line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności

27 czerwca 2014
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Czekamy na relację .....


26 czerwca 2014
Mamy dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie!

Kilka dni temu ukazały się na stronie internetowej wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wychowanków pracowni Domów Kultury w całej Polsce. Konkurs przebiegał pod hasłem: „ Dom, rodzina, miłość- utrata tych wartości to bezdomność”. Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 14 we Wrocławiu. Patronat honorowy nad Konkursem objęli:  JE Ks. Abp Józef Michalik Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawlowicz, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Konkurs stał na wysokim poziomie. Jury przeczytało 192 prace literackie z 46 szkół i przyznało 10 nagród i 7 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszego liceum Sylwia Gałka z klasy I b. Równorzędnie z konkursem literackim przebiegał konkurs plastyczny pod hasłem: „ Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boga. Ecce Homo. Oto Człowiek”. Na konkurs wpłynęło 66 prac z 20 szkół z całej Polski i Młodzieżowych Domów Kultury. Jurorzy przyznali 6 nagród i 6 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się praca Gabrieli Szybiak z klasy Ib. Gratulujemy ogromnego sukcesu wyróżnionym dziewczynom oraz pani Joannie Dudzie i Katarzynie Kłyż.


22 czerwca 2014
Teraz NIEMIECKI !!!

Teraz NIEMIECKI to niepowtarzalna kampania promująca uczenie się i nauczanie języka niemieckiego w Polsce wśród uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli. Nauka tego języka stwarza wiele możliwości, bowiem..
- język niemiecki to język ojczysty dla 101 mln ludzi na świecie
- 24% mieszkańców Unii Europejskiej używa języka niemieckiego jako języka ojczystego
- 55 mln ludzi  używa języka niemieckiego jako języka obcego
- w Polsce działa ponad 6000 firm niemieckich w różnych branżach
- 40% turystów przyjeżdżających do Polski pochodzi z niemieckiego obszaru językowego.

Uczniowie naszej szkoły wraz z panią M. Rząsą i E. Hadam  nakręcili filmik promujący naukę języka niemieckiego, dzięki czemu nasza szkoła uzyskała certyfikat ambasadora języka niemieckiego.

https://www.youtube.com/watch?v=WlG6zWeXwlg


5-6 czerwca 2014
XV Powiatowy Rajd Turystyczny – Roztocze

Już piętnasty raz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Rzeszowski uczestniczyła w pieszym rajdzie turystycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad siedemdziesięciu uczniów wraz z opiekunami z czterech szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej z Dynowa, Zespołu Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Dynowa, Zespołu Szkół w Sokołowie Młp. oraz Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie.
Rajd odbył się na Roztoczu w dniach 5 – 6 czerwca 2014 r. Naszą szkołę reprezentowali wybrani uczniowie z klasy 2b wraz z opiekunami panię Eweliną Krasnopolską i p. Bogdanem Peszkiem. Pierwszym punktem programu była wizyta w zespole cerkiewnym w Radrużu, który w ubiegłym roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu świątyni uczestnicy ruszyli na pieszą wycieczkę na trasie ok. 20 km: Werchrata – Monastyr – Długi Goraj – Krągły Goraj – Kniazie. Po wyczerpującej wędrówce grupa rajdowa udała się na obiadokolację do Lubyczy Królewskiej, a następnie na nocleg do Schroniska Turystycznego w Hucie Różanieckiej. Drugiego dnia uczniowie pokonali podobną trasę: Rebizanty – szumy na Tanwi – Kościółek – Borowiec. Rajd miał zapewnioną fachową obsługę przewodnicką, którą realizowali przewodnicy Koła Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie.
Wspomnienia i niezapomniane widoki zostaną z nami na zawsze . Dziękujemy i do zobaczenia za rok.


3 czerwca 2014
Mamy kolejny sukces w konkursie plastycznym.

W dniu 3 czerwca 2014 roku w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs plastyczny pt. "Wolni od dymu". Spośród 334 prac plastycznych z 81 szkół ponadgimnazjalnych jury wyłoniło najlepsze. Wśród wyróżnionych znalazły się prace naszych uczennic: Karoliny Nowak pt.  "Zabójczy dym" oraz Justyny Sochy pt."Zerwij z nałogiem zanim zarzuci na ciebie swoją sieć". Nagrodzonym pierwszoklasistkom i opiekunce pani Katarzynie Kłyż  gratulujemy!


2 - 4 czerwca 2014
Wycieczka klasy 1b Kraków - Charsznica.

Dnia 2 czerwca 2014 roku wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę na trasie Kraków - Charsznica. Po dotarciu do dawnej stolicy uczniowie w pierwszej kolejności podziwiali zabytkowy, barokowy kościół św. Mikołaja. W dalszej kolejności uczestnicy wyjazdu udaliśmy się do bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolejnym zwiedzanym obiektem był ogród botaniczny UJ,w którym młodzież ujrzała mnóstwo ciekawych okazów roślin - od sagowców i mięsożernych, po storczyki i rośliny użytkowe. Zobaczyliśmy też najokazalszy gatunek na terenie botaniku: "Dąb Jagielloński", którego wiek wynosi 220 lat. Po obejrzeniu niesamowitej flory w ogrodzie, klasa udała się do ogrodu zoologicznego. Kolekcję zwierząt tworzy w nim ogromna liczba gatunków - występuje tam ogrom zwierząt z różnych miejsc świata, np.: bażanty, papugi, flamingi, tapiry, zebry, żyrafy, słonie, strusie, kangury, lamy, tygrysy, hipopotamy i wiele, wiele innych. Atrakcyjność ogrodu ujęła serca młodzieży, która bez wytchnienia fotografowała wspaniałe stworzenia. Po ogrodzie zoologicznym zrealizowano kolejny punkt wycieczki - zakwaterowanie w hotelu "Planeta" w Charsznicy. Po wypakowaniu rzeczy i spożyciu obiadokolacji rozpoczął się czas rekreacji w hotelowym basenie. Wszyscy poddaliśmy się relaksującej kąpieli, po której podążyliśmy do swoich pokoi, aby odpocząć przed atrakcjami kolejnego dnia. 3 czerwca pojechaliśmy do Ogrodzieńca do parku linowego. Mimo że pogoda nie sprzyjała zajęciom sportowym i wspinaczce, to chętnie poddaliśmy się trudnej próbie. Po "mile" spędzonym czasie udaliśmy się na zwiedzanie ruin zamku w Ogrodzieńcu, gdzie poznaliśmy wiele ciekawostek historycznych o rodach królewskich panujących na tamtych terenach. Po kilkugodzinnym pobycie w tej niesamowitej miejscowości powróciliśmy do hotelu, gdzie ze zniecierpliwieniem wyczekiwaliśmy następnej doby. Trzeci, a zarazem ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy smakowitym śniadaniem w formie szwedzkiego stołu. Potem przyszedł czas na spakowanie swoich bagaży i z niedosytem i smutkiem pożegnaliśmy słoneczną już Charsznicę i udaliśmy się w drogę do Krakowa. Po przybyciu do Starego Miasta rozdzieliliśmy się na mniejsze grupy, by zwiedzać Rynek, Wawel i inne zabytki, a także by zakupić pamiątki. Po kilkugodzinnym pobycie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Dynowa. Późnym wieczorem przybyliśmy na miejsce i wróciliśmy do swych domów. Z pewnością nie żałujemy tych trzech dni wspaniałej zabawy, wielu przygód, ale i wypoczynku na łonie natury i odrobiny edukacji. Wycieczka ta, pod opieką profesorek: Małgorzaty Pelc-Chochrek, Eweliny Krasnopolskiej i Marii Kuszek była niezapomniana, oprócz pamiątek wywieźliśmy z niej niesamowite wspomnienia.


9 maja 2014
Pokazy z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

W dniu 09.05.2014 młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. KEN uczestniczyła w Pokazach z fizyki organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Wzięło w nich udział 50 osób z klas pierwszych i drugich.  Po raz kolejny profesorowie z Katedry Politechniki Rzeszowskiej demonstrowali ciekawe doświadczenia ukazujące fizykę w życiu codziennym. W tym roku prezentowane były doświadczenia z takich działów jak: elektrostatyka, fale mechaniczne, hydrostatyka.


5 maja 2014
Początek matury ....

W dniu 5 maja rozpoczęły się matury. W pierwszym dniu nasi tegoroczni absolwenci zmierzą się z arkuszem z języka polskiego, we wtorek z matematyki, a w środę z języka angielskiego lub niemieckiego.Do końca maja potrwają również egzaminy z przedmiotów dodatkowych oraz prezentacje ustne. Wszystkim zdającym życzymy "połamania piór", olśnienia oraz 100 % wyników. Cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki. Powodzenia!


30 kwietnia 2014
Maj - rocznica wielkich wydarzeń

„Maj – rocznica pięknych serc!
Maj – rocznica wielkich myśli,
Tym, co dawno przeminęli,
hołd składają, ci co przyszli.”
Maj to szczególny miesiąc w historii naszej Ojczyzny. Wielkie radosne wydarzenia, które potwierdziły patriotyczną postawę Polaków miały miejsce właśnie w tym pięknym miesiącu. Nie sposób pominąć milczeniem pierwszej w Europie polskiej konstytucji, nie wspomnieć tych, którzy wyzwolili nasze ziemie w 1945 roku czy nie uczcić  świętego papieża - Polaka – żarliwego patrioty, w kilka dni po Jego kanonizacji.  3 maja jest również świętem Matki Bożej Królowej Polski.
W związku z powyższym uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, który odbył się w przeddzień świąt i związanych z nimi imprez środowiskowych. Słowem i piosenką przypomnieli o ważnych rocznicach dając tym samym piękną lekcję patriotyzmu. Opiekunom i występującym na scenie dziękujemy za przygotowanie uroczystości.


29 kwietnia 2014
I etap Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Lasach Europejskich YPEF

29 kwietnia 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie odbył się I etap Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Lasach Europejskich YPEF, w którym wzięły udział cztery trzyosobowe zespoły. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań w języku angielskim. Zmagania trwały od 11:00 do 12:30. Całość przebiegała w miłej atmosferze, a dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek. Nad całością konkursu czuwała komisja w składzie:
- mgr Kazimierz Żak – dyrektor LO w Dynowie
- mgr inż. Małgorzata Kaczorowska – przedstawiciel Lasów Państwowych
- mgr Maria Kuszek – nauczycielka biologii w LO w Dynowie
Po zakończeniu rozwiązywania testu przez grupy komisja oceniła prace konkursowe . Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zespół nr 2 : Jakub Czyżyk, Klaudia Łach, Anna Tworzydło  - klasa II b
II miejsce zespół nr 3 : Kamil Bielec, Gabriela Bubenko, Marek Pudysz – klasa I a
III miejsce zespół nr 1 : Bartłomiej Bardon, Justyna Król, Justyna Socha – klasa I b
IV miejsce zespół nr 4 : Adam Jakielaszek kl. I d/b , Karol Lignowski kl. I a, Martyna Ryś kl. I c
Pomimo, że poziom konkursu był bardzo wysoki, zwycięska grupa zdobyła maksymalną liczbę punktów. Pozostałe zespoły również uzyskały satysfakcjonujące wyniki.  Z niecierpliwością oczekujemy dalszego postępowania kwalifikacyjnego przez komisję etapu centralnego konkursu. Mamy nadzieję, że zwycięska grupa zostanie zakwalifikowana do następnego etapu. Uczestnicy konkursu już teraz planują udział w jego kolejnej edycji.


25 kwietnia 2014
Pożegnanie klas trzecich

Czekamy na relacje ...


24 kwietnia 2014
Dyskoteka pożegnalna dla klas trzecich

Czekamy na relacje ...


15 kwietnia 2014
DKMS

Czekamy na relacje ...


15 kwietnia 2014
"Byłem ... Szwejk"

W dniu 14 kwietnia w auli naszego liceum mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowy spektakl pt. „Byłem…Szwejk” w reżyserii Macieja Ferlaka. W roli tytułowego Szwejka wystąpił Marek Pyś, którego kreacja postaci bardzo nam się podobała. Scenografię do przedstawienia przygotował Grzegorz Hardulak, a muzykę Andrzej Szul. Całość przyniosła ciekawy efekt. Ubawiliśmy się mocno, bo przecież humor Szwejka jest ponadczasowy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle wystawiane na naszej szkolnej scenie.


12 kwietnia 2014
Mamy Olimpijczyka

W dniu 12.04.2014 w Rzeszowie odbył się etap okręgowy  XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Brali w nim udział uczniowie: Karolina Nowak (1db), Bartłomiej Antoń (3a) i Damian Pielak (1b) wraz z opiekunem, nauczycielką biologii panią Marią Kuszek. Eliminacje składały się z dwóch etapów:
I etap polegał na rozwiązywaniu testu z ekologii i ochrony środowiska składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Do I etapu przystąpili uczniowie ze szkół średnich całego województwa podkarpackiego (konkurencja była bardzo duża).
II etap polegał na ustnych wypowiedziach 12 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów z testu. Każdy z nich odpowiadał na 6 pytań w obecności komisji egzaminacyjnej i publiczności.
Do etapu centralnego zakwalifikowało się 7 najlepiej odpowiadających uczniów, wśród których znalazł się uczeń naszej szkoły Bartłomiej Antoń, który pojedzie na etap centralny do Supraśla w dniach 6-8 czerwca 2014. Wszyscy się bardzo cieszymy z sukcesu Bartka i serdecznie mu gratulujemy.11 kwietnia 2014
III miejsce Klaudii Łach w Konkursie „Podkarpacka Tęcza”

Uczennica klasy II b- Klaudia Łach podczas XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem: „Podkarpackie ślady świętości” zdobyła wysokie III miejsce w kategorii recytacji. Klaudia zaprezentowała teksty współczesnych poetów: Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza oraz Haliny Poświatowskiej mówiące o wierze, nadziei i miłości. W swoim wystąpieniu wykorzystała również fragmenty homilii Jana Pawła II. Gratulujemy sukcesu laureatce oraz przygotowującym ją do konkursu paniom polonistkom Elżbiecie Klaczak-Łach i Katarzynie Kłyż.


11 kwietnia 2014
Finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w Tyczynie odbył się Finał Powiatowej „Licealiady” w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta w składzie:
Gabriela Bubenko (1a),
Ewelina Słysz (1b),
Aneta Pustelnik (1c),
Paulina Sura (1c),
Jolanta Hadam (1d),
Karolina Kamińska (2b),
Aneta Kamińska (3a),
Mariola Tworzydło (3d)
oraz rezerwowa Angelika Kustra (1d)
wywalczyły I miejsce. Chłopcy w składzie:
Marek Staszczak (2a),
Michał Tropiło (2b),
Przemysław Baran (2b),
Mateusz Kryczyk (2b),
Amadeusz Łach (2b),
Kamil Gąsecki (2b),
Bartłomiej Chrzan (2c),
Michał Sochacki (3a)
oraz rezerwowi Radosław Grządziel (1c) i Michał Trybalski (2a)
wywalczyli II miejsce. Serdecznie gratulujemy! Drużynę do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.

4 kwietnia 2014
II Konkurs Recytatorski Poezji Austriackiej

W piątek, 4 kwietnia 2014r. odbył się II Konkurs Recytatorski Poezji Austriackiej, w którym uczestniczyło 33 przedstawicieli szkół z Przemyśla i okolic. Organizatorami  przedsięwzięcia było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego  Oddział  Przemyśl, Austriackie Forum Kultury w Warszawie oraz Instytut Goethego w Krakowie. Przedstawiciel naszej szkoły- Dominik Bachurski  zajął 1 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu przygotowywał sie pod opieką  p. Ewy Hadam. Gratulujemy!!!


31 marca 2014
II miejsce w powiecie w halowej piłce nożnej dziewczyn

W poniedziałek 31 marca 2014 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej dziewczyn. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce w powiecie. Na zawodach wybrano  „ króla strzelców ”,  została nim zawodniczka naszej szkoły Mariola Tworzydło, która strzeliła 5 bramek w turnieju. Opiekunem drużyny była Katarzyna Grot.


31 marca 2014
Polsko- Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

W dniu 31 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Polsko- Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”.  Konkurs ten narodził się na Ukrainie, we Lwowie – stąd jego nazwa. Jest fizyczną odmianą popularnego matematycznego „Kangura” – zasady i reguły są te same. Wzięło w nim udział 32 uczniów: 9 uczniów z klasy 3, 3 uczniów z klasy 2 oraz 20 uczniów z klas 1. Uczniowie mieli w każdym z 30 zadań wybrać jedną z pięciu odpowiedzi. Mieli  na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadziło do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega


27 marca 2014
Koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie

27 marca 2014 roku o godzinie 17.00 w zapełnionej po brzegi auli naszego liceum odbył się Koncert Pedagogów oraz Uczniów Szkoły Muzycznej w Dynowie. Ci, którzy przybyli na ten „koncertowy wieczór” z muzyką poważną i rozrywkową  byli zachwyceni. Duszę koiły piękne utwory Straussa, Piazzolli, Kreislera i innych wybitnych kompozytorów oraz popularne melodie znane m.in. z filmów. Najwięcej oklasków zdobyli nauczyciele Szkoły Muzycznej, którzy dali piękny koncert jazzowy. Cieszymy się, że mogliśmy w murach naszej szkoły przyjmować  tylu gości. Mamy nadzieję ,że wieczory takie jak ten, staną się nową  tradycją.


26 marca 2014
XI Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

W dniu 26 marca 2014 roku w Auli naszego Liceum przeprowadzony został Etap Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Udział zgłosiły następujące szkoły: LO w Błażowej, Zespół Szkół w Sokołowie,Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, uczniowie naszego Liceum, oraz LO Tyczyn. Ogólnie wszystkich uczestników było 31, którzy pod opieką swoich opiekunów przybyli do naszej szkoły. Podczas konkursu, uczniowie mieli okazję zmierzyć się z następującymi zadaniami:

 • rozumieniem ze słuchu,
 • uzupełnianiem zdań według własnego pomysłu (aby zdania były gramatycznie poprawne),
 • czytaniem ze zrozumieniem oraz elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, który został przygotowany z myślą o nich. Laureatami konkursu zostali:
1. Bartłomiej Antoń LO Dynów ( uczeń klasy 3a naszej Szkoły),
2.Adam Stolarczyk LO Dynów ( uczeń klasy 2a naszej Szkoły),
3.Krzysztof Gudyka Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie,
4. Malwina Kida Zespół Szkół w Sokołowie oraz Paweł Derda ( uczeń klasy 2a naszej Szkoły),
5. Angelika Siekaniec Zespół Szkół w Sokołowie oraz Luiza Ochalik LO Tyczyn.<
Laureaci otrzymali cenne nagrody a opiekunowie wszystkich uczniów dyplom z podziękowaniem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie.

Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele: Pan M. Piestrak, Pani M. Pleśniak oraz A. Żak i Pani E.Krasnopolska.


26 marca 2014
Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny „Astrolabium”

 W dniu 26 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny „Astrolabium”. Wzięło w nim udział 25 uczniów : 19 uczniów z klasy 1, jedna uczennica z kl. 2 oraz 5 uczniów z kl. 3.
Konkurs Astrolabium ma przybliżyć wiedzę na temat astronomii, której przedmiotem badań są ciała niebieskie, ich rozkład i ruchy w przestrzeni, pochodzenie, budowa oraz ewolucja, a także Wszechświat jako całość.
Uczestnictwo w konkursie pozwoliło pogłębić dotychczasową wiedzę w tej dziedzinie jak również może wpłynąć na rozwój nowej pasji w młodym człowieku. Przygotowywanie do konkursu w formie przeprowadzanych doświadczeń pozwoliło na nowo odkryć astronomię i zainteresować tą wspaniałą nauką nawet tych, którzy jej unikają.
Nasza szkoła dzięki temu, że uczniowie brali udział w Konkursie będzie mogła ubiegać się o uczestnictwo w Warsztatach Astronomicznych w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla uczniów, którzy zdobędą  największą liczbą punktów przewidziane są nagrody.


25 marca 2014
XI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego

25 marca 2014 odbył się w naszej szkole etap finałowy  XI Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego, w którym wzięły udział szkoły z Tyczyna, Sokołowa Małopolskiego i Dynowa. 25 uczniów zmierzyło się ze sprawdzianem zawierającym zadania dotyczące słuchania i czytania ze zrozumieniem, test gramatyczo-leksykalny oraz krótką formę użytkową.
Celem konkursu jest promowanie języka niemieckiego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego oraz zachęcenie do nauki tego języka w dobie, gdy znajomość języków obcych jest wręcz konieczna.
Wśród laureatów znaleźli się:
1. Damian Pielak – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie
2. Luiza Wilk - Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim
3. Michał Sochacki - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie
Pan Dyrektor wręczając uczniom  dyplomy oraz nagrody gratulował wiedzy i życzył sukcesów w kolejnych konkursach językowych.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie:E.Hadam, B.Trzyna i M.Rząsa


20 marca 2014
Redakcja gazety szkolnej IV Pawilon na podium !

20 marca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu młodzi redaktorzy gazet szkolnych z Podkarpacia zmierzyli się w finale Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną. Do ostatniego etapu zakwalifikowanych zostało tylko 5 drużyn. Zadaniem redaktorów było przedstawić pracę redakcji z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i odpowiedzieć na pytania jurorów. Redakcja naszej gazety szkolnej reprezentowana na konkursie przez Piotra Hendzla, Katarzynę Gajewską, Adama Stolarczyka, Kingę Niemiec i Szymona Farę poradziła sobie bardzo dobrze. Prezentacja podobała się jurorom a wystąpienie naszych uczniów zostało pozytywnie skomentowane. Podczas ogłoszenia wyników jurorzy zwrócili uwagę na wysoki poziom prezentowanych gazet szkolnych, ich różnorodność i kompetentność szkolnych redaktorów.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - redakcja pisma „Morawa" (II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu),
II miejsce ex aequo - redakcja pisma „Spiritus Scholae" (I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie oraz redakcja pisma „IV Pawilon" (Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie),
III miejsce - redakcja pisma „Promień Światła" (Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka-Ligęzy w Rzeszowie).

Zwycięzcom i opiekunce gazety szkolnej, pani Elżbiecie Klaczak- Łach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów medialnych.


20 marca 2014
Eliminacje gminne OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

20 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie rozegrane zostały gminne eliminacje XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 3 grup: szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej. W imieniu organizatorów eliminacji -  Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej Dynów Przedmieście oraz Liceum Ogólnokształcącego im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie - uczestników rywalizacji i ich opiekunów powitali: p.Leonard Prokop, p.Edmund Trawka ,p. Artur Szczutek oraz p. Kazimierz Żak. Przewodniczący jury-Artur Szczutek przedstawił skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem turnieju: Leonard Prokop-sekretarz, Edmund Trawka –członek, Mateusz Żurawski-członek, Ewa Hadam- członek oraz  Monika Wandas-Wasieńko - członek. Krótkie przypomnienie zasad regulaminowych poprzedziło rozdanie testów eliminacyjnych. Jak się wkrótce okazało, komisja miała nieco więcej pracy, gdyż w kategorii gimnazjów oraz szkoły podstawowej  z terenu gminy wiejskiej należało przeprowadzić pisemną dogrywkę.
Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się zdobywcy I miejsc:
Czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych zajęli:
Szkoła Podstawowa Gmina Wiejska:1. Zuzanna Stochmal 2. Klaudia Gudyka 3. Julia Kowal
Szkoła Podstawowa Gmina Miejska: 1.Anna Marszałek 2.Gabriela Siekaniec
Gimnazjum Gmina Wiejska:1.Witor Kędzierski 2. Julia Szczutek 3. Dawid Kiełbasa
Gimnazjum Gmina Miejska: 1. Patryk Paściak 2. Jakub Kędzierski
Szkoła średnia Gmina Wiejska: 1. Karol Lignowski 2. Martyna Ryś 
Szkoła średnia Gmina Miejska: 1.Robert Zelwach 2. Karol Piejko

Na uroczystą galę turnieju przybyli: Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak oraz Pani Mira marszałek-Pełzak reprezentująca Wójta Gminy Dynów Pana Adama Chrobaka.
Zwycięzcy, a także zdobywcy miejsc drugich i trzecich otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta Dynowa, Wójta Gminy Dynów, Zarząd Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej, Ochotnicza Straż Pożarnej Dynów Przedmieście oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.
Dziękujemy wszystkim rywalizującym w turnieju, sponsorom oraz organizatorom. Uczestnikom etapu powiatowego życzymy sukcesów!


19 marca 2014
I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie  Net Master Cup 2014

W dniach od 17-19 marca 2014, pięć drużyn z naszej szkoły: Wściekłe Kurczaki (Przemysław Baran, Maciej Głuszyk, Michał Szul –klasa 2a), Insectomanteam (Piotr Hendzel, Szymon Motyka, Michał Bujdasz – klasa 3a), Bananowe Węże (Aleksander Jewuła, Mikołaj Mryczko, Tomasz Zawora – klasa 1a), Brygada X (Karol Lignowski, Kamil Bielec, Szymon Pałys – klasa 1a) oraz Jakakolwiek (Iwona Chrapek, Adam Stolarczyk, Paweł Derda – klasa 2a) wzięły udział w I etapie  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie  Net Master Cup 2014. Wyniki pierwszego etapu już 4 kwietnia. Opiekunem drużyn jest pani Joanna Krajcarska.


19 marca 2014
Konkurs Wiedzy Pożarniczej - etap szkolny

19 marca 2014r. odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej   eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w których  wzięło udział  19 uczniów. Test składał się z 15pytań dotyczących zagadnień pożarnictwa i pierwszej  pomocy i został przygotowany przez przedstawiciela Zarządu Gminnego OSP w Dynowie p. Artura Szczutka..
Prace techniczne związane z przebiegiem zawodów przebiegały dzięki zaangażowaniu p. Ewy Hadam, p. Moniki Wandas -Wasieńko oraz Piotra Hendzla. Szkołę na zawodach gminnych OTWP będzie reprezentowała drużyna w składzie: Karol Lignowski, Karol Piejko, Martyna Ryś, Robert Zelwach. Życzymy kolejnych sukcesów.


18 marca 2014
Konkurs Gimnazjalny z Języka Angielskiego

18 marca 2014 w w Auli naszego Liceum odbył się 3 Międzyszkolny Konkurs Gimnazjalny z Języka Angielskiego. Konkurs ten został przygotowany z myślą o uczniach pobliskich gimnazjów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z języka angielskiego, a przy okazji powalczyć o miejsce na podium i cenne nagrody. Swoja obecnością zaszczycili nas uczniowie z ośmiu pobliskich gimnazjów z:
Zespołu Szkół z Dynowa,
Zespołu Szkół nr 2 w Manasterzu,
Zespołu szkół nr 3 w Łubnie,
Zespołu Szkół nr 1 w Bachórzu,
Publicznego Gimnazjum w Dubiecku,
Zespołu Szkół w Dydni,
Gimnazjum w Warze
Zespołu Szkół w Harcie.

Ogólnie do konkursu przystąpiło 18 uczniów, którzy pod opieką swoich opiekunów przybyli do naszej szkoły. Konkurs trwał godzinę zegarową, podczas której uczniowie rozwiązywali zadania z:

 • rozumienia ze słuchu,
 • uzupełniania zdań według własnego pomysłu (aby zdania były gramatycznie poprawne)
 • czytanie ze zrozumieniem( dopasowywanie tytułów do paragrafów)
 • oraz pojawiły się także elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, który został przygotowany z myślą o nich.
Laureatami konkursu zostali:
1.Jakub Hus -Zespół Szkół w Harcie ,
2.Patrycja Hałys -Zespół Szkół nr 2 w Manasterzu,
3. Paweł Młynarski- Publiczne Gimnazjum W Dubiecku oraz Karolina Kłak -Gimnazjum w Warze
4. Hrycko Katarzyna- Zespół Szkół nr2 w Łubnie oraz Paweł Sierant -Zespół Szkół nr 2 w Bachórzu.
Każdy z laureatów konkursu otrzymał cenną nagrodę, zaś każdy z uczestników upominek.Opiekunowie uczniów otrzymali także dyplom z podziękowaniem.

Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele: Pan M. Piestrak, Pani M. Pleśniak oraz Aleksandra Żak i Pani Ewelina Krasnopolska.Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za przybycie.


18 marca 2014
Konkurs Gimnazjalny z Języka Niemieckiego

18.marca 2013 w naszej szkole  odbył się III Międzyszkolny Konkurs Gimnazjalny z Języka Niemieckiego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów pobliskich szkół gimnazjalnych. Jego celem, tak jak w latach ubiegłych było rozbudzenie zainteresowań uczniów językiem niemieckim, propagowanie idei nauki tego  języka. W zmaganiach wzięło udział 10 reprezentantów szkół gimnazjalnych z  Bachórza, Dynowa,  Harty, Łubna i Manasterza. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu słuchania, czytania ze zrozumieniem, leksyki oraz gramatyki niemieckiej.
Laureatami trzeciej  edycji Konkursu z Języka niemieckiego zostali:
1. Jana Osiadły – Zespól Szkół nr 2 w Manasterzu
1. Jakub Hus - Zespół Szkół nr 2 w Harcie
2. Christian Osiadły - Zespól Szkół nr 2 w Manasterzu
3. Zuzanna Tochowicz - Zespól Szkół w Dynowie- Gimnazjum
Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz dyplom. Pani Ewa Hadam wręczając nagrody uczestnikom, życzyła dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego i zaprosiła zarówno uczniów, jak i ich opiekunów, którzy wspierali swoich wychowanków w zmaganiach konkursowych do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Po gali rozdania nagród na uczniów czekał skromny poczęstunek, przy którym mogli wymienić się spostrzeżeniami, nawiązać nowe znajomości.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy, a ich opiekunom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczniów do tego konkursu.
Organizatorami tego konkursu były panie: E. Hadam, B. Trzyna i M. Rząsa


18 marca 2014
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej

18 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej, w którym wzięli udział uczniowie naszego liceum: Gabriela Bubenko, Bartłomiej Kiełbasa,  Adrian Tymowicz ( klasa I A). Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Sokołowie Młp. Honorowy patronat nad konkursem objął Polski Komitet Normalizacyjny, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starosta Rzeszowski. Po zmaganiach konkursowych odbył się wykład dr inż. Zygmunta Niechody,  przedstawiciela Polskiego Komitetu Normalizacyjnego na temat normalizacji.


14 marca 2014
Etap szkolny  XI Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego

14 marca 2014 r. w auli naszego Liceum odbył się etap szkolny 11 Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego. Szesnastu uczniów z klas drugich i trzecich zmierzyło się z następującymi zadaniami:

 • słuchaniem ze zrozumieniem,
 • rozumieniem tekstu czytanego,
 • rozpoznawaniem struktur leksykalno-gramatycznych oraz
 • z parafrazą zdań przy zachowaniu i identycznej treści jak w zdaniu wyjściowym.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Paweł Derda - 2a, Bartłomiej Antoń - 3a, Adam Stolarczyk - 2a, Ewelina Bubenko - 3b, Michał Sochacki - 3a, Michał Szmul - 2a. Maksymalnie do zdobycia było 38 punktów. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w następnym etapie, który odbędzie się 26 marca.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał Pan Michał Piestrak. Współpracowały z nim także inne nauczycielki języka angielskiego: M. Pleśniak, A. Żak oraz Ewelina Krasnopolska


7 marca 2014
Dzień Kobiet

W piątek 7 marca w naszym liceum uroczyście świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wprawdzie święto przypadało na sobotę, ale u nas wesoło i nastrojowo było już w przeddzień. Męska część społeczności szkolnej stanęła na wysokości zadania i przeszła samą siebie. Były kwiaty i ciepłe życzenia dla profesorek, pań z kuchni i obsługi, a także wszystkich pierwszo-, drugo- i trzecioklasistek. Po raz V na cześć Pań odbył się turniej satyryczny  „O Rajskie Jabłko". Kabarety z różnych klas, pod czujnym okiem jurorek: p.Teresy Gieruli, p. Janiny Król-Duch, p.Magdaleny Gołąb, p. Anety Pepaś, p.Ewy Hadam oraz naszych koleżanek Zosi Drewniak i Sylwii Siry, prezentowały swoje skecze bawiąc przy tym publiczność. Zabawa była przednia. Nad przygotowaniem uroczystości czuwał pan Maciej Jurasiński.  


7 marca 2014
Finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

7 marca 2014 w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się finał diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej, której tegoroczny temat brzmiał: “Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary”. W finale wzięło udział 59 osób ze szkół ponadgimnazjalnych naszej Archidiecezji, którzy zostali wyłonieni z ponad 300 osób rywalizujących na poziomie szkolnym. Naszą szkołę reprezentowali Faustyna Toczek kl. III b i Marek Pudysz kl. I a. Zaprezentowali się bardzo dobrze, ale zabrakło im niewiele punktów by znaleźć się wśród najlepszej trójki, która będzie reprezentować naszą diecezję na finale ogólnopolskim w Bydgoszczy, w dniach 24-26 kwietnia 2014. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w przyszłym roku. Opiekunem uczniów był ks. Mariusz Mul


18 lutego 2014
Etap szkolny  XI Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego

18. lutego 2014 w naszej szkole odbył się etap szkolny  XI Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego. 21 uczniów zmierzyło się z zadaniami ze słuchania i czytania ze zrozumieniem, ćwiczeniami leksykalno-gramatycznymi i krótką formą użytkową. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Damian Pielak (1b)
2. Michała Sochacki (3a)
3. Alicja Karnas (2b)
4. Joanna Kłak (3b)
5. Justyna Gierula (3d)
6. Zuzanna Pyś (3d)
7. Karolina Prokop (3a)

Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w następnym etapie, który odbędzie się w marcu.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie E.Hadam, B.Trzyna i M.Rząsa.


17 lutego 2014
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej.

                   17 lutego 2014 roku w naszej szkole  odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 17 uczniów klas pierwszych. Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Bartłomiej Kiełbasa, Adrian Tymowicz, , Gabriela Bubenko. Etap wojewódzki odbędzie się 18 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim. Reprezentantom szkoły życzymy sukcesów. Opiekunem uczniów jest pani Beata Trzyna.


4 lutego 2014
Spotkanie z podróżnikiem w LO

W dniu 3 lutego w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie młodzieży z podróżnikiem- panem Grzegorzem Chachurą, studentem europeistyki,miłośnikiem Top Gear'a oraz dobrej muzyki. Opowieść z podróży na Kubę była bardzo interesująca.Pokazywanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny zawierający setki istotnych informacji , masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie podróży. Spotkanie trwało około 90 minut, po czym uczniowie zadawali podróżnikowi liczne pytania, które na bieżąco się nasuwały. Takie spotkania to świetna lekcja geografii. Już czekamy na następne relacje z kolejnych podróży.Tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o wyprawach pana Chachury i jego przyjaciół odsyłamy na stronę www.trzask.pl


25 stycznia 2014
Studniówka w LO

W dniu 25 stycznia, w sobotę, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dynowie odbył się zgodnie z tradycją na 100 dni przed maturą wyczekiwany przez trzecioklasistów Bal Studniówkowy. Przedstawiciele młodzieży powitali zebranych i w pięknych słowach podziękowali rodzicom, Dyrekcji i nauczycielom za trud związany z ich wychowaniem. Bal rozpoczął się odtańczeniem przez wszystkie klasy Poloneza. Młodzieży, w tym pięknym polskim tańcu, towarzyszyli wychowawcy: p.Iwona Sarnicka, p. Mariusz Choma, p. Beata Trzyna oraz p. Małgorzata Pelc- Chochrek. I zaczęła się zabawa! Zespół muzyczny do białego rana przygrywał stare i nowe przeboje. W tańcu wirowały kolorowe suknie, czarne garnitury mieszając się z barwnymi światłami i balonikami.Wszyscy wyśmienicie się bawili- uczniowie, nauczyciele i rodzice. Trzecioklasiści na pewno na długo zapamiętają ten pierwszy ważny bal życia. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego organizacji.


21-22 stycznia 2014
Kreatywne ferie w LO

W dniach 21-22 stycznia 2014r. odbyły się po raz kolejny pod hasłem "Kreatywne ferie w LO Dynów" spotkania gimnazjalistów z nauczycielami oraz uczniami naszego liceum. Specjalnie dla gimnazjalistów przygotowaliśmy na te dni atrakcyjną ofertę różnorodnych zajęć i warsztatów. Każdy z przybyłych znalazł w niej coś dla siebie. W pierwszym dniu młodzież pod okiem p. Macieja Jurasińskiego uczyła się świadomie używać zachowań satyrycznych i komicznych ,dowiadywała się jak wyzwalać inwencję twórczą i postawy kreatywne, inna grupa u p. Mariusza Chomy poznawała techniki fotografii, jeszcze inni podczas warsztatów tanecznych, prowadzonych przez p. Elżbietę Klaczak- Łach uczyli się podstawowych kroków i figur walca angielskiego, wiedeńskiego, salsy, cha - chy, samby, jiva. Zainteresowani dziennikarstwem, przy pomocy p. Joanny Dudy, poznawali jego tajniki. Dużym powodzeniem cieszyło się także karaoke zorganizowane przez p. Beatę Trzynę. W kolejnym dniu „kreatywnych ferii” gimnazjaliści wzięli udział w turnieju szachowym prowadzonym przez p. Zbigniewa Tesznara, sprawdzali swoje umiejętności w grze zespołowej w sieci grając w CSa pod czujnym okiem p. Joanny Krajcarskiej oraz uczestniczyli w pokazach doświadczeń i eksperymentów z biologii, chemii i fizyki przygotowanych przez p. Marię Kuszek i p. Iwonę Sarnicką. Dla chętnych odbyły się także pokazy aerobiku. Wszyscy przybyli na zajęcia uczniowie zjedli obiad w szkolnej stołówce i zadowoleni udali się do domów pełni wrażeń i nadziei na ponowne takie spotkania. Już dziś wszystkich gimnazjalistów zapraszamy na dzień otwarty.


17 stycznia 2014
Ferie zimowe

Już dziś rozpoczynamy oczekiwane przez wszystkim ferie zimowe. Życzymy udanego wypoczynku a 3 lutego widzimy się w szkole.


17 stycznia 2014
Uroczysta gala rozdania nagród w VI Międzyszkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym „Radosne święta- twórcze święta”.

17 stycznia w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w VI Międzyszkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym „Radosne święta- twórcze święta”. Imprezę uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego złożonego z uczniów naszego LO oraz program szkolnej grupy satyrycznej. Przybyli na uroczystość ,nagrodzeni w konkursie plastycznym i literackim uczniowie gimnazjów i szkół średnich oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia wystawy pokonkursowej. Dla każdego przygotowany był poczęstunek, kawa, herbata oraz niespodzianka w formie losów. O godzinie 10.00 odbył się tradycyjnie quiz bożonarodzeniowy, w którym wzięli udział uczniowie z okolicznych gimnazjów. Spośród piszących zostali wyłonieni najlepsi i nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Jurorki w konkursie plastycznym i literackim: p. Maria Radoń, p. Aneta Pepaś i p. Grażyna Paździorny wyraziły swoje opinie na temat prac i kryteriów ich oceny. Przeczytano też kilka słów od przewodniczącego konkursu plastycznego p. Grzegorza Hardulaka. Rozdano cenne nagrody, których nie byłoby, gdyby nie sponsorzy. W tym miejscu organizatorzy konkursu chcieliby podziękować darczyńcom za wsparcie finansowe i materialne:
Dyrektorowi LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie p. Kazimierzowi Żakowi
Samorządowi Uczniowskiemu LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
Państwu Marii i Wojciechowi Radoniom
Piekarni. Cukierni. Elżbieta Domin
Gminnej Spółdzielni SCH w Dynowie
Nadleśnictwu Dynów
Kierownictwu sklepu „Zielony Koszyk”
Panu Marcinowi Błotnickiemu
Kwiaciarni „Stokrotka”
Kwiaciarni „Mognolia”
Pani Monice Wardędze
Państwu Krystynie i Wiesławowi Gudykom
Pani Ewie Budnik
Właścicielce sklepu odzieżowego „Alexis”
Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja konkursu będzie cieszyła się taką samą popularnością jak obecna. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Już dziś zapraszamy za rok!


16 stycznia 2014
wizyta w Domu Spokojnej Starości

 16 stycznia 2014 roku grupa instrumentalno-wokalna z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie  wraz z opiekunem pedagogiem Urszulą Bukała-Pilip odwiedzili podopiecznych  Domu Spokojnej Starości w Dynowie. Uczniowie przedstawili koncert kolęd i pastorałek dla podopiecznych, który przyjęty był  dużym aplauzem. W imieniu całej społeczności szkolnej i Rady Pedagogicznej złożono życzenia noworoczne dla wszystkich podopiecznych oraz kadry opiekuńczej i kierownictwu Domu Spokojnej Starości w Dynowie.

13 stycznia 2014
półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 13 stycznia 2014 roku w hali sportowej w Miłocinie odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt w ramach „Licealiady” Szkolnego Związku Sportowego. W rywalizacji wzięły udział 3 szkoły: LO Dynów, I LO Jarosław, I LO Przemyśl. Drużyna ZS Licealnych w Leżajsku nie dojechała na turniej. Nasze dziewczęta po dużych emocjach zajęły ostatecznie II miejsce, dające im awans do barażów w których zmierzą się z drużynami z Krosna i Kolbuszowej o wejście do finału wojewódzkiego Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.

Wyniki półfinału wojewódzkiego: 

LO Dynów - I LO Jarosław                  9 : 11
LO Dynów - I LO Przemyśl               20 : 12

Wynik meczu zaliczony z eliminacji rejonowych:

LO Dynów - ZS Licealnych Leżajsk  14 : 7  

 


13 stycznia 2014
eliminacje szkolne do konkursu "Os laika do przyrodnika"

W dniu 13 stycznia 2014 r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu "Os laika do przyrodnika", którego organizatorem jest Uniwersytet Poznański. Na etapie szkolnym uczestniczyło 11 uczniów. Do II etapu, który odbędzie sie14 marca 2014 r. na Uniwersytecie w Poznaniu zakwalifikowało się 5 uczniów, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów (80% i więcej):
1. Justyna Król
2. Amelia Myćka
3. Karolina Nowak
4. Magdalena Nowak
5. Justyna Socha
Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu. Do konkursu uczniów przygotowuje pani Maria Kuszek.

 


13 stycznia 2014
etap szkolny XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W dniu 13 stycznia 2014 r. odbył się etap szkolny XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej do którego przystąpiło 19 uczniów z klas I, II i III. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 3 uczniów. którzy zdobyli 80% poprawnych odpowiedzi z testu:
1. Damian Pielak - I miejsce, 43 p
2. Bartłomiej Antoń - II miejsce , 41 p
3. Karolina Nowak - III miejsce 40 p
Pozostali uczniowie, pomimo, że nie zakwalifikowali się do następnego etapu rozgrywek uzyskali zadowalające wyniki, tum bardziej, że test nie był łatwy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na następnym etapie. Do konkursu przygotowuj pani Maria Kuszek.


11 stycznia 2014
Mamy kolejny sukces!

11 stycznia od godz. 15.00 aula naszej szkoły rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek, zarówno tych w tradycyjnym wykonaniu, jak i w nowoczesnych aranżacjach. Po raz 17 bowiem został rozstrzygnięty Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez naszą szkołę, MOK w Dynowie oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego - Towarzystwo Przyjaciół Dynowa.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 8 solistów i 8 zespołów ze szkół gimnazjalnych i średnich, m.in. z Rzeszowa, Ustrzyk Dolnych, Tarnowca i lokalnych szkół. Młodzież naszego liceum po raz kolejny zachwyciła publiczność swoją interpretacją kolęd oraz bardzo dobrym poziomem artystycznym.
Złotą bombkę, czyli I miejsce w kategorii szkół średnich- soliści „ wyśpiewała” Klaudia Łach z kl. II b kolędami: „ Cicho, cicho pastuszkowie” oraz „ Tryumfy Króla Niebieskiego”.
Srebrną bombkę, czyli II miejsce w kategorii szkół średnich- zespoły wywalczył natomiast nasz szkolny zespół wokalno- instrumentalny, w składzie:
Katarzyna Krakowska, kl. III d- skrzypce
Klaudia Łach, kl. II b- skrzypce, śpiew
Klaudia Marszałek, kl. II b- gitara, śpiew
Bartłomiej Bardon, kl. I b- gitara
Piotr Młynarski, kl. I b- gitara
Wojciech Bilski, kl. I a- klawisze
Joanna Bielec, kl. I d/b- śpiew
Wioletta Dańczak, kl. I b- śpiew
Paulina Błahut, kl. I c- śpiew
Justyna Król, kl. I b- śpiew
Zespół wykonał kolędy: „ Gdy się Chrystus rodzi” oraz „ A wczora z wieczora”.
Wszystkim artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


8 stycznia 2014
KONKURS BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 7 stycznia 2014 roku komisja konkursowa wyłoniła laureatów VI Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego"Radosne święta-twórcze święta".
W kategorii plastycznej spośród 80 prac, jury w składzie: przewodniczący- p. Grzegorz Hardulak, członkowie- p. Maria Radoń, p.Aneta Pepaś i p. Grażyna Paździorny wybrało i przyznało
w kategorii gimnazjalnej:
I miejsce Arturowi Kiełbasie z Gimnazjum w Łubnie
II miejsce Kindze Juras z Gimnazjum w Dynowie oraz Karolinie Sowie z Gimnazjum w Dynowie
III miejsce Magdalenie Sowie z Gimnazjum w Hyżnem
Wyróżnienia: Magdalenie Pelc z Gimnazjum w Hyżnem oraz Krzysztofowi Blecharczykowi z Publicznego Gimnazjum w Nienadowej
w kategorii ponadgimnazjalnej:
I miejsce Justynie Socha z LO w Dynowie oraz Justynie Wandas z LO w Dynowie
II miejsce Sylwii Siwy z ZSZ w Dynowie
III miejsce Angelice Pałys z ZSZ w Dynowie
Wyróżnienia: Sylwii Perlak z LO w Sokołowie Młp. Kindze Mikule z III LO w Rzeszowie, Kamilowi Ulanowskiemu z ZSZ w Dynowie i Amelii Myćce z LO w Dynowie.
W kategorii literackiej spośród jury w składzie: przewodnicząca-p. Maria Radoń, członkowie- p.Aneta Pepaś i p. Grażyna Paździorny przeczytało 12 prac i przyznało miejsca
w kategorii gimnazjalnej:
I miejsce Martynie Kłyż z Gimnazjum w Dynowie
II miejsce Zuzannie Tochowicz z Gimnazjum w Dynowie
III miejsca  nie przyznano
Wyróżnienia: Agnieszce Kłosowskiej z Gimnazjum w Dynowie i Magdalenie Boroń z Gimnazjum w Dynowie
w kategorii ponadgimnazjalnej:
I miejsca nie przyznano
II miejsce Szymonowi Farze z LO w Dynowie
III miejsca nie przyznano
Wyróżnienie: Grzegorzowi Boroń z ZSZ w Dynowie.
Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom gratulujemy zapraszając na Uroczystą Galę Rozdania Nagród, która odbędzie się w auli LO im. KEN w Dynowie 17 stycznia 2014 roku o godzinie 11.00 Informujemy również, że quiz bożonarodzeniowy odbędzie się w tym samym dniu tylko o godzinie 10.00. Podczas Gali będzie można obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Aby zobaczyć protokół z posiedzenia komisji konkursowej kliknij


7 stycznia 2014
"Betlejem Polskie"

"Betlejem Polskie" Lucjana Rydla w reżyserii pani Krystyny Dżuły na dynowskiej scenie przyniosło niemały sukces. Spektakle odgrywane były 26,27 grudnia oraz 4, 5, 6 stycznia przy pełnej widowni. Cieszymy się, że również nasi nauczyciele i uczniowie wzięli udział w tym pięknym przedsięwzięciu. Na scenie pojawili się pani Katarzyna Kłyż, pan Mariusz Choma oraz Krzysztof Słupczyński, Dominik Bachurski, Mateusz Chorążykiewicz, Robert Zelwach, Karol Piejko i Szymon Fara. Gratulujemy występu.


20 grudnia 2013
Świąteczny apel i życzenia

„Do Betlejemu- pełni radości
Śpieszmy powitać Jezusa małego
Który dziś dla nas cudem miłości
Zstąpił na ziemię z nieba wysokiego”.
W bardzo uroczystym nastroju, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed Świętami Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w apelu przygotowanym z tej okazji. Cała aula zapełniła się młodzieżą i nauczycielami, by obejrzeć część artystyczną oraz wspólnie pokolędować. Zastępca dyrektora pani Ewa Hadam odczytała życzenia, które od różnych instytucji spłynęły do naszej szkoły, po czym, wszystkim zebranym życzyła od siebie wszystkiego co najlepsze. W miłej atmosferze po zakończonym apelu udaliśmy się do klas, by przy suto zastawionym stole połamać  się opłatkiem i pośpiewać kolędy. W klasach odczytano fragmenty Pisma Świętego, składano sobie życzenia i jedzono pierogi, barszczyk, gołąbki, rybę i inne pieczołowicie przygotowane wcześniej dania. Było tak miło, że ani się obejrzeliśmy trzeba było iść do domu. Do szkoły wrócimy 2 stycznia wypoczęci, pachnący choinką, z nowymi postanowieniami i werwą do nauki.


19 grudnia 2013
Szkolna wigilia

W dniu 19 grudnia 2013 roku odbyła się w stołówce naszej szkoły tradycyjna kolacja wigilijna. Wzięli w niej udział nauczyciele, pracownicy, przedstawiciele młodzieży oraz zaproszeni na tę  okazję emeryci i rodzice. Na pięknie przystrojonych stołach zapłonęło przyniesione przez harcerzy światełko betlejemskie, a uroczystość uświetnili nasi „etatowi”  kolędnicy, którzy w śląskiej konwencji przedstawili wybrane sceny biblijne. Nie zabrakło śpiewu kolęd przy wtórze skrzypiec, gitar i pianina. Na wigilijnym stole znalazł się tradycyjny barszcz z uszkami, ciasto, owoce i inne smakołyki. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie prosto z serca płynące życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. W to wyjątkowe popołudnie wszyscy byliśmy razem, stanowiąc jedną wielką szkolną rodzinę. Całą uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski z paniami: Ewą Hadam i Elżbietą Klaczak- Łach.


19 grudnia 2013
Miejska wigilia

Zgodnie z coroczną tradycją w czwartek 19 grudnia 2013 roku przy Szopce na Rynku w Dynowie odbyło się przedświąteczne spotkanie, którego orgaznizatorem była Rada Miasta Dynowa, Przewodniczący Rady Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta oraz liczni sponsorzy i darczyńcy. Ustawiony został wigilijny stół, bogaty w tradycyjne świąteczne potrawy. Przybył św. Mikołaj, harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju oraz świąteczne życzenia dla wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta. Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych. Na spotkaniu była obecna pani wicedyrektor Ewa Hadam wraz uczniami naszego liceum.


17 grudnia 2013
II miejsce w powiecie w piłce koszykowej chłopców

W dniu 17 grudnia 2013 roku w hali sportowej w Błażowej odbył się finał powiatowej „Licealiady” w piłce koszykowej chłopców. W rywalizacji wzięło udział 5 szkół, zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna w całym turnieju odniosła trzy zwycięstwa i zanotowała jedną porażkę. Ostatecznie koszykarze zajęli bardzo wysokie II miejsce w powiecie rzeszowskim. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za poświęcenie oraz walkę do ostatniej piłki. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak
Wyniki meczów:

LO Dynów - ZS Sokołów Młp.  14 : 11
LO Dynów - SLO Głogów Młp.  15 : 8
LO Dynów - LO Błażowa             7 : 20
LO Dynów - ZSzZ Dynów         18 : 8

Końcowa klasyfikacja:

  • LO Błażowa
  • LO Dynów
  • SLO Głogów Młp.
  • ZSzZ Dynów
  • ZS Sokołów Młp.

17 grudnia 2013
Bartłomiej Antoń Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

17 grudnia 2013roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012. To zaszczytne wyróżnienie z rąk Wojewody Podkarpackiego p. Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, Posłanki na Sejm RP p. Renaty Butryn oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty p. Jacka Wojtasa odebrał uczeń klasy IIIa Antoń Bartłomiej, który w roku szkolnym 2011/2012 wykazał się średnią ocen na świadectwie 5,38, wzorowym zachowaniem, ponadto był uczestnikiem Wojewódzkiego Etapu Olimpiady Biologicznej. Gratulujemy stypendyście, rodzicom i pracującym z nim nauczycielom.


16 grudnia 2013
I i III miejsce w Konkursie „Piękno Podkarpackiej Przyrody”

Mamy kolejny sukces w konkursie plastycznym. Tym razem nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie „Piękno Podkarpackiej Przyrody”- „Kolory jesiennego lasu” organizowanym przez Nadleśnictwo Bircza LKP „Lasy Birczańskie”. Praca Karoliny Chromiak z klasy Ic zajęła I miejsce, a Szymona Fary z klasy IIc -miejsce III. Zwycięzcy odbiorą przyznane im nagrody w Ośrodku Edukacji Leśnej w Birczy, w czwartek 19 grudnia. Gratulujemy nagrodzonym. Uczniami opiekowała się i pomagała w przygotowaniach do konkursu pani Katarzyna Kłyż.


6 grudnia 2013
Mikołajki szkolne

„Obdarował prezentem przydrożną topolę;
potem wchodził do domów cicho, tajemniczo,
kładł prezenty, odchodził, ludzie je policzą –
wreszcie po Mlecznej Drodze odszedł w gwiezdne pole.”

                                     Ks. W. Kwietniewski „Święty Mikołaj”
W dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj wraz z aniołkami. Zabrakło diabełka, bo przecież nasza młodzież jest bardzo grzeczna i zasłużyła tylko na podarunki, a nie jakąś rózgę. Mikołaj częstował słodkościami, odpytywał z pacierza i znajomości kolęd. Odwiedził pana dyrektora, nauczycieli, pracowników księgowości, panie kucharki, a nawet „zszedł do Hadesu”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też o nas nie zapomni.


5 grudnia 2013
Mistrzostwo powiatu rzeszowskiego w siatkówce

Dnia 9 grudnia 2013 roku w Kamieniu odbyły się zawodypowiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Po raz trzeci nasza drużyna wywalczyła mistrzostwo powiatu rzeszowskiego. Dziewczyny w składzie: Mariola Kaszycka, Agnieszka Dudziak, Małgorzata Smolińska, Karolina Binko, Sylwia Fostacz, Dorota Siwarska, Jolanta Marszałek, Anita Czech, Jolanta Hadam, MariolaTworzydło, Ewelina Skubisz, Sylwia Popowczak, Natalia Sienko i Aneta Pustelnik nie dały szans żadnej zośmiu drużyn i po raz kolejny stanęły na najwyższym stopniu podium.
W fazie grupowej pokonały 2:0 drużynę z Sokołowa Młp. , następnie również w dwóch setach pewnie wygrały z zespołem z Trzciany. W turnieju finałowym najpierw pokonały w dwóch setach zespół z Błażowej, na koniec w walce o złotopodopieczne profesorki Katarzyny Grot nie dały szans Zespołowi Szkół Zawodowych z Dynowa i wygrywając 2:0 obroniły tytuł Mistrzyń Powiatu Rzeszowskiego z dwóch ostatnich lat.  
Kolejny etap już 17. grudnia w Rzeszowie, gdzie zostanie rozegrana walka na etapie rejonowym. 


5 grudnia 2013
Prelekcja w Instytucie Filologii Germańskiej

 5 grudnia uczniowie naszej szkoły (Kasprowicz Dominika, Kasprowicz Magdalena, Błahut Paulina, Ryś Martyna, Mateusz Kryczyk, Piotr Pantoł, Przemysław Baran) uczestniczyli w wykładzie w bibliotece Uniwersytetu  Rzeszowskiego, przygotowanym przez Instytut Filologii Germańskiej. Była to ostatnia prezentacja z zakresu wiedzy krajoznawczej i kulturoznawczej z niemieckiego kręgu kulturowego w ramach kampanii międzynarodowej „ Deutsch - Sprache der Ideen”. Prelekcję pt. „ Aktuelles aus der Landeskunde”, dotyczącą zagadnień ekologicznych przygotowała Ruth Moloszek. Opiekę nad uczniami sprawowała Beata Trzyna.


5 grudnia 2013
IX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

5 grudnia odbyła się IX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości, zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W etapie szkolnym udział wzięli następujący uczniowie: Gabriela Bubenko, Kamil Banaś, Jan Kociuba (klasa I A). Najwięcej punktów zdobył Jan Kociuba. O zakwalifikowaniu się  do kolejnego etapu zdecydują punkty zdobyte przez wszystkich uczestników. Do zmagań konkursowych uczniów przygotowywała Beata Trzyna.


5 grudnia 2013
I miejsce w konkursie „Odkryj Pogórze”

Są już wyniki konkursu „Odkryj Pogórze” organizowanego przez Nadleśnictwo Dynów we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dynowie, Związkiem Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Pogórze Travel”.
Komisja konkursowa w składzie:
1.    Pani Aneta Pepaś – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie.
2.    Pani Renata Kaniuczak – pracownik Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego.
3.    Pan Daniel Gąsecki –  Lokalna Organizacja Turystyczna „Pogórze Travel".
4.    Pani Małgorzata Kaczorowska – pracownik Nadleśnictwa Dynów
przyznała I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych naszej uczennicy Amelii Myćce z klasy Ib. Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów..


3 grudnia 2013
III miejsce w finale powiatowej „Licealiady”w piłce siatkowej chłopców

W dniu 3 grudnia 2013 roku w hali sportowej w Błażowej odbył się finał powiatowejLicealiady” w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięło udział sześć szkół. Nasi siatkarze po odniesieniu dwóch zwycięstw w grupie, awansowali z pierwszego miejsca do półfinału, w którym niestety ulegli ZS z Tyczyna. W meczu o III miejsce chłopcy pokonali ZSZ w Dynowie zdobywając tym samym brązowe medale. Serdecznie gratulujemy! Opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

Mecze w grupowe:

LO Dynów - ZSZ Dynów        2:0
LO Dynów - LO Boguchwała  2:0

Półfinał

LO Dynów - ZS Tyczyn          0:2

Mecz o III miejsce:

LO Dynów - ZSZ Dynów        2:0


2 grudnia 2013
Mamy II miejsce w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”

W dniu 22 listopada 2013 roku w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie został podsumowany konkurs plastyczny. Komisja oceniła 388 prac, które napłynęły z 91 szkół województwa podkarpackiego. Uzdolniony plastycznie uczeń klasy IIa Bartłomiej Sebzda zajął II miejsce. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę ilość prac, które wpłynęły na konkurs. Gratulujemy Bartkowi wysokiego miejsca i życzymy powodzenia w przyszłości. Osobą odpowiedzialną za zebranie prac i ich wysłanie była pani Katarzyna Kłyż. Nadmienić należy, że w konkursie brała również udział Edyta Dziaczyńska z klasy Ic. W holu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej zorganizowano wystawę pokonkursową, która będzie eksponowana do końca lutego 2014 roku.

2 grudnia 2013
Dzień Otwartych  Koszar

W związku z budową sali gimnastycznej gościliśmy na terenie naszego obiektu żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Przy okazji podejmowanych działań dowódca oddziału saperskiego wspomniał o możliwości przeprowadzenia szkolenia o tematyce wojskowej oraz udziału naszych uczniów w dniach otwartych koszar. Z takiej okazji skorzystała grupa uczniów z klasy  maturalnej w dniu 02.12.2013 r. W  Garnizonie Jarosław odbyły się uroczyste obchody święta Wojsk Rakietowych i Artylerii połączone z Dniem Otwartych Koszar. W ramach  wydarzenia młodzież zapoznała się ze sprzętem i uzbrojeniem żołnierzy, jak również sprzętem wykorzystywanym w Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Do zwiedzania została także udostępniona Sala Tradycji JW. 3957 oraz wystawa żołnierzy uczestniczących w misjach pokojowych poza granicami kraju. Dzień obfitował w cały szereg wydarzeń, między innymi wręczenie medali, odznak oraz listów gratulacyjnych. W czasie przegrupowania do defilady pluton ochrony i regulacji ruchu z baterii dowodzenia zaprezentował pokaz ochrony VIPA, podczas którego żołnierze zaprezentowali swój poziom wyszkolenia, zgranie w plutonie oraz stanowcze i dynamiczne działanie. Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu pozostawił mnóstwo wrażeń, refleksji, zaciekawienie. Podobne dni organizowane będą w maju w  jednostce rzeszowskiej, jednak  maturzyści będą zmagali sie w tym czasie z egzaminem dojrzałości.29 listopada 2013
Spotkanie z Panem Lechem Dyblikiem

Na deskach naszej sceny  miało miejsce niezwykłe spotkanie z odtwórcą licznych ról filmowych -  Panem Lechem Dyblikiem. Aktor Teatru Narodowego w Warszawie gościł w szkole 29.11.2013 r. prezentując profilaktyczny program słowno-muzyczny pt. „Kuszenie śmierci”. Do rzadkości należą tak bardzo osobiste spotkania aktora z publicznością. Pan Lech Dyblik ma odwagę i potrzebę rozmowy z odbiorcami jego koncertów. W swego rodzaju spowiedzi nie unika szczerych wyznań, przyznawania sie do porażek i uwikłania w uzależnienie od alkoholu. Dużo miejsca poświęca opowieści o trudnych zmaganiach z nałogiem i odbudowywaniu wszelkich wartości, które uległy destrukcji na wskutek uzależnienia. W swoje wyznania wkomponował rosyjską piosenkę i grę na gitarze.
Nasza licealna widownia przyjęła koncert z powagą i skupieniem, za co Pan Lech ciepło i szczerze podziękował. W styczniu będzie można obejrzeć jego najnowszą kreację filmową w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem".


29 listopada 2013
Spektakl „Garbus" w ramach VII Dynowskiej Jesieni Teatralnej.

W ostatni piątek listopada 2013 r. młodzież naszej szkoły obejrzała sztukę „Garbus" Sławomira Mrożka w wykonaniu Strzyżowskiego Teatru „Prima Aprilis". Reżyserem tego niezwykłego widowiska był Pan Robert Chodur, aktor i reżyser, współpracujący z Domem Kultury „Sokół" a na co dzień występujący w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Ciekawa gra aktorska, śmieszne dialogi oraz niezwykłe sytuacje wprawiły widzów w dobry humor i pozwoliły poczuć sie swobodniej w jakże trudnym świecie słowa i magii teatralnej Mrożka . Spektakl odbył się w Dynowie dzięki staraniom Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w ramach VII Dynowskiej Jesieni Teatralnej.  


27 listopada 2013
Spotkanie z rodzicami

We wtorek 3 grudnia odbędzie się spotkanie z rodzicami. Początek o 15.30 w auli naszego liceum. Serdecznie zapraszamy.


26 listopada 2013
Zabawa andrzejkowa

28 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jak co roku, podczas imprezy odbyło się uroczyste przekazanie władzy nowemu samorządowi. Zgodnie z tradycją odbyło się to w sposób humorystyczny. Debiutujący na deskach naszej szkolnej sceny reżyser Krzysztof Słupczyński ,w krótkiej scence dramatycznej pokazał, że wielkie rody mafijne rządzą nie tylko światem ale i naszą szkołą. Widzowie mogli obejrzeć losy słynnej dynowskiej rodziny Motikone. Głowa rodu-Don Simon(Szymon Motyka) z racji wieku przekazał symboliczną „motykę władzy” swojemu synowi-Don Bartolomeo(w rzeczywistości swojemu bratu Bartoszowi), by ten godnie podtrzymywał interesy rodzinne. I tak władza pozostała w rodzinie. Od tego symbolicznego przekazania władzy nowy samorząd oficjalnie rozpoczął swoją działalność, przejmując rolę gospodarzy na dyskotece.


25 listopada 2013
Finał rejonowejLicealiady” w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 25 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Licealnych wLeżajsku odbył się finał rejonowejLicealiady” w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięły udział cztery drużyny:
ZS Licealnych w Leżajsku, II LO Rzeszów, ZS nr 2 w Łańcucie oraz LO Dynów.
Nasze dziewczęta po odniesieniu trzech zwycięstw i zajęciu I miejsca w turnieju, wywalczyły sobie awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 16 grudnia w Rzeszowie-Miłocinie. Dzięki temu sukcesowi nasze piłkarki ręczne już na tym etapie rozgrywek znalazły się w gronie 12 najlepszych drużyn w województwie podkarpackim. Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze występy.
Wyniki meczów:

LO Dynów - II LO Rzeszów                         13 : 7
LO Dynów - ZS Licealnych Leżajsk            14 : 7
LO Dynów - ZS nr 2 Łańcut                         16 : 5


25 listopada 2013
Wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym na plakat pt. „Jestem OK- nie palę!”

Mamy wyróżnienie w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym na plakat pt. „Jestem OK- nie palę!”
20 listopada 2013 roku w Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rzeszowie rozstrzygnięty został VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny na plakat pt. „Jestem OK- nie palę!” Komisja konkursowa oceniła prace plastyczne, biorąc pod uwagę samodzielność, pomysł, estetykę i oryginalność wykonania. W konkursie wzięło udział 89 osób z 21 szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu rzeszowskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się praca Karoliny Chromiak z klasy Ic. Gratulujemy!


25 listopada 2013
Rejonowe  zawody w tenisie stołowym chłopców

W piątek 22 listopada 2013 roku,  w Nowej Sarzynie odbyły się rejonowe  zawody w tenisie stołowym chłopców w ramach Licealiady.  Drużyna naszej szkoły  w  składzie  Konrad Banaś, Mateusz Baran i Marek Staszczak zajęła VII miejsce.
Opiekunem  drużyny  była Katarzyna Grot


22 listopada 2013
Konkurs na casting do sztuki Aleksandra Fredry „Świeczka zgasła”

22 listopada w auli naszej szkoły odbył się w ramach projektu „Kurtyna na górę” konkurs na casting do sztuki Aleksandra Fredry „Świeczka zgasła”. Pomysł konkursu narodził się w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”, a regulamin przygotowały panie polonistki E. Klaczak-Łach i K. Kłyż. Dzięki przychylności Dyrekcji naszego liceum impreza mogła dojść do skutku.
Do castingu zgłosiło się 5 par uczniowskich: Jadwiga Kustra i Bartłomiej Wasieńko z ZSZ im. Kard. S. Wyszyńskiego w Dynowie, Katarzyna Kaszycka i Dominik Bachurski, Mateusz Kryczyk i Dominika Kasprowicz, Martyna Ryś i Bartłomiej Bardon oraz Krzysztof Szeremeta i Karolina Łojko z LO im KEN w Dynowie. Zmaganiom konkursowym przysłuchiwało się jury w składzie: aktor p. Marek Pyś – przewodniczący, Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” p. Krystyna Dżuła i dyrektor MOK-u p. Aneta Pepaś. Licznie zgromadzona w auli widownia gromkimi brawami nagradzała poszczególne wystąpienia uczniowskie. Po długiej i burzliwej naradzie jurorzy przyznali nagrody. Cieszymy się, że nasi aktorzy zostali dowartościowani i zauważeni: Dominik Bachurski wraz z Dominiką Kasprowicz zajęli II miejsce, a Martyna Ryś i Mateusz Kryczyk miejsce III. Pozostali otrzymali piękne, pamiątkowe dyplomy.
Podczas uroczystości wręczone zostały także nagrody w konkursie plastycznym na temat „Postacie fredrowskie”. Nagrodzeni zostali gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Spośród 30 prac jurorzy w składzie: pan Bogusław Kędzierski, pani Grażyna Malawska i pani Anna Nowicka-Hardulak wyłonili te najlepsze. Wśród nich były rysunki Amelii Myćki z klasy Ib (II miejsce), Gabrieli Szybiak z klasy Ic (III miejsce) oraz Karoliny Chromiak i Edyty Dziaczyńskiej z klasy Ic (wyróżnienie). Nagrody, zarówno do castingu, jak i konkursu plastycznego ufundowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.
Podczas imprezy można było poczęstować się smakołykami, kawą i herbatą, a także obejrzeć wystawę prac plastycznych. W przygotowaniach uroczystości brały udział także uczennice klasy Ia: Zuzanna Sobkowicz, Gabriela Bubenko, Justyna Pępek, Sylwia Ibowicz oraz Natalia Sieńko, które wykonały scenografię do sztuki oraz wystawę prac. Dużo zaangażowania w przygotowanie konkursu włożyły panie: Ewa Hadam, Katarzyna Kłyż, Joanna Krajcarska, Elżbieta Klaczak-Łach i Urszula Bukała-Pilip. Mamy nadzieję, że takie miłe inicjatywy jak dzisiejszy konkurs będą organizowane częściej.


20 listopada 2013
Eliminacje rejonowe do Wojewódzkiego etapu Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej

W dniu 20 listopada w Boguchwale odbyły się eliminacje rejonowe do Wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej. W eliminacjach wzięło udział cztery uczennice z naszego liceum. W kategorii recytacji wystąpiły Anna Tworzydło i Klaudia Łach z klasy II b oraz Joanna Bielec z klasy I db. W kategorii poezji śpiewanej swoją obecność zaznaczyła Katarzyna Gajewska z klasy II c.
Nominację do etapu wojewódzkiego odebrała Anna Tworzydło, która pięknie wyrecytowała wiersz „Źródło” Karola Wojtyły i „Pieśń Przeżegnanie" Konstancji Benisławskiej. Spośród recytatorów wyróżniona została także Klaudia Łach, pochwalona przez jurorów za subtelność i wrażliwość. Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom gratulujemy, a za Anię trzymamy kciuki w dalszym etapie konkursu.
Z uczennicami pracowały panie Elżbieta Klaczak-Łach i Katarzyna Kłyż, a recytacjom przysłuchiwał się podczas eliminacji ks. Mariusz Mul.


18 listopada 2013
Piłka ręczna dziewcząt

Dnia 18 listopada 2013 roku w hali sportowej w Miłocinie odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady. Po długiej i pasjonującej walce nasze dziewczęta wygrały w finale z ZS z Tyczyna i zajęły po raz szósty z rzędu I miejsce w powiecie rzeszowskim, awansując tym samym do finału rejonowego. Opiekunem naszych szczypiornistek był pan Bogdan Peszek.
Klasyfikacja końcowa:
1. LO Dynów - awans
2.  ZS Tyczyn
3.  ZS-LO Błażowa
4.  ZSZ Dynów
5.  ZS Sokołów Młp.
6.  ZS KamieńSzkołę naszą reprezentowały: Skubisz Ewelina, Tworzydło Mariola, Bielec Ewelina, Pudysz Izabela, Kustra Lucyna, Prokop Karolina, Łojko Karolina, Kasprowicz Dominika, Kajdas Ewelina, Sarnicka Paulina, Domin Karolina, Anna Dżuła.

18 listopada 2013
Piłka ręczna dziewcząt

W hali sportowej w Miłocinie dnia 18 listopada 2013 roku odbyły się zawody powiatowe      w piłce ręcznej dziewcząt. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego  z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie: Bogdan Peszek i Adam Żak.
W zawodach uczestniczyło 6 szkół z powiatu rzeszowskiego.


16 listopada 2013
Sukces naszych uczniów w konkursie  ogólnopolskim „Ojczyzny polszczyzny”

16 listopada 2013 roku w Rzeszowie odbył się konkurs „Ojczyzny polszczyzny” na szczeblu rejonowym.  Uczestnicy konkursu musieli wygłosić interpretację utworu lirycznego, wylosowanego wcześniej autora.  Konkurencja była duża, gdyż w tym półfinale znaleźli się najlepsi uczniowie z województwa podkarpackiego. Sylwia Siry (IIId) przemawiała na temat wiersza Mirona Białoszewskiego, Ania Salwiak (IIId) na temat wiersza ks. Jana Twardowskiego oraz Michał Sochacki (IIIa) na temat  utworu Czesława Miłosza. Jury miało niełatwe zadanie by wyłonić zwycięzcę, gdyż każdy z uczestników był bardzo dobrze przygotowany. Oczywiście nasi uczniowie znaleźli się w gronie najlepszych i tak: 
Michał Sochacki  zajął II miejsce
Sylwia Siry   otrzymała wyróżnienie.
Do konkursu uczniów przygotowywały Panie Elżbieta Klaczak – Łach oraz Joanna Duda.


15 listopada 2013
Leśne dyktando

W dniu 15 listopada już po raz trzeci nasi uczniowie wzięli udział w "Leśnym dyktandzie" organizowanym przez Nadleśnictwo Dynów. Piszący zmierzyli się z "potężnym i zachwycającym królestwem grzybów", a koźlarze, pieprzniki, podgrzybki, czubajka, kania i muchomory okazały się być niemałym wyzwaniem. Amelia Myćka, Joasia Bielec oraz Bartek Chromiak temu wyzwaniu sprostali w 100% zajmując kolejno I i III miejsce a także wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu! Do konkursu uczestników przygotowywały panie polonistki. Jeśli chcesz zapoznać się z treścią dyktanta kliknij.


14 listopada 2013
Wyjazd do kina

14 listopada uczniowie naszej szkoły byli na filmie ''Sierpniowe niebio. 63 dni chwały'' w kinie Helios w Rzeszowie. W wyjeżdzie do kina wzieło udział 53 uczniów. Film opowiada o pracownikach budowy, którzy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger. Film uświadomił uczniom jak ciężko żyło sie w latach wojennych.  Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu był p. Bogdan Peszek i p. Mariusz Choma.


14 listopada 2013
Wojewódzki etap rozgrywek Licealiady - badminton

W dniu 14 listopada w hali ZS nr 2 w Nowej Dębie odbył się Finał Wojewódzki w badmintonie dziewcząt w ramach „Licealiady” Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowały: Ewelina Bubenko, Klaudia Sękowska, Mariola Tworzydło. W rywalizacji wzięło udział 8 szkół: ZS nr 2 Nowa Dęba, ZS Sokołów Młp., ZS nr 2 Dębica, ZSEk. Dębica, II LO Sanok, ZS Iwonicz, I LO Przemyśl, LO Dynów. Nasze dziewczęta po dwóch wygranych meczach i jednej porażce w fazie grupowej, uzyskały awans z drugiego miejsca do półfinału w którym przegrały 1:3 z zespołem z Dębicy - późniejszym triumfatorem tych rozgrywek. W bardzo emocjonującym i dramatycznym meczu o III miejsce nasze badmintonistki pokonały 3:2 drużynę z Nowej Dęby.Dziewczętom należą się duże brawa i gratulacje za osiągnięcie tego wielkiego sukcesu!
Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Żak.
Wyniki meczów naszej drużyny:
Faza grupowa: gr B

LO Dynów - II LO Sanok                 3:2
LO Dynów - ZS nr 2 Dębica            0:3
LO Dynów - ZS Sokołów Młp.          3:0

Półfinał
LO Dynów - ZSEk. Dębica               1:3

Mecz o III miejsce

LO Dynów - ZS nr 2 Nowa Dęba      3:2

Kliknij aby zobaczyć szczegółowe wyniki rywalizacji.


14 listopada 2013
Powiatowy etap rozgrywek Licealiady -  tenis stołowy

W czwartek 14 listopada nasi uczniowie  startowali w powiatowym etapie rozgrywek Licealiady - tym razem w zawodach tenisa stołowego.
Zawody odbyły się w Sokołowie Młp., który okazał się gościnny dla naszych reprezentantów.
Pokonując LO w Sokołowie Młp i  LO w Tyczynie nasi zawodnicy awansowali do finału,
w którym nie dali szans ZSzZ w Dynowie zajmując I miejsce w powiecie.
Tym samym szkolna drużyna tenisa stołowego chłopców awansowała do finału rejonowego.
Złote medaledla naszej szkoły wywalczyli: KONRAD BANAŚ, MATEUSZ BARAN i MAREK STASZCZAK.  Takie zwycięstwo po tak długiej przerwie cieszy podwójnie.
Drużyna dziewczyn zajęła III miejsce w powiecie.
Brązowe medale wywalczyły dla nas: MAŁGORZATA KAŁAMUCKA, ANETA PUSTELNIK I PATRYCJA BARAN ( Kasiu bardzo nam Ciebie brakowało).
Opiekunem drużyny była Katarzyna Grot.


13 listopada 2013
Konkurs "Uczę się dla moich marzeń"

Uczniowie klasy I b - Damian Pielak i Justyna Socha uczestniczyli w konkursie "Uczę się dla moich marzeń" - wysyłając prace o tematyce przyrodniczej swojego przyszłego zawodu (13.11.2013 r.):
1. "Moja spełniona droga zawodowa" - Justyna Socha.
2. "Nauka jest po to, aby spełniać swoje marzenia" - Damian Pielak.
Prace zostały napisane na wysokim poziomie merytorycznym, są interesujące i wnikliwe. Opiekun Maria Kuszek.


12 listopada 2013
Wybory do Samorządu Szkolnego

We wtorek 12 listopada odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, w których kandydowali wybrani przedstawiciele klas pierwszych i drugich. Oto wyniki:
Motyka Bartosz – 152
Jakielaszek Adam – 29
Kociuba Jan – 21
Pękala Damian – 20
Wrotniak Ewelina - 18
Grzegorzak Patryk – 9
Kajdas Ewelina – 8
Fara Szymon – 5
Siwarska Dorota – 5
Bachurski Dominik – 4
Kwasiżur Andrzej – 3
Drelinkiewicz Aleksandra – 1
Baran Przemysław – 1
Dańczak Wioletta – 1
Piejko Karol – 0
Kaszycka Katarzyna – 0
Mędzela Magdalena – 0
Frekwencja wyborcza wyniosła:
IA – 95%
IB – 94%
IC – 88%
ID/B – 90%
IIA – 89%
IIB – 91%
IIC- 91%
IIIA – 94%
IIIB – 58%
IIIC – 66%
IIID – 68%
Grono pedagogiczne – 50%
Ogólna – 81%
Zwycięzcom gratulujemy I życzymy owocnej pracy.


11 listopada 2013
95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  zorganizowane prze Urząd Miasta w Dynowie

11.11.2013 Liceum Ogólnokształcące im . Komisji Edukacji Narodowej włączyło się w obchody  95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości  zorganizowane przez Urząd Miasta w Dynowie. Uroczystość   rozpoczęła  msza święta w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu  wszyscy obecni  udali się na  Sesję Rady Miasta. W wydarzeniu uczestniczyli: władze miasta - Burmistrza Miasta Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Roman Mryczko, Radni Rady Miasta Dynowa, Ks. dziekan Stanisław Janusz, poczty sztandarowe dynowskich instytucji, organizacji i szkół oraz licznie  zgromadzeni mieszkańcy miasta. Dalszą część obchodów uświetnił referat wygłoszony przez Pana Tadeusza Święsa – Dyrektora Zespołu Szkół w Dynowie. Nie zabrakło również akcentów artystycznych w wykonaniu młodzieży oraz  corocznego koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Tadeusza Podulko.


10 listopada 2013
„Dynów jedną śpiewającą rodziną”

„Dynów jedną śpiewającą rodziną” to hasło, które po raz drugi towarzyszyło tym wszystkim, którzy licznie przybyli do auli naszego liceum, by w miłej atmosferze przypomnieć patriotyczne pieśni i uczcić 95 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Odśpiewano hymn państwowy, po czym gospodarze i inicjatorzy imprezy: dyrektor LO im. KEN w Dynowie pan Kazimierz Żak, prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” pani Krystyna Dżuła oraz dyrektor MOK-u pani Aneta Pepaś gorąco powitali przybyłych gości. Wśród widzów znaleźli się Burmistrz Miasta Dynów pan Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Dynów pan Roman Mryczko, Radni  Miasta Dynów, Dyrektorzy Szkół: pani Elżbieta Żak, pan Krzysztof Kędzierski, pan Józef Stolarczyk oraz liczni mieszkańcy Dynowa i okolic. Wieczornica rozpoczęła się od zaprezentowania montażu słowno- muzycznego przez uczniów LO, następnie na scenie pojawili się uczniowie SP nr 1 w Bachórzu z pięknym programem muzycznym oraz reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół w Dynowie.
Po części artystycznej nastąpiła krótka przerwa, podczas której członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” rozdali zebranym 60 biało-czerwonych flag ( ufundowanych przez Towarzystwo), by w dniu 11 listopada wywiesili je w swoich domach, czcząc Święto Odzyskania Niepodległości. W czasie przerwy uczennice LO częstowały zebranych kawą, herbatą, sokami i ciastem.
Kolejnym punktem programu był piękny koncert kwartetu smyczkowego „Animato” z Rzeszowa, któremu towarzyszył solista wykonujący znane filmowe hity. Publiczności bardzo podobał się występ, o czym świadczyły gromkie brawa po każdym wykonaniu. Na koniec cała aula zadrżała, gdy popłynął śpiew pieśni patriotycznych. Pan Jakub Trybalski, nauczyciel muzyki z Zespołu Szkół w Dynowie, akompaniował śpiewającym grą na akordeonie. Zebrani, od najmłodszych do najstarszych, jak jedna wielka rodzina wyśpiewywali „Czerwone Maki”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwszą brygadę”, „Rotę” i wiele innych pieśni, a niejednemu śpiewającemu ze wzruszenia zakręciła się łza w oku.
Wieczór był miły, a impreza okazała się dużym sukcesem. Około godziny 21 z nadziejami spotkania na kolejnym śpiewaniu rozeszliśmy się do domów.


8 listopada 2013
„Naród bez historii, jest jak człowiek bez pamięci…”

W dniu 8 listopada społeczność naszej szkoły w uroczystym apelu uczciła 95. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W krótkim przemówieniu pan Mariusz Choma, odpowiedzialny za przygotowanie apelu, przypomniał, czym jest życie w wolnym kraju, jak wiele zawdzięczamy tym, którzy o naszą wolność walczyli. Mówił także o współczesnym pojmowaniu patriotyzmu. Następnie wystąpiła utalentowana młodzież z pięknym  montażem słowno- muzycznym, który wprowadził słuchających w bardzo refleksyjny i liryczny nastrój oraz skłonił do refleksji na temat historii, wolności i pamięci.


8 listopada 2013
8 listopada Dniem Zdrowego Śniadania

"Śniadanie daje moc" to akcja edukacyjna organizowana przez "Partnerstwo dla Zdrowia". Nasza szkoła chcąc uświadomić młodzieży, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia przyłączyła się po raz drugi do tej inicjatywy, Wcześniej , na lekcjach wychowawczych, nauczyciele uświadomili swoich uczniów jak ważne jest dbanie o prawidłowy sposób odżywiania. Mamy nadzieję, że akcja edukacyjna, do której przystąpiliśmy przyczyni się do większej świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz zmiany nawyków żywieniowych, w tym większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.


7 listopada 2013
IV Cykl wykładów z zakresu wiedzy krajoznawczej i kulturoznawczej niemieckiego kręgu kulturowego

07.11.2013 odbyło się inauguracyjne spotkanie otwierające IV Cykl wykładów z zakresu wiedzy krajoznawczej i kulturoznawczej niemieckiego kręgu kulturowego. Organizatorzy wydarzenia: Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej, Instytut Goethego w Krakowie, Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Medioteka Instytutu Goethego w Rzeszowie włączają się tym samym w międzynarodową kampanię  „Deutsch – Sprache der Ideen”. Grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Ewy Hadam wysłuchała pierwszego z  zaplanowanych wykładów pt. "Karneval und Fasching - die fünfte Jahreszeit in Deutschland im Vergleich". Interesującą prezentację multimedialną, wykład oraz dyskusję prowadziła Pani  Martina Reiling-Köhler. W gościnnych progach Czytelni Prasy Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego pojawimy się w przyszłości z wielką przyjemnością, a koordynatorkom przedsięwzięcia w osobach: dr Ruth Maloszek i dr Annie Hanus dziękujemy za zaproszenie.


6 listopada 2013
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2012/2013 w Powiecie Rzeszowskim

W dniu 6 listopada 2013 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla szkół Powiatu Rzeszowskiego za osiągnięcia sportowe      w roku szkolnym 2012/2013. W rozgrywkach Licealiady w Powiecie Rzeszowskim po raz siódmy I miejsce zajęło nasze dynowskie Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej. Po przemówieniach osobistości ze starostwa rzeszowskiego nastąpiło wręczenie nagród. Na ręce pana Dyrektora został złożony puchar wraz z dyplomem. Dyplom za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2012/2013 otrzymał także nauczyciel wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek. Kolejny wielki sukces naszej szkoły w dziedzinie sportu jest dowodem na to, że mimo skromnych warunków treningowych, zapał i motywacja uczniów pozwalają na zdobywanie najwyższych osiągnięć. Nasi uczniowie zasługują na szczególne podziękowania za kształtowanie pozytywnych postaw wobec aktywności ruchowej oraz stosowanie aktywnych form spędzania czasu poza lekcjami.


5 listopada 2013
„Trochę wiosny jesienią poetyckimi strofami przywróconej”

W środę 6 listopada odbył się już po raz XXI w Miejskim Ośrodku Kultury, Dynowski Konkurs Poezji. Szkoły średnie reprezentowało 13 uczestników, w tym czworo z naszego liceum: Martyna Ryś, Joanna Pyrcz, Dominik Bachurski i Szymon Fara. Wszyscy recytatorzy zaprezentowali swe wiersze z pasją i emocjami, które udzieliły się słuchaczom. Joasia Pyrcz zaprezentowała wiersz „Sen”, Martyna Ryś ładnie mówiła o „Jesiennym rozstaniu”, Dominik Bachurski przekonywał „Przyjdzie wiosna, baronowo”, a Szymek Fara swoją interpretacją wiersza Juliana Tuwima „Wspomnienie” wywalczył I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału, a Szymonowi zwycięstwa. Z uczniami pracowały i przysłuchiwały się zmaganiom konkursowym panie polonistki Elżbieta Klaczak- Łach, Katarzyna Kłyż i Joanna Duda.

5 listopada 2013
Wyniki etapu okręgowego Ogólnopolskiego   Konkursu „Ojczyzna polszczyzny”

26 października 2013r. w Rzeszowie, w siedzibie PCEN odbyła się część pisemna okręgowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „ Ojczyzna polszczyzny”. Wzięło w niej udział czterech uczniów naszej szkoły, wyłonionych po pierwszym etapie konkursu. Zmierzyli się oni z dość trudnymi tekstami Z. Herberta oraz M. Białoszewskiego. Do części ustnej, czyli małego finału zakwalifikowali się : Michał Sochacki z kl. IIIa oraz Sylwia Siry i Anna Salwiak z kl. IIId. Należy również nadmienić, że Michał Sochacki zdobył największą ilość punktów spośród wszystkich uczestników. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki 16 listopada podczas małego finału.


5 listopada 2013
Redakcja "IV Pawilonu" ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem: "Jesienne klimaty".

Redakcja "IV Pawilonu" ogłasza konkurs fotograficzny pod hasłem : "Jesienne klimaty". Można wziąć pod uwage wszystko co kojarzy się z jesienią (krajobraz, moda, nastrój, wiek itp.). Zdjęcia w formacie 10 x 15 prosimy składać w bibliotece szkolnej do 8 listopada 2013 roku. Konkurs skierowany jest do uczniów z naszego liceum Pamiętajcie o opisaniu zdjęć ( imię, nazwisko, klasa ). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie a wyniki ukażą się w następnym numerze "IV Pawilonu". Zachęcamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody.


1 listopada 2013
Kwestujemy na dynowskim cmentarzu.

W dniu Wszystkich Świętych po raz kolejny nauczyciele naszego liceum ( Maria Kuszek, Ewa Hadam, Katarzyna Kłyż, Monika Rząsa, Ewelina Krasnopolska, Maciej Jurasiński, Bogdan Peszek) wraz z młodzieżą z klas IIIc, IIc i Idb kwestowali na cmentarzu na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dynowa (konkretnie na rzecz ratowania zabytkowych nagrobnych pomników) oraz na cele Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. Wszyscy kwestujący dali wyraz głębokiego poparcia dla inicjatyw podejmowanych przez obydwa Towarzystwa. W imieniu ich członków oraz kwestujących dziękujemy darczyńcom za hojność.


29 października 2013
„Można odejść na zawsze, by stale być blisko” ks.Jan Twardowski

Młodzież naszego liceum pamięta o zmarłych nauczycielach. Każdego roku odwiedza dynowski cmentarz, porządkując ich groby i składając kwiaty. W tym roku przedstawiciele SU wraz z opiekunką p.E. Klaczak Łach i p. K.Kłyż oraz uczniami klasy I db złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli: śp. Józefa Skubisza, śp. Stanisława Górniaka, śp. Władysława Pankiewicza, śp. Jana Kucabińskiego, śp. Janiny Jurasińskiej oraz śp. Jacka Batora. Pani Elżbieta Klaczak- Łach przedstawiła młodzieży sylwetki zmarłych nauczycieli jak też przypomniała ich zasługi dla liceum. W cichej modlitwie i skupieniu oddaliśmy cześć naszym wybitnym zmarłym pedagogom. Cześć ich pamięci!


29 października 2013
III miejsce w półfinałe wojewódzkim w badmintonie chłopców

W dniu 29 października 2013 roku w hali gimnazjum w Medyce odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców w ramach „Licealiady” Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowali: Amadeusz Łach, Maciej Zawadzki oraz Patryk Lubiński. W rywalizacji wzięło udział 10 szkół: trzy z Jarosławia, dwie z Lubaczowa, Dynowa i Przemyśla oraz jednej z Oleszyc. Nasi chłopcy po trzech wygranych meczach i jednej porażce w fazie grupowej awansowali z II miejsca do półfinału, w którym niestety musieli uznać wyższość rywali przegrywając 2:3. Zwycięzca tego meczu uzyskiwał awans do finału wojewódzkiego stąd też był on bardzo emocjonujący i dramatyczny. Naszym chłopcom należą się duże brawa za walkę i poświęcenie do ostatniej lotki. Do awansu zabrakło naprawdę niedużo. Ostatecznie nasza drużyna zajęła bardzo dobre III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Żak. Wyniki meczów: Faza grupowa: LO Dynów - ZS Oleszyce 3:0 LO Dynów - ZSZ Dynów 3:1 LO Dynów - LO Lubaczów 3:0 LO Dynów - I LO Przemyśl 1:3 Półfinał: LO Dynów - ZS Lubaczów 2:3


28 października 2013
II miejsce w półfinałe wojewódzkim w badmintonie dziewcząt <

W dniu 28 października 2013 roku w hali gimnazjum w Medyce odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie dziewcząt w ramach „Licealiady” Szkolnego Związku Sportowego. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowały: Ewelina Bubenko, Klaudia Sękowska i Karolina Binko,. W rywalizacji wzięło udział 10 szkół: cztery z Jarosławia, dwie z Lubaczowa, dwie z Dynowa, po jednej z Przemyśla i Oleszyc. Nasze dziewczęta po czterech wygranych w grupie meczach awansowały z I miejsca do półfinału, w którym także odniosły zwycięstwo. W bardzo emocjonującym finale dziewczyny musiały uznać wyższość drużyny przeciwnej, ulegając jej po wyrównanym meczu 2:3. Zajęcie II miejsca dało jednak naszej drużynie po raz trzeci z rzędu awans do Finału Wojewódzkiego. Gratulujemy zawodniczkom i dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej lotki oraz życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Żak. Wyniki meczów: Faza grupowa: LO Dynów - ZSSChiO Jarosław 3:0 LO Dynów - ZSTiO Jarosław 3:0 LO Dynów - LO Lubaczów 3:0 LO Dynów - I LO Jarosław 3:0 Półfinał: LO Dynów - ZS Lubaczów 3:0 Finał: LO Dynów - I LO Przemyśl 2:3


26 października 2013
„ Ale to już było i nie wróci więcej…” czyli niezapomniany półmetek

Przebyliśmy już połowę drogi naszej edukacji licealnej, tak więc  to wyjątkowe wydarzenie uczciliśmy niezapomnianą zabawą półmetkową. Półmetek rozpoczął się o godzinie 18.00 26.10.2013 roku. Wydarzenie to miało miejsce w naszym liceum, za zgodą pana dyrektora – Kazimierza Żaka. W zabawie wzięły udział trzy klasy drugie – II A, II B oraz II C. Uczestniczyli w tym również rodzice. Trójka z każdej klasy reprezentowała resztę rodziców oraz pilnowała by niczego nam nie brakowało.  Obecni byli również wychowawcy klas drugich, prof. Joanna Duda, prof. Michał Piestrak oraz prof. Bogdan Peszek.
Zespół ‘’Wiola Band” ,przy którym się bawiliśmy, nie zawiódł nas. Mogliśmy się cieszyć wspaniałymi utworami porywającymi do tańca. Wystrój sali zrobił na wszystkich duże wrażenie. Niebieskie i białe płótna podkreślone zostały światełkami, co stwarzało niesamowitą atmosferę. Jedzenie przyrządzone przez panią kucharkę było smaczne i mogliśmy się nim cieszyć do końca zabawy.
Cała impreza przebiegała miło. Wszyscy tańczyli i dobrze się bawili. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy i mimo chęci dalszej zabawy około godziny 4.00 rozeszliśmy się do domów. Półmetkowi towarzyszyły niezapomniane wrażenia oraz wydarzenia, które na długo utkwią w naszej pamięci jak i tych, którzy mieli jedynie okazję usłyszeć o tym jak bawiły się obecne klasy drugie.
Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy sprawili, że to wydarzenie zapamiętamy jako niezwykłe.


24 października 2013
Etap powiatowy w szachach drużynowych

W dniu 24 października 2013 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, odbyły się drużynowe zawody szachowe w ramach Licealiady, na szczeblu powiatu. W turnieju uczestniczyły 4 – osobowe drużyny z następujących szkół: Zespółu Szkół w Tyczynie, Zespółu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Lis (kl. IIb), Michał Bujdasz (kl. IIIa), Tomasz Zawora (kl. Ia) i Maciej Głuszyk (kl. IIa). W poszczególnych rundach uzyskano następujące rezultaty: ZS Tyczyn – ZSZ Dynów 0:4 ZSZ Dynów - LO Dynów 1:3 LO Dynów - ZS Tyczyn 4:0 Wyniki te dały ostatecznie: I miejsce - LO Dynów (4 pkt) II miejcse - ZSZ Dynów (2 pkt) III miejsce - ZS Tyczyn (0 pkt) Zespoły otrzymały dyplomy, a wszyscy gracze medale, które wręczył dyrektor naszej szkoły Kazimierz Żak. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc uzyskały awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 5 listopada w Leżajsku. Z zespołu reprezentującego naszą szkołę komplet dwóch zwycięstw odnieśli: Adrianna Lis na czwartej szachownicy, Michał Bujdasz na pierwszej i Tomasz Zawora na drugiej. Maciej Głuszyk na trzeciej szachownicy wygrał jedną partię. Zawody przeprowadził Zbigniew Tesznar, a pomocy w organizacji udzielili: Katarzyna Grot, Adam Żak i Beata Trzyna.


17 października 2013
Casting do sztuki Aleksandry Fredry „Świeczka zgasła”

„Kto grzeczny, znajdzie radę na wszystko,
 byle tylko trochę dobrej woli, trochę grzeczności…”
Świeczka zgasła A. Fredro

Zaproszenie

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie zapraszają uczniów Waszej szkoły do udziału w castingu do sztuki Aleksandra Fredry „Świeczka zgasła”.

Regulamin udziału w konkursie


17 października 2013
Warsztaty dziennikarskie w MOK w Dynowie

We wtorek 15 października grupa uczniów z klasy dziennikarsko- medialnej i kilkoro uczniów z klasy II b zainteresowanych tematem mediów, uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pracownika Radia Rzeszów pana Adama Głaczyńskiego. Zajęcia odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie w ramach projektu „Kochamy Dynowinkę”. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy dziennikarskiej przez redakcję gazety oraz zachęcenie młodzieży lokalnych szkół do współpracy w tworzeniu czasopisma. Młodzież miała możliwość zapoznania się z tajnikami pracy dziennikarza, zadawania pytań i notowania wskazówek i spostrzeżeń. W formie zabawy uczyła się sporządzać notatki prasowe, zbierać materiały do wywiadów, jak również tytułować swoje artykuły. Cieszymy się, że takie inicjatywy jak ta są podejmowane i że mogliśmy w jednej z nich uczestniczyć.


14 października 2013
Dzień Edukacji Narodowej w naszym liceum

BUDA 2013 za nami, czyli prezentacje Belfersko Uczniowskiego Dorobku Artystycznego. Ta forma świętowania Dnia Edukacji Narodowej ma w naszej szkole bogatą tradycję. Wesołe scenki, skecze i piosenki wykonują zarówno nauczyciele i uczniowie. W tym roku po raz pierwszy jury złożone z nauczycieli emerytów przyznało trzy Super Budy.
I Super Budę otrzymał Krzysztof Słupczyński za monolog, w którym „apelował” do swoich koleżanek o włożenie golfów, a do Dyrekcji o przywrócenie dzienniczków szkolnych.
II miejsce otrzymali uczniowie z klasy IIb (Klaudia Łach, Klaudia Marszałek, Magdalena Nowak Przemysław Baran, Damian Pękala, Paweł Siwulec) za montaż słowno-muzyczny z przymrużeniem oka utrzymany w konwencji staropolskiej.
III miejsce zajął zespół kabaretowy z IIa za skecz „Nauczyciel też człowiek” (Maciej Głuszyk, Przemysław Toczek, Przemysław Baran).
Nauczyciele, którzy w tym roku powołali do życia zespół ludowy „Wesoły Belferek” tytułu nie otrzymali, ale bawili publikę nie gorzej od uczniów. Konferansjerkę umiejętnie i z wdziękiem prowadziła sympatyczna para Ewelina Wrotniak i Szymon Motyka.
Po raz pierwszy w tym roku obchodom Święta Edukacji w naszej szkole towarzyszył konkurs plastyczny pt. „Kwiaty dla Pan Anii”. Jury, któremu przewodziła bohaterka konkursu Pani Anna Warchał, zasłużona nauczycielka wychowania plastycznego i techniki, podjęło następujący werdykt uzasadniając w sposób fachowy każdą decyzję:
I miejsce Zuzanna Sobkowicz z Ia: „Magia barw” – wybrana czerwień róż stanowi dominantę barwną w obrazie i rzeczywiście w sposób magiczny przyciąga i zatrzymuje wzrok.
II miejsce Edyta Dziaczyńska z Ic: „Kwiecisty gwar” – obraz żywy, radosny, dynamiczny, pobudza do aktywnych zachowań.
III miejsce Jagoda Kędzierska z IIId: „Wiosna” – obraz jest dowodem na to, że autorka opanowała dobrze wybraną przez siebie technikę.
Wyróżnienia: Szymon Fara „Dama z bukietem” – wzrusza liryzmem i zaskakuje pomysłem na przekazanie sedna hasła przewodniego.
Martyna Ryś „Kwiaty w wazonie” – ciekawie przełożona bryła z natury na plamę płaską na obrazie.
Nagrody dla uczestników konkursu ufundował  Bank Spółdzielczy w Dynowie.


11 października 2013
Etap ustny konkursu Ojczyzny Polszczyzny

W dniu 11 października odbył się etap ustny Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Przystąpiło do niego 8 uczniów wyłonionych w etapie pisemnym. Uczestnicy w ciągu 40 minut przygotowywali ustne wystąpienia na temat wylosowanego wcześniej wiersza współczesnego poety. Były to utwory Bursy, Poświatowskiej, Brylla, Lipskiej. Interpretacjom przesłuchiwały się panie E. Klaczak-Łach, K. Kłyż i J. Duda. Oceniły i wybrały najtrafniejsze uczniowskie propozycje odczytań utworów poetyckich. Do etapu rejonowego przeszli: Sylwia Siry, Anna Salwiak, Kamil Kopeć i Michał Sochacki. Gratulujemy i trzymamy kciuki.


9 października 2013
Finał powiatowej „Licealiady” w indywidualnych biegach przełajowych

W Dniu 09.10.2013 roku w Kamieniu-Podlesie odbył się finał powiatowej „Licealiady” w indywidualnych biegach przełajowych. Wśród chłopców najlepszy okazał się reprezentujący naszą szkołę Maciej Zawadzki który zajął I miejsce, uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17 października w Kolbuszowej. Spośród naszych dziewcząt najlepsza okazała się Jolanta Hadam która zajęła V miejsce. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom startującym w zawodach.


8 października 2013
Ognisko integracyjne klas pierwszych

W dniu 08 pażdziernika 2013 roku już po raz kolejny zostało zorganizowane ognisko integracyjne dla klas pierwszych. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani pedagog Urszula Bukała-Pilip oraz wychowawcy klas pierwszych: Katarzyna Kłyż, Katarzyna Grot, Elżbieta Klaczak-Łach, Maria Kuszek. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera nad stawem u p. Wiesława Domina sprzyjała wspólnej zabawie. Integracji sprzyjały gry i zabawy zorganizowane przez opiekunów oraz wspólne śpiewanie przy ognisku.


7 października 2013
Pielgrzymka na Jasną Górę klas trzecich

W dniu 7 października 2013 roku klasy maturalne naszego liceum wyruszyły na pielgrzymkę do Częstochowy. Celem wycieczki była modlitwa o owocne zdanie matury oraz w osobistych intencjach uczniów. Podróż rozpoczęła się o wczesnych godzinach porannych. Mimo niewyspania w dobrych humorach rozpoczęliśmy pielgrzymkę. Po kilku godzinach drogi zatrzymaliśmy się w Krakowie, by zwiedzić Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Na miejscu była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Po krótkiej modlitwie kontynuowaliśmy podróż. Około godziny 13.30 dotarliśmy do Częstochowy, po czym mieliśmy czas wolny. Wykorzystaliśmy go na spacer po mieście, posiłek i kupno pamiątek. O godzinie 17.00 zebraliśmy się całą grupą, aby wspólnie odprawić Drogę Krzyżową na Wałach. Braliśmy czynny udział w czytaniu rozważań przy każdej stacji. Następnie udaliśmy się na Mszę Świętą sprawowaną w naszej intencji oraz uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym. Później mieliśmy czas na indywidualną modlitwę. O 21.00 wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez ks. Infułata Ireneusza Skubisia, który w swoim rozważaniu podkreślał fakt wybrania Częstochowy wśród dziesięciu sanktuariów maryjnych na całym świecie do modlitewnego telemostu wraz z Ojcem świętym Franciszkiem w najbliższą sobotę 12 października. Modlitwie towarzyszyło skupienie, głęboka refleksja oraz osobiste przemyślenia nad naszą przyszłością. Późnym wieczorem zmęczeni, lecz umocnieni duchowo, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pielgrzymka ta była dla nas niesamowitym przeżyciem, którego z pewnością nie zapomnimy do końca życia. Opiekunami młodzieży podczas pielgrzymki byli p. Beata Trzyna, p. Iwona Sarnicka, p. Małgorzata Pelc-Chochrek, p. Mariusz Choma, ks. Mariusz Mul.


4 października 2013
Rejonowa licealiada w lidze lekkoatletycznej

W dniu 4 października 2013 roku na stadionie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finał rejonowej „Licealiady” w lidze lekkoatletycznej. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: 100m., 400m., 800m., 1500m., 4x100m., pchnięcie kulą, skok w dal. Nasze dziewczęta w końcowej klasyfikacji drużynowej na 17 startujących szkół zajęły bardzo dobre VI miejsce gromadząc 815 punktów. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy uzyskując 932 punkty dające im V miejsce na 18 startujących szkół.  Gratulujemy wszystkim naszym uczniom startującym w zawodach.

Szczegółowe zestawienie wyników: wyniki.


4 października 2013
Etap szkolny Konkursu „Ojczyzny Polszczyzny”

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem odbył się etap szkolny (część pisemna) Ogólnopolskiego Konkursu „Ojczyzny Polszczyzny”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas II i III.     Każdy z uczestników musiał zmierzyć się z testem  zawierającym 27 pytań oraz napisać wypracowanie na temat:  „Miasto w literackich odsłonach. Ukaż różnorodne obrazy miasta, odwołując się do tekstów z tekstu oraz własnej lektury”. Zadania testowe były zróżnicowane i dotyczyły głownie zagadnień z nauki o języku.  Celem konkursu jest promowanie uczniów językowo uzdolnionych, popularyzowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz wyobraźni językowej, a także przygotowanie młodych ludzi do wystąpień publicznych. Prace zostaną ocenione a uczniowie, którzy zdobędą największą ilość punktów, przejdą do etapu ustnego. Koordynatorem szkolnym konkursu jest pani Elżbieta Klaczak-Łach, którą wspierają panie Katarzyna Kłyż i  Joanna Duda.


1 października 2013
Konkurs "Kwiatki dla Pani Ani".


26 września 2013
Wykłady z języka niemieckiego

W ramach współpracy z Instytutem Filologii Germańskiej URz grupa uczniów wraz z opiekunem p. Ewą Hadam otrzymała zaproszenie do udziału w MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ / INTERNATIONALE WISSENSCHAFTLICHE KONFERENZ  „Przyjemność i cierpienie czyli człowiek w świecie doznań” / „Genuss und Qual oder Der Mensch in der Welt der sinnlichen Erfahrungen”. Konferencja przygotowana przez Instytut Filologii Germańskiej i Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego w kooperacji z Fachrichtung 4.1 Germanistik i Fachrichtung 4.4 Slavistik Universität des Saarlandes miała miejsce 26.09.2013. Wykłady plenarne wygłosili: dr hab. Zbigniew Trzaskowski„Katullusa odi et amo”, Prof. Dr. Rolf Fieguth „Rozkosze i męki przy czytaniu Quidama C. K. Norwida”, dr hab. prof. UWM Sławomir Buryła  „Odrażające przyjemności. Obraz hitlerowca-sadysty w prozie polskiej doby PRL”. Uczestnicy spotkali się ponadto z austriacką pisarką Gerhild Steinbuch, która prezentowała fragmenty swoich utworów literackich oraz odpowiadała na pytania. Dziękujemy  Dyrekcji IFG za wszelkie dotychczas zorganizowane wydarzenia, w których mogliśmy uczestniczyć. .


23 -24 września 2013
Wycieczka 2c do Krakowa i okolic

W dniu 23 września o godzinie 7. rano wyruszyliśmy spod szkoły na wycieczkę na trasie Wieliczka – Charsznica – Kraków. Około południa przybyliśmy do Wieliczki i wraz z przewodniczką ruszyliśmy do Kopalni Soli, gdzie zwiedziliśmy przede wszystkim Kaplicę Świętej Kingi i wiele innych ciekawych miejsc. Poznaliśmy warunki ciężkiej pracy górników i zobaczyliśmy narzędzia ich pracy. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu w Charsznicy. Czekały tam na nas przeróżne atrakcje m.in. przepyszny obiad, basen i wieczorna dyskoteka. Rano po śniadaniu, około godziny 10. wyjechaliśmy do Krakowa. Odwiedziliśmy tam smoka na Wawelu, który przywitał nas ziejąc ogniem. Kolejnym miejscem naszej wędrówki były krypty królów i prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz jego żony Marii. Zobaczyliśmy także Sukiennice, Kościół Mariacki i piękny, przepełniony turystami krakowski rynek. Po obejrzeniu tych zabytków pojechaliśmy w ostatnie miejsce naszej wycieczki – Kopiec Kościuszki, gdzie widać całą panoramę Krakowa. Po godzinie 15. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Dynowa. Wycieczka trwała 2 dni i brali w niej udział uczniowie klasy II c oraz III d.  Pieczę nad uczniami sprawowały pani Joanna Duda i szkolny pedagog pani Urszula Bukała – Pilip. 
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym ofiarodawcom, bez których ta wycieczka nie odbyłaby się :
- Jan Nosal, prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Dynowie
- Ronald Toczek, właściciel „Ronicars”
- Elżbieta  Piskorek, właścicielka „Pauli”
- Zbigniew Kośmider, właściciel „Zajazdu Piramida”
- Bogdan Podgórski, właściciel „Morfeusza”
- Katarzyna Makarska, właścicielka „Robota”
- Bogusława Hadam, właścicielka „TELE-DOMU”
- Waldemar Toczek, właściciel firmy „TOCZEK”
- Z. Baczyński i A. Wydra, właściciele sklepu branży ogólnoprzemysłowej
- Agata Kurasz, właścicielka „MISS LADY”
- Małgorzata Chudzikiewicz i Edward Hess – właściciele klubu „La Loco”
- Dorota Pindyk – właścicielki sklepu wielobranżowego


19 -20 września 2013
Wycieczka 3a w Bieszczady

19 września o godz. 9.30 klasa III A wyjechała na trzydniową wycieczkę do Myczkowiec, koło Soliny. Podróż trwała około 2 godzin. Po przybyciu na miejsce uczniowie zakwaterowali się w swych domkach oraz mieli okazję odpocząć. Około godz. 13:00 wszyscy udali się do oddalonego o około 500 m Ośrodka Caritas, gdzie można było podziwiać miniatury cerkwi w skali 1:25. Przez resztę dnia niektórzy grali w siatkówkę, inni w piłkę nożną, a jeszcze inni wypoczywali na huśtawce. Wieczorem wszyscy spotkali się przy wspólnym grillu, na którym piekli pyszną kiełbasę i rozmawiali o planach na nadchodzące dni. Następnego dnia o 12:00 trzecioklasiści udali się na paintball. Zostali tam podzieleni na 2 grupy, z których każda miała po 3 drużyny. Jak się okazało, ku zaskoczeniu wszystkich, dziewczyny niekiedy radziły sobie lepiej od chłopców. Po powrocie do Myczkowiec wszyscy wzięli się za gotowanie. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Wspólne przyrządzanie posiłków sprawiło każdemu wiele frajdy i przyjemności.  Trzeciego dnia po dokładnym spakowaniu się i posprzątaniu swych domków, maturzyści z klasy 3a pojechali nad Solinę. Spędzili tam niemal 3 godziny, które przeznaczyli na spacer po zaporze, podziwianie pięknych widoków, robienie wspólnych zdjęć oraz jedzenie gofrów, którym nikt nie mógł się oprzeć. Niestety wkrótce nadszedł czas powrotu do domu. Jednak dla każdego ucznia klasy III A wycieczka ta będzie niezapomniana do końca życia ! Opiekunami podczas wycieczki były panie: Iwona Sarnicka i Ewelina Krasnopolska.


17 -18 września 2013
Wycieczka 2b do Kamionki

W dniach 17-18 września 2013 roku, odbyła się wycieczka klasy II B do Kamionki. Jej celem była integracja klasy oraz poznanie walorów przyrodniczych naszego regionu. Mimo niesprzyjającej aury świetnie się bawiliśmy. Pierwszego dnia spacerowaliśmy po wsi Kamionka, graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną. Wieczorem zapaliliśmy ognisko, przy którym śpiewaliśmy piosenki i opowiadaliśmy dowcipy. Następnego dnia pływaliśmy rowerkami wodnymi i kajakami. Dzięki tej wycieczce lepiej się poznaliśmy i nabraliśmy sił do nauki w nowym roku szkolnym. Uważamy ten wyjazd za bardzo udany i już planujemy następny, oczywiście z naszymi niezastąpionymi opiekunami panem Bogdanem Peszkiem i panem Adamem Żakiem.


16 września 2013
Rozdanie tabletów dla klas pierwszych

W dniu 16 września wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali obiecane przy rekrutacji tablety. Wszystko to było możliwe dzięki realizowanemu przez szkołę  projektowi „Sposób na naukę”, pani Beacie Trzynie oraz dyrekcji. Wyposażenie uczniów w tablety przyczyni się z pewnością do podniesienia kompetencji i umiejętności młodych ludzi z wielu przedmiotów, wzbogaci lekcje a także pomoże rozwijać uzdolnienia. Bezpłatny dostęp do Internetu na terenie szkoły pozwoli w pełni wykorzystać możliwości otrzymanego sprzętu.


16 września 2013
Wieczorek zapoznawczy klas pierwszych

16 września w poniedziałek w godzinach od 17.00 do 22,00 odbyła się w auli liceum dyskoteka integracyjna dla naszych uczniów. Zebranych tłumnie pierwszoklasistów i ich starszych kolegów bawili Amek, Razor oraz występujący gościnnie Em. Opiekunami  podczas imprezy byli wychowawcy klas pierwszych. Około godziny 22.00 młodzież udała się do domów, a ci, którzy nie mieli autobusów zostali odwiezieni specjalnie wynajętym przez szkołę busem.


13 września 2013
Spotkanie z rodzicami klas pierwszych i drugich

18 września 2013 roku odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Początek o godzinie 15.30 w auli naszej szkoły. Zapraszamy.


11-12 września 2013
IX PLENER KULTURALNY   "Szlakiem Dziedzictwa Kulturowego"

W dniach 11-12 września 2013 roku odbył się IX Plener Kulturalny Szlakiem Dziedzictwa Kulturalnego, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Wycieczka była formą nagrody dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego. Odwiedziliśmy następujące miejsca: Świętokrzyski Park Narodowy, Ciekoty, Oblęgorek, Kielce, Jaskinię Raj. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Binko, Klaudia Marszałek, Klaudia Łach, Ilona Szeremeta, Anna Smolińska, Agata Rak, Kamil Gąsecki. Opiekunem grupy był pan Bogdan Peszek.


11 września 2013
Kiermasz podręczników

W dniach 6,9 oraz 10 września już po raz kolejny w naszej szkole odbył się  kiermasz używanych podręczników szkolnych.  Uczniowie klas pierwszych   mogli zakupić od swych starszych kolegów potrzebne im  podręczniki, natomiast maturzyści  dodatkowo  zaopatrzyć się w repetytoria oraz  inne książki pomocne w przygotowaniu do matury. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kupujących, jak i sprzedających.


7 września 2013
Cały Dynów czyta Aleksandra Fredrę

„Narodowe Czytanie” to akcja zainicjowana w ubiegłym roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Publiczne czytanie największych dzieł polskiej literatury ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia tożsamości. W ubiegłym roku czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, tegoroczna edycja akcji poświęcona była znakomitemu twórcy, którego dzieła weszły na stałe do kanonu polskiej literatury oraz repertuaru teatrów – Aleksandrowi Fredrze.
7 września w ramach akcji Narodowe Czytanie również mieszkańcy Dynowa zebrali się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. KEN, aby wraz z przedszkolakami, młodzieżą szkolną, emerytami, przedstawicielami władz samorządowych, nauczycielami oraz członkami lokalnych stowarzyszeń wspólnie czytać dzieła tego wspaniałego twórcy. Prowadzącym imprezę był profesor Maciej Jurasiński, który jak zwykle okazał się niezastąpionym konferansjerem, bawiąc wszystkich fredrowskim humorem.
Podczas akcji nie zabrakło prezentacji ważnych miejsc i wydarzeń z życia pisarza związanych z naszym regionem. Mogliśmy się o nich dowiedzieć dzięki wystawie „Fredrowskie Podkarpacie” przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie.
Specjalnie na tę okazję została również opracowana pieczęć przysłana nam przez kancelarię Prezydenta III RP. Została ona odciśnięta na „pamiątkowych biletach”, które otrzymał każdy uczestnik Narodowego Czytania.
Mocnym akcentem tego przedsięwzięcia były: fragmenty „Zemsty” w wykonaniu znanego aktora pana Marka Pysia i animatora kultury pana Janusza Miklasza (publika śmiała się do łez) oraz prezentacja fragmentów „Dam i Huzarów” w wykonaniu aktorów teatru działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym Sokół pod egidą zasłużonej animatorki kultury pani Krystyny Dżuły. Interpretacja była przednia, a smaku dodał fakt, że aktorzy pojawili się w strojach z epoki.
Do akcji dołączył także gospodarz miasta burmistrz Zygmunt Frańczak, który przekonująco odczytał patriotyczny wiersz pt. „Ojczyzna nasza”.
Z Fredrą zmierzyli się także przedstawiciele grup zawodowych: leśnicy - pani Małgorzata Kaczorowska i pani Maria Sudoł, które przeczytały fragment „Ślubów panieńskich”, lekarze - pani stomatolog Małgorzata Kołt, która bawiła wszystkich pysznymi epigramatami: „Pies poczciwszy od człowieka - nim ukąsi pierwej szczeka”.  Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Dynów-Przedmieście pan Leonard Prokop, zaprezentował wiersz pt. „Czyżyk i zięba”, a pan Marian Szpiech, utwór „Trzebaby”.
Oprócz wyżej wymienionych osób nie mogło zabraknąć oczywiście nauczycieli i uczniów Licem Ogólnokształcącego, którzy zaprezentowali poszczególne dzieła. Pan Mariusz Choma przeczytał pyszny wiersz pt. „Cygan i baba”, była pani Dyrektor Maria Radoń wzruszyła publikę kolejnym fragmentem „Ojczyzny naszej”, a pan profesor Józef Drabik pięknie i ze swadą przeczytał wiersz „Żona”.
Utwory takie jak „Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł” brawurowo i „bez kartki” wykonali uczniowie naszej szkoły, laureaci ubiegłorocznego konkursu Podkarpacka Tęcza.  Na naszej scenie nie zabrakło też milusińskich uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej, którzy pod opieką swoich rodziców i nauczycielek pani Doroty Chudzikiewicz oraz pani dyrektor Elżbiety Żak, pięknie wyrecytowali utwory pt. „Koguty”, „Sowa” oraz „Osiołkowi w żłobie dano”. Pojawił się też motyw muzyczny, o który zadbał znany animator kultury Daniel Maziarz wykonując co prawda nie fredrowską, ale znaną z „Zemsty” piosenkę pt. „Oj, kot, pani matko, kot”.
Całością kierowali Dyrektor Kazimierz Żak, zastępca Ewa Hadam oraz grono pedagogiczne. Całe przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Rzeszowskiego pana Józefa Jodłowskiego.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i już dzisiaj zapraszamy za rok. Podziękowania kierujemy także wszystkim, którzy byli współorganizatorami spotkania oraz sponsorom a w szczególności "Ciastkarni Paula" z Dynowa.


2 września 2013
Początek roku szkolnego 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty! Aula naszej szkoły pękała w szwach za sprawą tych, którzy chcą się uczyć i tych, którzy nauczają. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz minutą ciszy mającą uczcić tragicznie zmarłą Mariolę Kozieradzką, naszą uczennicę. Następnie Pan dyrektor Kazimierz Żak przywitał gości przybyłych na tę okazję-panią Katarzynę Surowiec reprezentującą Starostwo Powiatowe w Rzeszowie oraz Radnego Powiatu Rzeszowskiego pana Aleksandra Stochmala. Odczytany został list od Pana Starosty, w którym złożone zostały życzenia uczniom, nauczycielom, jak i innym pracownikom szkoły. Cieszymy się, że tak wielu pierwszoklasistów  rozpoczęło w tym roku naukę właśnie u nas. To oni od swoich starszych kolegów dostali największe brawa. Społeczność szkolna przyjęła również z radością do swojego grona księdza Mariusza Mula, który, mamy nadzieję, poczuje się u nas jak w domu. W dalszej części spotkania pan dyrektor podziękował pani Marii Kędzierskiej, odchodzącej na zasłużoną emeryturę, za  ponad 40-letnią pracę na stanowisku kadrowej. Życzenia w imieniu wszystkich pracowników wyrecytował pan Maciej Jurasiński, który na tę okoliczność napisał piękny wiersz. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego również przyłączyli się do podziękowań ofiarując pani Marii dobre słowo oraz bukiet kwiatów.  Po tej wzruszającej części wszyscy uczniowie udali się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami. A jutro zabrzmi dzwonek…

wkładka do Dynowinki 2012/2013


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor
  
line decor
     
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl
 
media.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=9,0,28,0" width="600" height="430">

wkładka do Dynowinki 2012/2013


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor    line decor      
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl
  dth="660" align="center" border="0">
wkładka do Dynowinki 2012/2013


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor    line decor      
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl