line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności rok szkolny 2018/201919 czerwca 2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Świadectwa i nagrody wręczone a na szkolnych korytarzach powoli robi się coraz ciszej. To znak, że mamy koniec roku szkolnego 2018/2019. Wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły życzymy udanych wakacji a widzimy się 2 września.

Zobacz zdjęcia
18 czerwca 2019
„Satyra prawdę mówi…”

7 czerwca 2019 roku, odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie konkurs recytatorski pod hasłem „Satyra prawdę mówi…”, zorganizowany w ramach działania „Książka(…) przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania”. 

Serdeczne gratulacje należą się uczniom naszego liceum, którzy zajęli wysokie miejsca: 

Milena Kolasa – II miejsce 

Angelica Battaglia – II miejsce 

Zuzanna Szybiak – III miejsce 

Kamil Szymański – wyróżnienie 

Uroczyste wręczenie nagród, odbyło się w zamku w Dubiecku, podczas jubileuszowej gali 70 – lecia istnienia Miejskiej Publicznej Biblioteki w Dynowie.
14 czerwca 2019
Zajęcia klas wojskowych z żołnierzami WOT-u

W piątek 14 czerwca młodzież klas wojskowych uczestniczyła z żołnierzami WOT-u w zajęciach na terenie jednostki wojskowej przy ul. Strzelniczej w Rzeszowie. Tym razem powtarzali materiał z zakresu strzelectwa, posługiwali się bronią ASG, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy na polu walki a także poruszanie się i komunikację w sekcjach.

Zobacz zdjęcia
13 czerwca 2019
Zostaliśmy laureatem konkursu ORŁY EDUKACJI 2019
11 czerwca 2019
II Podkarpackie Spotkania z Historia Regionalną w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

11 czerwca o godzinie 10.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej odbyły się II Podkarpackie Spotkania z Historią Regionalną, których temat brzmiał: „Dzieje rodzin szlacheckich z rejonu Dynowszczyzny - regionalizm w nauczaniu historii”. Ich pomysłodawcami były: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie Liceum Ogólnokształcące im KEN wDynowie i działające przy nim Centrum Edukacji Młodzieży „Trzy kultury”, oraz Towarzystwo Przyjaciół Dynowa. Uczestników- w stroju szlacheckim- przywitała Dyrektor szkoły Elżbieta Klaczak –Łach, po czym zaprosiła do obejrzenia specjalnie przygotowanego na tę okazję poloneza. Odtańczył go, wzbudzając uznanie, prowadzony przez nią zespół składający się głównie z absolwentów szkoły. Następnie w imieniu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie przywitał wszystkich Dyrektor Wydziału Społeczno – Oświatowego Pan Adam Kozak. Prelekcję inauguracyjną wygłosił ks. profesor Stanisław Nabywaniec z Uniwersytetu Rzeszowskiego, absolwent naszej szkoły, który był dobrym duchem tego historycznego przedsięwzięcia. Jako pierwsza z tematem zmierzyła się pani dr Renata Trawka z UR, która opowiedziała o pierwszych właścicielach Dynowa, czyli Kmitach i Denowskich. Zakończyła natomiast, przybyła specjalnie z Warszawy, prawnuczka ostatniego właściciela Dynowa Stefana Trzecieskiego- pani Maria Baraniecka-Witkowska. Dzięki jej żywemu i bardzo autentycznemu wystąpieniu wszyscy mogli niejako „dotknąć” historii Trzecieskich. Siłą tegorocznej edycji było to, że o historii regionalnej mówili praktycy, czyli czynni nauczyciele historii, a do tego jeszcze pasjonaci,i tak: pan mgr Józef Stolarczyk z Bachórza opowiedział o Wapowskich, pan dr Adam Kamiński z Dubiecka – o Stadnickich, a pan dr Krzysztof Hajduk z Tyczyna – o Starzeńskich. Impreza ma szansę się rozwijać, bo patronów ma zacnych: Starosta Rzeszowski, Uniwersytet Rzeszowski, Podkarpacki Kurator Oświaty, czasopismo „Podkarpacka Historia”, Radio Fara; a cele szczytne: rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań historią regionalną i zapoznawanie z nią w sposób fachowy, ale też ciekawy i zajmujący; dostarczanie nauczycielom materiałów, które umożliwiałyby wplatanie w lekcje historii wydarzeń i postaci z historii regionalnej; umożliwianie spotkań nauczycieli, uczniów, pracowników naukowych z mieszkańcami regionu, wśród których jest przecież wielu pasjonatów historii. Na koniec jeszcze raz głos zabrała gospodyni spotkania - pani Dyrektor Elżbieta Klaczak–Łach, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji II Podkarpackich Spotkań z Historią Regionalną i zapraszając za rok na kolejne spotkanie.

Zobacz zdjęcia
11 czerwca 2019
Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W dniach 10-11 czerwca 2019r. odbył się w Niepokalanowie Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej z Księgi Wyjścia oraz Listu do Rzymian. Do tego etapu zakwalifikowało się 123 laureatów ze wszystkich diecezji w Polsce. W pierwszym dniu odbył się pisemny etap konkursu. W drugim uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić Niepokalanów i zapoznać się z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego założyciela tamtejszego klasztoru. Następnie po zakończonej Mszy Świętej odbył się etap ustny konkursu, który wyłonił laureatów, wśród których znalazł się uczeń naszego liceum Kamil Szymański (klasa 1b), zajmując 7 miejsce w Polsce. Gratulujemy ogromnego sukcesu Kamilowi i życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji konkursu. Więcej informacji znajdziemy na stronie: http://okwb.pl/

                   
7 czerwca 2019
Zajęcia survivalowe klas wojskowych

W piątek uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w zajęciach survivalowych, przygotowanych przez żołnierzy 5 batalionu w Przemyślu. Młodzież poznała zasady budowy szałasu i przygotowania noclegu pod gołym niebem, rozpalała ogniska przy pomocy krzesiwa. Uczniowie poznawali sposoby zdobywania, filtrowania wody. Uczyli się wiązania węzłów linowych i poznawali techniki linowe (budowali mosty, drabinki alpinistyczne).

Zobacz zdjęcia
4 czerwca 2019
"Bo dobro powraca"

04.06.2019 w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie odbył się finał ogólnopolskiej kompanii "Kilometry dobra". Szkolne Koło Caritas razem z parafiami z Harty, Ulanicy i Wesołej uzbierało wspólnie 2093 zł. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów i z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję już za rok. Opiekunami, którzy koordynowali zbiórkę pieniędzy były Panie Joanna Duda i Urszula Bukała Pilip.

 
4 czerwca 2019
Wyniki konkursu "MULTI-LAS"


W zeszłym tygodniu Nadleśnictwo Dynów ogłosiło wyniki konkursu "MULTI-LAS". Miło nam, że wśród laureatów znalazły się dwie nasze uczennice, które otrzymały eqsekwo drugie miejsce. Izabela Szpiech z klasy 1a za pracę bardzo wartościową: ciekawą i spójną, bazującą na własnym materiale zdjęciowym, doskonale dobranym do tematu konkursu, zaś Oliwia Sas z klasy 2a za pracę przejrzystą, estetyczną i zrozumiałą dla odbiorców. Gratulujemy uczennicom i życzymy powodzenia w następnych konkursach. Opiekunkami uczennic były panie: Ewelina Marszałek i Monika Rząsa.

             
4 czerwca 2019
I miejsce w Powiatowym Konkursie z Fizyki

4 czerwca 2019 odbył się kolejny raz Powiatowy Konkurs z Fizyki na prezentację multimedialną "Z fizyką za pan brat". Nasza uczennica kl.1a Małgorzata Sawczak zajęła 1 miejsce . Do konkursu przygotowywała ją Iwona Sarnicka.

           


3 czerwca 2019

 

Program spotkania
1 czerwca 2019
Wyjazd
na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży uczennic naszego liceum

1 czerwca 2019 odbyła się XXV sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, w której wzięły udział nasze uczennice Zuzanna Szybiak i Aleksandra Makarska z klasy 1a. Myślą przewodnią tegorocznych obrad były losy parlamentarzystów II RP w czasie okupacji.Podczas posiedzenia SDiM młodzi parlamentarzyści obradowali na temat działalności posłów Sejmu II RP oraz ich losach w okresie II wojny światowej i okupacji. Zostały również poruszone aktualne kwestie społeczno-polityczne, kulturalne i gospodarcze. Jeszcze raz gratulujemy uczennicom tak dużego przywileju zasiadania w ławach Sejmu, a pani Joannie Dudzie dziękujemy za objęcie opieką tego konkursu.
30 maja 2019
Wyróżnienie dla Zuzanny Szybiak

Kolejny tydzień przynosi nam kolejne sukcesy. Dzisiaj uczennica klasy 1a Zuzanna Szybiak zdobyła wyróżnienie w konkursie poezji niemieckojęzycznej "Am Anfang war die Poesie" w Przemyślu . Serdecznie gratulujemy uczennicy, która ma na swoim koncie już sporo sukcesów, a pani Ewie Hadam dziękujemy za przygotowanie Zuzanny.

                           
30 maja 2019
I, II i III miejsce w konkursie plastycznym „Autyzm- moimi oczami”

W maju nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą „Autyzm- moimi oczami” organizowanego przez Stowarzyszenie „Dobry Start-Dobra Przyszłość” i Publiczną Szkołę Podstawową im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku. Celem Konkursu było przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży postrzeganiem świata przez osoby autystyczne i ich rodziny oraz kształtowanie postaw tolerancji, empatii i szacunku w stosunku do innych osób. Wśród laureatek Konkursu znalazły się uczennice naszego Liceum: I miejsce zajęła Izabela Szpiech z klasy Ia, II miejsce Julia Polewka z klasy Ic, III miejsce Katarzyna Niedzielska z klasy Ia. Dyplom udziału otrzymała Żaneta Sarnicka z klasy IIIa. Opiekunką młodzieży była pani Katarzyna Kłyż.
28-29 maja 2019
Rajd

         

  Czekamy na relację ......


21 maja 2019
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Eko-Planeta

W zeszłym tygodniu dotarły do naszej szkoły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Eko-Planeta, z którym uczniowie zmierzyli się jeszcze na początku marca. Jest na niezmiernie miło poinformować o sukcesie trójki naszych uczniów. ANIA MARSZAŁEK kl. 2a otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik, a JUSTYNA DUTKA I WIKTORIA WOŹNIAK z kl. 1b otrzymały wyróżnienia w kategorii prac indywidualnych. Jeszcze raz gratulujemy uczniom oraz opiekunce młodzieży p. E. Marszałek za wkład pracy włożonej w przygotowania konkursowe i szerzenie postaw proekologicznych.
17 maja 2019
Rekrutacja trwa do 19 czerwca
17 maja 2019
Wygrany projekt SDiM i wyjazd na obrady sejmu do Warszawy

 
Miło nam poinformować, że nasze uczennice Zuzanna Szybiak oraz Aleksandra Makarska wygrały projekt SDiM, dzięki któremu wyjeżdżają 31 maja do Warszawy na sesję, która odbędzie się 1 czerwca w sejmie. Uczennice przygotowywała pani Joanna Duda. Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na relację.
17 maja 2019
Wolontariat klasy wojskowej 2c

 W dniu 17 maja uczniowie klasy II C o profilu wojskowym, tym razem jako wolontariusze pomagali w przygotowaniach do 5 edycji biegu na dystansie 10 km - Dynowska ZaDyszka i biegu dla dzieci - MINI ZaDyszka na dystansie 400m.
15 maja 2019
XII Spotkanie Młodych z Biblią

W dniach 13-14 maja odbyły się warsztaty biblijne dla laureatów diecezjalnego konkursu wiedzy biblijnej z Księgi Wyjścia i listu do Rzymian. Ich głównym celem było przygotowanie do finału ogólnopolskiego konkursu, który odbędzie się w Niepokalanowie. W spotkaniu uczestniczył Kamil Szymański z klasy 1b wraz opiekunem ks. Januszem Borkiem. W pierwszym dniu uczestnicy słuchali świadectwa o. Józefa Płatek, który osobiście spotkał się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Ojciec Józef opowiadał o zamachu na papieża. Następnie uczestnicy słuchali wykładu biblijnego o. Marcina Ciechanowskiego zatytułowanego: „W mocy Bożego Ducha". Popołudniu uczestnicy udali się do Ośrodka rekolekcyjnego w Olsztynie k. Częstochowy. Wyjście na Jasnogórski Giewont i spotkanie przy ognisku było dobrą okazją na zintegrowanie się z wszystkimi uczestnikami konkursu biblijnego. W drugim dniu po porannej mszy świętej miały miejsce wykłady z zakresu księgi Wyjście i Listu do Rzymian, których treść będzie obowiązywać podczas finału konkursu. Życzymy Kamilowi aby udział w Spotkaniu Młodych z Biblią zaowocował dalszymi sukcesami w konkursie oraz zgłębianiem historii zbawienia zawartej w Piśmie Świętym.
14 maja 2019
Zespół "Magia" ze sztuką "Wir, Kinder"

Dzisiaj po raz ostatni na scenie naszej szkoły wystąpił zespół teatralny "Magia" ze sztuką "Wir, Kinder" , który przez 3 lata pracował pod kierunkiem pani Ewy Hadam i odnosił liczne sukcesy. Serdecznie dziękujemy naszym absolwentom za zaangażowanie, zaś opiekunce zespołu za "zarażenie" młodzieży pasją.
6-22 maja 2019
Matura

Wszystkim naszym maturzystom życzymy jutro powodzenia i zapewniamy, że będziemy mocno trzymać kciuki
26 kwietnia 2019
Pożegnanie klas trzecich

W piątek 26 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzecioklasistów. Po mszy świętej przyszli maturzyści zawitali do naszego liceum, by odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach, która powitała zebranych uczniów, rodziców oraz całą radę pedagogiczną. Następnie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla szczególnie wyróżniających się trzecioklasistów. Pani dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne dla rodziców, dziękując im za wkład jaki ich dzieci wniosły do społeczności naszego liceum. Po części oficjalnej drugoklasiści zaprosili na część artystyczną, którą przygotowali pod okiem pana Macieja Jurasińskiego. Tradycyjnie wystąpiły też na scenie wychowawczynie klas III panie: Katarzyna Kłyż, Iwona Sarnicka i Joanna Krajcarska żegnając swoich uczniów okolicznościowym wierszem . Na koniec każda z klas III wyświetliła przygotowany film, która przypomniała najlepsze chwile spędzone w naszej szkole. Były łzy wzruszenia, podziękowania, życzenia, pamiątkowe zdjęcia i kwiaty. Życzymy naszym absolwentom połamania piór na maturze!

Zobacz zdjęcia
25 kwietnia 2019
Dzień Otwarty w naszym liceum

 Dziś nasze liceum otworzyło swoje drzwi dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że to co zobaczyli i usłyszeli pomoże im podjąć właściwą decyzję o wyborze nowej szkoły. Pokazaliśmy wiele różnych aspektów nauki w naszym liceum. Na spotkaniu z panią dyrektor przypomnieliśmy o profilach realizowanych w szkole oraz pokazaliśmy sukcesy z ostatnich miesięcy. W klasopracowniach odbyły się pokazy z chemii i z fizyki oraz zajęcia z geodezji. Jesteśmy szkołą z 75-letnią tradycją i o tej wieloletniej tradycji, znanych absolwentach i ich sukcesach oraz o życiu szkoły opowiedział naszym gościom profesor Maciej Jurasiński. Można też było dowiedzieć się o funkcjonujących w szkole organizacjach: Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole Caritas, Spółdzielni Uczniowskiej oraz spotkać się z redakcją gazetki IV Pawilon. Uczniowie mogli wziąć udział w rozgrywkach w piłkę nożną, a wcześniej obejrzeć pokaz pięknych cheerleaderek z 2c , w przerwach między meczami można było poznać zaplecze sportowe jakie posiadamy. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, bowiem swoją obecnością zaszczycili nas żołnierze z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oraz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia na strzelnicy. Oczywiście uczniowie klas wojskowych zaprezentowali musztrę. Co więcej nasi goście mogli porozmawiać z naszymi uczniami i nauczycielami. 

Zobacz zdjęcia
17 kwietnia 2019
III miejsce w powiecie w piłce nożnej chłopców

W dniu 17 kwietnia 2019 r. na Orliku w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców. Drużyna naszych uczniów w składzie: M. Kazienko, N. Bułdys, D. Pyś, K. Fabia, M. Bazanowski, S. Chudzikiewicz, J. Pyra, D. Trzyna, B. Burzyński, P. Janowski, J. Kaszycki wywalczyła III miejsce. Gratulujemy ! Opiekunem zawodników był p. Bogdan Peszek.
16 kwietnia 2019
Kolejny sukces zespołu teatralnego "Magia"

Kolejny tydzień, kolejne sukcesy naszych uczniów oraz ich opiekunów. Jury Festiwalu Teatrów Obcojęzycznych przyznało zespołowi "Magia"" II miejsce-). Martyna Klyż odebrała wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Dziękujemy Maciejowi Ferlakowi za pracę, którą wykonał oraz Markowi Pysiowi za wsparcie!!!
13 kwietnia 2019
Kolejne zajęcia na poligonie w Trzciańcu

W piątek 12 kwietnia uczniowie klasy Ic o profilu wojskowym uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach z edukacji wojskowej na poligonie w Trzciańcu. Tym razem dominowały zajęcia w terenie z Zielonej Taktyki będącej podstawą szkolenia wojskowego. Uczniowie doskonalili postawy strzeleckie, poruszanie się w terenie z bronią, czołganie. Ostatnią część szkolenia stanowiła Czarna Taktyka doskonalona w budynkach na poligonie , uczniowie posługiwali się karabinkiem ASG wykorzystując go podczas bezpośredniej walki z przeciwnikiem w budynkach, terenie zurbanizowanym i ogólnie pojętych obiektach „zamkniętych”. Zajęcia te bardzo spodobały się uczniom, którzy starali się jak najwięcej zapamiętać ze szkolenia i dokładnie przećwiczyć wszystkie procedury i ustawienia.

Zobacz zdjęcia
13 kwietnia 2019
Ogromny sukces naszego ucznia Kajetana Blamy w XV Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego

13 kwietnia 2019r. odbył się, ostatni już, III etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Do siedziby Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zaproszenie dostało 21 uczniów, którzy pomyślnie przeszli dwa wcześniejsze etapy. W I etapie, który odbywał się w macierzystych szkołach i składał się z 60 pytań ze znajomości struktur leksykalno-gramatycznych, wzięło udział ponad 800 uczniów. Aby zakwalifikować się do II etapu należało udzielić co najmniej 43 poprawnych odpowiedzi. Etap ten pomyślnie przeszło 105 uczniów, którzy 16 marca 2019r. zmagali się z kolejnym testem, tym razem już w siedzibie organizatora w Bielsku-Białej. Awans dawało uzyskanie co najmniej 43 pkt. z 60 możliwych. Taką liczbę punktów lub wyższą uzyskało tylko 21 uczestników, w tym Kajetan. Etap III to część ustna ze znajomości literatury historii, kultury i geografii Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Kajetan zaprezentował się doskonale. Uzyskał 51 z 60 możliwych punktów. Pozwoliło to zająć wspaniałe 8 miejsce. Wielkie gratulacje!
10 kwietnia 2019
Ogólnopolski Konkurs "Understand"


Well done! Kolejny sukces na koncie naszych uczniów. W dniu 21 marca 2019r. czwórka młodzieży pod opieką p. E. Marszałek zmierzyła się z Ogólnopolskim Konkursem "Understand" Mogalo Interaktywna Edukacja. 

Konkurs polegał na rozwiązaniu 24 zadań ze słuchu w języku angielskim o różnym poziomie trudności. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 2 naszego LO, 

Anna Marszałek, zajęła I miejsce w województwie i XI miejsce w kraju. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, A W SZCZEGÓLNOŚCI ZWYCIĘSTWA ANI.
10 kwietnia 2019
Ciekawa lekcja - Chiny -wprowadzenie do języka, kultury i tradycji Państwa Środka

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie nasza młodzież miła okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach prowadzonych w języku angielskim zatytułowanych: Chiny -wprowadzenie do języka, kultury i tradycji Państwa Środka. Uczniowie najpierw uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez mgr Qinghua Zhang-Żyradzką, która przybliżyła kulturę i tradycje Państwa Środka. W drugiej części zajęć uczniowie klasy 2a mieli szansę poznać podstawy języka chińskiego, nauczyli się posługiwać pałeczkami oraz dowiedzieli się, jakich błędów unikać będąc na wakacjach w Chinach. Serdecznie dziękujemy władzom WSIiZ w Rzeszowie oraz mgr Qinghua Zhang - Żyradzkiej za zabranie nas w niesamowitą podróż do kraju ryżu, zielonej herbaty i sushi.

Zobacz zdjęcia
10 kwietnia 2019
Spotkanie z rodzicami

Przypominamy o wywiadówce, która odbędzie się 11 kwietnia 2019r., godzina 15.30. Rodziców klas maturalnych zapraszamy na aulę na spotkanie z dyrektorem, po którym będzie spotkanie z wychowawcami w klasach. Pozostałych rodziców zapraszamy na spotkania tylko z wychowawcami w klasach. 
9 kwietnia 2019
"Dobro powraca..."- Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole

Czekamy na relację ....
8 kwietnia 2019
Współorganizacja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu gminnym

08.04.2019-współorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu gminnym. W tegorocznych XLII zmaganiach przyznane zostały nagrody w kategorii klas IV-VI, gimnazjów i klas VII i VIII oraz szkól ponadgimnazjalnych. Nad częścią merytoryczną czuwali Prezes ZOG ZOSP RP w Dynowie Ryszard Sieńko, Prezes OSP Przedmieście Leonard Prokop oraz Prezes OSP Harta Artur Szczutek,.Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Dynowa, Wójt Gminy Dynów, ZOG ZOSP w Dynowie oraz OSP Dynów Przedmieście. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach !!!

Zobacz zdjęcia
8 kwietnia 2019
Kolejne działania Spółdzielni "Grosik"

 W niedzielę Spółdzielnia „Grosik” działająca przy Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie wzięła udział w II Kiermaszu świąteczno – wiosennym. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie wykonywała rękodzieła świąteczne, które miały bardzo duże zainteresowanie. Chętnych do zrobienia świątecznych zakupów na naszym stoisku nie brakowało. 

Wszystkim tym, którzy wsparli naszą spółdzielnię serdecznie dziękujemy.
4 kwietnia 2019
III miejsce i wyróżnienie w kategorii plastycznej Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza”

W dniu 4 kwietnia podczas uroczystej gali XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Bezpieczne Podkarpacie” zostały rozdane nagrody laureatom. Wśród nich znalazły się uczennice naszego liceum. Trzecie miejsce w kategorii plastycznej „wymalowała sobie” Monika Pyrcz z klasy IIc . Wyróżnienie w konkursie za swoją pracę otrzymała również Beata Marszałek z klasy Ib. Nagrodzonym uczennicom gratulujemy sukcesu!
4 kwietnia 2019
XLII edycja zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze"

W dniu 4 kwietnia 2019 odbyła się XLII edycja zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze". Współorganizatorami zawodów byli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich i Liga Obrony Kraju w Rzeszowie. Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. W zawodach tych uczestniczyli uczniowie naszych klas mundurowych. 

Rywalizacja odbywała się w kategorii dziewcząt i chłopców w 5 konkurencjach, tj: 

1.Rzut granatem do celu, 

2. Strzelanie z karabinka sportowego kbks do tarczy (154,4 x 112,4), 

3.Tor sprawnościowy: (5 skłonów w przód z dotknięciem piłką dolnego szczebla drabinki i 5 powrotów do pozycji wyjściowej; bieg zygzakiem, skok tygrysi przez piłkę lekarską ułożoną na materacu, przewrót w przód na skrzyni wzdłuż ,naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki z piłką lekarską), 

4.Pierwsza pomoc (wykonanie dwóch cykli RKO (30:2) BLS na fantomie z elektroniczną rejestracją prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej i dwóch oddechów ratunkowych, 

5. Bieg na orientacje. 

W kategorii dziewcząt startowało 7 szkół , natomiast w kategorii chłopców startowali przedstawiciele 8 szkół z Głogowa Małopolskiego, Kamienia, Leżajska, Łańcuta, Rzeszowa, Czudca i Strzyżowa. 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 

Dziewczęta: Gabriela Dudycz (II C), Julia Potoczna (II C), Klaudia Toczek (I C) 

Chłopcy: Dominik Pyś (I C), Rafał Bukowiński (II C), Janowski Paweł (II C). 

Zespół dziewcząt zajął III miejsce, natomiast Julia Potoczna zdobyła drugie miejsce indywidualnie. 

Drużyna chłopców najlepszy wynik uzyskała w biegu na orientację (I miejsce), polegającym na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie kilku punktów kontrolnych w I, II i III strefie, a w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na IV miejscu. Zespoły rywalizowały w konkurencjach sprawdzających wytrzymałość fizyczną, znajomość zagadnień z zakresu wojskowości. Przygotowane konkurencje wymagały od młodzieży wszechstronnego przygotowania i żelaznej kondycji. Z pewnością przydatna okazała się wiedza zdobywana na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa i zajęciach z edukacji wojskowej, podczas których uczniowie m.in. doskonalą umiejętności przydatne w służbie wojskowej oraz innych formach działalności na rzecz obronności kraju. Co najważniejsze, w czasie całego trwania zawodów dało się zaobserwować ducha sportowej rywalizacji i solidną dawkę emocji. 

Opiekunami zespołów byli wychowawcy klas wojskowych Beata Trzyna i Bogdan Peszek.
1 kwietnia 2019
Powiatowa Licealiada w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

W dniu 01.04.2019 w Rzeszowie na stadionie Resovii, odbyła się powiatowa Licealiada w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie Paulina Flisak, Julia Potoczna, Sabina Mędraś, Patrycja Skarbińska, Agata Makarska i Karolina Pustelnik wywalczyła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Janowski, Hubert Kozdra, Dominik Pyś, Bartłomiej Domin, Kamil Pudysz i Kacper Sarnicki zajęła II miejsce. Obie ekipy uzyskały tym samym awans do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunami biegaczy byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.
1 kwietnia 2019
Wykłady na UR - Wielokulturowości na Podkarpaciu

1 kwietnia młodzież naszego liceum z klas: 1a, 2b, 3c razem z opiekunką Joanną Dudą mieli przyjemność uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tym razem nasi uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy o Wielokulturowości na Podkarpaciu, Wielokulturowości Bliskiego Wschodu oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym.
28 marca 2019
XI Międzyszkolny Konkurs Biblijny

W dniu 28marca 2019r. odbył się w Krośnie finał XI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. „Duch Przymierza”. Liczba wszystkich uczestników wyniosła 530. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 60 uczniów z 20 szkół (m.in. z Krosna, Leżajska, Przemyśla, Ustrzyk Dolnych, Dynowa). W gronie finalistów znalazły się następujący uczniowie naszego liceum: Kamil Szymański (kl. 1b), Patrycja Wrotniak (kl. 2a) oraz Agnieszka Kłosowska (kl. 3b). W tegorocznej edycji konkursu należało się zapoznać z treściami biblijnymi obejmującymi Księgę Wyjścia wraz z przypisami i wstępem. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania zamknięte i otwarte. Następnie po podliczeniu zdobytych punktów pięcioro uczniów z największą liczbą przechodziło do etapu ustnego. W tym gronie znalazł się Kamil Szymański, który po pierwszej części pisemnej objął prowadzenie. Na tym emocje jeszcze się nie kończyły, bowiem w drugiej części ustnej pytania były bardzo szczegółowe i należało na nie odpowiadać nie tylko przed Komisją, ale również przed całym gronem katechetów oraz wszystkich finalistów konkursu. Precyzyjne odpowiedzi Kamila Szymańskiego okazały się bezkonkurencyjne i zagwarantowały mu zajęcie I miejsca z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Na pochwałę i gratulacje zasługują również pozostałe uczennice, które bardzo dobrze sobie poradziły. Agnieszka Kłosowska była bliska zakwalifikowania się do etapu ustnego. Zajęła 8 miejsce. Patrycja Wrotniak znalazła się na miejscu 16. Podziękowanie kieruję również do p. Monki Wandas- Wasieńko oraz p. Katarzyny Kłyż, które pomogły w zorganizowaniu etapu szkolnego konkursu.

Zobacz zdjęcia
27 marca 2019
15 Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego

W dniu 27 marca 2019 roku w Auli naszego Liceum przeprowadzony został Etap Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Udział zgłosiły następujące szkoły: Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół w Tyczynie oraz ZSTW w Trzcianie. Naszą szkołę reprezentowała grupa 6 najlepszych uczniów, wyłonionych w etapie szkolnym. Ogólnie wszystkich uczestników było 20, którzy pod opieką swoich opiekunów przybyli do naszej szkoły. Podczas konkursu, uczniowie mieli okazję zmierzyć się z następującymi zadaniami:

• rozumieniem ze słuchu, 

• rozumieniem tekstu czytanego, 

• transformacją zdań z zachowaniem znaczenia zdania wyjściowego,

• oraz elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. 

Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, który został przygotowany z myślą o nich. Mamy ogromną przyjemność powiadomić, iż laureatami konkursu zostali uczniowie naszego Liceum.

Pierwsze miejsce-Kajetan Blama ( kl.3c) 

Drugie miejsce- Michał Pyra ( kl. 3a) 

Trzecie miejsce- Jakub Domin ( kl. 2a) 

Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział. Warto zaznaczyć, iż już sam udział w konkursie to ogromny sukces!! Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele naszego Liceum.

Zobacz zdjęcia
27 marca 2019
XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU RZESZOWSKIEGO

27 marca 2019 r. zespół nauczycieli języka niemieckiego w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN zorganizował XVI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół powiatu rzeszowskiego. Starosta powiatu rzeszowskiego Józef Jodłowski objął honorowym patronatem konkurs i ufundował cenne nagrody. 

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży, wdrażanie europejskich poziomów osiągnięć językowych zalecanych przez Radę Europy, zainteresowanie uczniów kulturą obszaru języka niemieckiego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie. Test konkursowy składał się z trzech części; rozumienia tekstu słuchanego, czytanego i części leksykalno – gramatycznej. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania wykazując się znajomością języka obcego na poziomie B1 wg. Europejskich poziomów osiągnięć. Pracowali wytrwale, z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : 

mgr Agnieszka Kędzierska – Zespól Szkól Zawodowych w Dynowie 

mgr Ewa Hadam –Liceum Ogólnokształcące w Dynowie 

mgr Beata Trzyna- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie 

mgr Monika Rząsa- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie 

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, z Zespołu Szkół Techniczno - Weterynaryjnego w Trzcianie i Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce- Patrycja Wrotniak – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie 

II miejsce- Agnieszka Kłosowska - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

III miejsce- Monika Malik - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie 

Uczestnicy konkursu po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom wiedzy. Przyznali, że udział w konkursie to duże wyzwanie wymagające wielu przygotowań. Podczas imprezy była okazja do wielu rozmów podczas przerwy kawowej i poczęstunku. Miła atmosfera niewątpliwie sprzyjała wymianie doświadczeń oraz budowaniu pozytywnych relacji wśród uczestników naszego przedsięwzięcia. Dyplomy wraz z podziękowaniem otrzymali także nauczyciele, którzy towarzyszyli swoim uczniom w zmaganiach konkursowych. Pani Ewa Hadam wręczając dyplomy oraz nagrody gratulowała uczniom zdobytej wiedzy oraz podziękowała nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do tego konkursu. Uśmiechnięci, zadowoleni i pełni nowych doświadczeń uczniowie wraz z opiekunami opuszczali szkołę. Zadowolenie uczestników konkursu świadczyły o sukcesie organizatorów i celowości ich pomysłu, i pracy.

Zobacz zdjęcia
26 marca 2019
ASTROPOKAZ w mobilnym planetarium

W naszej szkole odbył się ASTROPOKAZ w mobilnym planetarium. Młodzież wraz z opiekunką I. Sarnicka mogła oglądać wokół siebie ze wszystkich stron :historie poznawania gwiazd, Drogę Mleczna, jak zmierzyć odległość do gwiazd i asteroid. Efektywny również był spektakl wizualno-dzwiekowy obrazujące symulacje, algorytmy i fraktale. 
Zobacz zdjęcia
25 marca 2019
Półfinał wojewódzki w piłce koszykowej

Drużyna koszykarek Dynowskiego Liceum powtórzyła ubiegłoroczny sukces, klasyfikując się w dziesiątce najlepszych zespołów w województwie podkarpackim. Nasze uczennice pomyślnie przebrnęły etap powiatowy i rejonowy. W półfinale wojewódzkim musiały uznać wyższość znacznie wyżej notowanym rywalkom z Przeworska i Jarosławia. Drużyna występowała w składzie: Burzyńska Sabrina, Chorążykiewicz Weronika , Flisak Paulina, Makarska Agata, Malik Monika, Pasiecznik Justyna, Paździorna Milena, Potoczna Aleksandra, Potoczna Julia, Sas Oliwia, Siwulec Kamila, Trybalska Joanna, Warchoł Julia. Opiekunem koszykarek p. Bogdan Peszek. Organizatorem etapu powiatowego, rejonowego i półfinału wojewódzkiego było Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.
25 marca 2019
Spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

W dniu 19 marca 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Robertem Czerniakiem. Spotkanie zorganizowane zostało Przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie w ramach zadania „ Książka (…) przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania.” Prezentując książkę „Podróże do granic ” napisaną przez Roberta Czerniaka oraz Joachima Czerniaka autor w barwny i interesujący sposób opowiadał o swoich podróżach do krajów Ameryki Łacińskiej , a także wspólnej wyprawie rowerowej z synem przez Australię. Prezentowana przez autora książka to nie tylko zapisane w formie reportażu globtroterskie przygody ojca i syna Joachima po ciężkiej chorobie nowotworowej, ale również opowieść o sile i determinacji w realizacji marzeń oraz o pokonywaniu przeciwności losu. Spotkanie odbyło się w ramach lekcji spotkanie z ciekawym człowiekiem. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała opowieści , oglądała prezentację oraz pamiątki z podróży.


17 kwietnia 2019
III miejsce w powiecie w piłce nożnej chłopców

W dniu 17 kwietnia 2019 r. na Orliku w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców. Drużyna naszych uczniów w składzie: M. Kazienko, N. Bułdys, D. Pyś, K. Fabia, M. Bazanowski, S. Chudzikiewicz, J. Pyra, D. Trzyna, B. Burzyński, P. Janowski, J. Kaszycki wywalczyła III miejsce. Gratulujemy ! Opiekunem zawodników był p. Bogdan Peszek.
16 kwietnia 2019
Kolejny sukces zespołu teatralnego "Magia"

Kolejny tydzień, kolejne sukcesy naszych uczniów oraz ich opiekunów. Jury Festiwalu Teatrów Obcojęzycznych przyznało zespołowi "Magia"" II miejsce-). Martyna Klyż odebrała wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Dziękujemy Maciejowi Ferlakowi za pracę, którą wykonał oraz Markowi Pysiowi za wsparcie!!!
13 kwietnia 2019
Kolejne zajęcia na poligonie w Trzciańcu

W piątek 12 kwietnia uczniowie klasy Ic o profilu wojskowym uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach z edukacji wojskowej na poligonie w Trzciańcu. Tym razem dominowały zajęcia w terenie z Zielonej Taktyki będącej podstawą szkolenia wojskowego. Uczniowie doskonalili postawy strzeleckie, poruszanie się w terenie z bronią, czołganie. Ostatnią część szkolenia stanowiła Czarna Taktyka doskonalona w budynkach na poligonie , uczniowie posługiwali się karabinkiem ASG wykorzystując go podczas bezpośredniej walki z przeciwnikiem w budynkach, terenie zurbanizowanym i ogólnie pojętych obiektach „zamkniętych”. Zajęcia te bardzo spodobały się uczniom, którzy starali się jak najwięcej zapamiętać ze szkolenia i dokładnie przećwiczyć wszystkie procedury i ustawienia.

Zobacz zdjęcia
13 kwietnia 2019
Ogromny sukces naszego ucznia Kajetana Blamy w XV Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego

13 kwietnia 2019r. odbył się, ostatni już, III etap XV Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Do siedziby Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej zaproszenie dostało 21 uczniów, którzy pomyślnie przeszli dwa wcześniejsze etapy. W I etapie, który odbywał się w macierzystych szkołach i składał się z 60 pytań ze znajomości struktur leksykalno-gramatycznych, wzięło udział ponad 800 uczniów. Aby zakwalifikować się do II etapu należało udzielić co najmniej 43 poprawnych odpowiedzi. Etap ten pomyślnie przeszło 105 uczniów, którzy 16 marca 2019r. zmagali się z kolejnym testem, tym razem już w siedzibie organizatora w Bielsku-Białej. Awans dawało uzyskanie co najmniej 43 pkt. z 60 możliwych. Taką liczbę punktów lub wyższą uzyskało tylko 21 uczestników, w tym Kajetan. Etap III to część ustna ze znajomości literatury historii, kultury i geografii Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Kajetan zaprezentował się doskonale. Uzyskał 51 z 60 możliwych punktów. Pozwoliło to zająć wspaniałe 8 miejsce. Wielkie gratulacje!
10 kwietnia 2019
Ogólnopolski Konkurs "Understand"


Well done! Kolejny sukces na koncie naszych uczniów. W dniu 21 marca 2019r. czwórka młodzieży pod opieką p. E. Marszałek zmierzyła się z Ogólnopolskim Konkursem "Understand" Mogalo Interaktywna Edukacja. 

Konkurs polegał na rozwiązaniu 24 zadań ze słuchu w języku angielskim o różnym poziomie trudności. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 2 naszego LO, 

Anna Marszałek, zajęła I miejsce w województwie i XI miejsce w kraju. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, A W SZCZEGÓLNOŚCI ZWYCIĘSTWA ANI.
10 kwietnia 2019
Ciekawa lekcja - Chiny -wprowadzenie do języka, kultury i tradycji Państwa Środka

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie nasza młodzież miła okazję wziąć udział w nietypowych zajęciach prowadzonych w języku angielskim zatytułowanych: Chiny -wprowadzenie do języka, kultury i tradycji Państwa Środka. Uczniowie najpierw uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez mgr Qinghua Zhang-Żyradzką, która przybliżyła kulturę i tradycje Państwa Środka. W drugiej części zajęć uczniowie klasy 2a mieli szansę poznać podstawy języka chińskiego, nauczyli się posługiwać pałeczkami oraz dowiedzieli się, jakich błędów unikać będąc na wakacjach w Chinach. Serdecznie dziękujemy władzom WSIiZ w Rzeszowie oraz mgr Qinghua Zhang - Żyradzkiej za zabranie nas w niesamowitą podróż do kraju ryżu, zielonej herbaty i sushi.

Zobacz zdjęcia
10 kwietnia 2019
Spotkanie z rodzicami

Przypominamy o wywiadówce, która odbędzie się 11 kwietnia 2019r., godzina 15.30. Rodziców klas maturalnych zapraszamy na aulę na spotkanie z dyrektorem, po którym będzie spotkanie z wychowawcami w klasach. Pozostałych rodziców zapraszamy na spotkania tylko z wychowawcami w klasach. 
9 kwietnia 2019
"Dobro powraca..."- Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole

Czekamy na relację ....
8 kwietnia 2019
Współorganizacja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu gminnym

08.04.2019-współorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom" na szczeblu gminnym. W tegorocznych XLII zmaganiach przyznane zostały nagrody w kategorii klas IV-VI, gimnazjów i klas VII i VIII oraz szkól ponadgimnazjalnych. Nad częścią merytoryczną czuwali Prezes ZOG ZOSP RP w Dynowie Ryszard Sieńko, Prezes OSP Przedmieście Leonard Prokop oraz Prezes OSP Harta Artur Szczutek,.Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta Dynowa, Wójt Gminy Dynów, ZOG ZOSP w Dynowie oraz OSP Dynów Przedmieście. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach !!!

Zobacz zdjęcia
8 kwietnia 2019
Kolejne działania Spółdzielni "Grosik"

 W niedzielę Spółdzielnia „Grosik” działająca przy Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie wzięła udział w II Kiermaszu świąteczno – wiosennym. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie wykonywała rękodzieła świąteczne, które miały bardzo duże zainteresowanie. Chętnych do zrobienia świątecznych zakupów na naszym stoisku nie brakowało. 

Wszystkim tym, którzy wsparli naszą spółdzielnię serdecznie dziękujemy.
4 kwietnia 2019
III miejsce i wyróżnienie w kategorii plastycznej Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza”

W dniu 4 kwietnia podczas uroczystej gali XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Bezpieczne Podkarpacie” zostały rozdane nagrody laureatom. Wśród nich znalazły się uczennice naszego liceum. Trzecie miejsce w kategorii plastycznej „wymalowała sobie” Monika Pyrcz z klasy IIc . Wyróżnienie w konkursie za swoją pracę otrzymała również Beata Marszałek z klasy Ib. Nagrodzonym uczennicom gratulujemy sukcesu!
4 kwietnia 2019
XLII edycja zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze"

W dniu 4 kwietnia 2019 odbyła się XLII edycja zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze". Współorganizatorami zawodów byli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich i Liga Obrony Kraju w Rzeszowie. Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej. W zawodach tych uczestniczyli uczniowie naszych klas mundurowych. 

Rywalizacja odbywała się w kategorii dziewcząt i chłopców w 5 konkurencjach, tj: 

1.Rzut granatem do celu, 

2. Strzelanie z karabinka sportowego kbks do tarczy (154,4 x 112,4), 

3.Tor sprawnościowy: (5 skłonów w przód z dotknięciem piłką dolnego szczebla drabinki i 5 powrotów do pozycji wyjściowej; bieg zygzakiem, skok tygrysi przez piłkę lekarską ułożoną na materacu, przewrót w przód na skrzyni wzdłuż ,naprzemianstronne przeskoki obunóż wzdłuż ławeczki z piłką lekarską), 

4.Pierwsza pomoc (wykonanie dwóch cykli RKO (30:2) BLS na fantomie z elektroniczną rejestracją prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej i dwóch oddechów ratunkowych, 

5. Bieg na orientacje. 

W kategorii dziewcząt startowało 7 szkół , natomiast w kategorii chłopców startowali przedstawiciele 8 szkół z Głogowa Małopolskiego, Kamienia, Leżajska, Łańcuta, Rzeszowa, Czudca i Strzyżowa. 

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 

Dziewczęta: Gabriela Dudycz (II C), Julia Potoczna (II C), Klaudia Toczek (I C) 

Chłopcy: Dominik Pyś (I C), Rafał Bukowiński (II C), Janowski Paweł (II C). 

Zespół dziewcząt zajął III miejsce, natomiast Julia Potoczna zdobyła drugie miejsce indywidualnie. 

Drużyna chłopców najlepszy wynik uzyskała w biegu na orientację (I miejsce), polegającym na odnalezieniu w urozmaiconym leśnym terenie kilku punktów kontrolnych w I, II i III strefie, a w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na IV miejscu. Zespoły rywalizowały w konkurencjach sprawdzających wytrzymałość fizyczną, znajomość zagadnień z zakresu wojskowości. Przygotowane konkurencje wymagały od młodzieży wszechstronnego przygotowania i żelaznej kondycji. Z pewnością przydatna okazała się wiedza zdobywana na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa i zajęciach z edukacji wojskowej, podczas których uczniowie m.in. doskonalą umiejętności przydatne w służbie wojskowej oraz innych formach działalności na rzecz obronności kraju. Co najważniejsze, w czasie całego trwania zawodów dało się zaobserwować ducha sportowej rywalizacji i solidną dawkę emocji. 

Opiekunami zespołów byli wychowawcy klas wojskowych Beata Trzyna i Bogdan Peszek.
1 kwietnia 2019
Powiatowa Licealiada w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

W dniu 01.04.2019 w Rzeszowie na stadionie Resovii, odbyła się powiatowa Licealiada w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt w składzie Paulina Flisak, Julia Potoczna, Sabina Mędraś, Patrycja Skarbińska, Agata Makarska i Karolina Pustelnik wywalczyła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Paweł Janowski, Hubert Kozdra, Dominik Pyś, Bartłomiej Domin, Kamil Pudysz i Kacper Sarnicki zajęła II miejsce. Obie ekipy uzyskały tym samym awans do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunami biegaczy byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek i p. Adam Żak.
1 kwietnia 2019
Wykłady na UR - Wielokulturowości na Podkarpaciu

1 kwietnia młodzież naszego liceum z klas: 1a, 2b, 3c razem z opiekunką Joanną Dudą mieli przyjemność uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tym razem nasi uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy o Wielokulturowości na Podkarpaciu, Wielokulturowości Bliskiego Wschodu oraz uczestniczyli w panelu dyskusyjnym.
28 marca 2019
XI Międzyszkolny Konkurs Biblijny

W dniu 28marca 2019r. odbył się w Krośnie finał XI Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. „Duch Przymierza”. Liczba wszystkich uczestników wyniosła 530. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 60 uczniów z 20 szkół (m.in. z Krosna, Leżajska, Przemyśla, Ustrzyk Dolnych, Dynowa). W gronie finalistów znalazły się następujący uczniowie naszego liceum: Kamil Szymański (kl. 1b), Patrycja Wrotniak (kl. 2a) oraz Agnieszka Kłosowska (kl. 3b). W tegorocznej edycji konkursu należało się zapoznać z treściami biblijnymi obejmującymi Księgę Wyjścia wraz z przypisami i wstępem. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania zamknięte i otwarte. Następnie po podliczeniu zdobytych punktów pięcioro uczniów z największą liczbą przechodziło do etapu ustnego. W tym gronie znalazł się Kamil Szymański, który po pierwszej części pisemnej objął prowadzenie. Na tym emocje jeszcze się nie kończyły, bowiem w drugiej części ustnej pytania były bardzo szczegółowe i należało na nie odpowiadać nie tylko przed Komisją, ale również przed całym gronem katechetów oraz wszystkich finalistów konkursu. Precyzyjne odpowiedzi Kamila Szymańskiego okazały się bezkonkurencyjne i zagwarantowały mu zajęcie I miejsca z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Na pochwałę i gratulacje zasługują również pozostałe uczennice, które bardzo dobrze sobie poradziły. Agnieszka Kłosowska była bliska zakwalifikowania się do etapu ustnego. Zajęła 8 miejsce. Patrycja Wrotniak znalazła się na miejscu 16. Podziękowanie kieruję również do p. Monki Wandas- Wasieńko oraz p. Katarzyny Kłyż, które pomogły w zorganizowaniu etapu szkolnego konkursu.

Zobacz zdjęcia
27 marca 2019
15 Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego

W dniu 27 marca 2019 roku w Auli naszego Liceum przeprowadzony został Etap Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Udział zgłosiły następujące szkoły: Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół w Tyczynie oraz ZSTW w Trzcianie. Naszą szkołę reprezentowała grupa 6 najlepszych uczniów, wyłonionych w etapie szkolnym. Ogólnie wszystkich uczestników było 20, którzy pod opieką swoich opiekunów przybyli do naszej szkoły. Podczas konkursu, uczniowie mieli okazję zmierzyć się z następującymi zadaniami:

• rozumieniem ze słuchu, 

• rozumieniem tekstu czytanego, 

• transformacją zdań z zachowaniem znaczenia zdania wyjściowego,

• oraz elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. 

Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na poczęstunek, który został przygotowany z myślą o nich. Mamy ogromną przyjemność powiadomić, iż laureatami konkursu zostali uczniowie naszego Liceum.

Pierwsze miejsce-Kajetan Blama ( kl.3c) 

Drugie miejsce- Michał Pyra ( kl. 3a) 

Trzecie miejsce- Jakub Domin ( kl. 2a) 

Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział. Warto zaznaczyć, iż już sam udział w konkursie to ogromny sukces!! Organizatorami tego konkursu a zarazem osobami, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych byli nauczyciele naszego Liceum.

Zobacz zdjęcia
27 marca 2019
XVI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU RZESZOWSKIEGO

27 marca 2019 r. zespół nauczycieli języka niemieckiego w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN zorganizował XVI Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół powiatu rzeszowskiego. Starosta powiatu rzeszowskiego Józef Jodłowski objął honorowym patronatem konkurs i ufundował cenne nagrody. 

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży, wdrażanie europejskich poziomów osiągnięć językowych zalecanych przez Radę Europy, zainteresowanie uczniów kulturą obszaru języka niemieckiego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie. Test konkursowy składał się z trzech części; rozumienia tekstu słuchanego, czytanego i części leksykalno – gramatycznej. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania wykazując się znajomością języka obcego na poziomie B1 wg. Europejskich poziomów osiągnięć. Pracowali wytrwale, z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie : 

mgr Agnieszka Kędzierska – Zespól Szkól Zawodowych w Dynowie 

mgr Ewa Hadam –Liceum Ogólnokształcące w Dynowie 

mgr Beata Trzyna- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie 

mgr Monika Rząsa- Liceum Ogólnokształcące w Dynowie 

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie, z Zespołu Szkół Techniczno - Weterynaryjnego w Trzcianie i Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce- Patrycja Wrotniak – Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie 

II miejsce- Agnieszka Kłosowska - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie

III miejsce- Monika Malik - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie 

Uczestnicy konkursu po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom wiedzy. Przyznali, że udział w konkursie to duże wyzwanie wymagające wielu przygotowań. Podczas imprezy była okazja do wielu rozmów podczas przerwy kawowej i poczęstunku. Miła atmosfera niewątpliwie sprzyjała wymianie doświadczeń oraz budowaniu pozytywnych relacji wśród uczestników naszego przedsięwzięcia. Dyplomy wraz z podziękowaniem otrzymali także nauczyciele, którzy towarzyszyli swoim uczniom w zmaganiach konkursowych. Pani Ewa Hadam wręczając dyplomy oraz nagrody gratulowała uczniom zdobytej wiedzy oraz podziękowała nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do tego konkursu. Uśmiechnięci, zadowoleni i pełni nowych doświadczeń uczniowie wraz z opiekunami opuszczali szkołę. Zadowolenie uczestników konkursu świadczyły o sukcesie organizatorów i celowości ich pomysłu, i pracy.

Zobacz zdjęcia
26 marca 2019
ASTROPOKAZ w mobilnym planetarium

W naszej szkole odbył się ASTROPOKAZ w mobilnym planetarium. Młodzież wraz z opiekunką I. Sarnicka mogła oglądać wokół siebie ze wszystkich stron :historie poznawania gwiazd, Drogę Mleczna, jak zmierzyć odległość do gwiazd i asteroid. Efektywny również był spektakl wizualno-dzwiekowy obrazujące symulacje, algorytmy i fraktale. 
Zobacz zdjęcia
25 marca 2019
Półfinał wojewódzki w piłce koszykowej

Drużyna koszykarek Dynowskiego Liceum powtórzyła ubiegłoroczny sukces, klasyfikując się w dziesiątce najlepszych zespołów w województwie podkarpackim. Nasze uczennice pomyślnie przebrnęły etap powiatowy i rejonowy. W półfinale wojewódzkim musiały uznać wyższość znacznie wyżej notowanym rywalkom z Przeworska i Jarosławia. Drużyna występowała w składzie: Burzyńska Sabrina, Chorążykiewicz Weronika , Flisak Paulina, Makarska Agata, Malik Monika, Pasiecznik Justyna, Paździorna Milena, Potoczna Aleksandra, Potoczna Julia, Sas Oliwia, Siwulec Kamila, Trybalska Joanna, Warchoł Julia. Opiekunem koszykarek p. Bogdan Peszek. Organizatorem etapu powiatowego, rejonowego i półfinału wojewódzkiego było Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej.
25 marca 2019
Spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem

W dniu 19 marca 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Robertem Czerniakiem. Spotkanie zorganizowane zostało Przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie w ramach zadania „ Książka (…) przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania.” Prezentując książkę „Podróże do granic ” napisaną przez Roberta Czerniaka oraz Joachima Czerniaka autor w barwny i interesujący sposób opowiadał o swoich podróżach do krajów Ameryki Łacińskiej , a także wspólnej wyprawie rowerowej z synem przez Australię. Prezentowana przez autora książka to nie tylko zapisane w formie reportażu globtroterskie przygody ojca i syna Joachima po ciężkiej chorobie nowotworowej, ale również opowieść o sile i determinacji w realizacji marzeń oraz o pokonywaniu przeciwności losu. Spotkanie odbyło się w ramach lekcji spotkanie z ciekawym człowiekiem. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała opowieści , oglądała prezentację oraz pamiątki z podróży.
24 marca 2019
IV Międzyszkolnym Konkursem dla Gimnazjalistów "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

Marzec upływa nam pod znakiem konkursów językowych. W ubiegłą środę w naszych progach gościliśmy gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z IV Międzyszkolnym Konkursem dla Gimnazjalistów "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" . 19 uczniów reprezentowało takie miejscowości jak Dynów, Pawłokoma, Łubno, Jawornik Polski, Dubiecko, Bachórzec oraz Przedmieście Dubieckie. 

Na "podium" zasłużyły w tym roku następujące osoby: 

I miejsce - Julia Niedźwiedź - Szkoła Podstawowa w Dubiecku

II miejsce - Karina Dereń - Szkoła Podstawowa w Dynowie 

III miejsce - Kamila Pabiańska - Szkoła Podstawowa w Dynowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i już dziś zapraszamy ich na następną edycję, zaś nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów.

Zobacz zdjęcia
21 marca 2019
I miejsce dla Bartosza Słysza w IV edycji konkursu "web.Master Podkarpacki"

21 marca 2019 r. w Dniu Nowych Technologii w Edukacji w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie odbył się finał IV edycji wojewódzkiego konkursu "web.Master Podkarpacki". Celem konkursu jest rozwijanie w uczniach umiejętności informatycznych związanych z projektowaniem stron i aplikacji internetowych. Zakres tematyczny konkursu wykracza poza treści ujęte w „standardowych” programach nauczania. Organizatorzy, chcąc wyłonić najlepszych, zakładają, że laureaci konkursu jako pasjonaci, powinni posiadać wiedzę wykraczającą poza program nauczania. W pierwszym etapie konkursu, który odbył się on-line, uczestniczyło ponad 600 uczestników, z których zostało wyłonionych 30. W finale, podzielonym na dwie kategorie, spotkało się 15 najlepszych gimnazjalistów i 15 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczeń klasy politechnicznej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie Bartosz Słysz zajął I miejsce. Bartoszowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
21 marca 2019
Mecz nauczyciele contra Samorząd Uczniowski

"Wiosna, wiosna, ach to ty ". 

Samorząd Uczniowski w ramach pierwszego Dnia Wiosny zapewnił uczniom i nauczycielom kilka atrakcji. Jedną z nich był mecz w siatkówkę: nauczyciele contra Samorząd Uczniowski. Nauczyciele w tym roku okazali się lepsi i pokonali drużynę uczniowską. 

Wielkie brawa dla zwycięzców.
21 marca 2019
Zbiórka darów dla parafian ks. Mirasia

W dniu 21 marca w ramach działalności Centrum Edukacji Młodzieży oraz lekcji z ciekawymi ludźmi, gościliśmy w progach naszego liceum księdza Marcina Mirasia, który pełni swoją posługę kapłańską w parafii Bojany na Ukrainie. Ksiądz opowiadał o swojej pracy duszpasterskiej, problemach, z jakimi na co dzień borykają się jego parafianie oraz realiach w jakich żyją. Swoją wypowiedź wzbogacił ciekawą prezentacją zdjęć. Młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się księdzu, a na koniec podjęła dyskusję na temat życia na Ukrainie. Cała społeczność szkolna włączyła się także w zbiórkę darów dla parafian księdza Mirasia. Zebrane produkty Samorząd Uczniowski z opiekunką panią Moniką Rząsą przekazał naszemu gościowi.
21 marca 2019
Konkurs Mogalo

Dziś w naszej szkole odbył się interaktywny Konkurs z języka angielskiego o nazwie UNDERSTAND, którego organizatorem była firma edukacyjna Mogalo. Konkurs polegał na rozwiązywaniu przez uczniów 24 zadań, opartych na rozumieniu ze słuchu. Udział wzięło 18 uczniów z klas 3a, 3c, 3b i 2c. Uczniowie korzystali z dostępu do internetu i z własnych słuchawek. Każde pytanie było inaczej punktowane. Za dwa tygodnie dostaniemy wyniki konkursu. Miejmy nadzieje, że ktoś z naszych uczniów zajmie wysokie miejsce w konkursie i może wygra nagrodę? Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Szkolną koordynatorką konkursu była p. M. Pleśniak.


21 marca 2019
Międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”

 W dniu 21 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole, kolejna edycja międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny” . Uczniowie rozwiązywali zadania w formie testu o różnym stopniu trudności za 3, 4 i 5 punktów w dwóch kategoriach: Junior (klasy pierwsze) oraz Student (klasy drugie i trzecie). W kategorii Junior wystąpiło: 8 uczniów z klasy Ia oraz 7 z klasy Ib, a w kategorii Student: 11 osób z klasy IIa i 2 z klasy IIIa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki w formie „ kulki breloczka”. Rozwiązania testów zostały przesłane do koordynatora wojewódzkiego. Konkurs przeprowadzili nauczyciele matematyki pan Zbigniew Tesznar i pani Małgorzaty Pelc-Chochrek.
21 marca 2019
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej

Wczoraj w auli naszego Liceum odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej. Udział wzięło 16 uczniów z następujących szkół: SP Jawornik Polski, SP Dydnia, SP Ulanica, ZS Dynów, SP Dylągowa. Uczniowie zmagali się z testem konkursowym, który zawierał: zadania z rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego, słownictwa oraz kulturoznawstwa. Uczniowie po zakończeniu zmagań konkursowych udali się na poczęstunek a ich opiekunowie wraz z organizatorami, tj. nauczycielami języka angielskiego z naszej szkoły pracowali w komisji konkursowej i wyłonili następujących laureatów: 

Pierwsze miejsce- Jagoda Radoń ZS DYNÓW 

Drugie miejsce- Maja Gochna ZS DYNÓW 

Trzecie miejsce- Róża van Ravensberg SP DYLĄGOWA 

Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!!!!

Zobacz zdjęcia
19 marca 2019
II miejsce w powiecie w halowej piłce nożnej dziewczyn

Dnia 19 marca 2019 roku odbyła się w naszej szkole powiatowa Licealiada w piłce nożnej halowej dziewczyn. Drużyna w składzie Aleksandra Kokot, Monika Malik, Julia Potoczna, Klaudia Toczek, Natalia Błońska, Oliwia Sas, Agata Makarska, Julia Zgłobicka, Patrycja Skarbińska i Andżelika Baluch zdobyła II miejsce w powiecie. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Grot.
19 marca 2019
Udział w wojewódzkim finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

15 marca 2019 r., w piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie 63 uczniów z 21 szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało w wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanym przez ZUS. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Magdalena Fąfara, Julia Priń, Zuzanna Szybiak (klasa I a). Uczestnicy wojewódzkiego finału olimpiady mieli 30 minut na rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły m.in. różnego rodzaju zasiłków, świadczeń, emerytur, zasad prowadzenia działalności gospodarczej czy prawa pracy. Konkurencja była duża, w tegorocznej edycji uczestniczyło na Podkarpaciu 1531 uczniów z 64 szkół. Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składały się z 3 uczniów. Były to osoby, które najlepiej napisały test o ubezpieczeniach społecznych w swoich szkołach. Na Podkarpaciu olimpiada została objęta patronatem ta przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Projekt „Lekcje z ZUS” i Olimpiada jest pierwszym, autorskim, projektem, który powstał w 2014 roku by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, ciągle niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” i Olimpiada kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

18 marca 2019
I miejsce i tytuł Ogólnopolskiego zwycięzcy Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego WORLD OF LANGUAGES

No pain, no gain... Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego WORLD OF LANGUAGES rozstrzygnięty 18 marca 2019r. do naszego LO dotarły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego "WORLD OF LANGUAGES", w ktorym to udział wzięło 6 uczniów z naszej szkoly. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród tej szóstki młodych i niezwykle ambitnych anglomaniaków znajduje się Trójka Wspaniałych Jezykowców. Wyniki konkursu prezentują się następująco: 

I MIEJSCE I TYTUŁ OGÓLNOPOLSKIEGO ZWYCIĘZCY: Kajetan Blama kl. 3cd 

II MIEJSCE I TYTUŁ OGÓLNOPOLSKIEGO LAUREATA: Agnieszka Kłosowska kl. 3b 

III MIEJSCE I TYTUŁ OGÓLNOPOLSKIEGO LAUREATA: Anna Marszałek kl. 2a 

Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem młodzieży jest pani Ewelina Marszałek. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy młodzieży wypatrując kolejnych sukcesów! 

Per aspera et astra!
17 marca 2019
Marszobieg klasy wojskowej

We wtorek 12 marca uczniowie klasy wojskowej II c uczestniczyli w marszobiegu terenowym na trasie Dynów - Bartkówka - Pawłokoma - Dylągowa - Dąbrówka Starzeńska – Bartkówka – Dynów. Mieli do pokonania bardzo trudną 24.5 km trasę wiodącą po okolicznych lasach Pogórza Przemyskiego, częściowo prowadzącą niebieskim szlakiem turystycznym i trasą planowanego półmaratonu górskiego Zimowe Ultra Przesilenie 2019. Suma przewyższeń na w/w trasie wyniosła 725 m w górę i 754 m w dół, doliczając przeprawy przez potoki, nawrót zimy, tony błota i Łosia straszącego dziewczyny, cała brygada dotarła po liczącej 6h wyprawie w całości do celu. Opiekunami wyprawy byli nauczyciele Bogdan Peszek i Adam Żak.

Zobacz zdjęcia
16 marca 2019
XXVI Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla ministrantów i lektorów

W dniu 16 marca 2019r. odbył się w Przemyślu diecezjalny etap Ogólnopolskiego konkursu biblijnego dla ministrantów i lektorów. Na treść składały się Ewangelie Synoptyczne (Mk, Łk, Mt). Parafię Dynów reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Dawid Pudysz (kl. 1a), Kamil Pudysz (kl. 1a) i Jakub Pyś (kl. 2c). Wszyscy uczniowie wzięli udział w kategorii drużynowej konkursu i zajęli ostatecznie 3 miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobytej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłorocznych edycjach konkursu.
14 marca 2019
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej- etap szkolny

W dniu 13 marca odbył się etap szkolny konkursu biblijnego. Udział wzięło 12 uczniów. Treść obowiązująca na ten etap obejmowała List do Rzymian, Księgę Wyjścia wraz z przypisami i komentarzami Biblii z edycji św. Pawła. Jak co roku również i w tym poziom trudności był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że w wielu pytaniach uczniowie musieli się wykazać nie tylko znajomością treści biblijnej ale również wskazać dokładne sigle biblijne do których odnosił się dany fragment tekstu natchnionego. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się osoby, które zdobyły następujące miejsca: 1 miejsce- Kamil Szymański (kl. 1b), 2 miejsce- Kajetan Blama (kl. 3c), 3 miejsce- Weronika Kryczyk (kl. 3c). Gratulujemy uczniom zdobytej wiedzy i życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia w Przemyślu.
14 marca 2019
III miejsce w Finale IV edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni” dla Zuzanny Szybiak

W dniu 14 marca w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się Finał IV edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. Turniej znalazł się na mapie wydarzeń Programu Wieloletniego Niepodległa. Gościem specjalnym uroczystości była Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch, która całą imprezę objęła swoim patronatem. W przesłuchaniach konkursowych uczestniczyło 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Poziom recytacji był bardzo wysoki i dotyczył poezji z lat 1918 po teksty współczesne. Organizacja konkursu i jego przebieg przeprowadzone były bardzo profesjonalnie, z rozmachem i niespodziankami dla uczestników jak i opiekunów młodzieży. Wśród laureatów znalazła się Zuzanna Szybiak uczennica klasy Ia Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, która zajęła wysokie III miejsce. Gratulujemy sukcesu! Zuzannę do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Kłyż.
12 marca 2019
II Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" rozstrzygnięty

W dniu 12 marca 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, placówce prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, odbył się II Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni". Inicjatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum matematyki: p. J. Krajcarska, p. I. Sarnicka, p. M. Pelc-Chochrek, p. Z. Tesznar, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Do nich właśnie skierowany był konkurs. Miał za zadanie popularyzację wiedzy, kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Innym jego celem było także motywowanie do nauki uczniów uzdolnionych w kierunku przedmiotów ścisłych i zachęcenie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego pana Józefa Jodłowskiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch. W turnieju uczestniczyło 12 uczniów z 5 szkół podstawowych powiatów rzeszowskiego i brzozowskiego, którzy zmagali się z matematycznymi zadaniami w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu wyłonienie 10 półfinalistów i polegał na rozwiązywaniu zadań w formie testu zamkniętego z wykorzystaniem platformy: https://quizizz.com. Drugi etap był oparty na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10. Była to bezpośrednia rywalizacja 10 uczestników, z których do ścisłego finału przechodziło 3 najlepszych. Uczestnik, który zdobył największą liczbę punktów był zwycięzcą turnieju. Oto oni: 

1 miejsce - Dominik Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Harcie, opiekunem ucznia była pani Anna Owsiany 

2 miejsce - Karol Cieślik ze Szkoły Podstawowej w Ulanicy, opiekunem ucznia była pani Magdalena Gwóźdź 

3 miejsce - Natalia Frańczak ze Szkoły Podstawowej w Dynowie, opiekunem ucznia był pan Adam Jagusztyn.

Finaliści otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe drobiazgi. Pani dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach pogratulowała zwycięzcom i ich opiekunom sukcesów zaś wszystkim uczestnikom odwagi w podejmowaniu matematycznych wyzwań. Uczestnicy konkursu mogli także zwiedzić naszą szkołę, a największą atrakcją była możliwość skorzystania z lekcji strzelania. Podczas krótkich zajęć na strzelnicy, uczniowie mogli pod opieką instruktora pana Kazimierz Żaka i uczniów klasy wojskowej sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Była to chwila oddechu podczas zmagań konkursowych. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju, Podkarpackiemu Kuratorowi Oświaty za objęcie honorowym patronatem oraz panu Robertowi Żero prezesowi firmy Auto-Moto-Fan z Przemyśla za ufundowanie nagród.

Zobacz zdjęcia
12 marca 2019
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA i 
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK

Dnia 7 marca 2019 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK, w którym wzięło udział 38 naszych uczniów.

Natomiast dnia 11 marca 2019 odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny EUREKA w którym wzięło udział 35 uczniów. 

Udział w tych konkursach dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu chemii i fizyki. Opiekunem podczas zmagań konkursowych była pani Iwona Sarnicka nauczycielka fizyki i chemii.
10 marca 2019
Udział w Dniach Otwartych organizowanych przez PWSTE

8 marca 2019 r. grupa młodzieży z klas maturalnych wraz z opiekunką, panią E. Marszałek, wzięła udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno- Ekonomiczną w Jarosławiu. W trakcie wyjazdu uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, kierunkami, na których mogą kontynuować swoją edukację już po maturze. Uczelnia fantastycznie zachęciła przyszłych studentów do podjęcia nauki w tejże placówce oferując ciekawy program zajęć dla maturzystów. Tego dnia mieli oni szansę wziąć udział w wielu niesamowicie ciekawych wykładach, m.in. z architektury, automatyki i robotyki, co więcej licznie korzystali z zajęć praktycznych z kosmetologii, pielęgniarstwa, filologii angielskiej oraz geodezji i kartografii. Mamy nadzieję, że wyjazdy tego typu prowadzone w ramach doradztwa zawodowego ułatwią naszej młodzieży podjęcie jednej z najtrudniejszych decyzji w życiu tj. wyboru zawodu i ich przyszłej profesji.

Zobacz zdjęcia
10 marca 2019
Ogólnopolskim Konkursem Ekologicznym "EKO PLANETA "

Miesiąc marzec obfituje w naszym LO w liczne konkursy przedmiotowe oraz olimpiady. W dniu 4 marca 2019 r. 13 uczniów z naszego LO ( 2 uczennice w kategorii prac indywidualych: Piękno Polski) opieką p. E. Marszałek zmierzyło się z Ogólnopolskim Konkursem Ekologicznym "EKO PLANETA "mającym na celu szerzenie i budowanie u młodych ludzi postaw proekologicznych. Uczestnicy w ramach konkursu musieli rozwiązać test składający się z 30 pyt. wielokrotnego wyboru plus 1 pyt. opisowe. Młodziezy dziękujemy za udział A tymczasem czekamy kilka tygodni na wyniki mocno trzymając za wszystkich kciuki. Natomiast 6 marca 2019r. odbył się inny konkurs również pod opieką pani E. Marszałek. Tym razem przedmiotem zainteresowań młodzieży stał się język angielski. A wszystko za sprawą kontrowersyjnego konkursu English Ace, w którym powodzenie i sukces uczestników nie zależy tyle od wiedzy językowej uczestników, co od trafności podejmowanych decyzji, gdyż na wstępie każdy z nich otrzymał 112pkt, każda dobra odpowiedź to punkt do przodu. Każdy błąd uczestnika równoważny jest z utratą 1 punktu. Ze względów organizacyjnych na wyniki czekamy do kwietnia. Tymczasem już dziś za wszystkich trzymamy kciuki dziękując za rak liczny udział.
7 marca 2019
Konkurs o Rajskie Jabłko czyli Dzień Kobiet w naszym liceum

7 marca z okazji przypadającego nazajutrz Święta Kobiet panowie zorganizowali kolejny już X Turniej Satyryczny o Rajskie Jabłko. Zadaniem uczestników było wprowadzenie Pań w dobry nastrój poprzez: „Skecz piosenkę, czy inną śmieszną scenką”. Złote jabłko zdobyli chłopcy z 1 a/d, srebrne- 1c, brązowe- 2c. Decyzję podjęło damskie Jury, w składzie którego znalazły się: Panie reprezentujące nasze emerytki, Panie z Komitetu Rodzicielskiego i uczennice. Panowie stanęli na wysokości zadania i szkolne Ewy opuściły aulę w świetnych humorach. Imprezę więc należy uznać za udaną, Do zobaczenia za rok

Zobacz zdjęcia
7 marca 2019
Web.masters - awans do finału konkursu

Dzisiaj odbył się etap on-line konkursu informatycznego „web.Master Podkarpacki”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Jego celem jest promowanie zdolnych młodych ludzi w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki oraz wspieranie ich opiekunów i nauczycieli w procesie wychowania i edukacji. Wystartowało w nim 4 uczniów z klasy 2a i 2 uczniów z klasy 3a. Uczeń klasy 3a Bartosz Słysz, uzyskał awans do do etapu finałowego, który odbędzie się 21 marca w Rzeszowie. Bartoszowi życzymy jak najlepszych wyników i już teraz trzymamy kciuki.
7 marca 2019
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace

Wczoraj, to jest 6 marca o godzinie 13:00, w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Ace. Wzięło w nim udział 13 uczniów z naszej szkoły. Ciekawostką tego konkursu były kryteria oceniania, gdyż nie był to typowy konkurs językowy. Uczniowie rozwiązujący test mieli na starcie pulę 112 punktów – tyle ile decyzji do podjęcia. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymują dodatkowy 1 punkt, za błędną tracą 1 punkt. Gdy nie odpowiadają, zachowują podarowany punkt. Należy pamiętać o tym, że każda z odpowiedzi A, B, C, D może być fałszywa lub prawdziwa. Należało więc nie tylko zachować dobrą taktykę strategiczną, ale także wykazać się wiedzą na dość wysokim poziomie. Za 6 tygodni zostaną przysłane do naszej szkoły wyniki ponieważ testy konkursowe zostały odesłane do sprawdzenie do organizatora konkursu, czyli firmy edukacyjnej Jersz- Łowcy Talentów. Szkolną koordynatorką tego konkursu była p. M. Pleśniak. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów! Życzymy sukcesów i czekamy na ogłoszenie wyników.!!!!!
5 marca 2019
Nominacja dla Zuzanny Szybiak do etapu wojewódzkiego Turnieju Poezji
i Prozy „Zawsze wierni” oraz wyróżnienie dla Kamila Szymańskiego.

„Choć umierała ze słowem - Ojczyzna, 

tu pamięć o Niej była niewygodną, 

czas wreszcie przyszedł, żeby prawdę wyznać, 

dziś ta Ojczyzna przywraca Jej godność.” 

Po raz czwarty Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie było gospodarzem eliminacji powiatowych Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z powiatu rzeszowskiego z klas 7-8, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół średnich. Patronat nad eliminacjami objął Starosta Powiatu Rzeszowskiego Pan Józef Jodłowski, który przekazał fundusze na piękne nagrody dla uczestników recytatorskich zmagań. Konkurs odbywał się w miłej, a zarazem podniosłej atmosferze, bo i jego tematyka była poważna. Stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życiu zgodnym z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Był motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, a także kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Jurorzy w składzie: przewodnicząca- Grażyna Malawska, emerytowana dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie, animatorka kultury, członkowie: Maria Radoń- emerytowana dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, Ewa Hadam- Radna Powiatu Rzeszowskiego oraz Grażyna Paździorny - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie, po wysłuchaniu recytacji przyznały nominacje do etapu wojewódzkiego następującym uczennicom- Zuzannie Szybiak z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie, Aleksandrze Socha z Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Karolinie Nosal ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Twórców Niepodległej w Dynowie oraz Katarzynie Wierzchowskiej z Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Nowej Wsi. Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni dyplomami i pięknymi podarunkami. Pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach podziękowała wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, a nominowanym do etapu wojewódzkiego życzyła wielu sukcesów. Nad przebiegiem konkursu, jego stroną organizacyjną czuwały panie Monika Wandas-Wasieńko, Katarzyna Kłyż i Joanna Duda.

Zobacz zdjęcia
4 marca 2019
XVII Olimpiada Znajomości Afryki

5 marca 2019 w Liceum Sióstr Prezentek odbył się etap Okręgowy Olimpiady Znajomości Afryki. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Sas (2a), Anna Marszałek (2a) oraz Kamil Szymański (1b). Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek oraz ambasadorów naszego kraju. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury. Etap okręgowy składał się z 70 pytań testowych dotyczących geografii, historii i kultury Czarnego Lądu, na rozwiązanie których przewidziano 120 minut. Do etapu finałowego, który odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie kwalifikuje się 45 uczniów: 29 uczniów z najlepszymi wynikami, niezależnie od okręgu oraz – w dalszej kolejności – jeden uczeń z najlepszymi wynikami z okręgu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone przez Komitet Główny. Opiekunką uczniów była pani Monika Rząsa.
27 luty 2019
Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej 27 lutego odbył się w Przemyślu diecezjalny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku tematyka dotyczyła osoby św. Jacka Odrowąża. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 1a: Katarzyna Niedzielska i Aleksandra Szpak. Niestety nie udało się im zdobyć wyróżnienia, ale biorąc pod uwagę, że uczennice są dopiero w pierwszej klasie, wierzymy że zdobyte doświadczenie przyczyni się do dalszego rozwoju intelektualnego i pomoże uczennicom w przyszłym roku cieszyć się sukcesami na etapie diecezjalnym.
22 luty 2019
Zajęcia klas wojskowych na poligonie w Trzciańcu

W piątek 22 lutego uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w zajęciach na poligonie w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu. 
Odbyło się szkolenie ogniowe obejmujące : częściowe rozkładanie i składanie broni KBK AK jak również strzelanie do tarczy z w/w broni. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie postaw strzeleckich. Szkolenie przebiegło bardzo sprawnie, punkty nauczania były dopasowane tak, aby każdy zdobył podstawową wiedzę. Mimo mrozu uczniowie wrócili do domu zadowoleni. Zajęcia odbyły się dzięki współpracy z 5 batalionem strzelców podhalańskich.
19 luty 2019
Turniej Strzelecki uczniowsko-belferski

Grupa uczniowsko - belferska zmierzyła swoje siły po raz kolejny w turnieju strzeleckim zorganizowanym w ramach aktywności pozalekcyjnych w naszej szkole. 
Na 3 pierwszych miejscach uplasowali się
1. Dawid Pudysz,
2.Bogdan Peszek,
3.Jakub Pyś. 

Gratulacje !!!
19 luty 2019
Zajęcia na feriach nie tylko dla klas informatycznych


Ferie jeszcze trwają, ale część naszych uczniów nawet podczas ferii podnosi swoje kwalifikacje. Piotr Hendzel nasz absolwent, a jednocześnie Java Developer z Rzeszowa w trakcie mini kursu przybliżył naszym uczniom tajniki pracy programisty i podstawy programowania w Javie. Uczniowie klasy 2a mimo wczesnych godzin porannych chętnie uczestniczyli w spotkaniach. Panu Piotrowi dziękujemy też za miłe upominki, które będą motywacją do dalszej nauki programowania. 
18 luty 2019
Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka"

Znamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”. Wśród wyróżnionych w konkursie znaleźli się nasi uczniowie: Aleksandra Małachowska, Julia Warchoł, Julia Zgłobicka, Anna Marszałek i Kajetan Blama, który otrzymał również dyplom za bardzo dobry wynik i nagrodę książkową. Gratulujemy dużego sukcesu uczniom i paniom polonistkom, które pracują z młodzieżą. W konkursie ogółem wzięło udział 23 osoby z różnych klas. 5 osobom do wyróżnienia brakło tylko 1 punkt. Jesteśmy pewni, że rywalizacja w konkursie dostarczyła uczniom rozrywki umysłowej oraz satysfakcji.
8 lutego 2019
Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych (11.02.2019-22.02.2019)

Fakultety maturalne

 Język polski

            19.02.2019, godz. 11.00 - 12.30 - p. E. Klaczak- Łach

            21.02.2018, godz. 10.00 - - 12.30 p. E. Klaczak- Łach

 Matematyka

             11.02.2019, godz. 9.00 - 11.00, p. M. Pelc-Chochrek

             12.02.2019, godz. 9.00 - 11.00, p. M. Pelc-Chochrek

            12.02.2019, godz. 9.30 - 11.00. p. J. Krajcarska

            19.02.2019, godz. 9.30 - 11.00, p. J. Krajcarska

            21.02.2019, godz. 10.00 - 12.00, p. Z. Tesznar

            22.02.2019, godz. 10.00 - 12.00, p. Z. Tesznar

 Język angielski

            13.02.2019, godz. 10.00 - 13.00, p. A. Żak

 Zajęcia z projektu

 Zajęcia dziennikarskie            11.02.2019, godz. 9.00 - 11.35, p. J. Duda

Zajęcia teatralne                       11.02.2019, godz. 10.00 - 15.00, p. E. Hadam

Zajęcia teatralne                       12.02.2019, godz. 10.00 - 15.00, p. E. Hadam

Język angielski w biznesie      12.02.2019, godz. 9.30 - 11.00, p. M. Pleśniak

Chemia                                       12.02.2019, godz. 9.00 - 10.00, p. J. Sarnicka

Fizyka                                         12.02.2019, godz. 10.00 - 11.00, p. J. Sarnicka

Geografia                                   12.02.2019, godz. 11.00 - 12.30, p. M. Rząsa

Zajęcia artystyczne                   18.02.2019, godz. 9.00-12.00, p. K. Kłyż

Geografia                                   19.02.2019, godz. 11.00 - 12.30, p. M. Rząsa

 Inne zajęcia

 
Turniej piłki nożnej
-    12.02.2019, p. B. Peszek

 Dyżur biblioteki         15.02.2018, godz. 9.30-11.00, p. M. Wandas - Wasieńko

 Warsztaty kabaretowo - teatralne 18.02.2019,  9.30-12.00, p. M. Jurasiński

 Rozgrywki sportowe dla uczniów i ministrantów

        19.02.2019, godz. 8.30-10.00, - ks. J. Borek

        21.02.2019, godz. 8.30-10.00, - ks. J. Borek

 Wyjazd na poligon do Trzciańca (klasy wojskowe) - 22.02.2019

ZAPRASZAMY

8 luty 2019
Zajęcia terenowy klasy wojskowej


W ramach ćwiczeń z edukacji wojskowej klasa IC udała się do Dąbrówki Starzeńskiej . Uczniowie przeszli marszem na orientację wykorzystując azymut, ćwiczona była również orientacja bez mapy oraz ocena odległości.

Zobacz zdjęcia


5 luty 2019
XI Międzyszkolny Konkurs Biblijny

W dniu 5 lutego odbył się etap szkolny konkursu biblijnego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 34 pytań zamkniętych. Zakres dotyczył Księgi Wyjścia (Wj 1-18). Udział wzięło 48 uczniów. I miejsce zajął Kamil Szymański (kl. Ib) zdobywając maksymalną liczbę 34 punktów. II miejsce zajęła Patrycja Wrotniak (kl. IIa). III miejsce zajęła po dogrywce uczennica Agnieszka Kłosowska (kl. IIIb). Taką samą liczbę 29 punktów z testu pisemnego oprócz Agnieszki zdobyły uczennice IIIb Anna Chrapek i Klaudia Bułdys. Ze względu no to, że do kolejnego etapu przechodzą trzy osoby należało przeprowadzić dogrywkę, aby wyłonić jedną osobę z trzeciego miejsca. Uczennice wylosowały przygotowane wcześniej pytania i musiały udzielić precyzyjnej odpowiedzi, które dotyczyły patriarchy Mojżesza, pobytu Izraelitów w Egipcie oraz wyjścia z niewoli. Minimalną liczbą punktów w dogrywce ustnej zwyciężyła Agnieszka Kłosowska. Nad organizacją konkursu w dużej mierze pomagały Ks. katechecie p. Katarzyna Kłyż i p. Monika Wandas-Wasieńko za co im bardzo dziękujemy. Gratulujemy uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego i życzymy im dalszych sukcesów.


4 lutego 2019
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację : "Dostawy sprzętu komputerowego".

Termin składania ofert upływa dnia 14.02.2019 r. o godzinie 14.00.

Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie:

Baza konkurencyjności:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1164625

Załączniki:

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia [pdf] [doc]
Oświadczenie [doc]
Formularz oferty [doc]
Umowa [doc]
Opis oferowanego sprzętu [doc
Zasada konkurencyjności [pdf] [doc]
CPU Benchmark
[pdf]


1 luty 2019
Zajęcia klas wojksowych

Jak co piątek uczniowie klas wojskowych wzięli udział w zajęciach z żołnierzami 5 brygady WOT. Tematem zajęć były postawy bezpiecznego korzystania z broni (BLOS- broń lufa otoczenie spust). Uczniowie powtórzyli zasady bezpiecznego strzelania i poznali różne postawy strzeleckie.

Zobacz zdjęcia


28 stycznia 2019
Bal karnawałowy w naszym liceum

Karnawał to wyjątkowy czas zabawy i świętowania, a w liceum dynowskim nabiera on szczególnego znaczenia, bowiem co roku nasi uczniowie i nauczyciele podczas balu karnawałowego wcielają się w różne postacie i walczą o miejsca w konkursie na najlepsze przebranie. Kreatywność naszej młodzieży nie zna granic. Zresztą sami zobaczcie ....

Zobacz zdjęcia
26 stycznia 2019
XXII Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek - złota i srebrna bombka dla uczniów naszego liceum

za nami. 26 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszym liceum solistów oraz zespoły wokalno- instrumentalne ze szkół średnich, podstawowych i klas gimnazjalnych z regionu. Celem konkursu od lat XXII Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek jest popularyzacja i podtrzymanie pięknej tradycji śpiewania kolęd, stworzenie szansy młodym, wokalnie uzdolnionym ludziom zaprezentowania się przed widownią oraz podwyższenie poziomu tzw. „domowego kolędowania”. Tradycyjnie konkurs wpisuje się w plan pracy MOK-u w Dynowie, natomiast my, jako szkoła pełnimy rolę gospodarza imprezy. Tegoroczne przesłuchania odbywały się pod czujnym okiem jurorów pani Krystyny Dżuły- Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie, panów Kamila Łukasiewicza- instruktora Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie oraz Sebastiana Stachurskiego pracownika Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Spośród 10 solistów i dwóch grup instrumentalno- wokalnych komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, nagradzając ich złotą, srebrną i brązową bombką, a także nagrodami pieniężnymi i słodkościami. Cieszymy się z sukcesu szkolnego zespołu, który w swojej kategorii zdobył najwyższe miejsce i otrzymał złotą bombkę. W skład zespołu wchodzą: Dawid Pudysz- klawisze, Kacper Sarnicki- perkusja, Barbara Sowa i Beata Marszałek- skrzypce, Julia Wandas- flet, Jakub Łach-gitara klasyczna, Radosław Słaby- gitara basowa, wokal-Aleksandra Sacharzec, Dominik Pyś, Zuzanna Szybiak, Gabriela Szybiak. Srebrną bombkę w kategorii soliści wyśpiewała sobie Aleksandra Sacharzec z akompaniamentem Radosława Słabego. Podziękowania należą się pracującemu z zespołem panu Julianowi Zychowi i opiekunce grupy pani Joannie Dudzie.


27 stycznia 2019
Zajęcia z Krav Maga

Uczniowie klas wojskowych wzięli udział w treningu samoobrony w systemie Krav Maga, przeprowadzonym przez pana Dariusza Żyłę. Uczestnicy spotkania poznali filozofię tej sztuki walki.Uczniowie z wykazali się bardzo dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz umiejętnościami na szkoleniu.


25 stycznia 2019
Zajęcia klas wojskowych na terenie 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu

W piątek, 25 stycznia, uczniowie klas wojskowych naszego liceum wzięli udział w zajęciach na terenie 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu. Uczestnicy zapoznali się z historią batalionu, zwiedzili izbę tradycji z magazynem broni i poznali zasady jej obsługi . Żołnierze zaprezentowali także pojazdy czterokołowe, czołgi.


24 stycznia 2019
Spotkanie z wykładowcami i studentami PWSTE z Jarosławia

W czwartek w naszym liceum gościliśmy wykładowców i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej z Jarosławia, a konkretniej byli to przedstawiciele Instytutu Inżynierii Technicznej. Klasy maturalne mogły uczestniczyć w nietypowych lekcjach, jakie prowadzili nasi goście. Zajęcia odbywały się z informatyki, geodezji i kartografii oraz automatyki i elektroniki praktycznej. Uczniowie poznali min. jak wykorzystać w życiu codziennym możliwości sterowania domem z wykorzystaniem telefonu, sieci oraz jak to zaprogramować a także mogli wykonać pomiary z wykorzystaniem najnowszych sprzętów do pomiarów geodezyjnych. Zajęcia dały też możliwość zapoznania się s kierunkami jakie PWSTE oferuje swoim studentom.


20 stycznia 2019
Wywiadówka

30 stycznia 2019 (środa) odbędzie się spotkanie z rodzicami w ramach podsumowania pierwszego semestru. Spotkanie rozpocznie w auli naszej szkoły pani Dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach, a następnie informacji o uczniach udzielać będą wychowawcy klas.


19 stycznia 2019
Studniówka 201916 stycznia 2019
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym17 stycznia 2019
I miejsce w powiecie w piłce koszykowej chłopców

W dniu 17 stycznia2019 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej odbyła się powiatowa Licealiada w piłce koszykowej chłopców. Nasza drużyna w składzie:Michał Świder, Mateusz Kazienko, Mateusz Bazanowski, Sebastian Chudzikiewicz, Norbert Bułdys, Dominik Pyś, Stanisław Zabój, Tomasz Peszek, Jakub Tworzydło, Kacper Majda, Karol Dziura zajęła I miejsce i tym samym uzyskała awans do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


16 stycznia 2019
Profilaktyka raka piersi

W dniu 16 stycznia w naszej szkole została przeprowadzona akcja promująca profilaktykę raka piersi. Nasze uczennice na fantomach miały możliwość nauki prawidłowego badania piersi. Cała akcję przygotowały pani higienistka M.Wielgos i pani pedagog U.Bukała-Pilip.


15 stycznia 2019
LO w Dynowie organizatorem powiatowej Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt

15 stycznia 2019 roku j Liceum Ogólnokształcące im K.E.N. w Dynowie było organizatorem powiatowej Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt. Udział w zawodach wzięło 5 szkół: Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim, Liceum Ogólnokształcące w Błażowej, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie oraz Liceum Ogólnokształcące w Dynowie. Końcowa kolejność zawodów. 

I. SLO GŁOGÓW MŁP. 

II. LO DYNÓW 

III. LO BŁAŻOWA

IV. ZSZ DYNÓW 

V. ZSTW TRZCIANA


15 stycznia 2019
II miejsce w powiecie w piłce koszykowej dziewcząt

W dniu 15 stycznia 2019 roku w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im K.E.N. w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce koszykowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Monika Malik, Grażyna Potoczna, Justyna Pasiecznik, Weronika Chorążykiewicz, Kamila Siwulec, Paulina Flisak, Sabrina Burzyńska, Milena Paździorna, Joanna Trybalska, Agata Makarska, Julia Warchoł zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.

Zobacz zdjęcia


14 stycznia 2019
Wykłady na UR

14 stycznia 2019 roku uczniowie klas: 2b, 2c,3c wraz z paniami Joanną Dudą i Moniką Wandas-Wasienko wzięli udział w wykładach naukowych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Zajęcia zorganizowano dla młodzieży licealnej w ramach współpracy naszej szkoły z uczelnią. Najwięcej emocji wzbudził wykład prof.dr hab. Leszka Słupeckiego na temat ekspansji Wikingów.


10 stycznia 2019
Etap szkolny XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W czwartek 10 stycznia, 26 uczniów z LO Dynów zmierzyło się z etapem szkolnym XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Test składał się z 50 pytań zamkniętych z zakresu ekologii, ochrony środowiska, geografii oraz szeroko pojętej świadomości ekologicznej. Aby przejść do etapu wojewódzkiego, należy zdobyć minimum 80 % dobrych odpowiedzi. Czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.


10 stycznia 2019
XI Międzyszkolny Konkurs Bożonarodzeniowy „Radosne święta- twórcze święta” rozstrzygnięty!

„Po zawiei, po śnieżycy, białą wsią od chat do chat
Wędrujemy kolędnicy, rozśpiewani w cały świat”
to motto tegorocznej XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta- twórcze święta”. Konkurs swoim patronatem objął Starosta Powiatu Rzeszowskiego pan Józef Jodłowski, natomiast patronat medialny od kilku lat sprawuje Radio Fara. Impreza cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich, co potwierdzają statystyki.
 W kategorii plastycznej jurorzy wyłonili zwycięskie prace spośród 77 nadesłanych na konkurs. W tym roku młodzież miała za zadanie wykonanie ozdoby choinkowej w barwach narodowych. Inwencji nie brakowało, a efekty jej pracy można było oglądać na wystawie podczas uroczystej gali rozdania nagród.
W kategorii recytatorskiej komisja wysłuchała 14 prezentacji utworów nawiązujących do myśli przewodniej konkursu i nagrodziła najlepszych wykonawców. W quizie wiedzy o Bożym Narodzeniu, na który składały się pytania z zakresu treści biblijnych, tradycji i obyczajów świątecznych w Polsce i na świecie, historii i treści kolęd, wzięło udział 22 uczniów z siódmej i ósmej klasy szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Łącznie w konkursie wzięło udział 113 uczniów z 14 szkół województwa podkarpackiego.
Uroczysta gala rozdania nagród miała miejsce w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie w dniu 10 stycznia2019r. Pojawili się na niej zaproszeni goście, uczestnicy kategorii recytatorskiej i quizu oraz nagrodzeni uczniowie w kategorii plastycznej wraz z opiekunami. Atmosferę świąt przypomniał szkolny zespół wokalno- instrumentalny, który wykonał piękne, polskie kolędy. Laureatka konkursu recytatorskiego Klaudia Dobosz ze Szkoły Podstawowej w Niebocku przedstawiła swoją interpretację fragmentu „Chłopów” W. Reymonta, poświęconego przygotowaniu do świąt mieszkańców Lipiec. Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczała pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach w asyście ks. Andrzeja Bieni- dyrektora Radia Fara, pani Grażyny Malawskiej, pani Anety Pepaś –Skowron-dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie oraz pani Grażyny Paździorny- dyrektor Publicznej Biblioteki Miejskiej w Dynowie.
Na koniec uroczystości tradycyjnie odbyła się loteria fantowa dla wszystkich uczestników imprezy oraz poczęstunek. Pani dyrektor złożyła wszystkim piękne noworoczne życzenia, podziękowała organizatorom konkursu paniom Katarzynie Kłyż, Monice Wandas- Wasieńko, Joannie Dudzie, a także księdzu Januszowi Borkowi za wysiłek włożony w jego przygotowanie oraz zaprosiła na kolejną edycję konkursu za rok.
Organizatorzy składają gorące podziękowania jurorom za trudną, ale owocną pracę w komisjach konkursowych, paniom: Marii Radoń, Halinie Banaś, Anecie Pepaś- Skowron, Grażynie Malawskiej i Grażynie Paździorny.
Serdecznie dziękują też sponsorom, bez wsparcia których nie udałoby się nagrodzić tak wielu uczniów i przyjąć tylu miłych gości. Dziękujemy:
Pani dyrektor LO Elżbiecie Klaczak- Łach za pozyskanie środków pieniężnych na nagrody,
Pani Marii Radoń za wsparcie finansowe,
Pani Halinie Banaś za przekazanie pięknych nagród,
Pani Grażynie Paździorny za ofiarowanie nagród książkowych,
Pani Elżbiecie Domin za smakowite pączki i ciasteczka,
Panu Józefowi Kocajowi za pyszne drożdżówki,
Panu Robertowi Marszałkowi za przekazanie soków.
Dziękujemy też młodzieży z zespołu wokalno-instrumentalnego, obsłudze technicznej-Staszkowi i Sebastianowi, Monice, Justynie i Julce oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy.
Organizatorzy konkursu:
Katarzyna Kłyż, Monika Wandas- Wasieńko, Joanna Duda, ks. Janusz Borek

Zobacz zdjęcia


10 stycznia 2019
Wyniki konkursu ENGLISH HIGH FLIER

W dniu 28. 11. 2018 tj. w środę, w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego- edycja XVIII o nazwie ENGLISH HIGH FLIER. Organizatorem XVIII edycji tego konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ. Wzięło w nim udział 16 osób z klas 2 i 3 naszego Liceum. W trakcie trwania konkursu, uczniowie zmagali się z testem wielokrotnego wyboru. Ciekawostką tego konkursu były kryteria oceniania, gdyż nie był to typowy konkurs językowy. Uczniowie rozwiązujący test mieli na starcie pulę 112 punktów – tyle ile decyzji do podjęcia. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymują dodatkowy 1 punkt, za błędną tracą 1 punkt. Gdy nie odpowiadają, zachowują podarowany punkt. Należy pamiętać o tym, że każda z odpowiedzi A, B, C, D może być fałszywa lub prawdziwa. Należało więc, nie tylko posiadać wiedzę na wysokim poziomie, ale także zachować dobrą taktykę strategiczną. Mamy wyniki!!!! W dniu 4 stycznia 2019 roku otrzymaliśmy oficjalne wyniki tego Konkursu. Z przyjemnością zawiadamiamy, iż:
- uczeń naszej szkoły Kajetan Blama zdobył piąte miejsce w Województwie a tym samym 27 w kraju,
- uczeń klasy 2c Radosław Słaby uzyskał dyplom z wyróżnieniem za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich naszego liceum. Serdecznie gratulujemy!!!!
- zaś trzecią osobą, która została wyróżniona jest uczeń klasy 3a Michał Pyra, który otrzymał dyplom za dobry wynik w tym konkursie zdobywając 10 miejsce w Województwie, a 83 w kraju.
 Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, ale także na słowa uznania zasługują też wszyscy uczestnicy konkursu. Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Szkolną koordynatorką tego konkursu była p. M. Pleśniak, która dołożyła wszelkich starań, aby konkurs odbył się zgodnie z regulaminem. Równocześnie informujemy, że prowadzone są już zapisy na kolejną edycję konkursu, o nazwie English Ace. Odbędzie się on 6 marca w naszej szkole zgodnie z zasadami organizatora. Zapraszamy osoby chętne z klas drugich i trzecich. Pierwszoklasiści są także bardzo mile widziani. Zapraszamy do współpracy.


10 stycznia 2019
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa wyposażenia klasopracowni przedmiotów przyrodniczych"
Liceum Ogólndocosażenia klasopracowni przedmiotów przyrodniczych"

Termin składania ofert upływa dnia 18.01.2019 r. o godzinie 14:00.
Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie: Baza konkurencyjności:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1159656

Załączniki:

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [doc]

Formularz oferty [doc]

Umowa [doc]

Specyfikacja istotynych warunków zamówienia [pdf]


10 stycznia 2019
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Termin składania ofert upływa dnia 18.01.2019 r. o godzinie 14:00.
Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie: Baza konkurencyjności:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1159636

Załączniki:

Szczegółowy opis zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [doc]

Formularz oferty [doc]

Umowa [doc]

Szczegółowy opis oferowanego sprzętu [doc]

Zasada konkurencyjności [pdf] [doc]

Wyniki testu CPU [pdf]


8 stycznia 2019 Wyniki Konkurs Bożonarodzeniowy
Wyniki konkursu

Więcej informacji


29 grudnia 2018
Uroczystości jubileuszowe ks. prof. Stanisława Nabywańca

„Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, 

na których duch ludzki unosi się 

ku kontemplacji prawdy” 

Jan Paweł II „Fides et ratio” 

Słowa Jana Pawła II były motywem pięknej uroczystości jubileuszowej ks. prof. Stanisława Nabywańca, która odbyła się 29 grudnia 2018r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Społeczność liceum, chcąc uczcić działalność naukową Księdza Profesora a także 60 – lecie Jego urodzin i 35 – lecie posługi kapłańskiej, zorganizowała benefis, honorując zasługi jubilata i wyrażając dumę, że jest absolwentem dynowskiego liceum (rocznik 1977). Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem kolędy i wprowadzenie benefisanta na scenę. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Elżbieta Klaczak-Łach, witając zgromadzonych gości, według pełnionych funkcji, tytułów i godności, a także przedstawiając ideę spotkania. Wśród zaproszonych znaleźli się członkowie rodziny Księdza, jego najbliżsi przyjaciele, koledzy z klasy, współpracownicy, wychowankowie, absolwenci Liceum i wielu innych gości. Powiat Rzeszowski reprezentowali pan Jan Sieńko, członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego oraz pani Ewa Hadam, Radna Powiatu Rzeszowskiego. Pan Jan Sieńko odczytał list gratulacyjny i przekazał na ręce benefisanta pamiątkowy upominek od Starosty i Wicestarosty Rzeszowskiego. Swą obecnością uroczystość uświetnili także pan Adam Pęzioł, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w latach 1998 – 1999 oraz wiceminister finansów (2007 – 2008), pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, m.in. dyrektor Instytutu, dr. hab. Andrzej Bonusiak, dr. hab. Beata Lorens, ks. dr. hab. Sławomir Zabraniak, dr. hab. Wacław Wierzbieniec, dr. Agnieszka Kawalec, Burmistrz Miasta Dynowa pan Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Dynowa, pan Roman Mryczko, Wójt Gminy Dydnia, pani Alicja Pocałuń i wielu innych znakomitych gości. Po powitaniu gości, ks. dr. hab. Stanisław Zabraniak wygłosił laudację na cześć benefisanta, przedstawiając w niej Jego życiorys, dokonania naukowe oraz ścieżkę kapłańską. Podkreślił olbrzymi wkład ks. Nabywańca , jako wykładowcy akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego w edukację wielu pokoleń młodzieży a także jego bogaty dorobek naukowy, (około 500 publikacji, w tym 10 książkowych), skoncentrowany głównie wokół zagadnień związanych z dziejami kościołów wschodnich. Kolejnym punktem benefisu było składanie życzeń i gratulacji bohaterowi wieczoru, którym towarzyszyło często wzruszenie i przywoływanie wspomnień. Największą niespodzianką dla benefisanta było spotkanie z jego wychowawczynią z czasów licealnych, panią Zofią Rybą, która, jak później wspomniał ksiądz, rozbudziła w nim zainteresowanie historią i ukierunkowała niejako jego edukację. Po wielu ciepłych słowach skierowanych do Jubilata ze strony gości nastąpiły artystyczne życzenia. Na scenie zaprezentowali swój talent: Samuela Łach, sopranistka z Dynowa, młodzieżowa kapela ludowa „Pogórzanie”, zrzeszająca m. in. uczniów dynowskiego liceum, Grzegorz Jandziś, solista kapeli „Tońko” oraz młody akordeonista Kilon Marcin, dedykując wykonywane utwory, w tym także kolędy, dostojnemu Jubilatowi. Uroczystą część benefisu zakończyło wniesienie na scenę okolicznościowego tortu i zaśpiewanie tradycyjnego „Sto lat”. Na zakończenie głos zabrał sam benefisant, dziękując dyrekcji i pracownikom Liceum Ogólnokształcącego za zorganizowanie tak pięknej i wzruszającej uroczystości. Podkreślił w swojej wypowiedzi, iż jest niezwykle dumny z tego , iż uczęszczał do dynowskiego liceum i po wielu latach wraca do niego jak przyjaciel, zawsze spotykając się z ciepłym przyjęciem i życzliwością. Wyrazy wdzięczności skierował również do swych najbliższych krewnych, którzy pomogli mu w realizacji jego planów i zamierzeń oraz przyjaciół, kolegów i współpracowników, bez których pomocy nie powstałoby tak wiele publikacji. Uroczystość zakończyła się złożeniem noworocznych życzeń wszystkim gościom przez panią dyrektor Elżbietę Klaczak-Łach oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. A w kuluarach i zakątkach szkolnych jeszcze długo rozbrzmiewały rozmowy, słychać było echa wspomnień i serdeczne przywitania niekiedy po wielu, wielu latach.

Zobacz zdjęcia


21 grudnia 2018
Uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Czekamy na relację .....

Zobacz zdjęcia


20 grudnia 2018
Udział w II Podkarpackiej Konferencji z Ekologii i Ochrony Środowiska

 20 grudnia 2018r. 50-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami p. B. Trzyną i E. Marszałek wzięła udział w II Podkarpackiej Konferencji z Ekologii i Ochrony Środowiska zorganizowanej w ramach przygotowań do XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie mieli szansę posłuchać ciekawych wykładów na temat owadów chronionych na Podkarpaciu, mikrozanieczyszczeń w środowisku wodnym, o ochronie ciemnego nieba oraz jednego wykładu w języku angielskim pt. "Harvesting Energy and Resources from Wastewater". Wykłady zostały przeprowadzone przez PWSZ w Krośnie. Organizatorom serdecznie dziękujemy za szansę udziału w niezwykle ciekawej i praktycznej akcji proekologicznej.


20 grudnia 2018
Wigilia szkolna

Jak co roku odbyła się wigilia szkolna, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele rodziców, klas, byli i obecni nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły. Spotkanie wigilijne rozpoczął przewodniczący szkoły Jakub Pyś składając serdeczne życzenia bożonarodzeniowe, po których wystąpili uczniowie z krótkim programem artystycznym. Następnie pani Dyrektor Elżbieta Klaczak - Łach sięgając do poezji Jana Twardowskiego życzyła wszystkim rodzinnie spędzonych świąt pełnych miłości, ciepła oraz pokoju . "Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki" Tym razem także nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, kolędowania, mnóstwa serdecznych rozmów i pysznego tradycyjnego jedzenia


20 grudnia 2018
Akcji POCZTA ŚWIĄTECZNA

W ramach Akcji POCZTA ŚWIĄTECZNA uczniowie z klasy 3a i 1b z paniami K. Kłyż i E. Marszałek przygotowali kartki świąteczne dla podopiecznych Fundacji Podkarpacke Hospicjum dla dzieci powodując radość na meleńkich często smutnych buźkach....BO DOBRO POWRACA... "...a swoją radość można znależć w radośći innych, to właśnie jest tajemnica szczęścia..."


19 grudnia 2018
II miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców

W dniu 19 grudnia2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Norbert Bułdys, Kacper Szczutek, Michał Świder, Karol Dziura, Jakub Tworzydło, Mateusz Kazienko, Jakub Karnaś, Jakub Kaszycki, Kacper Majda, Bartłomiej Makarski, Damian Tymowicz, Sebastian Chudzikiewicz zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


14 grudnia 2018
Udział w XXVIII Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej

14 grudnia 2018 r. uczeń klasy III B Hubert Kozdra na deskach sali widowiskowej Miejsko -Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Młp. podczas XXVIII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej.


13 grudnia 2018
VI miejsce w wojewódzkim konkursie "Zdrowa dojrzałość"

13.12.2018r. w ramach projektu "W strona dojrzałości" nasi uczniowie Jakub Pyś i Sebastian Król z kl.II c uczestniczyli w wojewódzkim konkursie "Zdrowa dojrzalość" gdzie zajęli 4 miejsce. Konkurs odbył się PCEN w Przemyślu. W debacie dotyczącej zdrowia prokreacyjnego uczestniczyli uczniowie z klasy III C Weronika Kryczyk - lider grupy, Martyna Kłyż - sprawozdawca, Kajetan Blama, Milena Gerula, Julia Zgłobicka. Wnioski z debaty zostały przesłane do Ministerstwa Zdrowia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zdobytych nagród. Do konkursu uczniów przygotowywała Pani pedagog Urszula Bukała-Pilip.

Zobacz zdjęcia


12 grudnia 2018
Wyróżnienie w XIV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”

W dniu 12 grudnia w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie odbyła się oficjalna gala rozdania nagród w konkursie plastycznym pod hasłem „Porozmawiajmy o AIDS”. Konkurs odbywał się pod patronatem Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wśród nagrodzonych prac znalazł się plakat Stanisława Tworzydło, ucznia klasy III, zatytułowany „Nie piętnuj! Nie ignoruj! Pomagaj!”Gratulujemy wyróżnienia!


7 grudnia 2018
Zajęcia dla klas wojskowych - składanie i rozkładanie broni

W piątek 7 grudnia uczniowie klas wojskowych uczestniczyli w zajęciach z budowy broni 5,56 mm kbs Beryl, które przeprowadzili żołnierze 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. Uczyli się składania i rozkładania broni, poznawania jej budowy i podzespołów oraz parametrów taktyczno-technicznych: kaliber, ilości amunicji mieszczącej się w magazynku, parametry taktyczno-techniczne, przeznaczenie. Każdy mógł rozłożyć broń na części pierwsze.

Zobacz więcej zdjęć


6 grudnia 2018
Zajęcia dla klas wojskowych - pierwsza pomoc przedmedyczna

6 grudnia uczniowie klas wojskowych naszego liceum wzięli udział w doskonalącym szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Prowadzone przez ratownika medycznego starszego szeregowego Pawła Fuksę ( naszego absolwenta) zajęcia miały na celu utrwalenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas wykładu i ćwiczeń przypomniano procedury postępowania ratującego od momentu bezpośredniego kontaktu z poszkodowanym, aż do chwili przyjazdu wyspecjalizowanych służb medycznych, w tym: zasady wzywania pomocy, zachowania bezpieczeństwa własnego przy udzielaniu pierwszej pomocy, oceny funkcji życiowych poszkodowanego oraz wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, opatrzenie ran. Uczniowie poznali również wyposażenie plecaka ratownika żołnierza.


6 grudnia 2018
Odzwiedziny św. Mikołaja w naszym liceum


30 listopada 2018
Eliminacje rejonowe XVIII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej.

W dniu 30 listopada 2018r. odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie eliminacje rejonowe Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: recytacja, śpiew oraz monodram. Poziom, jak co roku, był bardzo wysoki. Jury nie miało łatwego zadania aby wybrać laureatów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hubert Kozdra, który recytował tekst Stanisławy Kopiec „Procesja na Uroczystość Wszystkich Świętych” oraz Martyna Kłyż prezentując „List do Fatimskiej Pani” autorstwa Teresy Paryny. Z radością pragniemy poinformować, że Hubert Kozdra zakwalifikował się do następnego etapu jakim będzie finał Podkarpackiego Konkursu Poezji. Słowa uznania należą się również p. Katarzynie Kłyż, która przygotowała uczniów do konkursu. Gratulujemy dobrego występu i życzymy sukcesów w finale, który odbędzie się 14 grudnia w Sędziszowie Małopolskim.


30 listopada 2018
Ćwiczenia w terenie klasy wojskowej

Uczniowie klasy Ic o profilu wojskowym w dniu 29.11.2018 r. poznawali i ćwiczyli sposoby maskowania w terenach leśnych. Uczniowie malowali twarze, wykorzystywali trawy, gałęzie drzew oraz krzewów (liściastych i iglastych), upodabniali się do otoczenia. 

A teraz kilka informacji……… 

Maskowanie to rodzaj zabezpieczenia bojowego obejmujący ogół działań zmierzających do wprowadzenia przeciwnika w błąd lub ukrycia wojsk własnych (gotowości bojowej, ukompletowania, działań), sprzętu bojowego, obiektów fortyfikacyjnych i tyłowych oraz działań i zamiarów dowództwa. Kadeci w drużynach i plutonie ćwiczyli sposoby maskowania taktycznego, czyli bezpośredniego – naturalnego, roślinnego, imitacyjnego i kolorystycznego. Maskowanie imitacyjne – polega na upodabnianiu maskowanych obiektów stałych do niegroźnego otoczenia, jak sterty drewna, stosy kamieni, zabudowania gospodarskie. Maskowanie kolorystyczne – to klasyczny kamuflaż, czyli zmiana barwy obiektu lub jego części, malowanie deformacyjne i ochronne mające wtopić obiekt lub żołnierza w otoczenie. W malowaniu kolorystycznym wykorzystuje się zazwyczaj zestaw 2-3 barw, dobranych w zależności od otaczającego terenu i pory roku. W terenie leśnym i łąkowym podkładem jest farba zielona, a na wystające części (np. nos, uszy) używa się brązowej lub czarnej. W nocy podkład jest czarny i na to nakłada się brązowe paski. Maskowanie naturalne i roślinne – polega na wykorzystaniu naturalnych właściwości terenu (np. przy słabej widoczności: mgła, zadymka śnieżna, noc) oraz żywej i ciętej roślinności. Roślinność żywą (drzewa, krzewy) wykorzystuje się do maskowania obiektów stałych (schrony bojowe, hangary na lotniskach, stałe baterie, np. obrony wybrzeża lub przeciwlotniczej), natomiast roślinność cięta może być wykorzystywana tylko doraźnie przez obiekty ruchome (pojazdy) i żołnierzy.

Zobacz zdjęcia


30 listopada 2018
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Termin składania ofert upływa dnia 10.12.2018 r. o godzinie 14:00.
Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie: Baza konkurencyjności:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1152836#

Załączniki:

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia [pdf]

Szczegółowy opis zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [doc]

Formularz oferty [doc]

Umowa [doc]

Szczegółowy opis oferowanego sprzętu [doc]

Wyniki testu CPU [pdf]


29 listopada 2018
III miejsce w rejonie w piłce ręcznej chłopców

W dniu 29 listopada2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku odbyła się rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Damian Tymowicz, Jakub Tworzydło, Karol Dziura, Sebastian Chudzikiewicz, Norbert Bułdys, Mateusz Bazanowski, Bartłomiej Burzyński, Mateusz Kazienko, Jakub Pyś, Dominik Pyś, Kacper Sarnicki, Michał Świder, Rafał Hrycko, Krystian Fabia, Bartłomiej Makarski zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


29 listopada 2018
Przekazanie władzy połączone z dyskoteką andrzejkową

Pożegnaliśmy Samorząd Uczniowski, który reprezentował uczniów w ubiegłym roku szkolnym. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, który zaangażowali się w pracę na rzecz szkoły, a "nowemu" samorządowi życzymy mnóstwa ciekawych pomysłów i udanej kadencji.


28 listopada 2018
Awans do półfinału wojewódzkiego w unihokeju chłopców

Dnia 28 listopada w hali sportowej w Kamieniu odbyła się rejonowa Licealiada w unihokeju chłopców. Nasza drużyna w składzie: Kacper Sarnicki, Dominik Pyś, Bartłomiej Burzyński, Sebastian Chudzikiewicz, Jakub Tworzydło, Norbert Bułdys, Bartłomiej Makarski, Mateusz Kazienko, Mateusz Bazanowski i Rafał Hrycko zajęła II miejsce w rejonie, uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy! Opiekunem drużyny była nauczycielka wychowania fizycznego p. Katarzyna Grot.


28 listopada  2018
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego - ENGLISH HIGH FLIER

W dniu 28. 11. 2018 tj. w środę, w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego- edycja XVIII o nazwie ENGLISH HIGH FLIER. Wzięło w nim udział 16 osób z klas 2 i 3 naszego Liceum. W trakcie trwania konkursu, uczniowie zmagali się z testem wielokrotnego wyboru. Ciekawostką tego konkursu były kryteria oceniania, gdyż nie był to typowy konkurs językowy. Uczniowie rozwiązujący test mieli na starcie pulę 112 punktów – tyle ile decyzji do podjęcia Za każdą poprawną odpowiedź otrzymują dodatkowy 1 punkt, za błędną tracą 1 punkt. Gdy nie odpowiadają, zachowują podarowany punkt. Należy pamiętać o tym, że każda z odpowiedzi A, B, C, D może być fałszywa lub prawdziwa. Należało więc, nie tylko posiadać wiedzę na wysokim poziomie, ale także zachować dobrą taktykę strategiczną. Za 6 tygodni zostaną przysłane do naszej szkoły wyniki ponieważ testy konkursowe zostały odesłane do sprawdzenie do organizatora konkursu, czyli firmy edukacyjnej Jersz- Łowcy Talentów. Miejmy nadzieję , że uczniom poszczęści się na tym konkursie i że zdobędą cenne nagrody, gdyż było o co walczyć. Zwycięzcy konkursu mogą otrzymać cenne nagrody: A) Wakacyjny Obóz Talentów – o wartości 900 zł B) Wakacyjny Obóz Talentów z dopłatą, C) nagrody rzeczowe. Szkolną koordynatorką tego konkursu była p. M. Pleśniak, która dołożyła wszelkich starań, aby konkurs odbył się zgodnie z regulaminem. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów! Życzymy sukcesów i czekamy na ogłoszenie wyników.!!!!!


28 listopada 2018
II miejsce w XXVI Dynowskim Konkursie Recytatorskim

W dniu 28 listopada 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie odbył się XXVI Dynowski Konkurs Recytatorski pt. „Dla Niepodległej- słowo poetyckie”. Współorganizatorami konkursu obok Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie były Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie reprezentowało troje uczniów. W kategorii recytatorskiej wystąpił Kamil Szymański, a w kategorii poezji śpiewanej Aleksandra Sacharzec, której akompaniował na gitarze Radosław Słaby. Jurorzy w składzie pani Jadwiga Orzechowska, pani Grażyna Paździorny i pan Janusz Kędzierski wysłuchali uczestników i nagrodzili najlepsze wystąpienia. Wśród zwycięzców znalazł się Kamil Szymański z klasy Ib, który zajął II miejsce. Gratulujemy sukcesu! Z uczniem pracowała pani Katarzyna Kłyż, która była również opiekunem młodzieży podczas konkursu.


28 listopada 2018
Dni Warsztatów i Wykładów Otwartych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu

W dniu 28 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się dzień warsztatów i wykładów otwartych dla maturzystów., w którym wzięli udział uczniowie naszego liceum z klas III a i III b. Młodzież uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych na temat „Cyber -zagrożeń w sieci”, w warsztatach z improwizacji pod hasłem „Jak pobudzić kreatywność?”, wykładzie motywacyjnym „Problemy zmieniaj w możliwości”, w zajęciach z programowania mikrokontrolerów oraz warsztatach z języka angielskiego „English for Presentations- How to Sell Your Idea to a Company?”. Uczniowie brali również udziału w wielu wydarzeniach towarzyszących Dniom Otwartym min. w pokazach Latte art., pokazach ratownictwa medycznego i wyposażenia karetki, konkursie logistycznym czy quizie na temat znajomości Unii Europejskiej. Poza tym zapoznali się z ofertą edukacyjną PWSW na nowy rok akademicki. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie klas trzecich panie Iwona Sarnicka i Katarzyna Kłyż, w wyjeździe do Przemyśla w roli opiekuna młodzieży uczestniczyła także pani Ewelina Marszałek.


27 listopada 2018
II miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego

W dniu 27 listopada2018 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła sięrejonowaLicealiadaw piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Weronika Chorążykiewicz, Magdalena Kądziołka, Monika Malik, Aleksandra Potoczna, Julia Potoczna, Oliwia Sas, Waleria Berntiou, Justyna Pasiecznik, Sara Plaucha, Małgorzata Sawczak, Julia Wandas zajęła II miejsce i awansowała do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.


22 listopada 2018
Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”

W dniu 22 listopada odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” do którego przystąpiło łącznie 23 uczniów z klas II i III. Zmagali się oni z testem, którego motywem przewodnim była bajka Ignacego Krasickiego „Koniec”. W teście pojawiły się pytania z zakresu historii literatury, teorii literatury oraz wiedzy o języku. Trzymamy kciuki za uczestników, czekając na wyniki. Koordynatorem konkursu była pani Katarzyna Kłyż. Konkurs pomagały przeprowadzić panie Joanna Duda oraz Monika Wandas Wasieńko.


22 listopada 2018
Prace na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Porozmawiajmy o Aids”

Po raz kolejny uczniowie naszego liceum -Gabriela Dudycz, Kamil Kopacki i Stanisław Tworzydło wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o Aids”. Wyniki konkursu już niedługo. Trzymamy mocno kciuki, by komisja doceniła talent i pomysł w ujęciu tematu. Poniżej prezentujemy prace.


21 listopada 2018
Wycieczka w świętokrzyskie

Za nami kolejna wycieczka, a konkretniej uczniów klasy 1a, 1c i 2a oraz ich opiekunów pani Iwony Sarnickiej i Joanny Krajcarskiej. Tym raz 21 listopada odwiedziliśmy województwo świętokrzyskie. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Obiekt ten popularyzuje nowoczesną naukę przez zabawę i eksperymenty naukowe dzięki którym możemy poznać tajemnice przyrody. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki. Na wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Uczniowie mogli min. sprawdzić swoją pamięć i refleks, zmierzyć swoje tętno i zobaczyć żyły, zmierzyć zawartość procentową wody w swoim organizmie, zobaczyć jak funkcjonuje szkielet podczas jazdy na rowerze, zobaczyć co się dzieje z naszym ciałem gdy śpi, sprawdzić jak czuje się chomik w kołowrotku, zobaczyć plazmową kulę, lejek grawitacyjny i wiele innych atrakcji. Czas szybko mijał i pozostawił w pamięci wiele wspomnień. Drugim miejscem, które odwiedziliśmy był Zamek w Chęcinach. Zdobywanie góry zamkowej utrudniała niska temperatura oraz wiatr to jednak nie zepsuło naszych humorów i zapału. Poznaliśmy bogatą historię tej budowli jednocześnie przypominając sobie ważne wydarzenia z dziejów Polski. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy była Galeria Krzemienia Pasiastego w Świętej Katarzynie, gdzie w praktyczny i przystępny sposób poszerzyliśmy wiedzę z zakresu geologii i mineralogii. Widzieliśmy okazy wszystkich znanych oraz wiele mniej znanych minerałów z Polski i całego świata. Poznaliśmy też sposoby szlifowania kamieni szlachetnych i ozdobnych a także tajemnice oprawy jubilerskiej w autentycznej pracowni. Zmęczeni ale zadowoleni w godzinach wieczornych wróciliśmy do domu i już teraz czekamy na kolejną wycieczkę.

Zobacz zdjęcia


19 listopada 2018
I Festiwal Piosenki „ Trzy nuty w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury”  (Jan Paweł II )
W dniu 19 listopada 2018 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się I Festiwal Piosenki „Trzy Nuty” pod hasłem „Śpiewajmy dla Niepodległej”. Inicjatywa zorganizowania festiwalu o randze wojewódzkiej wypłynęła podczas spotkań nauczycieli z młodzieżą, działającą w Centrum Edukacji Młodzieży, mieszczącym się w dynowskim liceum. Pomysł był taki, aby konkurs popularyzował pieśni trzech kultur: polskiej, żydowskiej i ukraińskiej. W roku jubileuszowym postanowiliśmy rozpocząć od kultury polskiej. Celem konkursu było wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie im zaprezentowania swoich umiejętności na scenie przed profesjonalnym jury, jak również pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju poprzez utrwalenie w pamięci ważnych, śpiewanych przez pokolenia Polaków pieśni i piosenek. Patronat nad festiwalem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch oraz Starosta Rzeszowski pan Józef Jodłowski, nadając tym samym znaczącą rangę podjętej przez nas inicjatywie. W zmaganiach konkursowych wzięło udział łącznie 15 solistów z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich z województwa podkarpackiego, a także 4 zespoły wokalno- instrumentalne. Uczniowie prezentowali na scenie swoje umiejętności, wykonując dwie piosenki: jedną związaną z okresem zmagań o niepodległość w latach 1914-1920 oraz czasami II wojny światowej, mogli też odnieść się do walk o suwerenność w okresie PRL-u, drugą, prezentującą szeroko rozumiany nurt rozrywkowy, czyli utwory, które na stałe weszły do panteonu polskiej piosenki. W auli zabrzmiały znane wszystkim pieśni tj.: „Piechota”, „ Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” oraz kultowe utwory polskiej sceny rozrywkowej np.: „Kasztany”, „Dozwolone od lat osiemnastu czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. Oryginalnym, często bardzo ekspresyjnym wykonaniom, przysłuchiwali się jurorzy w składzie: przewodniczący- pan Antoni Dżuła, założyciel kapeli podwórkowej „Tońko” z Dynowa, członkowie: pan Daniel Maziarz, animator kultury, kabareciarz i muzyk oraz pan Janusz Kędzierski, pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie, muzyk. Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Mimo to udało się wyłonić zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali statuetką złotej, srebrnej i brązowej nutki, dyplomami oraz adekwatną do przyznanego miejsca nagrodą pieniężną. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: kategoria soliści - (szkoły podstawowe oraz klasy gimnazjalne) I miejsce – Grzegorz Jandziś, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie II miejsce – Joanna Popowczak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku III miejsce – Julia Szmulik, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim Wyróżnienie - Wiktoria Kurpyta, Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Krasiczynie Wyróżnienie - Alicja Sacharzec, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku Wyróżnienie- Milena Lenecka,Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Krasiczynie kategoria soliści - (szkoły ponadgimnazjalne) I miejsce – Aleksandra Sacharzec, Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie II miejsce – Magdalena Boroń, Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie III miejsce – Katarzyna Sroka, Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie kategoriazespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne I miejsce – zespół wokalny, Szkoła Podstawowa im. Świętej JadwigiKrólowej w Krasiczynie II miejsce – zespół wokalno- instrumentalny, Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie III miejsce – zespół „Werchowyńcy”, Zespół Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych Wyróżnienie – zespół wokalny, Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie. Całość imprezy przebiegała w podniosłym nastroju, a wykonywane piosenki szczerze wzruszały. Cieszy fakt, że na widowni oprócz wykonawców i ich opiekunów artystycznych zasiadali dynowscy emeryci, w tym także nasi emerytowani nauczyciele i członkowie Uniwersytetu Złotej Jesieni. Swoją obecność w auli zaznaczyli także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie, a także rodziny i znajomi występujących. Na zakończenie dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, pani Elżbieta Klaczak-Łach, złożyła gratulacje zwycięzcom, podziękowała uczestnikom i ich opiekunom a także młodzieży oraz wszystkim nauczycielom i uczniom liceum zaangażowanym w przygotowanie festiwalu, jego prowadzenie i obsługę. Zebranych na dzisiejszej uroczystości zaprosiła na II edycję Festiwalu Piosenki „Trzy Nuty”, która odbędzie się za rok i popularyzować będzie pieśni i piosenki ukraińskie.

Zobacz zdjęcia


19 listopada 2018
Informacja dla rodzciów

Rada Rodziców działająca przy naszej szkole zwraca się z gorąca prośbą o wpłaty na jej działalność w wysokości 35 zł.


19 listopada 2018
Informacja dla rodzciów

Informujemy, że  28 listopada 2018 odbędzie się kolejna w tym roku szkolnym wywiadówka. Spotkanie rozpocznie pani Dyrektor o godz. 15.30 w auli liceum, po którym rodziców zapraszamy do klas na spotkanie z wychowawcami.


16 listopada 2018
Kolejność wystąpień w I Festiwalu Piosenki „Trzy Nuty” pod hasłem „Śpiewajmy dla Niepodległej”

Soliści - Szkoły podstawowe:
1. Alicja Sacharzec - Publiczna Szkoła Podstawowa im. I. Krasickiego w Dubiecku
2. Karolina Kopacz - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dynowie
3. Gabriela Pawełek - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim
4. Solistka – Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
5. Michał Fiołek - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wesołej
6. Joanna Popowczak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. I. Krasickiego w Dubiecku
7. Grzegorz Jandziś - Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie
8. Anna Kiełbasa - Szkoła Podstawowa w Łubnie
9. Emilia Skubisz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bachórcu
10. Julia Szmulik - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim
11. Wiktoria Owarzany - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bachórcu
Soliści - Szkoły średnie:
1. Magdalena Boroń - Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
2. Katarzyna Sroka - Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie
3. Aleksandra Sacharzec - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie
Zespoły:
1. Zespół wokalny - Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie
2. Zespół wokalny - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie
3. Zespół wokalno-instrumentalny - Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie
4. Zespół „Werchowyńcy” - Zespół Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych


15 listopada 2018
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr”

Już po raz kolejny wystartowaliśmy się w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Senior. Tym razem było w nim udział 21 uczniów z klas o profilu politechnicznym. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Wyniki już wkrótce. Konkurs w naszym liceum zorganizowała pani J. Krajcarska.

Zobacz zdjęcia


15 listopada 2018
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Matematyka w obiektywie"”

W tym roku szkolnym w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie" wzięło udział 3 uczniów z klasy 1a: Aleksandra Szpak, Katarzyna Niedzielska oraz Szymon Szewczyk. Konkurs ma na celu budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnicy wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznaczy. Opiekę na uczniami sprawowała pani J. Krajcarskiej


14 listopada 2018
Etap szkolny 43. Olimpiady Języka Angielskiego

W dniu wczorajszym, tj.13 listopada w naszej szkole odbył się etap szkolny, 43. Olimpiady Języka Angielskiego. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego z siedzibą w Poznaniu. Do pierwszego etapu tj. etapu szkolnego zgłosiło udział 19 osób z naszej szkoły. Byli to uczniowie z następujących klas: klasa 2b- 3 osoby, klasa 3a- 11osób, 2c- 2 osoby 3b jedna osoba i dwie osoby z klasy trzeciej c. Zawody są trójstopniowe i obejmują następujące etapy: Pierwszy- etap szkolny Drugi – etap okręgowy oraz Trzeci - to jest etap centralny. Na etapie szkolnym test składał się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Zmagania konkursowe trwały 60 minut. Warto dodać że laureaci zawodów III stopnia, a także finaliści, mogą być zwolnieni w części lub całości z postępowania kwalifikacyjnego dotyczącego wstępu do szkół wyższych – na mocy uchwał Senatów poszczególnych uczelni. Więc jest o co walczyć!!! Bardzo dziękujemy uczniom za tak liczny udział w olimpiadzie, chociaż była ona bardzo trudna. Jeżeli ktoś z uczestników uzyska minimum 30 punktów to może przejść do kolejnego etapu olimpiady. Szkolnym koordynatorem olimpiady była p. M. Pleśniak.


14 listopada 2018
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego Licealiady za rok szkolny 2017/2018. Drugie miejsce w powiecie dla LO Dynów.

 

Dnia 13 listopada 2018 roku w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie Licealiady za rok szkolny 2017 / 2018, w którym zajęliśmy II miejsce w Powiecie Rzeszowskim. Pamiątkowy puchar i dyplom odebrała pani dyrektor Elżbieta Klaczak – Łach. Podziękowania i nagrodę za wkład w rozwój życia sportowego w powiecie rzeszowskim otrzymała nauczycielka wychowania fizycznego pani Katarzyna Grot. Wyróżniona została również drużyna dziewczyn w piłce ręcznej, a pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową odebrała uczennica Monika Malik. Szkoła za zdobycie II miejsca otrzymała sprzęt sportowy ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.


Zaproszenie na I Festiwal Piosenki "TRZY NUTY"

Zmiana terminu I Festiwalu Piosenki „TRZY NUTY.”

Zawiadamiamy, że na prośbę kilku szkół, w których termin naszego festiwalu zbiegł się z innymi wydarzeniami szkolnymi, przesunęliśmy datę jego realizacji na 19 listopada 2018 roku.    Dla usprawnienia  organizacji prosimy  o ponowne przesłanie zgłoszenia do 14 listopada na adres:

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji  Narodowej w Dynowie

ul. 1 Maja 17

36 – 065 Dynów

e- mail lodyn9@poczta.onet.pl

drogą tradycyjną lub elektroniczną.

Jednocześnie mamy przyjemność i zaszczyt poinformować , iż patronat nad festiwalem objęli  Starosta Rzeszowski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor

Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

oraz organizatorzy

 

Po więcej informacji kliknij  

11 listopada 2018
Cały Dynów jedną śpiewającą rodziną

11 listopada 2018 roku w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w hali sportowej naszego liceum, miała miejsce wieczornica patriotyczna pod hasłem ,,Dynów jedną wielką śpiewającą rodziną’’. Uroczystość odbyła się z inicjatywy Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’, Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie. Po oficjalnym powitaniu przez panią Krystynę Dżułę - Prezes Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’, panią Elżbietę Klaczak-Łach - dyrektor LO oraz panią Grażynę Malawską - dyrektor MOK w Dynowie licznie zebranych w hali gości, nastąpiło otwarcie imprezy hymnem narodowym Polski. W patriotyczny klimat wprowadzili gości uczniowie liceum, pięknym, wzruszającym programem artystycznym pt. ,,Niepodległa od stu lat’’. Wśród wykonawców znaleźli się: muzycy (Barbara Sowa - skrzypce, Beata Marszałek - skrzypce, Julia Wandas - flet, Natalia Błońska - klarnet, Kacper Sarnicki - perkusja, Dawid Pudysz - klawisze, Radosław Słaby - gitara, Aleksandra Sacharzec - wokal, Gabriela Sura – wokal, Wiktoria Siry - wokal, Jakub Łach - wokal), recytatorzy (Martyna Kłyż, Weronika Kryczyk, Hubert Kozdra, Kamil Szymański), pantomima (Joanna Trybalska, Justyna Dutka, Wiktoria Woźniak, Julia Kuś, Dominik Sieńko, Kamil Pudysz, Krzysztof Czarny). Gościem specjalnym tegorocznych obchodów Święta Niepodległości był działający pod kierownictwem pana Andrzeja Kędzierskiego chór Akord, który zaprezentował na scenie polskie pieśni patriotyczne. Pięknym muzycznym akcentem były również występy uczniów dynowskiej Szkoły Muzycznej. Kulminacyjnym punktem wieczoru, zgodnie z przesłaniem imprezy, były śpiewy mieszkańców Dynowa, które głośno i długo unosiły się po okolicy. Wszystko to odbywało się w klimacie kawiarenki, blasku świec i biało-czerwonych róż. Na stoisku przygotowanym przez młodzież, działającą w Szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik”, można było nabyć w trakcie trwania uroczystości pamiątkowe kotyliony, przypinki i okolicznościowe książeczki. Nad stroną techniczną imprezy czuwali uczniowie klasy III a- Michał Pyra, Patryk Pantoł i Karol Wandas. Wszystkim gościom wśród których był również Burmistrz Miasta Dynowa pan Zygmunt Frańczak, serdecznie dziękujemy za przybycie w progi naszej szkoły oraz wspólne włączenie się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy do obejrzenia filmu


9 listopada 2018
Ślubowanie klasy wojskowej

"Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego…. 
Pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek-
czy to będzie człowiek dobry, szlachetny, czy zły zmaterializowany egoista. 
Nowy człowiek w Polsce wygrywa pokojowa bitwę o godność państwa i narodu”. 

Słowa Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim pięknej uroczystości, która miała miejsce 9 listopada 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości połączone ze złożeniem ślubowania przez uczniów klasy pierwszej o profilu wojskowym, pięknie wpisały się w ogólnopolskie uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości. Na uroczystość przybyło wielu gości reprezentujących władze samorządowe, oświatowe, służby mundurowe , emerytowani nauczyciele szkoły , rodziny uczniów składających przysięgę oraz wszyscy uczniowie szkoły. Starostę Rzeszowskiego reprezentował pan Adam Kozak, Naczelnik Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Bożena Pasieka, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zaś Dowódcę 3 Podkarpackiej Brygady OT podporucznik Dariusz Tarnawski. Swą obecnością uroczystość uświetnili ksiądz prał. dr Stanisław Janusz dziekan i proboszcz parafii w Dynowie, Radni Powiatu Rzeszowskiego w osobach panów Stanisława Najdy i Krzysztofa Kędzierskiego, z ramienia Burmistrza Miasta Dynowa pani Zofia Pantoł, sekretarz Urzędu Miasta Dynowa, przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego " Sokół" w Dynowie, członkowie Związku Piłsudczyków oddziału w Harcie, poczty sztandarowe z 3 Podkarpackiej Brygady OT oraz Towarzystwa Gimnastycznego " Sokół" w Dynowie oraz wielu innych gości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz powitaniem gości przez panią dyrektor Elżbietę Klaczak- Łach . W dalszej części nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania przez 28 uczniów klasy wojskowej. Młodzi adepci sztuki wojskowej ślubowali na sztandar szkoły wierność Bogu, Ojczyźnie, Honorowi oraz ponadczasowym wartościom. Na pamiątkę otrzymali akty ślubowania oraz legitymacje uprawniające ich do noszenia munduru. Ceremonię poprowadził nauczyciel historii pan Mariusz Choma, do niej zaś przygotowali uczniów żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT. Po ślubowaniu odczytane zostały listy gratulacyjne Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Pani Małgorzaty Rauch oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Krystyny Wróblewskiej. Piękne słowa do młodzieży skierowali także ksiądz dziekan Stanisław Janusz oraz dyrektor szkoły, pani Elżbieta Klaczak-Łach, podkreślając, że współcześnie patriotyzm powinien wyrażać się w poszanowaniu symboli narodowych, dbaniu o piękno ojczystej mowy, w pamięci o ważnych wydarzeniach i rocznicach, a przede wszystkim w byciu dobrym człowiekiem. Po wystąpieniach gości głos zabrali przedstawiciele klasy wojskowej, składając serdeczne podziękowania Staroście Rzeszowskiemu i całemu Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za piękne mundury oraz udzielaną pomoc a także Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady OT za wsparcie w realizacji ścieżki " edukacja wojskowa" i bardzo dobrą współpracę ze szkołą. Wraz z kwiatami uczniowie wręczyli pamiątkowe podziękowania. W dalszej części uroczystości wygłoszony został przez nauczyciela historii, pana Mariusza Chomę, referat o symbolach narodowych na przestrzeni epok a następnie zaprezentowany wzruszający montaż słowno- muzyczny pod tytułem " Uwierz Polsko" w wykonaniu młodzieży liceum, który przypomniał, jakim darem i wartością jest wolność. Program przygotowały panie Katarzyna Kłyż i Joanna Duda. Po nim pani dyrektor podziękowała jeszcze raz władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie finansowe dla dwóch klas wojskowych funkcjonujących obecnie w szkole oraz dowódcy i żołnierzom 3 Podkarpackiej Brygady OT za profesjonalne przygotowanie młodzieży do ślubowania oraz pomoc merytoryczną z zakresu wojskowości. Po części oficjalnej goście oraz uczniowie klasy wojskowej wraz z rodzinami udali się na obfity poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony gości, a zwłaszcza rodziców oraz dziadków uczniów składających ślubowanie niewątpliwie przyczyniło się nie tylko do promocji szkoły ale i Powiatu Rzeszowskiego w regionie.

Zobacz zdjęcia


8 listopada 2018
I miejsce w powiecie i awans do etapu rejonowego - piłka ręczna chłopcy

W dniu 8 listopada2018 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie:Damian Tymowicz, Jakub Tworzydło, Karol Dziura, Sebastian Chudzikiewicz, Norbert Bułdys, Mateusz Bazanowski, Bartłomiej Burzyński, Mateusz Kazienko, Jakub Pyś, Dominik Pyś, Kacper Sarnicki, Michał Świder, Rafał Hrycko, Krystian Fabia, Bartłomiej Makarski, Jakub Pyra zajęła I miejsce i awansowała do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


6 listopada 2018
I miejsce w powiecie i awans do etapu rejonowego 
- piłka ręczna dziewcząt

W dniu 6 listopada2018 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Weronika Chorążykiewicz, Magdalena Kądziołka, Monika Malik, Aleksandra Potoczna, Julia Potoczna, Oliwia Sas, Waleria Berntiou, Justyna Pasiecznik, Sara Plaucha, Małgorzata Sawczak, Julia Wandas zajęła I miejsce i awansowała do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.


Zaproszenie na I Festiwal Piosenki "TRZY NUTY"

Zmiana terminu I Festiwalu Piosenki „TRZY NUTY.”

Zawiadamiamy, że na prośbę kilku szkół, w których termin naszego festiwalu zbiegł się z innymi wydarzeniami szkolnymi, przesunęliśmy datę jego realizacji na 19 listopada 2018 roku.    Dla usprawnienia  organizacji prosimy  o ponowne przesłanie zgłoszenia do 14 listopada na adres:

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji  Narodowej w Dynowie

ul. 1 Maja 17

36 – 065 Dynów

e- mail lodyn9@poczta.onet.pl

drogą tradycyjną lub elektroniczną.

Jednocześnie mamy przyjemność i zaszczyt poinformować , iż patronat nad festiwalem objęli  Starosta Rzeszowski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor

Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie

oraz organizatorzy

 

Po więcej informacji kliknij  

31 października 2018
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację: "Dostawa sprzętu komputerowego" 

Termin składania ofert upływa dnia 09.11.2018 r. o godzinie 14:00. 

Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie: 

Baza konkurencyjności: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1146634

Załączniki:

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia [pdf] [doc]

Szczegółowy opis zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [pdf] [doc]

Formularz oferty [pdf] [doc]

Umowa [pdf] [doc]

Szczegółowy opis oferowanego sprzętu [pdf] [doc]


26 października 2018
Dzień otwartych koszar  5. Batalionu Strzelców podhalańskich 

26 października klasy wojskowe naszego liceum uczestniczyły w dniach otwartych koszar na terenie 5. Batalionu Strzelców podhalańskich w Przemyślu. Młodzież uczestniczyła w pokazach sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu jednostki, była też nauka reanimacji, strzelania z trenażerów i wiele innych atrakcji, jakie przygotowali żołnierze. Młodzież mogła wejść do pojazdów, wycelować z broni. W ten chłodny dzień można było również spróbować smacznej wojskowej grochówki i napić się ciepłej herbaty!


25 października 2018
IV miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie chłopców

W dniu 25 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu odbył się półfinał wojewódzki „Licealiady” w badmintonie chłopców. Nasza drużyna w składzie: Michał Świder, Norbert Bułdys, Kacper Sarnicki zajęła IV miejsce. Gratulujemy! Opiekunem zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.


25 października 2018
Mundury dla uczniów klasy wojskowej 1c

Uczniowie klasy I C Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym otrzymali upragnione mundury. Mundury i dodatki były szyte na specjalne zamówienie, więc trochę trzeba było na nie czekać. Ale warto było. Stroje zostały zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Uczniowie otrzymali je bezpłatnie na trzyletni okres nauki. Na mundurach brakuje jeszcze emblematów, które uczniowie muszą sobie sami naszyć. Uczniom życzymy przeżycia wielu wrażeń w klasie mundurowej i dumnego noszenia stroju.


25 października 2018
"Ratujmy życie, oddajmy krew"

Już jutro w naszej szkole odbędzie się zbiórka krwi, a dziś z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani na czerwono, by okazać wsparcie dla tej szlachetnej akcji "Ratujmy życie, oddajmy krew ".

Zobacz zdjęcia

25 października 2018
Zbiórka na rzecz Fundacji Papieskiej

16 października 2018r. obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru kard Karola Wojtyły na papieża. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia powstała jako dowód wdzięczności dla Jana Pawła II za jego pontyfikat i wspiera duchowo i materialnie zdolnych uczniów z ubogich rodzin. Do Fundacji Papieskiej należą niektórzy uczniowie z naszej szkoły. Z tej okazji 18 października odbyła się zbiórka pieniężna na cele tej Fundacji. Zebrana kwota to 157 zł. Jesteśmy wdzięczni uczennicom, które zaangażowały się w przeprowadzenie zbiórki, oraz wszystkim którzy złożyli datek na rzecz Fundacji. Wierzymy, że uczniowie korzystający że stypendium papieskiego swoją zdobytą wiedzę wykorzystają dla budowania wartości patriotycznych i chrześcijańskich w naszej ojczyźnie.


24 października 2018
V miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie dziewcząt

W dniu 24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu odbył się półfinał wojewódzki „Licealiady” w badmintonie dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Front, Monika Malik, Aleksandra Potoczna, Sabina Mędraś zajęła V miejsce. Gratulujemy! Opiekunem zawodniczek był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

21 października 2018
Spotkanie z podróżnikiem
W ubiegły wtorek uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się sporo o "kraju kwitnącej wiśni" podczas "Spotkania z podróżnikiem". Jeden z przedstawicieli grupy podróżników "Trzask" w niezwykle barwny sposób opowiedział o rzeczach, które odróżniają Japonię od innych krajów i sprawiają, że kraj ten tak chętnie jest odwiedzany przez turystów. Młodzież z zainteresowaniem słuchała o specyficznej kulturze, geografii i historii Japonii. "Spotkania z podróżnikiem" "towarzyszą " naszej szkole od kilku lat i cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży.

18 października 2018
Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym pod hasłem „Leśne dyktando”

18 października w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Leśne dyktando” dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich z województwa podkarpackiego. Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Dynów, Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie poprawne napisanie wysłuchanego tekstu , który w tym roku odnosił się do historii polskich lasów. Jury konkursowe, które stanowili nauczyciele – opiekunowie po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych. Wśród laureatów konkursu w kategorii klasy gimnazjalne i szkoły średnie znaleźli się uczniowie naszego liceum: Kamil Szymański z klasy I b – miejsce II, Patrycja Wrotniak z klasy II a- miejsce III, Wiktoria Wożniak z klasy I b –wyróżnienie, Julia Polewka z klasy I c- wyróżnienie. Niewiele zabrakło też do wyróżnienia Basi Sowie uczennicy klasy Ib. Mistrzom ortografii gratulujemy sukcesu! Nad uczniami czuwały panie polonistki Katarzyna Kłyż i Joanna Duda.


16 października 2018
Oferta na realizację zamówienia: "Dostawa sprzętu komputerowego"

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, zaprasza do składania ofert na realizację: "Dostawa sprzętu komputerowego".

Termin składania ofert upływa dnia 25.10.2018 r. o godzinie 14:00.

Ogłoszenie i szczegóły postępowania znajdują się na stronie:

https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1143246

Załączniki:

Zasada konkurencyjności [pdf] [doc]

Szczegółowy opis zamówienia [pdf] [doc]

Oświadczenie [pdf] [doc]

Formularz oferty [pdf] [doc]

Umowa [pdf] [doc]

Opis oferowanego sprzętu [pdf] [doc]


16 października 2018
Półmetek klas drugich

Czekamy na relację ......

Zobacz zdjęcia


16 października 2018
III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w rejonie

W dniu 16 października 2018 roku w Leżajsku odbyła się rejonowa „Licealiada” w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Natalia Błońska, Weronika Chorążykiewicz, Paulina Flisak, Agata Makarska, Sabina Mędraś, Aleksandra Potoczna, Julia Potoczna, Karolina Pustelnik, Patrycja Skarbińska, Klaudia Toczek, Monika Malik, Angelika Baluch zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.


15 października 2018
Double - cross Dance - spektakl po angielsku

W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "The Double-cross Dance" przygotowanym przez aktorów teatru Wild West. Było to przedstawienie wyłącznie w języku angielskim. Była to historia, w której przedstawiono sposób jak można uporać się z wielkim wstydem w internecie. Główny bohater Jeremy nagrał filmik, w którym wygłupia się tańcząc do muzyki pop i umieścił go anonimowo w sieci. Jednak ktoś z jego bliskich znajomych rozesłał video po całej szkole, która teraz się z niego wyśmiewa. Druga bohaterka o imieniu Alex skrada się do pokoju Jeremy'ego, gdzie się zabarykadował i razem próbują wymyślić sposób, aby wyjść z twarzą z tej sytuacji. Uczniowie licznie przybyli na ten spektakl i wrócili zadowoleni, więc opinie po spektaklu były bardzo pozytywne. Miejmy nadzieję, że za rok nasza szkoła także będzie mieć okazję obejrzeć kolejny spektakl anglojęzyczny. Za część organizacyjną całego tego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli: p. Michał Piestrak i p. Ewelina Marszałek.


12 października 2018
I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 12 października 2018 roku w Tyczynie odbyła siępowiatowa „Licealiada” w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Natalia Błońska, Weronika Chorążykiewicz, Paulina Flisak, Agata Makarska, Sabina Mędraś, Aleksandra Potoczna, Julia Potoczna, Karolina Pustelnik, Patrycja Skarbińska, Klaudia Toczek, Monika Malik, Angelika Baluch zajęła I miejsce i awansowała do etapu rejonowego. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek.


11 października 2018
Dzień Edukacji Narodowej czyli BUDA 2018
BUDA 2018, czyli Belfersko Uczniowski Dorobek Artystyczny to już od wielu lat tradycja naszego liceum. W przeddzień święta Komisji Edukacji Narodowej na szkolnej scenie obok uczniów stanęli nauczyciele i zmagali się w konkursie na najlepszą prezentację. Występy oceniało jury w składzie: przedstawicielki Rady Rodziców panie Maria Gładysz i Małgorzata Chudzikiewicz, emerytowana dyrektor liceum pani Maria Radoń, emerytowana polonistka pani Anastazja Kiełbasa, germanistka pani Ewa Hadam oraz reprezentant uczniów, przewodniczący Samorządu Szkolnego Hubert Kozdra. Uczniowie na scenie pokazali pełen profesjonalizm. Zrównoważony dowcip, piękne teksty i piosenki zachwyciły wszystkich. Werdykt nie był zatem zaskoczeniem. Wszystkie występujące klasy otrzymały pierwszą nagrodę. Cała uroczystość rozpoczęła się jednak bardzo poważnie. Pani Elżbieta Klaczak-Łach złożyła wszystkim zebranym w auli życzenia, po czym przyznała nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je nauczyciele: p. Joanna Krajcarska, p. Joanna Duda, p. Monika Wandas- Wasieńko,p. Katarzyna Kłyż, p. Monika Rząsa, p. Iwona Sarnicka, p. Beata Trzyna, p. Michał Piestrak, p. Bogdan Peszek, p. M. Jurasiński, p. Marian Szpiech oraz pracownicy niepedagogiczni: p. Agnieszka Martowicz, p. Agnieszka Krupa, p. Bogusława Warzybok, p. Zofia Zdaniewicz, p. Ewa Wojdyło. Odczytany został też list od Starosty Powiatu Rzeszowskiego p. Józefa Jodłowskiego, przesłany z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pani dyrektor pogratulowała także nauczycielom, którzy w tym roku otrzymali Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Odznaczeni medalem zostali: p. Katarzyna Kłyż, p. Beata Trzyna, p. Joanna Duda oraz p. Bogdan Peszek. Życzeniom nie było końca, pojawiły się także te spontaniczne od klas dla wychowawców. Z pewnością wrażenia z „Budy 2018” pozostaną na długo w pamięci całej społeczności szkolnej.

Zobacz zdjęcia


10 października 2018
Wieczorek zapoznawczy 2018
Czekamy na relację i zdjęcia ........


9 października 2018
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W dniu 9 października maturzyści naszej szkoly udali się na pielgrzymkę do Częstochowy i Krakowa. Oprócz uczestnictwa we mszy św oraz modlitwy, zwiedziliśmy klasztor na Jasnej Górze poznając przy tym historię Cudownego Obrazu Matki Bożej. Następnie pojechaliśmy do Krakowa gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dzięki tej pielgrzymce uczniowie mogli na nowo odkryć jak wielką rolę w życiu św. Jana Pawła II odegrała Maryja. Jestem przekonany że ta pielgrzymce pomoże maturzystom aby zawierzyli swe życie Maryi a tym samym wkraczając w dorosłość zawsze podejmowali słuszne decyzje zgodne z wolą Bożą.

Zobacz zdjęcia


10 października 2018
Zapraszamydo udziału w zbiórce krwi w naszej szkole

10 października 2018
Wędrówka po Tatrach Wysokich

W dniach 1-5. 10. 2018r. grupa młodzieży z opiekunką E. Marszałek wraz z grupą dziewcząt ze szkoły średniej ze Svidnika wzięła udział obozie wędrownym po Tatrach Słowackich zorganizowanym w ramach Projektu Interreg Polska - Słowacja: promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza wśród młodzieży.
Celem projektu jest wzrost świadomości walorów przyrodniczych i wzbudzenie w młodych ludziach potrzeby obcowania ze środowiskiem naturalnym obszarów pogranicza; jak również nawiązanie przyjacielskich stosunków pomiędzy polska i słowacką młodzieżą.
W programie obozu młodzież odwiedziła m.in. Dolinę Małej Zimnej Wody, Chatę Terryho, Smokoviec, Chatę Zamkovskeho, Popradske Pleso, Łomnicę. Uczestnicy obozu byli zachwyceni urokiem Wysokich Tatr Słowackich. Mimo ogromnego zmęczenia i trudu włożonego w codzienną wędrówkę, góry zachwyciły wszystkich swym jesiennym pejzażem i górską potęgą. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, przewodniczce i pilotowi za piękne wspomnienia, które na długo zostaną w naszej pamięci.


8 października 2018
Szkolenie wychowawców klasy wojskowej

W dniach 01.10- 05 .10 nauczyciele naszego liceum Bogdan Peszek i Beata Trzyna wzięli udział w szkoleniu instruktorsko – metodycznym, którego organizatorem jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Kurs miał na celu podniesienie umiejętności metodycznych i wiedzy merytorycznej z przedmiotów wojskowych zawartych w "Minimum Programowym realizowanym w ramach innowacyjnych programów przysposobienia obronnego lub edukacji dla bezpieczeństwa oraz programach szkolenia członków organizacji pozarządowych, wymaganych do podpisania porozumień z komendantem szkoły wojskowej lub ośrodka szkolenia".
Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach teoretycznych (m.in. zasady organizacji i przygotowania zajęć z przedmiotów: aspekty prawne, szkolenie obywatelskie, profilaktyka i dyscyplina wojskowa, SERE), poglądowych (obserwacja zajęć prowadzonych w CSWIiCh pokaz uzbrojenia i wyposażenia indywidualnego żołnierza) oraz praktycznych (m.in. szkolenie strzeleckie, inżynieryjno-saperskie, łączności, medyczne, terenoznawstwo, wychowanie fizyczne, OPBMR).

Zdjęcia wykonał Roman Hudzik30 września 2018
Przeżyjmy to jeszcze raz - grupa teatralna "Magia"
Przeżyliśmy to jeszcze raz!!!!Grupa teatralna „ Magia” miała przyjemność wystawić raz jeszcze spektakl „ Liebe und Tradition” oparty na motywach „Skrzypka na dachu” . Widownia składała się z uczniów przybywających ze szkoły średniej w Hamburgu, towarzyszącej im młodzieży z 1 LO w Rzeszowie oraz naszych pierwszoklasistów. Trema była ogromna ze zrozumiałych powodów. Spektakl otrzymał bardzo pochlebne recenzje. Wielkie brawa dla wykonawców oraz ich opiekunki pani Ewy Hadam
Zobacz zdjęcia

29 września 2018
I Turniej strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego "W hołdzie Niepodległej" dla dorosłych rozstrzygnięty

29 września na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się I Turniej strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar StarostyRzeszowskiego „ W hołdzie Niepodległej”. Do rywalizacji zaproszeni zostali przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, zakładów pracy, organizacji, grup samorządowych oraz stowarzyszeń działających na terenie Powiatu Rzeszowskiego. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.  Wydarzeniem tym organizatorzy chcieli uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i włączyć się w ogólnopolskie obchody tego niezwykłego wydarzenia.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn reprezentujących następujące podmioty:
1. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
2. Związek Strzelecki „Strzelec” z Sokołowa Małopolskiego
3. 4 kompania 31 batalionu 3 Podkarpackiej Brygady OT w Rzeszowie
4. Nadleśnictwo Dynów
5. Posterunek Policji w Dynowie
6. Bank Spółdzielczy w Dynowie
7. Stowarzyszenie „ Aktywny Dynów’’
8. Zespół taneczny przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie
9. Nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Wicestarosta Rzeszowski Marek Sitarz oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie Elżbieta Klaczak- Łach. Z zasadami zawodów zapoznał uczestników prowadzący strzelanie pan Kazimierz Żak. Każdy uczestnik turnieju miał możliwość oddania 10 strzałów próbnych i 10 ocenianych. Nad przebiegiem turniejowych zmagań czuwali sędziowie- pan Jerzy Bylicki i pan Marian Szpiech. Rywalizacja dostarczała wielu emocji i sportowych wrażeń. Jej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- drużyna „ Tancerzy” reprezentująca zespół taneczny dorosłych działający przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie - 280 pkt,

II miejsce-  drużyna policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie- 274 pkt,

III miejsce- drużyna leśników z Nadleśnictwa Dynów - 272 pkt

Najlepszym strzelcem wśród kobiet została pani Agnieszka Kędzierska z drużyny „ Tancerzy”, zdobywając 73 pkt, zaś wśród mężczyzn Jakub Pyś reprezentujący drużynę nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie – 78 pkt.

Należy nadmienić, iż były to pierwsze tego typu zawody na nowoczesnej strzelnicy, oddanej niespełna rok temu do użytku w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie, dzięki przychylności i ogromnemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Duże zainteresowanie tą dyscyplina sportu pozwala mieć nadzieję, że takich imprez będzie więcej a z pewnością odbędą się kolejne edycje tego turnieju.

Organizatorzy Turnieju składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za przyznanie środków na zakup pamiątkowych pucharów, medali, statuetek oraz zorganizowanie pysznego poczęstunku dla uczestników zawodów a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulują i zapraszają na kolejne imprezy organizowane w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie.

 Zobacz zdjęcia


28 września 2018
I Turniej strzelecki o Puchar Starosty Rzeszowskiego „W hołdzie Niepodległej” dla szkół ponadgimnazjalnych rozstrzygnięty

W dniu 28 września 2018r. na strzelnicy Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się I Turniej strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Starosty Rzeszowskiego „ W hołdzie Niepodległej” dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego. Patronat nad imprezą objął Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski. Ideą turniejowych zmagań była popularyzacja strzelectwa sportowego w naszym regionie, integracja środowisk szkolnych, podnoszenie umiejętności strzeleckich, propagowanie strzelectwa sportowego jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim włączenie się w ogólnopolskie obchody 100- lecia Niepodległości Polski.

W zmaganiach turniejowych uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Rzeszowskiego: Zespół Szkół w Tyczynie, Zespół Szkól Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcąceim. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. W zawodach udział wzięły zarówno drużyny chłopców, jak i dziewcząt. Po powitaniu gości i oficjalnym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Elżbietę Klaczak – Łach, a także po przedstawieniu zasad zawodów przez prowadzącego strzelanie pana Kazimierza Żaka, młodzież przystąpiła do strzelania. Każdy uczestnik oddał 20 strzałów próbnych i 10 ocenianych z broni i stanowiska wylosowanego wcześniej. Na wynik szkoły składała się suma punktów zdobyta przez drużynę dziewczyn i chłopców. Rywalizacja wywołała wiele emocji ale przebiegała w spokojnej i przyjemnej atmosferze. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 I miejsce  

          Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie- 476 pkt

II miejsce 

        Zespół Szkół w Tyczynie- 371 pkt

III miejsce

        Zespół Szkół Zawodowych im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie- 335 pkt

Najlepszym strzelcem w kategorii dziewczyn została uczennica Zespołu Szkół w Tyczynie Alicja Grabiec, zdobywając 69 pkt. , natomiast w kategorii chłopców uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie Dominik Kucz, z sumą 76 pkt. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, szkoły puchary a wyróżnieni uczniowie statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie inicjatywy i przeznaczenie środków na organizację turnieju a dyrektorom szkół, opiekunomi zawodnikom gratulacje oraz życzenia kolejnych sukcesów na niwie sportowej rywalizacji.

 Zobacz zdjęcia


28 września 2018
Działania ekologiczne


24 września 2018
XIV Plener Kulturalny

19 -20 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką Joanną Dudą, wzięli udział w XIV Plenerze Kulturalnym: 1918-2018 Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W programie pleneru uczestnicy odwiedzili między innymi Wierzchosłowice a w nich Muzeum Witosa, Łowczówek i Kraków (m.in wizyta w Muzeum Armii Krajowej, Domu Jana Matejki, na Kopcu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego). Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają już na następny wyjazd, który zwyczajowo odbędzie się dopiero za rok.


23 września 2018
Sprzątanie świata

W ubiegły czwartek i piątek uczniowie klasy 2a i 2 c wraz z panią Moniką Rząsą uczestniczyli w 25. Jubileuszowej Akcji Sprzątanie świata - Polska "Akcja - segregacja!" 🌍 🌎 🌏. Celem tej akcji jest nie tylko "oczyszczenie" środowiska, ale przede wszystkim uświadomienie ludziom, jak ważna jest segregacja śmieci. W tym roku będziemy bardzo aktywni w zakresie działań proekologicznych , bo czyste środowisko to lepsza jakość życia 👍 👍


wrzesień 2018
Zaproszenie na Turniej Strzelecki


Po więcej informacji kliknij  

18 września 2018

ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA   Nr:  LODYN/2018/SzK/1    na realizację zamówienia  „Organizacja szkoleń zewnętrznych dla nauczycieli oraz uczniów

Załączniki do pobrania

Istotne warunki zamówienia [doc] [pdf]

Załącznik nr 1 [doc] [pdf]

Załącznik nr 2 [doc] [pdf]

Załącznik nr 3 [doc] [pdf]

Załącznik nr 4 [doc] [pdf]

 

18 września 2018
A mnie jest szkoda lata ....

Tak prezentowali się wczoraj nasi uczniowie i nauczyciele w letnich kolorach i deseniach podczas pierwszej akcji Samorządu Uczniowskiego....A mnie jest szkoda lata 😪 😪 😪


16 września 2018
"Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce"

Dziś odbył się bieg charytatywny "Biegniemy dla Niepodległej - Pomagamy Izabelce". Trasa biegu rozpoczynała się w Dubiecku, a kończyła w Dynowie. Wśród uczestników tej imprezy sportowej oczywiście nie zabrakło naszych uczniów i nauczycieli, którym należą się wielkie brawa za wytrwałość i wspieranie tak szlachetnego celu. Miło tam, że tak dużo pierwszoklasistów dołączyło do "naszej drużyny"❤️.


14 września 2018
Ognisko integracyjne klas pierwszych


7 września 2018
Narodowe Czyta
nie w naszym liceum

7 września 2018 rokuw Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbyło się już po raz siódmy Narodowe Czytanie. Tym razem „bohaterką” dnia była powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Prezydent RP pan Andrzej Duda, uzasadniając wybór tej właśnie lektury, powiedział: „Chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o niezwykle istotny i potrzebny element krytyczny refleksji nad dziejami ojczystymi”. Zaproszeni goście i cała społeczność szkolna z dużym entuzjazmem  przyjęła słowa Pana Prezydenta i podjęła inicjatywę narodowego czytania.
Uroczystość rozpoczęła się odtańczeniem przez zespół taneczny, działający przy liceum pod kierunkiem pani dyrektor Elżbiety Klaczak- Łach, pięknego polskiego kujawiaka w tradycyjnych strojach łowickich. Występ ten wywarł ogromne wrażenie na wszystkich zebranych w hali uczestnikach wydarzenia.  Gospodyni imprezy powitała Naczelnika Wydziału Społeczno- Oświatowego Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pana Adama Kozaka, reprezentującego Starostę Rzeszowskiego,  Radnych Powiatowych, dyrektorów  i prezesów dynowskich placówek, stowarzyszeń zaprzyjaźnionych z naszą szkołą oraz wszystkich zebranych na sali, zarówno tych występujących na scenie, jak i szanownych słuchaczy. Wśród tych ostatnich znaleźli się wychowankowie Miejskiego Przedszkola w Dynowie z rodzicami i panią dyrektor Marią Biernasz, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie z opiekunką panią Ewą Bembenek, członkowie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie,  członkowie Uniwersytetu Złotej Jesieni, przedstawiciele Aktywnego Dynowa a także zaproszeni emerytowani nauczyciele i licealna młodzież. Po słowach wstępu i życzeniach wielu refleksji i artystycznych wrażeń, pani dyrektor Elżbieta- Klaczak- Łach oficjalnie otworzyła 7 Narodowe Czytanie i prowadzenie dalszej części imprezy powierzyła panu Maciejowi Jurasińskiemu.
Najpierw na scenie pojawiły się dzieci z dynowskiego przedszkola, które przedstawiły wierszyk poświęcony „Przedwiośniu”, napisany specjalnie  na tę okazję. Urocze maluchy zaprezentowały się wspaniale i mimo lekkiego stresu, poradziły sobie z recytacją doskonale, otrzymując od publiczności gromkie brawa, a od pani dyrektor słodkie upominki. Następnie z lekturą „Przedwiośnia” zmierzyli się przedstawiciele władz powiatowych i miejskich. Pan Adam Kozak słowami Szymona Gajowca opowiadał o pracy, a pani Ewa Hadam słowami Hipolita opisywała Laurę Kościeniecką. Nie ma „Przedwiośnia” bez „szklanych domów”. Ten ważny fragment powieści przeczytała zasłużona dla szkoły polonistka i długoletnia dyrektor pani Maria Radoń. Po niej na scenie pojawiły się przedstawicielki  Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”- pani prezes Krystyna Dżuła oraz wchodząca w skład zarządu pani Jolanta Kozubal- Głuchowska. Fragment dotyczący matki Cezarego- Jadwigi Barykowej odczytała pani Maria Wydra, słuchaczka Uniwersytetu Złotej Jesieni. W „Przedwiośniu” nie brakuje także wątków romansowych. W rolę Karusi- kokietki wcieliła się pani Monika Mączyńska, a kwestie Cezarego brawurowo oddał pan Emil Dańczak. Fragment lektury dotyczący rewolucji przeczytali nasi przyjaciele z Aktywnego Dynowa panowie Łukasz Domin i Bartłomiej Walus. Tradycją jest, że w czytaniu biorą udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszego liceum. W tym roku wystąpili na scenie panie Katarzyna Kłyż  i Joanna Duda wraz z panem Mariuszem Chomą, laureatka wielu konkursów recytatorskich, uczennica klasy trzeciej Martyna Kłyż, a na koniec pan Marian Szpiech przeczytał fragment, w którym wiara Cezarego Baryki w szklane domy wyraźnie osłabła w zderzeniu z rzeczywistością odrodzonej Polski. Podsumowując tegoroczną edycję szkolnego Narodowego Czytania pani dyrektor Elżbieta Klaczak –Łach raz jeszcze podziękowała współorganizatorom imprezy- Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie, Towarzystwu Przyjaciół Dynowa oraz nauczycielom, bez których zaangażowania tak ważne wydarzenie by się nie odbyło, jak również wszystkim gościom za przybycie, a młodzieży za skupienie i piękną patriotyczną postawę.                              
Cieszymy się, jako społeczność szkolna, że czytając „Przedwiośnie” w naszym liceum włączyliśmy się w narodową akcję i mogliśmy tym gestem uczcić 100- lecie Niepodległości Polski.

Zobacz zdjęcia


7 września 2018
Włączamy się w akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i Ty"

Pierwszy tydzień w szkole za nami, a my już mamy swoje małe sukcesy👍. Nasza szkoła wparła jak co roku akcję charytatywną „Szkoło Pomóż i Ty”, która polegała na dystrybucji wśród uczniów i nauczycieli cegiełek przeznaczonych na pomoc podopiecznym Fundacji na Rzecz osób Niewidomych i Niepełnosprawnych . Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serca❤️❤️️ i wsparli tę szlachetną akcję.


3 września 2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Elżbieta Klaczak - Łach przywitała serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość: rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pani Katarzyna Surowiec, która odczytała list od pana Starosty Józefa Jodłowskiego i wręczyła stypendia dziesięciu wyróżniającym się uczniom. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Hubert Kozdra w nowym roku szkolnym Gronu Pedagogicznemu życzył wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej, uczniom dobrych ocen i świetnych wyników na egzaminie maturalnym, zaś uczniom klas pierwszych samych szczęśliwych chwil w nowej szkole.

Zobacz zdjęcia

Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011,  2011/2012,   2012/2013, 2013/20142014/2015,  2015/2016,  2016/2017, 2017/2018, 
line decor    line decor      
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl