie

12.02.2010r.

Po długim i męczącym semestrze nadszedł czas odpoczynku rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy uczniom i nauczycielom regeneracji sił i udanego wypoczynku. A wszyscy cali i zdrowi spotykamy się ponownie w szkole 1 marca .


Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

12.02.2010r.

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ już od sześciu lat promuje młode talenty. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i gimnazjalnych, studentów, absolwentów oraz wszystkich tych których pasją są zagadnienia informatyczne. Ponieważ zagadnienia konkursowe wychodzą szeroko poza ramy ministerialnego programu nauczania jest to doskonały sposób na naukę samodzielnego zdobywania wiedzy oraz możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży IT. Z naszej szkołu do etapu wojewódzkiego dostali się uczniowie klasy 3a Marek Gerula oraz Rafał Toczek. Gratulujemy.


Zimowy spacer klasy 1b i 3b

12.02.2010r.

Czekamy na relację i zdjęcia........


Kino, basen -wyjazd 2a

09.02.2010r.

Wycieczka szkolna odbyła się dn. 9.02.2010r. Wyjazd był z Dynowa z placu przed szkołą o godz. 8:45. Wszyscy byli uposażeni w potrzebne sprzęty do spędzenia wycieczki bezpiecznie i zgodnie z zaleceniami wychowawców oraz zasad korzystania z obiektów, w których podczas wycieczki uczniowie mieli przebywać. Środkiem lokomocji jakim dysponowaliśmy był autokar. Katarzyna Grot dołączyła do grupy w miejscowości Biała pod Rzeszowem. Do Łańcuta dojechaliśmy około godz. 9:00. Jechaliśmy tam przez Białą i Rzeszów. Po zapoznaniu się z warunkami korzystania z basenu i zasadami postępowania na nim wszyscy weszli do szatni. Po przebraniu się w obowiązujący strój kąpielowy cała grupa (oprócz jednej osoby) weszła na basen. Jedna osoba nie brała udziału w kąpieli ze względów zdrowotnych (lekkie przeziębienie). Po dwóch godzinach kąpieli cała grupa opuściła basen. Pół godziny zajęło całej grupie przygotowanie się do wyjścia z budynku, gdzie znajdował się basen. Następnie po przeliczeniu przez wychowawcę czy wszyscy znajdują się w autokarze wycieczka wyruszyła w dalszą podróż do Rzeszowa. Po przyjeździe na do Stolicy Podkarpacia i przejściu około 300m cała grupa znalazła się po kinem Zorza. Po około pół godzinnym czekaniu na seans filmu Avatar grupa weszła do sali kinowej. Po obejrzeniu filmu (około godz. 16) i dojściu do autokaru cała grupa została przeliczona przez wychowawcę i około godz. 17:00 cała grupa była w Dynowie. Opiekunami taj wycieczki byli następujący nauczyciele z LO w Dynowie: p. Mariusz Choma, p. Ewa Hadam, p. Katarzyna Grot


Zimowy spacer klasy 2d

09.02.2010r.

Czekamy na relację i zdjęcia ........


"Sieć"

05.02.2010r.

Krakowskie biuro promocji kultury przedstawiło w naszej szkole profilaktyczny spektal teatralny pt.:"Sieć". Oto krótka charakterystyka spektaklu. Jak trudno wyplątąć się z niekorzystnych dla siebie powiązań i związków wie każdy. Młodzi ludzie mają również problem z wychodzeniem z sieci takich związków, tym bardziej gdy są to nieformalne grupy subkulturowe lub zwykłe gangi osiedlowe. Dwaj koledzy z tego samego osiedla - Artek i Michał, ale dwa różne światy. Jeden powiązany z osiedlowym gangiem, a drugi spokojny, "normalny" domator. Ich znajomość zamieni się w poważny konflikt, w który zostanie wciągnięta rodzina Michała. Sprawy przybiorą nieoczekiwany obrót. Spektakl "Sieć" nie tylko porusza sprawę przemocy, z którą spotykamy się w naszym otoczeniu, ale dotyka także zagrożeń na jakie jest narażona. Oprócz "tradycyjnych" już zagrożeń alkoholku i narkotyków coraz częściej pojawiają się nowe związane z rozrywkami (dyskoteki i substancje psychoaktywne powiązane z tego typu imprezami, ale też internet i tzw. dopalacze). "Sieć" to szybkie akcje, narastające napięcie i zaskakujące zakończenie. Aby obejrzeć zdjęcia kliknij


Spotkanie z rodzicami

28.01.2010r.

28 stycznia 2009 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Początek godzina 15.30 w auli.


Zabawa karnawałowa

21.01.2010r.

Po raz kolejny w szkole odbyła się zorganizowana przy pomocy rodziców zabawa choinkowa. Rozpoczeła się o godzienie 17.00 a skończyła po 23.00. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się doskonale. Podczas przerw między tańcami można było nabrać sił dzięki poczęstunkowi jaki przygotowali rodzice, którym serdecznie dziękujemy za przygotowanie całej zabawy. Już czekamy na następną zabawę.


IV Wojewódzki Konkurs Kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej

18.01.2010r.

W środę 20 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się IV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych. Impreza organizowana była pod honorowym patronatem: J.E. Ks. Biskupa Kazimierza Górnego, Mirosława Karapyty Wojewody Podkarpackiego, Zygmunta Cholewińskiego Marszałka Województwa Podkarpackiego, Józefa Kardysia Starosty Kolbuszowskiego i Jana Zuby Burmistrza Kolbuszowej. Program konkursu obejmował występy młodzieży w kategoriach soliści i zespoły. W konkursie wzięło udział blisko 100 uczniów ze szkół z Sędziszowa Małopolskiego, Kolbuszowej, Leżajska, Widełki, Kupna, Cmolasu, Dynowa, Nowej Sarzyny, Nowej Dęby, Tarnobrzega, Strzyżowa, Czudca, Stalowej Woli, Dzikowca, Lubaczowa, Brzostka, Góry Motycznej, Trzęsówki, Boguchwały, Łowy, Raniżowa, Woli Raniżowskiej, Kosiny, Radomyśla Wielkiego, Brzozowa i Rzeszowa. Zespół reprezentujący  naszą szkołę w  składzie: Angela Mędzela - śpiew oraz Grzegorz Gierula- gitara  zostali nagrodzeni III miejscem  za kolędę wykonywaną w języku niemieckim. Gratulacje !!!!!!

 


Studniówka

16.01.2010r.

W dniu 16 stycznia 2010r. w Liceum Ogólnokształcącym im.KEN odbył się bal studniówkowy klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się o 17.00 polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich oraz wystąpieniem Dyrektora Szkoły Pana Kazimierza Żaka i wzniesieniem toastu. Następnie wszyscy udali się na obiad. Około godziny 19.00 rozpoczęła się zabawa przy muzyce zespołu "Skylights". Wrażenia ze studniówki zostały uwiecznione na zdjęciach wykonywanych w przerwach zabawy. Bal trwał do godziny 6.00. Wszyscy świetnie się bawili. Studniówka na długo pozostanie w pamięci nauczycieli i uczniów.


Studniówka część artystyczna

15.01.2010r.

Starym zwyczajem uczniowie klas 3 przygotowali i przedstawili część artystyczną poprzedzającą studniówkę. Poniżej fotorelacja.


Gala rozdania nagród w konkursie bożonarodzeniowym

12.01.2010r.

W dniu 12 stycznia 2010 r. w Auli LO im. KEN w Dynowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w II Międzyszkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym "Radosne święta-twórcze święta" zorganizowanym przez grupę polonistyczną.
Uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście zostali wprowadzeni w uroczysty nastrój dzięki części artystycznej w wykoniu uczniów klasy IIId oraz klasy IIIa
Uczniowei najlepszych prac oraz opiekunowie nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami, nagrodami oraz upominkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.
Zebrani na gali goście mieli możliwość obejrzenia prac na zorganizowanej wystawie.
Po oficjalnej części uczestnicy konkursu podziwiali prace konkursowe oraz wymieniali poglądu przy wspólnym poczęstunku.


Niewolnice z Pipidówki

12.01.2010r.

Uczniowie wraz z opiekunami brali udział w sztuce "Niewolnice z Pipidówki" Michała Bałuckiego, którą przygotował Zespół Teatralny Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Dynowie.


II. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - Austria

11.01.2010r.

11.stycznia 2010 w naszej szkole odbył się II. Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W tym roku uczniowie zmagali się z testem dotyczącym geografii, kultury i polityki Austrii. Największą wiedzą z tego zakresu wykazali się :
I. Magdalena Sarnicka (IIb)
II. Sylwia Pękala (IIId)
III. Mateusz Siwulec (IIa)
Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym , a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.


Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego

06.01.2010r.

W dniu 5 stycznia 2010 roku odbyło się rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego "Radosne święta - twórcze święta". Jury w składzie: przewodniczący mgr Grzegorz Hardulak, członkowie: mgr Małgorzata Galej, mgr Ewa Hadam wyłoniło zwycięzców oraz przyznało 14 nagród (w załączniku protokół z posiedzenia komisji konkursowej). Wyświetl protokół.
Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 12 stycznia 2010 roku o godzinie 14.00 w auli naszej szkoły.


Życzenia świąteczne

22.12.2009r.

W szkole odbył się uroczysty apel, wprowadzający w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przekazujemy najpiękniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzące Święta, pełne rodzinnego ciepła i odpoczynku, napełnią Was prawdziwą radością i pokojem. Niech będzie to dla Was chwila wytchnienia od codzienności, chwila refleksji i dobrej nowiny, która wyzwoli to, co najlepsze i da siły do podejmowania nowych zadań na cały zbliżający się nowy rok 2010.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Konkurs języka niemieckiego -etap szkolny

16.12.2009r.

16 grudnia 2009 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Powiatowego z Języka Niemieckiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Olga Kuszek (III d)
2. Karolina Pinkowicz (III d)
3. Natalia Karnas (II d)
4. Wioleta Paszko (II d)
5. Sylwia Pękala (III d)
6. Izabela Majda (III b)
Serdecznie gratulujemy osobom, które wykazały się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego i życzymy sukcesów w kolejnym etapie tego konkursu.


Spotkanie z rodzicami

09.12.2009r.

9 grudnia 2009  odbędzie się spotkanie z rodzicami. Początek o godzinie 15.30 w auli liceum. Po spotkaniu z dyrektorem rodzice przejdą do klas na spotkanie z wychowawcami. Zapraszamy.


Szkolne Mikołajki

07.12.2009r.

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Mikołaj ze swoją świtą odwiedzał uczniów i nauczycieli i rozdawał słodkie cukierki. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.


Dyskoteka andrzejkowa

26.11.2009r.

Odbyła się dyskoteka "andrzejkowa". Uczniowie bawili się w auli szkoły do 22.00 . Podczas dyskoteki odbyło się również przekazanie władzy nowym przedstawicielom samorządu. Odchodzącemu samorządowi dziękujemy za wytrwałą pracę, zaś nowemy życzymy wielu sukcesow w sprawowaniu swoich funkcji.


Wyniki wyborów

20.11.2009r.

Oto wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego:

Przewodniczący : Marta Oleszko (II A) - 142 głosy
Zastępca: Natalia Karnas (II D) - 61 głosów
Skarbnicy: Patrycja Baran (II B) - 53 głosy i Aleksandra Marszałek (I D)- 30 głosów
Sekretarz: Anna Tyka (I B)- 33 głosy

Sekcja organizacyjna: Radosław Bąk (I A)- 14 głosów i Mateusz Kłyż  (I C)- 19 głosów

Gratulujemy

Wyjazd do kina

20.11.2009r.

Klasy Ia i Id wraz z wychowawcami odbyli krótką wycieczkę do Rzeszowa, podczas której obejrzeli film : "2012"


ŁOWCY MŁODYCH TALENTÓW - JERSZ

18.11.2009r.

18 listopada 2009 odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs języka niemieckiego DEUTSCHFREUND 2009. Test gramatyczno-leksykalny podzielony był na dwie kategorie: uczniowie klas I oraz uczniowie klas II. Najwyższy wynik w naszej szkole oraz III miejsce w województwie w pierwszej kategorii zdobyła uczennica klasy 1a Maria Trybalska. W drugiej kategorii największą liczbę punktów zdobyły uczennice Natalia Karnas (IId) oraz Olga Kuszek (IIId). Serdecznie gratulujemy.


Apel z okazji Święta Niepodległości

10.11.2009r.

Uroczysty apel zorganizowany z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypomniał poprzez recytacje i pieśni patryjotyczne jakże ważną dla wszystkich Polaków rocznicę.


Wyniki wyborów

20.11.2009r.

Oto kandydaci do Samorządu Szkolnego:

  1. 1a - Radosław Bąk,
  2. 1b - Anna Tyka,
  3. 1c - Mateusz KŁyż,
  4. 1d - Aleksnadra Marszałek ,
  5. 2a - Marta Oleszko,
  6. 2b - Patrycja Baran ,
  7. 2c - brak kandydata,
  8. 2d - Natalia Karnas,
Zastanówcie się na kogo głosować. Głosowanie już 19 listopada. Życzymy wszystkim powodzenia

XVII Rzeszowski Dni Kultury Szkolnej

23.10.2009r.

W dniach 21-23.10.2009 rozstrzygnięte zostały konkursy organizowane w ramach XVII Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej. W konkursach wzięła udział młodzież z całego województwa podkarpackiego. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w dwóch kategoriach - fotograficznej i recytatorskiej.
Pulina Opałka z klasy IIId zajęła wysokie II miejsce w konkursie fotograficznym, natomiast Monika Mikoś, również uczennica klasy IIId zdobyła III nagrodę w konkursie recytacji poezji religijnej.
Do konkursu przygotowały uczennice p. Elżbieta Klaczak-Łach i p. Katarzyna Kłyż.
Życzymy dalszych sukcesów.


Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2009r.

14.października 2009 podobnie jak wiele szkół w Polsce świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu tradycyjnie na scenie naszej szkoły wystąpili razem uczniowie i nauczyciele. W roli prowadzących mieliśmy okazję zobaczyć uczniów klasy trzeciej Tomasza Salwiaka (III d) i Jana Łacha (III b). Nauczyciele (p. I. Sarnicka, B. Trzyna, E. Klaczak- Łach, K. Kłyż, J. Bator, M. Jurasiński, E. Hadam. M.Pelc - Chochrek, Z. Tesznar)  tym razem zaprezentowali nam różne postacie bajkowe. Zadaniem uczniów było odgadnięcie postaci, w jaką wcielali się poszczególni nauczyciele. Występy nauczycieli oceniało także szanowne jury w skład którego weszły uczennice klasy III d przebrane za małe dziewczynki. W tym dniu po raz pierwszy wystąpili przed nami uczniowie klas I. Uczniowie klas pierwszych prezentowali nam się wspólnie z wychowawcami w różnych sceneriach: klasa 1a w scenerii ulicznej, klasa 1b w scenerii bajowej, klasa 1c w scenerii kowbojskiej, zaś klasa 1d przedstawiła nam nieco zdeformowaną wersję Kopciuszka.
14. października to dzień, w którym dziękujemy nauczycielom za trud nauczania i wychowania. Uczniowie II c w nieco humorystycznej wersji złożyli życzenia swojej wychowawczyni Monice Bucyk. O tym święcie nie zapomnieli także rodzice uczniów, którzy całej społeczności szkolnej życzyli sukcesów oraz radości płynącej z nauki.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom, oraz uczniom, którzy przyczynili się do tej uroczystości. Żeby zobaczyć więcej zdjęć kliknij tutaj


Półmetek

10.10.2009r.

  10 października 2009 uczniowie klas drugich pod opieką swoich rodziców bawili się w  naszej szkole na tradycyjnym półmetku. Drugoklasiści bawili się wyśmienicie w pięknie udekorowanej sali przy doskonałej muzyce, a wspomnienia z tej zabawy zostaną w ich pamięci zapewne na długo. Serdecznie dziękujemy rodzicom za trud, który włożyli w zorganizowanie imprezy.


Wycieczka 1d

09.10.2009r.

Wycieczka rozpoczęła się od pokonania trasy Dynów -Nozdrzec. Był to jedyny odcinek, na którym pozwoliliśmy sobie skorzystać z autobusu .Prom umożliwił nam przeprawę na drugi brzeg Sanu. Pieszej  wędrówce  do ruin w Dąbrówce sprzyjała słoneczna aura. Na miejscu udało się rozniecić ogień i podtrzymać ognisko. Absorbującym zajęciem było zaglądanie do najbardziej nawet ukrytych zakamarków parku. Do Dynowa wróciliśmy pieszo, przez stację kolejki wąskotorowej. Była to udana próba integracji klasowej . Opiekunami byli  Bogdan Peszek oraz Ewa Hadam. Żeby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj .


Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

03.10.2009r.

   "Jak wygrać życie?"Pod tym hasłem odbyła się Pielgrzymka maturzystów, wychowawców i katechetów Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. W spotkaniu uczestniczyło ponad 6000 maturzystów z terenu naszej Archidiecezji w tym około 100 maturzystów naszego liceum. W drodze na Jasną Górę odwiedzilśimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.


Wieczorek zapoznawczy

24.09.2009r.

  Obył się wieczorek zapoznawczy przygotowany na powitanie klas pierwszych. Uczniowie licznie przebyli na dyskotekę i dobrze się bawili pod opieką nauczycieli. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych od tej pory poczują się jak u siebie. Żeby zobaczyć zdjęcia kliknij


Spotkanie z rodzicami

18.09.2009r.

  23.09.2009  odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z rodzicami. Początek o godzinie 15.30 w auli liceum. Po spotkaniu z dyrektorem rodzice przejdą do klas na spotkanie z wychowawcami. Gorąco zapraszamy do przybycia.


Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2009/2010

01.09.2009r.

  01.09.2009 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2009/2010. Wprowadzenie pocztu sztandarowego otwierało ceremonię rozpoczęcia. Po odśpiewaniu hymnu i wyprowadzeniu pocztu , głos zabrał Dyrektor  Kazimierz Żak, który powitał wszystkich gości w osobach: pana Adama Kozaka -Naczelnika Wydziału Społeczno-Oświatowego w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie , Pana Stanisława  Gieruli  -przewodniczącego Rady Rodziców oraz pani Stanisławy Tynek -zast. przewodniczącego Rady Rodziców. Powitał całe grono pedagogiczne a, szczególnie nowego jej członka -p. Urszulę Bukałę-Pilip. W dalszej części nawiązał do 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, zwracając uwagę na aspekt historyczny oraz patriotyczny. Kolejnym punktem było odczytanie listów Ministra Edukacji Narodowej oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty, nadesłanych z okazji inauguracji roku szkolnego. Pan Adam Kozak przekazał życzenia z tej okazji od Starosty Powiatu Rzeszowskiego , natomiast pan Stanisław Gierula złożył życzenia  w imieniu wszystkich rodziców. Pan Dyrektor Kazimierz Żak wspomniał następnie o wyzwaniach , jakie niesie ze sobą nowy rok szkolny. Dla pierwszoklasistów jest to trudne ze względu na nowe otoczenie i nowe wymagania. Dla klas trzecich  oznacza konieczność zmierzenia się z egzaminem maturalnym z matematyki. Następnie klasom pierwszym przedstawieni zostali wychowawcy. Kończąc swoje wystąpienie, Pan Dyrektor życzył  całej społeczności szkolnej sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Zapraszamy do fotogalerii >>>>>>

Edukacyjny strat w LO

Wakacyjna przerwa w nauce dobiegła końca wraz z  dniem 1 września. Początek roku szkolnego jest momentem, w którym staramy się sprecyzować różne oczekiwania, wyznaczamy cele, kontynuujemy przedsięwzięcia rozpoczęte. Wymiernym efektem  edukacji jest zdany egzamin maturalny. Ze 132 absolwentów, którzy podjęli trud zdawania egzaminu w ubiegłym roku szkolnym, wszyscy uzyskali pozytywne wyniki. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wkroczyło w rok szkolny 2009/10 z liczbą 372 uczniów. W klasach pierwszych naukę rozpoczęło 124 -jeszcze do niedawna- gimnazjalistów. Najliczniejsza grupa-47 pierwszoklasistów - wywodzi się z ZS w Dynowie. Tuż za nimi plasują się uczniowie z gimnazjum dubieckiego-19. Gimnazja w Łubnie, Bachórzu, Nozdrzcu i Harcie ukończyły pozostałe , dość liczne grupy naszych pierwszoklasistów.  Nie zabrakło reprezentantów szkół z Dylągowej, Hłudna,  Izdebek, Jawornika Polskiego, Nienadowej, Pawłokomy, Wary i Wesołej.
Wszystkim uczniom życzymy, aby w nowy rok szkolny wkroczyli z energią i entuzjazmem. Tegoroczni maturzyści mają przed sobą nowej jakości wyzwanie, jakim jest obowiązkowy egzamin maturalny z matematyki. Spełnienia zawodowego, satysfakcji oraz życzliwego podejścia do problemów edukacyjnych i wychowawczych  życzymy nauczycielom. Rodziców prosimy o niezwykle cenne zaangażowanie w sprawy szkolne i pomoc w pokonywaniu trudności, z jakimi przychodzi się niekiedy zmierzyć. 

Dyrekcja LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie


Poniżej zamieszczona została wkładka z miesięcznika "Dynowinka", podsumowująca cały rok szkolny 2008/2009. Zostały w niej zebrane najważniejsze wydarzenia oraz osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Aby powiększyć wybraną stronę, wystarczy na niej kliknąć.

w1_m.jpg
w2_m.jpg
w3_m.jpg
w4_m.jpg


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007 , 2008/2009