line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności

28 czerwca 2013 - uroczyste zakończenie roku szkolnego

 


25 czerwca 2013 - ogłoszenie wyników matury

W dniu 28 czerwca 2013 roku od godziny 7.45 można odbierać w sekretariacie szkoły zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego.


21 czerwca 2013 - konkurs  Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, we współpracy z: Niemiecką Centralą Wymiany Akademickieji Instytutem Goethego w Krakowie oraz Medioteką Instytutu Goethego w Rzeszowie zorganizował serię wykładów i warsztatów krajo- i kulturoznawczych niemieckiego obszaru językowego, w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły: Justyna Gierula, Zuzanna Pyś, Ewelina Skubisz, Karolina Pniewska, Monika Krupa. Wykłady te zakończyły się konkursem  Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych p.t. „Wielcy Odkrywcy, Wynalazcy, Konstruktorzy i ich dzieła”.  W rywalizacji z wszystkimi uczestnikami przedstawicielki naszej szkoły zdobyły IV miejsce. Gratulujemy zdobytej wiedzy i wyniku konkursu. 


17 czerwiec 2013 – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Infos aktiv und kommunikativ

17 czerwca 2013 na stronie internetowej wydawnictwa Pearson ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego  Konkursu Języka Niemieckiego „Infos aktiv und kommunikativ”. Konkurs polegał na nakręceniu krótkich filmików w języku niemieckim przedstawiających scenki sytuacyjne z życia codziennego. W konkursie wzięło udział ponad 80 grup z całej Polski, dlatego tym bardziej miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Knap (II B) i Szymon Fara (I C) zajęli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesu i dziękujemy Adamowi Stolarczykowi (I A) za pomoc techniczną.
Do konkursu przygotowywała uczniów pani Monika Rząsa.

A oto linki do nagrodzonych filmików:

http://www.youtube.com/watch?v=ehmKI_Wf0aY&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=fJVugF6eEj0
https://www.youtube.com/watch?v=M3D7WUmHjUA&edit=vd


13 czerwiec 2013 - rozmowa z native speakerem

13 czerwca odbyła się rozmowa z native speakerem, która była nagrodą za I miejsce w konkursie „Nakręceni na Języki”. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Uczniowie zastanawiali się nad pytaniami, które chcieliby zadać rozmówcy. Odpowiednio przygotowano także salę komputerową, w której odbywała się rozmowa video. Do dyspozycji była specjalna kamerę oraz mikrofon, tak by każdy mógł być dobrze widziany i słyszany. Wszyscy byli bardzo podekscytowani zbliżającym się wydarzeniem. Jak się okazało, nie tylko uczniowie dokładnie przygotowywali się do rozmowy.  Pan Andreas Kotz  również zadał nam kilka pytań, a także pokazał swoje ulubione płyty i opowiadał o muzyce, której słucha. Wszyscy byli zaskoczeni jego znajomością języka polskiego. Jak się okazało, Andreas mieszka w Krakowie już od kilkunastu lat. Jego żona jest Polką, co zmotywowało go do nauki języka. Oprócz polskich zwrotów, porównywał także gramatykę polską do niemieckiej. Każdy uczeń przedstawił się oraz zadał wcześniej przemyślane pytania. Cała rozmowa przebiegła się w przyjaznej atmosferze. Ta rozmowa była wyjątkowym doświadczeniem i  pobudziła motywację do lepszego poznawania języka niemieckiego.

 


13 czerwiec 2013 - wycieczka klasy 1a

13 - 15 czerwiec 2013 wycieczka klasy 1a - czekamy na relację i zdjęcia

 


12 czerwiec 2013 - wyjazd na warsztaty z języka niemieckiego

11 czerwca uczennice klasy II D uczestniczyły w wykładzie Niki Triebe „ Niemcy i Austria w porównaniu kulturoznawczym”, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim, zorganizowany przez  Instytut Filologii Germańskiej i Instytut Goethego w Krakowie.
Uczennice miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, jak również rozwinąć swoje możliwości językowe.
Opiekunem grupy była pani Beata Trzyna.

 


12 czerwiec 2013 - wycieczka do Zakopanego klasy 2b i 2d

Wycieczkę rozpoczęliśmy w środę 12 czerwca, wcześnie rano. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zaporę w Niedzicy a następnie pojechaliśmy do Zakopanego. Razem z przewodnikiem spacerowaliśmy po Krupówkach. Zwiedziliśmy zabytkowy kościół wraz z przylegającym do niego Cmentarzem Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywają zasłużone osobistości zakopiańskie między innymi Kornel Makuszyński i Kazimierz Przerwa - Tetmajer. Nasz przewodnik ciekawie i wyczerpująco opowiadał z niebywałym poczuciem humoru. Drugi dzień z uśmiechem na twarzy wyruszyliśmy nad Morskie Oko. Była to długa i wyczerpująca podróż. Zwiedziliśmy również Czarny Staw pod Rysami, gdzie mieliśmy widok na otaczający nas górski krajobraz. Trzeci dzień był dniem wypoczynku, który spędziliśmy aktywnie w Białce Tatrzańskiej w tamtejszych termach oraz wyjechaliśmy na Gubałówkę. Pogoda dopisywała. Zwiedziliśmy także skocznie, na której swoje sukcesy odniósł między innymi Adam Małysz. W wycieczce wzięły udział dwie klasy 2b i 2 d. Łączna ilość uczniów z obu klas wynosiła 36. Czujna opiekę nad uczniami sprawowali pani Małgorzata Pelc - Chochrek, pani pedagog Urszula Bukała - Pilip, pani Ewelina Krasnopolska. Wycieczka ta dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Na zawsze utkwi nam w pamięci.


12 czerwiec 2013 - wycieczka klasy 1b

Wycieczka rozpoczęła się 12 czerwca i  trwała do 15 czerwca. Około godziny 8 rano wyjechaliśmy spod szkoły. Do Ustrzyk Górnych dojechaliśmy przed południem. Zaraz po przyjeździe wyruszyliśmy w góry. Pierwszymi szczytami jakie zdobyliśmy była Mała i Wielka Rawka. Po powrocie rozbiliśmy namioty. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. W kolejnym dniu wyruszyliśmy na najwyższy szczyt polskich Bieszczad zwany Tarnicą . Trasa była długa i wyczerpująca .Po powrocie byliśmy bardzo zmęczeni. W trzeci dzień udaliśmy się na Połoninę Wetlińską. Na polu namiotowym mielimy możliwość skorzystania z różnych atrakcji. Naszymi opiekunami byli pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak. W wycieczce uczestniczyła prawie cała klasa. Można ją zaliczyć do udanych . Przez cały okres wycieczki pogoda była sprzyjająca. Będziemy ją mile wspominać spędzone tam chwile na zawsze utkną w naszej pamięci.

 

 


10 czerwiec 2013 - wycieczka klasy 2a

W dniach 10-12 czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Charsznicy. Wyjazd nastąpił o godz. 8.30. W pierwszym dniu zwiedzili Kopiec Kościuszki oraz pomnik B. Głowackiego, a w Miechowie Bazylikę Bożogrobców. Po przyjeździe do hotelu uczniowie chętnie korzystali z basenu, relaksowali się w saunie oraz jacuzzi.
Drugiego dnia czekało na nich wiele atrakcji w parku linowym w Ogrodzieńcu. Mimo, że pogoda nie sprzyjała, wszyscy świetnie się bawili. Po powrocie i krótkim odpoczynku odbyła się niezapomniana dyskoteka.
Ostatni dzień był bardzo ciekawy. W drodze powrotnej wszyscy chętnie wybrali się na Wawel, by zwiedzić rynek w Krakowie.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w muzeum przyrodniczym.
Były to niezapomniane 3 dni. Opiekunami podczas wycieczki byli pani Iwona Sarnicka oraz pani Maria Kuszek.


4-5 czerwca 2013 - wyjazd na warsztaty z języka niemieckiego

W dniach 04.05 oraz 05.05. 2013 r. na zaproszenie Dyrekcji Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego grupa uczniów z klasy II d uczestniczyła w warsztatach z języka niemieckiego. Zajęcia były skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej zainteresowanej poszerzeniem zdobytej dotychczas wiedzy, udoskonaleniem umiejętności
i sprawdzeniem swoich kompetencji w praktyce. Warsztaty autorskie przeprowadzili pracownicy naukowo-dydaktyczni IFG UR. Reprezentanci naszej szkoły wybrali następujące moduły:
• dr Aneta Hanus: „Berühmte Persönlichkeiten aus dem deutschen Sprachraum“ / „Sławne osobistości z krajów niemieckiego obszaru językowego“,
• dr Jadwiga Madej: „Landeskunde der Schweiz“ / „Krajoznawstwo: Szwajcaria“,
• dr Stanisław Wojnar: „Deutsch kann auch schön klingen. Lieder und viel
mehr ...“ / „Język niemiecki może także ładnie brzmieć. Piosenki i dużo więcej
Oferta edukacyjna urozmaicona została quizami, które pozwoliły sprawdzić stopień opanowania prezentowanej wiedzy. Dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejne tego typu oferty. 


5 czerwca 2013 - Międzynarodowy Konkurs Astronomiczny ASTROLABIUM

Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Obserwatorium Astronomiczne Uniwersystetu Jagiellońskiego byli organizatorami Konkursu Astronomicznego "Astrolabium". Uczniów do tego konkursu przygotowywała pani Iwona Sarnicka. Dwóch uczniów znalazło się w pierwszej trzydziestce. Najwięcej punktów otrzymałą Izabela Pudysz, uczennica klasy 2a. Uzyskałą 112 punktów. Na 165 uczniów biorących udział w tym konkursie byłą na 7 miejscu, oraz Bartłomiej Antoń był na miejscu 16. Gratulujemy!


5 czerwca 2013 -VI Powiatowy Konkurs z Fizyki

W dniu 5 czerwca 2013 w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji Powiatowego Konkursu z Fizyki dla uczniów klas pierwszych "Z fizyką za pan brat". Nasza uczennica Aleksandra Kojder z klasy 1a zdobyła I miejsce za prezentację pt. "Odnawialne źródła energii". Opiekunem uczennicy była pani Iwona Sarnicka. Organizatorem konkursu byli: doradzca metodyczny pani Barbara Selwa i Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie.


2 czerwca 2013 -Przegląd szkolnych prezentacji artystycznych „SZPAK”.

2 czerwca o godz. 14:00 w ośrodku turystycznym „Błękitny San” przed licznie  zgromadzoną publicznością Dynowa daliśmy popis naszych umiejętności scenicznych. Już po raz kolejny zaprezentowaliśmy blok programowy zatytułowany: Kartki ze szkolnego kalendarza. Konferansjerkę bardzo profesjonalnie poprowadziła Anna Tworzydło z klasy Ib. Na scenie kolejno występowali: Klaudia Marszałek zachwycając śpiewem i grą na gitarze, Krzysztof Słupczyński- solo, przedstawiając referat o kobietach i w duecie z Maciejem Głuszykiem w inscenizacji bajki „Paweł i Gaweł”. Pięknie, w politycznej gawędzie, zaprezentowała się Aleksandra Knap, a także nasze absolwentki, tegoroczne maturzystki Wioletta Potoczna i Natalia Twardy, które pięknym wokalem wprawiły w osłupienie niejednego widza. Na koniec dziewczyny z zespołu Flow, dały pokaz aerobiku sportowego.  Z uczniami głównie pracował pan Maciej Jurasiński, którego teksty zostały wykorzystane w programie, a opiekę nad młodzieżą  podczas występu objęły panie Iwona Sarnicka i Katarzyna Kłyż.


27 maj 2013 - wycieczka klasy 2c w Bieszczady

Wczesnym rankiem 27 maja 2013 roku wraz z opiekunami wyruszyliśmy w Bieszczady, które uchodzą za najbardziej dzikie i tajemnicze góry w Polsce. Pierwszego dnia mimo deszczowej pogody zwiedziliśmy zaporę w Solinie i Polańczyk. Wieczorem zapaliliśmy ognisko i kąpaliśmy się w gorącej bani.
W drugi dzień uczestniczyliśmy w spotkaniu w pracowni ikon pani Jadwigi Denisiuk, gdzie przybliżono nam historię ikon i metody ich produkcji. Po południu wzięliśmy udział w wyprawie terenowej i grze paint ball. Zabawa była rewelacyjna, a dziewczyny walczyły jak prawdziwe „żołnierki”.
Trzeciego dnia zdobyliśmy Połoninę Wetlińską, gdzie rozciągają się najpiękniejsze widoki na Bieszczady. Mimo śliskiego podłoża udało nam się wrócić cało i zdrowo.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy II c  p. Beata Trzyna, a opiekunem była dodatkowo p. Ewelina Krasnopolska.
W wycieczce wzięło udział 19 uczniów.


25 maj 2013 - XIV Powiatowy Rajd Turystyczny w Beskidzie Niskim

W dniach 24-25 maj 2013 odbył się XIV Powiatowy Rajd Turystyczny w Beskidzie Niskim zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie dla uczniów szkół średnich z powiatu rzeszowskiego. W rajdzie uczestniczyło 14 uczniów z naszego liceum wraz z opiekunem panią Joanną Krajcarską. W programie rajdu znalazły się przede wszystkim dwie dłuższe wycieczki piesze: Szczawne – Rzepedka - Czystogarb oraz Lipowiec – Kamień – Wola Wyżna. W trakcie wyprawy odbył się także konkurs dotyczący Beskidu Niskiego zorganizowany przez przewodników, który zwyciężył Michał Sochacki z naszej szkoły. Gratulujemy. Pomimo kapryśnej pogody, trochę przemoczeni i zmęczeni lecz w dobrych humorach wróciliśmy do Dynowa i zniecierpliwością czekamy na kolejny rajd.


23 maj 2013 - spotkanie z rodzicami

28 maj 2013 odbędzie się ostania w tym roku szkolnym wywiadówka. Spotkanie rozpocznie się o 15.30 w klasach.


10 maj 2013 - wyjazd do Rzeszowa na pokazy z fizyki

O tym, ż fizyka jest ciekawa i fascynująca przekonała się 10 maja 2013 r. 50-cio osobowa grupa uczniów naszej szkoły, która uczestniczyła w kolejnej już wycieczce przedmiotowej zorganizowanej przez nauczycielkę fizyki panią Iwonę Sarnicką. Głównym celem wycieczki był udział młodzieży w 15-tych Pokazach z Fizyki zorganizowanych przez Katedrę Fizyki Politechniki Rzeszowskiej oraz Fundację Nauki dla Przemysłu i Środowiska. W programie pokazów znalazły się doświadczenia z mechaniki, ciepła i niskich temperatur, elektromagnetyzmu i optyki, ciekawe i efektowane demonstrowane oraz dokładnie wyjaśnianie przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej. Prezentowane były zarówno eksperymenty trudne, niemożliwe do wykonania w szkolnej pracowni fizycznej jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie w szkole lub w domu. Dzięki pokazom uczniowie nie tylko wzbogacili swoją wiedzę fizyczną, ale także dowiedzieli się jakie praktyczne zastosowania mają powszechne prawa fizyki.


 

7 maj 2013 - matury

Od 7 maja w naszej szkole, podobnie jak w szkołach średnich całej Polski, odbywają się matury. W tym roku przystąpiło do niej 122 naszych absolwentów. Oprócz egzaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych, jakimi są język polski, matematyka i język obcy maturzyści mierzą się również z przedmiotami wybranymi. W ustnej części przystąpią do języka polskiego i języka angielskiego lub niemieckiego. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!


26 kwiecień 2013 - pożegnanie klas trzecich

W piątek 26 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzecioklasistów. Po mszy świętej przyszli maturzyści zawitali do naszego liceum, by odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Kazimierz Żak, który powitał zebranych. Następnie wręczona została statuetka dla najlepszej uczennicy, którą odebrała Anna Skubisz z klasy IIId oraz statuetki dla uczniów, którzy w ciągu trzech lat nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej, które odebrali: Maria Łysiak z klasy IIIc i Bartosz Tworzydło z klasy IIIa. Kolejno dyrektor odczytał nazwiska uczniów wyróżnionych świadectwem z biało-czerwonym paskiem, którzy podchodzili po odbiór dokumentu i nagrody książkowe. Oto lista wyróżnionych uczniów:

Lp Imię i Nazwisko klasa Średnia
1
Anna Skubisz
3d
5,31
2
Anna Marszałek
3b
5,19
3
Gabriela Szmul
3b
5,19
4
Ewa Matwijczyk
3d
5,19
5
Katarzyna Sapa
3b
5,13
6
Maria Łysiak
3c
5,13
7
Aleksandra Kalawska
3c
5,13
8
Dariusz Batycki
3a
5,06
9
Joanna Martowicz
3a
5,06
10
Anna Słupczyńska
3a
5,06
11
Natalia Sowula
3a
5,06
12
Aleksandra Gierula
3b
5,06
13
Angelika Siwulec
3b
5,06
14
Izabela Szybiak
3b
5,06
15
Paulina Makaryk
3d
5,06
16
Aleksandra Socha
3d
5,06
17
Joanna Sebzda
3a
5,00
18
Bartosz Tworzydło
3a
5,00
19
Joanna Wandas
3a
5,00
20
Ewelina Bachaj
3b
5,00
21
Anna Mazur
3b
5,00
22
Alicja Szpiech
3d
5,00
23
Zofia Bielec
3a
4,94
24
Agata Lech
3a
4,94
25
Magdalena Trawka
3a
4,94
26
Anna Baran
3b
4,94
27
Aneta Górniak
3b
4,94
28
Paulina Kardasińska
3b
4,94
29
Justyna Kipisz
3b
4,94
30
Sylwia Sękowska
3b
4,94
31
Joanna Zatwardnicka
3b
4,94
32
Marzena Góralewicz
3c
4,94
33
Katarzyna Pantoła
3c
4,94
34
Joanna Kocyła
3a
4,88
35
Sylwia Wandas
3b
4,88
36
Jolanta Gudyka
3c
4,88
37
Izabela Ząbkowicz
3d
4,88
38
Barbara Rebizak
3a
4,81
39
Magdalena Warchoł
3a
4,81
40
Krystian Gosztyła
3b
4,81
41
Marzena Służały
3b
4,81
42
Karolina Sosnowska
3d
4,81
43
Katarzyna Stankiewicz
3d
4,81
44
Gabriela Święch
3d
4,81
45
Damian Potoczny
3a
4,80
46
Piotr Kędzierski
3a
4,75
47
Ewelina Wielgos
3a
4,75
48
Anna Łach
3b
4,75
49
Aleksandra Toczek
3b
4,75
50
Monika Pasiecznik
3d
4,75
51
Patrycja Pinda
3d
4,75

Po części oficjalnej drugoklasiści zaprosili na część artystyczną, którą przygotowali pod okiem pana Macieja Jurasińskiego. Tradycyjnie wystąpiły też na scenie wychowawczynie klas III panie: Maria Kuszek, Elżbieta Klaczak- Łach, Katarzyna Kłyż i Katarzyna Grot żegnając swoich uczniów okolicznościowym wierszem . Na koniec każda z klas III wyświetliła przygotowaną prezentację multimedialną, która przypomniała najlepsze chwile spędzone w naszej szkole. Były łzy wzruszenia, podziękowania, życzenia, pamiątkowe zdjęcia i kwiaty. Życzymy naszym absolwentom połamania piór na maturze!


24 kwiecień 2013 - spotkanie z rodzicami klas trzecich

W dniu 23 kwietnia 2013 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas III. Było to spotkanie niezwyczajne. Na początku pan dyrektor Kazimierz Żak w imieniu swoim, nauczycieli i wychowawców klas trzecich, w bardzo miłych słowach podziękował rodzicom za owocną współpracę. Szczególnie gorące podziękowania popłynęły pod adresem, kończącej już niestety swoją kadencję, Rady Rodziców. Piękne kwiaty i grawerowane pamiątki otrzymali pan Stanisław Gierula oraz panie: Maria Tynek, Renata Domin, Mieczysława Tworzydło i Barbara Cukrzyńska. Po tej bardzo miłej części spotkania dyrektor dokonał prezentacji najważniejszych osiągnięć trzecioklasistów. Przedstawił wyniki dydaktyczno-wychowawcze , jak również wyraził swoje sugestie dotyczące zbliżających się matur. Rodzice zostali zapoznani z procedurami egzaminu dojrzałości, a następnie udali się na spotkanie z wychowawcami. Ciepłym, miłym i serdecznym słowom padającym z obu stron nie było końca. W takim klimacie dobrnęliśmy do mety. Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za naszych maturzystów.


22 kwiecień 2013 - spotkanie z rodzicami klas trzecich

W dniu 24 kwietnia 2013 roku odbędzie się spotkanie z rodzicami klas trzecich. Rozpocznie się o 15.30 w auli naszego liceum. Zapraszmy.


20 kwiecień 2013 - tap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

20 kwietnia 2013r. odbył się etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Rzeszowie, w którym uczestniczyli następujący uczniowie: Bartłomiej Antoń z klasy IIa oraz Joanna Kłak i Iwona Kolano z klasy IIb. Test był bardzo trudny – nasi uczniowie pomimo że nie zakwalifikowali się do ścisłego finału uzyskali wysokie wyniki (tylko 1 punkt dzielił Joasię Kłak do eliminacji finałowych).


19 kwiecień 2013 - Wielcy Odkrywcy, Wynalazcy, Konstruktorzy i ich dzieła- cykl wykładów na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego

Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, we współpracy z: Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej Instytutem Goethego w Krakowie oraz Medioteką Instytutu Goethego w Rzeszowie 19. kwietnia 2013 w Czytelni Prasy Bieżącej Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczął cykl wykładów krajoznawczych niemieckiego obszaru językowego.
Pierwszy z wykładów poprowadzonych przez studentów germanistyki poświęcony został wynalazkowi mp3. Uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z Instytutem Filologii Germańskiej UR mieli możliwość aktywnego udziału w warsztatach i rozwijania swoich umiejętności językowych. Opiekunem grupy była pani Monika Rząsa
.


19 kwiecień 2013 -piłka nożna

W dniu 19 kwietnia 2013 roku w hali sportowej w Błażowej odbył się finał powiatowej "Licealiady" w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Dawid Chrapek, Kamil Gąsecki, Amadeusz Łach, Maciej Zawadzki, Bartłomiej Chrzan, Przemysław Baran, Damian Szczepański, Paweł Tarnawski, Dawid Cichy i Adrian Potoczny po dużych emocjach i wspaniałej walce zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom. Opiekunem drużyny był p. Michał Piestrak.

Wyniki meczów:

LO Dynów - ZSZ Dynów 3:1
LO Dynów - ZS Sokołów Młp. 3:2
LO Dynów - ZS Tyczyn 1:1
LO Dynów - LO Błażowa 1:0


19 kwiecień 2013 - aerobik final wojewódzki

W dniu 19 kwietnia 2013 roku w  hali sportowej  MOSiR w  Krośnie  odbył się finał wojewódzki w aerobiku dziewcząt w ramach międzyszkolnej "Licealiady" sportowej. W zawodach wystartowało 9 drużyn. Zespół FLOW reprezentujący naszą szkołę otarł się o podium zajmując bardzo dobre IV miejsce. Naszą drużynę reprezentowały: Aleksandra Gierula, Karolina Szajnik, Agata Rak, Karolina Binko, Klaudia Marszałek, Anna Smolińska, Klaudia Łach, Ilona Szeremeta oraz Aleksandra Socha. Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom. Opiekunami zespołu byli p. Bogdan Peszek i A. Żak.


18 kwiecień 2013 - Podkarpacka Tęcza

W dniu 18.04.2013 odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie Wojewódzki Konkurs Podkarpacka Tęcza pod hasłem "Młodzieńcze Podkarpacie". Podczas uroczystej gali między innymi nagrody odebrali nasi uczniowie. W kategorii plastycznej za pracę "Szkolne przygody Pimpusia Sadełko", wyróżnienie otrzymał Szymon Fara z klasy Ic. Najwięcej laurów zebraliśmy jednak w kategorii recytatorsko- inscenizacyjnej. Maciej Głuszyk i Krzysztof Słupczyński z klasy Ia zachwycili inscenizacją "Pawła i Gawła" i zdobyli I miejsce, a dziewczyny: Klaudia Łach i Anna Tworzydło za inscenizację "Małpy w kąpieli" otrzymały II miejsce. Wielkie gratulacje! Z uczestnikami konkursu pracowały panie E. Klaczak-Łach, K.Kłyż i J.Duda. Liczymy na kolejne sukcesy!

 


18 kwiecień 2013 - przełajowe biegi sztafetowe

W dniu 18 kwietnia 2013 roku w  Kamieniu-Podlesie odbył się finał powiatowej "Licealiady" w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta w składzie: Klaudia Marszałek (1b), Karolina Kamińska (1b), Ilona Szeremeta (1b), Karolina Binko (1b), Ewelina Kajdas (1b), Jolanta Marszałek (1c), Aneta Kamińska (2a), Katarzyna Polewka (2a) wywalczyły III miejsce. Chłopcy w składzie: Konrad Banaś (1a), Marek Staszczak (1a), Amadeusz Łach (1b), Michał Tropiło (1b), Mateusz Kryczyk (1b), Maciej Zawadzki (1c), Dawid Cichy (3c), Adrian Potoczny (3c) zajęli II mie jsce. Opiekunami drużyn byli p. Bogdan Peszek i p. A. Żak.

 


16 kwiecień 2013 - warsztaty z języka niemieckiego

W dniu 16.05.2013 na Uniwersytecie Rzeszowskim miały miejsce warsztaty z j. niemieckiego oraz spotkanie z austriacką pisarką Gerhild Steinbuch.
Gerhild Steinbuch urodziła się w 1983 r. w Mödling. Studiowała sztuki sceniczne w Graz, a od jesieni 2012 r. studiuje w Wyższej Szkole Sztuki Scenicznej im. Ernsta Buscha (na kierunku dramaturgia, w ramach studiów magisterskich).
Do najważniejszych motywów jej sztuk należą egoizm, bariery w komunikacji między postaciami, ucieczka przed codziennością do utopijnego świata fantazji, baśniowość, utrata poczucia podmiotowości, a także wspomnienie. Jej teksty ukazywały się na łamach różnych czasopism.

W 2003 r. otrzymała nagrodę „Retzhofer Literaturpreis" za pierwszy dramat pod tytułem „kopftot“ („Z martwą głową”), a także wygrała konkurs na sztukę, organizowany przez teatr Schaubühne am Lehniner Platz w Berlinie. W 2004 r. brała udział w warsztatach Summer School des Royal Court Theatr w Londynie, a także w warsztatach Burgtheater w Wiedniu. W latach 2008/2009 pisała sztuki na zamówienie dla teatru Schauspielhaus Wien. W latach 2009/2010 otrzymywała państwowe stypendium austriackiego Ministerstwa Edukacji, Sztuki i Kultury za pracę nad pierwszą powieścią, zatytułowaną „Berge und Täler mit Männern und Frauen“ („Góry i doliny z mężczyznami i kobietami”).
Wybrane tytuły sztuk autorki:
„Das kalte Herz. Kein Märchen” („Zimne serce. Nie baśń“)
„Herr mit Sonnenbrille” („Pan z okularami słonecznymi“)
 „Menschen in Kindergrößen“ („Ludzie w rozmiarach dziecięcych“) 
„Nach dem glücklichen Tag“ („Po szczęśliwym dniu“)
„Verschwinden oder Die Nacht wird abgeschafft“ („Zniknięcie albo Noc zostaje usunięta“)
Na początku w bibliotece uniwersyteckiej odbyły się zajęcia dla tegorocznych maturzystów, przeprowadzone przez dr Annę Hanus i dr Bogusławę Rolek. Uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. konkursy i nagrody. Nasi maturzyści zdobyli dwa pierwsze miejsca, wykazując się dużą znajomością j. niemieckiego oraz historii. Spotkanie z pisarką, na które udaliśmy się później, okazało się wspaniałym i ciekawym przeżyciem. Wraz ze studentami uczestniczyliśmy w odczycie fragmentów powieści Pani Gerhild Steinbuch. Uczniom bardzo podobały się zajęcia, które pozwoliły im rozwinąć im swoje umiejętności.
W warsztatach językowych i odczycie wzięli udział:
1.Katarzyna Sapa    III B
2.Gabriela Szmul III B
3.Ewa Matwijczyk IIID
4.Anna Szpiech       III D
5.Katarzyna Stankiewicz III D
6.Damian Potoczny III A


16 kwiecień 2013 - apel upamiętniający zbrodnie katyńską

Dnia 16 kwietnia w naszym Liceum uczciliśmy uroczystym apelem pamięć ofiar zbrodni katyńskiej. Prawda o Katyniu to bolesna i tragiczna karta w historii naszego narodu, dlatego upamiętnianie jej to moralny obowiązek każdego Polaka. Za przygotowanie apelu szczególne podziękowania należą się uczennicom : Karolinie Szajnik, Alicji Szpiech, Aleksandrze Kalawskiej, Aleksandrze Sosze, Klaudii Marszałek i Annie Tworzydło, nad którymi czuwały pani Katarzyna Grot i pani Urszula Bukała – Pilip.


12 kwiecień 2013 - Konkurs Wiedzy Pożarniczej

12 kwietnia 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie rozegrane zostały gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 2 grup: szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W imieniu organizatorów eliminacji - Zarządu Miejskiego Ochotniczej Straży Pożarnej, Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Liceum Ogólnokształcącego im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie - uczestników rywalizacji i ich opiekunów powitali: Leonard Prokop, Edmund Trawka ,Artur Szczutek oraz Kazimierz Żak. Przewodniczący jury-Artur Szczutek przedstawił skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem turnieju: Leonard Prokop-sekretarz, Edmund Trawka –członek, Mateusz Żurawski-członek, Ewa Hadam- członek .Krótkie przypomnienie zasad regulaminowych poprzedziło rozdanie testów eliminacyjnych. Jak się wkrótce okazało, komisja miała nieco więcej pracy, gdyż w kategorii gimnazjów z terenu gminy wiejskiej należało przeprowadzić dogrywkę pisemną.
Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się zdobywcy I miejsc:
Gimnazjum Gmina Miejska: Robert Zelwach
Szkoła Podstawowa Gmina Wiejska: Martyna Litwin
Gimnazjum Gmina Wiejska: Dominika Nowak  
II miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: Jan Kociuba, Magdalena Kaszycka, Zuzanna Stochmal.
Na miejscach III uplasowali się : Karol Lignowski, Julia Szczutek .
Na uroczystą galę turnieju przybyli: Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak oraz Pani Danuta Błotnicka reprezentująca Wójta Gminy Dynów Pana Adama Chrobaka. Zwycięzcy, a także zdobywcy miejsc drugich i trzecich otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta Dynowa, Wójta Gminy Dynów, Zarząd Miejski Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.
Dziękujemy wszystkim rywalizującym w turnieju, sponsorom oraz organizatorom. Uczestnikom etapu powiatowego życzymy sukcesów!


12 kwiecień 2013 - Konkurs Wiedzy o Lasach i Leśnictwie

W piątek 12 kwietnia 2013r. odbyły się eliminacje krajowe międzynarodowego konkursu wiedzy o lasach i leśnictwie „Młodzież w lasach Europy”. W szkolnych eliminacjach uczestniczyło 15 zespołów 3-osobowych – 9 zespołów z naszej szkoły oraz 6 zespołów Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie. Szkolna Komisja Konkursowa niezwłocznie po napisaniu testu przez uczestników konkursu przesłała karty odpowiedzi wraz z protokołem do Krajowej Komisji YPEF. Czekamy cierpliwie na ostateczne wyniki – trzydzieści najlepszych zespołów z całej Polski spotka się w maju na Krajowym Finale w SGGW w Warszawie.

12 kwiecień 2013 - konkurs biologiczny Biologia – OXFORD Plus

W piątek 12 kwietnia o godzinie 10:00 odbył się konkurs biologiczny Biologia – OXFORD Plus, w którym uczestniczyło 32 uczniów z różnych klas. Uczniowie odpowiadali na pytania testowe z różnych dziedzin biologii. Ich karty odpowiedzi zostały przesłane do Komisji Krajowej – wyniki tego konkursu będą znane dopiero w maju.

11 kwiecień 2013 - Dzień otwarty w LO

W dniu 11 kwietnia odbyły się, jak co roku w naszej szkole, Dni Otwarte dla gimnazjalistów. Naszych gości przywitał pan dyrektor Kazimierz Żak, który przedstawił ofertę edukacyjną na rok szkolny 2013/2014, mówił o możliwościach szkoły, budowie sali gimnastycznej i perspektywach na przyszłość. Zachęcał młodzież do składania u nas dokumentów, zapraszał, by zostali naszymi uczniami. Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego zaprosili przybyłych do udziału w dalszej części uroczystości. Gimnazjaliści mieli okazję podziwiać pięknie zatańczonego przez zespół taneczny poloneza, pośmiać się przy występach szkolnego kabaretu i wziąć udział w quizie na temat naszego liceum. Oczywiście nie zabrakło drobnych nagród i dyplomów. Pokaz aerobiku wzbudził wiele emocji, a recytacja pod okiem aktora pana Marka Pysia wprowadziła gimnazjalistów w zadumę. Spotkanie umilał swoim występem szkolny zespół wokalno-instrumentalny. Pani Weronika Kędzierska wypowiedziała się na temat planowanych zajęć dodatkowych z wizażu i kosmetologii dla przyszłych pierwszoklasistów, a uczniowie, którzy pod okiem nauczycieli realizują różnorodne projekty omówili je krótko. Na koniec przedstawiony został filmik promujący szkołę, który bardzo spodobał się naszym gościom. Po tej części spotkania gimnazjaliści oprowadzeni zostali po szkole, mogli przyjrzeć się klasom, zapoznać z nauczycielami, wziąć udział w zajęciach z chemii, fizyki, porozmawiać z licealistami. Mamy nadzieję, że z większością naszych miłych kolegów i koleżanek gimnazjalistów spotkamy się we wrześniu na rozpoczęciu roku szkolnego.

 


11 kwiecień 2013 - VI Powiatowy Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego

Mamy wyróżnienie w „VI Powiatowym Konkursie recytatorskim poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego".
Naszą szkołę reprezentowali Paulina Kociuba i Wioletta Pudysz z klasy IIId oraz Tomasz Dziepak z klasy Ic. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a każdy spośród 24 uczestników, chciał pokazać się z najlepszej strony. Gratulujemy Paulinie Kociubie, która za swoją recytację otrzymała wyróżnienie. Z uczniami pracowały panie polonistki- Elżbieta Klaczak-Łach, Katarzyna Kłyż oraz pan Marek Pyś, który zadbał o właściwą interpretację tekstów przez recytatorów i odkrył przed nimi arkana aktorstwa. Recytatorami podczas konkursu opiekowała się pani Katarzyna Grot.


5 kwiecień 2013 - Aerobik

W dniu 05.04.013 roku w  hali sportowej  MOSiR w  Krośnie  odbył się Półfinał Wojewódzki w aerobiku dziewcząt w ramach międzyszkonej "Licealiady" sportowej. Zgłoszonych do zawodów było 11 drużyn. Zespół FLOW reprezentujący naszą szkołę zajął I miejsce i po raz siódmy z rzędu awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 19 kwietnia także w Krośnie. Naszą drużynę reprezentowały: Aleksandra Gierula, Karolina Szajnik, Agata Rak, Karolina Binko, Klaudia Marszałek, Anna Smolińska, Klaudia Łach, Ilona Szeremeta oraz Aleksandra Socha i Klaudia Kopacka. Opiekunem zespołu podczas zawodów był Bogdan Peszek.

Aby zobaczyć występ kliknij


2 kwiecień 2013 - Konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich

W dniu 2 kwietnia 2013 roku uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie Piotr Niemiec wziął udział w drugim etapie (wojewódzkim) Konkursu Wiedzy o Funduszach Europejskich. Konkurs został przeprowadzony w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Uczeń musiał wykazać się obszerną wiedzą na poszczególne tematy:
I. Narodowa Strategia Spójności-założenia i cele.
II. Program Operacyjny- ich rodzaje i przeznaczenie.
III. Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013-cel główny, cel szczegółowy, zasady informacji i promocji.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Beata Trzyna


27 marzec 2013 - piłka nożna dziewcząt

W dniu 27.03.2013 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt w ramach międzyszkolnej "Licealiady" sportowej. Organizatorem zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie Bogdan Peszek. W turnieju uczestniczyło 5 szkół z powiatu rzeszowskiego. Opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Żak.

 


25 marzec 2013 - Konkurs Fizyczny Lwiątko

W dniu 25.03.2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się Polsko – Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”. Wzięło w nim udział 24 osoby w tym z klasy Ia- siedmiu uczniów, z IIa- sześciu uczniów i z IIIa – jedenastu uczniów. Konkurs trwał 75 minut. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań tekstowych pogrupowanych w trzy dziesiątki. Uczniowie „na starcie” otrzymywali 30 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, zaś za każdą złą odpowiedź odejmuje się 25% liczby punktów przewidzianych za zadanie. Maksymalnie uczniowie mogli zdobyć 150 punktów.


23 marzec 2013 - Konkurs Astronomiczny

W dniu 22 marca 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się I Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego „ Astrolabium”. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klasy Ia ( 12 uczniów) z klasy IIa (7 uczniów). Celem tego konkursu jest propagowanie nauk ścisłych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które dotyczyły wiedzy z astronomii. W każdym teście 30-40% ogólnej liczby zadań dotyczyło doświadczeń przesłanych uczniom przed konkursem, z poleceniem wykonania ich samodzielnie lub w grupach.

Dzięki udziałowi uczniów naszej szkoły w tym konkursie, będziemy mogli ubiegać się o uczestnictwo w Warsztatach Astronomicznych. Warsztaty te będą przeprowadzone w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

21 marzec 2013 - Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 21.03.2013 r. odbył się pierwszy w historii naszego liceum konkurs KARAOKE "Śpiewaj razem z nami na wiosnę". W rozgrywce wzięło udział kilkanaście zespołów utworzonych głównie przez nasze uczennice reprezentujące różne klasy. Młodzież bardzo chętnie dzieliła się swoimi zdolnościami, zarówno wokalnymi, jak i choreograficznymi. Poczynania naszych młodych artystów bacznie obserwowało "surowe" jury w składzie: mgr Maciej Jurasiński - przewodniczący, mgr Joanna Duda, mgr Ewelina Krasnopolska oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Paweł Krzywonos.
Rywalizacja do ostatniej chwili była wyrównana, ale bardzo zacięta. Dopiero druga runda, w której uczestnicy śpiewali piosenki folkowe, przeważyła szalę zwycięstwa. Ranking zwycięzców prezentujemy poniżej:
I miejsce zespół: 3D
II miejsce zespół: 7 Dziewcząt z Albatrosa
III miejsce zespół: Bez nazwy
Nagrody pieniężne zostały ufundowane przez dyrekcję LO oraz samorząd uczniowski.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a organizatorom i wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za głośne i radosne przywitanie wiosny 2013.

Oprócz karaoke uczniowie mieli do wyboru również inne sposoby spędzenia czasu. Niektórzy wybrali dobry film, jeszcze inni kalambury, a dość duża część młodzieży uczestniczyła w szkolnych rozgrywkach sportowych. Wszystko odbyło się pod hasłem "Żegnaj zimo, witaj wiosno".


21 marzec 2013 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2013"

W dniu 21 marca 2013 roku został przeprowadzony w naszej szkole konkurs "Kangur Matematyczny". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 26 uczniów. W kategorii "junior" wystartowało 12 uczniów , w tym 8 z klasy Ia oraz 4 z klasy Ib. W kategorii "student" w konkursie uczestniczyło 14 uczniów, w tym 9 z klasy IIa oraz 5 z klasy IIIa. Koordynatorem konkursy był pan Zbigniew Tesznar, a pomocą w jego przeprowadzeniu służyła pani Małgorzata Pelc - Chochrek.


19 marzec 2013 - Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego.

W dniu 19 marca 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 30 uczniów z pięciu szkół.
Głównym celem konkursu było promowanie uczniów zdolnych, a także rozwijanie ich zainteresowań językiem obcym, wdrażanie i motywowanie do nauki. Rywalizacja była bardzo wyrównana. W rezultacie przyznano 2 pierwsze i dwa trzecie miejsca.
Zwycięzcami zostali następujący uczniowie:
Dariusz Batycki LO DYNOW 44 punkty
Krzysztof Gudyka ZSZ DYNÓW 44 punkty
Luiza Ochalik ZS TYCZYN 42 Punkty
Karol Godek ZS SOKOŁÓW MŁP. 41 punktów
Bartłomiej Antoń LO DYNÓW 41 punktów
Zorganizowanie konkursu było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego: Michała Piestraka, Małgorzaty Pleśniak, Eweliny Krasnopolskiej i Aleksandry Żak.
Wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję uczestniczyć w poczęstunku zorganizowanym w naszej szkole. Nagrody, dyplomy oraz podziękowania dla opiekunów zostaną wysłane do szkół.
Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów w nauce języka angielskiego.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!


18 marzec 2013 - Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych Net Maters Cup.

18 marca odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych Net Maters Cup. W konkursie wzięły udział 4 drużyny z naszej szkoły:

HiFi Banda w składzie: Przemysław Baran, Maciej Głuszyk, Bartłomiej Citak z klasy 1a

Potwory i spółka w składzie: Bartosz Motyka, Przemysław Toczek, Adam Stolarczyk z klasy 1a

Jarek, Darek i Mateusz w składzie: Jarosław Atak, Dariusz Batycki, Mateusz Darażz klasy 3a

InsectomanTeam w składzie: Piotr Hendzel, Szymon Motyka, Michał Bujdasz z klasy 2a

Wyniki pierwszego etapu już 4 kwietnia. Opiekunem drużyn jest pani Joanna Krajcarska.


18 marzec 2013 - Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego.

18 marca 2013 odbył się w naszej szkole etap finałowy Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego, w którym wzięły udział szkoły z Trzciany, Sokołowa Małopolskiego i Dynowa. 22 uczniów zmierzyło się ze sprawdzianem zawierającym zadania dotyczące słuchania i czytania ze zrozumieniem, test gramatyczo-leksykalny oraz krótką formę użytkową. Zadania do testu zostały przygotowane przez pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Celem konkursu jest promowanie języka niemieckiego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego oraz zachęcenie do nauki tego języka w dobie, gdy znajomość języków obcych jest wręcz konieczna.

Wśród laureatów znaleźli się

1. Damian Potoczny – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie
2. Luiza Wilk - Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim
3. Aleksandra Socha - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

Miło nam, że kolejny raz nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce. Serdecznie gratulujemy laureatom, a paniom germanistkom (E.Hadam, B.Trzynie i M.Rząsie) przygotowującym ich do tego konkursu oraz czuwającym nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych serdecznie dziękujemy.


18 marzec 2013 - Finał III Ogólnopolskiego Dyktanda Języka NiemieckiegoDas Deutsch Diktat16-17 marca 2013r. w Siedlcach.

16 marca 2013 odbył się w Siedlcach w Pałacu Ogińskich Finał III Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego „Das Deutsch Diktat” pod patronatem Ambasadora Austrii, Ambasadora Niemiec, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Siedlce oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.
O tytuł Mistrza Ortografii Niemieckiej walczyło 62 uczniów z całej Polski wyłonionych w eliminacjach szkolnych i regionalnych. Warto dodać, że w eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad 3 tysiące uczniów, dlatego tym bardziej miło poinformować, że nasz uczeń Damian Potoczny (III A) znalazł się w finale i mógł reprezentować naszą szkołę na szczeblu ogólnopolskim.
Damian otrzymał tytuł Regionalnego Mistrza Ortografii Niemieckiej, a jego nauczycielka Monika Rząsa, która towarzyszyła mu także podczas zmagań finałowych podziękowania za przygotowanie do udziału w etapie ogólnopolskim.

Oprócz zmagań z ortografią niemiecką organizatorzy zapewnili uczniom i ich opiekunom szereg atrakcji np. zwiedzanie miasta oraz Muzeum Diecezjalnego, w którego zbiorach znajduje się jeden z sześciu najcenniejszych obrazów w Polsce – dzieło hiszpańskiego malarza El Greco„ Ekstaza św. Franciszka”.
W niedzielne przedpołudnie uczestnicy i opiekunowie mieli przyjemność obejrzeć Teatr Tańca Caro Dance w spektaklu pt."Tanecznie o miłości". Widowisko taneczne w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej. Najpiękniejsze teksty o miłości największych polskich poetów, opowiedziane tańcem, ubrane w formę melorecytacji i wokalu, interpretacje wierszy tak znakomitych twórców jak Edward Stachura, Stanisław Grochowiak, Maria Pawlikowska - Jasnorzewska czy Emil Zegadłowicz. Wyjazd dostarczył zarówno uczniowi jak i opiekunce szereg wrażeń artystycznych.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesu Damianowi i życzymy kolejnych .


14 marzec 2013 - Powiatowy Konkurs Gloria victis

13 marca 2013 r. w Zespole Szkół w Sokołowie Młp.  odbył się Powiatowy Konkurs Gloria victis - w 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, zorganizowany i przeprowadzony pod patronatem Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Słowa Elizy Orzeszkowej: Gloria victis doskonale odzwierciedlają konieczność zapoznawania młodego pokolenia Polaków z tematyką powstania styczniowego. W konkursie wzięła udział Kamila Błotnicka z klasy 1b, a opiekunem pan Maciej Jurasiński.


11 marzec 2013 - konkurs z języka angielskiego dla gimnazjalistów.

W dniu 11 marca 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów z gimnazjów znajdujących się w pobliżu Dynowa. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 22 uczniów.
Głównym celem konkursu było promowanie uczniów zdolnych, a także rozwijanie ich zainteresowań językiem obcym, wdrażanie i motywowanie do nauki. Zwycięzcami zostali następujący uczniowie:
Zuzanna Sobkowicz - Zespół Szkół w Dynowie
Magdalena Owsiany – Zespól Szkól w Dynowie
Violetta Kopleńska – Zespól Szkól w Dydni
Katarzyna Hrycko - Zespół Szkół w Łubnie
Zorganizowanie konkursu było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego: Michała Piestraka, Małgorzaty Pleśniak i Aleksandry Żak. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów w nauce języka angielskiego.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy!.


11 marzec 2013 - konkurs z języka niemieckiego dla gimnazjalistów.

W poniedziałek, 11 marca 2013 roku w murach naszej szkoły odbył się II Międzyszkolny Konkurs Gimnazjalny z Języka Niemieckiego, którego organizatorem byli nauczyciele języka niemieckiego Ewa Hadam, Monika Rząsa i Beata Trzyna.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów pobliskich szkół gimnazjalnych. Jego celem, tak jak w latach ubiegłych było rozbudzenie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, propagowanie idei nauki języka. W zmaganiach wzięło udział 20 reprezentantów szkół gimnazjalnych z Łubna, Manasterza, Hyżnego, Jawornika Polskiego, Dynowa, Izdebek, Bachórza, Harty i Dubiecka.
Uczniowie sprawdzali swoje wiadomości z zakresu słuchania, czytania ze zrozumieniem, testu leksykalno-gramatycznego oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.
Laureatami drugiej edycji Konkursu z Języka niemieckiego zostali:

1. Angelika Ślimak - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku

2. Damian Pielak - Zespól Szkół w Dynowie- Gimnazjum

Jana Osiadły – Zespól Szkół nr 2 w Manasterzu

3. Jakub Hus - Zespół Szkół nr 2 w Harcie

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom. Dyrektor Kazimierz Żak wręczając nagrody uczestnikom, życzył dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego i zaprosił do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Po gali rozdania nagród na uczniów czekał skromny poczęstunek, mogli wymienić się spostrzeżeniami, nawiązać nowe znajomości.
Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy.


8 marzec 2013 - Dzień Kobiet w LO.

8 marca w tradycji wielu krajów, a w tym również Polski ustanowiony jest Dniem Kobiet. Składamy wówczas podziękowania za trud i starania wszystkim paniom, zarówno tym młodym, jak i tym starszym. Jak co roku w naszej szkole z okazji tego święta odbył się Turniej Satyryczny "O rajskie jabłko" podczas którego Panowie w sposób humorystyczny złożyli w formie słów laurkę z podziękowaniami dla nauczycielek oraz szkolnych koleżanek.
Jako pierwszy wystąpił przedstawiciel nieformalnej grupy satyrycznej "Ich czworo", który jako ksiądz wygłosił "kazanie" na temat pochodzenia kobiet. Po nim głos zabrało dwóch znakomitych tenorów w towarzystwie "pięknych dam" wykonując utwór "Brunetki, blondynki" Jana Kiepury. Kolejny członek kwartetu, jako rolnik zaprezentował małomiejskie poglądy na temat roli kobiety w życiu mężczyzny. Zaraz po nim wystąpił ze swą interpretacją utworów muzycznych dotyczących pań, znany muzykolog Krzysztof Słupczyński, który swym wywodem wzbudził ogromny entuzjazm publiczności. Największą furorę wśród damskiej części widowni wzbudził występ siedmiu przystojnych barytonów z klasy II C, którzy piosenkę "Beata z Albatrosa" zadedykowali swojej ukochanej wychowawczyni. Urocza Zofia Skoczkini przedstawiła swoje plany na temat dołączenie do profilu naszej szkoły klasy dla Pań Fruwających. Gwoździem programu był występ męskiej części grona pedagogicznego w składzie: Maciej Jurasiński, Mariusz Choma, Zbigniew Tesznar oraz Michał Piestrak, którzy nowatorskim wykonaniem kilku znanych utworów skradli serca publiczności.
Jury w składzie: pani wicedyrektor Ewa Hadam, pani dyrektor Maria Radoń oraz gość specjalny pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie Aneta Pepaś oceniło występy poszczególnych grup satyrycznych. W imieniu komisji rozstrzygającej werdykt ogłosiła pani dyrektor. Pierwsze miejsce przypadło Krzysztofowi Słupczyńskiemu, na drugiej pozycji uplasowała się nieformalna grupa satyryczna "Ich czworo", a tuż za nimi duet muzyczny złożony z dwóch tenorów ich "pięknych dam". Na wyróżnienie zasłużył zespół 7 wspaniałych barytonów, a nagrodę pocieszenia otrzymała grupa złożona z męskiej części licealnego grona pedagogicznego. Oprócz dyplomów i symbolicznych jabłek, wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez pana dyrektora - Kazimierza Żaka, panią wicedyrektor - Ewę Hadam, Radę Pedagogiczną oraz Samorząd Uczniowski. Na koniec uroczystości wszyscy panowie powstając z miejsc zaśpiewali na cześć kobiet zgromadzonych na sali gromkie "100 lat!", za co zostali nagrodzeni szerokimi uśmiechami wszystkich pań.


8 marzec 2013 - spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W czwartek 7 marca gościliśmy w progach naszej szkoły przedstawicieli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Młodzież klas trzecich miała możliwość zapoznania się z ofertą uczelni na rok akademicki 2013/2014 i porównać ją z innymi propozycjami. Goście pokazali ciekawą prezentację i opowiadali o życiu studenckim. Tego typu spotkania dzięki przychylności Pana Dyrektora odbywają się u nas dość często i cieszą się ogromnym powodzeniem u tegorocznych maturzystów.


5 marzec 2013 - "Link do przyszłości" - spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie.

We wtorek 5 marca 2013 roku grupa 20 uczniów z naszego liceum udała sie na spotkanie pt. "Link do przyszłości" zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie. Tematem zebrania był świadomy wybór zawodu oraz profesje dotyczące nowych technologii związanych z informatyką. Spotkanie poprowadził informatyk i ekonomista Karol Kozimor.
Zebranie rozpoczęło się kilkoma zdaniami wstępu związanymi z tematem spotkania. Dowiedzieliśmy sie między innymi o zawodach, na które będzie zapotrzebowanie w przyszłości oraz o nowoczesnych technologiach ułatwiających zdobywanie cennych doświadczeń. Następnie prowadzący spotkanie przedstawił nam swój życiorys oraz drogę, którą przeszedł aby osiągnąć sukces. Wyjaśnił również zgromadzonym jaką rolę w jego karierze odgrywają nowoczesne rozwiązania techniczne. Kolejnym punktem programu był quiz, który dotyczył aktualnej sytuacji i trendów na rynku pracy oraz roli nowych technologii w życiu codziennym. Konkurs ze względu na stopień trudności pytań był dla nas nie lada wyzwaniem. Najlepiej poradzili sobie z nim uczniowie klasy Ia. Po ogłoszeniu wyników prowadzący zakończył spotkanie udzielając nam kilku wskazówek dotyczących wyboru ścieżki kariery.
Wiedza, którą zdobyliśmy w tym spotkaniu z pewnością pomoże nam rozsądniej wybrać przyszły zawód. Rady pana Karola pomogą nam świadomiej i dojrzalej spoglądać w przyszłość.

 

 


5 marzec 2013 - III edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego "Potyczki Logiczne".

5 marca uczniowie klasy 3a w składzie: : Agata Lech, Joanna Sebzda, Dariusz Batycki, Bartosz Tworzydło oraz Joanna Wandas wywalczyli 3 miejsce (do miejsca drugiego zabrakło im zalewdwie 2 punktów a do miejsca trzeciego 3 punktów) w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Potyczki Logiczne". Opiekunem uczniów był pan Zbigniew Tesznar.


14 luty 2013

 


12 luty 2013 - Kreatywne ferie w LO.

W dniu 12 lutego 2013 odbyły się pod hasłem "Kreatywne ferie z LO Dynów" spotkania gimnazjalistów z nauczycielami, instruktorami oraz uczniami naszego liceum. W trakcie tych spotkań uczniowie okolicznych gimnazjów rozwijali swoje liczne umiejętności. Na warsztatach tanecznych poznawali podstawowe kroki tańców tradycyjnych i współczesnych. Podczas warsztatów teatralnych i satyrycznych wykazywali się umiejętnościami aktorskimi i ćwiczyli dykcję. Na warsztach z biologii i chemii poznawali tajniki sporządzania perfum i kosmetyków. Podczas zajęć muzycznych mieli okazję pośpiewać i nauczyć się podstaw gry na instrumentach oraz właściwej emisji głosu. Podczas zajęć sportowych obejrzeli pokaz aerobiku sportowego oraz wzięli udział w ćwiczeniach ruchowych.

Cieszymy się, że młodzież gimnazjów dopisała. Mamy nadzieję, że zajęcia się podobały, a obiad ze szkolnej stołówki smakował. Już dziś wszystkich gimnazjalistów zapraszamy na dzień otwarty.


10 luty 2013 - Kurs pierwszej pomocy.

1 lutego 2013 rozpoczął się w naszym liceum 40-godzinny kurs kwalifikacyjny z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Grupa energicznych ratowników medycznych nauczyła nas zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia, a także właściwego zachowania się na miejscu zdarzenia, tzn. zabezpieczenia miejsca zdarzenia we właściwy sposób, sprawdzania bezpieczeństwa, zabezpieczenia siebie i osób postronnych. Przeszliśmy szereg ćwiczeń, pozoracji i symulacji, dzięki temu uzyskaliśmy możliwość opanowania zasad postępowania w bardzo zbliżonej do rzeczywistej sytuacji zagrożenia życia. Doskonałe umiejętności z zakresu ratownictwa, jak też świetna gra aktorska prowadzących kurs sprawiły, że szkolenie było połączeniem "pożytecznego z przyjemnym". Kurs organizowany był w ramach Projektu: "Edukacja skuteczna, przyjazna, nowoczesna-rozwój kompetencji kadry zarządzającej i pedagogicznej szkół i placówek oświatowych w województwie podkarpackim". Certyfikaty oraz zaświadczenia uzyskali wszyscy uczestnicy po uprzednim prawidłowym rozwiązaniu testu oraz wykonaniu 3 zadań praktycznych. Zdobyliśmy nie tylko umiejętności praktyczne, ale również motywację do udzielania pomocy.


8 luty 2013 - Ferie zimowe.

Od 11.02.2013 do 24.02.2013 w naszym województwie trwają ferie zimowe. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznego, miłego, pełnego wrażeń wypoczynku. Z nowymi siłami i entuzjazjem wrócimy do szkoły 25 lutego. Do zobaczenia po feriach!


8 luty 2013 - Konkurs Poezji Austriackiej.

W piątek , 8 lutego w Przemyślu odbył sie Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Austriackiej "Am Anfang war die Poesie", organizowany przez PSNJN, oddział Przemyśl i Bibliotekę Austriacką. Nasza szkołę reprezentowali: Klaudia Łach (I B), Emilia Cieśla ( II D), Maciej Głuszyk ( I A). Na wyróżnienie zasługuje Emilia Cieśla, która zachwyciła jury, zdobywając III miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Słowa podziękowania składamy opiekunom pani Ewie Hadam, Monice Rząsie, Beacie Trzynie, a także paniom polonistkom Elżbiecie Klaczak- Łach, Katarzynie Kłyż, które służyły pomocą merytoryczną.


7 luty 2013 - Warsztaty teatralne z p. Markiem Pysiem

Jest nam bardzo miło gościć w prograch naszej szkoły znanego aktora pana Marka Pysia, tym bardziej, że zdecydował się prowadzić z młodzieżą zajęcia teatralne. 7 lutego odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie na którym ustalono szczegóły warsztatów. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które odbędą się 28 lutego. Zapraszamy.


7 luty 2013 - Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego - etap szkolny

7 lutego 2013 w naszej szkole odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego. 23 uczniów zmierzyło się z arkuszem zawierającym zadania dotyczące słuchania i czytania ze zrozumieniem, testem gramatyczno-leksykalnym i krótka formą użytkową. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów z najwyższą liczbą punktów
1 Damian Potoczny (III A)
2. Anna Skubisz (III D)
3. Katarzyna Sapa (III B)
4. Aleksandra Socha (III D)
5. Gabriela Szmul (III B)
6. Ewa Matwijczyk (III D)
Gratulujemy


7 luty 2013 - "Tłusty" czwartek.

Dawniej był początkiem Tłustego Tygodnia, kiedy to zabawom i obżarstwu nie było końca. Obecnie ze staropolskich tradycji pozostał nam już tylko Tłusty Czwartek. W Polsce obchodzimy go w ostatni czwartek przed Środą Popielcową.W poprzednich wiekach ostatnie dni karnawału obchodzono hucznie i z fantazją. Bawili się wszyscy - szlachta i służba, wdowy i mężatki, młode panny i starcy. W czasie Tłustego Tygodnia najważniejszy był suto zastawiony stół i pełne kielichy. Był jeden cel – najeść się i wyszaleć przed Wielkim Postem. W dzisiejszych czasach mamy pozostałość tradycji w postaci pączków i innych słodkości . Stare powiedzenie mówi, iż jeśli ktoś nie zje tego dnia choć jednego pączka, nie będzie mu się wiodło przez następny rok. Ale Polakom to chyba nie grozi - przeciętnie w Tłusty Czwartek zjadamy 2,5 pączka na głowę, a wszyscy razem pochłaniamy ich w tym czasie prawie 100 milionów! Do tej grupy zaliczamy się oczywiście i my licealiści. W tym roku pączkami objadała się cała szkolna społeczność, co widać na załączonych zdjęciach.


6 luty 2013 - etap szkolny Powiatowego Konkursu Matematyczno-Logicznego.

W dniu 6 lutego 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Matematyczno-Logicznego „Potyczki Logiczne”. Cieszy się on w naszej szkole dużym zainteresowaniem, o czym świadczy udział w nim 9 drużyn (po 5 osób­) ze względu na specyfikę zawodów. Konkurs stanowi interesującą formę popularyzacji wiedzy matematycznej wśród uczniów. Zwycięską drużyną okazała się drużyna z klasy IIIa w składzie: Agata Lech, Joanna Sebzda, Dariusz Batycki, Bartosz Tworzydło oraz Joanna Wandas. Będzie ona reprezentować szkołę w III edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno-Logicznego.


4 luty 2013 - Nie uchodzi, nie uchodzi”, czyli „Damy i huzary” Aleksandra Fredry.

W poniedziałek 04 lutego młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami, obejrzała spektakl pt. „Damy i huzary” w wykonaniu Zespołu Teatralnego T.G. „ Sokół” w Dynowie. Spektakl zadedykowany był śp. pani Janinie Jurasińskiej. Reżyserii tego widowiska podjęła się pani Krystyna Dżuła. Scenografię i kostiumy projektowali państwo Anna i Grzegorz Hardulakowie oraz pani Bożena Krupa. Komedia opowiada o zatwardziałych kawalerach, którzy mimo wszystko ulegają urokowi dam. Żołnierze niezwykli do towarzystwa płci pięknej wywołują wiele zabawnych sytuacji. Jedną z bardziej spektakularnych jest poranna pobudka dam wystrzałem z moździerza. Intrygi i wielkie zawiłości akcji dostarczyły widowni powodów do śmiechu. Nadmienić można, że w rolę pokojówki panny Anieli – Zuzi, wcieliła się nauczycielka języka polskiego pani Katarzyna Kłyż, która otrzymała dodatkowe brawa od swoich uczniów.


1 luty 2013 - Spotkanie w Domu Pogodnej Starości

W dniu 01.02.2013r. grupa grupa instrumentalno-wokalna z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odwiedziła mieszkańców Domu Pogodnej Starości im. Św. Brata Alberta w Dynowie. Uczniowie przygotowali dla pensjonariuszy program wokalny,który opierał się na wspólnym kolędowaniu. Na zakończenie uczniowie wręczyli na ręce opiekunów Domu Pogodnej Starości kosz słodkości oraz inne produkty spożywcze, które zgromadzili wolontariusze LO Dynów.


31 stycznia 2013 - Zabawa choinkowa

Jak co roku, także i w tym, w naszej szkole miała miejsce zabawa choinkowa. 13 stycznia około godziny 17 do szkoły zaczęła licznie przybywać młodzież. Niedługo potem „Boskie Torsy” pierwszym brzmieniem rozpoczęły imprezę! Bawili się wszyscy, od nauczycieli, przez rodziców, aż po samych uczniów. Jak się później dowiedzieliśmy większość uważa imprezę udaną a pozostała część pytanych za bardzo udaną! Gdy wszyscy zgłodnieli podano słynne kanapki, a do nich herbatę oraz coś słodkiego. Można śmiało powiedzieć, że tegoroczna impreza należała do tych, które na długo pozostają w pamięci. Abyście jeszcze na chwilę mogli wrócić myślami do tamtych chwil, poniżej zamieszczamy kilka zdjęć.

 


29 stycznia 2013 - Gala Konkursowa "Jestem Ok! - nie palę"

W dniu 28 stycznia w Sali Konferencyjnej Starostawa Powiatowego w Rzeszowie zostały wręczone nagrody w konkusie plastycznym "Jestem OK! - nie palę". Laureatką I miejsca została Karolina Wojtowicz z klasy III c za pracę pt. "Nie bądź więźniem własnego wyboru". Na gali Karolinie towarzyszył dyrektor pan Kazimierz Żak oraz pani Katarzyna Kłyż. Po uroczystościach laureatka wraz z nauczycielką udały się do rzeszowskiej rozgłośni radia Via, by w audycji na żywo opowiedzieć o wrażeniach z konkursu, pomysłach, inspiracjach oraz profilaktyce antynikotynowej. Karolinie raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

 


28 stycznia 2013 - Spotkanie maturzystów z przedstawicielami uczelni.

28 stycznia w auli naszego liceum odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Wrocławia. Podczas prezentacji została przedstawiona oferta uczelni. Młodzież została poinformowana o kierunkach studiów, toku nauczania, dostała też foldery z najistotniejszymi informacjami. Więcej o tej szkole można znaleźć na stronie: www.swsp.pll


25 stycznia 2013 - Spotkanie z rodzicami.

W środę 30 stycznia 2013 o godzinię 15.30 rozpocznie się wywiadówka. Po spotkaniu ogólnym w auli liceum odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach. Zapraszamy.


21 stycznia 2013 - XVI Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek.

W niedzielę 20 stycznia 2013 r. odbyła się XVI edycja dynowskiego Młodzieżowego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie i nasze liceum. Impreza miała miejsce w auli szkoły a swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Roman Mryczko, zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta Dynowa i okolic.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 7 solistów oraz 7 zespołów z gimnazjów oraz szkół średnich. Tradycyjnie uczestnicy rywalizowali o złotą, srebrną i brązową bombkę. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca Aneta Pepaś- dyrektor MOK w Dynowie, członkowie: Zuzanna Nosal- polonistka, animatorka kultury i Daniel Maziarz - muzyk. Jurorzy po długich debatach ogłosili zwycięzców:
W kategorii solistów:
- szkoły gimnazjalne: Złotej Bombki nie przyznano, Srebrna Bombka- Magdalena Niemiec z Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie, Brązowa Bombka- Natalia Twardy również z Zespołu Szkół w Łubnie,
- szkoły ponadgimnazjalne: Złota Bombka- ex aequo Wioletta Potoczna i Natalia Twardy z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie, Srebrna Bombka- Mateusz Buż- II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa- Kuli w Rzeszowie, Brązowa Bombka- Karolina Szpak- Zespół Szkól Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, wyróżnienie- Samuela Łach- II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa- Kuli w Rzeszowie.
W kategorii zespołów:
- szkoły gimnazjalne: Złota Bombka- zespół wokalno- instrumentalny z Zespołu Szkół nr 1 w Dynowie, Srebrna Bombka- zespół „ Interwał” z Zespołu Szkół nr 5 w Dylągowej, Brązowa Bombka- zespół wokalny z Zespołu Szkół nr 1 w Bachórzu, wyróżnienie- zespół wokalno- instrumentalny z Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie,
- szkoły średnie: Złota Bombka- zespół wokalno- instrumentalny z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie, Srebrna Bombka-zespół wokalny z Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Błażowej, Brązowa Bombka- zespół wokalno- instrumentalny z Zespołu Szkól Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.
Oprócz tradycyjnych bombek, czyli nagród pieniężnych, uczestnicy konkursu i instruktorzy otrzymali także atrakcyjne upominki w postaci maskotek, kalendarzy, książek czy bonów do restauracji.
Jak wynika z powyższego protokołu, nasi uczniowie nie dali szans konkurentom, zdobywając najwyższe nagrody w obydwu kategoriach. Gratulujemy zwycięzcom: Wioletcie Potocznej, Natalii Twardy, Joannie Martowicz, Klaudii Łach, Katarzynie Krakowskiej, Emilii Cieśli, Klaudii Marszałek, Krystianowi Kucajowi, Przemkowi Toczkowi, Michałowi Trybalskiemu, Pawłowi Kusiowi oraz instruktorom, pani Elżbiecie Klaczak-Łach i panu Andrzejowi Szulowi.
Dziękujemy także uczniom i nauczycielom, którzy zadbali o to by konkurs przebiegał w miłej atmosferze przy filiżance kawy i ciasteczku oraz Orkiestrze Dętej z Dynowa, która uświetniła swym koncertem kolęd i pastorałek konkurs i uatrakcyjniła długi czas oczekiwania na werdykt jury . Należy nadmienić, że z orkiestrą wystąpiły w pięknych utworach nasze uczennice: Natalia Twardy, Wioletta Potoczna i Klaudia Łach, które od ponad roku współpracują z zespołem.
Zadowoleni goście i usatysfakcjonowani uczestnicy konkursu to najlepszy dowód na to, iż była to kolejna udana impreza środowiskowa zorganizowana przez naszą szkołę.


21 stycznia 2013 - Bal Studniówkowy.

W dniu 19 stycznia, w sobotę, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dynowie odbył się zgodnie z tradycją na 100 dni przed maturą (dokładnie 107)wyczekiwany Bal Studniówkowy. Przedstawiciele młodzieży powitali zebranych i w pięknych słowach podziękowali rodzicom, Dyrekcji i nauczycielom za trud związany z ich wychowaniem. Przewodniczący Rady Rodziców p. Stanisław Gierula, razem z dyrektorem p.Kazimierzem Żakiem dokonali oficjalnego otwarcia imprezy życząc wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana.Trzecioklasiści razem z panią dyrektor Ewą Hadam oraz wychowawczyniami: p.Katarzyną Kłyż, p. Elżbietą Klaczak- Łach, p. Marią Kuszek oraz p. Katarzyną Grot odtańczyli Poloneza.I zaczęła się zabawa! Zespół Demeters do białego rana przygrywał stare i nowe przeboje. W tańcu wirowały kolorowe suknie, czarne garnitury mieszając się z barwnymi światłami i balonikami. Dla trzecioklasistów bal na długo pozostanie niezapomniany. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego organizacji.


21 stycznia 2013 - VII Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek Obojęzycznych w Kolbuszowej

Po raz VII uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek Obcojęzycznych w Kolbuszowej. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: J. E. Ks. Biskup Kazimierz Górny, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Starosta Powiatu Kolbuszowskiego Józef Kardyś oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kolbuszowa Jan Zuba. Konkurs cieszy sie niezmiennie ogromną popularnością . Swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowało blisko 120 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, m in. z Lubaczowa, Łańcuta, Jarosławia, Jasła, Nowej Sarzyny, Ustrzyk Dolnych, Rzeszowa, Dynowa, Stalowej Woli oraz wielu szkół powiatu kolbuszowskiego. Jury, w którego skład weszli śpiewaczka operowa, pani Maria Lenart, ks. Mariusz Fijałkiewicz a także nauczyciele języków obcych, pani Teresa Zuba, pani Izabela Syniec, pani Anna Kwiecień i pani Jadwiga Chrząstek, stanęło przed nie lada wyzwaniem. Zarówno soliści jak i zespoły wykonały swój repertuar z profesjonalizmem i wirtuozerią wokalną. Udział naszego zespołu pozwolił na zebranie nowych doświadczeń.


15 stycznia 2013 - „Jestem OK.!-nie palę” – rozstrzygnięcie konkursu na plakat.

11 stycznia 2013 roku ogłoszono wyniki VII konkursu plastycznego „Jestem OK!-nie palę” zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Rzeszowie. Do konkursu przystąpiło 12 szkół z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego. Łącznie Komisja Konkursowa oceniła 60 prac. I miejsce zdobyła nasza uczennica Karolina Wojtowicz, której gratulujemy artystycznych zdolności i życzymy kolejnych sukcesów.


14 stycznia 2013


11 stycznia 2013 - eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

10.01.2013r w LO. Dynów odbył się etap eliminacji szkolonych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej do którego przystąpiło 17 uczniów z różnych klas.
Aż 5 uczniów uzyskało wymagane 80% prawidłowych odpowiedzi, stąd w wyniku dogrywki ostatecznie do etapu wojewódzkiego tej olimpiady zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Bartłomiej Antoń kl. IIa
2.Joanna Kłak kl. IIb
3. Iwona Kolano kl. IIb
Opiekun merytoryczny:
Maria Kuszek- gratuluję


10 stycznia 2013 - Dynów śpiewającą rodziną

10 styczeń przyniósł wiele radości i wrażeń wszystkim tym, którzy punktualnie o 18.00 zjawili się w progach naszego liceum. A goście nam dopisali! Gospodarz imprezy- Dyrektor Kazimierz Żak i Prezes Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" Pani Krystyna Dżuła oficjalnie powitali zebranych na wieczorze kolęd, któremu towarzyszyło hasło: "Dynów śpiewającą rodziną". I zaczęło się kolędowanie. Najpierw zespół instrumentalno-wokalny z LO zaprezentował piękny montaż słowno- muzyczny przygotowany przez panią Elżbietę Klaczak-Łach, później przedszkolaki, ogromnie przejęte i podekscytowane, wykonały po mistrzowsku pastorałki, po nich wystąpiła Samuela Łach oraz pani Grażyna Malawska z akompaniującymi jej panami: Patrykiem Michalikiem i Aleksandrem Banasiem. Po krótkiej przerwie, podczas której można było napić się kawy, zjeść pyszną rurkę z kremem i jabłecznik oraz obejrzeć pokonkursową wystawę szopek, znów rozbrzmiały kolędy i jeszcze długo słychać je było w okolicy. Wszystkim przybyłym na tę uroczystość Gościom dziękujemy w imieniu organizatorów i mamy nadzieję, że będziemy się często spotykać na tego rodzaju imprezach.

 


10 stycznia 2013 - Uroczysta gala rozdania nagród V Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta- twórcze święta”.

10. stycznia 2013 roku, w auli Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie odbyła się uroczysta gala, na której nagrodzono zwycięzców konkursu. Nagrody odebrali również uczniowie, którzy najlepiej napisali quiz o Bożym Narodzeniu. Jednak nikt nie wyszedł z naszej szkoły niepocieszony, gdyż organizatorzy konkursu przygotowali dla wszystkich uczestników loterię fantową, na której można było wylosować drobne upominki.
Każdy, zgromadzony na tej uroczystości, mógł poczuć magię świąt, gdyż
w nastrój ten wprowadził wszystkich szkolny zespół muzyczny, przedstawiając swój muzyczno – słowny kolaż o świętach.
Jury konkursu w składzie: Krystyna Dżuła, Aneta Pepaś, Maria Radoń, Ewa Woźniak, Agnieszka Makowska oraz Bogusław Kędzierski było zachwycone pracami tak plastycznymi, jak i dziennikarsko – literackimi. Każde miejsce i wyróżnienie zostało przez nich omówione
a po rozdaniu nagród i dyplomów można było do nich podejść i zasięgnąć porad związanych ze sztuką plastyczną jaki i pisarską.
Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym uczniowie i uczestnicy konkursu mogli częstować się ciastkami, pączkami, sokami etc.,
a zwycięzcy otrzymać tak wspaniałe nagrody. Podziękowania należą się:
Panu Wojciechowi Szarudze – hurtownia „U Wojtka”
Pani Halinie Banaś – kwiaciarnia „Stokrotka”
Państwu Krystynie i Wiesławowi Gudykom – sklep AGCOMP
Pani Elżbiecie Piskorek – cukiernia „Paula”
Pani Elżbiecie Domin – piekarnia „Genesis”
Państwu Alinie i Andrzejowi Banasiom – sklep „ABC”
GS w Dynowie
Nadleśnictwie w Dynowie
Państwu Marii i Wojciechowi Radoniom
Panu Mirkowi Błotnickiemu – sklep komputerowy
Pani Ewie Jandziś – hurtownia BEWA
Panu Kazimierzowi Żakowi – dyrektorowi LO w Dynowie
Samorządowi Uczniowskiemu LO w Dynowie


10 stycznia 2013 - Quiz Bożonarodzeniowy dla Gimnazjalistów

10 stycznia w naszej szkole rozstrzygnięty został ostatni konkurs zorganizowany w ramach V edycji Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego- quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu. Skierowany on był do uczniów szkół gimnazjalnych. Zaproszenie do udziału w nim przyjęło 5 gimnazjów- z Dynowa, Bachórza, Harty, Łubna oraz Nozdrzca. W sumie w rywalizacji wzięło udział 19 uczestników. Quiz składał się z pytań otwartych i zamkniętych sprawdzających znajomość biblijnej opowieści o narodzeniu Jezusa, zwyczajów i tradycji świątecznych, tekstów kolęd oraz potraw wigilijnych. Wszyscy uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z pytaniami, co świadczy o dobrym przygotowaniu do konkursu. Jury w składzie:
przewodnicząca: Maria Radoń
członkowie : ks. Paweł Bajger, Elżbieta Klaczak-Łach, Katarzyna Kłyż, Joanna Duda
po ocenie prac przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce- Monika Kurzydło z Zespołu Szkół w Nozdrzcu oraz Małgorzata Wróbel z Zespołu Szkół w Dynowie,
II miejsce- Adam Jakielaszek z Zespołu Szkół w Nozdrzcu
III miejsce- Katarzyna Hrycko z Zespołu Szkół w Łubnie oraz Dominik Polewka z Zespołu Szkół w Dynowie,
Wyróżnienia:
Jakub Balawender z Zespołu Szkół w Harcie,
Dominik Bachurski z Zespołu Szkół w Bachórzu
Katarzyna Siry z Zespołu Szkół w Dynowie
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach konkursu.


8 stycznia 2013 - " Hej kolęda, kolęda- kolędy to czas".

10 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się w auli naszego liceum wspólne kolędowanie. Zapraszamy wszystkie rodziny, które chcą w miłej atmosferze spędzić czas i pokazać, że Dynów potrafi być rozśpiewany. Imprezę uświetnią występy dorosłych, młodzieży i przedszkolaków, towarzyszyć jej będzie również wystawa prac konkursowych "Radosne święta- twórcze święta". Organizatorem tej uroczystości jest Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Dynowie, Liceum Ogólnokształcące w Dynowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Zapraszamy! Zapraszamy.


8 stycznia 2013 - Rozstrzygnięcie V Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta- twórcze święta”.- wyniki kategoria plastyczna oraz kategoria dziennikarsko-literacka.

W dniu 7 stycznia odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie posiedzenie komisji konkursowych w kategorii plastycznej i dziennikarsko- literackiej. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia ,gdyż poziom prac uczniowskich był bardzo wysoki. Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria plastyczna
Komisja w składzie:
Przewodniczący: Ewa Woźniak
Członkowie: Agnieszka Makowska, Bogusław Kędzierski
Po obejrzeniu 25 prac konkursowych postanowiła przyznać nagrody:
- w kategorii szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Dawid Łach z Zespołu Szkół w Dynowie
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia:
Katarzyna Sieńko z Zespołu Szkół w Łubnie
- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce Bartłomiej Bajda , Beata Świst i Ewa Kiełbasa z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Wyszyńskiego z Dynowa
II miejsce Ewa Wójcik z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Wyszyńskiego z Dynowa

III miejsce Karolina Wojtowicz z LO Dynów i Anna Brzosko z Zespołu Szkół w Tyczynie. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana
Wyróżnienia:
I wyróżnienie Sylwia Wiater z Zespołu Szkół w Tyczynie. Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana
I wyróżnienie Izabela Kędzierska z LO Dynów
II wyróżnienie Sylwia Siwy z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Wyszyńskiego
z Dynowa
Kategoria dziennikarsko- literacka
Komisja w składzie:
Przewodniczący: Krystyna Dżuła
Członkowie: Maria Radoń, Aneta Pepaś
Po przeczytaniu 15. prac konkursowych postanowiła przyznać nagrody:
- w kategorii szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Kinga Skowronek z Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim. Gimnazjum im. Jana Pawła II.
II miejsce – Grzegorz Boroń z Zespołu Szkół w Dynowie
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia:
Katarzyna Siry z Zespołu Szkół w Dynowie
- w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Piotr Kędzierski i Diana Kocyło z LO Dynów
II miejsce – Wioletta Pudysz i Adrianna Kudła z LO Dynów
III miejsce – Magdalena Cukrzyńska z LO Dynów
Wyróżnienia:
Alicja Karnas z LO Dynów

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy . Jednocześnie informujemy, że uroczysta Gala rozdania nagród odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godzinie 12, a quiz dla gimnazjalistów o godzinie 10.00 tego samego dnia. Zapraszamy.


7 stycznia 2013 - spotknie opłatkowe.

W dniu Święta Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) 6 stycznia 2013r. wieczorem w Domu Pogodnej Starości miało miejsce spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Towarzystwo im. Brata Alberta Chmielowskiego dla parafian. Uroczystość wypełniły kolędy śpiewane przez dynowski chór oraz dwie uczennice LO w Dynowie Wiolettę Potoczną i Natalię Twardy. Solistki wyśpiewały prawie cały swój repertuar i zebrały zasłużone brawa. Jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia był Pan Mariusz Choma.


21 grudnia 2012 - spotkanie w Domu Dziecka.

"Kto jest miłosierny,daje bliźniemu, a kto wspomaga go swą ręką, wypełnia przykazania." Syr 29,1
W dniu 21.12.2012r. wolontariusze Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie zorganizowali zbiórkę m.in. słodyczy, zabawek oraz artykułów spożywczych, które wraz z życzeniami przekazali na ręce wychowawcy Domu dla Dzieci w Dynowie oraz podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie. Akcję tę zorganizowano z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a zainicjowała ją pedagog szkolna Liceum Ogólnokształcącego pani Urszula Bukała-Pilip.


21 grudnia 2012 - wigilia szkolna

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się uroczysty apel a także wigilia szkolna.

Wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom przekazujemy najpiękniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzące Święta, pełne rodzinnego ciepła i odpoczynku, napełnią Was prawdziwą radością i pokojem. Niech będzie to dla Was chwila wytchnienia od codzienności, chwila refleksji i dobrej nowiny, która wyzwoli to, co najlepsze i da siły do podejmowania nowych zadań na cały zbliżający się nowy rok 2013.

W szkole spotykamy się już w 2 stycznia.


20 grudnia 2012 - Wigila Miejska na Rynku

Zgodnie z coroczną tradycją w czwartek 20 grudnia 2012 roku przy Szopce na Rynku w Dynowie odbyło się przedświąteczne spotkanie, którego orgaznizatorem była Rada Miasta Dynowa, Przewodniczący Rady Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta oraz liczni sponsorzy i darczyńcy. Ustawiony został wigilijny stół, bogaty w tradycyjne świąteczne potrawy. Przybył św. Mikołaj, harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju oraz świąteczne życzenia dla wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta. Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych. Na spotkaniu była obecna pani wicedyrektor Ewa Hadam wraz uczniami naszego liceum.

 


20 grudnia 2012 - stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 18 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2012/2013.
Dyplomy wręczali: Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska, Poseł na Sejm RP Renata Butryn, Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas. Stypendystką z naszej szkoły została uczennica Anna Skubisz, której wychowawczynią jest Katarzyna Grot. Uczennica ta w roku szkolnym 2011/2012 uzyskała średnią ocen 5.5 oraz zachowanie wzorowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

19 grudnia - piłka koszykowa.

W dniu 19.12.2012 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej dziewczyn w ramach międzyszkolnej "Licealiady". Gospodarzem i organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn z powiatu rzeszowskiego. Drużyna naszych koszykarek po przegranym jednym meczu znalazła się w gronie trzech drużyn z taka samą ilością punktów. Niestety ujemny bilans zdobytych koszy uplasował nas III miejscu w powiecie.
Opiekunem drużyny był pan Bogdan Peszek.

19 grudnia 2012 - organizacja zawodów w piłce koszykowej.

W dniu 19.12.2012 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody powiatowe w piłce koszykowej dziewczyn w ramach międzyszkolnej "Licealiady". Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie
Bogdan Peszek i Adam Żak. W zawodach uczestniczyło 5 szkół z powiatu rzeszowskiego.


18 grudnia 2012 - zawody rejonowe - unihokej

Dnia 19.12.2012 roku w Kamieniu odbyły się zawody w unihokeju chłopców w ramach Licealiady. Drużyna naszej szkoły zajęła V miejsce w rejonie. Opiekunem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego pani Katarzyna Grot.


18 grudnia 2012 - zawody rejonowe - piłka siatkowa

W hali Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku dnia 18.12.2012 roku odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej dziewczyn w ramach Licealiady. Drużyna naszych siatkarek zajęła V miejsce. Opiekunem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego pani Katarzyna Grot.


17 grudnia 2012 - kwalifikacja do XLII Olimpiady Biologicznej.

Uczeń kl. II a Bartłomiej Antoń zakwalifikował się do eliminacji okręgowych XLII Olimpiady Biologicznej, które odbędą się 26.01.2013 r. Jego praca uzyskała 40 punktów, co zgodnie z ustaleniami Komisji Głównej Olimpiady Biologicznej daje mu prawo startowania w tej olimpiadzie wielokrotnie (prace, które uzyskały 30-39 punktów - 2 razy, 20-29 punktów tylko raz).


15 grudnia 2012 - piłka koszykowa –etap powiatowy

W dniu 17.12.2012 r. w hali sportowej w Miłocinie odbyły się powiatowe zawody w piłce koszykowej chłopców w ramach międzyszkolnej sportowej "Licealiady". W rywalizacji wzięło udział 6 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna w całym turnieju odniosła dwa zwycięstwa a zanotowała dwie bardzo pechowe porażki. Najwięcej emocji dostarczył mecz półfinałowy naszych koszykarzy z faworyzowaną Błażową, w którym po kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich przegraliśmy w końcówce jednym punktem. Ostatecznie drużyna zajęła i tak bardzo wysokie III miejsce w powiecie rzeszowskim. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za poświęcenie oraz walkę do ostatniej piłki. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Adam Żak.

Naszą szkolę reprezentowali:
Przemysław Baran
Bartłomiej Toczek
Piotr Niemiec
Adrian Domin
Adrian Potoczny
Paweł Krzywonos
Szymon Motyka
Dawid Cichy
Konrad Banaś
Adrian Czernik
Damian Szczepański
Paweł Tarnawski

Przebieg zawodów
Faza grupowa:
LO Dynów - SLO Głogów 7 : 8
LO Dynów - ZSTW Trzciana 16 : 12

Półfinał:
LO Dynów - LO Błażowa 11 : 12

Mecz o III miejsce:
LO Dynów - ZSZ Dynów 15 : 6

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce LO Błażowa
II miejsce ZSTW Trzciana
III miejsce LO Dynów
IV miejsce ZSZ Dynów
V miejsce SLO Głogów
VI miejsce ZS Sokołów Młp.


15 grudnia 2012 - "Das Deutsch Diktat" –etap regionalny

15 grudnia 2012 w II. Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbył się etap regionalny
III. Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Damian Potoczny (III A) zajął II miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę na kolejnym etapie, który odbędzie w Siedlcach. Serdecznie gratulujemy zarówno Damianowi jak i opiekunce pani Monice Rząsie.


14 grudnia 2012 - XXII Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej - finał wojewódzki.

W dniu 14 grudnia 2012 roku odbył się w MGOK w Sędziszowie Małopolskim finał wojewódzki Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej "Poetyckie Boże Uniesienia", w którym wzięła udział nasza uczennica Natalia Sowula. Medialny patronat nad tym przedsięwzięciem objęła gazeta "Super Nowości" oraz "Super Nowości 24". Gościem honorowym uroczystego finału był JE bp Wikariusz Generalny Diecezji Rzeszowskiej Edward Białogłowski oraz burmistrz Sędziszowa Młp. pan Kazimierz Kiełb. Program imprezy był mocno napięty. W sumie wystąpiło 44 wykonawców w różnych kategoriach: śpiew, recytacja, monodram.

Przesłuchania trwały od godziny 10.00 do 17.00, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników. Naszej recytatorce, mimo iż zaprezentowała się bardzo dobrze, nie udało się zdobyć wyróżnienia, niemniej jednak, już udział w finale wojewódzkim jest ogromnym sukcesem. Konkursowi towarzyszyła wystawa rzeźby lokalnego twórcy p. Kazimierza Czapki "Sacrum w drewnie zaklęte", którą w przerwie można było podziwiać. Natalii gratulujemy sukcesu. Z uczennicą pracowały polonistki p. Katarzyna Kłyż oraz Elżbieta Klaczak- Łach

.


13 grudnia 2012 - Rodzinna Wigilia klasy III c.

13 grudnia w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci jego uczestników. Przy pięknie przystrojonym wigilijnym stole wspólnie zasiedli uczniowie, ich rodzice i rodzeństwo oraz nauczyciele. Inicjatorką spotkania była wychowawczyni klasy, p. Elżbieta Klaczak -Łach. Wigilia przebiegała w odświętnej a zarazem rodzinnej atmosferze. Tradycyjnie rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych życzeń. Następnie wszyscy przystąpili do kosztowania przyrządzonych potraw. Nie zabrakło na wigilijnym stole barszczu z uszkami, kapusty z grzybami, pierogów, gołąbków z farszem w trzech smakach i ryby a na deser wszyscy delektowali się pyszną kawą i ciastem. W klimat świąteczny wprowadziły wszystkich pięknym wykonaniem kolęd i pastorałek Wiola Potoczna i Natalia Twardy. Wieczór upłynął w gwarze licznych rozmów i przy dźwiękach wspólnie śpiewanych kolęd a jego uwieńczeniem było zrobienie pamiątkowej fotografii.


13 grudnia 2012 - wyjazd na warsztaty z języka niemieckiego

13 grudnia 2012 uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego pod hasłem „Germaniści dzieciom”, bowiem celem akcji była zbiórka pieniędzy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Nasi uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach, między innymi w warsztatach teatralnych, językowych i medycznych, mogli także zmierzyć się z uczniami innych szkół w konkursach i quizach. Uczniowie klasy II A : K. Polewka, G. Kiszka, K. Kopeć i M. Bujdasz zajęli I. miejsce w rywalizacji metodą stacji i otrzymali nagrody książkowe.

Mamy nadzieję, że wyjazd dostarczył uczniom sporo pozytywnych wrażeń, które będą profitować w przyszłości. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Rząsa i Joanna Krajcarska.


13 grudnia 2012 - piłka ręczna - półfinał wojewódzki

Dnia 12 grudnia 2012 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody półfinałów wojewódzkich z piłki ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady. W turnieju wzięły udział 4 szkoły: LO Dynów, I LO Jarosław, I LO Przemyśl, II LO Rzeszów. Drużyna naszych szczypiornistek zajęła wysokie III miejsce. Opiekunem drużyny był Bogdan Peszek.

Naszą szkołę reprezentowały:
Ewelina Skubisz
Mariola Tworzydło
Ewelina Bielec
Izabela Pudysz
Lucyna Kustra
Karolina Prokop
Karolina Łojko
Dominika Kasprowicz
Ewelina Kajdas
Paulina Sarnicka
Patrycja Pinda
Karolina Szajnik


13 grudnia 2012 - organizacja półfinału wojewódzkiego - piłka ręczna

W hali sportowej w Miłocinie dnia 12 grudnia 2012 roku odbyły się zawody półfinałów wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie: Katarzyna Grot, Adam Żak i Bogdan Peszek.
W zawodach uczestniczyły 4 szkoły z województwa podkarpackiego.


6 grudnia 2012 - Mikołajki szkolne

Tradycyjnie jak co roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Mimo ostrego mrozu i śniegu zdołał przybyć na czas. Towarzyszyli mu jego wierni pomocnicy – diablice i aniołki. Wszystkich grzecznych uczniów obdarowali cukierkami, a nauczyciele w nagrodę za swoją ciężką pracę otrzymali słodkie rózgi. Dodatkowo, wybrane osoby mogły usiąść u Mikołaja na kolanach i uwiecznić tę chwilę na fotografii. Całe wydarzenie dostarczyło każdemu dużo radości i poprawiło humory w ten mroźny, grudniowy dzień. Jesteśmy pewni, że za rok Mikołaj również odwiedzi naszych grzecznych uczniów i nauczycieli.


1 grudnia 2012 - Aktywny Dynów

Stowarzyszenie Aktywny Dynów oprócz działań mających na celu promowanie zdrowego, sportowego trybu życiu oraz organizowania imprez sportowych, postanowiło wzbogacić swoją aktywność o zorganizowanie zbiórki charytatywnej. Pomysł wsparcia jednego z rzeszowskich domów dziecka zrodził się spontanicznie, podczas jednego ze spotkań. omyśleliśmy, że przy okazji Inauguracji Halowej Ligii Dynowa uda nam się pozyskać środki na zakup paczek mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka Mieszko przy ul. Nizinnej w Rzeszowie.

Każdy grosz był dla nas niezwykle ważny.Nie bez znaczenia w całej akcji był udział zaprzyjaźnionej placówki, jak Liceum Ogólnokształcące w Dynowie, które pomogło w zorganizowaniu kwesty. Uczennice liceum, które działają w stowarzyszeniu powiadomiły wszystkie klasy o przeprowadzanej akcji i związanej z nią zbiórką pieniędzy. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję i śmiało można powiedzieć, że bez ich wkładu w całe przedsięwzięcie, nie udałoby się uzbierać potrzebnej kwoty.
Za pozyskane z kwesty pieniądze zakupiliśmy słodycze oraz drobne upominki dla podopiecznych Domu Dziecka. 5 grudnia br. udaliśmy się 3-osobową delegacją do placówki przy ulicy Nizinnej, aby przekazać pani dyrektor Urszuli Polanowskiej paczki mikołajkowe dla dzieci. Po krótkiej wizycie i rozmowie z panią dyrektor jednogłośnie stwierdziliśmy, że takie akcje powinniśmy organizować częściej. Wdzięczność dzieciaków oraz pracowników placówki zmobilizowały nas do rozwoju działalności dobroczynnej w ramach działania stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poszczycić się kolejną, podobną akcją charytatywną, a współpraca z dynowskim liceum będzie jej częścią.


1 grudnia 2012 - piłka siatkowa- powiat

Dnia 29.11.2012 roku w Kamieniu odbyła się Powiatowa "Licealiada" w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zarówno w meczach grupowych jak i w fazie finałowej ekipa naszych siatkarek okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie mecze. Zajęcie I miejsca w powiecie dało naszym siatkarkom awans do finału rejonowego. Dziękujemy za walkę i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Opiekunem naszej drużyny była pani Katarzyna Grot i pan Bogdan Peszek.

Wyniki meczów:

LO Dynów - ZSZ Dynów 2:0
LO Dynów - ZSTW Trzciana 2:0
LO Dynów - LO Błażowa 2:0
LO Dynów - LO Tyczyn 2:0

Skład drużyny:
1.Patrycja Pinda
2.Izabela Antosiak
3.Paulina Makaryk
4.Magdalena Trawka
5.Karolina Binko
6.Małgorzata Smolińska
7.Mariola Kaszycka
8.Jolanta Marszałek
9.Paulina Piskorek
10.Agnieszka Dudziak
11.Lucyna Kustra


1 grudnia 2012 - Góra grosza

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Góra grosza”, która odbyła się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Akcja trwała od 18 listopada do 7 grudnia. W tym czasie zbieraliśmy symboliczne grosze dla Towarzystwa NASZ DOM. Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo hojni i zebrali w sumie 321 złotych.


1 grudnia 2012 - „Żeby te księgi zbłądziły pod strzechy” finał przedsięwzięcia „Cały Dynów czyta Pana Tadeusza”.

W dniu 29 listopada o godzinie 18.00 w auli naszego liceum odbyło się uroczyste czytanie fragmentów Pana Tadeusza. Przybyli goście mieli okazję posłuchać Mickiewiczowskiej epopei, którą czytali i śpiewali dosłownie wszyscy. Konferansjerem imprezy był Maciej Jurasiński.
Na scenie, przy tzw. stoliku Mickiewiczowskim, zespół wokalno-muzyczny z naszego liceum wprowadził gości w nastrój, wyśpiewując inwokację. Przedszkolaki wybrały się na grzybobranie
i pięknie wyrecytowały swoje kwestie. Należy wspomnieć, że to one właśnie zgarnęły największe brawa. Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli naszych władz a sam pan burmistrz Zygmunt Frańczak wraz z przedstawicielką powiatu panią Joanną Nierodą odczytali fragmenty Epilogu. Na scenie pojawili się również nasi szanowni emeryci – Teresa Gierula i Józef Drabik oraz dyrektorzy i nauczyciele dynowskiego liceum (Kazimierz Żak, Maria Radoń, Elżbieta Klaczak- Łach, Mariusz Choma), którzy pięknie prawili o grzeczności młodzieży. Obecnością swoją zaszczyciła nas również animatorka kultury pani Krystyna Dżuła, w mistrzowski sposób interpretując fragmenty dzieła. Na przerwę zaprosiła wszystkich pani dyrektor Ewa Hadam, która pijąc kawę czytała o jej wspaniałych walorach.
Po ciastkach, gorącej kawie i herbacie wszyscy dalej gromadzili się w auli przy swoich stolikach, by w skupieniu słuchać epopei wieszcza.
Gorącym bitem zaczął uczeń liceum Sebastian Szałyga, rapując teksty I księgi.
W klimacie muzycznym swoją wersję Pana Tadeusza przedstawił pan Daniel Maziarz, reprezentant zespołu Bocca Della Verita.
Na koniec tego poetyckiego uniesienia na scenie pojawili się aktorzy pan Marek Pyś, pan Piotr Warszawski, kłócąc się o Kusego. Przy ich boku wspaniale wcieliła się w rolę Telimeny pani Ewa Sikora, która jak rasowa aktorka odczytała tekst o mrówkach. Finałem imprezy był polonez wykonany przez licealistów i gości na sali.


1 grudnia 2012 - tenis stołowy- rejon

Dnia 30.11.2012 roku w Nowej Sarzynie odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym w ramach Licealiady. Drużyna naszych dziewczyn w składzie Izabela Antosiak, Małgorzata Kałamucka i Karolina Binko po zaciętej walce wywalczyła V miejsce.

Opiekunem drużyny była Katarzyna Grot.


1 grudnia 2012 - XXII Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej - eliminacje

30 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje rejonowe XXII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Sowula oraz Gabriela Święch. Obydwie dziewczyny pokazały się z najlepszej strony. Natalia Sowula zachwyciła jurorów swoją recytacją fragmentów „Notatek z nieudanych rekolekcji paryskich” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i zajmując I miejsce awansowała do finału wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się 14 grudnia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

Gratulujemy kolejnego sukcesu zwyciężczyni i zobowiązujemy się trzymać kciuki. Z recytatorkami pracowały panie polonistki Katarzyna Kłyż i Elżbieta Klaczak-Łach.


30 listopada 2012 - badminton - finał wojewódzki

W dniu 29 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół w Ropczycach odbył się finał wojewódzki w badmintonie dziewcząt w ramach "Licealiady" Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowały: Ewelina Bubenko, Klaudia Sękowska, Mariola Tworzydło. W rywalizacji wzięło udział 8 szkół: LO Dynów, I LO Sanok, ZS Sokołów Młp., LO Kolbuszowa, ZSEk. Dębica, LO Ropczyce, I LO Krosno, II LO Rzeszów. Nasze dziewczęta po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach w grupie oraz w fazie finałowej zajęły ostatecznie bardzo dobre IV miejsce w województwie podkarpackim. Należy zwrócić uwagę na to, że cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej naszym badmintonistkom należą się ogromne gratulacje za poświęcenie i walkę we wszystkich meczach. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Adam Żak.

Przebieg zawodów

Faza grupowa:

LO Dynów - I LO Sanok 3:2
LO Dynów - ZSEk. Dębica 0:3
LO Dynów - LO Kolbuszowa 3:1

Półfinał:

LO Dynów - LO Ropczyce 0:3

Mecz o III miejsce:

LO Dynów - II LO Rzeszów 0:3


29 listopada 2012 - piłka ręczna - finał rejonowy

W dniu 28 listopada w hali Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się finał rejonowy w piłce ręcznej dziewcząt w ramach międzyszkolnej "Licealiady" sportowej. W rywalizacji na tym etapie wzięły udział 3 szkoły: LO Dynów, ZSL Leżajsk, II LO Rzeszów. Po bardzo emocjonujących meczach i zaciętej walce nasze zawodniczki odniosły dwa zwycięstwa. Zajęcie I miejsca w turnieju dało naszej ekipie awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 grudnia w Jarosławiu. Gratulujemy drużynie i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy. Opiekunami szczypiornistek byli nauczyciele wychowania fizycznego, pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.

Przebieg turnieju:

LO Dynów - ZSL Leżajsk 13 : 11
II LO Rzeszów - ZSL Leżajsk 15 : 12
LO Dynów - II LO Rzeszów 10 : 9

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - LO Dynów
II miejsce - II LO Rzeszów
III miejsce - ZSL Leżajsk

 

Naszą szkołę reprezentowały:

Skubisz Ewelina
Tworzydło Mariola
Bielec Ewelina
Pudysz Izabela
Kustra Lucyna
Prokop Karolina
Łojko Karolina
Kasprowicz Dominika
Kajdas Ewelina
Sarnicka Paulina
Piskorek Paulina
Szajnik Karolina
Pinda Patrycja
Undziakiewicz Sylwia

 


28 listopada 2012 - Dyskoteka andrzejkowa

W auli szkoły odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jedną z głównych jej atrakcji było przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu. Wydarzeniu temu towarzyszył krótki, humorystyczny skecz oraz przedstawienie poszczególnych członków nowych władz. Następnie, w podziękowaniu za trud i zaangażowanie odchodzący samorząd otrzymał dyplomy i drobne upominki w postaci kwiatów i pluszaków."


27 listopada 2012 - spotkanie z rodzicami

27 listopada odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami, podczas którego dyrektor szkoły p. Kazimierz Żak poinformował o najważniejszych działaniach podejmowanych w szkole, wynikach dydaktycznych i wychowawczych natomiast wychowawcy w klasach w rozmowach indywidualnych z rodzicami przedstawili sytuację poszczególnych uczniów.


22 listopada 2012 Landeskunde- Schlüssel zu anderen Kulturen (część 3)

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami panią E. Hadam i M. Rząsą mieli możliwość wysłuchania wykładu w języku niemieckim, który miał miejsce w sali biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie zgromadziło się wielu miłośników kultury niemieckiej: studentów, także naszych absolwentów, którzy studiują filologię germańską na Wydziale Filologicznym UR, wykładowców i nauczycieli.
Tematem wykładu były zwyczaje alemańskie. Pan Martin Siegwald w ciekawy sposób przedstawił kilka tradycji alemańskich, które do dzisiaj są kultywowane w Niemczech.
Nasi uczniowie mogli nie tylko sporo dowiedzieć się o tradycjach niemieckich, ale także podzielić się wiedzą o polskich zwyczajach związanych z różnymi światami.
Mamy nadzieję, że tego typu wyjazdy staną się świetną motywacją do nauki języka niemieckiego.


22 listopada 2012 - DEUTSCHFREUND 2012

21 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs przedmiotowy Deutschfreund 2012 w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13. 20 naszych uczniów wzięło udział w teście wielokrotnego wyboru zawierającym zadania z gramatyki i leksyki języka niemieckiego. Konkurs daje uczniom możliwość porównania swojej wiedzy i umiejętności w skali ogólnopolskiej, pozwala on również zdiagnozować potencjał i zaangażowanie edukacyjne uczniów, jak również jest znakomitą okazją do pobudzenia ich zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi i rozwijania różnych sprawności językowych. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na wyniki. Za organizację konkursu odpowiedzialne były panie: M.Rząsa, E.Hadam i B.Trzyna


20 listopada 2012 - Próbne matury

Dziś i przez kolejne trzy dni, odbywać się będą w naszej szkole próbne matury z języka polskiego (20.11.2012), matematyki (21.11.2012), języka angielskiego (22.11.2012) oraz przedmiotów wybranych na poziomie rozszerzonym. Jest to przedsmak tego, co czeka uczniów klas trzecich w maju. Wszystkim, mierzącym się z arkuszami maturalnymi, życzymy otwartego umysłu i jak najlepszych wyników. Powodzenia!


20 listopada 2012 -Gala XX edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej

19 listopada w Teatrze Maska w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala jubileuszowej edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej- konkursu o randze wojewódzkiej organizowanego przez III LO w Rzeszowie. W gali tej uczestniczyła nasza uczennica Aleksandra Socha , która zdobyła I miejsce w konkursie dziennikarskim, pokonując 39 uczestników z innych szkół średnich Podkarpacia. Oli towarzyszyła opiekunka p. Elżbieta Klaczak-Łach. Miłym zaskoczeniem było również wyróżnienie dwójki naszych uczniów w kategorii literackiej ( wzięło w niej udział 90 uczestników) - Wioletty Pudysz za poezję oraz Piotra Kędzierskiego za prozę. Prace naszych uczniów będą wydrukowane wraz z innymi nagrodzonymi w almanachu tegorocznej edycji konkursu. Do sukcesu naszych uczniów przyczyniły się panie polonistki: E. Klaczak-Łach, K. Kłyż i J. Duda.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


16 listopada 2012 - zbiórka makulatury

Niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym włączyli się w akcję zbiórki makulatury. Pozyskane z jej sprzedaży pieniądze, pomogą wybudować studnie w dalekim Sudanie. Jest to nasza odpowiedź na prośbę Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich. Do akcji podeszliśmy z wielkim zaangażowaniem. Przez tydzień znosiliśmy stare gazety, pudełka kartonowe, jednym słowem wszystko to, co zalegało domowe szuflady, strychy, półki, a zaliczało się do makulatury. Razem zebraliśmy jej około 600 kg. Dziękujemy młodzieży, która również tym razem okazała się być wrażliwa na los drugiego człowieka i włączyła się do tej akcji oraz opiekunom: p. Katarzynie Grot, p. Katarzynie Kłyż, p. Adamowi Żakowi i p. Bogdanowi Peszkowi, że czuwali nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia.


16 listopada 2012 - Das Deutsch Diktat – etap szkolny

14. listopada 2012 w naszej szkole odbył się etap szkolny III. Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 20 naszych uczniów.
Niezmiernie miło nam poinformować, że na pierwszych trzech miejscach znaleźli się:

 1. Damian Potoczny (III A)
 2. Anna Skubisz (III D)
 3. Aleksandra Socha (III D)

Gratulujemy wszystkim uczniom, a Damianowi życzymy powodzenia w następnym etapie tego konkursu, który odbędzie się już w grudniu.
Opiekunkami konkursu były panie: E. Hadam, M. Rząsa, B. Trzyna.


16 listopada 2012 - Sport und Deutsch - Mój idol sportowy

Goethe Instytut, który ma swoje odziały na całym świecie ogłosił konkurs na opis ulubionego sportowca, bądź drużyny sportowej dla dwóch grup wiekowych, a mianowicie dla uczniów wieku 12-14 lat i 15-17 lat.
Uczeń naszej szkoły Szymon Fara (Ic) będzie reprezentował naszą szkołę rywalizując z uczniami z całego świata, dlatego trzymamy za niego kciuki i życzymy powodzenia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu. Opiekunką Szymona jest pani M.Rząsa.


16 listopada 2012 -
Pomysłowy, ponadczasowy, po prostu super... polski film.

16 listopada grupka entuzjastów polskiego kina: Twardak Aneta, Twardak Iwona, Senderska Agnieszka, Drewniak Zosia i Łysiak Marysia wraz z opiekunkami p. K.Kłyż, p.M.Wandas- Wasieńko i p. E. Klaczak-Łach, spotkała się po lekcjach w bibliotece szkolnej, by podyskutować o obejrzanej wcześniej komedii Stanisława Barei pt. "Poszukiwany, poszukiwana". Celem spotkania było, by przy kawie, herbacie i ciasteczku miło spędzić czas, a przy okazji nauczyć się świadomego i krytycznego obcowania ze sztuką filmową. Takie wieczorki pozwalają zrozumieć rolę twórczości filmowej w życiu społecznym i artystycznym. Dziewczyny dyskutowały na temat obejrzanego filmu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i "bawiły się"w krytyków filmowych. Mamy nadzieję, że idea takich spotkań się przyjmie i będziemy mogły, już w szerszym gronie, organizować je częściej. Dziękujemy nauczycielkom, które włączyły się w projekt "Filmoteki Szkolnej", a także wszystkim, którzy wzięli udział w naszym małym przedsięwzięciu.


16 listopada 2012 - konkurs dziennikarski -wyniki

Mamy kolejny sukces !
Nasza uczennica Aleksandra Socha z klasy III d zdobyła I miejsce w konkursie dziennikarskim zorganizowanym w ramach jubileuszowej XX edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej. Konkurs przebiegał w kilku kategoriach: literackiej, fotograficznej, muzycznej, tanecznej oraz dziennikarskiej. Wzięli w nim udział uczniowie z wielu szkół średnich Podkarpacia, m.in. Rzeszowa, Krosna, Dębicy, Stalowej Woli i innych. Gratulujemy Oli oraz polonistkom przygotowującym młodzież do tego konkursu: p. Elżbiecie Klaczak-Łach, p. Joannie Dudzie oraz p. Katarzynie Kłyż. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:-
KONKURS  DZIENNIKARSKI
I miejsce
Socha Aleksandra- Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
II miejsce
Groszek Jakub - III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
III miejsce
Wróblewska Mariola - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
Wyróżnienie
Garbacka Dominika - Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

Gratulujemy!!!


16 listopada 2012 - Konferencja „Nauczycielka i nauczyciel 2.0"

W dniu 15 listopada cztery nauczycielki z naszej szkoły: p. Elżbieta Klaczak-Łach, p. Katarzyna Kłyż, p. Iwona Sarnicka i p. Beata Trzyna wzięły udział w konferencji „Nauczycielka i nauczyciel 2.0" w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0.”. Poświęcone było dobrym praktykom i pomysłom wypracowanym w poprzednich edycjach projektu oraz wspólnemu planowaniu dalszych zmian w szkole i w nauczaniu przedmiotowym.

Nauczycielki wzięły udział w dyskusjach panelowych, prelekcjach ekspertów, a także warsztatach przedmiotowych, podczas których rozmawiały o konkretnych rozwiązaniach, pomagających skuteczniej wykorzystywać technologie informacyjne w nauczaniu. Współorganizatorem konferencji była Gazeta Wyborcza. Atrakcją tego dnia była możliwość bezpłatnego zwiedzania Łazienek Królewskich i Pomarańczarni. Wyjazd dostarczył wiele pozytywnych wrażeń oraz pomysłów do dalszej pracy z młodzieżą w naszej „szkole z klasą”.


16 listopada 2012 -Landeskunde- Schlüssel zu anderen Kulturen (część 2)

W czwartkowy wieczór panie pracujące na Uniwersytecie Rzeszowskim zabrały naszych uczniów w niezwykłą podróż wspomnień, a mianowicie do Kanady - kraju, które miały przyjemność odwiedzić.
W pierwszej części pani Aneta Hanus w niezwykle barwny sposób opowiadała o różnicach kulturowych, z którymi spotkały się niejednokrotnie, a które niewątpliwie wywoływały zdziwienie zarówno Polaków, jak i Niemców.
Następnie pani Ruth Maloszek, lektora DAAD na Uniwersytecie Rzeszowskim krótko przybliżyła słuchaczom przebieg studiów na uniwersytetach kanadyjskich, ze szczególnym uwzględnieniem filologii germańskiej.
W ostatniej części wykładu uczniowie i studenci mieli okazję wysłuchania kilku ciekawostek dotyczących Vancouver, miasta szczególnie chętnie odwiedzanego przez turystów.
Wykład prowadzony w języku niemieckim, wzbogacony o wiele pięknych fotografii z całą pewnością zostanie w pamięci naszych uczniów i pań, które były opiekunkami na tym wyjeździe: E. Hadam i M. Rząsy.


15 listopada 2012 - Podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2011/2012 w powiecie rzeszowskim

W dniu 14 listopada 2012 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla szkół Powiatu Rzeszowskiego za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2011/2012. W rozgrywkach Licealiady w Powiecie Rzeszowskim po raz szósty I miejsce zajęło nasze dynowskie Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej. Po przemówieniach osobistości ze starostwa rzeszowskiego nastąpiło wręczenie nagród. Na ręce pana Dyrektora został złożony puchar wraz z dyplomem - symboliczna nagroda za całorocznych wysiłek sportowy uczniów. Szczególne wyróżnienie za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2011/2012 otrzymała nauczycielka wychowania fizycznego pani Katarzyna Grot. Kolejne laury trafiły w ręce drużyny dziewcząt za zdobycie wicemistrzostwa województwa w aerobiku sportowym oraz reprezentacji żeńskiej
w badmintonie, która uplasowała się na III miejscu w Województwie Podkarpackim. Na uroczystości wręczenia nagród zespoły reprezentowały zawodniczki - Agata Rak i Ewelina Bubenko. Kolejny wielki sukces naszej szkoły w dziedzinie sportu jest dowodem na to, że mimo skromnych warunków treningowych, zapał i motywacja uczniów pozwalają na zdobywanie najwyższych osiągnięć. Nasi uczniowie zasługują na szczególne podziękowania za kształtowanie pozytywnych postaw wobec aktywności ruchowej oraz stosowanie aktywnych form spędzania czasu poza lekcjami.

 

 


15 listopada 2012 - Konkurs w ramach projektu „Wzdłuż Sanu – wędrówki z pędzlem, gitarą, aparatem fotograficznym i teatrem”.

14 listopada 2012 roku w Domu Strażaka w Dynowie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało konkurs w ramach projektu „Wzdłuż Sanu – wędrówki z pędzlem, gitarą, aparatem fotograficznym i teatrem”.
Konkurs ten miał dwie odsłony, gdyż na początku było ogłoszenie wyników kategorii fotograficznej oraz malarskiej. Następnie odbył się konkurs piosenki turystycznej. Nasi uczniowie brali udział we wszystkich kategoriach i zajęli następujące miejsca:
W kategorii fotograficznej:
Sylwia Siry – I miejsce
Jagoda Kędzierska – wyróżnienie
Aneta Kamińska – wyróżnienie
Anna Sawczak – wyrożnienie
Anna Salwiak – wyrożnienie
W kategorii plastycznej – Alicja Karnas – III miejsce

Po ogłoszeniu wyników odbył się konkurs muzyczny w kategorii piosenki turystycznej. Nasz zespół w składzie: Ola Gierula, Asia Martowicz, Klaudia Marszałek, Klaudia Łach, Wiola Potoczna, Natalia Twardy, Klaudia Forystek, Kasia Krakowska, Emilka Cieśla pięknie się zaprezentował. Dziewczyny w rytm gitar i skrzypiec zaśpiewały „Czardasz na połoninie” i „Bieszczady”.
Poziom artystyczny ich występu okazał się najlepszy, dlatego też zespół ten otrzymał najwyższe I wyróżnienie.
Podziękowania należą się tu głownie panu Andrzejowi Szulowi, który przygotowywał zespól do występu oraz pani Elżbiecie Klaczak - Łach oraz Ewie Hadam.

 

 


15 listopada 2012 - XX Dynowski Konkurs Poezji

14 listopada 2012 roku w Domu Strażaka w Dynowie odbyła się już XX edycja Konkursu Poezji pt. ”Życie jako owo jabłko cierpkie i weselne”, pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury. Nasi uczniowie okazali się prawie bezkonkurencyjni, gdyż oddali tylko I miejsce. II miejsce zajęła Natalia Sowula, III miejsce zajęła Wioletta Pudysz. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Święch.
Do konkursu uczniów przygotowywały panie polonistki – Elżbieta Klaczak - Łach, Katarzyna Kłyż, Joanna Duda.
Wszystkim nagrodzonym oraz biorącym udział gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


15 listopada 2012 - piłka ręczna chłopców

W dniu 14.11.2012 r. w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach sportowej "Licealiady". Nasza drużyna po dużych emocjach i zaciętej walce zajęła III miejsce w powiecie rzeszowskim. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za poświęcenie oraz walkę do ostatniej piłki.

Naszą szkolę reprezentowali:

Michał Niziołek
Kamil Gąsecki
Artur Mryczko
Amadeusz Łach
Przemysław Baran
Piotr Pantoł
Szymon Motyka
Paweł Krzywonos
Damian Szczepański
Adrian Potoczny
Kamil Niedzielski
Stanisław Baran
Adrian Domin
Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego, pan Adam Żak.

Wyniki meczów naszej drużyny:

LO Dynów - ZSTW Trzciana 6:6
LO Dynów - LO Błażowa 4:6
LO Dynów - LO Boguchwała 13:2

Mecz o III miejce:

LO Dynów - LO Kamień 8:3

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce ZS Sokołów Młp.
II miejsce LO Błażowa
III miejsce LO Dynów
IV miejsce LO Kamień
V miejsce ZSZ Dynów
VI miejsce ZSTW Trzciana
VII miejsce SLO Głogów
VIII miejsce LO Boguchwała


13 listopada 2012 - spotkanie z przedstawicielami PWSW

W naszym liceum odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szoły Wschodnioeropejskiej w Przemyślu, na których została zaprezentowana oferta edukacyjna i podstawowe informacje dotyczące uczelni.


13 listopada 2012 - tenis stołowy dziewcząt i chłopców

Dnia 13 listopada 2012 roku w Sokołowie Młp. odbyły się zawody powiatowe dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym w ramach Licealiady.
Drużyna dziewcząt w składzie Izabela Antosiak, Małgorzata Kałamucka i Karolina Binko zajęła II miejsce w powiecie , i tym samym uzyskała awans do zawodów rejonowych.
Wyniki meczów:
LO Dynów –ZS Sokołów Młp. – 3:0
LO Dynów – ZSZ Dynów – 3:0
LO Dynów – LO Błażowa – 1:3

Drużyna chłopców w składzie Konrad Banaś, Paweł Tarnawski i Mateusz Baran zajęła III miejsce w powiecie.

Opiekunem naszych drużyn była p. Katarzyna Grot.
Wyniki meczów:
LO Dynów – ZS Sokołów Młp. – 3:0
LO Dynów – ZSTW Trzciana – 1:3
LO Dynów – ZSZ Dynów – 3:2
LO Dynów – LO Głogów – 3:0
LO Dynów – ZS Tyczyn – 2:3

Gratulujemy !


12 listopada 2012 - wyniki wyborów do samorządu

1. Szymon Motyka z klasy 2a -159 głosów

2. Bartosz Motyka z klasy 1a - 58 głosów

3. Piotr Hendzel z klasy 2a - 26 głosów

4. Klaudia Łach z klasy 1b - 23 głosy

5. Faustyna Toczek z klasy 2b - 14 głosów

6. Agnieszka Pudysz z klasy 1c - 6 głosów

7. Klaudia Halko z klasy 2a - 3 głosy

8. Ilona Szeremeta z klasy 1b - 3 głosy

9. Agnieszka Niedźwiedź z klasy 2a - 2 głosy

10. Szymon Fara z klasy 1c - 2 głosy

Wszystkim biorącym udział gratulujemy.


11 listopada 2012 -
„ Niech płynie pieśń o zmierzchu jedną śpiewającą rodziną”

I popłynęła „ pieśń o zmierzchu” w auli naszego liceum 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Takie hasło bowiem przyświecało wieczorowi pieśni patriotycznej zorganizowanemu przez Dynowskie Towarzystwo Gimnastyczne „ Sokół” i Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie we współpracy z naszą szkołą. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 powitaniem wszystkich gości- a przybyło ich wyjątkowo wielu. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych- z ramienia Starostwa Powiatowego w Rzeszowie p. Adam Kozak, Burmistrz Miasta Dynowa p. Zygmunt Frańczak, przewodniczący Rady Miasta Dynowa p. Roman Mryczko oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Dynowa i okolic.
W klimat jesiennych i narodowych refleksji wprowadził nas zespół wokalno- instrumentalny działający przy MOK w Dynowie, prezentując piękne nastrojowe interpretacje wierszy Karola Wojtyły. Podziw wielu gości wzbudziły dwie nasze uczennice- Joanna Martowicz kunsztowną grą na skrzypcach oraz Wioletta Potoczna subtelnym, pięknym śpiewem. Następnie wystąpił Zespół Poezji Śpiewanej z Przeworska, w którego wykonaniu można było usłyszeć znane teksty Norwida, Stachury czy ks. Twardowskiego. Po występach zespołów goście mieli możliwość zapoznania się z tomikiem poezji „ Z nad Sanu” zawierającym teksty poetyckie naszych lokalnych twórców a później , przy kawie i ciastku, sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych podczas wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Uroczystość przebiegała w odświętnej i miłej atmosferze a echo niosło dźwięki śpiewanych całym sercem i duszą pieśni na ulice uśpionego miasta.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za tak pięknie przygotowany wieczór a wszystkim uczestnikom za to, że zaszczycili obecnością naszą szkołę.

Dziękujemy


11 listopada 2012 - obchody Święta Niepodległości w Dynowie

Narodowe Święto Niepodległości stanowi najważniejsze polskie święto, które porusza najbardziej czułe struny w duszy Polaka. 11 listopada 1918 roku ,po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dynowskie obchody 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Kolejnym punktem w scenariuszu obchodów święta była Sesja Rady Miasta, w której uczestniczyły władze miasta: Burmistrz Miasta Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Roman Mryczko, Radni Powiatu Rzeszowskiego oraz Rady Miasta Dynowa, Ks. dziekan Stanisław Janusz, poczty sztandarowe dynowskich instytucji, organizacji i szkół, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Po oficjalnym powitaniu przybyłych, w historyczny kontekst ówczesnych wydarzeń wprowadził zebranych referat okolicznościowy wygłoszony przez p. Mariusz Chomę – nauczyciela historii z naszej szkoły. Z naszego liceum wywodzi sie także zespół muzyczny, który dostarczył wielu wzruszeń, śpiewając i recytując głębokie w swej wymowie utwory literackie. Uroczyste obchody zamykał koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dynowa.


10 listopada 2012 - Finał okręgowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu
„Ojczyzny polszczyzny”

W sobotę, 10 listopada 2012 roku, miał miejsce w siedzibie PCEN-u w Rzeszowie Mały Finał Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna – Polszczyzny. Nasi uczniowie, którzy przeszli już przez sito eliminacji szkolnych i część pisemną etapu rejonowego wygłaszali przed publicznością swoje interpretacje tekstów poetyckich.

Dużą przyjemność słuchania wypowiedzi uczniów oraz przyglądania się zmaganiom konkursowym miał p. Maciej Jurasiński, który był pod ogromnym wrażeniem erudycji oraz poziomu językowego naszych młodych finalistów.

Popisy retoryczne, przygotowane przez uczestników Konkursu „na gorąco” przeszły najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że młodzi ludzie mówią piękną polszczyzną, mają głęboką wiedzę i świadomość środków ekspresji.

Nagrodą dla ucznia, który zajął I miejsce było zaproszenie do trzeciego etapu Konkursu – Ogólnopolskiego Finału, który odbywa się we Wrocławiu w Zakładzie Narodowym Ossolińskich. Wielka szkoda, że tylko jedna osoba, spośród tylu uczestników zostaje do niego zakwalifikowana. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym prestiżowym konkursie do Małego finału doszło aż sześciu naszych uczniów: Aleksandra Kalawska, Ewa Matwijczyk, Natalia Sowula, Paulina Makaryk, Anna Skubisz i Michał Sochacki, z których Natalia Sowula zajęła bardzo wysokie III miejsce. Gratulujemy laureatce i wszystkim uczestnikom Małego Finału oraz opiekunkom młodzieży p. E. Klaczak-Łach, p. K. Kłyż i p. J. Duda.


10 listopada 2012 - Rejonowa Licealiada w szachach drużynowo

Zawody odbyły się w dniu 8 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku, równocześnie z odpowiednimi rozgrywkami dla szkół podstawowych.
Do rozgrywek drużynowych w szachach na szczeblu rejonowym zakwalifikowały się po 2 najlepsze zespoły z etapu powiatowego; w tym reprezentacja naszej szkoły, która wygrała w rozgrywkach powiatu rzeszowskiego ziemskiego. Nasz zespół wystąpił w składzie: Dariusz Batycki (I szachownica), Piotr Niemiec (II), Maciej Głuszyk (III) i Adrianna Lis (IV).
Pozostałe siedem zespołów reprezentowało następujące szkoły: Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Zespół Szkół nr 1 w Łańcucie, I LO w Łańcucie, Samorządowe LO w Głogowie Małopolskim, II LO w Rzeszowie i III LO w Rzeszowie.
W kolejnych rundach drużyna z naszej szkoły uzyskała następujące wyniki:
LO Dynów – ZST Leżajsk 3:1
LO Dynów – ZS nr 1 Łańcut 3:1
LO Dynów – I LO Łańcut 2:2
LO Dynów – SLO Głogów Małopolski 2:2
LO Dynów – II LO Rzeszów 1:3
LO Dynów – III LO Rzeszów 1:3
LO Dynów – ZSL Leżajsk 1:3
W klasyfikacji końcowej zwyciężył zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, z kompletem zwycięstw; a drugie miejsce uzyskała drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Te dwie drużyny uzyskały awans do finału wojewódzkiego.
Zespół z naszej szkoły zdobył bardzo cenne IV miejsce. Wynik ten jest na miarę tych sprzed kilku lat, gdy nasze liceum reprezentowali bracia Syczowie. Obecna drużyna jest bardzo wyrównana i to jest jej główną siłą, gdyż każdy z szachistów dokłada cenne punkty do wyniku zespołu. Wszyscy wykazują się dużą walecznością, grając do końca o jak najlepszy rezultat partii; wygrywając pojedynki z rywalami wyżej notowanymi, posiadającymi kategorie szachowe i grającymi w klubach. W naszej drużynie nikt nie posiada kategorii. W zespołach, które nas wyprzedziły wszyscy zawodnicy mieli kategorie szachowe, więc uzyskane miejsce jest tym bardziej cenne.
Indywidualnie nasi szachiści, z siedmiu partii wygrali odpowiednio: Dariusz Batycki – 3, Piotr Niemiec – 3, Maciej Głuszyk – 2 i Adrianna Lis – 5. Szczególnie wart podkreślenia jest wynik Adrianny Lis.
Opiekunem zespołu jest p. Zbigniew Tesznar , który prowadził treningi drużyny i dostarczał odpowiednią literaturę szachową.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


9 listopada 2012 - Olimpiada z języka niemieckiego

9 listopada 2012 w naszej szkole odbył się szkolny etap olimpiady z języka niemieckiego, w której wzięli udział:

Justyna Gierula (II D)
Damian Potoczny (III A)
Katarzyna Sapa (III B)
Gabriela Szmul (III B)
Ewa Martwijczyk (III D)
Anna Skubisz (III D)
Aleksandra Socha (III D)

Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki.


9 listopada 2012 - Nasi przyszli dziennikarze na konkursie

9 listopada w auli III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie odbył się konkurs dziennikarski w ramach XX edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej”.
Nasze liceum reprezentowały uczennice z klas IId i IIId: Anna Salwiak, Anna Sawczak, Justyna Gierula, Jagoda Kędzierska, Joanna Stokłosa, Ewa Matwijczyk, Aleksandra Socha, Aleksandra Kalawska.
Pierwszym etapem konkursu był test składający się z 15. pytań, które dotyczyły aktualnych wydarzeń z Podkarpacia i ze świata. Kolejnym etapem konkursu było przeprowadzenie wywiadu z gościem specjalnym, którym był Rafał Wilk. Nasi reprezentanci zadali w sumie 6. pytań. Sławny żużlowiec stał się bohaterem notatki prasowej, która była kolejną częścią konkursu.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do konkursu byli: Joanna Duda, Elżbieta Klaczak –Łach, Katarzyna Kłyż.


9 listopada 2012 - wybory do samorządu - kandydaci

W piątek 9 listopada odbyło się oficjalne przedstawienie kandydatów do nowego samorządu szkolnego. Każdy z nich miał możliwość zaprezentowania swojego programu oraz przekonania kolegów i koleżanki, że to właśnie on jest tym, na którego warto zagłosować. Wybory mają odbyć się 12 listopada. Trzymamy kciuki za kandydatów życząc im powodzenia, jednocześnie zachęcamy do głosowania.Oto lista startujących w wyborach:

Agnieszka Niedźwiedź z klasy 2a

Klaudia Łach z klasy 1b

Piotr Hendzel z klasy 2a

Szymon Motyka z klasy 2a

Faustyna Toczek z klasy 2b

Szymon Fara z klasy 1c

Bartosz Motyka z klasy 1a

Agnieszka Pudysz z klasy 1c

Ilona Szeremeta z klasy 1b

Klaudia Halko z klasy 2a

 


9 listopada 2012 - Święto Niepodległości w szkole

W dniu 9 listopada nasza szkolna społeczność wzięła udział w obchodach 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Słowem wstępu opatrzyli uroczystość dyr. Ewa Hadam i p. Mariusz Choma. Zebrani obejrzeli piękną i wzruszającą część artystyczną, przygotowaną przez zespół muzyczno-wokalny i recytatorski. Występ zrobił duże wrażenie na zebranych.
Oprawę muzyczną przygotował, p. Andrzej Szul, teksty p. Elżbieta Klaczak - Łach i p. Katarzyna Kłyż, nad całością czuwał p. Mariusz Choma.


8 listopada 2012 - piłka ręczna dziewcząt

W hali sportowej w Miłocinie dnia 7 listopada 2012 roku odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie : Bogdan Peszek i Adam Żak.
W zawodach uczestniczyło 6 szkół z powiatu rzeszowskiego.


8 listopada 2012 - piłka ręczna dziewcząt

Dnia 7 listopada 2012 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady. Po długiej i pasjonującej walce nasze dziewczęta wygrały mecz z LO w Błażowej i zajęły I miejsce w powiecie rzeszowskim, awansując tym samym kolejny raz z rzędu do finału rejonowego. Na drugim miejscu uplasowało się LO z Błażowej a na trzecim ZSZ w Dynowie. Opiekunem naszych szczypiornistek był pan Bogdan Peszek.

Wyniki meczów naszej drużyny:

Faza grupowa
LO Dynów : LO Kamień 16:3 (9:0)
LO Dynów : ZSZ Trzciana 13:0 (7:0)

Półfinał
LO Dynów : ZSZ Dynów 7:3 (4:2)

Finał
LO Dynów : LO Błażowa 5:5 (1:3) dogrywka 6:5

Klasyfikacja końcowa

I miejsce LO Dynów
II miejsce LO Błażowa
III miejsce ZSZ Dynów
IV miejsce LO Kamień
V miejsce ZS Tyczyn
VI miejsce ZSTW Trzciana

Szkołę naszą reprezentowały:
Skubisz Ewelina,
Tworzydło Mariola,
Bielec Ewelina,
Pudysz Ewelina,
Kustra Lucyna,
Prokop Karolina,
Łojko Karolina,
Kasprowicz Dominika,
Kajdas Ewelina,
Sarnicka Paulina,
Piskorek Paulina,
Szajnik Karolina,
Pinda Patrycja.

 


8 listopada 2012 - "Śniadanie daje moc!"

W dniu 08.11.2012 w dynowskim LO została przeprowadzona akcja pod hasłem "Śniadanie daje moc!". Wszyscy uczniowie zaopatrzeni w zdrową żywność, tj. kanapki z ciemnego pieczywa, świeże owoce i jogurty, konsumowali zdrowe śniadanie podczas długiej przerwy, a panie pracujące w kuchni dodatkowo przygotowały dla wszystkich ciepłą herbatę. Po wspólnie zjedzonym posiłku, pełni sił i energii, udaliśmy na lekcje. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że takie wydarzenia, jak dzisiejsze poprawiają samopoczucie i wpływają na polepszenie koncentracji. O istocie konieczności spożywania śniadania słyszał każdy z nas. Jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę, że jest ono naprawdę ważnym i pożywnym posiłkiem dającym siłę i energię na cały dzień. Warto więc oswajać młodych, zabieganych ludzi z profilaktyką zdrowego odżywiania przez takie właśnie akcje.


5 listopada 2012 - Wyniki okręgowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu
„Ojczyzny polszczyzny”

27 listopada 14 uczniów naszej szkoły zmierzyło się z częścią pisemną Ogólnopolskiego Konkursu „ Ojczyzny polszczyzny” na etapie okręgowym. Konkurs odbył się w Rzeszowie i wzięło w nim udział 39 uczniów z różnych szkół średnich Podkarpacia. Po tej części konkursu do etapu ustnego- ostatniego przed wielkim finałem- zakwalifikowało się aż 6 uczniów naszej szkoły:

 1. Natalia Sowula
 2. Anna Skubisz
 3. Paulina Makaryk
 4. Ewa Matwijczyk
 5. Aleksandra Kalawska
 6. Michał Sochacki

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w rundzie ustnej, która odbędzie się w najbliższą sobotę.


5 listopada 2012 - 'Z głębi serc płynące ...."

„Z głębi serc płynące dziękczynienie
i modlitwy słowa najprostsze”.

Koncert poetycko-muzyczny poświęcony pamięci
Błogosławionego Jana Pawła II.

4 listopada 2012 w kościele parafialnym w Dynowie odbył się koncert poświęcony pamięci Jana Pawła II. Mieszkańcy Dynowa i okolicznych miejscowości uzdolnieni artystycznie recytowali wiersze lokalnych artystów: Ks. Franciszka Błotnickiego, Danuty Bielec, Jadwigi Sidorowicz, Fryderyka Radonia. Nasze uczennice miały także swój udział w koncercie. Gra na skrzypcach Joanny Martowicz (III A) i śpiew Wioletty Potocznej (III C) dostarczyły publiczności niewątpliwie sporo wrażeń i sprawiły, że koncert na długo pozostanie w naszej pamięci, dlatego dziękujemy im za zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego.

 


2 listopada 2012 - kwesta na rzecz ratowania starego cmentarza

2 tym roku po raz kolejny nauczyciele (Maciej Jurasiński, Maria Kuszek, Bogdan Peszek, Katarzyna Kłyż, Ewa Hadam) a także młodzież ( Amadeusz Łach, Mariola Tworzydło, Aleksandra Kalawska, Karolina Szajnik) kwestowali na rzecz ratowania starego cmentarza. Była to już 10 kwesta, której inicjatorami jest Towarzystwo Przyjaciół Dynowa zrzeszające wymienionych nauczycieli i uczniów. Udało się zebrać w tym roku ponad 3000 zł, co jest dużym sukcesem. Dziękujemy wszystkim kwestującym i darczyńcom.


2 listopada 2012 - kwesta na cele Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta„Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba…”

 św. Brat Albert

Stało się już tradycją, że w dniu 1 listopada na Dynowskim cmentarzu młodzież naszej szkoły kwestowała na cele Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta, dając tym samym wyraz swojej solidarności z podopiecznymi Domu Pogodnej Starości w Dynowie. W kweście uczestniczyło 18 wolontariuszy, których opiekunem była p. Elżbieta Klaczak-Łach.


30 października 2012


Umarłych wieczność dotąd trwa
Dokąd pamięcią im się płaci

W. Szymborska” Rehabilitacja”
Pielęgnowanie pamięci o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Szczególnie ludziom młodym trzeba o tym przypominać, gdyż w dobie konsumpcjonizmu, powszechnego braku autorytetów a także odwróconej piramidy wartości często o tym zapominają.
Młodzież naszego liceum pamięta o zmarłych. Każdego roku odwiedza dynowski cmentarz, porządkując groby i składając kwiaty na grobach zmarłych nauczycieli.
W tym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką Elżbietą Klaczak- Łach oraz uczniowie klasy III d złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli: śp. Józefa Skubisza, śp. Stanisława Górniaka, śp. Władysława Pankiewicza oraz śp. Józefa Kucabińskiego. Pani E. Klaczak- Łach przedstawiła młodzieży sylwetki zmarłych nauczycieli oraz ich zasługi dla liceum. W zadumie , skupieniu i cichych słowach modlitwy uczniowie wyrazili swoją wdzięczność zmarłym i udali się na groby swoich najbliższych.

29 października 2012 - półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców
W dniu 27 października w hali PTS „Walter w Rzeszowie odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców w ramach Licealiady Szkolnego Związku Sportowego. W rywalizacji wzięło udział 16 szkół. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowali: Amadeusz Łach, Maciej Zawadzki i Dawid Cichy, którzy zajęli V miejsce. Zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za poświęcenie i walkę. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Bogdan Peszek.

Wyniki meczów:
Mecze grupowe
LO Dynów - ZSZ Rzeszów 3:1
LO Dynów - ZS Lubaczów 1: 3
Baraże
LO Dynów - ZS Tyczyn 3: 0
Cwierćfinał
LO Dynów - LO Rzeszów im. Jana Pawła II 1:3


29 października 2012 - Półmetek

Jak czas szybko płynie… Od 1 września 2010 minęło już półtora roku, kiedy to uczniowie klasy drugich zaczęli wspólną edukację w naszej szkole. Z tej jakże odświętnej okazji w murach liceum 27 października został zorganizowany „Półmetek”. W imprezie wzięli udział uczniowie klas drugich wraz z osobami towarzyszącymi. Nie zabrakło również przedstawicieli dyrekcji Szkoły: pani Ewy Hadam, pana Kazimierza Żaka. Zagościli tam również wychowawcy klas: pani Iwona Sarnicka, Małgorzata Pelc- Chochrek, Beata Trzyna i pan Mariusz Choma. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom pełniącym role opiekunów oraz pomagającym przy organizacji imprezy. Wspaniała, radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim od pierwszej chwili, aż do samego końca. Obroty, wymachy i krok podstawowy to jedne z wielu pozycji tanecznych, które prezentowały pary. W przerwach można było zakosztować przekąsek i porozmawiać. Uczniowie wyglądali pięknie - chłopcy w garniturach, dziewczyny w wieczorowych sukienkach. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia, a wnioski nasuwają się same: to był bal!!! . Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i niespodziewanie wybiła godzina 4. Cóż, trzeba było dać odpocząć zmęczonym nogom, choć nadal rwały się do tańca. Ta noc długo pozostanie w pamięci drugoklasistów.


26 października 2012 - "Chłopska Szkoła Biznesu"

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem gry symulacyjnej "Chłopska Szkoła Biznesu”, którego celem jest pobudzanie postaw przedsiębiorczych i rozwój kompetencji społecznych. W ramach projektu nasza szkoła otrzymała grę planszową „ Chłopska Szkoła Biznesu”. Gracze wcielają się w role XVIII-wiecznych przedsiębiorców.

Jako uczestnicy wymiany handlowej na rynku lokalnym lub europejskim ponoszą koszty produkcji i negocjują warunki sprzedaży swoich wyrobów. Sukces gracza w dużej mierze zależy od umiejętności współpracy z innymi graczami. „Chłopska Szkoła Biznesu” to symulacja gry rynkowej – jak w świecie rzeczywistym, występuje w niej możliwość zarówno konkurowania, jak i współpracy między graczami

26 października 2012 - Landeskunde- Schlüssel zu anderen Kulturen
październik – listopad 2012

Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowała serię wykładów krajo- i kulturoznawczych niemieckiego obszaru językowego. Wykłady odbywają się pod patronatem Goethe-Institut Krakau, Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Nasza szkoła, która otrzymała certyfikat wspierający kampanię „Język to podstawa. Ucz się języków” umożliwia uczniom udział w tym projekcie, dzięki czemu uczniowie maja szansę poznania wielu ciekawostek dotyczących kultury niemieckiego obszaru językowego. Mamy nadzieję, że wykłady te dostarczą mnóstwo niezapomnianych wrażeń.
Opiekę nad uczniami biorącymi udział w tym przedsięwzięciu sprawować będą panie germanistki: E.Hadam, M.Rząsa, B.Trzyna.


25 października 2012 -półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt

W dniu 24 października w hali PTS „Walter w Rzeszowie odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt w ramach Licealiady Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowały: Ewelina Bubenko, Klaudia Sękowska, Karolina Binko, Mariola Tworzydło. W rywalizacji wzięło udział 11 szkół: cztery z Rzeszowa, dwie z Lubaczowa, dwie z Dynowa, po jednej z Jarosławia, Przemyśla i Oleszyc. Nasze dziewczęta po trzech wygranych w grupie meczach awansowały z I miejsca do półfinału, w którym także odniosły zwycięstwo. W bardzo emocjonującym finale dziewczyny musiały uznać wyższość drużyny przeciwnej, ulegając jej po wyrównanym meczu 2:3. Zajęcie II miejsca dało jednak naszej drużynie po raz drugi z rzędu awans do Finału Wojewódzkiego. Gratulujemy zawodniczkom i dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej lotki oraz życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Żak.

Wyniki meczów:

Faza grupowa:
LO Dynów - ZS Oleszyce 3:0
LO Dynów - ZSSChiO Jarosław 3:0
LO Dynów - ZS Lubaczów 3:1
Półfinał:
LO Dynów - ZSZ Dynów 3:0
Finał:
LO Dynów - II LO Rzeszów 2:3


18 października 2012 - „Leśne dyktando”

W dniu 18 października w ZSZ w Dynowie odbyło się „Leśne dyktando”, którego głównym organizatorem było po raz drugi Nadleśnictwo Dynów. Inicjatywa ta cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. W tegorocznym dyktandzie wzięło udział około 100 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie mierzyli się z tekstem pełnym trudnych, przyrodniczych nazw. Głowili się nad poprawnym zapisem nazw leśnych szkodników, jak np.: strzygonia choinówka, hurmak olchowiec czy torzyśniad kasztanówka.
Pani Małgorzata Kaczorowska, pomysłodawczyni i autorka dyktanda, zadbała o to, aby było ono ciekawe i dość trudne. Komisja, złożona z pań polonistek, opiekunek młodzieży i przedstawicieli Nadleśnictwa wyłoniła laureatów.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na III miejscu uplasował się nasz kolega Dariusz Batycki z klasy IIIa, wyróżnienia zdobyły: Natalia Sowula z klasy IIIa oraz Ewa Matwijczyk z klasy IIId. Gratulujemy! Z uczniami naszej szkoły biorącymi udział w dyktandzie, pracowały p. E. Klaczak-Łach, p.K. Kłyż i p. J. Duda.


18 października 2012 -biegi przełajowe

Dnia 18.10.2012 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Biegach Przełajowych w ramach Licealiady. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II d Mariola Tworzydło. Opiekunem naszej zawodniczki była nauczycielka wychowania fizycznego Katarzyna Grot.


18 października 2012 - Wycieczka klas 1a i1b

W dniu 18 października 2012r. uczniowie klas 1a i 1b wraz z opiekunami: mgr Ewą Hadam, mgr Bogdanem Peszkiem oraz mgr Michałem Piestrakiem wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Uczniowie zwiedzili rynek miasta wraz z podziemiami. Po bardzo interesującym spacerze szlakiem zabytków udaliśmy się do kina na film pt. "Bitwa pod Wiedniem".
Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych, był to mile spędzony czas dzięki któremu udało nam sie lepiej siebie poznać. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda nam sie zorganizować więcej takich wyjazdów.

 


16 października 2012 - Powiatowa Licealiada w Szachach

W dniu 16.10.2012 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach.
W rozgrywkach uczestniczyły 3 zespoły 4-osobowe z następujących szkół: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim; Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie oraz gospodarze Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

W kolejnych rundach uzyskano następujące wyniki:
LO Dynów – ZSZ Dynów 3:1
ZSZ Dynów – SLO Głogów Małopolski 1:3
SLO Głogów Małopolski - LO Dynów 1:3

Końcowe wyniki drużynowe przedstawiają się następująco:

Miejsce

Nazwa szkoły

Punkty

Partie

1

LO Dynów

4

6:2

2

SLO Głogów Małopolski

2

4:4

3

ZSZ Dynów

0

2:6

Do zawodów rejonowych zakwalifikowały się zespoły z dwóch pierwszych miejsc w następujących składach:
Adrianna Lis, Dariusz Batycki, Piotr Niemiec i Maciej Głuszyk z LO w Dynowie oraz Katarzyna Kosiorowska, Patryk Organiściak, Krzysztof Wilczyński i Marcin Piekarz z SLO w Głogowie Małopolskim.

Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: Katarzyna Kosiorowska (SLO Głogów) wśród dziewcząt oraz Piotr Niemiec i Maciej Głuszyk (obaj LO Dynów), wszyscy z kompletem dwóch zwycięstw. Opiekunami naszych uczniów byli p. Zbigniew Tesznar i p. Mariusz Choma. Gratulujemy.


15 października 2012 - Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 15 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu tradycyjnie na deskach naszej szkolnej sceny wystąpili razem uczniowie i nauczyciele. Uczniowie różnych klas przedstawili zabawne scenki dekorując je przygotowanymi przez naszych szkolnych muzyków piosenkami. Nauczyciele natomiast wystąpili w przebraniach górali i góralek co okazało się wspaniałym pomysłem z ich strony. W tym dniu chcemy serdecznie podziękować za trud jaki każdego dnia w wychowanie i nauczanie wkładają nauczyciele, jednocześnie prosić o cierpliwość i wyrozumiałość na kolejne dni roku szkolnego.

Kliknij żeby obejrzeć film z części artystycznej: buda2012_cześć1 i buda2012_cześć2


15 października 2012 - Olimpiada Biologiczna

W dniu 13 października 2012 odbyły się zawody I stopnia XLII Olimpiady Biologicznej w których uczestniczył uczeń Bartłomiej Antoń z klasy IIa. W tej olimpiadzie udział biorą uczniowie z całej Polski, którzy kwalifikują się do zawodów okręgowych a następnie centralnych. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego tej olimpiady jest nie tylko pozytywnie zaliczony etap szkolny, ale także wykonanie pracy opierającej się na wykonanych samodzielnie doświadczeniach biologicznych. Nasz uczeń w terminie od kwietnia do października 2012 roku przygotowywał pracę badawczą pt. „Wpływ biohumusu na uprawę ogórka siewnego (Cucumis sativus) odmiany IZYD F1.”. Po przygotowaniu plakatu nastąpił szkolny etap ustny, który komisja zaliczyła pozytywnie. Teraz pozostaje czekać na weryfikację przez Okręgową Komisję.


15 października 2012 - Archipelag Matematyki

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Archipelag Matematyki" realizowanego przez Politechnikę Warszawską. Jesteśmy jedną z 48 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, które zostały zaproszone do udziału w projekcie. Projekt rozpoczyna się w listopadzie. Więcej informacji na stronie : www.archipelagmatematyki.pl/


12 października 2012 - etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna polszczyzny” - część ustna.

12 października odbyła się w auli naszej szkoły część ustna konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”. Uczniowie przez ok. 5 minut wypowiadali się przed publicznością na temat wylosowanego przez siebie wiersza. Konkurs przebiegał w odświętnej atmosferze. Jury po podliczeniu punktów za część pisemną i ustną przesłało wyniki do Koordynatora Rejonowego. 15 uczniów: Aleksandra Kalawska, Michał Sochacki, Anna Skubisz, Ewa Matwijczyk, Magdalena Cukrzyńska, Sylwia Siry, Paulina Makaryk, Bartosz Tworzydło, Aleksandra Socha, Natalia Sowula, Izabela Antosiak, Anna Słupczyńska, Izabela Ząbkowicz, Anna Łach i Piotr Hendzel zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Gratulujemy wyróżnionym i opiekunom oraz trzymamy kciuki w dalszych etapch konkursu.


10 października 2012 - Poznaj świat przez języki-wyniki

9.października 2012 na stronie internetowej poświęconej ogólnopolskiej kampanii Poznaj świat przez języki’ ukazały się wyniki konkursu. W konkursie wzięło udział ponad 6 tysięcy uczniów i ponad tysiąc nauczycieli z całego kraju, dlatego z niezmierną radością miło nam poinformować, ze uczennica naszej szkoły Aneta Kamińska (II A) uzyskała wyróżnienie za hasło promujące naukę języków obcych, zaś nasza nauczycielka Monika Rząsa uzyskała nagrodę główną dla nauczycieli zachęcających uczniów do nauki języków obcych. Gratulujemy.


10 października 2012 - Biegi przełajowe

Dnia 09.10.2012 roku odbyły się zawody powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych, w których uczeń naszej szkoły Maciej Zawadzki zajął III miejsce. Na wyróżnienie zasługuje również Mariola Tworzydło, która zajęła VII miejsce. Gratulujemy.


9 października 2012 - pielgrzymka na Jasną Górę

W dniu 08.10.2012 r. odbyła się pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę. Wyruszyliśmy około 4 nad ranem bardzo senni, ale zadowoleni. Pierwszym celem wyjazdu była msza w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie droga krzyżowa na Wałach. Drogę krzyżową celebrował ksiądz, a poszczególne stacje czytali uczniowie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zostaliśmy podzieleni na grupy, po czym przewodnicy rozpoczęli oprowadzanie po terenie dawnego obozu. Dzięki wzruszającym opowieściom, mogliśmy głębiej przeżyć koszmar tamtych dni. Pogoda podkreślała nastrój, potęgowała niesamowitość tego miejsca. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną. Późnym wieczorem zatrzymaliśmy się w Łagiewnikach na krótką modlitwę. Zmęczeni, ale bogatsi o wiele nowych wrażeń wróciliśmy do domu.


5 października 2012 - Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna polszczyzny”.

W dniu 04.10.2012 odbył się w auli naszego liceum etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzna polszczyzny”. Do części pisemnej przystąpiło 34 uczniów z różnych klas. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test zawierający zadania zamknięte i otwarte. Ci, którzy uzyskają najlepsze wyniki zakwalifikują się do części ustnej. Na tym etapie oceniana będzie głosowa i merytoryczna interpretacja utworu poetyckiego. Szkolna Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzców i zakwalifikuje ich do etapu rejonowego.
Od początku konkurs przebiegał bardzo uroczyście. Pani wicedyrektor Ewa Hadam powitała uczestników, po czym oddała głos Koordynatorowi Szkolnemu p. Elżbiecie Klaczak-Łach oraz współodpowiedzialnym za właściwy przebieg zmagań uczniowskich p. Katarzynie Kłyż i p. Joannie Dudzie. Odczytany został regulamin konkursu, sprawdzono listę obecności oraz komisyjnie odpieczętowano kopertę z testami. Pod czujnym okiem, zaproszonej na tę uroczystość, pani Marii Radoń, pani Moniki Wandas- Wasieńko oraz pani Ewy Hadam uczniowie przystąpili do rozwiązywania zawikłanych zadań polonistycznych.
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i kwalifikacji do kolejnych etapów.


5 października 2012 - Konkurs „Poznaj świat przez języki”

W dniach od 17.września do 5 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Poznaj świat przez języki” w ramach kampanii społecznej "Język to podstawa. Ucz się języków".
Celem konkursu „Poznaj świat przez języki” jest poprzez zabawę:zgodnie z myślą przewodnią konkursu poznawanie świata przez języki,

 • motywowanie do nauki języków obcych,
 • zachęcenie młodzieży do twórczego podejścia do nauki języków obcych i podejmowania nowych wyzwań językowych,
 • uzmysłowienie obywatelom jak ważna i korzystna jest dla nich umiejętność posługiwania się językiem obcym.

Nasza szkoła od wielu lat wspiera tego typu kampanie, dlatego na lekcjach języka niemieckiego nauczyciele uczący w naszej szkole przeprowadzili lekcje umożliwiające uczniom uczestnictwo w konkursie, a szkoła zdobyła certyfikat za wsparcie kampanii oraz dołączenie do grona osób, którym bliskie jest tworzenie w Polsce klimatu sprzyjającego nauce języków obcych, promowanie różnorodności językowej oraz budowanie wizerunku Polaka jako obywatela Europy, swobodnie posługującego się językami obcymi.
Dziękujemy uczniom za udział i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.


1 październik 2012 - zawody lekkoatletyczne

Dnia 01.10.2012 roku w Rzeszowie odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Licealiady. W zawodach wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Angelika Siwulec i Adrian Domin, którzy zajęli III miejsce
w pchnięciu kulą. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


28 wrzesień 2012 - Dynów biega
28 września 2012 roku Aktywny Dynów, MOK Dynów, „Zblazowanie. Stop. Roztańczenie. Start!” oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie postanowili zorganizować wspólnie event, którego głównym celem była chęć pomocy i wsparcie dla znanego polskiego tancerza breakdance z ekipy Polskee Flavour, który kilka razy odwiedzał Dynów, a niedawno przeszedł poważną operację i odbywa rehabilitację po ciężkiej kontuzji. Całą akcję rozpoczął wspólny bieg ulicami Dynowa. Grupa około 40 osób przebiegła z Rynku Miasta do dynowskiego LO, gdzie o godzinie 17:30 rozpoczął się pokaz filmu o MEFO, a dyrektorka MOK, Pani Aneta Pepaś opowiedziała wszystkim zebranym kilka słów o tancerzu.

O godzinie 18 rozpoczął się koncert zespołu Bocca Della Verita, który dołączył się do całej akcji i zagrał koncert specjalnie dla MEFA. Aula dynowskiego LO z minuty na minutę gromadziła coraz więcej gości, którzy przybyli posłuchać utworów śpiewanych przez Pawła Tereszaka i jego zespół. Pod wrażeniem całej charytatywnej inicjatywy był patron medialny eventu, Polskie Radio Rzeszów, które w bardzo ciepłych słowach gratulowało organizatorom pomysłu oraz przygotowało reportaż z całej akcji. Podczas biegu, koncertu, jak i późniejszej dyskoteki w Domu Strażaka prowadzona była zbiórka pieniędzy dla MEFA. Zebrano w sumie 102,50 zł. Może to niewiele, ale jak podkreślali organizatorzy, liczy się chęć niesienia pomocy innym i wsparcie dla takich ludzi jak MEFO.


27 września 2012 - wieczorek zapoznawczy

Zgodnie z tradycją szkoły 27 września 2012 roku odbył się wieczorek zapoznawczy uczniów klas pierwszych. Każda klasa na to spotkanie przygotowała występ artystyczny, w którym to w głównie satyryczny sposób prezentowali siebie nawzajem. Po części artystycznej odbyła się dyskoteka. Opiekunami imprezy byli: Joanna Duda, Michał Piestrak, Bogdan Peszek.


18 września 2012 - sprzątanie świata

Dnia 18 września 2012 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbyła się akcja „ Sprzątanie Świata – Polska,” pod hasłem „ KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ …….. NIE ŚMIECĘ.” Miała ona na celu zachęcić do lokalnego sprzątania, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość wyrzucanych śmieci. Wyznaczonymi miejscami do sprzątania były ulice: Łazienna, Podwale oraz okolice przystanku autobusowego. W akcji tej wzięło udział 90 uczniów naszego Liceum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego.


11- 12 września 2012 - VIII Plener Kulturalny Szlakiem Dziedzictwa Kulturowego

W dniach 11-12 września 2012 roku odbył się VIII Plener Kulturalny Szlakiem Dziedzictwa Kulturowego organizowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Wycieczka była formą nagrody dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów wraz z opiekunem panem Bogdanem Peszkiem. Odwiedziliśmy m.in. zabytkową cerkiew oraz Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Podziemną Trasę Turystyczną i Bazylikę NMP w Chełmie, cmentarz wojenny w Wytycznie, piękne, rozległe torfowiska w Poleskim Parku Narodowym, cmentarz wojenny w Krzesimowie. Nocleg zapewniło nam Schronisko Młodzieżowe w Chełmie, a pyszną obiadokolację wraz ze śniadaniem organizatorzy imprezy.

Uczestnicy pleneru:
1. Patrycja Pinda
2. Aleksandra Kalawska
3. Mariola Tworzydło
4. Ewelina Skubisz
5. Damian Szczepański
6. Amadeusz Łach
7. Przemysław Baran


10- 11 września 2012 - kiermasz książek

W dniach 10 – 11 września 2012r. odbył się kiermasz podręczników szkolnych dla uczniów klas II i III, poprzedzony trzydniową zbiórką książek. Umożliwił on uczniom zakup brakujących podręczników, natomiast uczniom klas III dodatkowo materiałów potrzebnych w przygotowaniu do matury.


11 września 2012 - ognisko klas pierwszych

11 września 2012 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie pani pedagog Urszula Bukała - Pilip oraz wychowawcy klas pierwszych p. Joanna Duda, p. Michał Piestrak , p. Bogdan Peszek zorganizowali imprezę w celu integracji klas pierwszych. W organizację przedsięwzięcia włączył się również praktykant Mateusz Pieniądz.
Piękna pogoda, wspaniała atmosfera nad stawem u p. Wiesława Domina sprzyjała wspólnej zabawie. Uczniowie wraz z opiekunami piekli na grillu kiełbasę oraz wspólnie uczestniczyli w grach
i zabawach integrujących przede wszystkim zespoły klasowe.


9 września 2012 - PRZESTRZEŃ OTWARTA DLA MUZYKI

9 września odbył się w Dynowie koncert w ramach projektu: PRZESTRZEŃ OTWARTA DLA MUZYKI. W programie „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” wystąpiła Orkiestra Kameralna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Tomasza Chmiela.
Publiczność zgromadzona w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wysłuchała przebojów takich jak: "Powróćmy jak za dawnych lat"; "Miłość Ci wszystko wybaczy"; "Tango milonga"; "Już taki jestem zimny drań", „W starym kinie”, "To ostatnia niedziela", "Ada! To nie wypada", "Ach, te baby". Znane przeboje muzyki filmowej śpiewająco wykonali: Adrianna Bujak – Cyran (sopran) i Jacek Ozimkowski (bas).
Wśród gości przybyłych na koncert pojawiła się Pani Marszałek Anna Kowalska oraz Burmistrz Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak.
Na widowni nie zabrakło osób, które przyszły powspominać utwory z okresu międzywojennego oraz młodzieży, dla której przebojami lat dwudziestych rozpoczyna się nie jedna impreza 18-tkową.
Program realizowany przez Filharmonię Podkarpacką, jak dowiedzieliśmy się od obecnej na koncercie Pani Dyrektor Marty Wierzbieniec, będzie realizowany do końca roku w miastach i miasteczkach województwa podkarpackiego. Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywa otwiera Nas - mieszkańców małych środowisk lokalnych na kulturę wysoką oraz rozbudza potrzeby muzyczne.
Z pozdrowieniami, Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

Więcej informacji kliknij


3 września 2012 - początek roku szkolnego 2012/2013

W dniu 03 września odbyło się w auli naszej szkoły uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Przy poczcie sztandarowym odśpiewaliśmy hymn państwowy po czym pan Dyrektor Kazimierz Żak przywitał przybyłych gości – przedstawicielkę Starostwa Rzeszowskiego, Rady Rodziców oraz wszystkich zebranych. Odczytane zostały listy Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty i Starosty Rzeszowskiego. Nauczycielom życzono w nich sukcesów zawodowych, owocnej pracy, rodzicom dumy z ich dzieci, a młodzieży wytrwałości w solidnej nauce oraz wysokich wyników. Ostatki wakacyjnego nastroju dało się jeszcze wyczuć w powietrzu , ale też pewne obawy, co przyniesie ten nowy rok szkolny. Pan Dyrektor w murach naszej szkoły szczególnie witał pierwszoklasistów. Gromkimi brawami obdarzyli ich też starsi koledzy ofiarując pomoc i zapewniając przyjazną atmosferę. Jesteśmy pewni, że rozpoczęty rok szkolny przyniesie nam wiele sukcesów, pozwoli spełniać swoje pasje i rozwijać zainteresowania.


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007 , 2008/2009 , 2009/2010 , 2010/2011 , 2011/2012


line decor
  
line decor
     
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl