line decor
  
line decor

 
 

zdjęcie

nowa strona

ORZECZENIE LEKARSKIE

o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki

w Oddziale Przygotowania Wojskowego -  wzór

informacje dla maturzystów

aktualności

dziennik office365
procedury i zasady naucznia hybrydowego i zadalnego procedury covid-19

konkurs bożonarodzeniowy

turniej 3 nuty

turniej strzelecki

turniej matematyczny

konkurs z j. angielskiego

konkurs j. niemiecki

turniej poezji i prozy zawsze wierni


Szanowni Państwo

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Absolwenci

i Przyjaciele Szkoły, mili Goście

  Mam zaszczyt zaprosić wszystkich do wirtualnego zwiedzania Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie – szkoły, która łączy bogatą tradycję z nowoczesnością .

 Od 2019 r. nasze liceum jest liderem wśród szkół w plebiscycie branżowym „Orły edukacji”, zdobywające w 2019 r. i 2020 r. tytuł laureata „Złotych Orłów Edukacji”.
Drzwi naszej szkoły są dla Państwa zawsze otwarte, jest ona bowiem nie tylko placówką edukacyjną ale także kulturalną, wychodzącą swoimi działaniami naprzeciw oczekiwaniom lokalnego środowiska.

Dzisiaj, w dobie pandemii, nie mamy jednak możliwości gościć Państwa u siebie, w szkole, dlatego wszystkich, którzy chcieliby odświeżyć wspomnienia o niej, bądź zatęsknili za atmosferą i murami szkolnymi, zapraszamy na wirtualny spacer po salach, korytarzach i innych pomieszczeniach szkolnych.

Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów zainteresowanych podjęciem nauki w naszej szkole oraz ich rodziców, zachęcając do bliższego zapoznania się z naszym liceum oraz ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022, która znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja oraz na facebooku.

                                                              
                                         
Serdecznie zapraszam

                                                                                                        Elżbieta Klaczak- Łach

                                                                                                              Dyrektor Szkoły
Wirtualny spacer po naszej szkole: kliknij
przycisk


zdjęcie


31 marca  2021
Szkoła dialogu – jesteśmy w pierwszej trójce

logo

Uczniowie LO Dynów w pierwszej trójce najlepszych projektów w Polsce, organizowanych przez Szkołę Dialogu. Zapraszamy do obejrzenia tej krótkiej animacji autorstwa Oli Szmid. Jesteśmy tam!

Kliknij aby obejrzeć

29 marca  2021
#MiędzynarodowyDzieńTeatru

Nie zapominamy o teatrze! W tym roku nie mogliśmy uczestniczyć w spektaklach na żywo, ale możemy świętować przyłączając się do transmisji online. W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, nasi uczniowie z klasy 1ad i 2cn zobaczyli spektakl Magnetyzm w Sieci, czyli Aleksandra Fredry "Śluby Panieńskie", w nietypowej wersji, tworzony w warunkach zdalnych przez aktorów Teatru Małego w Tychach. Klasa 2bds natomiast obejrzała spektakl Grzegorza Jarzyny "Między nami dobrze jest", oparty na sztuce Doroty Masłowskiej. Wszystkim głodnym teatralnych wrażeń polecamy inne ciekawe spektakle, dostępne jeszcze przez kilka dni na kanale You Tube w ramach #YoutubeDniKultury2021

zdjecie

26 marca 2021
Zajęcia klas wojskowych z S.E.R.E

W dniu 26 marca 2021 r. na poligonie w Łubnie odbyło się szkolenie związane z S.E.R.E (Survival, Evasion, Resistance, Escape) dla klas wojskowych naszego liceum. Zajęcia prowadzili żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej , którzy omówili sposoby rozpalania ognia, budowę i typy schronień, wyjaśnili, jak rozkładać, maskować i budować szałasy, aby czuć się bezpiecznie. Następnie przedstawili sposoby nawigacji i zdobycia wody. Podczas zajęć młodzież miała możliwość zapoznać się ze sprzętem wojskowym używanym podczas bytowania w lesie i wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Uczniowie dowiedzieli się, jak w bezpieczny sposób spędzić noc w lesie, rozpalić ognisko, tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i ogrzać schronienie.

Zobacz zdjęcia

24 marca  2021
#tydzienmozgu2021

W dniach 15-19 marca 2021 r. uczniowie klas 1b, 2bds, 2bn i 3b wzięli udział w ciekawych zajęciach organizowanych w ramach Dni Mózgu 2021 Zajęcia w formie wykładów, warsztatów, quizów przygotowało kilka ośrodków naukowych w Polsce. Zajęcia w tym roku miały formę zdalną. Uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu człowieka, poznać warsztat pracy neurobiologów oraz przyjrzeć się kilku ciekawym mitom dotyczącym naszego umysłu Dni Mózgu to akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu, której celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu

24 marca 2021
Zajęcia z Muzeum i Miejsca Pamięciu w Bełżcu

„Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” 24 marca to dzień poświęcony Polakom, którzy podczas okupacji niemieckiej uratowali wiele istnień ludzkich. Młodzież z naszego liceum uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Panią Ewelinę Szumilak z Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu. Tematem zajęć było ukazanie świadectwa Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Pomoc udzielana Żydom przez polskich obywateli na terenie okupowanej Polski polegała między innymi na ukrywaniu, organizowaniu kryjówek, ucieczek z gett, dostarczaniu pieniędzy, fałszywych dokumentów, leków oraz żywności. W Polsce za wszelką pomoc Żydom groziła kara śmierci. „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” to osoby, które podczas II wojny światowej okazały Żydom bezinteresowną pomoc. Największą grupę wśród tych osób stanowią Polacy. W czasie II wojny światowej Niemcy zamordowali ok. 3 mln polskich Żydów. Szacuje się, że niemiecką okupację przeżyło w ukryciu 30–40 tys. Żydów. Poniższe zdjęcia slajdów z zajęć „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” umieszczamy dzięki uprzejmości Muzeum w Bełżcu.

Zobacz zdjęcia

22 marca  2021
Kwalifikacja do etapu centralnego Olimpiady Znajomości Afryki

zdjeci Nowy tydzień powitał nas dobrymi wiadomościami. Izabela Wrotniak zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Znajomości Afryki, który odbędzie się 14-15 kwietnia w Warszawie. 

Serdecznie gratulujemy Izie, bo konkurencja była ogromna, bowiem w etapie okręgowym wzięło udział około 350 osób, zaś do finału przeszło 45 najlepszych uczniów z całej Polski. 

Opiekunką uczennicy jest pani Monika Rząsa.

22 marca  2021
Informacje o klasie promedycznej

Myślisz o pracy w służbach medycznych? Klasa o profilu promedycznym jest wprost stworzona dla Ciebie. Uczniowie na zajęciach zdobywają umiejętności praktyczne, które są podzielone na różne moduły z zakresu nauk medycznych, a wszystko pod czujnym okiem dyplomowanej pielęgniarki Marii Łysiak .Ostatnio prowadzone zajęcia poświęcone były nauce praktycznych umiejętności, technik i zasad pomiaru ciśnienia tętniczego krwi- metodą Korotkowa(metoda osłuchowa), nauce różnych sposobów bandażowania poszczególnych części i ciała człowieka

Zobacz zdjęcia

21 marca  2021
Pożegnanie „ starego” samorządu szkolnego

Tradycją naszej szkoły było pożegnanie "starego" samorządu podczas zabawy karnawałowej. Niestety pandemia uniemożliwiła nam uroczyste oddanie władzy, ale mimo wszystko chcieliśmy podziękować uczniom za pracę na rzecz szkoły i wręczyć symboliczne maskotki.

zdjęcie

19 marca  2021
I miejsce w Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze Wierni"

zdjęcieW dniu 19 marca w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. W VI (zdalnej) edycji konkurowała ze sobą młodzież z powiatów: mieleckiego, ropczycko- sędziszowskiego, rzeszowskiego, sanockiego i strzyżowskiego. Konkurs otrzymał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Patronatem honorowym objęli tę edycję również: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak; a także: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność”. Po przejściu eliminacji powiatowych 27 recytacji otrzymało nominacje do finału. Przesłuchania nagrań odbyły się 17 marca br., bez udziału publiczności. Repertuar recytacji uwzględniał teksty polskich twórców powstające po 1918 r., aż do czasów współczesnych, takie, które realizują motyw „ZAWSZE WIERNI”, wpisują się w 100-lecie odzyskania niepodległości i 70. rocznicę śmierci członków IV Zarządu WiN oraz rozwijają rozumienie pojęć: ojczyzna, patriotyzm, honor, bohater, wierność wartościom, wierność zasadom, niepodległość, wolność. W finale konkursu przyznano 1.,2. i 3. miejsce w każdej z kategorii wiekowych, wyróżnienia oraz nagrody specjalne. I miejsce w kategorii szkoła ponadpodstawowa i ponadgimnazjalna zdobyła Zuzanna Szybiak, uczennica klasy III ad Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, która recytowała wiersz Sławomira Bohdana Matusza „Inka”. Laureatce, która tak pięknie reprezentowała naszą szkołę i powiat rzeszowski, serdecznie gratulujemy sukcesu!

12 marca  2021
Zajęcia klasy wojskowej 2cn na strzelnicy

zdjęcie

W dniu 12.03 na strzelnicy J&S w Nienadowej uczniowie klasy wojskowej 2cn kolejny raz odbyli zajęcia ze szkolenia bojowego. W ramach szkolenia uczniowie pierwszy raz strzelali z pistoletu Glock 17 i karabinku AKMS, AKM. Strzelanie jak zwykle poprzedzone zostało przypomnieniem warunków bezpieczeństwa oraz nauką łącznych czynności do strzelania. Lekki deszcz ze śniegiem i wiatr nie zniechęcił uczestników. W czasie zajęć uczniowie przekonali się osobiście, że strzelania jakie wykonywali nie należą do łatwych i aby uzyskiwać dobre wyniki należy systematycznie ćwiczyć prawidłowe przyjmowanie postaw strzeleckich, zgrywanie przyrządów celowniczych oraz ściąganie języka spustowego .

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

10 marca  2021
XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

zdjęcie10 marca odbył się szkolny etap 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tym razem uczniowie biorący w nim udział zapoznali się z treścią Księgi Ezechiela oraz Ewangelii wg św. Jana. Po zalogowaniu się na specjalnej platformie konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się w większości z pytań zamkniętych. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się następujące uczennice:

1) Aneta Wandas- kl. 2bds (86/90 pkt) 

2) Izabela Wrotniak- kl. 2cs (85/90 pkt) 

3) Oliwia Borsuk- kl. 2bn (84/90 pkt).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy zdobytej wiedzy, natomiast zwyciężczyniom życzymy Darów Ducha Świętego w etapie diecezjalnym, który odbędzie się 21 kwietnia br.

10 marca  2021
Etap powiatowy VI edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”

zdjęcie W dniu dzisiejszym tj. 10 marca 2021 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej etapu powiatowego (powiat rzeszowski) VI edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. Konkurs niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wpisuje się także w obchody pamięci o żołnierzach niezłomnych. W związku z sytuacją pandemii konkurs przeprowadzony został w formie zdalnej. Uczestnicy stanęli przed kamerą, ponieważ warunkiem zgłoszenia do konkursu było nagranie jednego wiersza i przesłanie go do organizatora eliminacji powiatowych. Powołana komisja obejrzała i wysłuchała 5 prezentacji uczniów szkół podstawowych i 7 prezentacji uczniów szkół średnich i przyznała nominacje do etapu wojewódzkiego konkursu 5 uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w finale!

Protokół

5 marca  2021

zdjęcie.

5 marca  2021
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

zdjęcie 5 marca odbył się wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Uczennice z naszej szkoły, które w zespole dwuosobowym zakwalifikowały się do tego etapu to: Aneta Wandas (kl. 2bds) i Ewelina Kośmider (kl. 2bds). Ich zadaniem było przygotować prezentację na jeden z zaproponowanych tematów przez komisję konkursową. W dniu dzisiejszym uczennice musiały w formie online odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące tematu: „Zakochanie… i co dalej?”. Ich odpowiedzi potwierdziły dogłębną znajomość tematu. Gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy satysfakcjonujących wyników konkursu, które w późniejszym czasie zostaną ogłoszone.

2 marca  2021
#młodziwakcjiplus

Dziś troje uczniów z klasy 1ad wraz z opiekunem rozpoczęło projekt Młodzi w Akcji+, realizowany przez Uniwersytet SWPS i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wykład inauguracyjny wygłosił Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Adam Bodnar, który zachęcił uczniów do podejmowania działań lokalnych przypominając słowa pana Mariana Turskiego: "Nie bądź obojętny". Uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, usłyszeć o ważnych inicjatywach społecznych oraz odpowiedzieć sobie na pytanie: Co to znaczy być aktywnym obywatelem?

2 marca  2021
Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej

zdjęcie2 marca 2021r. odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród uczennic, które zakwalifikowały się na ten etap konkursu to: Katarzyna Niedzielska (kl. 3ad) i Julia Priń (kl. 3ad). Ich zadaniem było rozwiązanie testu w formie online. Tematyka koncentrowała się wokół antropologii chrześcijańskiej. Oprócz fragmentów biblijnych należało poznać treść dokumentów Magisterium Kościoła a także różnych opracowań ukazujących chrześcijańskie spojrzenie na człowieka. Gratulujemy uczennicom Katarzynie i Julii, które wykazały się dużą wiedzą na powyższe tematy i godnie reprezentowały nasze liceum. Wierzymy, że wyniki o których uczennice zostaną jeszcze poinformowane będą zadowalające.

26 lutego  2021
Zajęcia terenowe klas wojskowych

zdjęcie W dniu 26 lutego klasy wojskowe uczestniczyły w zajęciach z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej. Tematem było pokonywanie terenu w warunkach zimowych: czołganie na brzuchu na czworaka, bieg i skoki. Zadaniem uczniów było tez przygotowanie stroju maskującego do panujących warunków. Uczniowie poznawali sygnały dowodzenia używane w celu przekazania komendy lub informacji żołnierzom w przypadku, gdy nie istnieje możliwość ich przekazania głosem lub jest ona utrudniona.

zdjęciezdjęcie

zdjęcie zdjęcie

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęcie

25 lutego  2021
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”

Komitet organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka” ogłosił wyniki tegorocznej edycji, która wyjątkowo odbywała się w formie online. Wśród nagrodzonych w konkursie znalazły się uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie - Aleksandra Szpak z klasy III otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik i nagrodę książkową, Michalina Wandas z klasy I dyplom wyróżnienia. Gratulujemy sukcesu! Z uczennicami pracują panie Katarzyna Kłyż i Joanna Duda.

zdjęciezdjęcie

19 lutego  2021
Spotkanie on-line z Oficerem Prasowym Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie

W dniu 19.02.2021 r. za pośrednictwem platformy MS Teams w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas wojskowych, które poprowadził Oficer Prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie, Pan major Konrad Radzik. Uczniowie zostali zapoznani z ogólnym funkcjonowaniem służby wojskowej, jej rodzajów oraz możliwych dróg rozwoju. Major omówił zagadnienia związane z kwalifikacją wojskową oraz przedstawił zasady naboru i możliwości jakie stwarza służba przygotowawcza. Uczniowie otrzymali też informację na temat możliwości rozpoczęcia nauki na ciekawych kierunkach wyższych uczelni wojskowych. Przedstawiciel WKU nawiązał także do aktualnej propozycji Ministerstwa Obrony Narodowej, dotyczącej naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej. Serdecznie dziękujemy Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rzeszowie za możliwość zorganizowania spotkania.

zdjęcie

17 lutego 2021
Próbna matura - terminy i informacje dla maturzystów

zdjęcieWięcej informacji:

zdjęcie

17 lutego  2021
Lekcje z IPN

zdjęcieUczniowie z kasy 1AD uczestniczyli w dwóch spotkaniach online prowadzonych przez historyków z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. 

Wysłuchano prelekcji na temat agresji ZSRS na Polskę 17 września 1939 r., historię deportacji ludności polskiej z terenu dawnego województwa białostockiego, mechanizmy tworzenia list deportacyjnych, przebieg aresztowań, drogę i pobyt na zesłaniu. Na kolejnym spotkaniu prowadzący przedstawił przebieg zbrodni katyńskiej, jej skalę oraz chronologię losów polskich oficerów przebywających w niewoli radzieckiej.

zdjęciezdjęciezdjęcie

8 lutego 2021

zdjęcie Szanowni Państwo 

Dyrektorzy 

Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych 

po raz szósty zapraszamy Uczniów Waszych szkół ( klas 7-8 szkoły podstawowe oraz uczniów szkół ponadpodstawowych) do udziału w Wojewódzkim Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. 

W związku z nową sytuacją ogłaszamy wersję zdalną i zapraszamy od udziału wszystkich młodych, którzy lubią recytować. Zamiast stawać na scenie… staną przed kamerą, ponieważ warunkiem zgłoszenia do konkursu jest nagranie jednego wiersza i przesłanie go do organizatora eliminacji powiatowych. 

Konkurs niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wpisuje się także w obchody pamięci o żołnierzach niezłomnych (w tym roku przypada 70. rocznica śmierci członków IV Zarządu WiN) i obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. To też szansa dla młodych do rozwijania i prezentowania artystycznych uzdolnień. Etap powiatowy dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Rzeszowskiego odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Szczegóły w regulaminie. 

Prosimy o pomoc w przygotowaniach do konkursu i wytypowanie reprezentacji szkoły. Szczegóły w załączonych dokumentach. 

Zapraszamy wszystkich chętnych do artystycznych zmagań.

Regulamin

29 stycznia  2021
Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego

Znamy już wyniki wyborów na przewodniczącego szkoły !!!! 

W głosowaniu wzięło udział 179 osób i wyniki przedstawiają się następująco: 

Izabela Wrotniak   - 111 głosów 

Jagoda Radoń     - 68 głosów. 

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy owocnej współpracy

27 stycznia  2021
Symboliczne obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu

27 stycznia wypada rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, tradycyjnie więc nasza szkoła Liceum Ogólnokształcące w Dynowie zaangażowała się w XIII już obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. 

zdjęcieZ powodu niestety wciąż jeszcze trwającej pandemii, nie mogły się one odbyć w szkole, gdzie na pewno dołożylibyśmy należytych starań do zorganizowania wspaniałej uroczystości, na co mamy nadzieję za rok. Nie powstrzymało nas to jednak przed upamiętnieniem tragicznych wydarzeń, które miały miejsce również w naszym miasteczku, a na których ogromną skalę składają się niezliczone dramatyczne historie niewinnych ludzi. W związku z tym, reprezentatywna grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie z klas 2 bds i 1 ad wraz panem Maciejem Jurasińskim, panią Joanną Dudą oraz panią Ewą Czyżewską i panem Jerzym Warchołem złożyli wyrazy szacunku i pamięci przy bramie cmentarza żydowskiego w Karolówce, zapalając symboliczne znicze i odmawiając modlitwę. Pan Maciej Jurasiński udzielił poruszającej lekcji historii, w której opowiedział dokładny przebieg zagłady Żydów w Dynowie. Pani Ewa Czyżowska wraz z panem Jerzym Warchołem opowiedzieli o współpracy z Panią Niną Talbot, bez której ta historia byłaby już zapomniana. Wierzymy że takie drobne gesty pozwolą nam jako narodowi oraz społeczności lokalnej, i przede wszystkim młodzieży pamiętać o trudnych okresach w historii i nie pozwolić im się nigdy powtórzyć. Mamy też nadzieję, że za rok wspomnimy te wydarzenia już wszyscy razem w szkole. 

                                                                                                            Jagoda Radoń

zdjęciezdjęcie

26 stycznia  2021

zdjęcie25 stycznia  2021
Zdalna wywiadówka

W czwartek 28 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się zdalna wywiadówka. Spotkanie z wychowawcą odbędzie się z wykorzystaniem kont uczniów na platformie Teams. Zapraszamy.22 stycznia  2021
Musztra indywidualna i zespołowa z żołnierzami 3PBOT

zdjęcie22 stycznia uczniowie klasy Ic oddziału przygotowania wojskowego uczestniczyli w zajęciach z musztry indywidualnej i zespołowej z żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Podstawowym celem szkolenia była integracja wewnątrzklasowa oraz wypracowanie struktury dowodzenia na wzór wojskowej z wytłumaczeniem ról i obowiązków poszczególnych szczebli dowodzenia. 

zdjęcieĆwiczenia obejmowały: 

- postawę zasadniczą i swobodną, 

- przeprowadzanie zbiórki, 

- zwroty w miejscu, 

- rozpoczęcie marszu i zatrzymanie, 

- marsz pododdziałem, 

- występowanie z szyku, 

- służbowe przedstawianie się i meldowanie.

zdjęciezdjęciezdjęcie

20 stycznia  2021
Informacja – Laureaci Konkursu Bożonarodzeniowego " Radosne Święta- Twórcze Święta"

Organizatorzy konkursu informują, że nagrody dla laureatów w konkursie plastycznym i literackim (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) a także dyplomy uczestnictwa i podziękowania, będą do końca następnego tygodnia dostarczone do macierzystych szkół, skąd będzie można sobie je odebrać. Jeżeli ktoś chciałby odebrać nagrodę bezpośrednio z liceum, to będzie taka możliwość po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 166521077.

14 stycznia 2021
Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego "Radosne święta - twórcze święta"

W dniu 14 stycznia 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego "Radosne święta - twórcze święta" w kategoriach plastycznej i literackiej. Komisja konkursowa w składzie: pani Maria Radoń, pani Ewa Hadam oraz pani Grażyna Paździorny, miała bardzo trudną pracę, polegającą na wyłonieniu laureatów, ponieważ prace były piękne, zróżnicowane i zaskakiwały kreatywnością, ale o to przecież chodziło! Miejsca zostały przyznane i zwycięzcy wyłonieni o czym przeczytamy w protokołach z posiedzenia komisji. Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury, odpowiedzieli na zaproszenie wzięcia udziału w konkursie, a także nauczycielom oraz dyrektorom szkół za koordynację oraz przychylność. O formie i terminie odbioru nagród laureaci zostaną poinformowani w najbliższym czasie. Gratulujemy zwycięzcom!

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej XIII Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta-twórcze święta’’ - kategoria plastyczna z dnia 14.01.2021r.

Komisja w składzie:

Przewodniczący:   mgr Grażyna Paździorny

Członkowie:  mgr Ewa Hadam

                    mgr  Maria Radoń

           
Spośród 27 prac konkursowych  ( 8 prac ze szkół podstawowych , 19 prac ze szkół średnich) przyznała nagrody w następujących kategoriach wiekowych:

 - szkoły podstawowe:

I miejsce – Daria Kustra- Szkoła Podstawowa w Łubnie

II miejsce – Wiktoria Brodzicka-  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żohatynie

III miejsce-  Anna Gierula- Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu

- szkoły średnie:

I miejsce -  Nikola Wiśniowska- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

II miejsce – Patrycja Bujdasz – Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

III miejsce – Marcelina Juras- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

III miejsce – Izabela Wrotniak- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

wyróżnienie – Julia Gierula– Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

                       - Roksana Kustra - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

 

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej XIII Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta-twórcze święta’’ - kategoria literacka z dnia  14.01.2021r.

Komisja w składzie:

Przewodniczący:   mgr Maria Radoń

Członkowie:  mgr Ewa Hadam

                          mgr Grażyna Paździorny

  
Spośród  10 prac konkursowych  ( 6 prac ze szkół podstawowych , 4 prace  ze szkół średnich) przyznała nagrody w następujących kategoriach wiekowych:

 - szkoły podstawowe:

I miejsce -  Wioletta Bogusz - Szkoła Podstawowa w Łubnie

II miejsce –  Kamila Kijowska- Szkoła Podstawowa w Łubnie

III miejsce- Anna Hrycko-  Szkoła Podstawowa w Łubnie

III miejsce –  Weronika Kulon- Szkoła Podstawowa w Dydni

- szkoły średnie:

I miejsce – Aleksandra Gierula – Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

II miejsce – Natalia Zańko- Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

III miejsce – Julia Hudek- Zespół Szkół Techniczno- Weterynaryjnych  w Trzcianie


zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęciezdjęcie

30 grudnia 2020
Podpisanie porozumienia o realizacji zajęć w Oddziale Przygotowania Wojskowego z 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej

30 grudnia 2020 roku zostało podpisane porozumienie o realizacji zajęć w Oddziale Przygotowania Wojskowego pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym, im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie a 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej. 

Porozumienie zostało podpisane przez panią dyrektor LO mgr Elżbietę Klaczak- Łach i płk Dariusz Słotę – dowódcę podkarpackich terytorialsów. 

Dokument określa zasady współpracy szkoły i właściwej jednostki wojskowej w zakresie realizacji programu kształcenia dla kolejnych roczników OPW. Oddziały przygotowania wojskowego, stanowią wyjście naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom, zarówno społecznym, jak i Sił Zbrojnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej i w dalszej perspektywie czasowej wpływać będą na zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. Kształcenie w Oddziałach Przygotowania Wojskowego wybiera młodzież zainteresowana tematyką wojskowości, zamierzająca kontynuować w przyszłości edukację w akademiach wojskowych lub podejmować terytorialną, lub zawodową służbę wojskową.

zdjęciezdjęciezdjęcie

23 grudnia  2020
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zdjęcie!

21 grudnia  2020
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zdjęcie!

2 grudnia 2020
XXXI Olimpiada Teologii Katolickiej

zdjęcie 2 grudnia odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku tematyka konkursu dotyczyła antropologii chrześcijańskiej. Uczniowie po zapoznaniu się z fragmentami biblijnymi oraz nauczaniem Kościoła mówiącym o godności człowieka wynikającej z dzieła Odkupienia Jezusa,przystąpili do rozwiązywania testu w formie online. 1 miejsce zdobyła uczennica klasy 3ad Katarzyna Niedzielska, natomiast na drugim miejscu egzekwo znaleźli się uczniowie: Julia Priń (klasa 3ad), Aneta Wandas (klasa 2bds) i Miłosz Podwyszyński (klasa 1ad). Ze względu na regulamin konkursu według którego do następnego etapu mogły przejść jedynie dwie osoby, należało przeprowadzić dogrywkę w której najwięcej punktów zdobyła Julia Priń i to ona wraz z Katarzyną Niedzielską będą reprezentowały naszą szkołę podczas diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbędzie się 3 marca 2021r. Życzymy darów Ducha Świętego w dalszych zmaganiach intelektualnych i duchowych.

27 listopada 2020
Wojewódzki Konkurs plastyczny „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS”

zdjęcieW dniu 27 listopada 2020 r. został podsumowany Wojewódzki Konkurs plastyczny „Porozmawiajmy o uzależnieniach i AIDS” organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Rzeszowie. Komisja konkursowa oceniła 196 prac, które wpłynęły z 53 szkół województwa podkarpackiego i przyznała 10 równorzędnych nagród i 12 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazła się praca Izabeli Wrotniak, uczennicy klasy 2c Liceum Ogólnokształcącego im Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Wielkie gratulacje dla laureatki!

26 listopada  2020
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

zdjęcie W bieżącym roku szkolnym odbywa się V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczniowie w tym roku brali w niej udział w formie zdalnej. W etapie szkolnym nasze liceum reprezentowało 12 uczniów, którzy w zespołach dwuosobowych rozwiązywali test zamknięty dotyczący zagadnień małżeństwa i rodziny. W pierwszym etapie należało się wykazać wiedzą dotyczącą treści m. in. Kodeksu Prawa Kanonicznego (o rodzinie), Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, fragmentów Konstytucji RP. Z radością pragniemy poinformować, że do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 3 marca 2021r., zakwalifikowały się uczennice klasy 2bds: Aneta Wandas i Ewelina Kośmider.Gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu.

25 listopada 2020
Powiatowy Konkurs Plastyczny na Plakat 'Dopalacze- jestem świadomy, nie ryzykuję' - rostrzygnięty

W poniedziałek rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Plastyczny na Plakat 'Dopalacze- jestem świadomy, nie ryzykuję'. Uczennice klasy 2 c naszego liceum Klaudia Kulig i Izabela Wrotniak zostały jego laureatkami. Gratulujemy sukcesu!

zdjęciezdjęcie

24 listopada 2020

zdjęcie


11 listopada 2020
zdjęcie


9 listopada 2020
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr - kategoria Senior - czekamy na wynik

zdjęcie 

Już po raz kolejny wystartowaliśmy się w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Senior. Tym razem uczniowie zadania konkursowe rozwiązywali we własnych domach. W zawodach brało udział 21 uczniów z klas o profilu politechnicznym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Wyniki już wkrótce. Konkurs w naszym liceum zorganizowała pani J. Krajcarska.

30 października 2020
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny - Matematyka w obiektywie- czekamy na wyniki

zdjęcie Dwóch uczniów z naszej szkoły Michalina Wandas z klasy 1ad oraz Szymon Szewczyk z klasy 3ad wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Matematyka w Obiektywie. Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

19 października 2020
Terminy konsultacji dla rodziców i uczniów w okresie zdalnego nauczania

Rodzice kontaktują się telefonicznie 

Uczniowie kontaktują się przez dziennik elektroniczny lub teams 

Nazwisko i imię nauczyciela

Dzień tygodnia

Godziny

ks. Borek Janusz

poniedziałek

14.20-15.20

Bukała-Pilip Urszula

poniedziałek/czwartek

13.00-15.00

Drążek Renata

poniedziałek

17.00-18.00

Duda Joanna

poniedziałek

15.00-16.00

Grot Katarzyna

czwartek

15.00-16.00

Grzelak Joanna

środa

15.00-16.00

Hadam Ewa

wtorek

14.30-15.30

Jurasiński Maciej

środa

14.20-15.20

Klaczak-Łach Elżbieta

wtorek

14.30-15.30

Kłyż Katarzyna

poniedziałek

14.20-15.20

Krajcarska Joanna

środa

14.30-15.30

Łysiak Maria

poniedziałek

14.20-15.20

Pelc-Chochrek Małgorzata

czwartek

15.00-16.00

Peszek Bogdan

poniedziałek

15.00-16.00

Piestrak Michał

wtorek

14.20-15.20

Próchnicka Karolina

poniedziałek

15.10-16.10

Ruchlewicz Magdalena

wtorek

14.20-15.20

Rząsa Monika

wtorek

15.00-16.00

Sarnicka Iwona

piątek

14.20-15.20

Sieńko Karolina

środa

14.20-15.20

Tarnawski Wojciech

środa

14.30-15.30

Tesznar Zbigniew

czwartek

15.00-16.00

Trzyna Beata

środa

15.00-16.00

Twardak Marta

poniedziałek

16.00-17.00

Wandas-Wasieńko Monika

poniedziałek

15.00-16.00

Żak Adam

poniedziałek

15.00-16.00

Żak Aleksandra

poniedziałek

15.00-16.00


16 października 2020
Procedury i zasady nauczania hybrydowego i zdalnego

Procedury i zasady nauczania hybrydowego i zdalnego

13 października 2020
Buda 2020!!!

Dzień Edukacji Narodowej jest niezwykle ważnym świętem w każdej szkole. W tym roku jednak, ze względu na ograniczenia sanitarno- epidemiologiczne w związku z COVID-19 przebiegał w naszym liceum nieco inaczej. Zabrakło podczas uroczystości gości, emerytowanych nauczycieli i rodziców, a młodzież mogła obejrzeć program artystyczny w dwóch grupach. Chcąc jednak podtrzymać tradycję szkoły, po raz kolejny zorganizowaliśmy Przegląd Belfersko- Uczniowskiego Dowcipu Artystycznego „Buda 2020” i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. 

Pani dyrektor Elżbieta Klaczak -Łach podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków, życzyła wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia, a także realizacji zamierzonych celów i spełnienia marzeń. Rodzicom podziękowała za współpracę i życzyła cierpliwości w motywowaniu swoich dzieci do pracy nad sobą jak również zadowolenia z ich sukcesów. Słowa podziękowania skierowała także do uczniów, podkreślając jak ważne jest ich zaangażowanie w proces dydaktyczny i osiąganie sukcesów. 

W dalszej części uroczystości pani dyrektor wręczyła wyróżnionym nauczycielom nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej. Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Ewa Hadam, Nagrodę Starosty Rzeszowskiego pani Beata Trzyna. Ponadto wręczone zostały Nagrody Dyrektora pani Monice Rząsie, pani Joannie Krajcarskiej, pani Katarzynie Kłyż, pani Monice Wandas- Wasieńko, pani Małgorzacie Pelc Chochrek, pani Katarzynie Grot, pani Aleksandrze Żak, panu Zbigniewowi Tesznarowi, panu Bogdanowi Peszkowi, panu Maciejowi Jurasińskiemu, panu Kazimierzowi Żakowi, a także pracownikom niepedagogicznym- pani Bogusławie Warzybok, pani Agnieszce Krupie, pani Bożenie Wilk, pani Zofii Zdaniewicz, pani Ewie Wojdyło oraz panu Janowi Łachowi. 

Po oficjalnej części rozpoczęła się część artystyczna, czyli Przegląd Belfersko- Uczniowskiego Dowcipu Artystycznego, z którego relację i zdjęcia znajdziemy w następnym artykule.

13 października 2020
Buda 2020!!!

"I tak jak truteń i pszczółka, tak jak kogut i nioska, tak współpracuje ze sobą para belfersko uczniowska." Ta współpraca w tym roku zaowocowała pięknie! Prezentacje uczniów klas pierwszych w ramach Budy czyli Belferrsko Uczniowskiego Dowcipu Artystycznego były super! 

W przypadku klasy 1ad, jak przystało na podopiecznych anglistki, pojawił się język angielski, ale były też popisy wiolonczelowe, był "jajcarski" taniec, był dystans, luzik no i CAŁA KLASA W KOMPLECIE! 

W komplecie była także 1b - przyrodniczo-medyczna. 18 przyszłych pielęgniarek, tudzież lekarek nie tylko zgrabnie pląsało w takt muzyki, ale też dwie z nich przedstawiło fajny tematyczny skecz, na niezłym poziomie aktorskim i z dużym już wyczuciem sceny!

Klasa 1c - wojskowa postawiła na konwencję archaiczną! Wszystko ze sobą współgrało: i stroje i utrzymana w klimacie, pięknie zaśpiewana piosenka i paleolityczne pohukiwania! Całości dopełnił wykonany na końcu, przez jedną z "hominidek", brawurowy szpagat! 

Ale tegoroczna BUDA to także wspaniały popis kabaretu " Spławiński i Norek". W skeczu prezentującym typy uczniów wszystko było świetne: i pomysły, i narracja, i super dobrana muzyka, a temu wszystkiemu towarzyszyła naprawdę dobra gra aktorska! Nic dziwnego że ZŁOTA BUDA w kategorii klas drugich trafiła właśnie do nich.  Srebrne Budy otrzymały Katarzyna Martowicz, która udanie zadebiutowała jako stand-uperka i Anna Pudysz, która jak zwykle zachwyciła swoim niepowtarzalnym głosem. 

Zachwycił także chór złożony z nauczycieli, a poprowadzony przez szalonego dyrygenta - Wojciecha Tarnawskiego, czego dowodem były belfersko uczniowskie salwy śmiechu! 

Wracając do klas pierwszych, to zostały one szczególnie docenione, bo szanowne Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Elżbiety Klaczak Łach wszystkim wręczyło Złote Budy! Im, jak i pozostałym szkolnym artystom należą się WIELKIE BRAWA!! Zabawa naprawdę była pyszna!! 

️ Nad całością tradycyjnie czuwał i koordynował Maciej Jurasiński. Brawa dla pana profesora! 

Zobacz zdjęcia

13 października 2020
Udział uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie w warsztatach „Foto – Video” w ramach projektu „POGRANICZE W OBIEKTYWIE”

W dniu 13 października 2020r. jedenastoosobowa grupa młodzieży naszego liceum wraz z opiekunką panią Katarzyną Kłyż, uczestniczyła w warsztatach fotograficznych „Foto-Video” organizowanych przez Powiat Rzeszowski w ramach Programu INTERREG V-A Polska- Słowacja 2014-2020. Celem warsztatów było przede wszystkim rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów w temacie fotografii, zapoznanie z nowinkami technicznymi w tym zakresie oraz rozbudzenie aktywności twórczej i kreatywności. Prowadzący spotkanie pan Adam Lampart zadbał o to, by młodzież się nie nudziła, pokazywał jak prowadzić kamerę, zapoznawał ze sprzętem, wprowadzał w tajniki tematu. Ciekawa forma spotkania, równoległe szkolenie w Świdniku na Słowacji, wideokonferencja, dostarczyły dodatkowych wrażeń uczestnikom. Młodzież obdarowana została przez organizatora cennymi podarunkami. Nakarmieni (pyszny obiad i poczęstunek) i bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

13 października 2020

zdjęcie.

8 października  2020
Zajęcia klas wojskowych na "Śnieżniku"

zdjęcieUczniowie klas wojskowych III C, II CS i II CN Liceum Ogólnokształcącego odbyli ćwiczenia na symulatorze pola walki „Śnieżnik” na poligonie w Trzciańcu. 

Wszystko dzięki współpracy z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej. "Śnieżnik" to uzupełnienie tradycyjnego szkolenia ogniowego. Jest to stacjonarny system nauki, kontroli i doskonalenia umiejętności celowania z broni strzeleckiej. Pozwala przygotować młodzież do ćwiczeń na strzelnicach, z wykorzystaniem różnych typów broni, w różnego rodzaju środowiskach i warunkach atmosferycznych.

zdjęciezdjęcie7 października 2020
I i II miejsce naszych uczennic w kategorii plastycznej 20. edycji wojewódzkiego konkursu „Podkarpacka Tęcza”

W dniu 07 października 2020r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyły się obrady jury, oceniającego prace w kategorii plastycznej. 20. edycji wojewódzkiego konkursu „Podkarpacka Tęcza”. Prace konkursowe oceniali jurorzy w następującym składzie: Pani Grażyna Paździorny – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, Pani Jolanta Pyś – Miklasz i Pan Janusz Miklasz – właściciele „Galerii na Zabramie” w Dynowie oraz Pani Katarzyna Bąk z Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Wśród nagrodzonych znalazły się prace uczennic Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. I miejsce zajęła Izabela Wrotniak z klasy IIcs, II miejsce Marcelina Juras również z klasy IIcs. Gratulujemy sukcesu dziewczynom oraz opiekunce- pani Katarzynie Kłyż.

2 października 2020
Etap diecezjalny konkursu biblijnego rozstrzygnięty

2 października odbył się w Przemyślu ustny etap diecezjalny 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Księgi Liczb oraz 1 Listu do Koryntian. Nasze uczennice zajęły następujące miejsca: Katarzyna Niedzielska (klasa 3ad)- 4. miejsce i Wiktoria Owsiana (klasa 2cn)- 5. miejsce. Gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów w przyszłych edycjach konkursu. Słowa wdzięczności pragniemy skierować również do p. Moniki Wandas-Wasieńko, p. Katarzyny Kłyż oraz p. Joanny Krajcarskiej, które pomagały w organizacji etapów szkolnego i diecezjalnego.

zdjęciezdjęciezdjęcie

1 października 2020

zdjęcie30 września 2020
Awans do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

zdjęcieZa nami drugi etap 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W pierwszym etapie szkolnym (15 września) wzięło udział siedmiu uczniów z naszej szkoły, którzy rozwiązywali test zamknięty w formie online- obejmujący Księgę Liczb oraz 1 List do Koryntian. Drugi etap pisemny online- diecezjalny odbył się 29 września. Uczniowie musieli się wykazać znajomością nie tylko wspomnianych ksiąg biblijnych, ale również komentarzy i przypisówz Biblii edycji św. Pawła. Do tego etapu(pisemnego) zakwalifikowali się następujący uczniowie: Kamil Szymański (kl. 3b), Katarzyna Niedzielska (3ad) i Wiktoria Owsiana (2cn). Z radością informujemy, że wszyscy ww. uczniowie zakwalifikowali się również do dalszego ustnego etapu diecezjalnego, który odbędzie się w Przemyślu dn. 2 października br. Gratulujemy uczniom dotychczasowego wyniku i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

28 września 2020
Dzień Języków Obcych w naszym liceum

zdjęcieW poniedziałek, 28 września, nasza szkoła zamieniła się w istną mozaikę kulturową A to za sprawą naszych kreatywnych uczniów, którzy poprzez strój, dekoracje i powitania w językach obcych, świętowali Europejski Dzień Języków. 

Inne języki i kultury przybliżyli nam również Charlene z Francji, Sanin z Turcji i Aykhan z Azerbejdżanu, którzy opowiedzieli o życiu w swoich krajach A Ci, którzy potrzebowali więcej wyzwań mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Językach Europejskich. 

Działo się!

Zobacz zdjęcia

25 września 2020
Akcja "Sadzimy cisy"

zdjęcieNasza szkoła we współpracy z Nadleśnictwem Dynów już po raz drugi włączyła się w zainicjowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę i przygotowaną przez Lasy Państwowe ogólnopolską Akcję #sadziMY. 25 września posadzone zostały na terenie szkoły 3 kolejne cisy zdobiące drogę wjazdową do liceum. Sadzonki zostały podarowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Dynów, p. Krzysztofa Strzyża a posadzone przez przedstawicieli Nadleśnictwa- p. Małgorzatę Kaczorowską- starszego specjalistę służby leśnej oraz p. Jarosława Gosztyłę - specjalistę służby leśnej. Liceum reprezentowała p. Elżbieta Klaczak- Łach, dyrektor szkoły, która podziękowała za piękny gest Nadleśnictwu Dynów i zaprosiła na kolejne sadzenie cisów za rok. 

Warto dodać, że cis pospolity jest gatunkiem chronionym, występującym naturalnie w Europie i zachodniej części Azji. Jest rośliną długowieczną i może osiągać wiek nawet do 2000 lat. Rośnie powoli. W średniowieczu, ze względu na dużą sprężystość i wytrzymałość jego drewna, z którego wykonywano łuki i kusze, został prawie wytępiony. Był on pierwszym polskim drzewem chronionym prawnie (odpowiedni dekret wydał król Władysław Jagiełło już w 1423 r.; chciał on w ten sposób ograniczyć eksport drewna cisowego, z którego wykonywano bardzo dobrej jakości łuki).

Najstarszym cisem w Polsce jest cis Henrykowski w Henrykowie Lubańskim na Dolnym Śląsku, jego wiek ocenia się na 1266 lat.25 września 2020
Zajęcia klas wojskowych z żołnierzami 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu

zdjęcieDnia 25 września klasy wojskowe odbyły zajęcia teoretyczne z edukacji wojskowej. Zajęcia przeprowadzili żołnierze z 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć musztrę indywidualną i zespołową , składanie i rozkładanie broni, a także zapoznać się z postawami strzeleckimi.

Zobacz zdjęcia.

22 września 2020
Informacja dla uczniów i rodziców

W najbliższy wtorek 29 września odbędzie się spotkanie z rodzicami. Na godzinę 15.30 zapraszamy rodziców uczniów klas pierwszych do auli szkolnej, zaś o 16.00 odbędą się spotkania w klasach z rodzicami uczniów klas drugich i trzecich. Serdecznie prosimy Trójki klasowe z klas trzecich o pozostanie na stołówce szkolnej po zakończeniu spotkań w klasach.

Przydział klas - spotkania z wychowawcami 

1ad - 1 pawilon 2 klasa, wych. R. Drążek 

1b - 1 pawilon 3 klasa, wych. M. Ruchlewicz 

1c - 2 pawilon 1 klasa, wych. B. Peszek 

2adn - 2 pawilon 3 klasa, wych. Z. Tesznar 

2bn - 2 pawilon 4 klasa, wych. M. Pelc-Chochrek 

2cn - 3 pawilon 4 klasa, wych. J. Krajcarska 

2as - 2 pawilon 2 klasa, wych. K. Kłyż 

2bds - 3 pawilon 1 klasa, wych. K. Grot 

2cs - 3 pawilon 3 klasa, wych. I. Sarnicka 

3ad - 1 pawilon 4 klasa, wych. M. Piestrak 

3b - 3 pawilon 2 klasa, wych. A. Żak 

3c - 1 pawilon 1 klasa, wych. B. Trzyna

22 września 2020
Europejski Dzień Języków

26 września, każdego roku od 2001r., z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. 

W tym roku również w naszej szkole chcemy przyłączyć się do obchodów, z działaniami, które promują wielojęzyczność i zwiększają świadomość bogactwa językowego i kulturowego na świecie. 

Zapraszamy uczniów do włączenia się w obchody 28 września (poniedziałek), poprzez przygotowanie ciekawych gazetek ze zwrotami i faktami dotyczącymi wylosowanego języka, oraz oryginalne przebrania nawiązujące do kultury danego obszaru językowego . 

Za najlepsze klasowe gazetki i przebrania czekają nagrody Tego dnia odbędzie się również Konkurs Wiedzy o Językach Europejskich. Drużyny 3-osobowe mogą zgłaszać swój udział u nauczycieli języków obcych do piątku. W przygotowaniu do konkursu pomocne będą materiały zamieszczone na stronie EDJ. 

Zapraszamy do zabawy

21 września 2020
Udział uczniów klasy wojskowej w odsłonieńciu tablicy pamiątkowej w Harcie

W dniu 20 września przedstawiciele klas wojskowych wzięli udział w uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji 75. rocznicy deportacji mieszkańców Harty na Sybir. Na pamiątkowej tablicy znalazło się 9 nazwisk - osób aresztowanych przez NKWD w marcu 1945 roku: Walenty Karnas, Józef Lignowski, Jan Łysiak, Henryk Mnich, Władysław Nowak, Stanisław Sieńko Stanisław Siry, Jan Śmietana, Tadeusz Śmietana. Uczniowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w intencji poległych i żyjącego jeszcze uczestnika tych wydarzeń Stanisława Sieńki, wzięli udział w apelu poległych.

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęciezdjęcie

12 września  2020
Informacja dla uczniów i rodziców

7 października po raz kolejny organizujemy zbiórkę krwi, dlatego zapraszamy na nią wszystkich tych, którzy pragną i mogą podarować coś niezwykle cennego. Krew, której nie da się kupić .Jeśli nie możesz oddać krwi, udostępnij przynajmniej ten post.

10 września  2020
Akcja "Szkoło pomóż i Ty"

zdjęcieSamorząd Uczniowski jak co roku zaangażował się w akcję "Szkoło pomóż i Ty" polegającej na sprzedaży cegiełek na rzecz osób niepełnosprawnych. 

W tym roku zebraliśmy 270 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli tą szlachetną inicjatywę.9 września  2020
Dziewiąta edycja Narodowego Czytania w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie za nami!

Czasy mamy niełatwe, ale tradycje należy podtrzymywać! 

To przekonanie przyświecało organizatorom kolejnej edycji Narodowego Czytania, które, jak co roku, odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. ,,Balladynę” Juliusza Słowackiego, która była lekturą IX edycji, czytaliśmy tym razem kameralnie w auli szkoły i tylko we własnym gronie. Młodzież,ze względów bezpieczeństwa podzielona została na dwie grupy. 

Po przywitaniu wszystkich i wprowadzeniu w problematykę uroczystości przez p. dyrektor Elżbietę Klaczak- Łach, czytanie rozpoczął ksiądz Janusz Borek, który wcielił się w rolę Pustelnika, a jako Kirkor towarzyszył mu matematyk, p. Zbigniew Tesznar. W postaci baśniowe- Skierkę Chochlika- wcieliły się germanistka, p.Ewa Hadam i uczennica klasy 3B Milena Kolasa. Potem na szkolnej scenie jako Goplana, pojawiła się polonistka, p. Katarzyna Kłyż, odtwórczyni niejednej roli w sztukach realizowanych przez dynowski zespół teatralny. Jako Grabiec towarzyszył jej, uczący od tego roku w naszej szkole chemik, p. Wojciech Tarnawski- wieloletni animator kultury, aktor Magdaleny Miklasz i wieloletni kabareciarz. Nic więc dziwnego, że para ta, czytając najzabawniejszy fragment Balladyny, kilkakrotnie wywołała salwy śmiechu u szkolnych widzów. Poziomem interpretacji dorównały im uczennice klasy 2BDS Katarzyna Martowicz (Balladyna) i Aneta Wandas (Alina), które brawurowo odegrały scenę zbierania malin zakończoną brutalnym morderstwem, a później, jako nieszczęśliwy kochanek Filon, szczerze wzruszył wszystkich uczeń klasy IIIb Kamil Szymański. Czytanie zakończyła polonistka p. Joanna Duda, która w sposób przejmujący wcieliła się w postać matki. Na koniec zabrzmiała ballada autorstwa nieodżałowanego Wojciecha Młynarskiego, którą pięknie zaśpiewała Anna Pudysz (2BDS) przy akompaniamencie Jakuba Łacha i Dawida Pudysza (3A). Zespół przygotowała pani Karolina Próchnicka. Dobrym duchem czuwającym nad całością była jak zwykle p. Monika Wandas-Wasieńko a całość prowadził profesor Maciej Jurasiński, który od dziewięciu lat z zaangażowaniem włącza się w akcję, przygotowuje scenariusze wydarzenia, dobiera aktorów i teksty, promuje szkołę w środowisku. Wyraził onteż nadzieję, że za rok impreza będzie miała znowu charakter środowiskowy i jak zwykle zaczną ją wierszykiem wspaniałe przedszkolaki. 

Gospodarzem spotkania była pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach, która wszystkich czytających obdarowała pysznymi malinami z własnego ogrodu, pogratulowała wspaniałych kreacji scenicznych i talentu, a także podziękowała za udział w wydarzeniu.

zdjęciezdjęciezdjęcie

zdjęcie zdjęciezdjęcie

zdjecie zdjecie

7 września  2020
Stypendyści 

zdjecie

7 września wspaniali uczniowie naszego liceum otrzymali stypendia za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020. Stypendia zostały ufundowane z Programu Stypendialnego Powiatu Rzeszowskiego, a otrzymać je mogli uczniowie którzy uzyskali średnią co najmniej 4,75, mają zachowanie bardzo dobre lub wzorowe, oraz mogą się poszczycić tytułem laureata olimpiady przedmiotowej, bądź konkursów o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim. 

W naszej szkole są to: Grzegorz Baran (2cs), Monika Jędrysek (2bds), Oskar Kaniuczak (2bds), Laura Lech (2bds), Kamil Tadeusz Szymański (3b) , Aneta Wandas (2bds) i Izabela Wrotniak (2cs)

Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy tak wspaniałych wyników również w tym roku .

4 września  2020
Gratulacje dla Ani Dąbrowskiej 

zdjecie

Nasza uczennica Ania Dąbrowska wydała w czerwcu swoją pierwszą płytę, a dziś mieliśmy okazję pogratulować Ani sukcesu.

Przewodniczący szkoły Dominik Pyś w imieniu uczniów i nauczycieli podarował Ani symboliczny prezent i życzył kolejnych sukcesów.3 września  2020
Pożeganie pan prof. Mariusza Chomę

zdjecie

1 września po 37 latach pracy w dynowskim liceum na emeryturę odszedł profesor Mariusz Choma... Nauczyciel historii, łaciny i geografii, pasjonat fotografii i wycieczek, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. 

Pani Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski podziękowali profesorowi za wieloletnią pracę i życzyli udanego odpoczynku na emeryturze, a Pan Jurasiński tradycyjnie ułożył wierszyk pełen miłych wspomnień..3 września 2020
Zdalna Szkoła – zakup laptopów, tabletów oraz oprogramowaniaz przeznaczeniem do nauki zdalnej.

W ramach Projektu Zdalna Szkoła finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Powiat Rzeszowski otrzymał prawie 80 000 zł dofinansowania na zakup laptopów, tabletów, oprogramowania, routerów oraz słuchawek dla uczniów szkół ponadpodstawowych i specjalnych, z przeznaczeniem do nauki zdalnej. 

Dzięki współdziałaniu Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Cyfryzacji oraz staraniom resortu cyfryzacji, Komisja Europejska wyraziła zgodę na przeznaczenie zaoszczędzonych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa środków w wysokości 186 mln zł na zakup sprzętu dla szkół, które w związku z COVID-19 przechodziły na kształcenie w formie zdalnej. Od 1 kwietnia br., blisko 2800 gmin i powiatów, podzielonych na 6 kategorii dofinansowania ( do 35 tys. zł, do 45 tys. zł, do 60 tys. zł, do 70 tys. zł, do 80 tys. zł oraz do 100 tys. zł) zależnie od ilości uczniów, mogło wnioskować o środki na zakup sprzętu do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli. 

Powiat Rzeszowski złożył wniosek o dofinansowanie w dniu 2 kwietnia br. i po pozytywnej ocenie formalnej i merytorycznej zakwalifikował się do dofinansowania. 

Dofinansowanie do projektu „Zdalna Szkoła – zakup laptopów, tabletów oraz oprogramowania z przeznaczeniem do nauki zdalnej” pozyskano w ramach: Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-202 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” Dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 

Wartość projektuto79 935,24 zł w tym: 

• 100% dofinansowania z Unii Europejskiej 

Okres realizacji projektu: od 21.04.2020 r. do 21.10.2020 r. 

Realizator projektu: Powiat Rzeszowski 

Grupa docelowa: 7 nauczycieli oraz 28 uczniów ze szkół ponadpodstawowych i specjalnych, pracujących w trybie nauki zdalnej w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych z powodu zagrożenia wirusem COVID-19. 

Sprzęt otrzymały następujące jednostki: 

• Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie – 2 laptopy, 4 tablety, 

• Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie - 7 laptopów, 7 programów MS Office, 

• Zespół Szkól w Tyczynie – 4 laptopy,4 programy MS Office 

• Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim – 9 laptopów, 1 tablet, 2 programy MS Office, 

• Szkoła Podstawowa Nr 32 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Rzeszowie – 5 laptopów, 3 programy MS Office, 2 routery, 3 słuchawki. 

Wsparcie w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zaocznego” umożliwiło szkołom sprawne wdrożenie nauczania zdalnego.

zdjecie

26 sierpnia 2020
Informacja dla uczniów i rodziców

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września (wtorek) na hali sportowej w godzinach 

klasy I - godz. 9.00 

klasy II i III - godz. 10.00 

Po uroczystościach dobędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach. 

Do szkoły wchodzimy tylko wejściem głównym po uprzedniej dezynfekcji rąk, w maseczkach lub przyłbicach ochronnych. 

Proszę przychodzić nie wcześniej niż 15 minut przed rozpoczęciem uroczystości. 

Wszystkich proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami i przestrzeganiem wytycznych związanych z COVID-19.

Procedury związane z COVID-19.

Regulamin Biblioteki Szkolnej

Regulamin Kiermaszu Podręczniówk Szkolnych

zdjecie
zdjecie 
 

KONTAKT

Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej 
36-065 Dynów 
ul. 1-go Maja 17

tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl

oferta edukacyjna

PODANIE DO SZKOŁY 

4-LETNIE LICEUM 

[PDF] [DOC] [e - podanie]

Regulamin rekrutacji

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

4-LETNIE LICEUM   [PDF

film

logo

statut LO Dynów

regulamin frekwencji

kryteria oceniania

regulamin biblioteki

regulamin kiermaszu podręczników

dzwonki