line decor
  
line decor
 
 
 
 

 
 
aktualności

koniec roku szkolnego

matura 2012

Znów zakwitły kasztany i rozpoczeły się matury. Życzymy wszystkich dobrego samopoczucia, spokoju, opanowania i jak najlepszych wyników w części pisemnej i ustnej oraz cierpliwości do ogłoszenia wyników.


27 kwietnia 2012 - przerwa majowa

Przypominamy, że od 30 kwietnia do 6 maja oraz 8 maja i 10 maja 2012 jest przerwa w uczęszczaniu do szkoły dla uczniów klas 1 i 2 jest ona spowodowana dniami wolnymi oraz pisemnymi maturami z języka polskigo, języka angielskiego oraz matematyki.


27 kwietnia 2012 - pożegnanie klas trzecich

Na uroczyste pożegnanie klas trzecich złożyło się wręczenie świadectw , dyplomów oraz nagród, wystąpienie dyrektora szkoły, wychowawców, rodziców i uczniów. Pełen humoru akcent artystyczny był gestem pożegnalnym ze strony klas drugich. Młodsi koledzy uhonorowali odchodzących kwiatami. Dopełnieniem uroczystości było ostatnie oficjalne spotkanie w klasach z wychowawcami.


25 kwietnia 2012 - spotkanie z rodzicami

25 kwietnia 2012 o godzinie 15.30 odbędzie kolejne w tym roku spotkanie z rodzicami. Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy najpierw do auli, na spotkanie z dyrektorem zaś rodziców uczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy bezpośrednio do poszczególnych klas na spotkania z wychowawcami.


17 kwietnia 2012 - dni otwarte

17 kwietnia odbyły w naszej szkole dni otwarte skierowane przede wszystkim dla uczniów klas trzecich okolicznych gimnazjów. W programie odbyło się: prezentacja multimedialna naszej szkoły wraz z wystąpieniem dyrektora, doświadczenie z fizyki i chemi, spacer po szkole itp.,


1 kwietnia 2012 -Życzenia świątecznea

Od 5 do 10 kwietnia trwa wiosenna przerwa świąteczna. Wszystkim uczniów oraz pracownikom szkoły życzymy dobrych i spokojnych Świąt Wielkanocy, niech Zamartwychstały Jezus napełni nasze serca pokoje i miłością.


1 kwietnia 2012 - IX POWIATOWy KONKURSU JĘZYKÓW OBCYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU RZESZOWSKIEGO

W dniach 27- 28 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się drugi etap  IX Powiatowego Konkursu z Języków Obcych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego. W konkursie z języka niemieckiego wzięło udział 27 uczestników, a z języka angielskiego 30 uczniów ze szkół powiatowych tj. : Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, Zespól Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie, Zespól Szkół w Tyczynie, Zespól Szkół w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Dynowie. W trakcie zmagań konkursowych panowała napięta atmosfera, jednak w trakcie oczekiwania na wyniki, uczestnicy nawiązywali nowe znajomości. Na uczestników czekał skromny poczęstunek, wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.
Lista laureatów przedstawia się następująco:
JĘZYK NIEMIECKI:
I miejsce:
 DAMIAN POTOCZNY - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DYNOWIE
II miejsce:
 WILK LUIZA –ZESPÓŁ SZKÓŁ W  SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM
KŁOSOWSKA JOANNA- LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DYNOWIE
III miejsce:
SKUBISZ ANNA - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DYNOWIE
SOCHA ALEKSANDRA - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DYNOWIE

JĘZYK ANGIELSKI:
I miejsce:
 BATYCKI DARIUSZ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DYNOWIE
II miejsce:
KOŚCIÓŁEK ANGELIKA – ZESPÓŁ SZKÓŁ W  SOKOŁOWIE MAŁOPOLSKIM
PIELAK AGATA- LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DYNOWIE
III miejsce:
DIAK JOANNA – ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO - WETERYNARYJNYCH W TRZCIANIE
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci zostali nagrodzeni książkami, ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.


16 luty 2012 - Zabawa karnawałowa

Po raz kolejny w szkole odbyła się zorganizowana przy pomocy rodziców zabawa choinkowa. Rozpoczeła się o godzienie 17.00. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się doskonale. Podczas przerw między tańcami można było nabrać sił dzięki poczęstunkowi jaki przygotowali rodzice, którym serdecznie dziękujemy za przygotowanie całej zabawy. Już czekamy na kolejną. Aby zobaczyć zdjęcia przejdź do galerii.


10 luty 2012 - Studniówka

Studniówka - pierwszy prawdziwy bal, do którego przygotowania trwają kilka miesięcy, a wspomnienia pozostaną na długie lata. W naszej szkole podobnie jak w wielu szkołach ponadgimnazjalnych maturzyści już kilkanaście dni przed balem ćwiczyli wraz z wychowawcami układ poloneza i włożyli sporo starań, by w ten wieczór wyglądać oszałamiająco. 4 lutego 2012 w Zespole Szkół w Dynowie odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów. O godzinie 18.00 pan Dyrektor przywitał zebranych gości i aby tradycji stało się zadość rozpoczął bal słowami "Poloneza czas zacząć", po czym uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami zatańczyli poloneza. Dla uczniów studniówka była również okazją do złożenia podziękowań pedagogom za trud włożony w ich kształcenie. Szczególne podziękowania otrzymali wychowawcy klas, pani Joanna Gąska ( III A), pan Michał Piestrak (III B), pani Joanna Duda (III C), pan Bogdan Peszek (III D).Maturzyści pod opieką rodziców i wychowawców klas bawili się do białego rana. Mnóstwo humoru, dobra zabawa i świadomość, że ten bal zamyka pewien etap w ich życiu, tak można podsumować studniówkę naszej szkoły. Aby zobaczyć zdjęcia przejdź do galerii.


27 stycznia 2012 - Ferie zimowe

Po długim i męczącym semestrze nadszedł czas odpoczynku rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy uczniom i nauczycielom regeneracji sił i udanego wypoczynku. A wszyscy cali i zdrowi spotykamy się ponownie w szkole 13 lutego.


23 stycznia 2012 - Spotkanie z rodzicami

26 stycznia 2012 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Początek godzina 15.30 w auli. Zapraszamy.


20 stycznia 2012 - wycieczka do Berlina

W dniach 3-5 stycznia 2012 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie udali się na wycieczkę do Berlina w ramach projektu: „Obok. Polska – Niemcy. 1000 lat historii w sztuce”. Trzydniowy wyjazd w dużej mierze umożliwiła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, która przyznała dotację na ten cel. Wyjazd obejmował zwiedzanie Wrocławia    ( Ostrów Tumski oraz Rynek), nocleg w Słubicach oraz kluczowy punkt programu – zwiedzanie Berlina.
Pełni entuzjazmu, lecz lekko niewyspani wyruszyliśmy około  godziny 5.00. Od samego początku w autobusie panował gwar i słychać  było nieustające, wesołe rozmowy przerywane głośnym śmiechem. Wszyscy byli podekscytowani, nikt nie okazywał zmęczenia. Gdy dotarliśmy do Wrocławia, z zainteresowaniem słuchaliśmy   opowieści przewodnika. Nie skupił się jedynie na standardowych wrocławskich punktach turystycznych, ale również przedstawił nam miejsca, mniej znane, lecz z ciekawą dla nas, młodych, historią. Pomimo chłodu, nikt nie narzekał, wytrwale podążaliśmy za przewodnikiem. Na wrocławskim rynku, wykorzystując czas wolny, sami odkrywaliśmy zakamarki Wrocławia. Około godziny 19 zjedliśmy obiadokolację w restauracji „Teatralna” przy Starówce. Nastrój panujący w lokalu jeszcze bardziej wzmożył nasz apetyt pobudzony już przez długi spacer.  Po pysznym posiłku udaliśmy się na nocleg do hotelu  „Horda” w Słubicach. Po całym dniu wrażeń  mogliśmy odpocząć. Rankiem cała grupa zjadła pyszne śniadanie w hotelu i razem z bagażami wyruszyliśmy w drogę do Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęliśmy od obejrzenia jednego z najdłuższych zachowanych fragmentów Muru Berlińskiego. Wszyscy robiliśmy sobie zdjęcia pod wizerunkiem Breżniewa całującego się z Honeckerem. Nasz autobus następnie zatrzymał się przy Pergamońskim Muzeum. Tam mogliśmy podziwiać pozostałości wspaniałych budowli i dzieła kultury starożytności. Niektóre wystawy zapierały dech w piersiach. Byliśmy zafascynowani historią każdego z eksponatów i staraliśmy się poświęcić każdej ekspozycji jak najwięcej czasu. Po zwiedzaniu muzeum przyszła pora na kluczową dla każdego uczestnika tego wyjazdu wizytę na wystawie w Martin-Gropius-Bau o 1000 latach historii i sztuki polsko-niemieckiej. Wraz z przewodnikiem oglądaliśmy dzieła związane z narodem polskim i niemieckim ułożone w kolejności chronologicznej.  Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie Reichstagu - parlamentu niemieckiego. Byliśmy pod wrażeniem tego pięknego, monumentalnego budynku. Wieczorem na chwilę zatrzymaliśmy się przy Bramie Brandenburskiej, by móc podziwiać ten symbol dawnego podziału Europy. W dalszej kolejności wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Cała wycieczka była dla nas niezapomnianym przeżyciem.  Nikt nie mógł narzekać na nudę, ponieważ każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wyjazd pełen był śmiesznych sytuacji i wrażeń, które zostaną nam długo w pamięci. Mamy nadzieję że współpraca z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej będzie trwała. Czekamy na kolejne tak wspaniałe i udane wycieczki.


11 stycznia 2012 - wyniki IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO

W dniu 2012.01.10 odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie posiedzenie komisji konkursowej w składzie:
Przewodniczący:
Piotr Pyrcz- nauczyciel pasjonujący się podróżami, fotografią, dziennikarz, współredaktor „ Dynowinki”.
Członkowie:
Maria Radoń- polonistka, wieloletnia dyrektorka szkoły, animatorka kultury,
Grażyna Paździorny- polonistka, bibliotekarka, animatorka kultury,
Adam Miklasz- dziennikarz, autor powieści emigracyjnej, znawca Europy Środkowej i Bałkanów.
Po przeczytaniu 9 nadesłanych prac komisja konkursowa  postanowiła  przyznać
- w kategorii szkoły gimnazjalne
Wyróżnienie dla Anny Tworzydło z Gimnazjum  w Hłudnie

-  w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce Izabela Nowak z VI Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
II miejsce Dominika Makaryk z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie
III miejsce Krzysztof Tuzyk z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie

W dniu 2012.01.10 odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej
w Dynowie posiedzenie komisji konkursowej w składzie:
Przewodnicząca:
Jolanta Pyś –Miklasz- współwłaścicielka Galerii na Zabramie, emerytowany nauczyciel języka polskiego, artysta plastyk.
Członkowie:
Grażyna Paździorny-  polonistka, bibliotekarka, animatorka kultury,
Grzegorz Hardulak- artysta plastyk, społecznik lokalny, działacz kulturalny,
Piotr Pyrcz-  nauczyciel pasjonujący się podróżami, fotografią, dziennikarz, współredaktor „Dynowinki”.
Po obejrzeniu ponad 102 prac komisja konkursowa  postanowiła  przyznać nagrody :
- w kategorii szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Justyna Socha z Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie
II miejsce – Izabela Kędzierska z Zespołu Szkół nr 1 w Harcie
III miejsce – Patrycja Cygan z Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie
III miejsce – Joanna Mikuła z Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie
Wyróżnienia:
 Jakub Kędzierski z Zespołu Szkół nr 1 w Dynowie
 Maja Chrobak z Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie
 Bartosz Motyka z Zespołu Szkół nr 1 w Dynowie

-  w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Sylwia Wiater z Liceum Ogólnokształcącego w Tyczynie
II miejsce – Barbara Łach z Liceum Ogólnokształcącego  w Dynowie
II miejsce – Agata Kołodziej z VI Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
III miejsce – Łukasz Kowal z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie
III miejsce – Kinga Tarnawska z Liceum Ogólnokształcącego  w Dynowie
Wyróżnienia:
 Lidia Duda z VI Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
 Bernadetta Kutacha z Liceum Ogólnokształcącego w Tyczynie
 Ewelina Bielec z Liceum Ogólnokształcącego  w Dynowie

         Konkurs recytatorski odbędzie się dnia 18 stycznia o godz. 10.00 w auli szkoły. Uroczysta gala rozdania nagród przewidziana jest na godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy uczestników wraz z opiekunami.

Dyrektor i  organizatorzy konkursu

 


3 stycznia 2012 - konkurs wiedzy "O drzewach i drewnie"

3 stycznia odbył się etap szkolny konkursu wiedzy "O drzewach i drewnie", którego organizatorem i fundatorem nagród było Nadleśnictwo Dynów. Przygotowała i przeprowadziła ten konkurs pani mgr Małgorzata Kaczorowska (pracownik nadleśnictwa Dynów). Do realizacji przystąpiło 26 uczniów, którzy odpowiadali zespołowo na bardzo różne zagadnienia związane z biologią lasu i gospodarką drewna. Ostateczne wyniki były następujące:
I miejsce (grupa IV) : Gabriela Szmul, Sylwia Wandas, Anna Marszałek - kl. IIb
II miejsce (grupaVI) : Izabela Szybiak, Justyna Kipisz, Sylwia Sękowska, Michał Bujdasz - kl. IIb i Ia
III miejsce (grupa V) : Michał Niziołek, Jakub Zgłobicki, Krystian Gosztyła - kl. IIb
Zwycięzcy tego konkursu zostali uhonorowani pięknymi książkami i albumami o tematyce przyrodniczej, natomiast pokonani otrzymali nagrody pocieszenia w postaci filmu "Leśny przewodnik po Bieszczadach". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


19 grudnia 2011 - konkurs "Jestem OK. - nie palę"

19 grudnia w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Rzeszowie rozstrzygnięto VI konkurs plastyczny na plakat pod hasłem: "Jestem OK. - nie palę". Nasza koleżanka Karolina Wojtowicz uczennica klasy II c została wyróżniona za swoją pracę. Gratulujemy sukcesu.


13 grudnia 2011 - wyjazd do Berlina

 

Liceum Ogólnokształcącemu w Dynowie realizuje projekt  Zwiedzanie wystawy „Obok. Polska- Niemcy. 1000 lat historii w sztuce”.
W ramach tego projektu 30 uczniów Liceum Ogólnokształcącego weźmie udział w wycieczce  do Berlina w dniach 3-5 stycznia 2012 roku.
Celem wycieczki jest:
- obejrzenie wystawy: „Obok. Polska- Niemcy. 1000 lat historii w sztuce”
- przybliżenie historii sąsiedztwa polsko- niemieckiego
- poszerzenie wiedzy z dziedziny kultury, sztuki
- poznanie dziedzictwa kulturowego, historycznego stolicy Niemiec
- doskonalenie i rozwijanie umiejętności językowych
- integracja uczniów
Projekt wspierany jest przez Fundację Współpracy Polsko - Niemieckiej.

Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit  


15 grudnia 2011 - Koszykówka

Drużyna w składzie: Patrycja Gajewska, Anna Niemiec, Patrycja Pinda, Aleksandra Gierula,  Mariola Tworzydło, Monika Toczek, Aleksandra Wojnarowicz, Anna Baran, Barbara Łach, Agata Lech, Justyna Kipisz, Lucyna Kustra zajęła II miejsce w powiecie w koszykówce. Zawody odbyły się w Harcie. Gratulujemy.


15 grudnia 2011 - Koszykówka

Drużyna w składzie: Paweł Małachowski, Patryk Banaś, Konrad Motyka, Dawid Mazur, Dariusz Potoczny, Adrian Potoczny, Dawid Cichy, Bartłomiej Toczek, Niemiec Piotr, Paweł Tarnawski, Damian Sebzda, Kamil Niedzielski zajęła II miejsce w powiecie w koszykówce. Zawody odbyły się w Miłocinie. Gratulujemy.


13 grudnia 2011 - Badminton

12 grudnia 2011 odbył się finał wojewódzki Licealiady w badmintonie. Dziewczyny w składzie: Ewelina Bubenko, Barbara Łach, Justyna Pilch zajęły III miejsce. Jest to najlepszy wynik w historii naszej szkoły. Chłopcy w składzie: Damian Sebzda, Łukasz Gudyka, Rafał Szczepański zajęli VII miejsce i tym samym powtórzyli wynik zeszłoroczny. W kadrze szkoły wśród chłopców należy wymienić również Patryka Banasia, który uczestniczył w półfinale wojewódzkim, jednak ze względów osobistych nie mógł uczestniczyć w zawodach finałowych.


8 grudnia 2011 - Piłka ręczna

7 grudnia 2011 w Miłocinie odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców. Drużyna naszej szkoły w składzie: Paweł Małachowski, Konrad Motyka, Mateusz Podgórski, Dariusz Potoczny, Kamil Niedzielski, Szymon Motyka, Michał Niziołek, Radek Bąk, Adrian Potoczny, Patryk Banaś, Sławek Golonka zajęła III miejsce w półfinale wojewódzkim


2 grudnia 2011 - Piłka ręczna

1 grudnia w Rzeszowie odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Ewelina Skubisz, Mariola Tworzydło, Karolina Szajnik, Karolina Prokop, Katarzyna Polewka, Izabela Pudysz, Ewelina Bielec, Lucyna Kustra, Aleksandra Marszałek, Gabriela Kajdas, Anna Tyka, Magdalena Trawka zajęła II miejsce w rejonie.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2 grudnia 2011 - Piłka siatkowa

30 listopada 2011 w Kamieniu odbyły się zawody w piłce siatkowej. Drużyna naszej szkoły w skłądzie: Rafał Szczepański, Janusz Szeremeta, Łukasz Gudyka, Patryk Banaś, Paweł Małachowski, Damian Sebzda, Dawid Cichy, Szymon Motyka, Bartek Toczek zajęła VI miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


2 grudnia 2011 - Unihokej

30 listopada 2011 w Kamieniu odbyły się zawody w unihokeju dzięwcząt. Drużyna naszej szkoły w skłądzie : .Angelika Siwulec, Barbara Łach, Ewelina Skubisz, Mariola Tworzydło, Ewelina Bielec, Katarzyna Polewka, Izabela Pudysz, Lucyna Kustra, Małgorzata Kałamucka, Maria Łysiak zajęła V miejsce w rejonie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


1 grudnia 2011 - Wyniki konkursu

W ramach XIX edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej rozstrzygnięty został m.in. konkurs literacki. W kategorii proza III miejsce zdobył uczeń klasy II a Piotr Kędzierski, który do konkursu przedstawił opowiadanie "Zmierzch straży". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do lektury opowiadania.


1 grudnia 2011 - Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Porozmawiajmy o Aids"

21 listopad rozstrzygnięta została VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Porozmawiajmy o Aids". Komisja Konkursowa oceniła 358 prac i przyznała nagrody. Wyróżnienie otrzymała Rozalia Kośmider za pracę "Z kwiatka na kwiatek". Serdecznie gratulujemy! W holu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej zorganizowano wystawę pokonkursową, która będzie eksponowana do końca stycznie 2012 roku


30 listopada 2011 - Piłka siatkowa I miejsce w powiecie

29.11.2011 w Kamieniu odbyły się zawody w piłce siatkowej. Drużyna naszej szkoły w składzie : Patrycja Pinda, Paulina Makaryk,Izabela Antosiak,Małgorzata Smolińska, Mariola Tworzydło, Mariola Kaszycka, Ewelina Skubisz, Agnieszka Dudziak, Magdalena Trawka, Karolina Pniewska, Lucyna Kustra, zajęła I miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


30 listopada 2011 -Piłka ręczna

W dniu 21.11.2011 r. w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się finał rejonowej Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięły udział cztery drużyny:
ZS Technicznych w Leżajsku, III LO Rzeszów, ZS nr 3 w Łańcucie oraz LO Dynów.
Nasza drużyna po dużych emocjach i wspaniałej walce zajęła II miejsce, wywalczając sobie po raz pierwszy w historii naszej szkoły awans do półfinału wojewódzkiego. Dzięki temu sukcesowi nasi piłkarze ręczni znaleźli się w gronie 12 najlepszych ekip w województwie podkarpackim.
Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze występy.
Wyniki meczów:
LO Dynów - III LO Rzeszów          10:22
LO Dynów - ZS nr 3 w Łańcucie     25:7
LO Dynów - ZST w Leżajsku          17:13


24 listopada 2011 -Przekazanie samorządu

Czekamy na relacje i zdjęcia.


23 listopada 2011 -Spotkanie z rodzicami

23 listopada 2011 odbędzie się w naszym liceum spotkanie z rodzicami, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców. Początek o godz. 15.30 w auli liceum.


18 listopada 2011 - Szachy

Drużyna w składzie: Agata Pielak, Patryk Banaś, Piotr Niemiec, .Rafał Sowa zajęła V  - VI MIEJSCE REJON w szachach drużynowych. Turniej odbył się Sokołowie Małopolskim. Gratulujemy.


17 listopada 2011 - Unihokej

Drużyna naszego liceum w składzie: Paweł Małachowski, Konrad Motyka, Damian Sebzda, Dariusz Potoczny, Sławomir Golonka, Arkadiusz Demczak, Rafał Szczepański, Janusz Szeremeta, Damian Szczepański zajęła III rejonie w unihokeju. Turniej odbył się Kamieniu. Gratulujemy.


17 listopada 2011 - Dyktando po niemiecku

W dniu 15 listopada 2012 roku odbył się etap szkolny  II Ogólnopolskiego  Konkursu Dyktanda Języka Niemieckiego DAS DEUTSCH DIKTAT. W konkursie tym wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły. Najwięcej punktów uzyskała Anna Skubisz z klasy II d. Uzyskała ona tytuł Szkolnego  Mistrza Ortografii i weźmie udział w  etapie regionalnym dyktanda, który odbędzie się 17.12.2011 (sobota), godz. 10.00  w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.


17 listopada 2011 -Fotka

W auli naszego liceum odbyło się przedstawienie : "Fotka". Czekamy na relacje


16 listopada 2011 - Tenis stołowy

Dziewczyny w składzie : Izabela Antosiak, Agata Lech i Małgorzata Kałamucka zajęły III miesjce w powiecie podczas zawodów w tenisie stołowym w Sokołowie Małopolskim. Grupa chłopaków natomiast w składzie: Damian Sebzda, Paweł Tarnawski i Jarosław Atak zajeli miejsce V. Gratulujemy.


16 listopada 2011 - Wyniki wyborów
Wybory zostały rozstrzygnięte, oto wyniki:
Karol Tynek - 110 głosów
Natalia Sowula - 103 głosów
Jolanta Gudyka - 48 głosów
Piotr Hendzel - 21 głosów
Katarzyna Pantoła - 13 głosów
Mariola Tworzydło - 11 głosów
Aleksandra Socha - 9 głosów
Anna Skubisz - 6 głosów
Faustyna Toczek - 4 głosy
Magdalena Kruczek - 2 głosy
Zuzanna Pyś - 2 głosy
Wobec tego skład nowego Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący - Karol Tynek kl. II b
Z-ca przew. - Natalia Sowula kl. II a
Skarbnik - Joalanta Gudyka kl. II c
Sekretarz - Anna Skubisz kl. II d
Kronikarz - Aleksandra Socha kl. II d
Protokolant - Katarzyna Pantoła kl. II c
Przew. sekcji imprez - Piotr Hendzel kl. I a
Przew. sekcji dekoracyjnej - Faustyna Toczek kl. I b
Życzy wytrwałości i owocnej pracy :)

15 listopada 2011 - Konkurs Czytelniczo - Literacki
W listopadzie rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Czytelniczo - Literacki na wiersz lub fraszkę o bibliotece, organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie, oddział w Sędziszowie Małopolskim . W konkursie wzięło udział 3 uczniów naszej szkoły. 2 uczennice - Agnieszka Niedźwiedź z klasy I a i Anna Salwiak z klasy 1 d otrzymały wyróżnienie. Do konkursu przygotowały uczennice polonistki pani E. Klaczak - Łach, J. Duda i K. Kłyż.

15 listopada 2011 - Licealiada
Nasza szkoła już piaty raz z rzędu zajęła I miejsce w powiecie w rozgrywkach sportowych w ramach Licealiady. Sukces ten zawdzięczamy w dużej mierze naszej utalentowanej i wysportowanej młodzieży, jak również nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowują młodzież do zawodów sportowych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14 listopada 2011 - Konkurs Bożonarodzniowy
Więcej informacji kliknij na obrazek

10 listopada 2011 - Konkurs recytatorski
W dniu 10 listopada 2011 w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Razem - bo szczęście to drugiemu człowiekowi w oczy spojrzeć czule". Jury konkursowe wysłuchało prezentacji gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z Dynowa i okolic. Poziom recytacji był wysoki. Nasza uczennica Katarzyna Sapa pięknie wyrecytowała przygotowane wiersze i zajeła III miejsce, ustępując tylko recytatorkom z Kańczugi i Przeworska. Wyróżniona w konkursie została też Emilia Cieśla z klasy 1d naszego liceum. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, dziekując opiekunkom: pani Elżbiecie Klaczak-Łach, pani Katarzynie Kłyż i pani Joannie Dudzie za pracę z recytatorkami.

10 listopada 2011 - Wybory do Samorządu Szkolengo - prezentacja kandydatów
Kandydaci do Samorządu Szkolnego :
1a - Piotr Hendzel
1b - Kamila Karnas, Faustyna Toczek
1c - brak kandydata
1d - Zuzanna Pyś, Mariola Tworzydło
2a - Natalia Sowula
2b -Tynek Karol
2c -Jolanta Gudyka, Katarzyna Pantoła
2d -Anna Skubisz, Aleksandra Socha
Zastanówcie się na kogo głosować. Głosowanie już 14 listopada. Życzymy wszystkim powodzenia

10 listopada 2011 - Piłka Ręczna

Drużyna w składzie: Paweł Małachowski, Konrad Motyka, Mateusz Podgórski, Dariusz Potoczny, Kamil Niedzielski, Szymon Motyka, Michał Niziołek, Radek Bąk, Adrian Potoczny, Patryk Banaś ,Sławek Golonka zajęła I miejsce w finale powiatu w piłce ręcznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


10 listopada 2011 - 93 Rocznica Odzyskania Niepodległości -uroczysty apel
10 listopada o godz. 12.00 w auli naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękny, nastrojowy montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie klas II a, II c i III b pod opieką pani Katarzyny Kłyż i Moniki Wandas - Wasieńko, natomiast oprawą muzyczną programu zajął się pan Andrzej Szul. pod którego fachową ręką uczestnicy pozalekcyjnych zajęć muzycznych od niedawna prowadzonych w naszej szkole, przygotowali piękne piosenki wraz z muzyczną ich aranżacją. Program wprowadził wszystkich w bardzo refleksyjny i liryczny nastrój.

9 listopada 2011 - Piłka ręczna

Drużyna naszego liceum w składzie : Ewelina Skubisz, Mariola Tworzydło, Karolina Szajnik, Karolina Prokop, Katarzyna Polewka, Izabela Pudysz, Ewelina Bielec, Lucyna Kustra, Aleksandra Marszałek, Gabriela Kajdas, Anna Tyka, Magdalena Trawka zajęła I miejsce w powiecie w piłce ręcznej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


4 listopada 2011 - Dyktando

W dniu 4 listopada 2011 odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie organizowane przez Nadleśnictwo Dynów - "Leśne dyktando". 67 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich mierzyło się z "płochliwymi bażantami", "dylązem garbażem" czy "rohatyńcem nosorożcem". Dyktando przysporzyło wielu uczniom trudności, ale też było doskonałą lekcją ortografii. Komisja konkursowa po wnikliwej analizie prac, w kategorii szkoły średniej przyznała aż 4 miejsca naszym uczniom: I miejsce Sylwii Siry, II miejsce Ewie Matwijczyk, Aleksandrze Toczek, Katarzynie Polewce. Tak trzymać dziewczyny! Gratylujemy. Z uczniami przygotowującymi sie do konkursy pracowały: p. E. Klaczak-Łach, p. K. Kłyż, p. J. Duda.


2 listopada 2011 - Piłka Ręczna

Drużyna w składzie: Paweł Małachowski, Konrad Motyka, Mateusz Podgórski, Dariusz Potoczny, Kamil Niedzielski, Szymon Motyka, Michał Niziołek, Radek Bąk, Adrian Potoczny, Patryk Banaś ,Sławek Golonka zajęła I miejsce w powiecie w piłce ręcznej.


28 października 2011 - Badminton

W dniu 28.10.2011 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt w ramach Licealiady SZS. Naszą szkołę w zawodach reprezentowały: Ewelina Bubenko, Barbara Łach oraz rezerwowa Justyna Pilch.
W zawodach brało udział 10 szkół: trzy z Przemyśla, dwie z Lubaczowa, dwie z Dynowa, po jednej z Jarosławia, Rzeszowa i Dubiecka.   
W turnieju nasze dziewczęta nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie swoje mecze i dzięki temu z I miejsca awansowały do Finału Wojewódzkiego.   Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom, dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej lotki oraz życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim.

Wyniki meczów:
I faza grupowa:
LO Dynów - I LO Przemyśl     (3 - 2)
LO Dynów - ZSEiO Przemyśl  (3 - 0)
II faza grupowa:
LO Dynów - III LO Rzeszów   (3 - 2)
LO Dynów - ZSZ Dynów         (3 - 1)
Finał:
LO Dynów - I LO Przemyśl     (3 - 1)

26 października 2011 - Szachy Drużynowe
Drużyna w składzie: Agata Pielak (3a), Patryk Banaś (3a), Piotr Niemiec (2a) i Rafał Sowa (3c) zajęli podczas zawodów w Sokołowie Małopolskim drużynowo II miejsca w szachach
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

25 października 2011 - Badminton

W dniu 25.10.2011 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców w ramach Licealiady SZS. Naszą szkołę w zawodach reprezentowali: Damian Sebzda, Łukasz Gudyka oraz rezerwowy Patryk Banaś.
W zawodach brało udział 9 szkół: trzy z Przemyśla, dwie z Lubaczowa, dwie z Dynowa, po jednej z Jarosławia i Rzeszowa.   
W turnieju nasi chłopcy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i uplasowali się na II miejscu wygrywając decydujący mecz o awansie do Finału Wojewódzkiego z drużyną z Lubaczowa.

Wyniki meczów:
Faza grupowa:
LO Dynów - ZSZ Dynów  (3 - 0)
LO Dynów - ZSEk.iO Jarosław  (3 - 0)
Faza Finałowa:
LO Dynów - I LO Przemyśl  (1 - 3)
LO Dynów - LO Lubaczów   (3 - 1)


22 października 2011 - Półmetek klas drugich
Długo wyczekiwany przez uczniów klas drugich Bal Półmetkowy 2011 odbył się 22 października w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 18.30, kiedy podano pierwszy posiłek. Zaraz po nim większość uczniów zapełniła parkiet pięknie udekorowanej sali gimnastycznej i rozpoczęła zabawę przy muzyce zespołu "Diament". Zabawa była wspaniała! Wśród uczestników panowała radosna atmosfera, z każdego pawilonu dobiegał gwar żywo prowadzonych rozmów, a na sali roiło się od roztańczonych par. Około 5 rano impreza dobiegła końca. Czas upłynął, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jednak wspomnienia tej październikowej nocy pozostaną na zawsze w głowach uczestników.

20-21 października 2011 - Wycieczka klasy 3a
W dniach 20-21.10.2011 odbyła się wycieczka klasy IIIa w Pieniny. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy zamek w Niedzicy oraz pobliską zaporę wodną na Zalewie Czorsztyńskim, a także ruiny zamku w Czorsztynie. Po zakwaterowniu i obiadoklacji wybraliśmy się na wieczorne zwiedzanie Szczawnicy. Następnego dnia po śniadaniu, spotaliśmy się z przewodnikiem. Wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, z której mieliśmy piękny widok na Tatry Słowackie. Następnie busem przejechaliśmy do Sromowiec Niżnych i udaliśmy się na szlak prowadzący do Trzech Koron. Po około dwóch godzinach zdobyliśmy szczyt. Wszyscy pomimo lekkiego zmęczenia i zimna podziwiali panoramę jaka rozpościerała się z góry. Podczas wspólnej wędrówki pan przewodnik opowiadał ciekawiostki związane z Pieninami, w szczególności z roślinnością, zwierzętami a także historią. Schodzilismy inną trasą i po ok 3 godzinach byślimy w Krościenku. Po krókim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy 3a p. Joanna Gąska, opiekunem była dodatkowo p. Monika Owsiany. W wycieczce brało udział 17 uczniów.

14 października 2011 - Dzień Edukacji Narodowej
Czekamy na relacje

12 października 2011 - zawody sportowe

Wyniki jakie osiągneli uczniowie w indywidualnych biegach przełajowych w Kamieniu:
DZIEWCZYNY
1.Trawka Magdalena - I miejsce
2.Pękala Magdalena - II miejsce
3. Tworzydło Mariola - III miejsce
4.Kajdas Gabriela
5.Kustra Lucyna
6.Dąbrowska Aleksandra
7.Skubisz Ewelina

CHŁOPCY

1.Potoczny Adrian - VI MIEJSCE
2.Cichy Dawid
3.Zych Damian
4.Chrapek Dawid
5.Sochacki Michał
6.Tarnawski Paweł
7.Potoczny Dariusz - V MIEJSCE
8.Naumowicz Bartłomiej


AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO: PRZEMYŚL 22.10.2011
Magdalena Trawka, Magdalena Pękala, Mariola Tworzydło.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


8 października 2011 - pielgrzymka klas trzecich na Jasną Górę
Jak co roku, uczniowie klas trzecich wraz z ksiedzem M. Piliszko oraz wychowawcami (J. Duda, J. Gąska, M. Piestrak) udali się na Jasną Górę, by wraz z innym maturzystami modlić się przed obrazem Matki Boskiej o pomoc w zdaniu matury i dokonanie właściwych wyborów życiowych. W drodze na Jasną Górę uczniowie zatrzymali się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. W Częstochowie o godzinie 17.00 uczniowie wzięli udział w mszy świętej, która odbyła się w bazylice, sprawowanej przez biskupa M. Cisło, następnie o 20.00 w Kaplicy Matki Bożęj odbył się różaniec zakończony apelem jasnogórskim. Na zakończenie wspólnej modlitwy odbyła się na wałach droga krzyżowa. Mamy nadzieję, że pielgrzymka i wspólna modlitwa pomogły przygotować się uczniom duchowo do czekających ją niebawem ważnych wyborów życiowych.

6 października 2011 - wieczorek zapoznawczy
6 października 2011 odbędzie się wieczorek zapoznawczy, początek godzina 17.00. Czekamy na relacje.

5 października 2011 - lekcja otwarta z fizyki
Dnia 5 października 2011 młodzież z naszej szkoły wzięła udział w prelekcji edukacyjnej "Spotkanie z astronomią", które odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Mam nadzieję, że uczniowie dzięki temu spotkaniu poszerzyli swoją wiedzę o nowe odkrycia naukowców zmieniające współczesny obraz Wszechświata, oraz dowiedzieli się jak interesujące , ale i ważne dla ludzkości jest badanie Wszechświata. Uczniowie poznali jeden z ciekawszych aspektów astronomii jaki stanowią obserwacje nieba oraz zachodzących na nim zjawisk astronomicznych. Mogli również zapoznać się ze sprzętem astronomicznym do obserwacji znanych z podręczników szkolnych obiektów astronomicznych . Myślę, że skorzystanie z tego typu prelekcji popularnonaukowej pomoże w rozwijaniu zainteresowań, kształtowaniu świadomości i światopoglądu młodego człowieka.

29 września 2011 - spotkanie z rodzicami
29.09.2011 odbędzie sie pierwsza w tym roku szkolnym wywiadówka, początek o 15.30 w Auli LO, po spotkaniu ogólnym zapraszamy do klas na spotkanie z wychowawcami.

26 września 2011 - zawody sportowe

Wyniki jakie osiągneli uczniowie w lidze lekkoatletycznej w Rzeszowie:
DZIEWCZYNY
100 m - Magdalena Trawka - 14.04
100 m - Ewelina Skubisz - 15,07
100 m - Gabriela Kajdas - kontuzja

4 x 100m - Magdalena Trawka, Ewelina Skubisz, Gabriela Kajdas, Ewelina Kustra - 58.44

400 m -Magdalena Pękala - 1.12.27 - rekord szkoły
400 m - Mariola Tworzydło - 1.13.89
400 m - Aneta Kamińska - 1.15.20

800 m - Barbara Łach - 3.03.33
800 m - Dominika Potoczna - kontuzja

skok w dal -  Aleksandra Gierula - 4.57 - rekord szkoły

pchnięcie kulą
- Angelika Siwulec - 7.28
- Joanna Martowicz - 6.95
- Izabela Antosiak - 6.26

CHŁOPCY
100 m - Rafał Szczepański, Damian Sebzda, Dawid Cichy

4 x 100m - Rafał Szczepański, Damian Sebzda, Dawid Cichy,  Damian Zych

400 m - Krystian Lis, Adrian Potoczny

1500 m- Dariusz Potoczny, Michał Sochacki, Dawid Chrapek

skok w dal - Paweł Małachowski, Damian Szczepański,Damian Zych

pchnięcie kulą - Konrad Motyka, Adrian Domin

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


21-23 września 2011 - wycieczka do Warszawy
W dniach 21-23.09.2011 odbyła się wycieczka klasy IIa i II c do Warszawy. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania stolicy, zapoznania się z kulturą i religią islamu (zwiedzanie meczetu), historią i kulturą narodu polskiego. Wycieczka miała bardzo bogaty plan, który został zrealizowany w 100%. Młodzież odwiedziła budowaną świątynię Opatrzności Bożej, Zamek Królewski, Łazienki, Stare Miasto, Powązki, Cmentarz Wojskowy, ponadto Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik.
Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas drugich p. Elżbieta Klaczak - Łach oraz p. Katarzyna Kłyż. Opiekunem był dodatkowo p. Mariusz Choma. W wycieczce brało udział 41 uczniów.

8-9 września 2011 - kiermasz książek
8-9.09.2011 odbył się w szkole kiermasz książek.

1 września 2011 - początek roku szkolnego 2011/2012
01.09.2011 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012. Zwyczajem lat ubiegłych o 8.00 odbyłą sie w kościele msza św., po której uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne spotali się w auli liceum. Wszystkich, a w szczególnośći pierwszoklasistów, gorąco i serdecznie powitał pan Dyrektor życząc całej społeczności szkolnej sukcesów w rozpoczynającym sie nowym roku szkolnym. Po spotakniu ogólnym, odbyły się w klasach spotkania z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim dużo wytrwałości i samych dobrych chwil.

Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2010/2011, 2009/2010


Poniżej zamieszczona została wkładka z miesięcznika "Dynowinka", podsumowująca cały rok szkolny 2010/2011. Zostały w niej zebrane najważniejsze wydarzenia oraz osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Aby powiększyć wybraną stronę, wystarczy na niej kliknąć.

Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007 , 2008/2009 , 2009/2010

 
 
line decor
  
line decor
     
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
 
s