line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności

7-9 czerwca 2017 Wycieczka klasy 1a i 1cd w Góry Świętokrzyskie
Czekamy na relację ....

2 czerwca 2017 
Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, dlatego już w nowym roku szkolnym 2017/2018 rusza nowy profil "sportowo- wojskowy", a więcej informacji pod linkiem :  http://www.radiovia.com.pl/…/6415,szkoly-tworza-profile-woj.

1 czerwca 2017 Wizyta w sejmie


Z okazji Dnia Dziecka nasze uczennice Anna Bober oraz Karolina Wilgucka (2c) uczestniczą w obradach Sejmu RP 
:) :) :).


1-2 czerwca 2017 wycieczka klasy 2b w Bieszczady
Czekamy na relację .....


30 maja 2017 I miejsce w powiatowym konkursie z fizyki


Ten tydzień przyniósł nam kolejny sukces, otóż 30 maja w Trzcianie uczennica klasy 1a Żaneta Sarnicka zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie z fizyki "Z fizyką za pan brat " . Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialne j z zakresu fizyki. Opiekunką Żanety była pani Iwona Sarnicka. Gratulujemy Żanecie i życzymy kolejnych sukcesów 
👍👍👍:)

29-31 maja 2017 wycieczka klasy 2a i 1b
👍:)

W dniach 29,30,31 maja klasy II a i I b udały się do Krakowa, najpierw odwiedziliśmy Wawel, a następnie spacerowaliśmy po rynku, a później wyszaleliśmy się w parku trampolin. Drugi dzień zwiedzaliśmy ojcowski park, widzieliśmy maczugę Herkulesa i jaskinię Łokietka. A następnie wraz z opiekunami:  profesorem Tesznarem i Piestrakiem toczyliśmy walki na paintballu. Trzeciego dnia udaliśmy się do ogrodu doświadczeń po czym ruszyliśmy w powrotną podróż do Dynowa.


28 maja 2017 Szpak
28 maja na scenie Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” w Dynowie po raz kolejny odbyły  się Szkolne Prezentacje Artystyczne Szpak 2017.  Impreza ta stanowiła podsumowanie całorocznej, pozalekcyjnej, artystycznej działalności szkół Dynowa i okolic, szkół , które od lat rozwijają artystyczne pasje swoich uczniów.  Na deskach powstałej na okazję przeglądu sceny, zaprezentowała się także młodzież naszego liceum. Program „Artystyczne kartki  ze szkolnego kalendarza”  był urozmaicony i każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie.  Na scenie zaprezentowali się recytatorzy,  szkolny zespół  wokalno- instrumentalny oraz kabaret. Ładnego wprowadzenia w klimat artystyczny dokonała Anna Bober. Młodzieży gratulujemy występu! Z uczniami pracowali p. Katarzyna Kłyż, p. Elżbieta Klaczak-Łach i p. Maciej Jurasiński. Okolicznościową wystawę przygotowały panie Joanna Krajcarska, Monika Rząsa, Małgorzata Pleśniak i Katarzyna Kłyż, które przy okazji udzielały wszystkim zainteresowanym informacji o szkole przedstawiając ofertę edukacyjną.


:)

27 maja 2017 Zjazd rocznika 1993-1997
:)Klasa 4a (rocznik 1993-97) świętowała 20-lecie ukończenia szkoły 👍🏆😘. Miło nam, że nasi absolwenci miło wspominają czas spędzony w dynowskim liceum. Poznajecie osoby, które uczęszczały do tej klasy??? Zaznaczamy od razu, że nauczyciele nie uczęszczali do tej klasy :).

27 maja 2017 Występ kabaretu Nasz w auli LO
Po 8 latach kabaret Nasz wraca z powrotem na scenę, by bawić publiczność :) :) :). W zeszłą sobotę w auli dynowskiego liceum mieliśmy przyjemność obejrzeć program satyryczny "Koń by się uśmiał " 🤣. Świetne teksty, mistrzowską grę aktorską i sporą dawkę śmiechu....zapewnił nam kabaret Nasz. No właśnie NASZ, bowiem grupa kabaretowa składa się w dużej mierze z naszych absolwentów.

:)

12 maja 2017 Wyjazd na Politechnikę Rzeszowską
Młodzież naszego liceum razem ze swoją nauczycielką fizyki panią Iwoną Sarnicką uczestniczyła w pokazach doświadczeń na Politechnice Rzeszowskiej. 😀. W pokazach brały udział głównie klasy o profilu politechnicznym, a więc 1a i 2a.:)

5-6 maja 2017 XVIII Powiatowy Rajd Turystyczny
W dniach 5-6 maja 2017 młodzież naszego liceum wraz z opiekunem panem Zbigniewem Tesznarem wzięła udział w XVIII Powiatowym Rajdzie Turystycznym w Gorcach.Uczniowie obyli kilka wycieczek pieszych między innymi na Gorc i Magurki, a fachową opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowało Koło Przewodników przy Oddziale PTTK w Rzeszowie. Podczas wyjazdu zorganizowany został również konkurs dotyczący wiedzy krajoznawczej, w którym uczennica klasy 1a Aleksandra Pyś zdobyła II miejsce :) :) :). Zarówno uczniom, jak i ich opiekunowi gratulujemy tak dobrej kondycji:)

4, 5, 8 maja 2017 Matura
Mocno  trzymamy kciuki za  naszych maturzytów.
  :)

2 maja 2017 Dzień flagi
Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych...

28 kwietnia 2017 Pożegnanie klas trzecich
Czekamy na relację ....

28 kwietnia 2017 Wyjazd na posiedzenie Sejmu RP do Warszawy
Nasza szkoła ostatnimi czasy odnosi masę sukcesów, a nasi uczniowie reprezentują szkołę bardzo godnie i to nie tylko w województwie podkarpackim, ale także na szczeblu centralnym. Dziś także otrzymaliśmy niezwykle miłą wiadomość, a mianowicie Anna Bober oraz Karolina Wilgucka uczennice klasy 2c dostały się do Sejmu RP na posiedzenie 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Aby dostać się tam musiały napisać projekt. Uczennicami opiekowała się pani Joanna Duda.

Już dziś obiecujemy, że będziemy mocno trzymać kciuki

27 kwietnia 2017 XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap diecezjalny
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny w Przemyślu
Do 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiło 26 szkół ponadgimnajzalnych w Archidiecezji Przemyskiej. Konkurs przeprowadzany został w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Obejmował znajomość Księgi Proroka Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.
Etap szkolny został przeprowadzony w dniu 14 marca 2017 r. w całej Polsce. W Archidiecezji Przemyskiej uczestniczyło w nim 226 uczniów, przygotowywanych przez 33 katechetów. Z tej grupy, zgodnie z zasadami regulaminu, organizatorzy wyłonili 58 olimpijczyków reprezentujących 22 szkoły ponadgimnazjalne i zakwalifikowali tych uczniów do etapu drugiego. Z naszego Liceum zakwalifikowały się następujące osoby: Jana Osiadły (3c) Magdalena Gładysz (3b), oraz Nikola Mędzela (2a).
Sprawowane w pięknej kaplicy Dobrego Pasterza w Opactwie Sióstr Benedyktynek w Przemyślu Nabożeństwo Słowa Bożego, któremu przewodniczył Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, rozpoczęło olimpijskie zmagania. W homilii Ksiądz Arcybiskup ukazał potrzebę i piękno lektury Biblii, która pozwala, podobnie jak uczniom zdążającym do Emaus, odkryć wewnętrzny żar serca wyczuwającego obecność Boga.
Zmagania olimpijskie rozgrywały się dwustopniowo: najpierw wszyscy olimpijczycy wypełniali test, a następnie siedmiu uczniów z najlepszymi wynikami udzielali odpowiedzi ustnych. Warto podkreślić, że uczennica naszego Liceum Magdalena Gładysz uzyskała liczbę 73 punktów na 90 możliwych, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Jest to niewątpliwie duży sukces. Zabrakło zaledwie 3 punktów aby zakwalifikować się do etapu ustnego.

26 kwietnia 2017 Spotkanie z rodzicami
Przypominamy, że dziś o godzinie 15.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami klas pierwszych, drugich i trzecich, na które serdecznie zapraszamy 

24 kwietnia 2017 Dzień otwarty dla Gimnazjalistów 
Czekamy na relację .....

21 kwietnia 2017 Dzień otwarty dla Rodziców
W tym roku "otworzyliśmy drzwi" naszej szkoły nie tylko dla gimnazjalistów, ale także dla ich rodziców. Chcieliśmy aby także rodzice poznali ofertę naszej szkoły, bazę dydaktyczno-wychowawczą oraz kadrę pedagogiczną, bo w końcu szkoła to nie tylko mury, ale także ludzie, którzy starają się, by dynowskie liceum cieszyło się dobrą opinią :) :) :). Naszą najlepszą wizytówką są oczywiście uczniowie realizujący się w różnych dziedzinach i to nie tylko naukowych, ale także w muzyce, tańcu i kabarecie, czego dowodem był krótki program artystyczny.

21.04.2017 Dzień otwarty dla Rodziców (początek 16.00)
24.04.2017 Dzień otwarty dla Gimnazjalistów (początek 9.00)21 kwietnia 2017
"Scenariusz dla trzech aktorów" - występ Marka Pysia, Macieja Ferlaka, Piotra Warszawskiego
Szkoła to nie tylko nauka, ale także spotkania z kulturą i ciekawymi ludźmi, dlatego staramy się w miarę możliwości zapraszać do naszej szkoły przedstawicieli kultury.
W ubiegły piątek gościliśmy Marka Pysia , Macieja Ferlaka , Piotra Warszawskiego, którzy przedstawili sztukę „Scenariusz dla trzech aktorów” wg tekstu Bogusława Schaeffera. Tekst , napisany pod koniec lat sześćdziesiątych , skrzy się tak nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym , sytuacyjnym że aż momentami trudno uwierzyć , że ma już tyle lat. Prosta historia o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez dwóch aktorów i reżysera w wykonaniu aktorów pozwala publiczności dobrze się bawić przez cały czas trwania spektaklu 

20 kwietnia 2017
Laureat IX Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego

W dniu 20 kwietnia 2017r. odbył się w Krośnie IX Międzyszkolny Konkurs Biblijny pt. „Czasy odważnego głoszenia Ewangelii”. Dotyczył on całej Księgi Daniela wraz z komentarzami, oraz fragmentów Apokalipsy Św. Jana na podstawie Biblii Tysiąclecia. Trzeba przyznać, że konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Spośród 84 uczniów Liceum do drugiego etapu- międzyszkolnego, awansowało trzech uczniów: Aneta Wawrzko, Michał Świder oraz Diana Popowczak. Finał konkursu, który odbył się w Krośnie przebiegał w dwóch etapach:

- rozwiązywanie pisemnego testu, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte,

- odpowiedź ustna na wylosowane pytania.

Do części ustnej awansowało jedynie pięciu najlepszych uczniów. W gronie laureatów znalazła się Diana Popowczak, która ostatecznie zajęła 4 miejsce. Warto zaznaczyć również, że Anecie Wawrzko zabrakło dwóch punktów aby awansować do części ustnej konkursu.


19 kwietnia 2017
Tytuł Laureata XV Olimpiady Znajomości Afryki

19 kwietnia 2017 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się etap centralny XV Olimpiady Znajomości Afryki. W etapie szkolnym wzięło udział ponad 2 tysiące osób z całej Polski, do etapu okręgowego zakwalifikowało się 272 uczniów, a do etapu centralnego przeszło 50 uczniów. Nasza uczennica Aleksandra Król (2b) znalazła się w gronie finalistów i mogła zmierzyć się z testem finałowym, którzy sprawdzał dokładną znajomość geografii, historii i religii Czarnego Lądu. Po teście Komitet Główny wyłonił 15 osób z najlepszymi wynikami, które otrzymały tytuł Laureata XV Olimpiady Znajomości Afryki i uprawnienia w przyjęciu naróżne kierunki różnych uczelni i szkół wyższych, z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Ku naszej wielkiej radości Ola została Laureatką. Warto dodać, że nasza uczennica była jedyną laureatką z tak małej miejscowości, bowiem pozostali laureaci reprezentowali takie miasta jak Kraków, Wrocław, Szczecin, Lublin, dlatego tym bardziej gratulujemy Oli tak dużego sukcesu. Opiekunką Oli była pani Monika Rząsa

10 kwietnia 2017
I miejsce na Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych

Serdecznie gratulujemy zespołowi, który dzisiaj wywalczył dla nas I miejsce na Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych sztuką "Totenfeier" w języku niemieckim, a konkurencja była spora (I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie,Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, II Liceum Ogólnokształcące w Krośnie, Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie ). Dziękujemy także pani Ewie Hadam i panu Markowi Pysiowi za ogromny wkład pracy, poświęcony czas i mnóstwo pozytywnej energii, dzięki czemu nasza szkoła nie tylko konkuruje, ale i wygrywa z wielkomiejskimi szkołami 
:) :) :). BRAWO WY !!!!


7 kwietnia 2017
III miejsce w rejonowej Licealiadzie w drużynowych biegach przełajowych
W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Łańcucie odbyła się rejonowa Licealiada w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. Dziewczęta w składzie: Aleksandra Skubisz, Jolanta Niziołek, Patrycja Skarbińska, Agata Makarska, Patrycja Zakrzewska, Weronika Kondrat drużynowo zajęły III miejsce. Chłopcy w składzie: Hubert Kozdra, Karol Marszałek, Kamil Zioło, Karol Szybiak, Wiktor Tworzydło, Kamil Grzegorzak drużynowo zajęli V miejsce. Gratulujemy! Opiekunami uczniów byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.


7 kwietnia 2017
V miejsce w finale wojewódzkim Licealiady w aerobiku
W dniu 7 kwietnia 2017 roku w  hali sportowej  IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie  odbył się finał wojewódzkiLicealiady w aerobiku. Nasze dziewczęta w składzie: Karina Domin,Magdalena Beściak, Zuzanna Kędzierska, Karolina Kołt, Jolanta Niziołek, Patrycja Zakrzewska zajęły bardzo wysokie V miejsce. Duże brawa i gratulacje dla zawodniczek. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek.


6 kwietnia 2017
Nasi uczniowie nagrodzeni w XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza
W dniu 06.04.2017r w Zespole Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, odbyła się XVII edycja Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „ Zdrowe Podkarpacie”. Rano  o godzinie 8.00 rozpoczął się konkurs recytatorsko - inscenizacyjny, a w południe, o godz. 12.00 nastąpił finał, którego głównym punktem było rozdanie nagród i wyróżnień oraz występy artystyczne.  Konkurs odbywał się w trzech kategoriach, oraz konkursie towarzyszącym „Co dobrego z lasu?”. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego Liceum. W kategorii plastycznej wyróżniona została Patrycja Hendzel z klasy Ic. W kategorii recytatorsko- inscenizacyjnej
II miejsce zajęła Laura Kilon z klasy IIId, wyróżnienie duet Martyna Kłyż i Hubert Kozdra, uczniowie klasy Ic i Ib. Wyróżnienia w konkursie „Co dobrego z lasu?” otrzymali też: Sabina Mnich z klasy IIIb,Filip Jagusztyn z klasy IB oraz Aleksandra Błotnicka z klasy IIIb. Nagrodzonym gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowywały panie Elżbieta Klaczak- Łach, Maria Kuszek, Katarzyna Kłyż, Joanna Duda, Joanna Krajcarska.

2 kwietnia 2017
Weekend w teatrze klasy IIc i II b
W weekend pogoda dopisała i nastroje również :) :) :), a my w tak piękną niedzielę zabraliśmy naszych uczniów do świata sztuki :) :) :).
02 kwietnia część uczniów klasy II c oraz II b miało przyjemność obejrzeć sztukę "Romeo i Julia" w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Towarzyszyli im pani Joanna Duda i pan Zbigniew Tesznar. Sztuka była cudowna i wywarła ogromne wrażenie na wszystkich.
s

31 marca 2017
XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
31 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie rozegrane zostały gminne eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele 3 grup: szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły średniej.
Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się zdobywcy I miejsc:
Liceum Gmina Wiejska: Izabela Szczepan - Liceum Ogólnokształcące im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
Liceum Gmina Miejska: Patryk Pantoł - Liceum Ogólnokształcące im . Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
Gimnazjum Gmina Wiejska: Maciej Majewski - ZS Łubno
Gimnazjum Gmina Miejska: Anna Marszałek - ZS Dynów
Szkoła Podstawowa Gmina Wiejska: Michał Twarduś - ZS Harta
II miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli: Karol Wandas - LO Dynów, Sabina Mnich - LO Dynów, Hubert Wrotniak - Pawłokoma, Izabela Wrotniak - Pawłokoma , Jakub Hyjek - ZS Dynów 

Na miejscach III uplasowali się : Magdalena Gładysz- LO Dynów, Dominika Nowak- LO Dynów, Kacper Nowak- Pawłokoma, Klaudia Gładysz - ZS Harta, Filip Malinowski - ZS Dynów .
Zwycięzcy, a także zdobywcy miejsc drugich i trzecich otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez Wójta Gminy Dynów- Krystynę Sówkę, Burmistrza Miasta Dynowa - Zygmunta Frańczaka, Zarząd Miejski Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie, Ochotniczą Straż Pożarną Dynów Przedmieście.
Dziękujemy wszystkim rywalizującym w turnieju, sponsorom oraz organizatorom. Uczestnikom etapu powiatowego życzymy sukcesów!


30 marca 2017
VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy
Uczniowie naszego liceum : Aleksandra Pyś (I A), Elżbieta Łysiak (III B), Dominik Pabiański (III D) zostali FINALISTAMI VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.
I etap szkolny odbył się 28.02 2017r, do etapu szkolnego przystąpiło 35 szkół ponadgimnazjalnych (511 uczniów z całej Polski). Do II etapu okręgowego, który odbył się 14.03.2017r.  przeszło 349 uczniów. Etap finałowy odbył się 31.03 2017 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, w którym uczestniczyło 100 uczniów z 17 szkół ponadgimnazjalnych
Finał składał się z dwóch części. Część pierwszą stanowił test wielokrotnego wyboru, do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 20 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu.
Finałowa dwudziestka odpowiadała ustnie przed publicznością na wylosowane pytania.
Uczniom jeszcze raz serdecznie gratuluję sukcesu. Dziękuję za promowanie imienia szkoły na szczeblu ogólnopolskim.
Życzę kolejnych sukcesów w olimpijskich zmaganiach.
Beata Trzyna

30 marca 2017
Warsztaty dziennikarskie prowadzone przez pana Krzysztofa KozołkaW dniu 30.03.2017r. w Bibliotece Miejskiej w Dynowie nasi uczniowie brali udzial w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pana Krzysztofa Kozołka ( pisarz,dziennikarz,wydawca) Podczas tych zajec uczniowie uczyli sie poprawnie pisac artykuł oraz nagłówek do artykułu.Podczas warsztatow uczniowie samodzielnie tworzyli tytuly do artykulu o dzisiejszych warsztatach (na podst. słów kluczy).O to najlepsze tytuły: "Dziennikarz we krwi i kisielu"

"Książki, termos, mikrofon"
"Kisiel w bibliotece"
"Obudzić pasje w piórze"
"Jak zostać redaktorem w dwie godziny"
"Co ma termos do kisielu"
"Kisiel głównym podejrzanym"

30 kwietnia 2017
I i II miejsce w powiecie w biegach przełajowych

W dniu 29 marca 2017 roku w Kamieniu odbyła się powiatowa „Licealiada” w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Dziewczęta w składzie: Aleksandra Skubisz, Jolanta Niziołek, Patrycja Skarbińska, Agata Makarska, Patrycja Zakrzewska, Weronika Kondrat drużynowo zajęły I miejsce. Indywidualnie na II stopniu podium stanęła Aleksandra Skubisz, a na III Jolanta Niziołek. Chłopcy w składzie: Hubert Kozdra, Karol Marszałek, Kamil Zioło, Karol Szybiak, Kamil Osip, Dawid Kłyż drużynowo zajęli II miejsce. Obie nasze drużyny uzyskały awans do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunami biegaczy byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.


28 marca 2017
Konkurs językowy Weltsprachen Abitur
W dniu dzisiejszym nasi uczniowie po raz kolejny w tym miesiącu mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z języka niemieckiego, bowiem wzięli udział w konkursie językowym Weltsprachen Abitur, zorganizowanym przez Wydawnictwo Synapsa. 16 uczniów z klas: 1c, 2c, 3d zmierzyło się z testami, które są przygotowywane w oparciu o obowiązującą podstawę programową bazując na wszystkich dostępnych i wykorzystywanych w szkołach podręcznikach językowych wiodących wydawnictw na rynku.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki :), a koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Monika Rząsa.

27 marca 2017
Próbna matura z matematyki
Matura zbliża się coraz większymi krokami, stąd dziś w naszej szkole odbyła się próbna matura z matematyki dla uczniów klas trzecich. Ten próbny egzamin odbył się zgodnie z procedurami majowymi i miał nie tylko sprawdzić wiedzę uczniów, ale także pokazać co czeka maturzystów w maju. Zadania maturalne przygotowane zostały prze Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, a nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali nauczyciele naszego liceum. Już dziś za wszystkich zdających tegoroczną maturę trzymamy kciuki.

27 marca 2017
Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko"
Dnia 27.03.2017 w naszej szkole został przeprowadzony Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „LWIĄTKO”. Konkurs ten narodził się na Ukrainie, we Lwowie- stąd jego nazwa. Jest fizyczną odmianą popularnego matematycznego „Kangura”. Patronat Honorowy nad „Lwiątkiem” objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddział Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Jak co roku konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku 7 uczniów z klas o profilu politechnicznym wzięło w nim udział. Z klasy Ia: Świder Michał, Bielec Miłosz, Sarnicki Krystian, Pyś Aleksandra, i z klasy IIa: Stetko Dawid, Bober Jacek i Sosnowski Krzysztof.

 24 marca 2017
II miejsce w etapie regionalnym TURBOLANDESKUNDE - Die Schweiz
W piątek 24 marca w Przemyślu odbył się etap regionalny konkursu organizowanego przez POLSKIE STOWARZYSZENIE NAUCZYCIELI JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Edycja III „TURBOLANDESKUNDE – Die Schweiz”poświęcona była wiadomościom dotyczącym Szwajcarii. W etapie regionalnym wzięło udział 9 drużyn z takich miast jak Przemyśl, Krosno, Sanok, Jarosław. Nasza drużyna w składzie: Jana Osiadły (3c), Karol Bubenko (1b) i Hubert Kozdra (1b) zajęła II miejsce :) :) :) !!!! Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunce pani Ewie Hadam.
23 marca 2017
II miejsce w powiatowej w Licealiadzie w piłce nożnej dziewczyn

Dnia 23 marca 2017 roku w hali sportowej naszego Liceum odbyły się zawody powiatowe w halowej piłce nożnej dziewczyn. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Skubisz, Jolanta Niziołek, Joanna Kędzierska, Klaudia Kądziołka, Gabriela Pniewska, Paulina Wandas, Angelina Pinkowicz, Magdalena Kądziołka, Katarzyna Osip i Melania Dżuła zajęła II miejsce w powiecie.

BRAWO DZIEWCZYNY !!! Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.

Podziękowania dla Bartosza i Karola za pomoc, wsparcie i dobre rady.

23 marca 2017
Kwalifikacja do etapu finałowego Olimpiady Znajomości Afryki

W zeszłym miesiącu odbył się etap okręgowy Olimpiady Znajomości Afryki, a dziś otrzymaliśmy informację, że uczennica naszej szkoły Aleksandra Król (2b) przeszła do etapu centralnego i należy do grona 50 finalistów olimpiady. Etap finałowy odbędzie się 19 kwietnia w Warszawie, a my już dziś trzymamy za Olę kciuki i życzymy powodzenia . Opiekunem uczennicy jest pani Monika Rząsa


16 marca 2017
XVI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego 

16 marca o godzinie 9.00 odbył się etap finałowy XIV  Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego. Organizatorem XIV Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego była  Grupa Samokształceniowa Nauczycieli Języka Niemieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Rzeszowskiego, który ufundował także nagrody rzeczowe dla wyróżnionych uczniów. Celem konkursu jest motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do samodzielnej, systematycznej pracy i zainteresowanie uczniów kulturą obszaru niemieckojęzycznego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, a także wykorzystanie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zdobytej na innych przedmiotach (język polski, historia, geografia), kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka. 16 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespołu Szkół w Tyczynie oraz naszej szkoły zmierzyło się z testem z języka niemieckiego składającym się z zadań z zakresu słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz testem gramatyczno-leksykalnym. W tym roku podobnie jak we wszystkich edycjach  tego konkursu podium  należało do naszych uczniów.

I miejsce - Jana Osiadły (LO w Dynowie)
II miejsce - Katarzyna Hrycko (LO w Dynowie)
III miejsce - Dominik Pabiański (LO w Dynowie)
IV miejsce - Zuzanna Hniłka (LO w Dynowie)

Warto dodać, że na podium znalazły się uczennice, która realizują język niemiecki jedynie w wymiarze podstawowym, więc tym większe uznanie kierujemy w ich stronę .

Podane osoby otrzymały dyplomy laureatów za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w XII Powiatowym Konkursie z Języka Niemieckiego oraz nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu konkursu uczniowie oraz ich nauczyciele udali się na poczęstunek, przy którym mogli podzielić się wrażeniami z konkursu.

Do konkursów przygotowywały uczniów panie: Ewa Hadam, Beata Trzyna oraz Monika Rząsa i im także gratulujemy, bo w końcu od czternastu lat zajmujemy pierwsze miejsca w powiecie .


9 marca 2017
XIV Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego

W dniu 16 marca bieżącego roku w Auli naszej szkole odbył się 14 Powiatowy Konkurs z języka angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział 26 uczniów z różnych szkół. Odwiedzili nas uczniowie między innymi  z:

a)       Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim,

b)      z Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej,

c)       Zespołu Szkół w Tyczynie,

d)      Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie i

e)      z naszego Liceum.

 Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami przyjechali do nas w czwartek, aby zmierzyć się z testem składającym się z :

·         dwóch zadań opartych na rozumieniu tekstu słuchanego ( dopasowywanie rozmówców do nagłówków oraz test wyboru)';

·         dwóch zadań sprawdzających rozumienie tekstu czytanego ( test wyboru oraz dopasowywanie fragmentów tekstu do tytułów podanych w zadaniu);

·         ćwiczenie ze słowotwórstwa ( należało utworzyć poprawną część mowy służącą do wpisania do tekstu  mogły to być: przeczące  przedrostki, przyrostki, przymiotniki , imiesłowy przymiotnikowe, przysłówki oraz czasowniki);

·         zadanie nr 6 to transformacje, czyli przekształcanie zdań z zachowaniem tego samego znaczenia, ale z wykorzystaniem różnych zagadnień leksykalno-gramatycznych.

Na rozwiązanie testu uczniowie mieli  120 minut.

Nauczyciele, którzy przyjechali ze swoimi uczniami zostali poproszeni o pomoc w pracy Komisji Konkursowej. Po upływie około godziny zegarowej , niektórzy uczniowie już skończyli rozwiązywać test i udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Po wyznaczonym czasie trwania Konkursu, Komisja rozpoczęła sprawdzanie testów i wyłoniła 6 osób, którzy zdobyli największą liczbę  punktów.

Maksymalnie punktów do zdobycia było 51.

To lista uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów:

 uczeń Jakub Stopyra z  z Liceum  Ogólnokształcącego w Błażowej zdobył pierwsze miejsce i tym samym wygrał Konkurs.

Drugie miejsce zajął Mateusz Niewierowski z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim,

trzecie miejsce exe-kwo zajęły dwie osoby z naszego Liceum : Michał Pyra- uczeń klasy 1a i Samuela Boczar także uczennica naszego Liceum.

Kolejne piąte miejsce także zajął uczeń od nas Kajetan Blama - uczeń klasy 1c i

 szóste miejsce również uczennica naszego Liceum- Natalia Chudzikiewicz.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok do udziału w zmaganiach Konkursowych.

Te pierwsze miejsca,  zajęte przez najlepszą szóstkę zostały docenione cennymi nagrodami pieniężnymi. W tym miejscu należy dodać , ze Konkurs oraz nagrody zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, które objęło patronat nad tym konkursem.

Wszyscy uczniowie biorący udział w tym konkursie otrzymali dyplom za udział, a opiekunowie wszystkich uczniów dyplom z podziękowaniem za przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele: pan M. Piestrak, pani M. Pleśniak, pani A. Żak i pani A. Piech.


16 marca 2017
III miejsce w powiatowej w Licealiadzei w piłce nożnej chłopców

W dniu 16 marca2017 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Kamil Karaś, Piotr Front, Kamil Grzegorzak, Kamil Zioło, Jakub Sowa, Karol Marszałek, Wiktor Tworzydło, Jakub Tworzydło, Łukasz Demczak po wyrównanej i zaciętej walce zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był pan Michał Piestrak.


14 marca 2017
Finał Wojewódzki "Licealiady" w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 14 marca2017 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbył się Finał Wojewódzki „Licealiady” w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Skubisz, Gabriela Dziaczyńska, Jolanta Niziołek, Angela Rzepka, Maria Dżuła, Aleksandra Durakowska, Natalia Chudzikiewicz, Samuela Boczar, Klaudia Potoczna, Klaudia Kądziołka, Magdalena Kądziołka, Weronika Uziel, Katarzyna Osip, Melania Dżuła po wyrównanej i zaciętej walce została wicemistrzem województwa podkarpackiego! Wielkie gratulacje dla dziewcząt. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek.


Wyniki meczów:

 I LO Sanok -V LO Mielec                     8:15    

LO Dynów -V LO Rzeszów                  11:15

LO Dynów- I LO Sanok                       16:10

V LO Mielec -V LO Rzeszów                7:13

I LO Sanok - V LO Rzeszów                 12:20

LO Dynów- V LO Mielec                    16:11

lasyfikacja końcowa:

 
1. V LO Rzeszów

2. LO Dynów

3. V LO Mielec

4. I LO Sanok9 marca 2017  9 marca 2017
Konkurs z języka niemieckiego dla gimnazjalistów

 9 marca 2017 r. zespół nauczycieli języka niemieckiego zorganizował II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – Austria dla uczniów szkół gimnazjalnych  znajdujących się na terenie miasta, gminy Dynów i gmin ościennych.

Celem konkursu jest rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzanie otwartości na inne kultury, krzewienie ducha tolerancji i szacunku wśród uczniów, przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia językowego, przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach.

W tym roku tematyka konkursu obejmowała treści z zakresu Austrii. Do konkursu przystąpiło     19 gimnazjalistów. Wszystkich uczestników powitał w murach naszej szkoły pan dyrektor Kazimierz Żak. Test konkursowy składał się z zadań zamkniętych i otwartych. Na przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele opiekunowie oraz germaniści naszego liceum.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Artur Gruba Gimnazjum w Błażowej

II miejsce- Paulina Czechowicz Gimnazjum w Dubiecku

III miejsce- Anita Pudysz Gimnazjum w Bachórzu

Laureaci otrzymali bony podarunkowe, zaś pozostali uczestnicy otrzymali jedynie dyplomy bez podania miejsca, które zajęli w konkursie.

Dyplomy wraz z podziękowaniem otrzymali także nauczyciele, którzy towarzyszyli swoim uczniom w zmaganiach konkursowych:

Pan Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. KEN Kazimierz Żak  wręczając dyplomy oraz nagrody gratulował uczniom zdobytej wiedzy oraz podziękował nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do tego konkursu.

Po zakończeniu konkursu uczniowie oraz ich nauczyciele udali się na poczęstunek, przy którym mogli podzielić się wrażeniami z konkursu. Cieszymy się, iż tak wiele ciepłych słów padło na temat organizacji konkursu zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Miła atmosfera niewątpliwie sprzyjała wymianie doświadczeń oraz budowaniu pozytywnych relacji wśród uczestników naszego przedsięwzięcia.


9 marca 2017
Konkurs z języka agnielskiego dla gimnazjalistów

9  marca 2017 w w Auli  naszego Liceum odbył się  Międzyszkolny Konkurs Gimnazjalny z Języka Angielskiego. Konkurs ten został przygotowany z myślą o uczniach  gimnazjów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z języka angielskiego, a przy okazji powalczyć o miejsce na podium i cenne nagrody. Swoja obecnością zaszczycili nas uczniowie z siedmiu pobliskich gimnazjów m. in. z:

Zespołu Szkół z Dynowa,

Zespołu Szkół nr 2 w Manasterzu,

 Zespołu Szkół nr 3 w Łubnie,

Publicznego Gimnazjum w Dubiecku,

Zespołu Szkół w Dydni,

z Zespołu Szkół w Harcie.

Z Gimnazjum w Hyżnem.

Ogólnie do konkursu przystąpiło 22  uczniów, którzy pod opieką swoich opiekunów przybyli do naszej szkoły.

Konkurs trwał  45 minut  podczas których uczniowie rozwiązywali zadania z:

·         rozumienia ze słuchu,

·         rozumienie tekstu czytanego;

·         słowotwórstwo,

·         transformacje leksykalno-gramatyczne

·          oraz pojawiły się także elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, który został przygotowany z myślą o nich.

Na podium znaleźli się:

I miejsce- Adam Fijałka- Zespół Szkół w Dydni

II miejsce- Łukasz Brynkus- Gimnazjum w Hyżnem

III miejsce- Bartosz Owsiany- Zespół Szkół w Dynowie

Serdecznie gratulujemy uczniom, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do tego konkursu.

Każdy z laureatów konkursu otrzymał cenną nagrodę, zaś każdy z uczestników dyplom za udział w Konkursie. Opiekunowie uczniów otrzymali także dyplom z podziękowaniem.

Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele:  Pan M. Piestrak, Pani M. Pleśniak oraz Aleksandra Żak i Pani Anna Piech.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok. 


9 marca 2017
III edycja Internetowego Konkursu Matematycznego 

9 marca 2017, 6 uczniów klasy 3d wzięło udział w internetowym konkursie matematycznym Maks Matematyczny. Konkurs jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku. Konkurs jest objęty patronatem w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Wyniki wkrótce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna Krajcarska.8 marca 2017
VI edycja Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania
Dziś tj. 8 marca zakończyły się konkursowe przesłuchania VI edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.  W studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów zaprezentowali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu, m.in. z Dynowa, Łańcuta, Jarosławia, Jasła, Rzeszowa i Przemyśla. Uczestnicy losowali tekst z przeczytanej wcześniej książki i przedstawiali swoją interpretację jurorom. Oceniane były m.in. dykcja i intonacja oraz płynność i poprawność czytania.W sumie w etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 250 uczniów z wszystkich typów podkarpackich szkół. Wyniki ogłoszone zostaną pod koniec tego tygodnia, a uroczysta gala odbędzie się w maju. Nasze Liceum na konkursie reprezentowała uczennica klasy pierwszej Martyna Kłyż, za którą mocno trzymamy kciuki. Opiekunką Martyny podczas zmagań z fragmentem lektury "Dziennik Anny Frank" była pani Katarzyna Kłyż, a do konkursu uczennicę przygotowywała pani Elżbieta Klaczak-Łach. Konkurs zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie, a Polskie Radio Rzeszów jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

8 marca 2017
II Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI - rozstrzygnięty
8 marca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach odbył się finał Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Turniej stanowił hołd Żołnierzom Wyklętym, a także wszystkim, którzy są wierni ideom wolności, honoru oraz umiłowania Ojczyzny. Był motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, a także do kształtowania poczucia tożsamości narodowej.W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 25 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  z województwa podkarpackiego, którzy przeszli  przez sito eliminacji powiatowych. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Wśród laureatów  znalazł się uczeń klasy pierwszej naszego liceum Hubert Kozdra, który zajął III miejsce.  Bardzo gratulujemy sukcesu!  Huberta do konkursu przygotowywały panie Elżbieta Klaczak- Łach i Katarzyna Kłyż.

8 marca 2017
VIII Konkurs o rajskie jabłko - Dzień Kobiet w LO

W  środę w naszej szkole odbył się konkurs o Złote Jabłko, który połączony był z akademią z okazji Dnia Kobiet. O tę nagrodę walczyła tym razem płeć brzydka, a w jury zasiadły panie, które jeszcze tak niedawno były naszymi nauczycielkami: pani Dyrektor Maria Radoń, pani Teresa Gerula oraz Janina Król-Duch. Uczniowie klasy 1c na potrzeby chwili otworzyli Biuro Porad, w którym udzielali rad dotyczących zdobywania serca różnych typów kobiet. Mieliśmy także okazję zobaczyć kolejną edycję programu "Rolnik szuka żony" w wykonaniu klasy 1a, a grupa międzyklasowa stworzyła piosenkę "Dziś prawdziwych kobiet już nie ma". Uczniowie z klasy 2c w sposób bardzo obrazowy przedstawili miłość peugeota pani Trzyny do skody pani Krajcarskiej. Poza konkursem wystąpił na scenie zespół Wesoły Belferek w składzie: Chudy Zbyszek, Długi Janusz, Gruby Maciek i Bogdan-rywal Kenijczyków, za występ zespół otrzymał gromkie brawa. W tym roku zgodnie z tradycją pani Aleksandra Żak została wyróżniona wierszykiem okolicznościowym. Oczekując na werdykt jury mogliśmy posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu Vintage Leathers . Serdecznie dziękujemy jury, wykonawcom oraz profesorowi Jurasińskiemu, który od lat opiekuje się naszymi uzdolnionymi uczniami.


7 marca 2017
I miejsce w VII edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno- Logicznego

W dniu 7 marca 2017 roku w ZSZ w Dynowie,  odbył się VII konkurs „Potyczki logiczne”.  W eliminacjach szkolnych wzięło udział 11 uczniów spośród,  których został wyłoniony 5-osobowy skład drużyny reprezentującej LO Dynów w powiatowym konkursie. Zespół ten składał się z następujących uczniów: Elżbieta Gałajda (kl.III b), Bartłomiej Kociuba i Paweł Kolano (kl. III a), Wiktor Tworzydło (kl. II a) oraz Bartosz Słysz (kl. I a).W dwóch etapach konkursu nasza drużyna uzyskała 32 punkty na 40 możliwych, co dało jej I miejsce, z przewagą 5 punktów nad następnym zespołem.Opiekunem drużyny był pan Zbigniew Tesznar, który uczestniczył również w poprawie prac.


7 marca 2017
Jak zdrowo się odżywać spotkanie ze studentami koła naukowego UR

Wiosna to czas zmian, zmian na lepsze, także w odniesieniu do odżywiania, a skoro mowa o tym.....
We wtorek 7 marca naszą szkołę odwiedzili członkowie Koła Naukowego Dietetyków z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Porządna dawka wiedzy o żywieniu! Dowiedzieliśmy się co kryje się w produktach typu fast food i czy producenci mogą nas oszukiwać. Dzięki praktycznym wskazówkom wiemy jak czytać etykiety żywności. Znamy całą prawdę o cukrze! A także dowiedzieliśmy się co nieco o witaminie D. Takie lekcje lubimy! 
Nic dodać nic ująć, wystarczy tylko się stosować do udzielonych rad :) :) :). Serdecznie pozdrawiamy Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Rzeszowskiego i dziękujemy za cenne wskazówki, w szczególności naszemu absolwentowi Dominikowi Bachurskiemu.


7 marca 2017
Etap on-line konkursu informatycznego "web. Master Podkarpacki"

8 uczniów z klasy 1a i 2a wzięło udział w etapie on-line konkursu informatycznego "web.Master Podkarpacki". Celem konkursu jest promowanie zdolnych młodych ludzi z województwa podkarpackiego w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki oraz wspierania ich opiekunów. Formuła konkursu ma na celu motywowanie podkarpackiej młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Laureaci oraz finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody, które przydadzą się młodym webmasterom w rozwijaniu ich informatycznych zainteresowań. Wyniki wkrótce. Odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu była p. Joanna Krajcarska.


6 marca 2017
Kwalifikacja do konkursu Wirtualny menedżer

Drużyna z klasy 1a w składzie Aleksandra Pyś, Bartosz Słysz i Krystian Sarnicki zakwalifikowała się do udziału w konkursie „Wirtualny menedżer” organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Fundację „Na rzecz nauki i edukacji – talenty” oraz spółkę Revas. Podczas 8 tygodniowej rywalizacji opiekę nad uczniami będzie sprawować pani Joanna Krajcarska. Życzymy powodzenia.


1 marca 2017
Udział w spektaklu "Zdążyć przed Panem Bogiem"

1 marca klasy trzecie naszej szkoły miały przyjemność oglądać sztukę kieleckiego teatru "Żyd na beczce" na podstawie reportażu H.Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem". Mamy nadzieję, że spektakl dostarczył młodzieży sporo wrażeń.

1 marca 2017
III miejsce w konkursie plastycznym "Jan Paweł II i Kard. Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży".
W dniu 01 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie obyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne III miejsce zdobyła uczennica klasy Ib Agnieszka Kłosowska. Gratulujemy! Podczas oficjalnej gali rozdania nagród Agnieszce towarzyszył ksiądz Janusz Borek.

27 luty 2017
Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich


27 lutego uczennice naszej szkoły: Katarzyna Hrycko, Zuzanna Hniłka oraz Natalia Hadam wzięły udział w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach i Wolnościach Obywatelskich. Gratulujemy sukcesu zarówno im jak i ich opiekunce pani Joannie Dudzie
.

27 luty 2017
Etap okręgowy Olimpiady Znajomości Afryki
Dziś nasze uczennice Aleksandra Król (2b) oraz Elżbieta Łysiak (3b) wzięły udział w etapie okręgowym Olimpiady Znajomości Afryki, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Uczennice zmierzyły się z zadaniami testowymi dotyczącymi historii, geografii i kultury kontynentu afrykańskiego. W etapie tym wzięło udział około 40 uczniów ze znanych i cenionych szkół na Podkarpaciu, dlatego tym bardziej jest nam miło, że również uczennice naszej szkoły znalazły się w tym gronie :) :) :). Opiekunem uczennic była pani Monika Rząsa

23 luty 2017
Tłusty czwartek w naszym liceum
Tłusty Czwartek zawsze przypada w ostatni czwartek przed początkiem Wielkiego Postu. Dawniej dzień ten rozpoczynał tzw. Tłusty Tydzień – ostatni tydzień karnawału, kiedy jedzono bardzo dużo i bardzo tłusto.Dziś okres obżarstwa ograniczył się do jednego dnia  a słoninę, boczek i pieczyste Polacy zamienili na pączki. Statystyki mówią, że w Tłusty Czwartek każdy Polak zjada od 2 do 3 drożdżowych specjałów. Nawet osoby na co dzień bardzo dbające o linię sięgają tego dnia po słodki przysmak, bo mówi się, że kto w Tłusty Czwartek nie zje pączka, ten przez cały rok będzie miał pecha. Pozostając wierni tradycji my również zajadamy się dzisiaj słodkimi pączkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dziękujemy za osłodzenie szkolnej codzienności.


21 luty 2017
Spotkanie z radcą prawnym Pawłem Łazorem
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyć będą w cyklu spotkań na temat czynności prawnych w życiu codziennym, praw ofiar przestępstw, zapobiegania i zwalczania przemocy wobec dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w Internecie, organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.Pierwsze spotkanie odbyło się 16. 02. 2017w auli naszej szkoły, wzięło w nim udział 31 uczniów, zainteresowanych zagadnieniami prawnymi. Poruszonych zostało kilka tematów głównie z zakresu prawa cywilnego. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej istotę zawierania umów , a także pracować z kodeksem.Kolejne spotkanie miało miejsce 21.02. 2017.  Zajęcia spełniły oczekiwania uczniów, były prowadzone w ciekawy komunikatywny sposób. Młodzież doceniła korelację wiedzy teoretycznej z przykładami z życia codziennego. 

20 luty 2017
Etap powiatowy Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni" rozstrzygnięty
W polskiej tradycji nie brakuje wzorców życia poświęconego całkowicie dobru wspólnemu naszego narodu. Te przykłady odwagi i pokory, wierności ideałom i poświęcenia wyzwalały najpiękniejsze uczucia i postawy u wielu Rodaków” Jan Paweł II.  O tych pięknych postawach warto mówić, bo wolność nie jest nam dana raz na zawsze, trzeba ją pielęgnować, strzec, umacniać prawdziwymi wartościami i być im „Zawsze wierni”.
20 lutego w auli Liceum Ogólnokształcącego  im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z  miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego.  Celem konkursu jest między innymi budzenie poczucia tożsamości narodowej, a także poznanie najnowszej historii i jej bohaterów. Idea łączy się z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada na 1 marca.  Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący- pan Marek Pyś- aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z roli Wujka Władka w „Świecie według Kiepskich”, czy Zenona Łazanka z „Pierwszej miłości”, członkowie- pani Krystyna Dżuła- prezes dynowskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, polonistka, animatorka kultury, reżyser teatralna Amatorskiego Teatru działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Dynowie, pani Grażyna Paździorny - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, animatorka kultury, inicjatorka wielu projektów oraz pan Mateusz Mikoś- aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom recytacji okazał się być bardzo wysoki. Spośród 23 recytatorów (13 szkoły gimnazjalne, 10 szkoły średnie) nominacje do etapu wojewódzkiego konkursu otrzymali:

1. Aleksandra Szczepan uczennica klasy III Gimnazjum w Dynowie prezentująca utwór „Historia Roja” Lecha Makowieckiego. Opiekun - p. Jolanta Bielec.

2. Katarzyna Wierzchowska uczennica klasy I Gimnazjum w Nowej Wsi prezentująca utwór „Matce ks. Jerzego Popiełuszki” Anny Kamieńskiej. Opiekun - p. Irena  Świderska

3. Weronika Wrischke uczennica klasy III Gimnazjum w Chmielniku prezentująca utwór „Rejtan” Jana Lechonia. Opiekun - p. Joanna Bazan- Witwicka.

4. Karolina Lisak uczennica klasy II Zespołu Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie prezentująca kompilację tekstów Mariana Hemara „Modlitwa” oraz Juliana Tuwima „Modlitwa”. Opiekun - p. Małgorzata Syrda.

5. Hubert Kozdra uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie prezentujący utwór „Spowiedź żołnierza wyklętego” Lecha Makowieckiego. Opiekun - p. Elżbieta Klaczak- Łach.

Wszystkim nominowanym gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w  GOK-u w Wiercanach w dniu 8 marca.

Organizatorzy etapu powiatowego: Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie p. Kazimierz Żak, polonistki panie Katarzyna Kłyż, Elżbieta Klaczak- Łach oraz Joanna Duda dziękują za liczny udział młodzieży w konkursie, opiekunom i jurorom. Nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały przez Patrona Konkursu Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.


17 luty 2017
Spotkanie z doradcą zawodowym
17 lutego uczniowie spotkali się z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Pani przedstawiła im jak wygląda dzisiejszy rynek pracy, ranking studiów wyzszych oraz nowo powstałe kierunki na uczelniach podkarpackiego.Mamy nadzieję że informacje, które osiedli przydadzą im się przy wyborze studiów.

16 luty 2017
Etap szkolny Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego

Już niedługo bo w marcu w naszej szkole odbędą się konkursy językowe z języka angielskiego i niemieckiego, które organizujemy od kilku lat. IV Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego i Angielskiego oraz Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego oraz Niemieckiego dla Gimnazjalistów, na który już dziś zapraszamy wszystkich obdarzonych zdolnościami językowymi uczniów. Tymczasem kilka zdjęć z etapu szkolnego Powiatowego Konkursu z Języka Niemieckiego, który miał miejsce 16 lutego 
:).

16 luty 2017
Kolejność wystąpień na etapie powiatowym Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni"

Kolejność prezentacji konkursowych w kategorii szkoły gimnazjalne

1. Małgorzata Sawczak – Zespół Szkół w Dynowie

2. Karolina Kąkol - Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej

3. Katarzyna Wierzchowska – Gimnazjum w Nowej Wsi

4. Klaudia Gudyka – Zespół Szkół nr 1 w Harcie

5. Joanna Niemiec – Zespół Szkół nr 3 w Łubnie

6. Gabriela Ryś - Zespół Szkół nr 1 w Harcie

7. Weronika Wrischke – Społeczne Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku

8. Martyna Ostrowska - Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej

9. Weronika Korbecka - Społeczne Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku

10. Adriana Cieślik - Zespół Szkół nr 3 w Łubnie

11. Aleksandra Szczepan - Zespół Szkół w Dynowie

12. Adrianna Kwiatkowska- Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie

13.Klaudia Łagodzic  - Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie

Przerwa  w godzinach od 10.30 do 11.30 – obrady komisji, poczęstunek

 

Kolejność prezentacji konkursowych w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

1. Magdalena Niemiec – Zespół Szkół Gospodarczych im. M. Spytka – Ligęzy w Rzeszowie

2. Katarzyna Machniak  – Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie

3. Karolina Sowa – Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

4. Anna Pustelak – Zespół Szkół w Tyczynie

5. Hubert Kozdra – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

6. Agnieszka Jureczko- Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie

7. Aneta Aurzadniczek - Zespół Szkół w Tyczynie

8. Karolina Lisak- Zespół Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie

9. Bartłomiej Paduch – Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

10. Martyna Kłyż - Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

Obrady komisji- ogłoszenie nominacji do etapu wojewódzkiego konkursu.


15 luty 2017
Spotkanie z przedstawicielami Uniwersystetu Rzeszowskiego

Nasi maturzyści już niedługo staną przed wyborem uczelni wyższej, na której będą mogli kontynuować edukację, dlatego ważne jest, aby poznali ofertę edukacyjną różnych szkół. Dziś swoją ofertę zaprezentowali przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z kierunkami studiów, zadawać pytania dotyczące ofert uczelni.


15 luty 2017
Akcja profilaktyczna dotycząca badania piersi

W dniu 15 lutego w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna dotycząca badania piersi u kobiet.Pani higienistka Krystyna Wielgos oraz pani pedagog Urszula Bukała-Pilip zachęcały nasze uczennice do regularnego badania piersi. Dzięki fantomom dziewczynki miały możliwość zobaczenia jak wygląda pierś w zaawansowanym stadium raka.


15 luty 2017
II miejsce w powiecie w piłce koszykowej chłopców

W dniu 15 lutego 2017 roku w hali Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce koszykowej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Bartosz Czernik, Robert Duda, Miłosz Hardulak, Kamil Karaś, Karol Karnas, Tomasz Peszek, Jakub Piskorek, Wiktor Saja, Kamil Spólnik, Karol Szybiak, Michał Świder, Stanisław Zabój zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


15 luty 2017
Etap powiatowy Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni"

Etap powiatowy Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "ZAWSZE WIERNI" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszowa odbędzie się w auli naszego liceum w dniu 20 lutego 2017 roku o godz 9.00. Miło nam poinformować, że w komisji konkursowej zasiądą: pani Krystyna Dżuła- prezes dynowskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, polonistka, animatorka kultury, reżyser teatralna Amatorskiego Teatru działającego przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Dynowie, pani Grażyna Paździorny - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, animatorka kultury, inicjatorka wielu projektów, pan Marek Pyś- aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z roli Wujka Władka w „Świecie według Kiepskich”, czy Zenona Łazanka z „Pierwszej miłości”, pan Mateusz Mikoś- aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.


14 luty 2017
IV miejsce w rejonie w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 14 lutego 2017 roku w hali Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku odbyła się rejonowa „Licealiada” w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Monika Antosiak, Magdalena Beściak, Paulina Flisak, Alicja Makaryk, Karolina Opałka, Angelika Pawełek, Gabriela Pniewska, Aleksandra Staszczak zajęła IV miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

     

14 luty 2017
"Jan Paweł II i Kard. Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży"
Sześć uczennic  z naszej szkoły: Celestyna Blama z klasy IIc, Agnieszka Kłosowska z klasy Ib, Daria Sura z klasy Ic, Julia Zgłobicka z klasy Ic, Kamila Siwulec z klasy Ic oraz Żaneta Brzuch z klasy IIc przystąpiło do Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II i Kard. Stefan Wyszyński w oczach dzieci i młodzieży” organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie. Opiekunami uczennic są p. Katarzyna Kłyż, p. Elżbieta Klaczak- Łach i ksiądz Janusz Borek. Poniżej prezentujemy prace konkursowe i  z niecierpliwością czekamy na wyniki.

     

9 luty 2017
III miejsce w powiecie w piłce koszykowej dziewcząt

W dniu 9 lutego 2017 roku w hali Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Beata Kubrak, Natalia Chudzikiewicz, Karina Domin, Aleksandra Durakowska, Paulina Flisak, Aleksandra Hadam, Agata Makarska, Jolanta Niziołek, Katarzyna Osip, Wiktoria Siry, Aleksandra Skubisz, Paulina Wandas zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.

     

8 luty 2017
V miejsce w półfinale wojewódzkim w unihokeju dziewcząt


W dniu 8 lutego 2017 roku w hali Zespołu Szkół w Kamieniu odbył się półfinał wojewódzki „Licealiady” w unihokeju dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Samuela Boczar, Natalia Chudzikiewicz, Maria Dżuła, Paulina Flisak, Klaudia Gmyrek, Weronika Hadam, Klaudia Kądziołka, Magdalena Kądziołka, Katarzyna Osip, Aleksandra Skubisz, Paulina Wandas zajęła V miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.7 luty 2017
Zabawa karnawałowa
„Taniec wychowuje człowieka. Pomaga osiągnąć równowagę i oswobodzenie, uskrzydla fantazję, odpręża i rozluźnia.”Bernard Wosien
W dniu 7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Tradycją, od paru lat jest, że młodzież i nauczyciele przebierają się wcielając się w różne postacie. Dzięki temu jest bardziej kolorowo i wesoło. Do tańca przygrywał zespół „Iluzer”, a w przerwach odtwarzana była muzyka klubowa i królowała belgijka. Rodzice, jako główny organizator zabawy, zadbali o poczęstunek – pyszne kanapki, owoce i napoje. W trakcie zabawy odbył się konkurs międzyklasowy i indywidualny na najpiękniejszy i najbardziej pomysłowy strój karnawałowy. Jury konkursowe w składzie: przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Niedzielska, nauczycielki Panie Katarzyna Grot, Iwona Sarnicka, Joanna Duda i przedstawicielka uczniów Marysia Dżuła, wyłoniło zwycięzców. W kategorii klasy- pierwsze miejsce przypadło klasie III B, drugie miejsce klasie I C, trzecie miejsce klasie II C. W grupach mieszanych wyróżnienie otrzymali Jakub Piskorek, Karol Marszałek i Robert Duda. W kategorii indywidualnej nagrody przyznano Aleksandrze Błotnickiej za strój hinduski, Magdalenie Gładysz za strój królowej śniegu, Martynie Kłyż za strój Elfa, Milenie Geruli za strój wiedźmy. Staszkowi Zabójowi za strój Jockera, Wiktorowi Błotnickiemu za przebranie za kobietę i Izabeli Szczepan za strój Hawajki. Sponsorami nagród pieniężnych byli Dyrektor Kazimierz Żak, Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski. Poza konkursem wystąpili nauczyciele. Pani Aleksandra Żak pokazała nam się jako Nietoperzyca, pozostali  przebrali się zgodnie z  konwencją westernu. Na tę okoliczność nasz szkolny wierszokleta Pan Maciej Jurasiński  przygotował okolicznościowy wiersz pod tytułem „Cowboj Belfer 2017”, który prezentujemy.

        Gdyby belfer  był cowbojem

        Wiodłaby go dobra passa

        Czasem by używał kolta

        A niekiedy nawet lassa

 

        Broń by zawsze miał przy sobie

        Więc uczniowie by się bali

        Na klasówkach i kartkówkach

        Może by tak nie ściągali

 

        Zamiast ucznia tak uciszać:

        Masz naganę ! To już piąta

        Lasso nań by on zarzucił

        I postawił w mig do kąta

 

        Koniem jeździłby do szkoły

        Może i na rekrutację

        Pan Dyrektor wszak by poparł

        Westernową agitację!

 

        Zróbmy Dziki Zachód w szkole

        No i będzie bardzo fajnie

        Starczy tylko wybudować

        Saloon ranczo no i stajnie


3 luty 2017
Koncert noworoczny

5 lutego hala sportowa naszej szkoły zmieniła się w piękną salę koncertową, a wszystko za sprawą organizatorów Koncertu Noworocznego- Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie i gospodarza imprezy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Dynowa i okolic, którzy licznie przybyli, by podziwiać artystów. Program tegorocznej imprezy był bardzo bogaty i różnorodny. Na scenie wystąpili: Dynowska  Orkiestra Dęta z solistkami prowadzona przez Tadeusza Podulkę, Zespół YOUNG FALCONS BAND z Łańcuta, wokalistka Samuela Łach, a także zaprezentowały się grupy taneczne działające przy MOK w Dynowie prowadzone przez Annę Cichocką  oraz Zespół „KIK” z Domu Kultury w Pysznicy prowadzony przez Teresę Świdecką-Węglarz. Koncert dostarczył zebranym wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na kolejnym tego typu wydarzeniu w jeszcze większym składzie. Wszystkim dziękujemy za udział w koncercie.

4 luty 2017
Bal studniówkowy
4 lutego 2017 zgodnie z obowiązującą tradycją w  naszej szkole obył się bal studniówkowy dla uczniów klas trzecich. O godzinie 18.00 Pan Dyrektor wypowiadając słowa „Poloneza czas zacząć” zaprosił młodzież do rozpoczęcia balu polonezem, którego układ choreograficzny opracowała pani Elżbieta Klaczak-Łach. Po odtańczeniu tego tradycyjnego tańca pan Dyrektor powitał uczniów, nauczycieli oraz rodziców, podziękował Radzie Rodziców za zorganizowanie balu, a na koniec życzył udanej zabawy do „białego rana”. Po wystąpieniu pana Dyrektora przedstawiciele maturzystów szczególne podziękowania skierowali w stronę wychowawców: pani Iwony Sarnickiej, Moniki Rząsy, Eweliny Marszałek, pana Michała Piestraka oraz pani Joanny Krajcarskiej. Uczniowie wręczając bukiety kwiatów podziękowali wychowawcom za kilkuletnią pracę. Młodzież nie zapomniała również o swoich rodzicach, którzy dołożyli wszelkich starań, by bal studniówkowy należał do udanych.

Po części oficjalnej nasi trzecioklasiści bawili się przy dobrej muzyce, w przerwach tańczyli belgijkę i tańczyli przy muzyce klubowej. Z relacji wszystkich obecnych wynika, że bal studniówkowy dostarczył maturzystom sporo pozytywnych wrażeń :
3 luty 2017
Finał Konkursu "Zostań szkolnym mistrzem stylizacji paznokci"

Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie ogłosiło konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i policealnych pod hasłem „Zostań szkolnym mistrzem stylizacji paznokci”. Tematem konkursu jest karnawałowa stylizacja paznokci. Spośród wielu nadesłanych prac konkursowych komisja wyłoniła 15. Znalazła się wśród nich Marysia Hendzel. Uczennica klasy IIId naszego licem zaproszona została do wzięcia udziału w finale. Będzie wykonywała na modelce stylizację paznokci. Trzymamy kciuki  i życzymy powodzenia. Dla nas Marysia już jest Szkolnym Mistrzem Stylizacji Paznokci.


2 luty 2017
Podkarpacki Konkurs Pięknego Czytania - eliminacje szkolne
„Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy”
        H. SienkiewiczW dniu 2 lutego w naszej szkole odbył się szkolny etap Podkarpackiego Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział troje uczniów: Weronika Kryczyk, Martyna Kłyż, Hubert Kozdra. W tegorocznej edycji uczniowie czytali fragmenty pochodzące z książek Anne Frank „Dziennik” oraz Małgorzaty Wardy „5 sekund do io”. Kryteria, jakimi kierowało się jury to: płynność i bezbłędność czytanego tekstu, prawidłowa dykcja, intonacja czytanego fragmentu oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury składające się z nauczycielek polonistek: pani Elżbiety Klaczak- Łach,  pani Joanny Dudy, a także nauczycielki bibliotekarki pani Moniki Wandas- Wasieńko, wyłoniło szkolnego zwycięzcę- Martynę Kłyż, która reprezentować będzie nasze liceum na etapie międzyszkolnym konkursu. Życzymy jej powodzenia!

31 stycznia 2017
Etap powiatowy Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "ZAWSZE WIERNI"
Zapraszamy  Nauczycieli i Uczniów
do udziału w  etapie powiatowym Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy
dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
„ZAWSZE WIERNI”
(II edycja )
pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Konkurs stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życiu zgodnym z najwyższymi wartościami  i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzanie zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. To też szansa dla młodych do rozwijania i prezentowania  artystycznych uzdolnień.
Etap powiatowy konkursu odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie 20 lutego 2017 od godz.9.00.
Prosimy o wytypowanie reprezentacji szkoły (max. 2 przedstawicieli) do dnia 15 lutego 2017.

Zapraszamy wszystkich chętnych  do artystycznych zmagań.

REGULAMIN

26 stycznia 2017
Spotkanie rodzin ofiar holokaustu
W dniu 26 stycznia (czwartek) odbyło się wyjątkowe spotkanie na sali narad Urzędu Miasta w Dynowie. Nasze miasteczko odwiedziły rodziny ofiar holokaustu dzieląc się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, trudną i bolesną historią ich rodzin, ale również Dynowa. 
Nasza młodzież uczestniczyła również w tym spotkaniu. Poprzez krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pana Macieja Jurasińskiego uczciła pamięć ofiar holocaustu. Serdecznie dziękujemy Robertowi Dudzie, Annie Bober, Celestynie Blamie i Huberowi Kozdrze za słowa, muzykę i poświęcony czas.

26 stycznia 2017
Koncert noworoczny - zapraszamy


18 i 24 stycznia 2017
Turniej w Fifę 17   
W dniach 18 i 24 stycznia, podczas ferii zimowych, rozgrywany był w naszym liceum Turniej w Fifę 17 na PC. Organizatorami turnieju byli uczniowie klas drugich Kamil Spławiński i Bartłomiej Hadam. Uczestnicy, zarówno z gimnazjów, jak i szkół średnich walczyli między sobą rozgrywając mecze w systemie jeden na jeden. Najlepszym zawodnikiem spośród 22 graczy okazał się być Hubert Dziura, uczeń dynowskiego gimnazjum. II miejsce wywalczył Kamil Spławiński, a III Kamil Karaś, obaj z naszego liceum. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne. Dziękujemy panu Dyrektorowi za wsparcie finansowe, a pani Katarzynie Kłyż za opiekę podczas zmagań. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaciętą rywalizację, dobrą zabawę i zapraszamy za rok do udziału w następnej edycji turnieju.


17-18 stycznia 2017
Kreatywne ferie w LO Dynów   

W dniach 17-18 stycznia odbyły się w naszym liceum ferie dla gimnazjalistów. Przybyli na zajęcia uczniowie okolicznych gimnazjów uczestniczyli w zajęciach tanecznych poznając kroki tańców współczesnych i tradycyjnych, warsztatach kabaretowych, filmowych czy dziennikarskich. Gimnazjalistki stylizowały sobie fryzury oraz poznawały arkana hybrydowego zdobienia paznokci. Ci uzdolnieni muzycznie wzięli udział w warsztatach wokalno-instrumentalnych. Środa była dniem sportu. Organizowane były mecze piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego jak również warsztaty szachowe. Gimnazjaliści mieli dostęp do siłowni i sali gier, które cieszyły się dużą popularnością. O to by nikt w tych dniach nie chodził głodny zadbały panie kucharki serwując pyszne spagetti i naleśniki.

Dziękujemy gimnazjalistom za przybycie. Mamy nadzieję, że atmosfera naszej szkoły przypadła Wam do gustu.

 

14 stycznia 2017
Jubileuszowy XX Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek 
14 stycznia gościliśmy w progach naszej szkoły przybyłych na Jubileuszowy XX Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jako współorganizator imprezy cieszymy się z faktu, że tak wielu uzdolnionych młodych ludzi zjawiło się w Liceum, by konkurować o złotą, srebrną i brązową bombkę. Imprezę otworzyli: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie pani Aneta Pepaś- Skowron, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie pan Kazimierz Żak, nauczyciel Liceum, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Dynowa pan Maciej Jurasiński oraz przedstawicielka młodzieży Anna Bober. Od tej pory mury szkoły rozbrzmiewały dźwiękami tradycyjnych i tych bardziej współczesnych kolęd i pastorałek. Po burzliwych obradach najlepszym wykonawcom jury przyznało nagrody. Również otrzymali je najbardziej zasłużeni dla konkursu w ciągu 20 lat. Listy gratulacyjne od Burmistrza Miasta Dynowa pana Zygmunta Frańczaka oraz Jubileuszowe Bombki z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Dynowa pani Ewy Hadam otrzymali m.in. Dyrektor Liceum pan Kazimierz Żak, który od lat udostępnia szkołę na użytek konkursu, dba o przygotowanie wystaw towarzyszących, klimat i oprawę wydarzenia oraz nasz historyk pan Maciej Jurasiński, pomysłodawca konkursu. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Pani Anecie Pepaś- Skowron dziękujemy za miłą i owocną współpracę.
 

14 stycznia 2017
Ferie zimowe  
Przypominamy, że od poniedziałku 16 stycznia do niedzieli 29 stycznia trwają zimowe ferii. Życzymy uczniom jak i pracownikom naszej szkoły udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia.

13 stycznia 2017
Gala IX Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego "Radosne święta - twórcze święta"  
W piątek, 13 stycznia 2017 r., w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta – twórcze święta”. W tym roku Patronat honorowy nad konkursem objęła Przemyska Rozgłośnia Radia Fara. Konkurs obejmował trzy kategorie:
•       plastyczną – wykonanie wieńca Bożonarodzeniowego z naturalnych, ekologicznych produktów;
•       multimedialną – prezentacja na temat: „Święta Bożego Narodzenia dawniej i dziś”
•       intelektualną – test wiedzy o Bożym Narodzeniu.
Quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu  zorganizowany po raz pierwszy poprzedzał uroczystą galę. Przystąpiło do niego 11  dwuosobowych zespołów złożonych z gimnazjalistów. Prace oceniało jury w składzie: przewodnicząca pani Maria Radoń, członkowie ksiądz Robert Ryba, pani Małgorzata Kaczorowska oraz siostra Paulina Januchta. Uroczysta gala wręczenia nagród za wszystkie kategorie konkursowe rozpoczęła się w samo południe krótkim programem słowno-muzycznym o tematyce Bożonarodzeniowej przygotowanym przez uczniów LO w Dynowie. Zostały także zaprezentowane zwycięskie prace multimedialne. Natomiast najlepsze prace plastyczne stanowiły dekorację sali. Tradycyjnie odbyła się także loteria fantowa dla wszystkich uczestników konkursu. Konkurs nie odbyłby się gdyby nie sponsorzy:
Dyrektor i Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie
Nadleśnictwo Dynów
Prezes GSSCH w Dynowie Pan Jan Nosal
Pani Halina Banaś- właścicielka kwiaciarni „Stokrotka” w Dynowie
Pani Lucyna Roman- właścicielka kwiaciarni „Magnolia” w Dynowie
Państwo Maria i Wojciech Radoniowie
Pani Ewa Jandziś- właścicielka hurtowni BEWA
Pani Ewa Budnik- właścicielka stoiska z biżuterią
Pani Elżbieta Domin- właścicielka piekarni Genesis
Pani Alicji Drelinkewicz- właścicielka sklepu „Aleksis” w Dynowie
Pan Robert Marszałek - Sklep "Zielony Koszyk"
Pan Wojciech Szaruga- właściciel hurtowni „U Wojtka”
Pan Maciej Toczek- właściciel sklepu komputerowego w Dynowie
Pan Łukasz Gudyka.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i już zapraszamy na  10 Jubileuszową edycję Konkursu w przyszłym roku.
 

12 stycznia 2017
Spotkanie z rodzicami
12 stycznia odbyło się semestralne spotkanie z rodzicami. Początek o 15.30 w klasopracowniach  poszczególnych wychowawców.

12 stycznia 2017
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej

12 stycznia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pt. Orędzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”. Z pośród 365 uczniów diecezji przemyskiej, którzy brali udział w tym konkursie, zakwalifikowało się 65. na etap diecezjalny. Wśród nich znalazły się również uczennice naszego Liceum: Julia Makarska (klasa 3a) oraz Diana Popowczak (klasa 2b). Na szczególne słowa uznania zasłużyła Diana Popowczak, która zajęła ostatecznie 6. Miejsce. Gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy aby w przyszłym roku udało się zająć miejsce na podium a tym samym zakwalifikować się na III etap- Ogólnopolski.

Szczegółowe informacje znajdziemy tutaj: http://przemyska.pl/2017/01/12/olimpijskie-rozgrywki-licealistow/


9 stycznia 2017
Wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego "Radosne święta - twórcze święta"  

W dniu 4.01. 2016r. odbyło się spotkanie komisji konkursowej IX  Międzyszkolnego Konkursu  Bożonarodzeniowego „ Radosne święta – twórcze święta” w kategorii plastycznej i multimedialnej. Poniżej umieszczamy wyniki prac jury.

Jednocześnie przypominamy, iż  test wiedzy o Bożym Narodzeniu odbędzie się 13 stycznia o godz. 10:00, natomiast uroczysta gala o godz. 12:00.

Wszystkich opiekunów, uczestników konkursu i nagrodzonych serdecznie zapraszamy.

wyniki:        kategoria plastyczna        kategoria multimedialna


8 stycznia 2017
Kreatywne ferie - zapraszamy

22 grudnia 2016
Wigilie klasowe

„Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty.”

Czwartek 22 grudnia był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym ze względu na klasowe wigilie. Rozpoczęliśmy wspólne świętowanie od okolicznościowego apelu. Dyrektor naszej szkoły pan Kazimierz Żak złożył wszystkim świąteczne życzenia po czym rozpoczęła się część artystyczna. Piękne słowo i  nowe aranżacje tradycyjnych kolęd przedstawiły nam uczennice klas pierwszych Martyna Kłyż i Weronika Kryczyk oraz zespół muzyczny w składzie Karolina Król, Wiktoria Siry, Anna Ostafińska, Karolina Wasieńczak, Gabriela Cichocka, Dominik Pabiański, Jakub Kędzierski, Bartosz Tereszczak, Kamil Spławiński i Piotr Rebizak. Miłym prezentem świątecznym był występ Kabaretu Rudy 102 złożonego z naszych ubiegłorocznych absolwentów Dominika Bachurskiego, Pawła Kustry, Adriana Tymowicza, Roberta Zelwacha i Norberta Pinkowicza. Dziękujemy, że mimo studenckich obowiązków potrafili znaleźć dla nas czas i umilić tę szkolną uroczystość. Wigilie klasowe poprzedził też  świąteczny pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Shadow. Po występach artystycznych młodzież wszystkich klas udała się na spotkanie opłatkowe z wychowawcami. W klasach odbyły się wigilie, młodzież zajadała się przygotowanymi potrawami świątecznymi i przy akompaniamencie muzycznym wykonywała tradycyjne polskie kolędy. Cieszymy się z faktu, że tradycja wspólnych wigilii i kolędowania w naszej szkole jest ciągle kultywowana.


21 grudnia 2016
Wigilia szkolna

W środę 21 grudnia po południu tradycyjnie jak co roku odbyła się w stołówce szkolnej wigilia dla wszystkich  obecnych i byłych pracowników szkoły oraz przedstawicieli samorządów klasowych.  W pięknie ustrojonej sali, przy obficie zastawionym stole zebrali się nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście panie Maria Radoń, Janina Król- Duch, Magdalena Gołąb, Teresa Gerula i Maria Kędzierska. W klimat świąt wprowadzili zebranych uczniowie, którzy pod okiem pani Elżbiety Klaczak- Łach przygotowali kolędy i krótką część artystyczną. Młodzież zadbała też o to, by nie zabrakło na stole światełka betlejemskiego. Po odczytaniu fragmentu z Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia zdrowia i radości oraz szczęśliwego Nowego Roku.  Po życzeniach przystąpiliśmy do świątecznej biesiady. Nie brakowało barszczu z uszkami, pierogów, ryby, serników i innych wigilijnych rarytasów. Następnie przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Szkoła rozbrzmiewała pięknymi  tradycyjnymi śpiewami. Dziękujemy Gościom za przybycie na naszą wigilię  oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej przygotowania, szczególnie pani Elżbiecie Klaczak- Łach oraz pani Katarzynie Kłyż.


21 grudnia 2016
Wigilia miejska

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia przy Szopce na Rynku w Dynowie odbyła się 21 grudnia miejska wigilia, której organizatorem była Rada Miasta Dynowa wraz z Burmistrzem Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Przy choinkach ustawiony został wigilijny stół, bogaty w tradycyjne świąteczne potrawy. Przybył Święty Mikołaj, a harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju oraz świąteczne życzenia dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, zakładów pracy, instytucji oraz szkół i placówek. Nie zapomniano również o wspólnym kolędowaniu, łamaniu się opłatkiem i życzeniach świątecznych. Zespół instrumentalno- wokalny naszych uczniów zaprezentował piękne aranżacje tradycyjnych kolęd. Na spotkaniu była Przewodnicząca Rady Miasta, a zarazem nasza pani wicedyrektor Ewa Hadam, która wraz z uczniami przyniosła w mury liceum Betlejemski Ogień.


21 grudnia 2016
Półfinał wojewódzki w piłce ręcznej chłopców

W dniu 21 grudnia 2016 roku w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Półfinał Wojewódzki „Licealiady” w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Karol Karnas, Bartosz Czernik, Bartłomiej Hadam, Kamil Spólnik, Wiktor Tworzydło, Łukasz Demczak, Karol Marszałek, Jakub Tworzydło, Karol Dziura, Kamil Fara, Sebastian Chudzikiewicz, Kamil Karaś, Kamil Osip, Hubert Szpiech, Damian Tymowicz zajęła IV miejsce. Gratulujemy! Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Adam Żak i p. Bogdan Peszek.


20 grudnia 2016
II miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców

W dniu 20 grudnia 2016 roku w hali Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie i w hali Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Marek Chrobak, Karol Karnas, Łukasz Demczak, Kamil Spólnik, Jakub Sowa, Kamil Fara, Piotr Front, Jakub Piskorek, Bartosz Czernik, Norbert Naumowicz, Michał Świder zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.20 grudnia 2016
III miejsce w województwie w tenisie stołowym dziewcząt

W dniu 20 grudnia 2016 roku w Nowej Sarzynie odbył się finał wojewódzki tenisa stołowego. Reprezentantki naszego Liceum w składzie: Monika Antosiak, Aleksandra Staszczak i Marcelina Barszczak pierwszy raz w historii szkoły zajęły III miejsce w województwie. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.19 grudnia 2016
I miejsce w powiecie w awans do rejonu w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 19 grudnia2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Kamieniu odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Magdalena Beściak, Karolina Opałka, Gabriela Pniewska, Angelika Pawełek, Aleksandra Staszczak, Paulina Flisak, Angelina Pinkowicz, Alicja Makaryk, Monika Antosiak zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła awans do zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Opiekunemsiatkarek był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

 Wyniki meczów naszej drużyny:
 
LO Dynów – ZS Kamień                     2:0
LO Dynów – ZSTW Trzciana              2:0
LO Dynów –ZSZ Dynów                     2:0
LO Dynów –LO Błażowa                    2:0
 
Klasyfikacja końcowa:
1. LO Dynów
2. ZSTW Trzciana
3. ZSZ Dynów
4. LO Błażowa
5. ZS Tyczyn
6. ZS Kamień


17 grudnia 2016
Podkarpacki Konkurs Chemiczny - drugi etapW drugim etapie Podkarpackiego Konkursu Chemicznego, który odbył się 17.12.2016 r. na Politechnice Rzeszowskiej uczestniczyły:
Aleksandra Blotnicka, Elżbieta Galajda z klasy III B, które rozwiazywaly bardzo trudne zadania chemiczne, wykraczające poza podstawę programową poziomu rozszerzonego, razem z innymi 135 uczestnikami z wiodących szkół średnich, nie tylko z Podkrapacia, ale także z Warszawy, Krakowa, Lublina czy Tarnowa. Uczennice naszego liceum reprezentowały jedyną szkołę z Podkarpacia, pochodzącą z małego miasteczka. Oczekujemy na wyniki.
Opiekun Maria Kuszek


15 grudnia 2016
Patronat medialny nad IX Międzyszkolnym Konkursem Bożanarodzeniowym obejmuje Radio FARA

Miło nam poinformować, że IX Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy "Radosne święta - twórcze święta" został objęty patronatem medialnym przez Rozgłośnię Archidiecezji Przemyskiej - Radio FARA.7 grudnia 2016
Odwiedziny św. Mikołaja w naszej szkole


„Rudolf zmęczony choć uśmiechnięty,

Przez Mikołaja jest dziś ciągnięty.
Z nim zaś prezentów wór okazały:
Czy dojdą na czas? Kciuki trzymamy!”

Bez obaw, Mikołaj zdążył  i przybył do naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w asyście dwóch aniołków. Nie było łatwo dostać słodkości. Mikołaj odpytywał ze znajomości  modlitw, pytał o sukcesy w nauce, sprawdzał, czy aby wszyscy zasłużyli sobie na prezent. Niektórzy musieli zadowolić się rózgą i obiecać poprawę w przyszłym roku. O to, by Mikołaj o nas nie zapomniał zadbał Samorząd Uczniowski. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny!


7 grudnia 2016
Wspieramy inicjatywę Sióstr Boromeuszek w Zambii
Na misjach w Chamalii w Zambii powstaje nowy ośrodek zdrowia, który prowadzą siostry Boromeuszki. Społeczność naszej szkoły odpowiada na apel Księdza Prałata Stanisława Janusza i postanawia w miarę możliwości pomóc potrzebującym w Afryce. Do dnia 16 grudnia przynosimy przybory toaletowe, środki czystości, środki higieniczne, ubranka dla niemowląt, kredki i inne medykamenty, by później przekazać je do Kościoła na ten szczytny cel. Liczymy na hojność i odzew wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców. Będzie to wyraz naszego wsparcia dla sprawy głoszenia Ewangelii w świecie.

7 grudnia 2016
Mamy wyróżnienie w konkursie plastycznym "Jestem OK! Nie palę"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie oraz Starostwo Powiatowe w Rzeszowie w ramach kampanii „Światowego Dnia Bez Tytoniu” zorganizowało już po raz dziewiąty konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Jestem Ok!- nie palę” dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku naszą szkołę w konkursie reprezentowała spora grupa uczniów, którzy wykonali bardzo pomysłowe plakaty kształtujące postawy i zachowania zgodne z zasadami zdrowego stylu życia- wolnego od nałogu tytoniowego. Plakaty namalowali: Sabrina Burzyńska, Julka Zgłobicka, Martyna Kłyż, Kamil Kopacki, Kamila Kłak, Marysia Hendzel, Kamila Siwulec i Celestyna Blama.  Komisja konkursowa wyróżniła pracę Julki Zgłobickiej. Gratulujemy! Opiekę nad uczniami przygotowującymi się do konkursu sprawowała pani Katarzyna Kłyż.

7 grudnia 2016
Akcja "Góra grosza" dla potrzebujących

Przełom listopada i grudnia jest dla nas czasem niezwykłym. W tym okresie w wielu szkołach i przedszkolach odbywa się wielkie usypywanie Góry Grosza. Nasze liceum już po raz kolejny przyłączyło się do tej akcji. Niejeden z uczniów usypuje Górę Grosza , niejeden z nauczycieli mocno zachęca do zbiórki pieniędzy na szczytny cel. Od lat pozostaje on niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. Za przeprowadzenie akcji w naszym liceum odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski, a jej koordynatorem  jest p. Elżbieta Klaczak- Łach.

6 grudnia 2016
Wizyty św. Mikołaj u grzecznych dzieci

Czekamy na relacje .....


6 grudnia 2016
Koncert młodzieżowej kapeli "POGÓRZANIE"
„Andrzej Sowa – mistrz tradycji z rodziny Sowów z Piątkowej”- podsumowanie projektu i koncert młodzieżowej kapeli ludowej „Pogórzanie” w naszym liceum.
Ocalić od zapomnienia muzykę Pogórza Dynowskiego, a w szczególności muzykę z repertuaru słynnej Kapeli Sowów. To główny cel projektu pt. „Andrzej Sowa – mistrz tradycji z rodziny Sowów z Piątkowej” realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Projekt był realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
6 grudnia w auli naszego Liceum odbyło się podsumowanie tej inicjatywy. W auli gościliśmy panią dyrektor MOK-u Anetę Pepaś- Skowron, pana Andrzeja Sowę wraz z kapelą, rodziców i zaproszonych gości.  Młodzież miała okazję poznać główne założenia projektu, porozmawiać z panem Andrzejem Sową i posłuchać koncertu prowadzonej przez Mistrza młodzieżowej kapeli ludowej „Pogórzanie”. Jesteśmy dumni z faktu, że w szeregach kapeli są nasi uczniowie: Wiktoria Siry- skrzypce, śpiew oraz Michał Świder- śpiew. Gratulujemy MOK-owi  tak świetnych projektów, a młodzieżowej kapeli ludowej „Pogórzanie” wraz z panem Andrzejem Sową życzymy wielu sukcesów.

6 grudnia 2016
Finał wojewódzki w bdmintonie

W dniu 6 grudnia 2016 roku w hali Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie odbył się Finał Wojewódzki „Licealiady” w badmintonie dziewcząt i chłopców. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Spławiński, Piotr Front zajęła III miejsce. Dziewczęta w składzie: Andżelika Czajkowska, Monika Antosiak, Aleksandra Skubisz zdobyła VII miejsce. Serdecznie gratulujemy! Opiekunamidrużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.

Wyniki meczów dziewcząt:

 
Mecze grupowe:                                                                                                                                         

LO Dynów–I LO Sanok                 2:3

LO Dynów–LO Ropczyce             0:3

LO Dynów–IV LO Rzeszów          1:3

Wyniki meczów chłopców

 Mecze grupowe:

LO Dynów–I LO Sanok                  3:0

LO Dynów–ZS Nr 3 Jasło               3:0

LO Dynów–ZS nr 2 Nowa Dęba     1:3

 
Półfinał:             

 LO Dynów–Kat. LO Tarnobrzeg    1:3

Mecz o III miejsce

LO Dynów–ZS Nr 2 Dębica           3:2


5 grudnia 2016
II miejsce w piłce ręcznej i awans do półfinału wojewódzkiego

W dniu 5 grudnia 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku odbyła się rejonowa „Licealiada” w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Karol Karnas, Bartosz Czernik, Bartłomiej Hadam, Kamil Spólnik, Wiktor Tworzydło, Łukasz Demczak, Karol Marszałek, Jakub Tworzydło, Karol Dziura, Kamil Fara, Sebastian Chudzikiewicz, Kamil Karaś, Kamil Osip, Hubert Szpiech, Damian Tymowicz zajęła II miejscei tym samym uzyskała awansdo Półfinału Wojewódzkiego.Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Adam Żak i p. Bogdan Peszek.
 
Wyniki meczów naszej drużyny:
 
LO Dynów – I LO Łańcut                    18:6      
LO Dynów – V LO Rzeszów               13:21
LO Dynów – ZST Leżajsk                   17:11
 
Klasyfikacja końcowa:

1. V LO Rzeszów          - awans

2. LO Dynów               - awans

3. ZST Leżajsk              

4. I LO Łańcut         


30 listopada 2016
26 Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej


30 listopada odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie eliminacje strefowe 26 Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, w których wzięły udział trzy nasze recytatorki- Martyna Kłyż i Weronika Kryczyk z klasy Ic/d oraz Nikola Mędzela z klasy IIa.  W tym roku konkursowi  przyświecała myśl Papieża Franciszka „…Jego słowo pozostaje jako światło, które prowadzi i wzmacnia nasze kroki.” Poziom eliminacji był bardzo wysoki, a dziewczyny dały z siebie wszystko godnie reprezentując naszą szkołę. Gratulujemy! Z recytatorkami pracowały panie Elżbieta Klaczak- Łach i Katarzyna Kłyż oraz ksiądz Janusz Borek, który był również opiekunem Martyny, Weroniki i Nikoli podczas konkursu.
25 listopada 2016
Plakaty na konkurs plastyczny
Uczniowie liceum bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkurasach plastycznych. Dowodem na to są piękne prace wysłane na konkurs "Porozmawiajmy o Aids" oraz "Jest OK - nie palę!" Czekamy na rozstrzygnięcia trzymając mocno kciuki za plakaty naszych koleżanek i kolegów. Niżej prezentujemy kilka z nich.
24 listopada 2016
III miejsce i dwa wyróżnienia w Konkursie Recytatorskim!
W czwartek 24 listopada odbył się XXIV Dynowski Konkurs Recytatorski pod hasłem
„Pogody i niepogody duszy w poezji i muzyce” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie oraz Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Dynowie. Celem konkursu było krzewienie i doskonalenie kultury języka polskiego, popularyzacja poezji, rozwijanie uzdolnień artystycznych poprzez tekst i kompozycję własną lub znanych autorów.Trójka naszych uczniów prezentowała teksty Agnieszki Osieckiej oraz wylosowane tuż przed konkursem wiersze Phila Bosmansa. Poziom recytacji i poezji śpiewanej był bardzo wyrównany i jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. W efekcie po burzliwej dyskusji miejsca zostały przyznane. I tak w kategorii recytacji Laura Kilon zdobyła III miejsce,a Hubert Kozdra wyróżnienie, w kategorii poezja śpiewana wyróżniony został także Michał Świder.Gratulujemy świetnych występów! Z uczniami pracowały panie polonistki Katarzyna Kłyż i Elżbieta Klaczak-Łach.


24 listopada 2016
Pocztówka do Pana Sienkiewicza
W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej akcji  pod hasłem „Pocztówka do Pana Sienkiewicza”. Akcja ta zorganizowana została przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie WLkp. we współpracy i pod patronatem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Ma ona na celu popularyzację wiedzy o życiu i twórczości noblisty, odkrywanie i promocję dziedzictwa pisarza, inspirowanie uczniów do twórczej pracy i rozwijanie zdolności plastycznych i literackich. W akcji przeprowadzonej w naszym liceum wzięli udział pierwszoklasiści. Wykonali oni w ramach lekcji wiedzy o kulturze pocztówki inspirowane życiem bądź twórczością Henryka Sienkiewicza. Pocztówki te zostały opisane i wysłane do Muzeum Henryka Sienkiewicza. Miło nam, że mogliśmy  również w ten właśnie sposób zaangażować się w obchody Roku Henryka Sienkiewicza, który zainicjowało w naszym liceum wspólne czytanie powieści sienkiewiczowskich na początku września. Koordynatorem akcji była pani Katarzyna Kłyż i Monika Wandas- Wasieńko.


22-24 listopada 2016
Próbne matury z języka polskiego, matematyki, języka obcego
W dniach 22 do 25 listopada odbyły się w naszej szkole próbne matury z języka polskiego, matematyki, język angielskiego i niemieckiego oraz przedmiotów  wybranych na poziomie rozszerzonym. Matury przygotowane były przez Wydawnictwo "Operon" i Gazetę Wyborczą. Był to przedsmak tego, co czeka uczniów klas III w maju. Wszystkim, mierzącym się z arkuszami maturalnymi, życzymy jak najlepszych wyników!

19 listopada 2016
Podziękowania
W piątek 19 i w sobotę 20 listopada 2016r w Domu Strażaka w Dynowie odbył się jubileuszowy spektakl teatralny Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”- „Królowa Przedmieścia” w reżyserii pani Krystyny Dżuły.Była to również okazja, by przy pełnej widowni podziękować wszystkim tym, którzy przez ostatnie 10 lat przysłużyli się Towarzystwu i wspierali jego inicjatywy. Taką osobą jest m.in.  Dyrektor naszego Liceum pan Kazimierz Żak, który otrzymał piękną pamiątkową statuetkę i okolicznościowy dyplom.Gratulujemy wyróżnienia!
Wspomnieć należy również, że młodzież dynowskich i okolicznych szkół miała możliwość obejrzenia spektaklu w poniedziałek. Uczniom klas pierwszych i drugich liceum przedstawienie bardzo się podobało. Na scenie wśród innych aktorów mogli zobaczyć swoją nauczycielkę panią Katarzynę Kłyż w roli Helci.17 listopada 2016
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Jany Osiadły


W środę 16 listopada 2016 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Tegoroczne stypendia otrzymało 226 uczniów. Uroczyste wręczenie uczniom dyplomów odbyło się z rąk pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz pani Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego.Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są co roku uczniom szkoły maturalnej, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i uzyskali najwyższą średnią ocen w swojej szkole lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Wszystkie te kryteria spełniła uczennica klasy IIIc Jana Osiadły wykazująca się wysoką średnią ocen z przedmiotów, wzorowym zachowaniem oraz jest laureatką wielu konkursów przedmiotowych w tym na szczeblu ogólnopolskim. Gratulujemy Janie tego szczególnego wyróżnienia oraz Rodzicom tak uzdolnionej córki.


16 listopada 2016
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

16 listopada po raz kolejny odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego "Deutschfreund", w którym wzięło udział 18 osób z klasy 3b, 3c i 3d. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W zeszłym roku nasza uczennica Jana Osiadły zdobyła 3 miejsce w województwie Podkarpackim, dlatego w tym roku również liczymy na sukces Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Monika Rząsa.


16 listopada 2016
Głosuj

Drodzy czytelnicy

                Grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie napisała i zaprojektowała własny tomik opowiadań, biorąc udział w ogólnopolskim turnieju literackim „Misja – Książka”.

Liczą teraz na Wasze głosy, które możecie oddawać wchodząc na stronę internetową wydawnictwa Ridero pod adresem www.ridero.eu/pl, następnie w „zakładkę konkurs” i głosuj na tomik pt. „Po drugiej stronie lustra”.

Z góry dziękujemy za oddane głosy.


16 listopada 2016
I miejsce w powiecie wśród szkół ponadgimnazjalnych w Licealiadzie

W dniu 15 listopada 2016 roku w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok szkolny 2015/2016 w Powiecie Rzeszowskim. Nasze Dynowskie Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej zostało po raz dziesiąty z rzędu sklasyfikowane na I miejscu w powiecie, gromadząc rekordową ilość 497 punktów wśród szkół ponagimnazjalnych. Pan Dyrektor Kazimierz Żak otrzymał z rąk Naczelnika Wydziału Społeczno-Oświatowego Adama Kozaka okolicznościowy puchar wraz z dyplomem oraz statuetkę za organizację i współorganizację rozgrywek Licealiady i Gimnazjady. Dyplomem oraz pamiątkowym medalem za zasługi w rozwoju sportu szkolnego w Powiecie Rzeszowskim wyróżniony został nauczyciel wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek. Ponadto szkoła za zajęcie I miejsca otrzymała sprzęt sportowy ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.


16 listopada 2016
"Kto czyta książki żyje podwójnie"

W ubiegłym roku nasza szkoła złożyła wniosek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i otrzymała kwotę 12 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Uwzględniając wkład własny 2.400 złotych, zakupiliśmy ponad 560 książek oraz audiobooki za łączną kwotę 14 400 złotych. Planowane zakupy konsultowane były z uczniami, którzy mieli możliwość składania w bibliotece własnych propozycji, co do zakupu książek. Wśród pozycji, które znalazły się na półkach są nowości wydawnicze, bestsellery, młodzieżowe powieści obyczajowe, fantastyka, (ulubiony przez młodzież gatunek), thrillery, powieści kryminalne zarówno te z klasyki , jak i „świeżych” twórców tego gatunku. Dzięki wsparciu finansowemu mogliśmy uzupełnić nasz księgozbiór w książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Wśród zakupionych pozycji znalazły się też biografie ludzi kultury, nauki, sportu, reportaże, poradniki oraz książki cieszące się wśród czytelników ciągłą popularnością mimo upływu lat. Otrzymane pieniądze przeznaczyliśmy również na uzupełnienie braków w lekturach szkolnych. Planując zakupy staraliśmy się zainwestować otrzymane pieniądze tak, aby zadowolić wszystkich czytelników, stąd tak duża różnorodność zakupionych książek. Mamy nadzieję, że cel  został osiągnięty, a nowo zakupione książki zainteresują nie tylko zagorzałych czytelników, ale również tych uczniów, którzy do tej pory odwiedzali bibliotekę tylko po to, aby wypożyczyć lekturę. Może i dla nich czytanie stanie się przyjemnością, a nie przymusem. Zakupione książki znacznie wzbogaciły i urozmaiciły księgozbiór oraz dodały kolorytu odnowionej bibliotece.


16 listopada 2016
I miejsce w powiecie w tenisie stołowym

W środę 16 listopada 2016 roku w Sokołowie Małopolskim odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna naszych dziewczyn w składzie: Monika Antosiak, Aleksandra Staszczak i Marcelina Barszczak zajęła I miejsce.Chłopcy w składzie: Piotr Front, Adam Sawczak i Michał Świder zajęli również I miejsce.Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych , które odbędą się 1 grudnia 2016 roku w Nowej Sarzynie.Opiekunem drużyn była pani Katarzyna Grot.
Dziękujemy ! Gratulujemy ! Życzymy dalszych sukcesów!


14 listopada 2016

11 listopada 2016
Dynów jedną śpiewającą rodziną

„Niepokonanym chwała i cześć!

Niepokonanym wznieśmy pieśń.”

 

W dniu 11 listopada już po raz piąty odbył się wieczór patriotyczny „Dynów jedną śpiewającą rodziną”, którego Gospodarzem było Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Wspólne śpiewanie w tym roku pod hasłem: „Niepokonanym chwała i cześć! Niepokonanym wznieśmy pieśń” zorganizowane zostało przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie, Liceum Ogólnokształcące w Dynowie oraz Miejski Ośrodek kultury w Dynowie. Nauczyciele i młodzież liceum zadbali o wystrój sali, przygotowanie poczęstunku i dobry klimat podczas imprezy.

Wieczór patriotyczny w dniu 11 listopada to piękna inicjatywa łącząca pokolenia, która przyciąga z roku na rok coraz więcej mieszkańców Dynowa i okolic. W auli liceum, przy świecach i pięknie nakrytych stołach zebrało się ponad sto osób: babcie, dziadkowie, rodzice, młodzież w różnym wieku, przedszkolaki, którzy pięknie i doniośle wyśpiewywali patriotyczne pieśni. Uroczystość rozpoczął okolicznościowy montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odnoszący się do współczesnego rozumienia wolności i patriotyzmu. W skład zespołu weszli instrumentaliści: Dominik Pabiański, Jakub Kędzierski, Kamil Spławiński, Bartosz Tereszczak, Piotr Rebizak oraz recytatorzy i soliści: Martyna Kłyż, Wiktoria Siry, Michał Świder i Hubert Kozdra.

Druga część to biesiada rodzinna przy pieśniach narodowych. Na scenie, wywoływani kolejno przez prowadzących spotkanie Radnego Miasta Dynów p. Michała Zięzio oraz animatora kultury p. Emila Dańczaka, pojawiali się artyści związani z dynowskim środowiskiem kulturalnym m.in.: absolwentka LO p. Dorota Sówka-Szmigiel, p. Monika Baran laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie, p. Emil Dańczak z synem Emanuelem, p. Zofia Bielec z wnukiem Grzegorzem Jandzisiem, utalentowany tercet rodzinny p. Daniel Maziarz z synami Kamilem i Patrykiem oraz Radna Miasta Dynów p. Józefa Ślemp z wnukiem Stasiem.

 Ostatnia część imprezy to wspólne śpiewanie przy akompaniamencie p. Jakuba Trybalskiego. Szkoła do późna w nocy rozbrzmiewała dźwiękami „Piechoty”, „Wojenki, wojenki”, „Pierwszej brygady”…

Cieszymy się jako współorganizatorzy tej uroczystości, że nasza szkoła mogła otworzyć dla środowiska swoje podwoje, że jesteśmy miejscem kojarzonym w Dynowie nie tylko z nauką, ale również z działalnością kulturalną. Dziękujemy wszystkim gościom przybyłym na biesiadę patriotyczną, szczególnie panu Zygmuntowi Frańczakowi Burmistrzowi Miasta Dynów, Radnym Powiatowym, Radnym Miasta Dynów, członkom Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” oraz tym, którzy w 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości w ten sposób  zechcieli manifestować swoją przynależność narodową.


10 listopada 2016
Wywiadówka
W środę 16.11.2015 na godzinę 15.30 zapraszamy na drugie w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Rodziców uczniów klas 1 i 2 zapraszamy bezpośrednio do klas na spotkanie z wychowawcami. Rodziców uczniów klas 3 zapraszamy najpierw na aulę na spotkanie z panem dyrektorem po którym odbędzie się spotkanie z wychowawcami.

10 listopada 2016
Etap szkolny konkursu chemicznego

W dniu 10.11.2016 odbył się I etap (szkolny) IX Podkarpackiego Konkursu Chemicznego. Uczestniczyły w nim uczennice klasy IIIB:
1. Aleksandra Błotnicka 
2. Elżbieta Gałajda 
3. Joanna Kędzierska 
Poprawione i wstępnie zaopiniowane rozwiązania zadań przez Komisję Szkolną zostaną ostatecznie zweryfikowane przez Komisję tego konkursu przy Politechnice Rzeszowskiej,  która zadecyduje o dalszym uczestnictwie uczennic w rozgrywkach tego konkursu.

Opiekun konkursu 
Maria Kuszek


10 listopada 2016
Zawody w piłce ręcznej chłopców w naszym liceum

W dniu 10 listopada 2016 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Karol Karnas, Bartosz Czernik, Bartłomiej Hadam, Kamil Spólnik, Wiktor Tworzydło, Łukasz Demczak, Karol Marszałek, Jakub Tworzydło, Karol Dziura, Kamil Fara, Sebastian Chudzikiewicz, Kamil Karaś, Kamil Osip, Hubert Szpiech, Damian Tymowicz zajęła I miejscei tym samym uzyskała awansdo zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

 
Wyniki meczów naszej drużyny:

 
LO Dynów – ZSzZ Dynów                   13:7      

LO Dynów – SLO Głogów Młp.         13:8

LO Dynów – ZS Sokołów Młp.           14:3

LO Dynów – ZSL Błażowa                  10:6

 
Klasyfikacja końcowa:

 1.LO Dynów

2.ZSL Błażowa

3.ZSzZ Dynów

4.ZS Sokołów Młp.

5.ZS Tyczyn

6.SLO Głogów Młp.

7.ZSTW Trzciana


10 listopada 2016
Uroczysty apel z okazji 11 listopada

Obchody 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przebiegały w naszej szkole bardzo uroczyście i wieloetapowo. Rozpoczęły się w czwartek okolicznościowym apelem, który w auli zebrał całą społeczność szkolną. Bogaty w treści referat na temat wolności wygłosiła pani Ewa Hadam, po czym odśpiewano hymn państwowy. Następnie w skupieniu obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny pod hasłem: „Niepokonanym chwała i cześć! Niepokonanym wznieśmy pieśń”. Apel przygotowały panie Elżbieta Klaczak- Łach, Katarzyna Kłyż i Ewa Hadam. 11 listopada w piątek w miejskich obchodach Święta Niepodległości także wzięliśmy liczny udział. Podczas Mszy św. za ojczyznę naszą szkołę dumnie reprezentował poczet sztandarowy- Miłosz Bielec wraz z asystą Martyny Kłyż i Aleksandry Pyś, Dyrektor Kazimierz Żak, nauczyciele oraz młodzież. Po Mszy św. uczestnicy przemaszerowali do Zespołu Szkół w Dynowie, gdzie odbyła się XXII uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której nasz historyk pan Mariusz Choma wygłosił referat o wolności. Wieczorem w auli naszego liceum gościliśmy mieszkańców Dynowa, członków Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie, artystów na wspólnym śpiewaniu.


9 listopada 2016
I miejsce w powiecie dla naszych dziewczyn

W dniu 9 listopada 2016 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Skubisz, Gabriela Dziaczyńska, Jolanta Niziołek, Angela Rzepka, Maria Dżuła, Aleksandra Durakowska, Natalia Chudzikiewicz, Samuela Boczar, Klaudia Potoczna, Klaudia Kądziołka, Magdalena Kądziołka, Weronika Uziel, Katarzyna Osip, Melania Dżułazajęła I miejsce i tym samym uzyskała awansdo zawodów rejonowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.

 
Wyniki meczów naszej drużyny:

 
LO Dynów – ZSL Błażowa                  14:4      

LO Dynów – ZS Kamień                     12:2

LO Dynów –SLO Głogów Młp.            14:2

LO Dynów –ZSzZ Dynów                    10:1

 

                Klasyfikacja końcowa:
 

1. LO Dynów

2. SLO Głogów Młp.

3. ZSL Błażowa

4. ZSzZ Dynów

5. ZS Tyczyn

6. ZS Kamień


8 listopada 2016
Śniadanie daje moc
8 listopada  uczniowie naszej szkoły zasiedli  do bardzo nietypowej lekcji zdrowego odżywiania w ramach akcji „Śniadanie daje moc”. Zamiast tradycyjnych zeszytów i piórników, na stołach znalazły się składniki do przygotowania zdrowych śniadaniowych potraw, owoce, warzywa i zdrowe napoje. Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Partnerstwo dla Zdrowia. Mamy nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu przyczyni się do większej świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz  zmiany złych nawyków żywieniowych, a jednocześnie pozwoli ustanowić nowy rekord.

7 listopada 2016
Udział w XI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym
12 uczniów naszego liceum z klasy 2a i 3a wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
W szczególności konkurs ma na celu:

  • zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,
  • stwarzanie okazja do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach,
  • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
  • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej.

Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Uczczniami opiekowała się pani Joanna Krajcarska.


4 listopada 2016
Dynów jedną śpiewającą rodziną - zapraszamy

3,4 listopada 2016
Półfinały wojewódzkie w badmintonie

W dniu 3 i 4 listopada 2016 roku w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu odbyły się półfinały wojewódzkie „Licealiady” w badmintonie chłopców i dziewcząt. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Spławiński, Piotr Front i Michał Świder zajęła I miejsce. Dziewczęta w składzie: Andżelika Czajkowska, Monika Antosiak, i Aleksandra Skubisz zdobyła II miejsce. Obie nasze ekipy wywalczyły tym samym awans do Finału Wojewódzkiego!  Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowym etapie rozgrywek. Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.

Wyniki meczów dziewcząt:

Faza grupowa:

LO Dynów - LO Dubiecko             3:0
LO Dynów - ZS Oleszyce               3:0
LO Dynów - I LO Jarosław            3:1

Półfinał:

LO Dynów - ZS Lubaczów             3:1

Finał:

LO Dynów - I LO Przemyśl           0:3

Wyniki meczów chłopców

Faza grupowa:
LO Dynów - ZSTiO Jarosław        3:0         
LO Dynów - CKZiU Przemyśl       3:0

Półfinał:             

LO Dynów - I LO Przemyśl           3:0

Finał:

LO Dynów - II LO Przemyśl          3:1


1 listopada 2016
Kwestujemy na dynowskim cmentarzu

W dniu 1 listopada na dynowskim cmentarzu odbyła się Kwesta na rzecz Koła Dynowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W kweście licznie uczestniczyła młodzież naszego liceum. Darczyńcy byli bardzo hojni. Do albertyńskich puszek trafiło 5436,09 złotych. W tym roku zebrane pieniądze Towarzystwo przeznaczy na zakup łóżek rehabilitacyjnych i kul łokciowych do Domu Pogodnej Starości w Dynowie.

Równolegle do kwesty na rzecz Koła Dynowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzona była również na dynowskiej nekropolii kwesta Towarzystwa Przyjaciół Dynowa na rzecz odnowy starego cmentarza. W kweście uczestniczyli m. in. nasi nauczyciele pan Maciej Jurasiński, pania Maria Kuszek, pani Ewa Hadam, pani Katarzyna Kłyż, pan Bogdan Peszek. Do puszek udało się zebrać kwotę 5035,04 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na renowację zabytkowego pomnika - Anioł na starym cmentarzu.


29 października 2016
Półmetek klas drugich

Czekamy na relację ....


27 października 2016
Odwiedzamy groby naszych nauczycieli

„Nie żyjemy, aby umierać…

Ale umieramy, aby żyć wiecznie”

                            M. Buchberger

Listopad to czas zadumy i wspomnień, czas  kiedy przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, składamy kwiaty. Zmarli żyją w naszych sercach, we wspomnieniach. Za ich ziemski trud, starania, możemy ofiarować im modlitwę, wdzięczność i pamięć, dlatego tak ważne jest kultywowanie zwyczajów związanych z Dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Mając to na względzie opiekunka samorządu pani Elżbieta Klaczak- Łach i wychowawczyni klasy I a pani Katarzyna Kłyż wybrały się wraz z młodzieżą klas pierwszych na dynowski cmentarz, by zapalić znicze i pomodlić się na grobach zmarłych nauczycieli śp. Józefa Skubisza, śp. Stanisława Górniaka, śp. Jacka Batora, śp. Władysława Pankiewicza, śp. Jana Kucabińskiego oraz śp. Janiny Jurasińskiej. Cześć ich pamięci…


25 października 2016
Zbiórka krwi
Czekamy na relację ....

20 października 2016
I i III miejsce w VI Konkursie Leśne Dyktando
20 października w  auli Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się VI edycja Konkursu Leśne Dyktando, którego głównym organizatorem było Nadleśnictwo Dynów. W konkursie swoją obecność zaznaczyli także nasi uczniowie, którzy udowodnili, że potrafią pisać pięknie i bez błędów. I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne  „wypisała sobie” Diana Popowczak, a III- Weronika Kryczyk. Pozostali uczniowie Martyna Kłyż, Justyna Pustelnik i Karol Bubenko, znaleźli się o włos od podium. Nagrodzonym gratulujemy! Tegoroczne dyktando było w opinii uczniów trudne. Musieli oni zmierzyć się z „ chytrym lisem, który przeganiał z niskorosłej jarzębiny trzódkę hałasujących dzierzb” czy zapoznać z „chuderlawym leśniczym szkółkarzem, który nie bacząc na mżawki i słoneczny żar, nucąc pod nosem przebrzmiałe przeboje, ochoczo pielęgnuje swój  zielony przychówek- sadzonki”.  W pracach komisji oceniającej dyktanda wszystkich uczestników pracowały nasze panie polonistki Elżbieta Klaczak- Łach, Katarzyna Kłyż i Joanna Duda, które także przygotowywały uczniów liceum do konkursu.

19 października 2016
Zbiórka krwi19 października 2016
Sztafetowe biegi przełajowe - etap rejonowy

W dniu 18 października 2016 roku w Leżajsku odbyła się rejonowa „Licealiada” w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800 m. Dziewczęta po zaciętej walce ostatecznie zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy ukończyli rywalizację na V miejscu. Gratulujemy! Opiekunami naszych drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.


19 października 2016
Wyjazd do kina
W środę 19 października grupa 55 uczniów z różnych klas wybrała się do kina na film „Wołyń”. Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek. Film bardzo podobał się młodzieży, która tragiczne losy bohaterów śledziła z zapartym tchem, a niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Reżyser Wojciech Smarzowski  w swoim obrazie opowiedział historię rzezi wołyńskiej. Stworzył mocne kino, które na długo pozostanie w pamięci widzów. Opiekunami uczniów podczas wyjazdu do kina oprócz p. Bogdana Peszka były panie Elżbieta Klaczak- Łach i Urszula Bukała- Pilip.

18 października 2016
II miejsce  w szachach w powiecie

Czekamy na relację ....


14 października 2016
Dzień Edukacji Narodowej czyli Buda 2016

Czekamy na relację ....


10 października 2016
Akcja "Zbieramy  makulaturę - chronimy lasy"10 października 2016
 Spotkanie z terapeutą

Już poraz drugi w naszej szkole odbyło się spotkanie z terapeutą Pawłem Antoniakiem, finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dynowie. W tym tygodniu w spotkaniu wzięły udział klasy: 2b i 2c. Prowadzący w sposób fachowy i interesujący omówił szereg tematów związanych z uzależnieniami. Alkoholizm, uzależnienie od internetu, bulimia i anoreksja....to najczęściej występujące uzależnienie wśród osób młodych, dlatego pan Paweł skupił się na przyczynach i skutkach tego typu nałogów. Oczywiście bardzo dziękujemy prowadzącemu za pomoc w działaniach profilaktycznych.


7 października 2016
I i II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych 

W dniu 7 października 2016 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie odbyła się powiatowa „Licealiada” w sztafetowych biegach przełajowych 10 x 800 m. Dziewczęta w składzie: Agata Makarska, Klaudia Gmyrek, Patrycja Skarbińska, Julia Zgłobicka, Weronika Uziel, Patrycja Jamrozik, Klaudia Potoczna, Patrycja Zakrzewska, Jolanta Niziołek, Aleksandra Skubisz zajęły I miejsce.Chłopcy w składzie: Kamil Konopka, Cezary Cielecki, Kamil Grzegorzak, Kamil Zioło, Karol Szybiak, Tomasz Peszek, Kamil Spólnik, Kamil Osip, Karol Marszałek, Hubert Kozdra wywalczyli II miejsce. Dzięki bardzo dobremu startowi w zawodach obie nasze drużyny awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się 19 października w Leżajsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami biegaczek i biegaczy byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.


5 października 2016
Wycieczka klas pierwszych do Przemyśla

W piątek uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami p. Elżbietą Klaczak- Łach, p. Katarzyną Kłyż i p. Mariuszem Chomą, który przejął rolę przewodnika, udali się na wycieczkę do Przemyśla. Pierwszym jej punktem było zwiedzanie Muzeum Historycznego Ziemi Przemyskiej. Piękne, różnorodne ekspozycje zachwyciły niejedną osobę. Po uczcie dla ducha, znalazło się  także coś dla ciała- grochówka żołnierska w koszarach wojskowych( była tak dobra, że jej zabrakło), do których mogliśmy wejść ze względu na Dni Otwartych Koszar. Największą frajdę nie tylko dziewczynom, sprawiła wspinaczka na czołgi, wozy bojowe czy quady.  Zdjęcia z bronią i żołnierzami okazały się być bezcenne.  Na koniec wybraliśmy się na Kopiec Tatarski, z którego mogliśmy podziwiać piękną panoramę Przemyśla. Pełni wrażeń wróciliśmy do Dynowa. Na pewno będzie co wspominać.


6 października 2016
Wieczorek zapoznawczy dla klas pierwszych

Ten tydzień był bogaty w wrażenia szczególnie dla uczniów klas pierwszych, bowiem w czwartek mieli swój "Wieczorek zapoznawczy", na którym mogli się bawić przy muzyce na żywo. Zespół "Karen" stanowił muzyczną oprawą wieczoru. Mamy nadzieję, ze pierwszoklasiści bawili się doskonale, a jak widać na zdjęciach nie tylko oni.


4 października 2016
 Pielgrzymka klas maturalnych

We wtorek mimo niezbyt dobrej pogody uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami panią Moniką Rząsą, Joanną Krajcarską oraz Anną Piech i ks. Januszem Borkiem udali się na pielgrzymkę, by modlić się o dobre wyniki na maturze i dokonanie właściwych wyborów życiowych. W drodze do Częstochowy młodzież zatrzymała się w Krakowie i zwiedziła Centrum Jana Pawła II, gdzie mogła się zapoznać z dziedzictwem , które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. W Częstochowie uczniowie wzięli udział w mszy świętej w w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której modlili się o dobre wybory w życiu. Warto dodać, że w Częstochowie czekała na licealistów piękna pogoda, dlatego oprócz przeżyć duchowych mogli cieszyć się urokami złotej polskiej jesieni. Mamy nadzieję, że pielgrzymka przyniesie plony w postaci świetnych wyników na maturze :).


3 października 2016
 Spotkanie z terapeutą

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się spotkanie z terapeutą Pawłem Antoniakiem, finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dynowie. W tym tygodniu w spotkaniu wzięły udział klasy:1a, 1b, 1c, 2a. Prowadzący w sposób fachowy i interesujący omówił szereg tematów związanych z uzależnieniami. Alkoholizm, uzależnienie od internetu, bulimia i anoreksja....to najczęściej występujące uzależnienie wśród osób młodych, dlatego pan Paweł skupił się na przyczynach i skutkach tego typu nałogów. Oczywiście bardzo dziękujemy prowadzącemu za pomoc w działaniach profilaktycznych.


23 września 2016
 Kiermasz podręczników szkolnych

W dniach 7 – 9 września odbył się w bibliotece kiermasz podręczników szkolnych. Poprzedzony był trzydniową zbiórką książek z którą dzielnie zmagały się uczennice klasy III b Alicja Fołta, Elżbieta Łysiak oraz Magdalena Gładysz, które następnie pomagały w rozprowadzaniu podręczników.
Uczniowie mogli zakupić od swoich starszych kolegów i koleżanek potrzebne podręczniki, a uczniowie klas trzecich dodatkowo repetytoria oraz inne książki potrzebne do egzaminu maturalnego.
Kiermasz jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem.


21 września 2016
 XII Plener Kulturalny: „Szlakiem Dziedzictwa...”

W dniach 13 września - 14 września 2016r. odbył się XII Plener Kulturalny: „Szlakiem Dziedzictwa…” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Udział w plenerze brało 7 uczniów z naszej szkoły: Kamila Siwulec, Wiktoria Siry, Tomasz Peszek, Karolina Kołt, Jolanta Niziołek, Karol Marszałek oraz Bartosz Czernik. Opiekunem grupy był prof. Bogdan Peszek.

Celem Pleneru było poznanie kultury i zabytków okolic Śląska w raz z miejscowościami: Świętochłowice, Radzionków, Dobieszowice, Tarnowskie Góry, Gliwice i Katowice.

13 września 2016
Ognisko integracyjne klas pierwszych

13 września jak co roku,  pani pedagog Urszula Bukała-Pilip  zorganizowała ognisko integracyjne w plenerze dla uczniów klas pierwszych i ich wychowawców p. Katarzyny Kłyż,  p. Mariusza Chomy oraz p. Elżbiety Klaczak –Łach. Uczniowie mieli możliwość bliżej się poznać, pograć w piłkę, uczestniczyć w zabawach integracyjnych i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla. Cała impreza odbyła się nad stawem u pana Domina. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie nam tego uroczego miejsca.


12 września 2016
Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że 21.09.2016 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Będzie ono miało charakter informacyjny. Początek o 15.30 w auli naszego liceum. Po spotkaniu ogólnym z dyrektorem, rodziców zapraszamy do klas na spotkanie z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy.


2 września 2016
Cała Polska czyta "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza

W piątek 2 września w hali sportowej w LO w Dynowie miała miejsce kolejna (piąta już) edycja Narodowego Czytania. Tym razem w roku sienkiewiczowskim, zgodnie z przeprowadzonym przez kancelarię prezydencką sondażem, czytaliśmy „Quo Vadis”. U progu szkoły na zaproszonych gości czekali Tomasz Peszek i Martyna Kłyż w strojach utrzymanych w konwencji epoki starożytnego Rzymu. Każdy uczestnik imprezy mógł przybić sobie na własnym egzemplarzu powieści pamiątkową pieczęć, którą - tak jak w poprzednich latach - otrzymaliśmy z kancelarii Prezydenta.
Nasze szkolne czytanie - jak co roku - rozpoczęły dzielne przedszkolaki, które recytowały napisany specjalnie na tą okazję wierszyk.
Pamiętaj, że na świecie
Do ważnych się zalicza
Nasze rodzime dzieło
„Quo Vadis” Sienkiewicza

Książek Pana Henryka
Jest bardzo długa lista
Lecz właśnie tą powieścią
Zasłynął nasz Noblista

Jest w niej o sile wiary
I jest o sile miłości
Przeczytaj, a na twarzy
Łza i uśmiech zagości

Przenieś się koleżanko
I Ty mój miły kolego
W czasy pierwszych chrześcijan
I imperium rzymskiego

Uwaga Wy Panowie
Skupcie się Drogie Panie
Zaczynamy kolejne
Narodowe Czytanie!

Gospodarz imprezy, Pan Dyrektor Kazimierz Żak, który wcześniej przywitał gości, wręczył dzieciom ufundowaneprzez siebie słodycze.
W klimat narodzin chrześcijaństwa wprowadziła wszystkich laureatka wielu konkursów recytatorskich Elżbieta Łysiak, czytając odpowiedni fragment powieści.Później w rolę Ligii i Winicjusza wcielili się prof. Ewa Hadam oraz nasz absolwent- utytułowany już aktor teatru Siemaszkowej - Mateusz Mikoś. Następnie rozmowę Ligii z Akte przytoczyły pięknie nasze polonistki, profesorki Elżbieta Klaczak- Łach i Katarzyna Kłyż. O tym, że w powieści jest miejsce na igrzyska i walki gladiatorów, przekonali nas panowie: Marian Szpiechoraz działacze aktywnego Dynowa - Łukasz Domin i Bartłomiej Walus, którzy sami bardzo cenią sobie tężyznę fizyczną. Tak jak poprzedni czytający, zebrali oni gromkie brawa. Również gorącymi brawami został nagrodzony towarzyszący nam od pierwszej edycji Daniel Maziarz, który tym razem wystąpił w towarzystwie swojego syna. Ubarwili oni uroczystość wykonując piosenkę Michała Bajora „Quo vadis, Domine” (Panie Danielu,konkurencja rośnie!).
Drugą część czytania rozpoczęła Wiceprezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” pani Jolanta Głuchowska „snując” słowami Sienkiewicza rozważania na temat władzy. Po niej do wątku walki wrócił Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dynowa, współorganizator imprezy, pan Andrzej Stankiewicz, który „uratował Ligię pokonując rozjuszonego tura”. Czytanie nie mogło obyć się bez pożaru Rzymu. Właściwy fragment przeczytał kompetentny i zaprzyjaźniony ze szkołą Komendant OSP w Harcie pan Artur Szczutek. Fragmentem o uczcie Petroniusza uraczyła nas pani Janina Król - Duch, a słynny list do Nerona przeczytała pani Teresa Gerula. Obie czytające - nasze byłe nauczycielki - jak zwykle godnie reprezentowały Uniwersytet Złotej Jesieni. Literackie prezentacje zakończyła - będąca z nami od początku - była dyrektor szkoły pani Maria Radoń, czytając końcowy fragment epilogu. Przypomniała ona, jak zakończył żywot uosabiający wszelkie zło cesarz Neron:
I tak minął Nero, jak mija wicher, burza, pożar, wojna lub mór, a bazylika Piotra panuje dotąd z wyżyn watykańskich miastu i światu.
Wedle zaś dawnej bramy Kapeńskiej wznosi się dzisiaj maleńka kapliczka z zatartym nieco napisem: "Quo vadis, Domine?"

            Na koniec prowadzący imprezę Maciej Jurasiński zaprosił wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Kropkę nad „i” postawił pan dyrektor Kazimierz Żak. Podziękował on wszystkim uczestnikom imprezy, a czytających zaprosił do wspólnego zdjęcia.


1 września 2016

    "Można odejść na zawsze
     by stale być blisko"
                           ks. J. Twardowski

Drogiemu Koledze,
wychowawcy, nauczycielowi
Mariuszowi Chomie
i Jego bliskim

                 wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia i otuchy
                 w trudnych chwilach po śmierci Ojca Śp. Władysława Chomy

                                                                           składa

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i uczniowie
Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej
w Dynowie


1 września 2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" Seneka Młodszy

W dniu 1 września pożegnaliśmy tegoroczne wakacje i rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. O godzine 8.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca ksiądz proboszcz Stanisław Janusz odprawił dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli mszę świętą. Po niej młodzież udała się do swoich szkół. W sali gimnastycznej na wszystkich uczniów naszego liceum czekał pan Dyrektro, który szczególnie przywitał pierwszoklasistów, księdza Janusza Borka oraz anglistkę panią Annę Piech. Dyrektor zapewnił ich że pracownicy, starsi koledzy i koleżanki będą służyli pomocą w sytuacjach trudnych i pomogą zaklimatyzować się w naszej szkole. Przypomniał wszystkim, że szkoła to przede wszystkim nauka, ale także nowe przyjaźnie, które często trwają przez całe życie. W imieniu uczniów życzenia złożył wszysktim przewodniczący szkoły Dominik Pabiański. Po krótkiej uroczystości młodzież udała się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami. Pierwszoklasistom wręczono legitymacje szkolne, by na dobre poczuli się naszymi uczniami.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, zadowolenia i wytrwałości.


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014, 2014/2015,


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor    line decor      
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl