line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności

Zaproszenie na I Festiwal Piosenki "TRZY NUTY"

Zmiana terminu I Festiwalu Piosenki „TRZY NUTY.”

Zawiadamiamy, że na prośbę kilku szkół, w których termin naszego festiwalu zbiegł się z innymi wydarzeniami szkolnymi, przesunęliśmy datę jego realizacji na 19 listopada 2018 roku.    Dla usprawnienia  organizacji prosimy  o ponowne przesłanie zgłoszenia do 14 listopada na adres:

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji  Narodowej w Dynowie

ul. 1 Maja 17

36 – 065 Dynów

e- mail lodyn9@poczta.onet.pl

drogą tradycyjną lub elektroniczną.

Jednocześnie mamy przyjemność i zaszczyt poinformować , iż patronat nad festiwalem objęli  Starosta Rzeszowski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor

Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

oraz organizatorzy

 

Po więcej informacji kliknij  

31 października 2018
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację: "Dostawa sprzętu komputerowego" 

Termin składania ofert upływa dnia 09.11.2018 r. o godzinie 14:00. 

Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie: 

Baza konkurencyjności: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1146634

Załączniki:

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia [pdf] [doc]

Szczegółowy opis zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [pdf] [doc]

Formularz oferty [pdf] [doc]

Umowa [pdf] [doc]

Szczegółowy opis oferowanego sprzętu [pdf] [doc]


26 października 2018
Dzień otwartych koszar  5. Batalionu Strzelców podhalańskich 

26 października klasy wojskowe naszego liceum uczestniczyły w dniach otwartych koszar na terenie 5. Batalionu Strzelców podhalańskich w Przemyślu. Młodzież uczestniczyła w pokazach sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu jednostki, była też nauka reanimacji, strzelania z trenażerów i wiele innych atrakcji, jakie przygotowali żołnierze. Młodzież mogła wejść do pojazdów, wycelować z broni. W ten chłodny dzień można było również spróbować smacznej wojskowej grochówki i napić się ciepłej herbaty!


25 października 2018
Mundury dla uczniów klasy wojskowej 1c

Uczniowie klasy I C Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym otrzymali upragnione mundury. Mundury i dodatki były szyte na specjalne zamówienie, więc trochę trzeba było na nie czekać. Ale warto było. Stroje zostały zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Uczniowie otrzymali je bezpłatnie na trzyletni okres nauki. Na mundurach brakuje jeszcze emblematów, które uczniowie muszą sobie sami naszyć. Uczniom życzymy przeżycia wielu wrażeń w klasie mundurowej i dumnego noszenia stroju.


25 października 2018
"Ratujmy życie, oddajmy krew"

Już jutro w naszej szkole odbędzie się zbiórka krwi, a dziś z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na czerwono, by okazać wsparcie dla tej szlachetnej akcji "Ratujmy życie, oddajmy krew ".

Zobacz zdjęcia

25 października 2018
Zbiórka na rzecz Fundacji Papieskiej

16 października 2018r. obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru kard Karola Wojtyły na papieża. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała jako dowód wdzięczności dla Jana Pawła II za jego pontyfikat i wspiera duchowo i materialnie zdolnych uczniów z ubogich rodzin. Do Fundacji Papieskiej należą niektórzy uczniowie z naszej szkoły. Z tej okazji 18 października odbyła się zbiórka pieniężna na cele tej Fundacji. Zebrana kwota to 157 zł. Jesteśmy wdzięczni uczennicom, które zaangażowały się w przeprowadzenie zbiórki, oraz wszystkim którzy złożyli datek na rzecz Fundacji. Wierzymy, że uczniowie korzystający że stypendium papieskiego swoją zdobytą wiedzę wykorzystają dla budowania wartości patriotycznych i chrześcijańskich w naszej ojczyźnie.

21 października 2018
Spotkanie z podróżnikiem
W ubiegły wtorek uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się sporo o "kraju kwitnącej wiśni" podczas "Spotkania z podróżnikiem". Jeden z przedstawicieli grupy podróżników "Trzask" w niezwykle barwny sposób opowiedział o rzeczach, które odróżniają Japonię od innych krajów i sprawiają, że kraj ten tak chętnie jest odwiedzany przez turystów. Młodzież z zainteresowaniem słuchała o specyficznej kulturze, geografii i historii Japonii. "Spotkania z podróżnikiem" "towarzyszą " naszej szkole od kilku lat i cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.

18 października 2018
Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym pod hasłem „Leśne dyktando”

18 października w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Leśne dyktando” dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z województwa podkarpackiego. Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Dynów, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie poprawne napisanie wysłuchanego tekstu , który w tym roku odnosił się do historii polskich lasów. Jury konkursowe, które stanowili nauczyciele – opiekunowie po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Wśród laureatów konkursu w kategorii klasy gimnazjalne i szkoły średnie znaleźli się uczniowie naszego liceum: Kamil Szymański z klasy I b – miejsce II, Patrycja Wrotniak z klasy II a- miejsce III, Wiktoria Wożniak z klasy I b –wyróżnienie, Julia Polewka z klasy I c- wyróżnienie. Niewiele zabrakło też do wyróżnienia Basi Sowie uczennicy klasy Ib. Mistrzom ortografii gratulujemy sukcesu! Nad uczniami czuwały panie polonistki Katarzyna Kłyż i Joanna Duda.


16 października 2018
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację: "Dostawa sprzętu komputerowego".

Termin składania ofert upływa dnia 25.10.2018 r. o godzinie 14:00.

Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1143246

Załączniki:

Zasada konkurencyjności [pdf] [doc]

Szczegółowy opis zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [pdf] [doc]

Formularz oferty [pdf] [doc]

Umowa [pdf] [doc]

Opis oferowanego sprzętu [pdf] [doc]


16 października 2018
Półmetek klas drugich

Czekamy na relację ......

Zobacz zdjęcia


15 października 2018
Double - cross Dance - spektakl po angielsku

W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "The Double-cross Dance" przygotowanym przez aktorów teatru Wild West. Było to przedstawienie wyłącznie w języku angielskim. Była to historia, w której przedstawiono sposób jak można uporać się z wielkim wstydem w internecie. Główny bohater Jeremy nagrał filmik, w którym wygłupia się tańcząc do muzyki pop i umieścił go anonimowo w sieci. Jednak ktoś z jego bliskich znajomych rozesłał video po całej szkole, która teraz się z niego wyśmiewa. Druga bohaterka o imieniu Alex skrada się do pokoju Jeremy'ego, gdzie się zabarykadował i razem próbują wymyślić sposób, aby wyjść z twarzą z tej sytuacji. Uczniowie licznie przybyli na ten spektakl i wrócili zadowoleni, więc opinie po spektaklu były bardzo pozytywne. Miejmy nadzieję, że za rok nasza szkoła także będzie mieć okazję obejrzeć kolejny spektakl anglojęzyczny. Za część organizacyjną całego tego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli: p. Michał Piestrak i p. Ewelina Marszałek.


11 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej czyli BUDA 2018
BUDA 2018, czyli Belfersko Uczniowski Dorobek Artystyczny to już od wielu lat tradycja naszego liceum. W przeddzień święta Komisji Edukacji Narodowej na szkolnej scenie obok uczniów stanęli nauczyciele i zmagali się w konkursie na najlepszą prezentację. Występy oceniało jury w składzie: przedstawicielki Rady Rodziców panie Maria Gładysz i Małgorzata Chudzikiewicz, emerytowana dyrektor liceum pani Maria Radoń, emerytowana polonistka pani Anastazja Kiełbasa, germanistka pani Ewa Hadam oraz reprezentant uczniów, przewodniczący Samorządu Szkolnego Hubert Kozdra. Uczniowie na scenie pokazali pełen profesjonalizm. Zrównoważony dowcip, piękne teksty i piosenki zachwyciły wszystkich. Werdykt nie był zatem zaskoczeniem. Wszystkie występujące klasy otrzymały pierwszą nagrodę. Cała uroczystość rozpoczęła się jednak bardzo poważnie. Pani Elżbieta Klaczak-Łach złożyła wszystkim zebranym w auli życzenia, po czym przyznała nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je nauczyciele: p. Joanna Krajcarska, p. Joanna Duda, p. Monika Wandas- Wasieńko,p. Katarzyna Kłyż, p. Monika Rząsa, p. Iwona Sarnicka, p. Beata Trzyna, p. Michał Piestrak, p. Bogdan Peszek, p. M. Jurasiński, p. Marian Szpiech oraz pracownicy niepedagogiczni: p. Agnieszka Martowicz, p. Agnieszka Krupa, p. Bogusława Warzybok, p. Zofia Zdaniewicz, p. Ewa Wojdyło. Odczytany został też list od Starosty Powiatu Rzeszowskiego p. Józefa Jodłowskiego, przesłany z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pani dyrektor pogratulowała także nauczycielom, którzy w tym roku otrzymali Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Odznaczeni medalem zostali: p. Katarzyna Kłyż, p. Beata Trzyna, p. Joanna Duda oraz p. Bogdan Peszek. Życzeniom nie było końca, pojawiły się także te spontaniczne od klas dla wychowawców. Z pewnością wrażenia z „Budy 2018” pozostaną na długo w pamięci całej społeczności szkolnej.

Zobacz zdjęcia


10 października 2018
Wieczorek zapoznawczy 2018
Czekamy na relację i zdjęcia ........


9 października 2018
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W dniu 9 października maturzyści naszej szkoly udali się na pielgrzymkę do Częstochowy i Krakowa. Oprócz uczestnictwa we mszy św oraz modlitwy, zwiedziliśmy klasztor na Jasnej Górze poznając przy tym historię Cudownego Obrazu Matki Bożej. Następnie pojechaliśmy do Krakowa gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dzięki tej pielgrzymce uczniowie mogli na nowo odkryć jak wielką rolę w życiu św. Jana Pawła II odegrała Maryja. Jestem przekonany że ta pielgrzymce pomoże maturzystom aby zawierzyli swe życie Maryi a tym samym wkraczając w dorosłość zawsze podejmowali słuszne decyzje zgodne z wolą Bożą.

Zobacz zdjęcia


10 października 2018
Zapraszamydo udziału w zbiórce krwi w naszej szkole

10 października 2018
Wędrówka po Tatrach Wysokich

W dniach 1-5. 10. 2018r. grupa młodzieży z opiekunką E. Marszałek wraz z grupą dziewcząt ze szkoły średniej ze Svidnika wzięła udział obozie wędrownym po Tatrach Słowackich zorganizowanym w ramach Projektu Interreg Polska - Słowacja: promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza wśród młodzieży.
Celem projektu jest wzrost świadomości walorów przyrodniczych i wzbudzenie w młodych ludziach potrzeby obcowania ze środowiskiem naturalnym obszarów pogranicza; jak również nawiązanie przyjacielskich stosunków pomiędzy polska i słowacką młodzieżą.
W programie obozu młodzież odwiedziła m.in. Dolinę Małej Zimnej Wody, Chatę Terryho, Smokoviec, Chatę Zamkovskeho, Popradske Pleso, Łomnicę. Uczestnicy obozu byli zachwyceni urokiem Wysokich Tatr Słowackich. Mimo ogromnego zmęczenia i trudu włożonego w codzienną wędrówkę, góry zachwyciły wszystkich swym jesiennym pejzażem i górską potęgą. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, przewodniczce i pilotowi za piękne wspomnienia, które na długo zostaną w naszej pamięci.


8 października 2018
Szkolenie wychowawców klasy wojskowej

W dniach 01.10- 05 .10 nauczyciele naszego liceum Bogdan Peszek i Beata Trzyna wzięli udział w szkoleniu instruktorsko – metodycznym, którego organizatorem jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Kurs miał na celu podniesienie umiejętności metodycznych i wiedzy merytorycznej z przedmiotów wojskowych zawartych w "Minimum Programowym realizowanym w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programach szkolenia członków organizacji pozarządowych, wymaganych do podpisania porozumień z komendantem szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia".
Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach teoretycznych (m.in. zasady organizacji i przygotowania zajęć z przedmiotów: aspekty prawne, szkolenie obywatelskie, profilaktyka i dyscyplina wojskowa, SERE), poglądowych (obserwacja zajęć prowadzonych w CSWIiCh pokaz uzbrojenia i wyposażenia indywidualnego żołnierza) oraz praktycznych (m.in. szkolenie strzeleckie, inżynieryjno-saperskie, łączności, medyczne, terenoznawstwo, wychowanie fizyczne, OPBMR).

Zdjęcia wykonał Roman Hudzik30 września 2018
Przeżyjmy to jeszcze raz - grupa teatralna "Magia"
Przeżyliśmy to jeszcze raz!!!!Grupa teatralna „ Magia” miała przyjemność wystawić raz jeszcze spektakl „ Liebe und Tradition” oparty na motywach „Skrzypka na dachu” . Widownia składała się z uczniów przybywających ze szkoły średniej w Hamburgu, towarzyszącej im młodzieży z 1 LO w Rzeszowie oraz naszych pierwszoklasistów. Trema była ogromna ze zrozumiałych powodów. Spektakl otrzymał bardzo pochlebne recenzje. Wielkie brawa dla wykonawców oraz ich opiekunki pani Ewy Hadam
Zobacz zdjęcia

29 września 2018
I Turniej strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego "W hołdzie Niepodległej" dla dorosłych rozstrzygnięty

29 września na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się I Turniej strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar StarostyRzeszowskiego „ W hołdzie Niepodległej”. Do rywalizacji zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, zakładów pracy, organizacji, grup samorządowych oraz stowarzyszeń działających na terenie Powiatu Rzeszowskiego. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.  Wydarzeniem tym organizatorzy chcieli uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i włączyć się w ogólnopolskie obchody tego niezwykłego wydarzenia.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących następujące podmioty:
1. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
2. Związek Strzelecki „Strzelec” z Sokołowa Małopolskiego
3. 4 kompania 31 batalionu 3 Podkarpackiej Brygady OT w Rzeszowie
4. Nadleśnictwo Dynów
5. Posterunek Policji w Dynowie
6. Bank Spółdzielczy w Dynowie
7. Stowarzyszenie „ Aktywny Dynów’’
8. Zespół taneczny przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie
9. Nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie Elżbieta Klaczak- Łach. Z zasadami zawodów zapoznał uczestników prowadzący strzelanie pan Kazimierz Żak. Każdy uczestnik turnieju miał możliwość oddania 10 strzałów próbnych i 10 ocenianych. Nad przebiegiem turniejowych zmagań czuwali sędziowie- pan Jerzy Bylicki i pan Marian Szpiech. Rywalizacja dostarczała wielu emocji i sportowych wrażeń. Jej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- drużyna „ Tancerzy” reprezentująca zespół taneczny dorosłych działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie - 280 pkt,

II miejsce-  drużyna policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie- 274 pkt,

III miejsce- drużyna leśników z Nadleśnictwa Dynów - 272 pkt

Najlepszym strzelcem wśród kobiet została pani Agnieszka Kędzierska z drużyny „ Tancerzy”, zdobywając 73 pkt, zaś wśród mężczyzn Jakub Pyś reprezentujący drużynę nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie – 78 pkt.

Należy nadmienić, iż były to pierwsze tego typu zawody na nowoczesnej strzelnicy, oddanej niespełna rok temu do użytku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie, dzięki przychylności i ogromnemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Duże zainteresowanie tą dyscyplina sportu pozwala mieć nadzieję, że takich imprez będzie więcej a z pewnością odbędą się kolejne edycje tego turnieju.

Organizatorzy Turnieju składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za przyznanie środków na zakup pamiątkowych pucharów, medali, statuetek oraz zorganizowanie pysznego poczęstunku dla uczestników zawodów a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulują i zapraszają na kolejne imprezy organizowane w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

 Zobacz zdjęcia


28 września 2018
I Turniej strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego „W hołdzie Niepodległej” dla szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty

W dniu 28 września 2018r. na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się I Turniej strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego „ W hołdzie Niepodległej” dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Patronat nad imprezą objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Ideą turniejowych zmagań była popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja środowisk szkolnych, podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim włączenie się w ogólnopolskie obchody 100- lecia Niepodległości Polski.

W zmaganiach turniejowych uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Rzeszowskiego: Zespół Szkół w Tyczynie, Zespół Szkól Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcąceim. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. W zawodach udział wzięły zarówno drużyny chłopców, jak i dziewcząt. Po powitaniu gości i oficjalnym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Elżbietę Klaczak – Łach, a także po przedstawieniu zasad zawodów przez prowadzącego strzelanie pana Kazimierza Żaka, młodzież przystąpiła do strzelania. Każdy uczestnik oddał 20 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. Na wynik szkoły składała się suma punktów zdobyta przez drużynę dziewczyn i chłopców. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 I miejsce  

          Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie- 476 pkt

II miejsce 

        Zespół Szkół w Tyczynie- 371 pkt

III miejsce

        Zespół Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie- 335 pkt

Najlepszym strzelcem w kategorii dziewczyn została uczennica Zespołu Szkół w Tyczynie Alicja Grabiec, zdobywając 69 pkt. , natomiast w kategorii chłopców uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Dominik Kucz, z sumą 76 pkt. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, szkoły puchary a wyróżnieni uczniowie statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację turnieju a dyrektorom szkół, opiekunomi zawodnikom gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów na niwie sportowej rywalizacji.

 Zobacz zdjęcia


28 września 2018
Działania ekologiczne


24 września 2018
XIV Plener Kulturalny

19 -20 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką Joanną Dudą, wzięli udział w XIV Plenerze Kulturalnym: 1918-2018 Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W programie pleneru uczestnicy odwiedzili między innymi Wierzchosłowice a w nich Muzeum Witosa, Łowczówek i Kraków (m.in wizyta w Muzeum Armii Krajowej, Domu Jana Matejki, na Kopcu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego). Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają już na następny wyjazd, który zwyczajowo odbędzie się dopiero za rok.


23 września 2018
Sprzątanie świata

W ubiegły czwartek i piątek uczniowie klasy 2a i 2 c wraz z panią Moniką Rząsą uczestniczyli w 25. Jubileuszowej Akcji Sprzątanie świata - Polska "Akcja - segregacja!" 🌍 🌎 🌏. Celem tej akcji jest nie tylko "oczyszczenie" środowiska, ale przede wszystkim uświadomienie ludziom, jak ważna jest segregacja śmieci. W tym roku będziemy bardzo aktywni w zakresie działań proekologicznych , bo czyste środowisko to lepsza jakość życia 👍 👍


wrzesień 2018
Zaproszenie na Turniej Strzelecki


Po więcej informacji kliknij  

18 września 2018

ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA   Nr:  LODYN/2018/SzK/1    na realizację zamówienia  „Organizacja szkoleń zewnętrznych dla nauczycieli oraz uczniów

Załączniki do pobrania

Istotne warunki zamówienia [doc] [pdf]

Załącznik nr 1 [doc] [pdf]

Załącznik nr 2 [doc] [pdf]

Załącznik nr 3 [doc] [pdf]

Załącznik nr 4 [doc] [pdf]

 

18 września 2018
A mnie jest szkoda lata ....

Tak prezentowali się wczoraj nasi uczniowie i nauczyciele w letnich kolorach i deseniach podczas pierwszej akcji Samorządu Uczniowskiego....A mnie jest szkoda lata 😪 😪 😪


16 września 2018
"Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce"

Dziś odbył się bieg charytatywny "Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce". Trasa biegu rozpoczynała się w Dubiecku, a kończyła w Dynowie. Wśród uczestników tej imprezy sportowej oczywiście nie zabrakło naszych uczniów i nauczycieli, którym należą się wielkie brawa za wytrwałość i wspieranie tak szlachetnego celu. Miło tam, że tak dużo pierwszoklasistów dołączyło do "naszej drużyny"❤️.


14 września 2018
Ognisko integracyjne klas pierwszych


7 września 2018
Narodowe Czyta
nie w naszym liceum

7 września 2018 rokuw Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyło się już po raz siódmy Narodowe Czytanie. Tym razem „bohaterką” dnia była powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Prezydent RP pan Andrzej Duda, uzasadniając wybór tej właśnie lektury, powiedział: „Chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o niezwykle istotny i potrzebny element krytyczny refleksji nad dziejami ojczystymi”. Zaproszeni goście i cała społeczność szkolna z dużym entuzjazmem  przyjęła słowa Pana Prezydenta i podjęła inicjatywę narodowego czytania.
Uroczystość rozpoczęła się odtańczeniem przez zespół taneczny, działający przy liceum pod kierunkiem pani dyrektor Elżbiety Klaczak- Łach, pięknego polskiego kujawiaka w tradycyjnych strojach łowickich. Występ ten wywarł ogromne wrażenie na wszystkich zebranych w hali uczestnikach wydarzenia.  Gospodyni imprezy powitała Naczelnika Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pana Adama Kozaka, reprezentującego Starostę Rzeszowskiego,  Radnych Powiatowych, dyrektorów  i prezesów dynowskich placówek, stowarzyszeń zaprzyjaźnionych z naszą szkołą oraz wszystkich zebranych na sali, zarówno tych występujących na scenie, jak i szanownych słuchaczy. Wśród tych ostatnich znaleźli się wychowankowie Miejskiego Przedszkola w Dynowie z rodzicami i panią dyrektor Marią Biernasz, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie z opiekunką panią Ewą Bembenek, członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie,  członkowie Uniwersytetu Złotej Jesieni, przedstawiciele Aktywnego Dynowa a także zaproszeni emerytowani nauczyciele i licealna młodzież. Po słowach wstępu i życzeniach wielu refleksji i artystycznych wrażeń, pani dyrektor Elżbieta- Klaczak- Łach oficjalnie otworzyła 7 Narodowe Czytanie i prowadzenie dalszej części imprezy powierzyła panu Maciejowi Jurasińskiemu.
Najpierw na scenie pojawiły się dzieci z dynowskiego przedszkola, które przedstawiły wierszyk poświęcony „Przedwiośniu”, napisany specjalnie  na tę okazję. Urocze maluchy zaprezentowały się wspaniale i mimo lekkiego stresu, poradziły sobie z recytacją doskonale, otrzymując od publiczności gromkie brawa, a od pani dyrektor słodkie upominki. Następnie z lekturą „Przedwiośnia” zmierzyli się przedstawiciele władz powiatowych i miejskich. Pan Adam Kozak słowami Szymona Gajowca opowiadał o pracy, a pani Ewa Hadam słowami Hipolita opisywała Laurę Kościeniecką. Nie ma „Przedwiośnia” bez „szklanych domów”. Ten ważny fragment powieści przeczytała zasłużona dla szkoły polonistka i długoletnia dyrektor pani Maria Radoń. Po niej na scenie pojawiły się przedstawicielki  Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”- pani prezes Krystyna Dżuła oraz wchodząca w skład zarządu pani Jolanta Kozubal- Głuchowska. Fragment dotyczący matki Cezarego- Jadwigi Barykowej odczytała pani Maria Wydra, słuchaczka Uniwersytetu Złotej Jesieni. W „Przedwiośniu” nie brakuje także wątków romansowych. W rolę Karusi- kokietki wcieliła się pani Monika Mączyńska, a kwestie Cezarego brawurowo oddał pan Emil Dańczak. Fragment lektury dotyczący rewolucji przeczytali nasi przyjaciele z Aktywnego Dynowa panowie Łukasz Domin i Bartłomiej Walus. Tradycją jest, że w czytaniu biorą udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszego liceum. W tym roku wystąpili na scenie panie Katarzyna Kłyż  i Joanna Duda wraz z panem Mariuszem Chomą, laureatka wielu konkursów recytatorskich, uczennica klasy trzeciej Martyna Kłyż, a na koniec pan Marian Szpiech przeczytał fragment, w którym wiara Cezarego Baryki w szklane domy wyraźnie osłabła w zderzeniu z rzeczywistością odrodzonej Polski. Podsumowując tegoroczną edycję szkolnego Narodowego Czytania pani dyrektor Elżbieta Klaczak –Łach raz jeszcze podziękowała współorganizatorom imprezy- Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, Towarzystwu Przyjaciół Dynowa oraz nauczycielom, bez których zaangażowania tak ważne wydarzenie by się nie odbyło, jak również wszystkim gościom za przybycie, a młodzieży za skupienie i piękną patriotyczną postawę.                              
Cieszymy się, jako społeczność szkolna, że czytając „Przedwiośnie” w naszym liceum włączyliśmy się w narodową akcję i mogliśmy tym gestem uczcić 100- lecie Niepodległości Polski.

Zobacz zdjęcia


7 września 2018
Włączamy się w akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i Ty"

Pierwszy tydzień w szkole za nami, a my już mamy swoje małe sukcesy👍. Nasza szkoła wparła jak co roku akcję charytatywną „Szkoło Pomóż i Ty”, która polegała na dystrybucji wśród uczniów i nauczycieli cegiełek przeznaczonych na pomoc podopiecznym Fundacji na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serca❤️❤️️ i wsparli tę szlachetną akcję.


3 września 2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Elżbieta Klaczak - Łach przywitała serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość: rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pani Katarzyna Surowiec, która odczytała list od pana Starosty Józefa Jodłowskiego i wręczyła stypendia dziesięciu wyróżniającym się uczniom. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Hubert Kozdra w nowym roku szkolnym Gronu Pedagogicznemu życzył wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej, uczniom dobrych ocen i świetnych wyników na egzaminie maturalnym, zaś uczniom klas pierwszych samych szczęśliwych chwil w nowej szkole.

Zobacz zdjęcia

Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013,2013/20142014/20152015/2016,2016/2017,2017/2018


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor    line decor      
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl