line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności

20 czerwca 2016



20 czerwca 2016

 



15 czerwca 2016
„Jak cię widzą, tak cię czytają.”

„Jak cię widzą, tak cię czytają”  to tytuł projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu nasza szkoła otrzymała 12 tysięcy na zakup książek.
W ramach projektu zadaniem uczniów klas pierwszych oraz zainteresowanych uczniów klas drugich było wykonanie okładki do wybranej przez siebie książki. Przy projekcie okładki uczniowie mieli możliwość wykorzystania różnych technik oraz materiałów .
Najlepsze prace uczniów zostaną nagrodzone oraz zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w bibliotece szkolnej.



11 czerwca 2016
Twórcze wakacje w Dynowie



8-10 czerwca 2016
Wycieczka klasy 1a i 1b do Zakopanego

W dniach 8-10.06.16r. odbyła się wycieczka klasy 1A oraz 1B do Zakopanego.
Klasy przeszły długą drogę nad Morskie Oko, a także odwiedziły Gubałówkę oraz Krupówki :)


10 czerwca 2016
Bezpieczne wakacje

Nasza szoła przyłączyła się do akcji BezpieczneWakacje.pl. Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.Akcja trwa od 9 maja do 30 września 2016 roku.
Więcej informacji na stronie http://www.bezpiecznewakacje.pl/


5 czerwca 2016
I miejsce w konkursie „TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH”

Dziś grupa uczniów: Jana Osiadły (2c), Ewelina Fara (3d) i Damian Pielak (3b) zdobyli I miejsce w konkursie ogólnopolskim „TURBOLANDESKUNDE – ÖSTERREICH”. W nagrodę uczniowie pojadą na tygodniową wycieczkę do Berlina . Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunce grupy pani Ewie Hadam.


5 czerwca 2016
SZPAK

Na scenie Ośrodka Turystycznego "Błękitny San" w Dynowie Miejski Ośrodek Kultury zorganizował w dniu 5 czerwca piknik rodzinny  połączony ze szkolnymi prezentacjami artystycznymi "SZPAK2016". Program "Artystyczne kartki ze szkolnego kalendarza" zaprezentowali wzorem lat ubiegłych również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. W programie można było zobaczyć zespół " Vintage Leathers" z wokalistą Robertem Dudą, scenki kabaretowe z życia szkoły, zespół "Shadow" oraz pokaz aerobiku. Prezentację dokonań edukacyjnych szkoły można było obejrzeć również na towarzyszącej SZPAKOWI wystawie. Nasze stanowisko chętnie odwiedzane było przez uczestników imprezy i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Opiekunami młodzieży podczas przeglądu byli: p. Katarzyna Kłyż, p. E. Klaczak-Łach, p. J. Duda i p. M. Jurasiński.

 


3-4 czerwca 2016
XVII Powiatowy Rajd Turystyczny – Beskid Wyspowy

Siedemnasty raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w pieszym rajdzie turystycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.
Rajd odbył się w Beskidzie Wyspowym w dniach 3 – 4 czerwca 2016 r. W pierwszym dniu imprezy jej uczestnicy ruszyli na pieszą wycieczkę na trasie: Jurków – Mogielica (1170 m) – Hala Mogielica - Przełęcz Przysłopek – Mały Krzystonów (984 m) – Krzystonów (1012 m) – Półrzeczki.
Po wędrówce grupa rajdowa udała się na obiadokolację i nocleg do Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej.
Drugiego dnia rajdu uczniowie przeszli trasę:Tokarzówka nad Wiśniową – Lubomir (904 m) – Łysina – Sucha Polana – Kamiennik - Poręba. Ponadto na Lubomirze zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza, gdzie wysłuchali prelekcji o tematyce historycznej i astronomicznej oraz mogli obserwować Słońce.
Rajd miał zapewnioną obsługę przewodnicką, którą wykonywało trzech przewodników Koła Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie.
Każdy z uczestników rajdu otrzymał okolicznościową koszulkę przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. 

 


4 czerwca 2016
Wyróżnienie dla Shadow

Grupa taneczna Shadow (składająca się głownie z naszych uczennic) działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie pod kierunkiem Anny Cichockiej zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Roztańczona Wiosna" w Głogowie Małopolskim g. Serdecznie gratulujemy.


3 czerwca 2016
Próbna matura z matematyki dla klas drugich

Wszystkie klasy drugiego naszego liceum pisały II Podkarpacki Sprawdzian z Matematyki, który był przed smakiem przyszłorocznej matury. Egzamin odbył się na hali sportowej i zorganizowany był na podobnieństwo egazminu maturalnego. Mamy nadzieję, że uczniowie uzyskali dobre wyniki a sprawdzian pomoże im lepiej przygotować się do prawdziwej matury.


31 maja 2016
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

W ramach „Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa” naszej szkole przyznana została suma 12 tysięcy złoty na zakup książek.
Dzięki wsparciu finansowemu biblioteka uatrakcyjni swój księgozbiór poprzez zakup nowości wydawniczych.

 


30-31 maja 2016
Wycieczka w Pieniny i Tatry klasy 1c

W dniach 30- 31 maja klasa I C udała się  na wycieczkę w Pieniny i Tatry. Głównym punktem pierwszego dnia było zdobycie Trzech Koron – szczytu o wysokości 982 m n.p.m. Trud drogi i nieco bolące nogi wynagrodziły nam widok, który mogliśmy podziwiać. Z Trzech Koron zeszliśmy w Sromowcach Niżnych  i udaliśmy się do Niedzicy, gdzie  odbyliśmy spacer po koronie zapory. Następnie pojechaliśmy na nocleg do schroniska „ Głodówka”, gdzie bawiliśmy się świetnie przy wieczornym ognisku. We wtorek, po śniadaniu  udaliśmy się do Zakopanego, kolejką wyjechaliśmy na Wielką Krokiew.  Pomimo burzy i deszczu kolejnym punktem  programu były zakopiańskie Krupówki - centrum handlowo-turystyczne Zakopanego, co dało licealistom ostatnią szansę zrobienia zakupów. Zmęczeni ale szczęśliwi powróciliśmy o 21 do Dynowa . W drodze powrotnej nie brakowało nam sił na żarty i śpiewy.

I to już koniec wycieczki i naszych wspomnień. Myślimy jednak, że zostanie ona na długo w naszej pamięci i często będziemy wracać do tych widoków i przeżyć ,które były naszym udziałem.


29-31 maja 2016
Wycieczka do Krakowa klasy 2a

Klasa 2a wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Podczas wycieczki zwiedzili także zamek w Ogrodzieńcu, wybrali się do parku linowego i skorzystali z atrakcji oferowanych przez pensjonat w Charsznicy. Opiekunami podczas wyjazdu były panie Iwona Sarnicka i Ewelina Marszałek. Czekamy na szczegółową relację....


29-31 maja 2016
Wycieczka do Zakopanego klasy 2b

Klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Zakopanego gdzie dzielnie zmierzyła się z Gubałówką, a i Wielka Krokiew została "zdobyta" oczywiście dzięki kolejce krzesełkowej:) Opiekunami podczas wyjazdu były panie Monika Rząsa i Joanna Duda. Czekamy na szczegółową relację....

 


15 maja 2016
NIECH DOBROĆ URODZI SIĘ WIOSNĄ… - koncert dla Michasi

Kiedy komuś trudno się podnieść,
Gdy go ciężką łapą los zdzieli,
Jego gwiazda szczęśliwa zgaśnie,
Zagapią się Stróże Anieli,
My zlećmy się wtedy w potrzebie,
Nam niech białe skrzydła urosną,
Deszcz dobrych uczynków niech spadnie,
NIECH DOBROĆ URODZI SIĘ WIOSNĄ…

W maju gdy trwały jeszcze matury, 15 maja w auli szkoły zdaliśmy, dodatkowy , niezwykły egzamin z dobroci serca . W wyniku koncertu oraz zorganizowanej aukcji na rzecz chorej Michasi udało się zebrać imponującą sumę 10 tysięcy 570 złotych.
Koncert odbył się pod hasłem „Niech dobroć urodzi się wiosną”. Wokalistów i zespołów było sporo a artyści nie pożałowali owoców swej twórczości. Można, więc śmiało rzec, że odbył się swoisty „maraton dobrych serc”. Zaczęło się jednak od serduszek, gdyż koncert rozpoczęły dzielne przedszkolaki wierszykiem okolicznościowym i tańcem meksykańskim. Po popisach artystycznych pięcioro dzieci otrzymało serduszka upieczone i przyozdobione specjalnie dla Michasi przez Panią Ewę Czyżowską. Nasi milusińscy przy pomocy rodziców i pana burmistrza zamienili je na 150 złotych. Początek okazał się szczęśliwy, ponieważ licytacja, którą zresztą też rozpoczął gospodarz miasta okazała się wyjątkowo owocna. Rekord pobił Robert Sówka, który podarowaną przez Panią Jolantę Miklasz ikonę wylicytował na sumę 900 złotych/ licytację prowadził dyrektor Kazimierz Żak/. Zespoły i soliści nie tylko zachwycili, ale wykazali się dużą cierpliwością. Ostatni z nich opuścił scenę o godzinie 21 trzydzieści. Teraz zostało nam tylko trzymać kciuki za chorą Michasię!!!   

Owoce twórczości podarowane przez dynowskich artystów dla Michasi:
1. Rzeźby pana Bogusława Kędzierskiego oraz Tadeusza Pindyka
2. Ikony pana Marka Fary
3. Ikona pani Jolanty Miklasz
4. Fotografie p. Piotra Pyrcza, p .Jacka Radonia, p. Daniela Gąseckiego
5. Żuk – p. Jacka Pysia
6. Rysunek „Tulipany” – p. Anny Warchał
7. Okolicznościowe monety z kolekcji p. Andrzeja Stankiewicza
8. Szkic księdza Popiełuszki – p. Ireny Dżuły
9. Wazoniki p. Anny Chrapek

„Niech dobroć urodzi się wiosną”
Kiedy pachnie przepięknie
Konwaliami i bzami
Niech Ci, co są w kłopocie

Nie pozostaną sami. Kiedy pragniesz wręczyć
Wiosenny upominek
Nie musisz iść do sklepu

Starczy dobry uczynek

Jeśli Ty rękę podasz
Komuś, kto jest w potrzebie
To słoneczko wesoło

Uśmiechnie się do Ciebie

Przygrywa świerszczyk pszczółce
A ona sobie nuci

Że uczynione dobro
Kiedyś do Ciebie wróci

Teraz już czas przekazać
Wieść niezwykle radosną

Zakwitną dynowskie serca
I dobroć urodzi się wiosną!



Fundatorami poczęstunku, który odbył się podczas koncertu byli:
- Piekarnia „Genesis”
- sklep „Zielony Koszyk”
- sklep u Bielca
- sklep „Błażowski”
- sklep państwa Siekańców
- sklep p. J. Bały
- Janusz Jarosz oraz Dariusz Sarnicki ufundowali nagłośnienie koncertu zorganizowane przez Firmę Toton Show /prace wykonał Dawid Zgórski/
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą charytatywną inicjatywę.


4-6 maja 2016
Egzamin maturalny

Trwa matura. Nnasi maturzyści przystąpią do egzaminu dojrzałości, a my trzymamy za nich kciuki !!!


29 kwietnia 2016
Pożegnanie klas trzecich

 W piątek 29 kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla trzecioklasistów. Zanim jednak to nastąpiło wychowawcy ( Elżbieta Klaczak -Łach, Maria Kuszek, Katarzyna Kłyż, Katarzyna Grot) wraz z absolwentami  uczestnicząc w uroczystej Eucharystii dziękowali Panu Bogu za trzy lata  nauki szkolnej. Ogromną niespodziankę sprawił wszystkim Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek, który wygłosił Homilię, a następnie odwiedził progi naszego liceum. Dla całej społeczności szkolnej było to ogromne wyróżnienie. Po części oficjalnej- przedstawieniu przez Dyrektora wyników nauczania poszczególnych klas oraz wręczeniu  najlepszym uczniom świadectw z biało- czerwonym paskiem i nagród książkowych, Samorząd Szkolny oraz przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali nauczycielom za owocną pracę. Zabawna część artystyczna połączona z nadaniem absolwentom „Tytułów odejścia” dopełniła całości. Ostatnim akcentem kończącym trzyletni pobyt w szkole były wspólne zdjęcia i obietnice powrotów, spotkań, zjazdów. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na Maturze!


29 kwietnia 2016
Spotkanie biskupem Stanisławem Jamrozkiem

W dniu 29 kwietnia naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek wraz z Dziekanem, księdzem Stanisławem Januszem. Wizyta ta zbiegła się z zakończeniem roku szkolnego dla uczniów klas trzecich. W krótkiej części artystycznej Maturzyści podkreślili swój mocny związek ze szkołą, wspomnieli o bogatej tradycji i ponad 70-letniej historii szkoły. Elżbieta Łysiak i Dominik Bachurski zaprezentowali inscenizację na temat wyborów, przed jakimi stają dziś młodzi ludzie. Zespół instrumentalno- wokalny pięknie wykonał AVE MARIA, a cała społeczność szkolna wyśpiewała „Barkę”, ulubioną pieśń naszego Wielkiego Rodaka, Świętego  Jana Pawła II. Gdy głos zabrał nasz Wielebny Gość,Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozekwszyscy w skupieniu odbierali Jego słowa. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów. Ksiądz Biskup, poproszony przez Pana Dyrektora, wręczył Statuetki dla najlepszych uczniów naszej szkoły- Damianowi Pielakowi z klasy III b oraz Karolinie Katarzynie Nowak z klasy IIId. Spotkanie to z pewnością będzie niezapomniane i zapisze się na stałe w historii naszego liceum. Dziękujemy Księże Biskupie i zapraszamy w nasze skromne progi!   


26 kwietnia 2016
Dzień otwarty w LO Dynów

Podczas Dnia Otwartego Pan Dyrektor serdecznie przywitał gimnazjalistów, przedstawił krótko ofertę szkoły oraz sukcesy uczniów.Nasi uczniowie zaprezentowali gimnazjalistom wszystkie zalety szkoły: dobrze wyposażone klasopracownie (w każdej tablica interaktywna!), profesjonalną siłownię, nową salę gimnastyczną, bibliotekę pełną nowości wydawniczych i masę rzeczy, które cieszą się wśród uczniów dużą popularnością (szafki dla każdego ucznia, sala gier, automat do gorących napojów)


25 kwietnia 2016
Awans do II etapu konkursu "Turbolandeskunde"

Szkolna drużyna w składzie: Ewelina Fara, Jana osiadły oraz Damian Pielak została zakwalifikowana do udziału w II etapie konkursu "Turbolandeskunde". Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa  się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. W dniu 15.04.2016 r. zwycięskie grupy I etapu konkursu odpowiadały na pytania zawarte w prezentacji multimedialnej z zakresu wiedzy na temat wskazanego kraju niemieckiego obszaru językowego w języku polskim i niemieckim. Uczestnicy losowali pytania z puli od 1 do 120 za jeden, dwa lub trzy punkty, w zależności od stopnia ich trudności. Tematem tegorocznej wędrówki była Austria. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zmagała się z zespołami ze szkół średnich z Przemyśla, Sanoka oraz Lubaczowa. Spośród 6 zespołów nasi uczniowie uzyskali najwyższa liczbę punktów i zakwalifikowali sie tym samym do udziału w etapie ogólnopolskim, który odbędzie sie w Instytucje Goethego w Krakowie. Uczniowie pracowali pod opieką p. Ewy Hadam. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia!!!!    


22 kwietnia 2016
XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice naszego liceum Zuzanna Hniłka i Katarzyna Hrycko, biorą udział w projekcie pt. Miejsca pamięci — materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości, organizowanym przez Sejm RP. Dziewczyny postanowiły opisać pomnik Władysława Jagiełły, umiejscowiony na Rynku w Dynowie, który został wzniesiony z inicjatywy mieszkańców w 1910 r. na pamiątkę 500. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. W ramach projektu powstały plakaty znajdujące się m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie, na budynku GS – u w rynku miasta, przewodnik turystyczny w postaci prezentacji multimedialnej a także przeprowadzone zostały ankiety sprawdzające wiedzę mieszkańców na temat pomnika. Dla 230 najlepszych zespołów dwuosobowych zorganizowany zostanie wyjazd 1 czerwca 2016 na sesję do Sejmu RP . Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia. Uczennicami opiekuje się pani Joanna Duda.      


21 kwietnia 2016
Nagrody w Podkarpackiej Tęczy

W dniu 21 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem: „Innowacyjne Podkarpacie”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: recytatorskiej, plastycznej i fotograficznej. Cieszy fakt, że nasi uczniowie zostali docenieni w dwóch z nich. W kategorii fotograficznej spośród 71 prac jurorzy wybrali te najlepsze. I tak- Hubert Sosnowski zdobył I miejsce , a Bartosz Czernik wyróżnienie. W kategorii recytatorskiej Elżbieta Łysiak i Dominik Bachurski wywalczyli miejsce II. Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniów przygotowywały i towarzyszyły podczas recytacji panie Elżbieta Klaczak- Łach i Katarzyna Kłyż. 


20 kwietnia 2016
Spotkanie z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodzciów na wywiadówkę, początek godz. 15.30. Rodziców uczniów klas trzecich do auli zaś pozostałych rodziców do klas na spotkanie z wychowawcami.   


12 kwietnia 2016
Promocja Rocznika Historyczengo - Dynoviana nr 2


6 kwietnia 2016
Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej

Dnia 6 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Sokołowie Młp. honorowy patronat nad konkursem objęli Polski Komitet Normalizacyjny oraz Starosta Rzeszowski. W spotkaniu podczas, którego odbył się finał konkursu udział wzięli: przedstawiciele Polskiego Komitetu Normalizacyjnego - dr inż. Zygmunt Niechoda, mgr inż. Paweł Górski, mgr inż. Joanna Mandziuk, p. Wicestarosta Marek Sitarz, p. Adam Kozak Naczelnik Wydziału Społeczno-Oświatowego, p. Dyrektor Antoni Kula, p. Wicedyrektor Anna Kolano, p. Małgorzata Dziadzo – Świder, p. Bogusława Chrostek oraz przedstawiciele i młodzież z 12 szkół. W etapie wojewódzkim udział wzięło 36 uczniów, którzy wcześniej uzyskali czołowe miejsca w etapach szkolnych. Podczas finału wojewódzkiego uczestnicy wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat rozwoju normalizacji i jej znaczenia w życiu codziennym wygłoszonego przez przedstawiciela PKN – dr inż. Zygmunta Niechodę.
Nasza szkoła reprezentowana była przez trzy uczennice klasy II B. Elżbieta Łysiak zajęła  II miejsce, Paulina Młynarska –III miejsce, zaś wyróżnienie – Katarzyna Bury.
Młodzież do konkursu przygotowywała Beata Trzyna.
Celem konkursu było:
-zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, praktyce zawodowej oraz w osiąganiu sukcesu ekonomicznego,
-zapoznanie uczniów z podstawowymi zagadnieniami o normalizacji,
-rozpowszechnianie wiedzy normalizacyjnej (zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej),
-uświadamianie, że to konsument jest ostatecznym beneficjentem normalizacji, bo między innymi dzięki niej życie staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.

     

30 marca 2016
Eliminacje gminne OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

30 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie rozegrane zostały gminne eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 3 grup: szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej. W imieniu organizatorów eliminacji - Zarządu Miejskiego Ochotniczej Straży Pożarnej, Zarządu Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Liceum Ogólnokształcącego im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie - uczestników rywalizacji i ich opiekunów powitali: Leonard Prokop, Edmund Trawka ,Artur Szczutek oraz Kazimierz Żak. Przewodniczący jury-Artur Szczutek przedstawił skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem turnieju: Leonard Prokop-sekretarz, Edmund Trawka –członek, Ewa Hadam- członek .Krótkie przypomnienie zasad regulaminowych poprzedziło rozdanie testów eliminacyjnych. Po części pisemnej komisja przeprowadziła dogrywkę, gdyż kilku reprezentantów w kategorii gimnazjów oraz szkoły podstawowej zdobyło identyczną liczbę punktów.
Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się zdobywcy I miejsc:
Liceum Gmina Wiejska: Karol Lignowski -  Liceum Ogólnokształcące im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
Liceum Gmina Miejska: Robert Zelwach  - Liceum Ogólnokształcące im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
Gimnazjum Gmina Wiejska: Marta Majewska  - ZS Łubno
Gimnazjum Gmina Miejska: Anna Marszałek  - ZS Dynów
Szkoła Podstawowa Gmina Wiejska: Kamila Sokolik  - ZS Pawłokoma
II miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych  zajęli: Dominika Nowak -  LO Dynów, Karol Piejko -  LO Dynów, Joanna Kiełbasa -  ZS Łubno, Karolina Wrona  - ZS Harta, Jakub Hyjek -  ZS Dynów 
Na miejscach III uplasowali się : Zuzanna Stochmal -  ZS Harta, Izabela Wrotniak -  ZS Pawłokoma, Filip Malinowski  - ZS Dynów .
Zwycięzcy, a także zdobywcy miejsc drugich i trzecich otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały  przez Zarząd Miejski Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie,  Burmistrza Miasta Dynowa - Zygmunta Frańczaka, Ochotniczą Straż Pożarną Dynów Przedmieście, Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej- Kazimierza Żaka oraz Przewodniczącą Rady Miasta Dynowa -Ewę Hadam.
Dziękujemy wszystkim rywalizującym w turnieju, sponsorom oraz organizatorom. Uczestnikom etapu powiatowego życzymy sukcesów!
Ewa Hadam

      
23 marca 2016
I miejsce dla Dominika Bachurskiego w V edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.

W dniu 9 marca 2016r. w budynku Polskiego Radia Rzeszów odbyło się przesłuchanie finalistów etapu szkolnego V edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania. I miejsce w konkursie zajął Dominik Bachurski uczeń klasy III b. Zwycięzcy gratulujemy. Opiekę nad uczniem sprawowała p. M. Wandas – Wasieńko.       

21 marca 2016
Konkurs Ekonomiczny „WIRTUALNY MENEDŻER 3”

Miło mi poinformować, że do Konkursu „WIRTUALNY MENEDŻER 4” zakwalifikował się zespół uczniów naszego liceum:Wiktor Tworzydło, Rafał Bielec, Bartłomiej  Hadam– uczniowie klasy 1a, ich opiekunem jest p. Joanna Krajcarska.
Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne to symulator biznesowy.Jest to wyrafinowany program komputerowy, który naśladuje konkurencyjny, ciągle zmieniający się rynek. W odróżnieniu od nauki tradycyjnej, opartej na podręcznikach teoretycznych, ćwiczenie symulacyjne umożliwia uczniom czy menedżerom naukę i zdobywanie doświadczenia poprzez podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych.
Fundacja „Na rzecz nauki i edukacji- TALENTY” wraz Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Narodowym Bankiem Polskim organizuje konkurs zarządzania firmą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.
Zespół uczniów będzie podejmował decyzje  przez Internet dotyczące prowadzenia firmy przez okres od 01 kwietnia do 30 maja br. – 9 rund.
Na podstawie wyników, zostaną wyłonione zwycięskie zespoły, które zmierzą się w rundzie finałowej w Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mieszczącym się w Kielnarowej/k Rzeszowa.
Do wygrania są nowoczesne tablety, czytniki e-booków i odtwarzacze mp4.
Trzymajmy kciuki za naszych uczniów i życzmy im POWODZENIA!!!      


18 marca 2016
X miejsce w finale V Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

W V Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, której finał odbył się 19 marca 2016 r. w Białymstoku, uczestniczyło 511 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 349 uczniów z 30 szkół, a do testu przystąpiło 293 uczniów.
W I części Finału walczyło 58 uczniów z 12 szkół, a do części II zakwalifikowało się 20 uczniów, którzy odpowiadali przed Komisją i publicznością na wylosowane pytania.
Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń , Dominik Pabiański, został finalistą olimpiady i zajął X miejsce. Wśród finalistów reprezentujących naszą szkołę byli również Paulina Młynarska i Elżbieta Łysiak z klasy II B
Organizatorami Olimpiady byli m. in.:
prof. Barbara Kudrycka – europoseł, WUP w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Państwowa Inspekcja Pracy, Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji CKU, Honorowy Patronat sprawowali:
- Pani Maria Koc, wicemarszałek Senatu RP,
- Pani prof. dr hab. Barbara Kudrycka – poseł do Parlamentu Europejskiego,
- Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- Wojewoda Podlaski,
- Podlaski Kurator Oświaty,
- Marszałek Województwa Podlaskiego,
- Prezydent Miasta Białegostoku,
Uczniów przygotowała Pani mgr Beata Trzyna
Gratulujemy


17 marca 2016
Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki - etap okręgowy- wyniki

W etapie okręgowym Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki wzięło udział około 300 osób z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Elżbieta Łysiak (2b) i Anna Martowicz (1b). Elżbieta Łysiak znalazła się na 95 miejscu, zaś Anna Martowicz na 160 w klasyfikacji ogólnopolskiej. Serdecznie dziękujemy uczennicom za udział i mamy nadzieje, że w przyszłym roku będą finalistkami tej olimpiady.


17 marca 2016
I miejsce w powiecie w piłce nożnej dziewcząt

W czwartek 17 marca 2016 roku w naszej  szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej  dziewczyn.  Drużyna piłkarek  po zaciętej walce i zwycięstwie we wszystkich meczach zajęła I miejsce w powiecie. Gratulujemy dziewczynom i dziękujemy za poświęcenie i walkę. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.


16 marca 2016
Gimnazjalny Konkurs z Języka Angielskiego

Czekamy na relację ........

 


16 marca 2016
Gimnazjalny Konkurs z Języka Niemieckiego

16 marca 2016 po raz kolejny odbył się Gimnazjalny Konkurs z Języka Niemieckiego  „Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Niemcy”
W tym roku konkurs ten przybrał inną formę niż dotychczas, a mianowicie gimnazjaliści zmierzyli się z testem dotyczącym znajomości kultury, geografii, historii i polityki Niemiec. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z okolicznych gimnazjów. Po ocenieniu prac młodzieży  jury przyznało nagrody dla:
I miejsce- Magdalena Renkas (Nozdrzec)
II miejsce – Weronika Kryczyk (Bachórz)
III miejsce – Julia Kaszycka (Bachórz)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział, zaś ich opiekunom za przygotowanie młodzieży do tego konkursu.


9 marca 2016
Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

W dniu 9 marca 2016 roku w Auli naszego Liceum przeprowadzony został Etap Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Udział zgłosiły następujące szkoły: LO w Błażowej, Zespół Szkół w Sokołowie, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, uczniowie naszego Liceum, LO Tyczyn oraz ZSTW w Trzcianie. Ogólnie wszystkich uczestników było 33, którzy pod opieką swoich opiekunów przybyli do naszej szkoły. Podczas konkursu, uczniowie mieli okazję zmierzyć się z następującymi zadaniami: rozumieniem ze słuchu, rozumieniem tekstu czytanego, transformacją zdań z zachowaniem znaczenia zdania wyjściowego, oraz elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, który został przygotowany z myślą o nich. Laureatami konkursu zostali: 1. Krzysztof Gudyka uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, 2.Gabriela Nowak uczennica LO w Błażowej 3. Zuzanna Sobkowicz – uczennica naszego Liceum Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy zwycięstwa. Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele naszego Liceum.


8 marca 2016
XIII Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego

9 marca  w naszej szkole odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Języków Obcych. Organizatorem XIII Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego była  Grupa Samokształceniowa Nauczycieli Języka Niemieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego, który ufundował także nagrody rzeczowe dla wyróżnionych uczniów. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do samodzielnej, systematycznej pracy i zainteresowanie uczniów kulturą obszaru niemieckojęzycznego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, a także wykorzystanie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zdobytej na innych przedmiotach (język polski, historia, geografia), kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
W etapie powiatowym wzięło udział 21 uczniów  z Liceum Ogólnokształcącego  w Tyczynie, Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie oraz Zespołu  Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie.
Miło nam poinformować, że w tym roku podobnie  jak w pozostałych edycjach nasi uczniowie znaleźli się w czołówce i zajęli trzy pierwsze miejsca.
I miejsce- Jana Osiadły (II C)
II miejsce- Damian Pielak (III B)
III miejsce – Ewelina Fara (III D)
Podane osoby otrzymały dyplomy laureatów za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w XIII Powiatowym Konkursie z Języka Niemieckiego oraz nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu konkursu uczniowie oraz ich nauczyciele udali się na poczęstunek, przy którym mogli podzielić się wrażeniami z konkursu.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały: Ewa Hadam, Beata Trzyna, Monika Rząsa.


9 marca 2016
Internetowy Konkurs Matematyczny

8 uczniów naszego liceum wzięło udział w przeprowadzonym drogą internetową konkursie Maks matematyczny. Maks Matematyczny jest zupełnie nową koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe. Zadaniem konkursowym uczestnika konkursu jest samodzielne rozwiązywanie dwóch zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych, w dniu konkursu. Uczeniowie rozwiązują zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu. Czekamy na wyniki. Uczniami opiekowała się pani Joanna Krajcarska.


8 marca 2016
II miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno - Logicznego "Potyczki Logiczne".

Czekamy na relację ....


8 marca 2016
Konkurs o Rajskie Jabłko 2015 - Dzień Kobiet w LO

Czekamy na relację ....


2 marca 2016
OLIMPIADA WIEDZY O POLSKIM I EUROPEJSKIM RYNKU PRACY

2 marca 2016 odbył się w naszej szkole  II etap  Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.  W zmaganiach konkursowych wzięło 9 uczniów, natomiast do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowali się :
Adam Jakielaszek III D
Urszula Bury III D
Anna Dżuła III D
Dominik Bachurski II D
Elżbieta Łysiak II B
Paulina Młynarska II B
Krzysztof  Sosnowski I A
Finał olimpiady odbędzie się 18 marca 2016 roku na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów .
Opiekunem uczniów jest Beata Trzyna.


2 marca 2016
Etap szkolny do 13 Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego

W dniu 2 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny 13 Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego. Swój udział zgłosiło 30 uczniów z klas drugich i trzecich, a co jest ciekawostką, w tym konkursie wziął udział też jeden uczeń z klasy pierwszej. Uczniowie zmagali się z następującymi zadaniami: słuchaniem ze zrozumieniem, rozumieniem tekstu czytanego, rozpoznawaniem struktur leksykalno-gramatycznych, uzupełnianiem tekstu poprzez wpisywanie brakującego wyrazu, oraz z parafrazą zdań przy zachowaniu identycznej treści jak w zdaniu wyjściowym . Zadań wszystkich było 7, punktów do zdobycia 28, a na rozwiązanie testu przeznaczony był czas 45 minut. Z grupy trzydziestu uczniów zmagających się z testem wyłonione zostały następujące osoby: Lidia Głowacz 23p. Zuzanna Sobkowicz 25p. Jana Osiadły 23p. Rafał Bielec 22p. Amelia Myćka 19p. Damian Pielak 19p. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w następnym etapie, który odbędzie się 9 marca. Uczniowie ci będą mieli zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych i będą walczyć o miejsca na podium i cenne nagrody wśród uczestników z innych szkół z powiatu. Nad prawidłowym przebiegiem etapu szkolnego czuwali nauczyciele języka angielskiego z naszego Liceum.


29 lutego 2016
Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki - etap okręgowy
29 lutego 2016 w Liceum Ogólnokształcącym  im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie odbył się etap okręgowy Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Naszą szkołę reprezentowały Elżbieta Łysiak (2b) i Anna Martowicz (1b). Uczennice w tym etapie zmierzyły się z testem zawierającym pytania z zakresu kultury, historii i geografii kontynentu afrykańskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego etapu. Do olimpiady przygotowywała uczennice pani Monika Rząsa.

Kreatywne ferie dla gimnazjalistów 16-17 luty 2016 w LODynów


8 lutego 2016
Regulaminy konkursów językowych

Regulamin XIII Powiatowego Konkursu Języków Obcych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego w roku szkolnym 2015/2016: pobierz.

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" dla uczniów szkół gimnazjalnych: pobierz

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych: pobierz


2 lutego 2016
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego- Deutschfreund- edycja XIV- Wyniki

18 listopada 2015 w naszej szkole odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego  Konkursu Języka Niemieckiego- Deutschfreund. Miło nam poinformować, że nasza uczennica Jana Osiadły (II C) otrzymała dyplom za uzyskanie wysokiego wyniku, bowiem zdobyła 28 miejsce w kraju i 3 miejsce w województwie Podkarpackim. Serdecznie gratulujemy Janie i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie: Monika Rząsa, Ewa Hadam i Beata Trzyna


2 lutego 2016
Podziękowania za wolontariat

25 listopada w Urzędzie Miasta w Dynowie miało miejsce spotkanie podsumowujące XV edycję Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka. W tym roku  po raz pierwszy akcja ta odbyła się w rejonie Dynowa. Wolontariusze, którymi były  m.in. nauczycielki naszej szkoły, panie: Monika Rząsa, Joanna Krajcarska oraz Ewelina Krasnopolska, w ramach podziękowania za trud włożony w prace w wolontariacie i propagowanie wartości mądrej pomocy otrzymały z rąk pana burmistrza Zygmunta Frańczaka pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy Paniom, pamiętając, że warto pomagać, bo dobro zawsze powraca!


25 stycznia 2016
Zabawa karnawałowa

Tradycją karnawału są zabawy noworoczne. Taka odbyła się w naszej szkole w poniedziałek 25 stycznia dzięki panu Dyrektorowi i Rodzicom, którzy zadbali o miłą, bezpieczną atmosferę, dobrą muzykę i smaczny poczęstunek. Zabawa miała charakter balu przebierańców. Najciekawsze, wymagające dużego wkładu pracy stroje karnawałowe, zostały ocenione przez „świtę diabelską” naszych profesorek, przedstawicieli rodziców i uczniów. Nagrody pieniężne dla zwycięzców ufundowane były przez Radę Rodziców, Dyrektora, panią Wicedyrektor, Radę Pedagogiczną i Samorząd Uczniowski. W kategorii przebranie klas- zwyciężyła klasa III D, trzy równorzędne II miejsca zajęły klasy III A, III B, III C. W kategorii pary- I miejsce zdobyli: Aleksandra Drelinkiewicz i Tomasz Zawora, II miejsce: Aleksandra Błotnicka i Elżbieta Łysiak, III miejsce: Karolina Domin i Dominik Bachurski. Wyróżnienie otrzymali : Marcin Żurawski, Karolina Nowak i Kamila Kwaśniak. W kategorii przebranie indywidualne- I miejsce otrzymał Patryk Lubiński (mumia), II miejsce Zuzanna Sobkowicz (gejsza), Dorota Siwarska (hinduska), III miejsce Justyna Socha (Jack Sparrow), Kinga Kucel (tygrysek). Wyróżnienie Marcin Konopka przebrany za profesorkę Sarnicką. Wszystkie stroje były pomysłowe, kreatywne i bardzo oryginalne. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku więcej osób wystąpi w przebraniu i będzie się dobrze bawić. Tegoroczną zabawę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Po balu młodzież bezpiecznie wróciła do domu wynajętym przez szkołę autokarem.


23 stycznia 2016
„Miło szaleć, kiedy czas po temu…” - studniówka 2015

I szaleliśmy na balu studniówkowym do białego rana. Maturzyści z czterech klas wraz z osobami towarzyszącymi bawili się w sobotę 23 stycznia w pięknie przystrojonej hali sportowej naszej szkoły. Bal przygotowano na blisko 250 osób. Imprezę rozpoczął pan dyrektor Kazimierz Żak, po czym uczniowie: Kinga Kucel i Dominik Bachurski wprowadzili zebranych w zabawowy nastrój krótką rodzajową scenką. Przedstawiciele klas trzecich podziękowali rodzicom, panu dyrektorowi, pani wicedyrektor oraz wychowawczyniom: pani Katarzynie Kłyż, pani Marii Kuszek, pani Elżbiecie Klaczak- Łach, pani Katarzynie Grot  za wsparcie i pomoc w przygotowaniu studniówki. Później przyszedł czas na tradycyjnego poloneza. Wszyscy mocno się stresowali, ale się udało. Było pięknie i dostojnie. Dziewczyny w ślicznych kreacjach, chłopcy w garniturach i muszkach wyglądali jak z katalogu mody. Teraz dopiero rozpoczęła się zabawa na całego. Można było odetchnąć i oddać się rytmom mniej wymagającym rygoru i dyscypliny. Do tańca przygrywał zespół ILUZER, a  nogi same rwały się na parkiet. W przerwach królowała belgijka, którą tańczyliśmy do upadłego. Firma Biesiada serwowała pyszne dania, ciasta, desery i inne rarytasy. Zabawa była przednia! O świcie, zadowoleni i miło zmęczeni wracaliśmy do domów.


17 stycznia 2016
Brązowa bombka i nagroda publiczności dla naszego zespołu w XIX Konkursie Kolęd i Pastorałek

16 stycznia odbył się w auli naszego liceum XIX Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez MOK w Dynowie oraz naszą szkołę.
W przeglądzie wzięli udział uczniowie gimnazjów oraz szkół średnich, rywalizując w dwóch kategoriach: zespołów i solistów. Nagrodami w konkursie były tradycyjnie złote, srebrne i brązowe bombki.
Nasi uczniowie zdobyli 3 nagrody:

  • w kategorii solistów srebrną bombkę otrzymał Bartosz Tereszczak
  • w kategorii zespołów brązowa bombka przypadła zespołowi wokalno – instrumentalnemu „PULP FICTION”
  • nagroda publiczności i piękna maskotkę otrzymał również nasz zespół szkolny, który wygrał plebiscyt zdecydowaną większością głosów.

Gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunom: T. Tereszakowi, E. Hadam, E. Klaczak – Łach.


15 stycznia 2016
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej

15 stycznia  odbył się w naszej szkole  I etap  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej.
 Konkurs organizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Sokołowie Młp. 
Celem konkursu jest zwiększenie świadomości znaczenia normalizacji w życiu codziennym, praktyce zawodowej oraz w osiąganiu sukcesu ekonomicznego. Istotnym aspektem jest również rozpowszechnianie wiedzy normalizacyjnej (zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej) oraz uświadamianie, że to konsument jest ostatecznym beneficjentem normalizacji, bo między innymi dzięki niej życie staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.
Do konkursu przystąpiło 12 uczniów naszej szkoły. 

Wyniki konkursu:

I miejsce -  Elżbieta Łysiak z klasy II B
II miejsce – Katarzyna  Bury z klasy II B

III  miejsce- Paulina Młynarska z klasy II B

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim . Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Beta Trzyna.


14 stycznia 2016
Gala Konkursu Bożonarodzeniowego

 W dniu 14 stycznia 2016 roku odbyła się w auli naszego liceum gala rozdania nagród
w VIII Międzyszkolnym Konkursie Bożonarodzeniowym „Radosne święta – twórcze święta”.
Uroczystość rozpoczęła się pięknym programem słowno – muzycznym w wykonaniu szkolnego zespołu artystycznego. Następnie zabrała głos przedstawicielka jurorów pani Grażyna Paździorny gratulując opiekunom, młodzieży i uczniom biorącym udział w tegorocznym konkursie wysokiego poziomu prac. Po tym krótkim wystąpieniu organizatorzy przystąpili do rozdania nagród laureatom oraz podziękowań dla szkół za przygotowanie młodzieży.
Tradycyjnie podczas gali odbyła się loteria fantowa oraz poczęstunek dla wszystkich gości. Uroczystość ta nie odbyłaby się gdyby nie panie Elżbieta Klaczak – Łach, Katarzyna Kłyż,  Monika Wandas – Wasieńko, Joanna Duda oraz katecheta ks. Mariusz Mul.

Organizatorzy konkursu pragną gorąco podziękować sponsorom nagród:     
- Dyrektorowi Liceum panu Kazimierzowi Żakowi
- Samorządowi Uczniowskiemu
- panu Wojciechowi Szarudze  
- państwu Marii i Wojciechowi Radoniom
- pani Halinie Banaś
- pani Lucynie Roman
- pani Ewie Budnik
- panu Łukaszowi Gudyce


13 stycznia 2016
Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

W dniu 13 I 2016 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.
Ideą  Olimpiady  jest pogłębianie przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiadomości i umiejętności niezbędnych dla zrozumienia mechanizmu funkcjonowania polskiego i europejskiego rynku pracy.
Do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się 2 marca, zakwalifikowało się 11uczniów: Piątkowska Amelia, Dżuła Anna, Bielec Joanna, Jakielaszek Adam, Pabiański Dominik, Łysiak Elżbieta, Sosnowski Krzysztof, Pantoła Damian, Młynarska Paulina, Brzuch Żaneta, Wróbel Weronika.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Do olimpiady młodzież przygotowywała pani Beata Trzyna.


13 stycznia 2016
Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń

13 stycznia 2016 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu spotkali się przedstawiciele 37 szkół ponadgimnazjalnych, by uczestniczyć w etapie diecezjalnym 26. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń. Do drugiego etapu awansowało 67 uczniów z 37 szkół. Nasze LO w Dynowie reprezentowali Damian Pielak 3b i Marek Pudysz 3a. Zmagania konkursowe były na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że o pierwszym miejscu decydowała dogrywka (pierwszy raz w historii, na tym etapie). Wśród osób wyróżnionych znalazł się Damian Pielak zajmując wysokie 6 miejsce, które zagwarantowało Mu zdobycie indeksu na KUL w Lublinie. Opiekunem podczas konkursu był ks. Mariusz Mul.


13 stycznia 2016
Zapraszamy


11 stycznia 2016
Wyniki VIII Konkursu Bożonarodzeniowego

wyniki - kategoria plastyczna
wyniki - kategoria literacka
wyniki - kategoria fotograficzn
a


11 stycznia 2016
Etap szkolny XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W dniu 11.01.2016 r. odbył się etap szkolny XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, do którego przystąpiło 21 uczniów z klas I, II i III. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 3 uczestników, którzy uzyskali co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi z testu. 
1. Elżbieta Gałajda II B
2. Aleksandra Błotnicka II B
3. Paweł Ryś II B
Wielkość prezentowanych żabek , wskazuje na zajęte miejsce. Pozostali uczniowie, mimo iż nie zakwalifikowali się do następnego etapu, uzyskali bardzo dobre wyniki. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie. 
Opiekun: Kuszek Maria 


21 grudnia 2015
Wigilia szkolna

W dniu 21 grudnia po lekcjach odbyła się w stołówce naszej szkoły tradycyjna kolacja wigilijna. Wzięli w niej udział nauczyciele, pracownicy, przedstawiciele młodzieży oraz zaproszeni na tę  okazję emeryci  pani Anastazja Kiełbasa, pani Teresa Gerula, pani Maria Radoń, pani Maria Prokop. Na pięknie przystrojonych stołach zapłonęło przyniesione przez harcerzy światełko betlejemskie, a uroczystość uświetnili nasi „etatowi”  kolędnicy. Nie zabrakło śpiewu kolęd przy wtórze instrumentów muzycznych. Na wigilijnym stole znalazł się tradycyjny barszcz z uszkami, pierogi, rybka, ciasto, owoce i inne smakołyki. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie prosto z serca płynące życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. W to wyjątkowe popołudnie wszyscy byliśmy razem, stanowiąc jedną wielką szkolną rodzinę. Całą uroczystość przygotował  Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski, z paniami: Ewą Hadam i Elżbietą Klaczak- Łach.


21 grudnia 2015
Udział młodzieży w miejskiej wigilii.

Zgodnie z coroczną tradycją w poniedziałek  21 grudnia 2015  roku przy Szopce na Rynku w Dynowie odbyło się przedświąteczne  wigilijne spotkanie, którego organizatorem była Rada Miasta Dynowa, Przewodnicząca Rady Miasta Dynowa, Burmistrz Miasta oraz liczni sponsorzy i darczyńcy.  Wokół szopki ustawiony został wigilijny stół, bogaty w tradycyjne świąteczne potrawy. Przybył św. Mikołaj, harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju oraz świąteczne życzenia dla wszystkich zakładów pracy, instytucji, szkół i domów mieszkańców naszego miasta. Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych. Nasi uczniowie zaprezentowali się zebranej publiczności śpiewając i grając na cześć Narodzonego Chrystusa. Opiekunem młodzieży podczas  miejskiej wigilii była pani Ewa Hadam.


15 grudnia 2015
II miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców

W dniu 15 grudnia 2015 roku w hali sportowej w Błażowej odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna po zaciętej walce wywalczyła II miejsce. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej piłki. Szkołę w zawodach reprezentowali: Karol Karnas, Kamil Spólnik, Łukasz Demczak, Patryk Lubiński, Marek Chrobak, Jakub Sowa, Jakub Piskorek, Kamil Fara, Mateusz Gajewski, Bartosz Czernik, Patryk Bieda, Norbert Naumowicz. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


15 grudnia 2015
Spektal profilaktyczny teatru z Krakowa

15 grudnia w auli naszej szkoły przed uczniami wszystkich klas prezentował się Edukacyjno- Profilaktyczny  Teatr dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” ze sztuką „Bella”. Spektakl ukierunkowany był na przeciwdziałanie agresji i przemocy a także cyberprzemocy. Widowisko ukazało nam wielką prawdę. A mianowicie, że najczęstszą przyczyną, przez którą młody człowiek staje się agresorem jest brak zainteresowań, nieasertywna postawa życiowa, błędne przekonanie, że w dzisiejszych czasach takie właśnie zachowanie jest właściwe. Pośród przyczyn takiego stanu rzeczy m.in. pojawia się nuda. Dlatego, aby powstrzymać narastanie agresji, nienawiści i nietolerancji warto zorganizować czas wolny młodzieży. Pokazać, że poza lekcjami można zajmować się sportem czy kulturą.  Bella- główna bohaterka spektaklu jest typową przedstawicielką wystrojonych, wypielęgnowanych nastolatek, uważającą, że jej się wszystko należy, żądającą od rodziców coraz więcej i więcej. Wykazuje postawę roszczeniową, nie licząc się z innymi, w zamian nie dając z siebie nic – opuszcza lekcje, nie przygotowuje się na zajęcia, nie czyta lektur.  Jednocześnie drwi z mniej zamożnych, mniej zadbanych koleżanek wyśmiewając je na portalu społecznościowym i powodując wykluczenie z grupy. Jedną z ofiar jest Aga. Jest grzeczna i układna, dobrze się uczy, bierze udział w inscenizacji „Balladyny”. Podczas spotkania Agi z polonistką w sprawie przedstawienia, dziewczyna wyjawia, że doznaje nieprzyjemności ze strony Belli. Nauczycielka postanawia działać. Ostatecznie Bella postanawia się zmienić. Aga przyjmuje przeprosiny, a Bella otrzymuje rolę w „Balladynie”.


14 grudnia 2015
Spotkanie z podróżnikiem, członkiem grupy Trzask, panem Grzegorzem Chachurą.

14 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny spotkać się z naszym zaprzyjaźnionym podróżnikiem, członkiem grupy Trzask, panem Grzegorzem Chachurą.  Tym razem opowiadał nam o wyprawie do Meksyku. Świetna opowieść uzupełniana  była fantastycznymi zdjęciami z podróży. Razem z panem Grzegorzem odwiedziliśmy wielkie i głośne miasto Meksyk, niezwykłe Muzeum Mumii, zmierzyliśmy największe drzewo świata i sprawdziliśmy jak ostra jest meksykańska papryka.  Spotkanie było  bardzo interesujące. Uczniowie odebrali je jako nietypową lekcję historii i kultury.


14 grudnia 2015
Historyczny sukces  w tenisie stołowym dziewczyn.

W poniedziałek 14 grudnia 2015 roku drużyna naszych tenisistek stołowych w składzie: Monika Antosiak, Aleksandra Staszczak i rezerwowa Marcelina Barszczak  zajęła VI miejsce w finale wojewódzkim tenisa stołowego dziewczyn. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.


12-13 grudnia 2015
Finał XV edycji Szlachetnej Paczki – 13 i 14 grudnia 2015

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja polegająca na „mądrej” pomocy osobom borykającym się z problemami finansowymi, zdrowotnymi, społecznymi. W tym roku akcja ta po raz pierwszy objęła  także nasze miasteczko oraz jego okolice. W pracę wolontariuszy zaangażowały się  nauczycielki uczące w naszej szkole (J. Krajcarska, M. Rząsa, E. Krasnopolska) oraz cała masa naszych absolwentów oraz uczniów.
12 i 13 grudnia 2015 odbył się finał XV edycji Szlachetnej Paczki podczas którego kilkanaście rodzin z naszego rejonu otrzymało pomoc rzeczową od ludzi, którym los innych nie jest obojętny.
Dobro dane Światu wraca zawsze ze zdwojoną siłą, trzeba tylko cierpliwie poczekać. 


9 grudnia 2015
Finał wojewódzki w badmintonie

W dniu 9 grudnia 2015 roku w hali ZS nr 2 w Nowej Dębie odbył się w ramach szkolnej „Licealiady” Finał Wojewódzki w badmintonie drużynowym. Dziewczęta w składzie: Andżelika Czajkowska i Monika Antosiak zajęły VII miejsce, chłopcy w składzie: Piotr Front, Kamil Spławiński, Jakub Sowa wywalczyli IV miejsce. Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom, dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej lotki. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.

Komunikat końcowy zawodów w badmintonie:

http://szs.rzeszow.pl/wyniki-rywalizacji-sportowej/licealiada/licealiada-badminton-gry druzynowe,art1133/


8 grudnia 2015
I miejsce w powiecie w piłce siatkowej dziewczyn

Dnia  08.12.2015 roku w sali gimnastycznej  w Kamieniu odbyła się powiatowa Licealiada w piłce siatkowej dziewczyn. Wzięło w niej udział sześć drużyn dziewczyn. Po rozegraniu meczy w grupach, półfinałów, meczy o trzecie miejsce i finału, zwycięska okazała się drużyna naszych siatkarek. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach rejonowych. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.


7 grudnia 2015
Wizyta św. Mikołaja

Zgodnie z tradycją 6 grudnia do grzecznych dzieci…i tych trochę mniej grzecznych przychodzi  św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W tym roku również zawitał do kilkunastu domów w naszej okolicy. Swoją wizytę rozpoczął od Zespołu Szkół Nr 4 w Pawłokomie, gdzie z niecierpliwością oczekiwali go uczniowie nauczania zintegrowanego. W piątkowy i sobotni  wieczór odwiedził zaś kilkanaście domów w Dynowie i pobliskich miejscowościach. Nasi nauczyciele i ich dzieci zasłużyli również na prezenty od św. Mikołaja   i piękny uśmiech Aniołka, który mu towarzyszył. W tym roku  św. Mikołaj odwiedził   J. Dudę, M. Chomę, M.  Rząsę, Z. Tesznara, M.  Jurasińskiego, E. Hadam. Swoją wizytę w naszym miasteczku zakończył w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 2 w Dynowie.
Mamy nadzieję, że wizyty św. Mikołaja  w szkołach, jak i w domach dostarczyły zarówno dzieciom, jak i dorosłym sporo pozytywnych wrażeń i na długo pozostaną w pamięci. Opiekę nad św. Mikołajem i Aniołkami  pełniły p. M. Rząsa, p. J. Krajcarska i p. J.Duda.


3 grudnia 2015
I MIEJSCE KAROLINY CHROMIAK W KONKURSIE PLASTYCZNYM „JESTEM OK- NIE PALĘ!”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, w ramach kampanii Światowego Dnia Bez Tytoniu, zorganizowało już po raz X Konkurs  Plastyczny  na plakat pod hasłem „Jestem OK ! – nie palę” dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego. Konkurs ten od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, wychowawców i pedagogów. Daje możliwość skutecznego i aktywnego mobilizowania młodzieży na rzecz zdrowia. Odbywa się pod honorowym patronatem Wicestarosty Rzeszowskiego. W tym roku uczennica klasy III c naszego liceum Karolina Chromiak  zdobyła w nim I miejsce. Gratulujemy kolejnego już sukcesu naszej koleżance. Opiekę nad uczennicą sprawowała p. Katarzyna Kłyż


2 grudnia 2015
Unihokej chłopców - V miejsce w rejonie

W środę 2 grudnia 2015 roku w Kamieniu odbyły się zawody sportowe w unihokeju chłopców , w których drużyna naszego Liceum zajęła V miejsce w rejonie. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.

 


1 grudnia 2015
Zapraszamy do udziału w VIII Konkursie Bożonarodzeniowym


30 listopada 2015
Udział w XXV Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej

30 listopada 2015 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się regionalne eliminacje XXV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Mottem tegorocznej edycji konkursu są słowa: „Strofy Duchem Świętym wspomożone”. W rzeszowskich eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół średnich i dorośli z powiatów. Naszą szkołę reprezentowali:
Celestyna Blama (Ic)
Anna Bober (Ic)
Dominik Bachurski (IIIb)
Robert Zelwach (IIIb)
Opiekunem młodzieży podczas konkursu był ksiądz Mariusz Mul, a z uczniami pracowały panie polonistki.


30 listopada 2015
Wyróżnienie w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o AIDS”

W dniu 23 listopada 2015 roku w Podkarpackim Państwowym Wojewódzkim Inspektoracie Sanitarnym w Rzeszowie odbyło się podsumowanie XI Wojewódzkiego  Konkursu Plastycznego  „Porozmawiajmy o AIDS”. Spośród 312 prac, które napłynęły z 81 szkół województwa podkarpackiego komisja wyłoniła zwycięzców, autorów najlepszych plakatów. Wśród nagrodzonych  wyróżnieniem znalazła się praca Karoliny Chromiak z klasy III c. Rozdanie nagród odbędzie się 7 grudnia w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Gratulujemy Karolinie dużego sukcesu. Opiekę nad uczennicą sprawowała pani Katarzyna Kłyż.


30 listopada 2015
XIV Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

30 listopada 2015 w naszej szkole odbył się etap szkolny XIV Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.
Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury.
3 uczennice klas I i II zmierzyło się z testem składającym się z 50 pytań zamkniętych dotyczących kultury, historii i religii na kontynencie afrykańskim. Do następnego etapu zakwalifikowały się uczennice:
Elżbeta Łysiak (II B)
Anna Martowicz ( IB)
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy równie dobrych wyników w kolejnym etapie olimpiady, który odbędzie się 29.lutego 2016. Do olimpiady przygotowywała młodzież  pani Monika Rząsa.


27 listopada 2015
"Słońce, wiatr, biomasa, woda, Podkarpaciu energii doda"

16 listopada 2015 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Podkarpackiej Agencji Energetycznej w Rzeszowie odbyło się szkolenie pod nazwą "Słońce, wiatr, biomasa, woda, Podkarpaciu energii doda" i jednocześnie I etap kampanii szkoleniowej, w której udział wzięły cztery uczennice klasy II B: Aleksandra Błotnicka, Joanna Kędzierska, Daria Chruścicka i Elżbieta Gałajda. Po zakończonym szkoleniu przeprowadzano test podsumowujący zdobytą wiedzę, na podstawie którego wyłoniono najlepszych uczestników. Wszystkie nasze uczennice zostały zakwalifikowane do Finału Wojewódzkiego, który odbył się 27 listopada 2015 r. w Rzeszowie. Uczestniczyło w nim 100 uczniów z 25 różnych szkół średnich województwa podkarpackiego, którzy rozwiązywali test składający się z 40 pytań wielokrotnego wyboru, wielocząstkowych i o dużym stopniu trudności. Nasze uczennice uplasowały się w czołówce-najwyższy uzyskany wynik przez laureatkę tego konkursu to 31 punktów, natomiast uzyskane wyniki naszych uczennic kształtowały się od 26-24 punktów 
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i ciekawymi upominkami proekologicznymi.


26 listopada 2015
I miejsce w Powiecie Rzeszowskim w rozgrywkach Licealiady w roku szkolnym 2014/2015

26 listopada 2015 roku  w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla szkół Powiatu Rzeszowskiego za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2014/2015. W rozgrywkach Licealiady w Powiecie Rzeszowskim po raz dziewiąty I miejsce zajęło nasze dynowskie Liceum. Na ręce pana Dyrektora Kazimierza Żaka złożono puchar wraz z dyplomem - symboliczna nagroda za całoroczny wysiłek sportowy uczniów. Wyróżnienie za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym  otrzymała nauczycielka wychowania fizycznego pani Katarzyna Grot. Szczególne podziękowania składamy naszym uczniom, bo to dzięki nim odnosimy tak wielkie sukcesy.


26 listopada 2015
Góra grosza

Przełom listopada i grudnia jest dla nas czasem niezwykłym. W tym okresie w wielu szkołach i przedszkolach odbywa się wielkie usypywanie Góry Grosza. Nasze liceum już po raz kolejny przyłączyło się do tej akcji. Niejeden z uczniów usypuje Górę Grosza , niejeden z nauczycieli mocno zachęca do zbiórki pieniędzy na szczytny cel. Od lat pozostaje on niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. Za przeprowadzenie akcji w naszym liceum odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski, a jej koordynatorem  jest p. Elżbieta Klaczak- Łach.


25 listopada 2015
Dyskotetka andrzejkowa - przekazanie władzy

25.11.2015r. o godz. 18:00 w naszej szkole rozpoczęła się dyskoteka andrzejkowa, podczas której odbyło się przekazanie władzy nowemu samorządowi uczniowskiemu. Uroczystość ta była prowadzona przez opiekunkę samorządu- panią Elżbietę Klaczak- Łach.
Uczniowie, którzy zakończyli prowadzenie swoich funkcji, w ramach podziękowania za pracę na rzecz szkoły otrzymali maskotki. Szczególnie pożegnany został dotychczasowy przewodniczący- Adam Jakielaszek. Nie tylko otrzymał on największą maskotkę, ale i pióro ze specjalną dedykacją od dyrektora szkoły. Także z tej okazji prof. Maciej Jurasiński napisał wiersz, który osobiście przeczytał.
Po tych uroczystościach przyszedł czas na powitanie nowego samorządu na czele z przewodniczącym- Robertem Dudą i jego zastępcą- Dominikiem Pabiańskim. Adam Jakielaszek mianował ich na swoich następców przy użyciu symbolicznego berła. Na końcu odbyło się przedstawienie pozostałych członków SU, po czym wszyscy uczniowie wrócili do zabawy.


24,25,26 listopada 2015
Próbne matury

Jak co roku o tej porze maturzyści naszego liceum zdają próbną maturę organizowaną przez Wydawnictwo Operon i Gazetę Wyborczą.  Uczniowie mierzą się z arkuszami z  języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego tj. języka angielskiego lub języka niemieckiego.
Jest to doskonały sprawdzian nie tylko wiedzy uczniów, ale też odporności na stres. Pytania zaskoczyły, a typy uczniowskie się nie sprawdziły. Podczas egzaminu z języka polskiego uczniowie mieli do napisania rozprawkę pt. "Rozum - siła człowieka czy źródło pychy prowadzącej do klęski?" Musieli  przy tym przeanalizować "Antygonę" Sofoklesa. Matematyka też okazała się być” twardym do zgryzienia orzechem”. Podczas egzaminu z języka angielskiego maturzyści mieli między innymi napisać o spotkaniu ze sławną osobą. Mamy nadzieję, że wyniki tych próbnych matur będą satysfakcjonujące zarówno dla trzecioklasistów jak i ich nauczycieli.


25 listopada 2015
Odwiedziny w Domu Pogodnej Starości  im. Św. Brata Alberta w Dynowie

 W dniu 25 listopada, uzdolniona artystycznie młodzież naszego liceum wraz z opiekunkami panią Elżbietą Klaczak-Łach i  panią Katarzyną Kłyż, udała się do Domu Pogodnej Starości  im. Św. Brata Alberta w Dynowie, by  zaprezentować jego mieszkańcom program z okazji Dnia Niepodległości. Występ bardzo się podobał, a młodzież nagradzana była gromkimi brawami. Niejednemu pensjonariuszowi kręciła się łza w oku, gdy słyszał patriotyczne pieśni i okolicznościowe wiersze. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć tylu wzruszeń. Dziękujemy za miłe przyjęcie i umożliwienie pokazania się przed tak zacną widownią.


20 listopada 2015
Awans do finału wojewódzkie w tenisie stołowym dziewczyn, chłopcy na III miejscu.

 Dnia 20 listopada 2015 roku w Nowej Sarzynie odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym dziewczyn i chłopców. Drużyna naszych dziewczyn w składzie: Monika Antosiak, Aleksandra Staszczak i Marcelina Barszczak zajęła II miejsce w rejonie, uzyskując tym samym pierwszy raz w historii szkoły awans do finału wojewódzkiego.
Drużyn chłopców w składzie: Piotr Front, Adam Sawczak i Patryk Baran zajęła  bardzo wysokie
III miejsce w rejonie. Opiekunem drużyn była pani Katarzyna Grot

.


18 listopada 2015
Sukces naszych uczniów na XXIII Dynowskim Konkursie Recytatorskim

 „ Wrzosowo mi, czyli jesienny leksykon uczuć”- pod tym hasłem odbywał się 19 listopada XXIII Dynowski Konkurs Recytatorski organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie, w ramach IX Dynowskiej Jesieni Teatralnej. Nasi uczniowie, jak co roku, w tym wydarzeniu wzięli udział i znowu udało im się zająć wysokie miejsca. Dominik Bachurski zachwycił jurorów swoją interpretacją wiersza „Colloquium niedzielne na ulicy” Tuwima i zajął I miejsce. Dominikowi nie ustępowała Laura Kilon, która również znalazła się na I miejscu, wywalczonym recytacją wiersza „Listek”.  Elżbieta Łysiak w roli Uwiedzionej i Elżbieta Gałajda prezentująca tekst o trzech jesieniach, zajęły miejsce III .  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.  Do sukcesu uczniów przyczyniły się przygotowujące ich do konkursu panie polonistki: Katarzyna Kłyż, Elżbieta Klaczak-Łach i Joanna Duda.


18 listopada 2015
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego- Deutschfreund- edycja XIV

18 listopada 2015 w naszej szkole odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. 
Konkurs Deutschfreund powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Jest dedykowany również  nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
W naszej szkole do tego konkursu przystąpiło 11 uczniów klas II i III. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie : E. Hadam, B. Trzyna, M. Rząsa


17 listopada 2015
Etap szkolny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej

„Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” to hasło XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej organizowanej przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej w Łowiczu. Pozytywnie na spotkanie z wspaniałym Wychowawcą i tematyką Jego nauczania odpowiedziało 15 uczniów naszej szkoły. 17 listopada przyjęli zaproszenie Wielkiego Papieża, by swoim udziałem w Olimpiadzie ubogacić przygotowania Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Postać Świętego jest im bliska, stąd też z wielkim zapałem podjęli się przeanalizowania Jego nauki. Dwie osoby z najwyższą liczbą punktów, będą reprezentować nasze Liceum w etapie diecezjalnym.
Uczniów przygotował i Olimpiadę przeprowadził ks. Mariusz Mul.


17 listopada 2015
Wyniki wyborów

Wyniki wyborów do samorządu szkolnego w roku szkolnym 2015/2016:

1. Robert Duda - 58
2. Dominik Pabiański - 55
3. Kamil Spławiński - 52
4. Jakub Piskorek - 61
5. Elżbieta Łysiak - 22
6. Bartłomiej Hadam - 19
7. Cezary Cielecki - 7
8. Gabriela Waśko - 7
9. Sylwia Goleniowskia - 4
10. Zuzanna Tochowicz - 4
11. Melania Dżuła - 4
12. Magdalena Gładysz - 3
13. Karolina Kołt - 2
Nieważne - 6
Zgodnie z regulaminem SU przewodniczącym lub wieceprzewodniczącym szkoły zaostaje osoba, która w ubiegłym roku szkolnym uzyskała średnią ocen co najmniej 4,00 oraz co najmniej zachowanie bardzo dobre)
Gratulujemy zwycięzcom. Frekwencja:
1a - 90,47%
1b - 96,15%
1c - 97,27%
2a - 100,00%
2b - 87,50%
2c - 80,00%
2d - 82,75%
3a - 91,30%
3b - 88,88%
3c - 86,36%
3d - 90,90%
Grono Pedagogiczne 0 91,66%


16 listopada 2015
Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy prawniczej o Prawach i Wolnościach Obywatelskich>

16 grudnia w naszym liceum odbył się II etap Olimpiady o Prawach i Wolnościach Obywatelskich, przeprowadzony przez warszawską Uczelnię Łazarskiego.  Wzięli w nim udział uczniowie klasy II d – Natalia Hadam i Dominik Pabiański, którzy musieli uzupełnić test, składający się z 50 pytań.  Uczniów przygotowywała pani Joanna Duda.


16 listopada 2015
Awanas do Finału Wojewódzkiego w badmintona dziewcząt

W dniu 16 listopada 2015 roku w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu odbył się półfinał wojewódzki „Licealiady” w badmintonie dziewcząt. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowały Monika Antosiak i Andżelika Czajkowska. W rywalizacji wzięło udział 10 szkół: trzy z Przemyśla, dwie z Dynowa, dwie z Lubaczowa, po jednej z Jarosławia, Oleszyc i Dubiecka. Dziewczęta po trzech zwycięstwach i jednej porażce w grupie awansowały z II miejsca do półfinału w którym to pokonały drużynę z Lubaczowa. W finale dziewczęta zmierzyły się ze zdecydowanym faworytem turnieju drużyną I LO Przemyśl, ulegając mu 0:3. Zajęcie II miejsca dało jednak naszej drużynie upragniony awans do Finału Wojewódzkiego. Gratulujemy zawodniczkom i dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej lotki oraz życzymy powodzenia w finałowym etapie rozgrywek. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.
Wyniki meczów:

Faza grupowa:

LO Dynów - ZS Oleszyce               3:1
LO Dynów - II LO Przemyśl          3:0
LO Dynów - I LO Przemyśl           0:3
LO Dynów - ZS Lubaczów             3:0

Półfinał:

LO Dynów - LO Lubaczów            3:0

Finał:

LO Dynów - I LO Przemyśl           0:3



14 listopada 2015
Półmetek klas drugich

W naszej szkole szkolną tradycją są nie tylko studniówki. Uczniowie klas drugich organizują także tzw. półmetki. W tym roku drugoklasiści uczestniczyli w zabawie półmetkowej w dniu 14 listopada, a odbyła się ona w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły. Każdy zadbał o elegancki strój, a piękna oprawa sali i dobra muzyka uatrakcyjniły zabawę naszych uczniów.
Odtańczono wiele wspólnych tańców, ale najdłużej trwał taniec belgijski, który cieszył się wielką popularnością nie tylko drugoklasistów, ale ich wychowawców (I. Sarnickiej, M. Rząsy, E. Krasnopolskiej, J. Krajcarskiej). Czas spędzony w miłym gronie upłynął bardzo szybko! Z pewnością każdy z nas półmetek uważa za udany. Mamy nadzieję, że równie dobrze będziemy bawić się na studniówce w przyszłym roku!
Serdecznie dziękujemy rodzicom za świetną organizację tej ważnej dla społeczności szkolnej imprezy.


13 listopada 2015
II miejsce w piłce ręcznej chłopców

W dniu 13 listopada 2015 roku w hali sportowej w Miłocinie odbył się finał powiatowej „Licealiady” w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna po dużych emocjach i zaciętej walce wywalczyła bardzo wysokie II miejsce. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy za poświęcenie i walkę do ostatniej piłki. Szkolę w zawodach reprezentowali: Karol Karnas, Mikołaj Mryczko, Wiktor Tworzydło, Bartosz Czernik, Bartłomiej Hadam, Łukasz Demczak, Kamil Spólnik, Kamil Fara, Adam Jakielaszek, Adrian Tymowicz, Karol Marszałek, Jakub Piskorek, Robert Duda, Marcin Radoń. Opiekunem piłkarzy ręcznych był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

Wyniki grupowe naszej drużyny:

LO Dynów – SLO Głogów Młp.         11:4
LO Dynów – ZS Kamień                     13:7
LO Dynów – ZSTW Trzciana              11:6

Półfinał:

LO Dynów – ZSZ Dynów                    7:4

Finał:

LO Dynów – LO Błażowa                   4:5

Klasyfikacja końcowa:

    • LO Błażowa
    • LO Dynów
    • SLO Głogów Młp.
    • ZSZ Dynów
    • ZSTW Trzciana
    • ZS Kamień
    • ZS Sokołów Młp.


11 listopada 2015
Dynów jedną śpiewającą rodziną

W dniu 11 listopada już po raz kolejny, tym razem hala LO im. KEN w Dynowie zapełniła się zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Dynowa, aby kontynuować tradycję patriotycznego śpiewania.
Przybyłych licznie gości powitali gospodarze oraz inicjatorzy uroczystości dyrektor LO im. KEN pan Kazimierz Żak, prezes Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’ pani Krystyna Dżuła oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury pani Aneta Pepaś.
Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów LO im. KEN w Dynowie, którzy następnie zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panią Elżbietę Klaczak-Łach, panią Katarzyną Kłyż, Joannę Dudę oraz Tomasza Tereszaka.
Kolejnym punktem programu był kujawiak w wykonaniu amatorskiego zespołu tanecznego prowadzonego przez panią Elżbietę Klaczak-Łach.
Uroczystość uświetniły swym występem przedszkolaki pod opieką pani Marii Dudziak oraz Marty Dżuły  oraz uczniowie szkoły muzycznej przygotowani przez pana Kamila Łukasiewicza.
Nad przebiegiem całej części artystycznej czuwała pani Grażyna Malawska.
Po części artystycznej uczestnicy uroczystości mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.
Punktem kulminacyjnym uroczystości był wspólny śpiew patriotycznych pieśni .
Wszyscy uczestnicy od najmłodszych do najstarszych,  w nastrojowej scenerii, śpiewali ,,Rotę’’ , ,,Pierwszą brygadę’’ oraz wiele innych patriotycznych pieśni.
Po zakończeniu uroczystości pani Krystyna Dżuła podziękowała panu dyrektorowi Kazimierzowi Żakowi, artystom oraz wszystkim uczestnikom za liczne przybycie oraz wyraziła przekonanie, iż tradycja spotkań z okazji Święta Niepodległości będzie kontynuowana.
Uroczystość okazała się wielkim sukcesem o czym może świadczyć frekwencja  (około 300 osób).


11 listopada 2015
Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w naszym liceum

Uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. św. Wawrzyńca, którą odprawił ks. Dziekan Stanisław Janusz. W wygłoszonej homilii nawiązał do wartości patriotyzmu, zachowania dziedzictwa narodowego oraz okazywania wdzięczności za wolną Polskę. Po zakończeniu mszy wszyscy uczestnicy obchodów udali się do hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie na uroczystą Sesję Rady Miasta. W uroczystościach  uczestniczyli: władze miasta - Burmistrza Miasta Zygmunt Frańczak, Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Hadam, Radni Powiatowi – Krzysztof Kędzierski, Aleksander Stochmal, Jan Sieńko, Radni Rady Miasta Dynowa, Ks. dziekan Stanisław Janusz, Dyrektorzy Szkół, Prezesi Organizacji i Stowarzyszeń, poczty sztandarowe dynowskich instytucji, organizacji i szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.
Motywem przewodnim programu artystycznego przygotowanego przez młodzież liceum pod opieką pań: Elżbiety Klaczak- Łach, Katarzyny Kłyż, Joanny Dudy oraz p. Tomasza Tereszaka była wolność, którą stale trzeba zdobywać , nie można jej tylko posiadać. Wiersze niosły przesłanie, że wolność to tyle, ilu nas zginęło, i tyle, ilu nas dziś żyje. Referat okolicznościowy mający swoją cykliczność w ukazywaniu wydarzeń historycznych tamtych dni wygłosił p. Mariusz Choma. historyk, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie.
Na uroczystość złożyło sie także wręczenie aktu nadania tytułu „Zasłużony dla Miasta Dynowa” Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Dynowa Panu Andrzejowi Stankiewiczowi. Uhonorowania dokonali wspólnie Burmistrz Miasta Dynowa i Przewodnicząca Rady Miasta. Listy gratulacyjne złożyli: dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie p. Kazimierz Żak,  członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dynowa oraz dyrektor ZSZ w Dynowie p. Halina Cygan w asyście Prezesa Stowarzyszenia Miłośników ZSZ im. Kardynała Wyszyńskiego w Dynowie. Wiersz okolicznościowy stworzył p.Maciej Jurasiński- historyk, członek Towarzystwa Przyjaciół Dynowa.
O architektach polskiej wolności mówił p. Burmistrz- Zygmunt Frańczak.
W dalszej części swojego przemówienia zawarł aspekt dążenia przez naród do odzyskania wolności oraz wskazał na mądre i świadome korzystanie ze zdobytej wolności przez cały naród. Podziękował również wszystkim, którzy zaangażowali się w to święto przez udekorowanie domów i instytucji flagami, organizację i udział w obchodach tego święta. Z tej okazji złożył wszystkim mieszkańcom gminy życzenia pomyślności i satysfakcji z życia w wolnym kraju. Akademię zakończył koncert Orkiestry Dętej a wykonane przez nich pieśni patriotyczne podkreślały podniosły nastrój uroczystości. Wszystkim, którzy przyczynili sie do uświetniania obchodów naszego narodowego święta składamy serdeczne podziękowania.


10 listopada 2015
Wybory do samorządu szkolnego

Już 17 listopada (wtorek) odbędą się wybory do samorządu szkolnego. Oto kandydaci:

1a - Bartłomiej Hadam

1b - Melania Dżuła, Karolina Kołt

1c - Kamil Spławiński

2a - Sylwia Goleniowska, Cezary Cielecki, Robert Duda, Zuzanna Tochowicz

2b - Magdalena Gładysz, Elżbieta Łysiak

2c - Jakub Piskorek

2d - Gabriela Waśko, Dominik Pabiański

Zachęcamy całą społeczność szkoły do udziału w głosowaniu.


10 listopada 2015
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

„Wolność, to jest tyle, ilu nas poległo i wolność to jest tyle, ilu nas dziś żyje”
Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole przebiegały bardzo uroczyście. We wtorek, 10 listopada, odbył się  apel dla uczniów, nauczycieli i pracowników liceum, poprzedzony pogadanką pana Mariusza Chomy na temat współcześnie pojmowanego patriotyzmu. W słowno – wokalno- instrumentalnym wystąpieniu młodzież przypomniała, czym jest wolność i jak należy o nią dbać w dzisiejszych czasach. Piękne teksty i przywołane pieśni wprowadziły zebranych w bardzo podniosły, nostalgiczny nastrój, a całości dopełnił Polonez w wykonaniu szkolnego zespołu tanecznego.
Nad przygotowaniem tego pięknego, patriotycznego widowiska czuwały panie Klżbieta Klaczak- Łach, Katarzyna Kłyż i współpracujący z naszą szkołą pan Tomasz Tereszak. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w programie oraz wszystkim tym, którzy pracowali przy scenografii, dźwięku i w inny sposób przyczynili się do obchodów Święta Niepodległości w tym dniu.


9 listopada 2015
X edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego

16 uczniów naszego liceum wzięło udział w X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR na poziomie Senior. Został on przeprowadzony w sali komputerowej a test odbył się on-line. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie. Opiekunem uczniów i odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była pani Joanna Krajcarska.


9 listopada 2015
I Etap Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy prawniczej o Prawach i Wolnościach Obywatelskich

09 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego etapu olimpiady organizowanej przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie, pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Uczestnicy przygotowując się do niej, rozwijali praktyczną wiedzę o społeczeństwie i zasadach prawnych oraz budzili w sobie postawy świadomości i kompetencji obywatelskich.
Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z 50 pytań, dotyczących wiedzy z zakresu prawa, instytucji, konstytucji itp.  Do następnego etapu zakwalifikowali się:
Natalia Hadam  - klasa IId oraz Dominik Pabiański – klasa IId.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy równie dobrych wyników w kolejnym etapie olimpiady, który odbędzie się 16 grudnia 2015. Do olimpiady przygotowywała młodzież  
pani Joanna Duda.


6 listopada 2015
V edycja Leśnego Dyktanda

Przy żubrze jucha wrze”- tak brzmiał tytuł dyktanda, z którym 6 listopada, zmierzyli się w Zespole Szkół  Zawodowych w Dynowie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Dynowa i okolic. Patronat honorowy nad konkursem objął  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Pan Bogusław Famielec. Uczniowie , jak co roku, mieli do napisania dyktando o treści przyrodniczo-leśnej.  Dyktando oprócz najeżenia trudnymi wyrazami ,niosło z sobą treści dydaktyczne, związane z leśnictwem, ochroną przyrody oraz zwyczajami zwierząt. Uczniowie musieli zmierzyć się z rozśpiewaną dzierzbą, czy żerującym w leżaninie modrzewiowej drzewożerkiem jednożernym. Zadanie wcale nie było łatwe, a konkurencja mocna. Spośród 53 uczestników komisja oceniająca wyłoniła laureatów, czyli tych, którzy wykazali się niemal bezbłędną znajomością zasad ortograficznych i dużym wyczuciem polonistycznym. W kategorii szkół średnich nasi uczniowie ustąpili tylko pierwszego miejsca, zajmując kolejno:
II miejsce- Damian Pielak
III miejsce- Diana Popowczak
Wyróżnienie- Nikola Mędzela
Wyróżnienie – Elżbieta Łysiak.
Bartłomiej Chromiak i Sylwia Gałka otarli się o wyróżnienia.
Gratulujemy dużego sukcesu nagrodzonym uczniom i paniom polonistkom Elżbiecie Klaczak-Łach, Katarzynie Kłyż i Joannie Dudzie.


6 listopada 2015
Akcja "Śniadanie daje moc" w naszym liceum

6 listopada punktualnie o godzinie 9:45 uczniowie naszej szkoły zasiedli  do bardzo nietypowej lekcji zdrowego odżywiania w ramach akcji „Śniadanie daje moc”. Zamiast tradycyjnych zeszytów i piórników, na stołach znalazły się składniki do przygotowania zdrowych śniadaniowych potraw, owoce, warzywa i zdrowe napoje. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji, połączonej w tym roku z biciem  rekordu Guinnessa, jest Partnerstwo dla Zdrowia. Mamy nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu przyczyni się do większej świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz  zmiany złych nawyków żywieniowych, a jednocześnie pozwoli ustanowić nowy rekord.


4 listopada 2015
I miejsce drużynowo dla chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym

Dnia  4 listopada 2015 roku w Sokołowie Młp. odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Drużyna naszych dziewcząt w składzie: Monika Antosiak, Aleksandra Staszczak i Marcelina Barszczak zajęła I miejsce . Również reprezentacja chłopców w składzie: Piotr Front, Adam Sawczak i Patryk Baran zajęła także I miejsce. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Nowej Sarzynie. Opiekunem drużyn była pani Katarzyna Grot.


1 listopada 2015
Kwesta na cmentarzu w Dynowie

„Często dar jest niewiel­ki, ale sku­tek z niego ogromny”
Seneka Młodszy

Jak co roku, tak i tym razem na dynowskim cmentarzu młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami kwestowała na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta oraz Towarzystwa Przyjaciół Dynowa, które od lat zebrane datki przeznacza na renowację zabytkowych nagrobków. Kwestujących zaskoczyła piękna pogoda, na co zwracali uwagę nie tylko odwiedzający groby, lecz także osoby, które włączyły się do akcji. Wolontariusze nie szczędzili gardeł i mocno potrząsali puszkami mając nadzieję, że ofiarodawców nie zabraknie. Na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dynowa udało się w ciągu dwóch dni zebrać ponad 5000 zł, co jest dużym sukcesem. Dziękujemy wszystkim kwestującym i darczyńcom.


29 października 2015
Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt - I miejsce

W dniu 29 października 2015 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięło udział pięć szkół. Nasza drużyna po odniesieniu czterech zwycięstw i zajęciu I miejsca, wywalczyła sobie awans do finału rejonowego. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Szkołę w zawodach reprezentowały: Dominika Kocyło, Angela Rzepka, Aleksandra Skubisz, Jolanta Hadam, Anna Dżuła, Aleksandra Durakowska, Maria Dżuła, Klaudia Potoczna, Jolanta Niziołek, Gabriela Dziaczyńska, Natalia Świst, Kinga Kucel, Melania Dżuła. Opiekunem drużyny był p. Bogdan Peszek.
Wyniki naszej drużyny:
LO Dynów - ZS Kamień                 6 : 1
LO Dynów - ZSZ Dynów               10: 2
LO Dynów - ZS Tyczyn                16: 1
LO Dynów - ZSTW Trzciana        14: 2

Końcowa klasyfikacja:

    • LO Dynów
    • ZS Kamień
    • ZSZ Dynów
    • ZS Tyczyn
    • ZSTW Trzciana


27 października 2015
Ratuj życie - żyj bezpiecznie - zbiórka krwi w naszym liceum

27 października 2015.r. społeczność Liceum Ogólnokształcącego im Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, strażacy oraz mieszkańcy Dynowa przystąpili do akcji oddawania krwi obsługiwanej przez zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Pomysłodawcą oraz organizatorem tego wydarzenia był prezes SHDK RP  Klub Honorowych dawców Krwi " Nadzieja " działający przy OSP w Harcie- druh Jacek Stochmal. Była to już IX zbiórka krwi pod egidą tego klubu. Przedsięwzięcie zostało poprzedzone zgłoszeniem szkoły jako miejsca poboru oraz prelekcją przeprowadzoną przez pana Zdzisława Wójcika - Prezesa Klubu HDK PCK "Płomyk". Wśród pierwszych ochotników byli strażacy oraz mieszkańcy naszego miasta. Uczniowie czekali niestrudzenie na swoją kolej, jak na gospodarzy obiektu przystało. Dla nich wszystkich bez wyjątku była to pierwsza przygoda z honorowym krwiodawstwem. Do akcji mogli przystąpić tylko pełnoletni przedstawiciele klas trzecich. Nie wszyscy chętni spełniali ściśle określone warunki. Spośród 43 wypełniających formularz rejestracyjny zakwalifikowano 38 dawców. Swoją obecnością i zapałem do oddawania krwi młodzież udowodniła dojrzałość i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Na pochwałę zasługują także strażacy oraz mieszkańcy, którzy poświęcili cząstkę siebie oraz czas, by dołączyć do grona ofiarodawców. Tego dnia udało sie zebrać 17 l i 100 ml krwi. Wszystkim, którym nieobce są słowa R. Tagore: "Spałem i śniłem, że życie jest radością, ocknąłem się i zrozumiałem, że życie jest służbą, zacząłem służyć i przekonałem się, że służba jest radością", serdecznie dziękujemy.


27 października 2015
Wyjście na cmentarz

„Złote chwile w strumieniu życia przemykają mimo nas, a my widzimy tylko piasek.
Przybywają do nas anioły, a my dowiadujemy się o nich, kiedy odeszły…”
R.W. Emerson.

Pielęgnowanie pamięci o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Szczególnie młodym ludziom trzeba o tym przypominać, gdyż w dobie powszechnego braku autorytetów, a także odwróconej piramidy wartości, często o tym zapominają. Młodzież naszego Liceum pamięta o zmarłych, odwiedza dynowski cmentarz, porządkując groby i paląc znicze na mogiłach byłych nauczycieli.  W tym roku podjęliśmy te działania wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dynowa. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy III d/b i Ia wraz z opiekunami p. Elżbietą Klaczak- Łach,
p. Katarzyną Kłyż, p. Iwoną Sarnicką i p. Maciejem Jurasińskim uczcili pamięć  śp. ks. Franciszka Błotnickiego,  śp. ks. Aleksandra Moskwy, śp. Ks. Jana Śmietany, śp. Kingi Moysy, śp. Władysława Pankiewicza, śp. Józefa Skubisza, śp. Stanisława Górniaka, śp. Jana Kucabińskiego, śp. Janiny Jurasińskiej, śp. Jacka Batora. Pani Elżbieta Klaczak- Łach przedstawiła młodzieży sylwetki zmarłych nauczycieli oraz ich zasługi dla Liceum i środowiska lokalnego. W zadumie, skupieniu i cichych słowach modlitwy uczniowie oddali hołd zmarłym.


26 października 2015
Jak zostać honorowym krwiodawcą ?

26 października 2015 r. z uczniami klas II i III Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie spotkał się Zdzisław Wójcik prezes klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu. Wymienieni wraz z nauczycielami wysłuchali pogadanki na temat dawstwa krwi, organów i szpiku.
Celem prelekcji było przygotowanie uczniów do udziału w przyszłych, uwzględniając wiek słuchaczy, otwartych akcjach honorowego krwiodawstwa. Warto wspomnieć, że najbliższa, a zarazem pierwsza taka akcja, obsługiwana przez  ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, została zaplanowana na 27 października br. Wygłoszenie pogadanki możliwe było dzięki zaproszeniu prelegenta przez dyrektora szkoły  Kazimierza Żaka.
"Pan Zdzisław opowiedział nam m.in. o tym, kto może być dawcą krwi, a kto nie, o tym jak wygląda droga dawcy, dlaczego krew jest tak bardzo potrzebna oraz jakie powinniśmy nosić zawsze przy sobie dokumenty. Zaznaczył, że honorowym dawcą krwi może zostać m.in. osoba, która ukończyła 18 rok życia, jest zdrowa, waży nie mniej niż 50 kg" - mówi Ewa Hadam -  zastępca dyrektora, obecna podczas spotkania z uczniami. Kontynuując podkreśla: "Wspomniał również o przywilejach: każdy krwiodawca m.in. może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań (oznaczenie grupy krwi, morfologii i badań wirusologicznych), zwolnienie z pracy/szkoły w dniu oddania krwi, zwolnienie na czas okresowego badania lekarskiego dawcy krwi, jeżeli nie zostanie zakwalifikowany do oddania krwi, ekwiwalent kaloryczny o równowartości 4500 kcal (9 czekolad), legitymację Honorowego Dawcy Krwi, odliczenie od dochodu w zeznaniu rocznym PIT, identyfikacyjną kartę grupy krwi (krewkartę) - możliwość uzyskania po drugiej donacji. Omówił temat dawstwa organów i szpiku". Następnie zauważa: "Prezes zaprezentował słuchaczom własne dokumenty: identyfikacyjną kartę grupy krwi (identyfikacja właściciela karty z dokumentem tożsamości), kartę I.C.E. oraz "Oświadczenie woli", a także szczegółowo omówił ich znaczenie. Przypomniał o słowach św. Jana Pawła II - "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Zaznaczył, że w 2013 r. obchodziliśmy 55 lat HDK PCK, a rok 2014 był rokiem jubileuszu 95-lecia PCK. Cytował także słowa św. MM Kolbego, kapłana i męczennika, patrona u Boga dla HDK we wszystkich diecezjach Polski: "Miarą wartości człowieka są jego czyny". Cieszy fakt, że 70 czystych druków "Oświadczenia woli", które przywiózł prelegent trafiło tuż po spotkaniu do rąk uczniów".
Prelegent, po przeprowadzeniu konkursu wiedzy na powyższe tematy, z radością przekazał młodzieży, m.in. ulotki, długopisy i kalendarzyki tematycznie nawiązujące do omawianych zagadnień. Przypomniał, że Światowy Dzień HDK, przypada corocznie 14 czerwca. Zapraszał też na przyszłoroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi do Częstochowy, Pielgrzymkę HDK i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a także na XV Podkarpacką Pielgrzymkę HDK PCK do Kalwarii Pacławskiej.
Jan Paweł II mówił: "Każdy przeszczep narządu ma swoje źródło w decyzji o wielkiej wartości etycznej: decyzji, aby bezinteresownie ofiarować część własnego ciała z myślą o zdrowiu i dobru drugiego człowieka".
Obecna cały czas na prelekcji pani Ewa Hadam stwierdza: "Na zakończenie pan Zdzisław zaprosił wszystkich na strony: www.pck.org.pl; www.poltransplant.org.pl; www.szpik.info; www.rckk.rzeszow.pl; www.dawcomwdarze.pl.
Prelegent dziękuje panu dyrektorowi za możliwość odbycia spotkania z młodzieżą, w którym brał udział również prezes klubu SHDK RP przy OSP  w  Harcie druh Jacek Stochmal. Wyraża także wdzięczność, za złożone podziękowanie za "profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie prelekcji oraz dzielenie się z młodzieżą wieloma przykładami, często z własnego życia”.
Warto również pamiętać o tych słowach Jana Pawła II: "Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata”.
Spotkanie z pełnymi entuzjazmu i chęci działania młodymi ludźmi sprawiło wielką  radość obu stronom. Ufam, że ta wspaniała młodzież, inspirowana piękną postawą nauczycieli, będzie nadal prężnie działała dla dobra drugiego człowieka.


22 października 2015
Zawody powiatowe w szachach drużynowych

W dniu 22 października 2015 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, odbyły się drużynowe zawody szachowe w ramach Licealiady, na szczeblu powiatu.
W turnieju uczestniczyły 4 – osobowe drużyny z następujących szkół: Zespołu Szkół  w Tyczynie,  Zespołu Szkół  w Sokołowie,  Zespołu Szkół       Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie,      Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcącego        w Dynowie. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Makarska (kl. IIa),  Tomasz Zawora (kl. IIIa), Szymon Pałys (kl IIIa) i Bartłomiej  Kociuba (kl. IIa).
Zespoły rozegrały 5 rund  systemem każdy z każdym. W wyniku tych gier ostateczna kolejność przedstawia się następująco:

I  miejsce   -  ZS Sokołów        (7 pkt)
II  miejcse   -  ZSZ Dynów        (5pkt)
III miejsce   -  ZSTW Trzciana  (3 pkt)
IV miejsce   -  LO Dynów          (3 pkt)
V  miejsce    -  ZS Tyczyn          (2 pkt)

Zespół z Sokołowa był zdecydowanie najlepszy i zasłużenie wygrał zawody, a pozostałe drużyny toczyły wyrównaną grę, o czym świadczy duża ilość remisów 2:2. Naszemu zespołowi  zabrakło tylko jednej wygranej partii do zajęcia 3 pozycji. W porównaniu do zeszłego roku bardzo mocno był widoczny brak Adrianny Lis, która była filarem zespołu.               
Trzy pierwsze zespoły otrzymały dyplomy, a ich gracze medale. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc uzyskały awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Leżajsku.
Zawody przeprowadził pan Zbigniew Tesznar, a pomocy w organizacji udzielili: pani Katarzyna Grot oraz dyrektor Kazimierz Żak .


21 października 2015
Turniej w piłce ręcznej dziewcząt

Czekamy na relację ...


13 października 2015
BUDA  2015 – CZYLI BELFERSKO- UCZNIOWSKI DOROBEK ARTYSTYCZNY

Impreza pod takim hasłem jest organizowana w LO w Dynowie w Dniu Edukacji Narodowej od wielu lat.  W tym roku przypadła ona 13 października. Tytuł brzmi bardzo ambitnie, ale chodzi przede wszystkim o to, aby się dobrze bawić ! Uczniowie- jak co roku- mieli za zadanie rozbawić publikę. Worek śmiechu ,,wykrzesał’’ i moc oklasków zebrał Kabaret Rudy 102 w składzie: Karol Piejko, Mateusz Chorążykiewicz, Robert Zelwach i Dominik Bachurski .To właśnie jego jury  pod przewodnictwem byłej Dyrektorki LO pani Marii Radoń nagrodziło Złotą Budą. W komisji zasiadły emerytowane nauczycielki : Teresa Gerula, Magdalena Gołąb, Anastazja Kiełbasa. Srebrna Buda- przypadła zespołowi, który przygotował przyśpiewki o nauczycielach przy akompaniamencie pianina i klarnetu (Anna Ostafińska, Jana Osiadły, Karolina Wasieńczak, Gabriela Cichocka, Karolina Wilgucka, Robert Duda-klasa I c i II c). Brązowa- trafiła w ręce uczniów o zacięciu aktorskim, przedstawili oni dwa najbardziej charakterystyczne typy uczniów : prymusów i olewusów(Alicja Makaryk, Estera Drewniak, Kuba Piskorek, Piotr Front i Kamil Spólnik z klasy II c ). Pozostali artyści otrzymali wyróżnienia. Zgodnie z tradycją wystąpili także nauczyciele i zebrali gromkie brawa za żart słowno-muzyczny pod hasłem ,, Została nam już tylko drożdżówka’’.
Wydarzeniem było pożegnanie przez społeczność szkolną papierowego dziennika, przygotowane przez uczennice z klas drugich(Olga Błotnicka , Jana Osiadły, Julia Makarska ), którego historyczny tekst przedstawiamy poniżej:
Na warcie zastygłe w smutku uczniowskie twarze
Płaczą klasy, ich łzy płyną przez
korytarze
Odbiera Cię nam czas zmian- strumień rzeki wartki
Jakże smutno szeleszczą porzucone
kartki!
Belfer- twój druh- płacze, byłeś jak
jego znamię
Nie splami cię już kawą, nie weźmie pod ramię …
Nie wyjmie cię nigdy z szafy, o stół nie walnie
Siejąc postrach- nie otworzy cię już triumfalnie…
To nieludzkie, aby u szczytu twej kariery
Pozbawiły cię życia podłe komputery!
I choć jego bilans wypada przecież na sześć,
To do wiecznego archiwum przyjdzie cię nam nieść.
Ból w sercu, jak cyrkiel ostry, że trudno go znieść!
Papierowy dzienniku- CHWAŁA TOBIE I CZEŚĆ!


8 października 2015
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

  Dnia 8.10.2015 roku odbyła się pielgrzymka maturzystów z naszej szkoły do Częstochowy. Uczniom towarzyszyli wychowawcy  poszczególnych klas: Katarzyna Kłyż, Maria Kuszek, Katarzyna Grot, Elżbieta Klaczak- Łach, a także ksiądz katecheta Mariusz Mul. Celem wycieczki było podziękowanie za otrzymane łaski a także prośba o błogosławieństwo podczas tegorocznej matury. Po porannej zbiórce o godz. 6 rano wyjechaliśmy w podróż. 
  Miejscem, które odwiedziliśmy jako pierwsze był Kraków. Tam udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a następnie do Centrum Jana Pawła II, gdzie mogliśmy dokładniej przyjrzeć się historii życia Papieża Polaka i zgłębić wiedzę dotyczącą Całunu Turyńskiego. Około godziny 12.00 wyruszyliśmy do Częstochowy, która była punktem docelowym naszej pielgrzymki. Po obiedzie i krótkim odpoczynku udaliśmy się na Jasną Górę. Swoją modlitwę rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową. Poszczególne stacje czytane były przez młodzież i nauczycieli. O 17.30 odbyła się Msza święta w intencji maturzystów z naszej szkoły, w której każdy uczestniczył w pełnym skupieniu. Po pięknym nabożeństwie wszyscy pogrążeni w refleksji i zadumie udali się w drogę powrotną. O godz. 24.00 wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni do Dynowa.
  Pielgrzymka na Jasną Górę była bez wątpienia bardzo ważnym przeżyciem dla każdego maturzysty. Chwila oddechu od codziennych, szkolnych spraw pozwoliła nam zastanowić się nad tym, co czeka nas w przyszłości, a także podziękować za wszystkie otrzymane łaski. Ten wyjazd pozostanie  z pewnością długo w pamięci …


2 października 2015
Dzień otwarty koszar w Jarosławiu

Na zaproszenie Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana oraz Dowódcy Granizonu Jarosław ppłk Dariusza Słoty 2 października br. odwiedziliśmy Jednostkę Wojskową oraz przyjrzeliśmy  się pracy żołnierzy z bliska. Największą atrakcję stanowił sprzęt wojskowy. Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko oglądać, ale także wsiąść do środka opancerzonych pojazdów i posłuchać ciekawych informacji o ich przeznaczeniu. Wszystkim gościom umożliwiono uczestnictwo w uroczystym apelu, podczas którego wręczano odznaczenia wyróżniającym się żołnierzom. Spotkanie uświetnił .koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Zwieńczeniem imprezy, która cieszyła się dużą popularnością, był piknik wojskowy


2 października 2015
Spotkanie z Piotrem Lubertowiczem

Broń się nie trać wiary to temat spotkania w Piotrem "Lupi" Lubertowiczem wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów. Spotkanie odbyło się w piątek w auli naszego liceum. Piotr Lubertowicz przeszedł bardzo wiele w swoim życiu i potrafił w doskonały sposób przekazać swoje doświadczenie publiczności. Podczas swojego występu mówił o skutkach nałogu. Mówił i śpiewał o tym jak nałóg niszczy to co dla człowieka jest najcenniejsze - rodzinę, pracę, wartości duchowe. Opowieści o pełnym negatywnych doznań w życiu przeplatne były rockowymi kompozycjami i dyskują młodzieży. Wysłuchanie historii pana Piotra pozwoliło zastanowić się nad jakością własnego życia i skłoniło słuchaczy do reflekscji nad tym co jest naprawdę ważne.


1 października 2015
Finał rejonowej „Licealiady” w lidze lekkoatletycznej

W dniu 1 października 2015 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie odbył się finał rejonowej „Licealiady” w lidze lekkoatletycznej. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: 100m., 400m., 800m., 1500m., 4x100m., pchnięcie kulą, skok w dal. Nasze dziewczęta w końcowej klasyfikacji drużynowej na 11 startujących szkół zajęły bardzo dobre 4 miejsce. Zdobyte 1002 punkty powinny dać awans drużynie do finału wojewódzkiego. Bardzo dobrze spisali się również chłopcy, którzy uzyskali 959 punktów zajmując 4 miejsce na 14 startujących szkół.  Gratulujemy wszystkim naszym uczniom startującym w zawodach. Opiekunami lekkoatletów byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.


28 września 2015
Dołącz do Drużyny SuperW – zostań wolontariuszem!

Co roku do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy – bohaterowie zmiany społecznej. Tworzą Drużynę SuperW, łączą biednych i bogatych.

W tym roku walczymy z biedą ze zdwojoną siłą – zapraszamy Cię do zostania wolontariuszem AKADEMII PRZYSZŁOŚCI lub SZLACHETNEJ PACZKI, co oznacza, że sam wybierasz rolę, w jakiej zmieniasz świat. Jako SuperW Akademii pomożesz dziecku przejść od porażki w szkole do sukcesu w życiu, a jako SuperW Paczki przekażesz impuls do zmiany potrzebującej rodzinie.

Aplikuj, jeśli:

  • masz w sobie chęć niesienia pomocy
  • chcesz się rozwijać i brać udział w szkoleniach
  • lubisz pracę na wysokich obrotach i kochasz wyzwania
  • chcesz dołączyć do prestiżowej Drużyny SuperW
  • masz ukończone 18 lat

Zadania wolontariusza Paczki:

  • spotkania z potrzebującymi rodzinami oraz pomoc tym, dla których jest ona realną szansą na zmianę
  • współpraca z darczyńcami
  • działania w drużynie wolontariuszy w celu poszukiwania darczyńców, organizacji magazynu  i transportu paczek itp.

Zadania wolontariusza Akademii:

  • spotkania z dzieckiem i pomaganie mu w pokonywaniu szkolnych trudności
  • współpraca z darczyńcami
  • działania w drużynie w celu organizacji wydarzeń dla dzieci, współpracy ze szkołami itp.

Co możesz zyskać:

  • realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość
  • radość z niesienia pomocy
  • szansę na sprawdzenie się w działaniu
  • rozwój cenionych kompetencji takich jak: komunikacja, praca w zespole, budowanie relacji, organizacja własnego czasu
  • udział w szkoleniach
  • nową paczkę przyjaciół i znajomych

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom.

Leć walczyć z biedą! Zgłoś się na: www.superw.pl


24 września 2015
Wieczorek zapoznawczy

W dniu 24 września 2015r.  w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się wieczorek zapoznawczy dla klas  pierwszych.  Impreza składała się z dwóch części:  prezentacji klas pierwszych i dyskoteki.  Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego  Adam Jakielaszek  przedstawił  nowe koleżanki  i kolegów z klas Ia, Ib i Ic  oraz ich wychowawców. Następnie pierwszoklasiści zadebiutowali na scenie szkolnej, prezentując swoje talenty artystyczne i  wokalne. Wykonane przez nich piosenki zostały bardzo ciepło przyjęte przez starszych kolegów i nauczycieli.  Po zakończeniu części oficjalnej, młodzież bawiła się na dyskotece, która trwała do godziny 22.00.  Impreza przebiegła spokojnie, nad bezpieczeństwem uczniów czuwali  nauczyciele  naszej szkoły. Zabawa była udana i przyczyniła się do integracji pierwszoklasistów ze społecznością szkolną.


22 września 2015
Spotkanie maturzystów

22 września młodzież klas trzecich  miała okazję spotkać się w auli naszego liceum z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Przyszli maturzyści zapoznali się z zasadami rekrutacji na tę uczelnię, kierunkami studiów oraz szeroką ofertą edukacyjną.  Było to pierwsze spotkanie tego typu w roku szkolnym 2015/2016 i na pewno nie ostatnie, gdyż szkoła jest otwarta na oferty innych uczelni. Dzięki temu trzecioklasiści mogą na miejscu porównać propozycje różnych szkół wyższych.


18 września 2015
Akcja "sprzątanie świata"

W dniu 18 września 2015 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji „Sprzątanie Świata”. W sprzątaniu uczestniczyły dziewczęta z klasy 1b i 2b wraz z nauczycielami wychowania fizycznego p. Katarzyną Grot i p. Adamem Żakiem. Sprzątaniem objęto również teren Parku Miejskiego w Dynowie przy ulicy Dworskiej.


16 września 2015
Wykłady z języka niemieckiego

Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego zorganizował 16.09.2015r. ciekawe wydarzenie naukowe. Uczniowie zainteresowani poszerzeniem wiedzy z języka niemieckiego oraz opiekunka p. Ewą Hadam wzięli udział w wykładzie profesora Gerda Antosa pt."Aktuelle Wörter und Wendungen machen im Deutschen Karierre.". Wykładowca Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle-Wittenberg koncentruje swoje zainteresowania badawcze na lingwistyce stosowanej, komunikacji w społeczeństwie opartym na wiedzy, lingwistyce tekstu i dialogu. Słuchacze mieli okazję poznać cały szereg neologizmów w języku niemieckim oraz  zaczerpnąć wiedzę o najnowszych kierunkach badań językoznawczych.


16 września 2015
Spotkanie organizacyjne dla rodziców

16 września 2015 o godzinie 15.30 rozpocznie się w auli naszego liceum spotkanie organizacyjne dla rodzciów uczniów z klas drugich i trzecich. Po spotkaniu z panem dyrektorem odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach. Serdecznie zachęcamy do przybycia.


15 września 2015
Spotkanie organizacyjne dla rodziców

15 września 2015 o godzinie 15.30 rozpocznie się w auli naszego liceum spotkanie organizacyjne dla rodzciów uczniów z klas pierwszych. Po spotkaniu z panem dyrektorem odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach. Gorąco zachęcamy do przybycia.


11 września 2015
Ognisko integracyjne pierwszoklasistów

11 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie pani pedagog Urszula Bukała Pilip oraz wychowawcy klas pierwszych p. Małgorzata Pelc-Chochrek, p. Zbigniew Tersznar , Beata Trzyna zorganizowali  imprezę w celu integracji klas pierwszych. 
Piękna pogoda, wspaniała atmosfera nad stawem u p. Wiesława Domina sprzyjała wspólnej zabawie.  Uczniowie wraz z opiekunami piekli na grillu kiełbasę oraz wspólnie uczestniczyli w grach i zabawach integrujących przede wszystkim zespoły klasowe.


7-8 września 2015
Kiermasz podręczników szkolnych

W dniach 7 - 8 września 2015 r. odbył się kolejny już kiermasz podręczników szkolnych. Umożliwił on  zakup brakujących podręczników a uczniom klas trzecich dodatkowych książek potrzebnych  w przygotowaniu do matury. Jak co roku kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.


4 września 2015
Cała Polska czyta "Lalkę" Bolesława Prusa

Pod tym hasłem już po raz czwarty Liceum Ogólnokształcące w Dynowie we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dynowa i Miejskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało w dniu 4września 2015 roku Narodowe Czytanie, tym razem pod patronatem pary prezydenckiej. Czytanie rozpoczęły dwie urocze artystki z przedszkolnej grupy Biedronek, które w towarzystwie uczennicy LO Katarzyny Kaszyckiej zaprezentowały okolicznościowy wierszyk. Otrzymały one gromkie brawa od publiczności, a od gospodarza uroczystości – dyrektora LO – słodkie upominki. Po nich na scenie szkolnej pojawił się, będący kiedyś jej ozdobą, a dziś występujący w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Mateusz Mikoś. Kolejny artysta dynowski – Daniel Maziarz przybył tym razem w towarzystwie swoich podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Dunowie i zaśpiewał balladę Jacka Kaczmarskiego „Lalka”. Nad sceną unosił się duch profesjonalizmu… Pozostali uczestnicy akcji nie absolutnie nie obniżyli poprzeczki! Fragmenty powieści Bolesława Prusa czytali kolejno: Sekretarz Gminy Dynów – pan Zygmunt Zimoń, szkolny behapowiec – pan Marian Szpiech, uczeń klasy III b – Bartłomiej Bardon i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dynowa – pan Andrzej Stankiewicz. Ponieważ w powieści „Lalka” jest także motyw życia jako wiecznego teatru, rzec można teatru lalek nakręcanych przez nie zawsze dobry los, szkolny zespół „Shadow” jeden ze swoich tańców poświęcił temu motywowi i zaprezentował go na scenie. Następnie wystąpił „czytelniczy kwartet” z LO w Dynowie – panie: Katarzyna Kłyż, Elżbieta Klaczak-Łach i Joanna Duda oraz pan Mariusz Choma słowami „Lalki” wypowiedzieli się na temat mężczyzn i kobiet, wywołując salwy śmiechu. Na koniec czytelniczą pałeczkę przejęli słuchacze dynowskiego Uniwersytetu Złotej Jesieni oraz członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, którzy przybyli pod fachowym przywództwem zasłużonej animatorki kultury pani Krystyny Dżuły. Stroje z epoki (…) i dobór odpowiednich fragmentów powieści oraz ich brawurowe wykonanie pozwalają stwierdzić, że cała impreza zakończyła się naprawdę mocnym akcentem!
Do przyszłorocznego Narodowego Czytania! Ciekawe, co też za rok zaproponuje nam para prezydencka?
Prowadzący imprezę - Maciej Jurasiński


1 września 2015
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek i młodzież rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016. Dyrektor szkoły, Kazimierz Żak powitał wszystkich nauczycieli i uczniów. Szczególne słowa otuchy skierował do pierwszoklasistów. Dyrektor zapewnił ich, że pracownicy, starsi koledzy i koleżanki będą służyli pomocą w sytuacjach trudnych i pomogą w klimatyzacji w naszej szkole. Maturzystom uświadomił, że w tym roku czeka ich matura, do której będą musieli się solidnie przygotowywać. Przypomniał wszystkim, że szkoła to obowiązki, nauka, ale także nowe przyjaźnie, które należy pielęgnować. W uroczystości, oprócz całej społeczności szkolnej, wzięła udział przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Rzeszowie Pani Katarzyna Surowiec oraz reprezentacja Rodziców.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele sukcesów, zadowolenia i wytrwałości.
ŻEGNAJCIE WAKACJE ! WITAJ SZKOŁO!


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015,2015/2016


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor
  
line decor
     
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl