line decor
  
line decor

 
 
 

 
 
aktualności

11-12-13 czerwca 2018
Wycieczka w Pieniny i Tatry 

11 czerwca klasy 1a oraz 2c wraz z opiekunkami panią Joanną Krajcarską oraz Moniką Rząsą wybrały się na trzydniową wycieczkę w Pieniny oraz Tatry. Pierwszym puntem programu był krótki spacer po uroczej Szczawnicy oraz wyjazd na Palenicę kolejką krzesełkową. Następnie młodzież miała możliwość rejsu statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, podczas którego mogła podziwiać piękne krajobrazy, bowiem pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisywała, dlatego uczniowie mogli zwiedzić także zamek w Czorsztynie. Późnym popołudniem uczniowie skorzystali z toru saneczkowego w Kluszkowcach, który dostarczył ogromnej dawki adrenaliny nie tylko młodzieży, ale także opiekunkom. Po długim dniu pełnym wrażeń grupa udała się do ośrodka „ Zbójnik” w Murzasichle , w którym miała zakwaterowanie. Wieczorem na młodzież czekała niespodzianka w postaci tradycyjnego ogniska, które było możliwe dzięki dofinansowaniu z Rady Rodziców, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za tę formę wsparcia. Drugi dzień przewidziany był na górskie wędrówki i tak też było. Zanim jednak „zmierzyliśmysię” z górami zwiedziliśmy Kościół pw. Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Nasz przewodnik przybliżył nam kilka faktów dotyczących historii tego kościoła. Później przeszliśmy Doliną Białego do Kaletówek, gdzie w schronisku mieliśmy chwilę na regenerację sił. Niestety w tym dniu oprócz dobrego humoru towarzyszył nam deszcz. Na koniec dnia mogliśmy pospacerować po Krupówkach, skosztować dań góralskich lub kupić piękne pamiątki z Zakopanego. Ostatni dzień zaczęliśmy od wyjazdu kolejką krzesełkową  na Gubałówkę . Na szczycie uczniowie dobrze bawili się podczas paintballa. Po popołudniu skorzystaliśmy z Term Chochołowskich, w których skorzystaliśmy z basenów, saun oraz zjeżdżalni. Pobyt w termach był ostatnim punktem programu naszej wycieczki. Mamy nadzieję, że wycieczka dostarczyła młodzieży dużo miłych wrażeń. 
11-12-13 czerwca 2018
Wycieczka w Bieszczady
Czekamy na relację .......

10 kwietnia 2018
Szkolne Prezentacje Artystyczno - Kulturalne "SZPAK"

Czekamy na relację ....


8 czerwca 2018
I Podkarpackie Spotkanie z Historią Regionalną 

 „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości,

Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

W szczególnym roku 2018, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, placówki prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, postanowiła kolejnym wydarzeniem wpisać się w obchody  narodowego święta.

7 czerwca  w auli szkoły odbyły się I Podkarpackie Spotkania z Historią Regionalną.  Honorowy patronat nad uroczystością objęli Starosta Rzeszowski pan Józef Jodłowski, Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch. Patronat medialny zapewniło Radio Fara prezentowane przez dyrektora, księdza Andrzeja Bienię. Wśród znamienitych gości znaleźli się: absolwent naszego liceum ks.prof. dr hab. Stanisław Nabywaniec, ks.prał.dr Stanisław Janusz, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Rzeszowie- pan Adam Kozak- Naczelnik Wydziału Społeczno- Oświatowego wraz z panią Elżbietą Kubicką, Burmistrz Miasta Dynowa pan Zygmunt Frańczak, Radni Powiatu Rzeszowskiego : pan Krzysztof Kędzierski, pan Stanisław Kula, pan Stanisław Najda, pan  Antoni Ossoliński, pan Stanisław Pado, pan Jan Sieńko, pan Aleksander Stochmal, Radni Miasta Dynowa wraz z Przewodniczącą Rady Miasta,  panią Ewą Hadam, Przewodnicząca Rady Gminy Dynów pani Beata Skiba, dyrektorzy okolicznych szkół oraz placówek oświatowych, a także liczna grupa mieszkańców Dynowa. Podziękowanie za zaproszenie oraz wyrazy szacunku i  wdzięczności za trud pracy włożony w przygotowanie tej patriotycznej uroczystości przekazali Marszałek Województwa Podkarpackiego pan Władysław Ortyl oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Jerzy Cypryś.

W słowie wstępnym, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie pani Elżbieta Klaczak- Łach zwróciła uwagę na to, że znajomość dziejów, zwłaszcza naszej małej ojczyzny, jest wspaniałym narzędziem budowania tożsamości i poczucia przynależności narodowej. Spotkania z regionalną historią, które zostały zainaugurowane, mają ten cel realizować. Podtrzymywanie tożsamości narodowej w trudnych czasach, stanowi wielkie  wyzwanie dla nauczycieli, wychowawców oraz  jest priorytetowym zadaniem szkoły, dlatego docieranie do źródeł, zagłębianie się w historię, czy jej badanie są niezwykle ważne.

Uczestnicy spotkania, w tym również młodzież licealna z opiekunami, wysłuchali kilku ciekawych wykładów. I tak w kolejności wystąpili:

-ks. Prof. Dr hab. Stanisław Nabywaniec z wykładem na temat: „Nie ustawajmy w poznawaniu historii Podkarpacia”;

- mgr Jerzy Adamski z prelekcją „O swej książce poświęconej biskupowi Ignacemu Tokarczukowi w 100 lecie narodzin”;

-dr Krzysztof Hajduk z wykładem na temat: „Wkład mieszkańców Dynowa i okolic w odzyskanie niepodległości Polski w latach 1914-1922”;

- dr Andrzej Stankiewicz z wykładem na temat: „Rola pasjonatów prasy lokalnej i samorządów w odkrywaniu historii własnego regionu”;

-mgr Józef Stolarczyk przybliżył zawartość „Rocznika HistorycznegoDynovianaw 100- lecie niepodległości”.

Nadmienić należy, że I Podkarpackim Spotkaniom z Historią Regionalną towarzyszyło otwarcie wystawy „Polski wrzesień 1939”, która w ramach działalności Centrum Edukacji Młodzieży im. Jana Pawła II „Trzy Kultury” wypożyczona została ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. W tematykę wystawy, krótkim przemówieniem wprowadził zebranych nauczyciel historii mgr Mariusz Choma. Wystawa ta będzie w posiadaniu liceum do dnia 21 czerwca br. w  związku z czym, zainteresowani jej obejrzeniem, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym  i umówieniu terminu, będą mogli ją zwiedzić.

Na zakończenie uroczystości, która okazała się być piękną patriotyczną lekcją regionalnej historii, licealna młodzież krótkim wystąpieniem wokalnym zapowiedziała I edycję Festiwalu Piosenki „Trzy Nuty” pod hasłem „Śpiewajmy w stulecie Niepodległej”, który odbędzie się w naszej szkole już w październiku.

W przerwach,  wszyscy zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele mogli zaznać „Smaków Podkarpacia”, kosztując  produktów regionalnych: pierogów, proziaków, dynowskiego żurku oraz wypieków przygotowanych specjalnie na tę okazję.
7 czerwca 2018
I miejsce dla Huberta Kozdry w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej

„Am Anfang war die Poesie” to Konkuru Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej, który odbył się już po raz 6. Wydarzenie organizowane przez PSNJN/Oddział Przemyśl przy współpracy z II LO w Przemyślu, Instytutem Goethego w Krakowie i wydawnictwem Lektor Klett przyciąga wielu recytatorów. Jak co roku w konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu, łącznie 36 uczestników. Jury dokonało oceny kierując się kryteriami, wśród których ważna była poprawność wymowy, interpretacja oraz wrażenie artystyczne. Hubert Kozdra z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Dynowie otrzymał pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jego interpretacja ballady T. Fontane” John Maynard” wzbudziła podziw nie tylko wśród jurorów, ale także publiczności.


16 maj 2018
Wyjazd na pokazy z fizyki

16 maja 2018 po raz dwudziesty zorganizowane zostały pokazy z fizyki przez Politechnikę Rzeszowską. W programie były takie tematy jak ":Ciepło - zimno", "Od fizyki do muzyki "," Dlaczego świat jest kolorowy?" W pokazach tych wzięło udział 42 uczniów z naszej szkoły, głownie z klas realizujących fizykę na poziomie rozszerzonym. Ta forma prezentacji zjawisk cieszy się wśród uczniów popularnością 👨🔬, dlatego chętnie bierzemy udział w tego rodzaju formach przekazywania wiedzy. Opiekunem grupy były panie Iwona Sarnicka i Urszula Bukała- Pilip.


3 maj 2018
Obchody 3 Maja 

Dziś w Dynowie podobnie jak w wielu innych miastach odbyły się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Dłuższa relacja już niedługo, a tymczasem kilka zdjęć uczniów klasy wojskowej z pocztem sztandarowym.


27 kwietnia 2018
Pożegnanie klas trzecich

Matury w toku, a my na krótko wróćmy pamięcią do 27 kwietnia czyli uroczystego pożegnania uczniów klas maturalnych. Na wstępie pani Dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach powitała trzecioklasistów oraz ich rodziców, którzy w tym szczególnym dniu także byli obecni. Następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły, a ich sukcesy były powodem do dumy. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice, bowiem jak niejednokrotnie podkreślała pani Dyrektor za sukcesami uczniów stoją w dużej mierze ich rodzice.


24 kwietnia 2018
Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów

Czekamy na relację ......
24 kwietnia 2018
Spotkanie z rodzicami

Przypominamy, że jutro o godzinie 15.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas. Rodziców naszych maturzystów zapraszamy najpierw na spotkanie z panią Dyrektor, które odbędzie się w auli, zaś rodziców pierwszoklasistów i drugoklasistów na spotkania z wychowawcami w klasach.


23 kwietnia 2018
Spotkanie z wolontariuszami Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Przemyślu

W tym roku szkolnym szczególnie wspieramy akcje charytatywne i namawiamy uczniów do wolontariatu w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Koła Caritas, dlatego zapraszamy do naszej szkoły osoby z różnych fundacji i stowarzyszeń. Dnia 23 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z wolontariuszami Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Przemyślu. Wraz z opiekunami przyjechali podopieczni fundacji w wieku od kilku do ponad 20 lat. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy mieli okazję zapoznać się z pracą wolontariuszy. Wyświetlona została również prezentacja przedstawiająca codzienne życie osób niepełnosprawnych, ich talenty i aktywności, również te sportowe. Uczniowie poznali sposoby komunikacji z chorymi, mogli obejrzeć albumy i ich pamiętniki. Spotkanie zakończyło się wykonaniem zdjęć i zachęceniem do wspólnej akcji „Dobro mierzone kilometrami”.


23 kwietnia 2018
Michał Świder indywidualna nagroda 

 Od kilku tygodni grupa naszych uczniów pod czujnym okiem pani Ewy Hadam oraz zaprzyjaźnionego ze szkołą pana Marka Pysia przygotowywała się do Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych, a dziś możemy powiedzieć, że ich trud się opłacił, bowiem przygotowana przez nich sztuka "Skrzypek na dachu" w języku niemieckim zyskała uznanie, a Michał Świder uzyskał nagrodę indywidualną. Wielkie brawa dla Michała, opiekunów oraz każdego z młodych "aktorów"


19 kwietnia 2018
Sebastian Król - I miejsce w Powiatowym Konkursie z Fizyki

 

Kolejne sukcesy na koncie naszych uczniów. 19 kwietnia w Trzcianie odbył się Powiatowy Konkurs z Fizyki "Z Fizyką za pan brat", w którym trzeba było przygotować prezentację multimedialną. 

Uczeń klasy 1c Sebastian Król zajął 1 miejsce. 

Opiekunką była pani Iwona Sarnicka. Gratulujemy.


11 kwietnia 2018
Dzień Otwarty - zapraszamy

14 kwietnia 2018
Rafał Hrycko uzyskał tytuł Laureata Olimpiady Znajomości Afryki

Tuż przed finałem Olimpiady Znajomości Afryki prosiliśmy o trzymanie kciuków, a dziś możemy Wam podziękować, bowiem udało się !!!Nasz uczeń Rafał Hrycko znalazł się w gronie najlepszych i uzyskał tytuł Laureata . W olimpiadzie tej w etapie szkolnym wzięło udział ponad 1500 uczniów, do etapu okręgowego zakwalifikowało się 264 uczestników, zaś w etapie centralnym, który miał miejsce 11 kwietnia w Warszawie wzięło udział 51 najlepszych uczniów z całej Polski. Test finałowy jak co roku wymagał rzetelnej znajomości geografii, historii i kultury Czarnego Lądu. Rafał doskonale poradził sobie ze szczegółowymi pytaniami w teście wielokrotnego wyboru i na 51 uczniów z prestiżowych szkół uplasował się na miejscu XVI. Warto dodać, że finał olimpiady ma zawsze bardzo uroczystą oprawę, bowiem wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ambasad Angoli oraz Konga. Bardzo cieszymy się z sukcesu Rafała i gratulujemy mu ogromnej wiedzy, a opiekunce pani Monice Rząsie życzymy kolejnych laureatów


12 kwietnia 2018
Finał X Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. „Dar Słowa”

W dniu 12 kwietnia 2018r. odbył się w Krośnie finał X Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. „Dar Słowa”. Liczba wszystkich uczestników wyniosła 615. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 63 uczniów. W gronie finalistów znalazły się następujące uczennice naszego liceum: Diana Popowczak (kl. 3b), Anna Marszałek (kl. 1a) oraz Julia Warchoł (kl. 1a). W tegorocznej edycji konkursu należało się zmierzyć z wybranymi fragmentami Księgi Psalmów, Listem do Galatów oraz Listem do Filipian. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test, który zawierał pytania zamknięte i otwarte. Następnie po podliczeniu zdobytych punktów pięcioro uczniów z największą liczbą przechodziło do etapu ustnego. Z radością pragniemy, że w tym gronie znalazła się nasza uczennica Diana Popowczak, która ostatecznie zajęła 3 miejsce. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu. Warto również wspomnieć, że również pozostałe uczennice naszej szkoły bardzo dobrze sobie poradziły. Julia Warchoł zdobyła 40 punktów a Anna Marszałek 39 na 65 możliwych. Biorąc pod uwagę wysoki poziom trudności i fakt, że od 51 punktów można było się znaleźć w gronie laureatów, ich wyniki dają nadzieję, że za rok będą walczyły o wysokie miejsce.


11 kwietnia 2018
Warsztaty z języka angielskiego

Dziś nasza młodzież miała okazję wykorzystać i doskonalić swoje sprawności językowe na zajęciach z fonetyki, mówienia oraz dramatu angielskiego. Warsztaty poprowadzili wykładowcy dr A. Leśkiw, mgr R. Oliwa , R. Niemkiewicz wraz ze studentami pierwszego i drugiego roku filologii angielskiej z PWSTE w Jarosławiu. Młodzież z ogromnym entuzjazmem przyjęła zamianę nauczycieli na wyķładowców i ich ciekawe metody nauczania. Mamy nadzieję, że warsztaty anglojęzyczne będą początkiem owocnej współpracy między naszym LO a wydziałem filologii angielskiej w PWSTE. Jeszcze raz serdecznie dziękujęmy wszystkim Wykładowcom i Studentom za przyjęcie naszego zaproszenia. Organizatorem warsztatów językowych byla p. Ewelina Marszałek.
11 kwietnia 2018
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH ACE

Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniu 7 marca 2018 o godz. 13:00 w naszym Liceum został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE edycja XVIII. Organizatorem tego konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ. Główną ideą tego konkursu jest rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów szkół podstawowych klas 4, 5 ,6 i 7, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe. Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych. Nasza szkoła także po raz pierwszy postanowiła wziąć udział w tym konkursie. Osobą czuwającą nad przebiegiem konkursu oraz dbającą o sprawy organizacyjne była p. Małgorzata Pleśniak. Spośród uczniów naszej szkoły została wybrana grupa 12 osób, która postanowiła wziąć udział w tym konkursie. Po upływie 6 tygodni ( 11. 04. 2018 r.) do naszej szkoły dotarły wyniki tego Konkursu. Z ogromną przyjemnością chcemy powiadomić, że mamy zwycięzców.!!!!!!!! Osobą, która zdobyła pierwsze miejsce w województwie podkarpackim jest uczeń klasy 2a Michał Pyra. Znalazł on się także na 10 miejscu w kraju, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych punktów. Poza tym wygrał on również nagrodę rzeczową - to jest 100 złoty i otrzymał dyplom laureata. Ale to nie koniec sukcesów. !!!!!!! Wśród uczestników konkursu mamy także osobę, która zdobyła trzecie miejsce w województwie podkarpackim i 29 w kraju, pod względem sumy zdobytych punktów. Jest to uczeń klasy 3a Miłosz Hardulak. Otrzymał on Dyplom Uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. I jeszcze jedna osoba, która także została wyróżniona, w tym konkursie. Jest to uczeń klasy 2a Patryk Pantoł, który też otrzymał dyplom za zdobycie tym razem dobrego wyniku w konkursie. Ogromne gratulacje.!!!!!!! Jeszcze jedna osoba została wyróżniona z tej grupy. To Agnieszka Jasłowska- uczennica klasy 1b, która otrzymała dyplom uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach pierwszych. Zdobyła swoim wynikiem 41 miejsce w województwie podkarpackim i 332 w kraju. Pozostali uczestnicy konkursu w naszej szkole, to jest 8 osób, otrzymało dyplom uczestnika konkursu. Warto dodać, że w tej edycji konkursu, w całej Polsce ( w 16 województwach to jest 234 szkół) wzięło udział ponad 5,5 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 168 laureatów. W województwie podkarpackim wzięło udział 12 szkół i 302 uczniów. Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku, znajdzie się większa liczba osób, chętnych do udziału w tym Konkursie!!!!!


11 kwietnia 2018
Ciekawa lekcja - "Podstawy druku 3D"

Kolejne zajęcia w ramach projektu "Ciekawa lekcja" odbyły się w klasie politechnicznej (2a i 3a) a ich temat to "Podstawy druku 3D". Tym razem gościem w naszym liceum był pan Łukasz Szubart z Katedry Wzornictwa Przemysłowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.Dzięki lekcji dowiedzieliśmy sie czym jest druk 3D, jakie są jego rodzaje, technologie oraz poznaliśmy zasady działania drukarki 3D. Mogliśmy obejrzeć wydrukowane tą metodą przedmioty min. gitarę, loga, wzory mebli, butelki, elementy wykorzystywane w lampach samochodowych a także model motoru. Co więcej podczas trwania zajęć mogliśmy obserwować jak działa w praktyce drukarka 3D, a wydruk pozostał pamiątką z zajęć. Pan Łukasz w interesujący sposób opowiadał o swojej pracy, która jest też jego pasją, zachęcał uczniów do pełniejszego poznania omawianych zagadnień. Uczniowie byli dociekliwi, zadawali pytani, aktywnie uczestniczyli w lekcji. Spotkanie zorganizowała pani Joanna Krajcarska.10 kwietnia 2018
Ciekawa lekcja - "Techniki relaksacyjne w sytuacjach stresowych"

W naszej szkole, gościliśmy panią Blankę Kaszubę, wykładowcę Wydziału Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała uczniom klasy 2c temat: "Techniki relaksacyjne w sytuacjach stresowych". Przeprowadzone zajęcia były możliwe ponieważ nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Ciekawa lekcja", który daje możliwość konfrontacji wiedzy uczniów z uczelnią i jest okazją przezwyciężenia barier edukacyjnych. Podczas lekcji nie tylko poznaliśmy czym jest stres, jakie są jego powody ale przede wszystkich dowiedzieliśmy się jak sobie praktycznie z nim radzić. Ta wiedza będzie na pewno przydatna i pomoże pokonywać stresujące sytuacje w naszym życiu. Spotkanie zorganizowała pani Joanna Krajcarska.6 kwietnia 2018
Spektakl „Qui pro quo”

W dniu 6 kwietnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spektaklu „Qui pro quo”. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia j sztuki komediowej autorstwa Józefa Korzeniowskiego w wykonaniu amatorskiego teatru dynowskiego działające przy Towarzystwie Gimnastycznym „ Sokół”.


5 kwietnia 2018

Praktyczne zajęcia klas maturalnych z przedstawicielami PWSTE

W ramach podjętej współpracy z PWSTE w Jarosławiu 5 kwietnia w dynowskim liceum odbyły się zajęcia praktyczne w wykładowcami tej uczelni. Młodzież z klas maturalnych uczestniczyła w zajęciach w terenie z geodezji i kartografii, automatyki i informatyki, budownictwa oraz ciekawych warsztatach z kosmetologii. Nasi uczniowie tym razem mieli szansę przekonać się na własnej skórze, jak wygląda i na czym polega praca geodety czy kosmetologa. Licząc na dalszą, równie owocną współpracę, serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom uczelni, którzy z taką pasją i zaangażowaniem prezentowali młodzieży obsługę sprzętu geodezyjnego, czy urządzeń związanych z pomiarem w terenie. Szkolnym koordynatorem ds. współpracy jest pani E. Marszałek.

5 kwietnia 2018

I miejsce w powiecie dla dziewczym w drużynowych bigach przełajowych

Przerwa świąteczna niedawno dobiegła końca, a my już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami, bowiem uczennice naszego liceum zajęły I miejsce w drużynowych biegach przełajowych. Wielkie brawa dla dziewczyn oraz ich opiekuna pana Bogdana Peszka

 31 marca 2018

Apel z okazji Świąt Wielkanocy wraz z światecznymi życzeniami

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć krótką prezentację mulimedialną dotyczącą dylematów życiowych, roli wiary w życiu każdego z nas oraz zwyczajów wielkanocnych kultywowanych w różnych regionach naszego kraju, którą przygotowały panie Beata Trzyna oraz Urszula Bukała-Pilip. Po tym krótkim akcencie wielkanocnym pani Dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników złożyła życzenia świąteczne uczniom oraz ich rodzinom.

 29 marca 2018

Wizyta Szkolnego Koła Caritas w Domu Pogodnej Starości

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas przy LO w Dynowie odwiedzili mieszkańców Domu Pogodnej Starości im.św Brata Alberta oraz Środowiskowy Dom Samopomocy i złożyli im życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przygotowali dla nich również stroiki i ozdobne jajeczka, aby umilić im ten szczególny okres.

29 marca 2018

Akcja profilaktyczna badania piersi w naszym liceum

Jak co roku w naszej szkole zorganizowana została akcja dotycząca profilaktycznego badania piersi. Nasze uczennice dowiedziały się jak prawidłowo się badać i poproszone zostały o to, by nakłaniały do badań swoje mamy, siostry, koleżanki.


 


22 marca 2018

XV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego rozstrzygnięty

W dniu 22 marca 2018 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Rzeszowskiego pod patronatem Starosty Rzeszowskiego, p. Józefa Jodłowskiego. Udział do konkursu zgłosiły następujące szkoły: Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie oraz Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Dynowie. Wszystkich uczestników konkursu było 24 ( po sześciu uczniów z każdej szkoły).

O godzinie 11 00 rozpoczął się test, który trwał 60 minut. Uczniowie zmagali się z rozumieniem tekstu słuchanego ( dwa zadania), rozumieniem tekstu czytanego ( dwa zadania również) oraz mieli do rozwiązania ćwiczenia ze znajomości środków językowych, które obejmowały zadania ze słowotwórstwa, gramatyki oraz wiadomości leksykalnych.

Po upływie wymaganego czasu, jury konkursowe, składające się z nauczycieli języka angielskiego przybyłych z uczniami na konkurs, przystąpiło do poprawiania testów.

Okazało się, że miejsce pierwsze było bezdyskusyjne, zaś o drugie i trzecie, musiało powalczyć dwóch uczniów: Patrycja Dudek - uczennica Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie i uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie Michał Pyra.

Ostatecznie po dogrywce, laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Kajetan Blama - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie

II miejsce - Patrycja Dudek - uczennica Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie,

III miejsce - Michał Pyra - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się z udziałem Wicestarosty Rzeszowskiego- Pana Marka Sitarza, który przybył na galę konkursową do Liceum, aby pogratulować wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników oraz wręczyć wraz z Panią Dyrektor Liceum Elżbietą Klaczak -Łach laureatom nagrody za zwycięstwo,. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie za miejsca na podium były bardzo wartościowe, więc było o co walczyć.

Wszyscy uczestnicy, niezależnie od wyniku otrzymali dyplomy za udział.

Panie opiekunki także otrzymały dyplomy z podziękowaniem za przygotowanie uczniów do konkursu i odebrały gratulacje z rąk Wicestarosty Rzeszowskiego, Pana Marka Sitarza.

 

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują uczestnikom i opiekunom za udział w turnieju i zapraszają do wzięcia udziału w konkursie za rok. Słowa podziękowania kierują także dla władz Powiatu Rzeszowskiego za ufundowanie cennych nagród i pomoc w zorganizowaniu konkursu.

.


22 marca 2018
XV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty

W dniu 22 marca 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie odbył się Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Rzeszowskiego. Konkurs objęty jest   patronatem Starosty Rzeszowskiego - Pana Józefa Jodłowskiego.

Za przebieg zmagań konkursowych odpowiadały nauczycielki języka niemieckiego:  Ewa Hadam, Monika Rząsa oraz Beata Trzyna .

Uczestnicy mieli  wykazać się znajomością języka niemieckiego w zakresie rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego oraz struktur leksykalno- gramatycznych. Na rozwiązanie testu przeznaczony był czas - 90 minut.

  WYNIKI KONKURSU:

1. Julia Szworst – Zespół Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie

2. Agnieszka Kłosowska – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

3. Patrycja Hendzel – Liceum Ogólnokształcące w Dynowie

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody w postaci urządzeń multimedialnych, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. Na galę finałową przybył Wicestarosta Powiatu Rzeszowskiego Pan Marek Sitarz , który wraz z Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, Panią Elżbietą Klaczak-Łach, wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom XV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. Zainteresowanie i  wyrównany poziom przygotowania wszystkich uczniów świadczy o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół średnich. Zanim udało się wyłonić zwycięzców, organizatorzy stanęli przed koniecznością zorganizowania dogrywki o dwa czołowe miejsca na podium.

W dobie hegemonii języka angielskiego w polskich szkołach należy uznać taką postawę za przejaw dojrzałości uczniów, którzy zdają sobie sprawę z bliskości granicy polsko - niemieckiej oraz korzyści płynących z władania językami obcymi.  


21 marca 2018
III miejsce dla Bartosza Słysza w konkursie wojewódzkim "web.Master Podkarpacki"

21 marca 2018 r. w Dniu Nowych Technologii w Edukacji w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie odbył się finał III edycji wojewódzkiego konkursu "web.Master Podkarpacki". W pierwszym etapie konkursu, który odbył się on-line, uczestniczyło około 700 uczestników, z których zostało wyłonionych 30. W finale, podzielonym na dwie kategorie, spotkało się 15 najlepszych gimnazjalistów i 15 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczeń klasy politechnicznej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie Bartosz Słysz zajął III miejsce.Bartoszowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


16 marca 2018
Spotkanie z doradcą zawodowym

W dniu 20.03.2018r. do naszej szkoły zaproszony został doradca zawodowy z Centrum Informacji Zawodowej działającym przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Doradca przeprowadził zajęcia z uczniami klas III dotyczące metod i sposobów poszukiwania pracy w kraju i zagranicą, zapoznał ich jak sprawnie poruszać się po rynku pracy oraz pomógł naszym maturzystom określić ich predyspozycje i zainteresowania zawodowe.


16 marca 2018
Udział w etapie wojewódzkim olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

16 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Naszą szkołęreprezentował zespół w składzie: Aleksandra Pyś, Julia Warchoł, Gabriela Hniłka. Uczennice miały za zadanie zapoznać się z informacjami na temat ubezpieczeń społecznych, a wiedza którą nabył została zweryfikowana w eliminacjach szkolnych. Konkurencja była ogromna, bo w województwie podkarpackim do olimpiady zgłosiło się 1701 uczniów z 567szkół. Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów, rozwijania uzdolnień oraz chęci do zdobywania dalszej wiedzy!!!


16 marca 2018
Udział w etapie wojewódzkim olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

16 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Naszą szkołęreprezentował zespół w składzie: Aleksandra Pyś, Julia Warchoł, Gabriela Hniłka. Uczennice miały za zadanie zapoznać się z informacjami na temat ubezpieczeń społecznych, a wiedza którą nabył została zweryfikowana w eliminacjach szkolnych. Konkurencja była ogromna, bo w województwie podkarpackim do olimpiady zgłosiło się 1701 uczniów z 567szkół. Uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów, rozwijania uzdolnień oraz chęci do zdobywania dalszej wiedzy!!!


15 marca 2018
XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"
Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Test konkursowy zawierał 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. W zmaganiach konkursowych w naszym liceum wzięło udział 14 uczniów z klas politechnicznych.

Szkolnym Koordynatorem Konkursu był pan Zbigniew Tesznar. Natomiast nad przebiegiem konkursu czuwała Szkolna Komisja Konkursowa w skład, której obok  Pana Koordynatora weszły panie Iwona Sarnicka i Joanna Krajcarska.


15 marca 2018
Spotkanie z Panią dr inż. A. Szopińską i Panem Komisarzem P. Preisnerem

W dniu 15 marca 2018r. w auli szkolnej naszego liceum odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych i klasy 2a (o profilu politechnicznym) z Panią dr inż. Anną Szopińską - Dziekanem Wyższej Szkoły Inżynieryjno – Ekonomicznej w Rzeszowie oraz Panem Komisarzem Piotrem Preisnerem - Naczelnikiem Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. W pierwszej części spotkania została zaprezentowana oferta edukacyjno - dydaktyczna uczelni na rok akademicki 2018/2019.  W drugiej części pan komisarz omówił specyfikę pracy w policji w wydziale informatyki śledczej a także przedstawił zasady rekrutacji do policji. Uczniowie dowiedzieli również się jakie zagrożenia czyhają na nich w sieci.


14 marca 2018
II miejsce w powieciew piłce nożnej halowej
Dnia 14.03.2018 roku w naszym Liceum odbyła się powiatowa Licealiada w piłce nożnej halowej dziewczyn. Drużyna w składzie: Aleksandra Skubisz, Julia Potoczna, Jola Niziołek, Magdalena Kądziołka, Aleksandra Kokot, Weronika Hadam, Monika Malik, Gabriela Front, Paulina Wandas, Oliwia Sas, Aleksandra Bajda i Julia Wandas zajęła II miejsce w powiecie. Opiekunem drużyn była pani Katarzyna Grot.14 marca 2018
Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego
W dniu 14 marca 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej odbył się po raz kolejny Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, w którym zmagało się 15 uczestników z następujących szkół:
1.Gimnazjum Hłudno: 1 osoba pod opieką p. Agaty Dudy
2. Zespół Szkół Łubno: 3 osoby pod opieką p. Moniki Zielińskiej
3. Zespół Szkół w Dydni: 2 osoby pod opieką p. Anetty Wójcik
5. Zespół Szkół w Dynowie: 3 pod opieką p. Iwony Kiełbasy i Joanny Kasprowicz
6. Zespół Szkół w Dylągowej; 1 osoba pod opieką p. Jolanty Krasnopolskiej
Uczniowie rozwiązywali test składający się z 10 zadań w zakresie następujących sprawności językowych: słuchanie, czytanie, rozpoznawanie struktur leksykalno-gramatycznych oraz quiz wiedzy o krajach angielskiego obszaru kulturowego. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele LO oraz szkół, które zgłosiły swój udział. Wyniki konkursu:
I miejsce: Jagoda Radoń ZS Dynów 57pkt
II miejsce: Dawid Kraczkowski ZS Dydnia 44pkt
III miejsce: Patrycja Bukała SP Jawornik 36pkt, Jakub Hyjek ZS Dynów 36pkt14 marca 2018
Międzyszkolny Konkurs "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

Dnia 14 marca 2018 roku w naszym liceum  odbył się Międzyszkolny Konkurs  „WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”. Inicjatorem konkursu są germanistki uczące w naszej szkole: p. Ewa Hadam, Monika Rząsa, Beata Trzyna.

W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii, test zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, historii, kultury. Głównym celem konkursu było rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi i językiem niemieckim. W zmaganiach wzięło udział 15 uczniów z 5 szkół: z Gimnazjum z Dubiecka, Bachórza, Dynowa, Łubna i  Szkoły Podstawowej w Pawłokomie.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Bartosz Pyra Gimnazjum w Dubiecku

II miejsce- Julia Kaźmierczuk Gimnazjum w Dubiecku

III miejsce- Wiktoria Woźniak Gimnazjum w Łubnie

Finaliści otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe drobiazgi.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów, rozwijania uzdolnień oraz chęci do zdobywania dalszej wiedzy!!!13 marca 2018
Etap szkolny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
W dniu dzisiejszym odbył się szkolny etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczniowie rozwiązywali test który obejmował zakres Księgi Psalmów, Listu do Galatów oraz Listu do Filipian.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy aby Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym pomagało w codziennym szukaniu i poznawaniu woli Bożej.


12 marca 2018
I Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni" - rozstrzygnięty
W dniu 12 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, placówce prowadzonej przez Powiat Rzeszowski, odbył się po raz pierwszy Turniej Wiedzy "Matematycznie Kreatywni". Inicjatorami turnieju byli nauczyciele uczący w liceum matematyki p. J. Krajcarska, p. I. Sarnicka, p. M. Pelc-Chochrek, p. Z. Tesznar, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Do nich właśnie skierowany był konkurs. Miał za zadanie popularyzację wiedzy, kształcenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych. Innym jego celem było także motywowanie do nauki uczniów uzdolnionych w kierunku przedmiotów ścisłych i zachęcenie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

W turnieju uczestniczyło 16 uczniów gimnazjum z 6 gimnazjów powiatów rzeszowskiego i brzozowskiego, którzy zmagali się w dwóch etapach. Pierwszy miał na celu wyłonienie 10 półfinalistów, polegał na rozwiązywaniu zadań w formie testu zamkniętego i zadań otwartych. Drugi etap był oparty na telewizyjnym teleturnieju 1 z 10. Była to bezpośrednia rywalizacja 10 uczestników, z których do ścisłego finału przechodziło 3 najlepszych. Uczestnik, który zdobył największą liczbę punktów był zwycięzcą turnieju. Oto oni:
1 miejsce - Albert Dańko ze Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu
2 miejsce - Maciej Majewski ze Szkoły Podstawowej w Łubnie
3 miejsce - Justyna Toczek ze Szkoły Podstawowej w Hłudnie
Konkurs dał uczniom możliwość rywalizacji i wyróżnienia się na forum różnych szkół. Pomógł nawiązać współpracę ze szkołami podstawowymi.
Finaliści otrzymali cenne nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe drobiazgi. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania władzom Powiatu Rzeszowskiego za wsparcie idei turnieju oraz gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom sukcesów.
12 marca 2018
Kolejne spotkanie z p. Adamem Rybą - przezesem BS w Dynowie

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole pana Adama Rybę, prezesa Banku Spółdzielczego w Dynowie. W niecodziennej lekcji ekonomii udział wzięli uczniowie klasy I A. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się , czym jest bank i w jaki sposób działa. Nasz gość wyjaśnił, czym jest konto bankowe i w jaki sposób z niego korzystać. Główny akcent spotkania został położony na kwestię oszczędzania. Uczniowie mieli okazję uświadomić sobie, czym różni się lokata od konta oszczędnościowego. Podczas spotkania nie zabrakło pytań o specyfikę pracy bankowca, o możliwości awansu i odniesienia sukcesu zawodowego w tej branży.


12 marca 2018
Wyjazd na Dzień Otwarty na PESTE  w Jarosławiu

8 marca grupa młodzieży z klas 2 i 3 wraz z panią E. Marszałek wzięła udział w wykładach na temat automatyki, geodezji i kartografii, zorganizowanych w ramach Dni Otwartych w Instytucie Inżynierii Technicznej na PESTE W Jarosławiu. Uczniowie w trakcie prelekcji mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni oraz poznać specyfikę studiów na kierunkach techniczno- inżynieryjnych.


9 marca 2018
II miejsce Martyny Kłyż w III edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze wierni"

9 marca 2018 roku w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbyła się III edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni”. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. Zmagania konkursowe 31 recytatorów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych oceniała komisja w składzie: p. Bożena Pasieka- pracownik Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, p. Bożena Kokoszka- nauczycielka języka polskiego. P. Sabina Urbanek- nauczycielka języka polskiego, p. Irena Świderska- nauczycielka języka polskiego, p. Jan Niemaszko- aktor,  współpracownik Polskiego Radia Rzeszów. Poziom wystąpień konkursowych był bardzo wysoki. Nasze liceum reprezentowała Martyna Kłyż, która zajęła II miejsce. Laureatka odebrała nagrodę z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Rauch. Do sukcesu Martyny przyczyniła się polonistka p. Katarzyna Kłyż, która przygotowywała uczennicę do konkursu oraz towarzyszyła jej podczas zmagań w Ropczycach. Gratulujemy!


7 marca 2018
Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego - Englisch Ace

W dniu 07. 03. 2018 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego edycja XVIII o nazwie English Ace.

Jest to konkurs organizowany raz w roku o określonej godzinie, w określonym dniu i trwa określoną ilość czasu- w tym przypadku 45 minut.

Organizatorem XVIII edycji konkursu ENGLISH ACE jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

W naszej szkole po raz pierwszy został zorganizowany ten konkurs, którego koordynatorką była p. M. Pleśniak. Udział wzięło 12 osób z klas 1, 2 i 3 naszego Liceum.

Ciekawostką tego konkursu są kryteria oceniania, gdyż nie był to typowy konkurs językowy. Uczniowie rozwiązujący test mieli na starcie z pulę 112 punktów – tyle ile decyzji do podjęcia. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymują dodatkowy 1 punkt, za błędną tracą 1 punkt. Gdy nie odpowiadają, zachowują podarowany punkt. Należy pamiętać o tym, że każda z odpowiedzi A, B, C, D może być fałszywa lub prawdziwa. Należało więc podejść do tego konkursu bardzo strategicznie. Za 6 tygodni zostaną przysłane do naszej szkoły wyniki ponieważ testy konkursowe zostały odesłane do sprawdzenie do organizatora konkursu.

Miejmy nadzieję , że uczniom poszczęści się na tym konkursie i że zdobędą cenne nagrody, gdyż było o co walczyć.

 Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody:

A) Wakacyjny Obóz Talentów – o wartości 900 zł

B) Wakacyjny Obóz Talentów z dopłatą,

C) nagrody rzeczowe.

 

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Życzymy sukcesów i czekamy na ogłoszenie wyników.!!!!!

7 marca 2018
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "EUREKA"

W dniu 8 marca 2018 odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "EUREKA " w którym udział wzięli uczniowie klas: 1a, 2a i 3a. Konkurs składał się z 30 pytań zamkniętych i zadania opisowego. Uczestnictwo w tym konkursie było sprawdzianem wiedzy fizycznej oraz dostarczeniem uczniom rozrywki umysłowej.


7 marca 2018
Web.masters - awans do finału konkursu

Wczoraj odbył się etap on-line konkursu informatycznego „web.Master Podkarpacki”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Jego celem jest promowanie zdolnych młodych ludzi w dziedzinie szeroko rozumianej informatyki oraz wspieranie ich opiekunów i nauczycieli w procesie wychowania i edukacji.Wystartował w nim uczeń klasy 2a Bartosz Słysz, uzyskując bardzo dobry wynik, dzięki któremu awansował do etapu finałowego, który odbędzie się 21 marca. Bartoszowi życzymy jak najlepszych wyników i już teraz trzymamy kciuki.


7 marca 2018
Konkurs "Maks Matematyczny"

Już po raz kolejny uczniowie naszego liceum, 13 z klasy 1a i 1 z klasy 2a, wzięli udział w konkursie Maks Matematyczny. Jest on oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs w znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych.
Zadaniem konkursowym uczestnika było samodzielne rozwiązywanie 1,2 lub 3 zadań optymalizacyjnych w formie internetowych gier matematycznych. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole on-line. Jak się okazało matematyka może być połączona z dobrą zabawą. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Koordynatorem konkursu była p. Joanna Krajcarska


7 marca 2018
Klasa wojskowa na obchodach 99 rocznicy śmierci płk . L. Lisa-Kuli

7 marca 2018 uczniowie klasy wojskowej wraz z pocztem sztandarowym na zaproszenie Dowódcy Płd.-Wsch. Okręgu ZS „Strzelec” w Rzeszowie wzięli udział w uroczystych obchodach 99 Rocznicy Śmierci płk Leopolda Lisa-Kuli. Podczas uroczystości szlifowali ceremoniał wojskowy, a na Placu Farnym pod pomnikiem pułkownika byli także świadkami złożenia przysięgi przez ponad 450 dziewcząt i chłopców z jednostek strzeleckich województwa podkarpackiego i małopolskiego. Udział w tak uroczystym wydarzeniu z udziałem władz państwowych był z pewnością ważnym doświadczeniem dla naszych uczniów.


7 marca 2018
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "ALCHEMIK"

Dnia 7 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "ALCHEMIK " w którym udział wzięło 25 osób z kl.3b , 2b i 1a. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań testowych oraz zadania opisowego. Uczestnictwo w konkursie dostarczyło uczniom rozrywki umysłowej oraz było sprawdzianem ich umiejętności a jednocześnie przyczyniło się do popularyzacji wiedzy z zakresu chemii


7 marca 2018
XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej
W dniu 7 marca 2018r. odbył się w Przemyślu diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.
Aby zakwalifikować się do tego etapu należało zdobyć odpowiednią liczbę punktów w teście na etapie szkolnym, czego dokonały Aneta Gwizdała (uczennica kl. 2 a) oraz Żaneta Brzuch (uczennica kl. 3 c) wskutek czego to one reprezentowały naszą szkołę. Wszystkich uczestników dzisiejszej Olimpiady było około 60.
Literatura na ten etap zawierała wiele różnych dokumentów Kościoła z których encyklika „” Benedykta XVI była szczególnie wymagająca jak dla ucznia szkoły średniej.Poziom testu, który rozwiązywali uczniowie był zatem bardzo trudny. Składał się z pytań zamkniętych, ale również otwartych. Największą trudnością sprawiły uczniom pytania zamknięte. Naszym uczennicom niestety nie udało się zdobyć wyróżnienia. Zabrakło kilku punktów z 62 możliwych do zdobycia, aby znaleźć się w gronie wyróżnionych. Mimo to wyniki testów zarówno Anety jak i Żanety uchodzą za sukces, czego im serdecznie gratulujemy. Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenie i wiedza pomoże im jeszcze bardziej zrozumieć wartość pokoju którą każdy z nas powinien doceniać i rozwijać do czego wzywają nas Papież Franciszek i Papież senior Benedykt XVI.

5 marca 2018
Etap okręgowy olimpiady Znajomości Afryki

Dziś odbył się etap okręgowy Olimpiady Znajomości Afryki. Przypominamy, że do tego etapu zakwalifikowali się uczniowie klasy 1a : Anna Marszałek, Oliwia Sas i Rafał Hrycko. Dzisiejszy zmagania polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 70 szczegółowych pytaniach dotyczących geografii, historii, religii i kultury Czarnego Lądu. Do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie wybranych zostanie 50 uczestników z najlepszymi wynikami z całej Polski, dlatego bardzo mocno trzymamy kciuki i mamy cichą nadzieję, że jeden z reprezentantów naszej szkoły powtórzy sukces Aleksanrdy Król i znajdzie się w finale. Do olimpiady przygotowywała uczniów pani Monika Rząsa. Przepraszamy za jakość zdjęć


2 marca 2018
Awans do półfinału wojewódzkiego w koszykówce


2 marca 2018
Spotkanie z członkami Koła Dietetyków UR

W piątek naszą szkołę odwiedzili członkowie Koła Naukowego Dietetyków UR, a wśród nich nasz absolwent Dominik Bachurski. Zapraszamy do przeczytania realacji na ich stronie facebookowej , bo naprawdę warto zadbać o to co najważniejsze..ZDROWIE 


1 marca 2018
Eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy
"Zawsze Wierni"

marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy Zawsze Wierni. Nominacje do etapu wojewódzkiego uzyskali następujący recytatorzy: w kategorii gimnazjum i szkoły podstawowe (klasa VII): Karolina Skubisz- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dynowie, Zuzanna Guz- Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej. 
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Martyna Klyż - Liceum Ogólnokształcące im.KEN w Dynowie, Katarzyna Kasprzyk- Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Trzcianie. 
Naszą szkołę reprezentowała również Celestyna Blama. Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy sukcesów i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.


1 marca 2018
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO Planeta

15 uczniów naszej szkoły 1 marca wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO Planeta. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Ideą Konkursu jest :
- upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.
- aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć.
- poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.Za wszystkich mocno trzymamy kciuki, a na wyniki czekamy do maja. Szkolnym koordynatorem konkursu są panie. J. Krajcarska i E. Marszałek.


28 luty 2018
Udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

W dniu 28 lutego 2018r. odbył się w Przemyślu wojewódzki etap 2 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Aby zakwalifikować się do tego etapu należało zdobyć odpowiednią liczbę punktów w konkursie na etapie szkolnym. Komisja wybrała dziewięć najlepszych zespołów dwu- osobowych z województwa podkarpackiego. W tym gronie znalazły się również uczennice z naszej szkoły Katarzyna Bukowińska i Julia Zgłobicka.Przebieg konkursu wyglądał następująco. W pierwszej kolejności uczennice przedstawiły 15- minutową prezentację na temat cierpienia jakie jest spowodowane chorobami w rodzinie. Następnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące sposobów radzenia sobie z różnymi chorobami w rodzinie.Pomimo wyczerpującej i dobrze przedstawionej prezentacji nie udało się naszym uczennicom zakwalifikować do dalszego etapu, ale sam udział w etapie wojewódzkim tej Olimpiady jest wielkim wyróżnieniem i zasługuje na słowa uznania. Gratulujemy bardzo dobrego występu i życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłorocznej edycji konkursu.


28 luty 2018
Spotkanie z podróżnikiem

28 lutego gościliśmy w naszej szkole podróżnika z grupy "Trzask". Tematem spotkania był "Izrael- Palestyna". Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu geografii, kultury i historii Bliskiego Wschodu, bowiem nasz gość w niezwykle barwny sposób przybliżył młodzieży życie w przeszłości oraz współcześnie w tym rejonie świata, dlatego liczymy na to, że będzie on częściej gościł w naszej szkole.


28 luty 2018
I etap Konkursu Geoinformatycznego

Dzisiaj w naszej szkole 6 maturzystów klasy politechnicznej wzięło udział w pierwszym etapie Konkursu Geoinformatycznego, którego  organiztorem jest Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.Celem Konkursu jest rozpropagowanie kierunku studiów „Geoinformatyka”, poszerzenie wiedzy i rozwijanie zainteresowań w zakresie geoinformatyki oraz technologii geoinformacyjnych wśród uczniów szkół średnich. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski.  Konkurs ma na celu wyłonienie uczniów szkół średnich z klas maturalnych uzdolnionych w zakresie informatyki oraz zainteresowanych własnym rozwojem w zakresie jednego z niezwykle interesujących obszarów jej zastosowań tj. w dziedzinie geoinformacji. Pierwszy etap ma charakter internetowy i jest skierowany do wszystkich uczniów na terenie Polski. Zwycięzcy Konkursu zostaną przyjęci na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Geoinformatyka realizowany na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Ponadto dla uczestników przewidziane są dodatkowe atrakcyjne nagrody. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Za przeprowadzenia konkursu w naszej szkole odpowiedzialna była p. J. Krajcarska.26 luty 2018
Etap szkolny powiatowego konkursu z j. niemieckiego

Czekamy na relację .....


22 luty 2018
Etap szkolny konkursu biblijnego

W dniu 22 lutego 2018r. Odbył się X Międzyszkolny Konkurs Biblijny pt. „Dar Słowa”. Podobnie jak w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem bowiem wzięło w nim udział 45 uczniów naszej szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce Diana Popowczak- klasa III B (33 p) i Anna Marszałek- klasa I A (33 p)

3 miejsce Aleksandra Król- klasa III B(32 p)

4 miejsce Julia Warchoł- klasa I A (31 p) i Michał Świder- klasa II A (32 p)

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale , który odbędzie się w Krośnie 12 kwietnia 2018.


21 luty 2018
Spotkanie z pania Stanisławą Gołębiewską -  tajniki pracy farmaceuty
Jak już wspominaliśmy niejednokrotnie staramy się, by nasi uczniowie mogli uczyć się nie tylko w szkolnych ławkach, ale także poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne branże zawodowe. Dziś odbyło się kolejne spotkanie z cyklu " Warto się uczyć". Tym razem gościliśmy panią Stanisławę Gołębiewską, farmaceutkę z wieloletnich stażem, która uczniom klasy przyrodniczo-medycznej przybliżyła tajniki zawodu farmaceuty.Odpowiedziała również na wszystkie pytania dotyczące studiów na tymże kierunku. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wskazówki, które dziś usłyszeliśmy. Będą one na pewno bardzo cenne w trakcie podejmowania decyzji, co do wyboru studiów, a co za tym idzie zawodu.


20 luty 2018
IX Turniej Satyryczny o Rajskie Jabłko - zgłoszenia
19 luty 2018
III miejsce w powiecie w koszykówce chłopców


W dniu 25 stycznia 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Błażowej odbyła się powiatowa Licealiadaw piłce koszykowej chłopców. Nasza drużyna w składzie:Wiktor Tworzydło, Wiktor Saja, Kamil Karaś, Bartosz Czernik, Stanisław Zabój, Tomasz Peszek, Miłosz Hardulak, Norbert Bułdys, Michał Świder, Mateusz Kazienko zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.

19 luty 2018
Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu

Już niedługo nasi trzecioklasiści staną przed wyborem dotyczącym kierunku studiów oraz uczelni, dlatego staramy się pomóc im w tym wyborze poprzez spotkania z przedstawicielami różnych uczelni wyższych. W ubiegły piątek swoja ofertę edukacyjną na rok 2018/2019 zaprezentowali uczniom z przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.


18 luty 2018
Warsztaty "Sztuka przemawiania"
We wtorek w naszej auli odbyły się warsztaty z komunikacji społecznej "Sztuka przemawiania", w których wzięli udział uczniowie klasy 3c (klasy o profilu humanistycznym )


16 luty 2018
Seminarium z chemii

Pierwszy tydzień nauki za nami, a my już ruszamy z nowymi pomysłami na naukę, czyli ciekawe spotkania, warsztaty i wyjazdy do ośrodków naukowych.
Dziś grupa młodzieży ( 11 osób z klasy 3 b i 4 osób z klasy 2b) wraz z opiekunką panią Iwoną Sarnicką wzięła udział w XXV Jubileuszowym Seminarium "Wybrane problemy chemii " organizowanym przez Wydział Politechniki Rzeszowskiej oraz I Liceum w Rzeszowie . Uczniowie uczestniczyli w wykładach 
" Metale wokół nas " i " (W)dzieki chemii czyli związki chemiczne w kosmetykach ". Po wykładach uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych .


29 stycznia 2018
Mamy Laureata Konkursu The Wordl of Languages

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego liceum wzięli w tym semestrze udział w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego. Został on zorganizowany przez Wydawnictwo Synapsa.W Pierwszej edycji konkursu The World of Languages z języka angielskiego udział wzięło 18 uczniów. Arkusze konkursowe, które zostały dostarczone do naszej szkoły, po rozwiązaniu przez uczniów zostały odesłane z powrotem do wydawnictwa do sprawdzenia.Po miesiącu czasu protokół wraz z dyplomami dotarły do szkoły i zwyciężył uczeń klasy 1c Stanisław Tworzydło zdobywając 20 punktów na 20 możliwych i otrzymując tytuł Laureata Konkursu The World of Languages z języka angielskiego.Gratulujemy!!!!!! Oby tak dalej!!!


28 stycznia 2018
Wykłady na UR na temat roli żydowskich lekarzy w czasie II Wojny Światowej

W dniu dzisiejszym dwie uczennice naszej szkoły wraz z opiekunką panią E. Marszałek wzięły udział w wykladzie zorganizowanym przez UR na temat roli lekarzy żydowskich w czasie II Wojny Światowej, który to został zaprezentowany w ramach X obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Ich głównym organizatorem jest Zakład Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. W trakcie prelekcji uczennice naszego LO wraz z opiekunką odebrały z rąk dra hab. prof. UR Wacława Wierzbieńca nagrody oraz dyplomy za udziałał w projekcie pt. "Materialne i niematerialne ślady ludności żydowskiej w mojej miejscowości". Przedsięwzięcie to stanowi świadectwo pamięci o dawnych żydowskich mieszkańcach, zamieszkujących licznie nasz region. Organizowane jest, aby uczcić pamięć o żydowskich ofiarach Holokaustu oraz bardziej przybliżyć młodzieży i nie tylko, historię i kulturę Żydów. Uczniom, którzy wraz z opiekunkami p. K. Kłyż oraz E. Klaczak - Łach w niebywale trafny sposób na zawsze uchwycili ulotność ludzkiego bytu w filmowym kadrze serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu.


26 stycznia 2018
Ferie zimowe 27.01.2018 - 11.02.2018

Wszystkim naszym uczniom, którzy jutro zaczynają ferie zimowe życzymy miłego odpoczynku i mnóstwa niezapomnianych wrażeń


26 stycznia 2018
Olimpiada Znajomości Afryki

W grudniu odbył się etap szkolny Olimpiady Znajomości Afryki. Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 5 marca w Rzeszowie zakwalifikowały się trzy osoby z klasy 1a: Anna Marszałek, Oliwia Sas oraz Rafał Hrycko. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunce pani Monice Rząsie i życzymy powodzenia na następnym etapie olimpiady.


26 stycznia 2018
Inauguracja działalności Centrum Edukacji Młodzieży „ Trzy kultury” przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Dynowie

26 stycznia 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, w ramach obchodów Międzynarodowych Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu, zainaugurowana została działalność Centrum Edukacji Młodzieży „ Trzy kultury”, powstałego przy szkole. Celem działalności Centrum jest prezentowanie w ciekawy sposób naszego narodowego dziedzictwa, ukazywanie związków polskiej kultury z kulturą żydowską i ukraińską, rozbudzenie u młodzieży zainteresowań w duchu kulturowej otwartości, kształtowanie postawy tolerancji, dążenie do dialogu kulturowego pomiędzy młodymi ludźmi oraz propagowanie idei wolontariatu. Działania CEM-u ( wystawy, prelekcje, konkursy, warsztaty i inne) skierowane będą do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu rzeszowskiego oraz sąsiadujących z Dynowem powiatów. Inauguracja odbyła się pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Piątkowa uroczystość wpisała się również w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, przypomniała bowiem, jak wielką wartością jest wolność i dialog zaprowadzający pokój.

Uroczystość swą obecnością uświetnili p. Jerzy Malinowski z Biura Poselskiego p. Krystyny Wróblewskiej, posła na Sejm RP, p. Elżbieta Wolan, wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, dr Paweł Korzeniowski z-ca dyrektora Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, p. Zygmunt Frańczak, Burmistrz Miasta Dynowa, p. Jerzy Bednarz, p. Krzysztof Kędzierski i p. Aleksander Stochmal, Radni Powiatu Rzeszowskiego, p. Anna Stróż, dyrektor Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, p. Sara Społowicz, menadżer Centrum Historii i Kultury Żydów w Dynowie, dyrektorzy szkół oraz placówek działających w mieście i gminie Dynów, prezesi dynowskich stowarzyszeń, emerytowani nauczyciele szkoły oraz mieszkańcy Dynowa i uczniowie. Gościem specjalnym była Lucia Retman urodzona w Dynowie, ocalała z Holokaustu.

Podczas uroczystości pięknie zaprezentowała się młodzież Liceum w programie słowno- muzycznym pt. „ Dynów babci Beli”, opartym na wspomnieniach Beli Neger, babci malarki Niny Talbot. Jednym z punktów programu było również zwiedzanie wystawy prac zatytułowanych „Twarze Dynowa” wspomnianej już malarki Niny Talbot. Obrazy przedstawiają przodków artystki a także współczesnych mieszkańców  miejscowości. Prace zostały przekazane Liceum i można je oglądać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości były wspomnienia Luci Retman, która opowiedziała swoją historię ocalenia z Holokaustu. Skierowała też piękne słowa do młodzieży, by pamiętając o tym, co się wydarzyło przed laty, nigdy nie dopuściła do powtórzenia się tragicznej karty historii. O swoich dynowskich korzeniach opowiedzieli też studenci z USA, jednocześnie wyrażając podziw dla poziomu zorganizowanej uroczystości.

Część oficjalną zakończyła projekcja dwóch filmów autorstwa uczniów Liceum pt. „ Materialne i niematerialne ślady ludności żydowskiej w Dynowie”. Po niej goście mieli okazję skosztować potraw kuchni „trzech kultur”- polskie proziaki, żydowski czulent i lwowskie pierogi. Uroczystościom towarzyszyły media- Radio Rzeszów oraz Podkarpacka Historia.25 stycznia 2018
Wyjazd na sztukę "W krzywym zwierciadle"

W dniu dzisiejszym spora grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunkami panią Joanną Dudą oraz Moniką Rząsą miała możliwość obejrzenia sztuki "W krzywym zwierciadle" w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Sztukę wystawił Narodowy Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl opowiadał o miłości do klasycznej literatury, twórczej niemocy, pragnieniu przekraczania wszelkich granic i niezgodzie na bylejakość współczesnej kultury.


19 stycznia 2018
Semestralne spotkanie z rodzicami

We wtorek  23 stycznia 2018 o godzinie 15.30 rozpocznie się semestralne spotkanie z rodzicami. Wywiadówka rozpocznie się na auli spotkaniem z dyrektorem szkoły, po którym nastąpią spotkanie z wychowawcami w klasach. Zapraszamy.


18 stycznia 2018
Turniej Wiedzy "Matematycznie kreatywni"

 

Chesz dowiedzieć się więcej kliknij


15 stycznia 2018
Bal karnawałowy 2018

Dnia 15 stycznia 2018 r. w hali sportowej przystrojonej pięknie powiewającymi woalami i balonami odbył się bal karnawałowy, oczywiście przy dźwiękach orkiestry i w miłej atmosferze. Młodzież jak zwykle nie zawiodła i  zachwycała  zebranych  swoimi pięknymi strojami. Były księżniczki, królewny, upiorne panny młode, zabawne klauny, krwiożercze zombie, motylki, postaci z gier komputerowych, kowboje, policjanci i cała masa innych bardzo ciekawych przebrań. Bal rozpoczęła pani dyrektor w stroju baronowej, a inni nauczyciele prezentowali się w równie ciekawych strojach. Były Smurfy, Indianki, Muszkieter, cyrkowy klaun, przedstawicielka rodziny Adamsów i bogaty szejk. Miłą niespodziankę sprawili zebranym chłopcy z klas III, którzy zaprezentowali składankę taneczną. Wspomnieć należy, że w trakcie balu odbył się konkurs na najpiękniejsze przebrania, a jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Niezapomniane chwile podczas zabawy  uwieczniły  fotografie, a niezawodne mamy z Rady Rodziców przygotowały smakowity  poczęstunek i zapewniły bezpieczny powrót do domu po skończonej zabawie.

 13 stycznia 2018
Poloneza czas zacząć - Studniówka 2018 w naszym liceum

Czekamy na relację .....................

12 stycznia 2018
Wyjazd do teatru
W dniu dzisiejszym grupa naszych uczniów wraz z opiekunką panią Ewą Hadam wybrała się do Teatru Siemaszkowej na spektakl gościnny Teatru Dramatycznego w Białymstoku "Popiełuszko". Spektakl Jana Nowary to misterium życia i śmierci Księdza Jerzego, zbudowane z okruchów jego życia i bolesnych splotów jego męki. Mamy nadzieję, że sztuka na długo zostanie w pamięci naszej młodzieży.


11 stycznia 2018
Gala X Jubileuszowego Konkursu Bożonarodzeniowego

„Dla was i rodzin, ojczyźnie i światu

Rozkwita dzisiaj najcudniejszy z kwiatów-

Miłość, co z nieba do ludzi przychodzi:

Chrystus się rodzi”

 

Słowa księdza Franciszka Błotnickiego stały się mottem Jubileuszowej X edycji Konkursu Bożonarodzeniowego „Radosne święta-twórcze święta”. Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie zainteresowań tradycją Świąt Bożego Narodzenia uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku uczniowie mieli możliwość pokazania swoich uzdolnień i zaprezentowania wiedzy w czterech kategoriach konkursowych: plastycznej, plastyczno-literackiej, recytatorskiej oraz quizie wiedzy o Bożym Narodzeniu. Konkurs cieszy się od lat duża popularnością. Jubileuszowa edycja okazała się być rekordowa ze względu na ilość uczestników oraz prac dostarczonych na konkurs. Statystyka przedstawia się następująco: w kategorii plastycznej jurorzy mogli wybierać spośród 113 prac, z czego 45 ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, 68 ze szkół ponadgimnazjalnych, w kategorii plastyczno-literackiej mieli do oceny 20 prac- 9 ze szkół podstawowych, 11 ze szkół ponadgimnazjalnych. W quizie bożonarodzeniowym, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych,  wzięło udział 23 uczniów, a w recytacji swoje umiejętności zaprezentowało 6 uczestników.

Konkurs objęty został Patronatem Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, natomiast Patronat Medialny sprawowało Radio Fara. Uroczystą galę rozdania nagród w konkursie, która odbyła się 11 stycznia 2018 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji  Edukacji Narodowej w Dynowie zaszczycili swoją obecnością dyrektor Radia Fara ks. Andrzej Bienia, Radni Powiatu Rzeszowskiego p. Krzysztof Kędzierski i p. Aleksander Stochmal, specjalista służby leśnej  p. Dominik Turkosz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dynowie p. Grażyna Paździorny, aktorzy filmowi i teatralni p. Marek Pyś oraz p. Mateusz Mikoś, była dyrektor szkoły p. Maria Radoń.

Uroczystość rozpoczęła się piękną częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży licealnej, która wprowadziła zebranych w klimat Bożego Narodzenia. Następnie rozdane zostały zwycięzcom poszczególnych kategorii konkursowych nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, dyrektor szkoły, Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie, Nadleśnictwo Dynów, Hurtownię „ Bewa” w Dynowie, Gminą Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Dynowie, Piekarnię-Cukiernię „Genesis”, Kwiaciarnię „Stokrotka” w Dynowie, Sklep internetowy „Wirtualny  Świat”, Sklep „Astel”, Hurtownię  „U Wojtka”, firmę „Cosmetiq”, ZUH „Krupp”, Zakład Instalacji Sanitarnych i Gazowych- Maria i Wojciech Radoń. Nagrodę specjalną ufundował Radny Powiatu Rzeszowskiego  p. Aleksander Stochmal. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz tradycyjnie już mógł wziąć udział w loterii fantowej.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej i wyjątkowej atmosferze. Wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „Wśród nocnej ciszy”, dając tym samym wyraz swojego przywiązania do polskiej tradycji kolędowej. Po  części oficjalnej przybyli goście oraz uczestnicy konkursu wraz z opiekunami , mogli obejrzeć piękną wystawę nagrodzonych prac jak również  skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.

Wierzymy, że idea konkursowa przetrwa kolejne 10 lat i będzie się cieszyła nadal dużą popularnością wśród młodzieży. Już dziś zapraszamy na XI edycję naszego konkursu.

 Organizatorzy10 stycznia 2018
Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Dziś w naszej szkole odbył się etap szkolny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 34 uczniów z klas: 1a, 1c, 2b i 3b. Test składał się z 50 pytań testowych na ich rozwiązanie uczniowie mieli 60 min. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiadały pani Ewelina Marszałek i Joanna Krajcarska. Wyniki już wkrótce.


5 stycznia 2018
Warsztaty ze studentami Politechniki Rzeszowskiej
Dnia 13 grudnia 2017 studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z firmą farmaceutyczno - biotechnologiczną ADAMED przeprowadzili ciekawą lekcję pokazową dla naszych uczniów. Celem tej lekcji było pokazanie, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki oraz zaprezentowanie uczniom założeń programu ADAMED Smart UP. ADAMED to projekt edukacyjno-naukowy skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych.


5 stycznia 2018
Góra grosza - pomoc potrzebującym dzieciom


Nasi uczniowie jak wielokrotnie już udowodnili chętnie pomagają i wspierają wszelkiego rodzaju inicjatywy. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych zbieraliśmy drobne monety na pomoc dla potrzebujących dzieci. "Góra grosza", bo tak nazywa się ta szlachetna akcja odbywa się pod hasłem "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie", dlatego serdecznie dziękujemy naszym uczniom oraz pracownikom za okazaną hojność


4 stycznia 2018
Ciekawa lekcja geografii
2
 stycznia 2018 na lekcji geografii odbył się kolejny wykład pani Małgorzaty Kaczorowskiej, przedstawicielki Nadleśnictwa Dynów. Tematem prelekcji była funkcja lasów oraz racjonalna i rabunkowa gospodarka leśna. Uczniowie klasy 1a mogli dowiedzieć się nie tylko, jakie korzyści czerpiemy z lasu, ale także jak możemy odpowiednio gospodarować zasobami leśnymi. Serdecznie dziękujemy pani Kaczorowskiej za rzetelne przedstawienie tematu 


4 stycznia 2018
Wyniki X Jubileuszowego Konkursu Bożonarodzeniowego
Oficjalna gala rozdania nagród  odbędzie się  11stycznia 2018 r. o godzinie 12.00. Serdecznie  zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.
Wyniki X Jubileuszowego Międzyszkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego             „Radosne święta – twórcze święta” w kategoriach plastycznej  i plastyczno – literackiej.


30 grudnia 2017
II miejsce chłopców w piłce siatkowej

W dniu 19 grudnia 2017 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Bartosz Czernik, Michał Świder, Jakub Tworzydło, Mateusz Gajewski, Kacper Szczutek, Karol Dziura, Kacper Majda, Sebastian Chudzikiewicz, Damian Tymowicz, Bartłomiej Makarski zajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunem siatkarzy był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.30 grudnia 2017
II miejsce dziewcząt w piłce siatkowej

W dniu 13 grudnia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Błażowej odbyła się powiatowa Licealiadaw piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Staszczak, Aleksandra Sacharzec, Aneta Gwizdała, Gabriela Front, Paulina Flisak, Martyna Folta, Klaudia Gmyrek, Oliwia Sas, Julia Potoczna, Kinga Dzik, Weronika Chorążykiewicz, Sylwia Chochura, Aleksandra Bobowskazajęła II miejsce. Gratulujemy! Opiekunami siatkarek byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Kazimierz Żak i p. Adam Żak.

 


22 grudnia 2017
Wigilia szkolna i życzenia świąteczna

W ubiegły piątek oficjalnie rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia krótkim programem artystycznym, po którym pani Dyrektor Elżbieta Klaczak - Łach złożyła wszystkim serdeczne życzenia radości, pokoju i miłości przy wigilijnym stole. Uczniowie w zespołach klasowych również dzieląc się opłatkiem życzyli sobie zdrowych i pogodnych świąt 


19 grudnia 2017
Wyjazd do kina klasy 1a

W dniu dzisiejszym klasa 1a wraz z wychowawczynią panią Moniką Rząsa oraz panią Urszulą Bukałą Pilip wybrały się do kina na "zalegly" mikołajkowy seans filmowy


18 grudnia 2017
Etap szkolny Olimpiady Znajomości Afryki


18 grudnia odbył się etap szkolny Olimpiady Znajomość Afryki, w którym udział wzięło 13 uczniów z klas pierwszych. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwała pani Monika Rząsa, a już niedługo więcej informacji na ten temat.


15 grudnia 2017
Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Jestem OK - nie palę"
 W dniu 5 grudnia 2017r. został rozstrzygnięty XII Powiatowy Konkurs Plastyczny na plakat „Jestem OK- nie palę!”Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z zasadami zdrowego stylu życia- wolnego od  nałogu tytoniowego, zmobilizowanie uczniów do poszerzenia wiedzy o szkodliwości nałogu tytoniowego oraz wykreowanie modelu niepalącej młodzieży. Wyróżnienie w konkursie zdobyła uczennica klasy I Monika Pyrcz, która odebrała nagrodę podczas uroczystej gali w dniu 14 grudnia. Podczas rozdania nagród, które miało miejsce w Galerii Miejskiej przy Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie, uczennicy towarzyszyła pani Monika Wandas- Wasieńko. Nagrodzonej, gratulujemy sukcesu!

12 grudnia 2017
Wyjazd na I Podkarpackie Wykłady z Ekologii i Ochrony Środowiska
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami panią Joanną Krajcarską oraz Moniką Rząsą brali udział w I Podkarpackich Wykładach z Ekologii i Ochrony Środowiska, które odbyły się w PWSZ w Krośnie w Kampusie Politechnicznym. Wykłady stanowiły element przygotowania do XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbędzie się już w styczniu 2018.12 grudnia 2017
Wyjazd na wykłady na UR

Nasza szkoła stwarza możliwość rozwijania swoich zainteresowań, dlatego młodzież uczestniczy w różnych wykładach na uczelniach wyższych np na Uniwersytecie Rzeszowskim, na których nasi uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących roli kobiet na przestrzeni wieków .


9 grudnia 2017
Mikołajkowy wyjazd do kina klasy 2a

Klasa 2a wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Kłyż, która wczoraj wybrała się do kina na film "Najlepszy" bardzo serdecznie dziękuje tajemniczemu świętemu Mikołajowi, fundatorowi biletów na wybrany seans

8 grudnia 2017
Udział w finale 27 Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej

8 grudnia uczennica naszej szkoły Martyna Kłyż brała udział w finale 27 Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej który odbył się w Sędziszowie Małopolskim. Już samo zakwalifikowanie się do tego etapu nie należało do łatwego zadania. Wiele godzin prób pod okiem p. Katarzyny Kłyż i ks. Janusza Borka spowodowały że Martyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Mamy nadzieję że w przyszłym roku talent naszej uczennicy zostanie nagrodzony również na poziomie wojewódzkim.


8 grudnia 2017
Występ Wild West Theatre

28 listopada w naszej szkole gościliśmy grupę teatralną Wild West Theatre, stworzoną przez Mike'a Marcinkowskiego i Piotra Malasińskiego, aktorów Teatru Odwróconego z Krakowa. Aktorzy przedstawili Anglojęzyczny spektakl pt. „The night in”. Była to opowieść o konflikcie pokoleniowym między ojcem a synem. Zabawne dialogi sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili. Po spektaklu można było porozmawiać z aktorami i zrobić z nimi zdjęcia. Wild West Theatre mają na celu dotrzeć do osób, które na co dzień nie mają dostępu do takiej formy aktywizacji. Ciekawostką jest również fakt, że aktorów Wild West można zobaczyć w telewizyjnych spotach reklamowych.


8 grudnia 2017
Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
 "Porozmawiajmy o AIDS"


W dniu 8 grudnia w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Porozmawiajmy o AIDS”. Wśród wyróżnionych znalazł się plakat  ucznia klasy Ic Stanisława Tworzydły, który pracował pod czujnym okiem p. Katarzyny Kłyż . Na specjalnie przygotowanej wystawie można było oglądać rysunki laureatów.  Warto nadmienić, że na konkurs wpłynęło około 300 prac i jurorzy mieli niełatwe zadanie. Nagrody zwycięzcom i ich opiekunom wręczali: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Państwowy Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor oraz przedstawiciel ROPS Rzeszów Łukasz Kosiba, co było dużym wyróżnieniem.


1 grudnia 2017
Wyjazd do kina

Dziś po lekcjach grupa "kinomaniaków" wraz z panią Moniką Rząsą, Joanną Dudą oraz Joanną Krajcarską wybrała się do kina na "Listy do M" 😍😍😍. Sezon kinowy uważamy za otwarty


30 listopada 2017
Mamy leureata w Konkursie Poezji Religijnej

W dniu 30 listopada odbyły się eliminacje strefowe do 27 Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: recytatorskiej, poezji śpiewanej i monodramu. Wśród 46 uczestników byli reprezentanci naszego liceum. W kategorii recytacji wystąpili Martyna Kłyż i Hubert Kozdra. W poezji śpiewanej Celestyna Blama, Karolina Wilgucka, Aleksandra Sacharzec przy akompaniamencie Radosława Słabego (gitara) i Kacpra Sarnickiego (instrument perkusyjny).
Na szczególną uwagę zasługuje fakt że uczennica Martyna Kłyż znalazła się w gronie laureatów konkursu. Gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w finale Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się 8 grudnia w Sędziszowie Małopolskim


29 listopada 2017
Etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej

29 listopada (środa) odbył się w naszym liceum etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Brało w nim udział 9ciu uczniów. 1 miejsce zdobyła Aneta Gwizdała z klasy 2a. Drugą pozycję zajęła Żaneta Brzuch z klasy 3c. Obydwie uczennice zakwalifikowały się tym samym do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w Przemyślu. Gratulujemy zwycięzcom.


30 listopada 2017
IV miejsce w rejonie w tenisie stołowym 

Dnia 30.11.2017 roku w Nowej Sarzynie odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym. Drużyna naszej szkoły w składzie Adam Sawczak, Michał Świder i rezerwowy Jakub Tworzydło zdobyła IV miejsce. Wielkie gratulacje dla chłopaków. Opiekunem drużyn była pani Katarzyna Grot.


24 listopada 2017
Próbne matury 


W dniach 21 do 24 listopada odbyły się w naszej szkole próbne matury z języka polskiego, matematyki, język angielskiego oraz przedmiotów  wybranych na poziomie rozszerzonym. Matury przygotowane były przez Wydawnictwo "Operon" i Gazetę Wyborczą. Był to przedsmak tego, co czeka uczniów klas III w maju. Wszystkim, mierzącym się z arkuszami maturalnymi, życzymy jak najlepszych wyników!22 listopada 2017
Przekazanie władzy - dyskoteka andrzejkowa

Dziś podczas dyskoteki andrzejkowej nastąpiło jak tradycyjnie co roku przekazanie władzy w naszym liceum. Pożegnaliśmy oficjalnie Samorząd Uczniowski, który pełnił rządy w roku szkolnym 2016/2017 a władza została na najbliższy rok szkolny przekazana w nowe ręce . Uczniowie klasy 2b (Kamil Kopacki, Hubert Kozdra, Jakub Rachwał i Karol Bubenko) z tej okazji przygotowali skecz parodiujący posiedzenie Rady Pedagogicznej, po którym Bartłomiej Hadam przedstawił nowy skład samorządu. Samorząd Uczniowski podziękował także pani Dyrektor Elżbiecie Klaczak- Łach, wieloletniej opiekunce samorządu za pełną poświęcenia pracę na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas. Od tego roku szkolnego funkcję opiekuna samorządu pełni pani Monika Rząsa. Zarówno nowej opiekunce jak i nowo wybranym członkom życzymy samych sukcesów. 


22 listopada 2017
Wizyta na Słowacji w ramach projektu "Dziedzictwo kulturowe polsko-słowackiego pogranicza przez pryzmat legend i opowieści"

W dniach 21-22 listopada w ramach rewizyty, grupa 9 uczniów pierwszych i drugich klas naszego liceum – Oliwia Sas, Kamila Siwulec, Weronika Kryczyk, Martyna Kłyż, Kacper Sarnicki, Radosław Słaby, Tomasz Peszek, Michał Świder, Hubert Kozdra wraz z opiekunką p. Katarzyną Kłyż odwiedziła Słowację, a dokładnie Svidnik i okolice. Wyjazd ten zorganizowany został przez Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych Aglomeracja Rzeszowska w ramach projektu „Dziedzictwo kulturowe polsko-słowackiego pogranicza przez pryzmat legend i opowieści”. Po przyjeździe na miejsce wraz z grupą z Tyczyna, zostaliśmy powitani pięknym zwyczajem – chlebem i solą przez uczniów słowackiej szkoły oraz włodarzy miasta Svidnik. Kolejnym punktem programu był przejazd do Bardejowa, gdzie zwiedziliśmy staromiejski rynek, gotycki kościół św. Idziego, Bardejowskie Kupele, a także robiliśmy pamiątkowe fotografie przy pomniku kata i księżnej Sisi. W godzinach popołudniowych udaliśmy się do Muzeum Kultury Ukraińskiej, gdzie podziwialiśmy ekspozycje oraz piękne ikony. Dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją w obecności burmistrza miasta Svidnik pana Jana Holodnaka. Po kolacji wszyscy uczestnicy projektu – Polacy wraz ze Słowakami, bawili się podczas dyskoteki integracyjnej.
W drugim dniu pobytu w Svidniku zwiedziliśmy Muzeum Wojny, gdzie poznaliśmy historię miasta. Dopełnieniem wizyty była prezentacja przez każdą grupę młodzieży (a było ich cztery – dwie z Polski, dwie ze Słowacji) własnej interpretacji „Legendy o zbóju Ugarku”. Nasz występ zrobił duże wrażenie na widzach. Bardzo podobał się scenariusz, gra sceniczna, kreacja postaci diabła oraz dialogi i śpiewy górali i pięknych góralek.
Spotkanie zakończyła konferencja tematyczna „Rola legend i opowieści w zachowaniu dziedzictwa kulturowego” prowadzona przez p. Roberta Bańkosza – Prezesa Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”.
Po pysznym obiedzie i wykwaterowaniu się z hotelu Rubin wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zabraliśmy do domu wrażenia, miłe wspomnienia, a co najważniejsze wzbogaciliśmy się o nowe przyjaźnie i kontakty polsko-słowackie.
Dziękujemy pani Monice Wędrychowicz, koordynatorce projektu ze Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Aglomeracja Rzeszowska oraz wszystkim, którzy dbali o nas podczas imprezy. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.22 listopada 2017
Czołowe miejsca w XXV Dynowskim Konkursie Recytatorskim


W dniu 22 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie odbył się Jubileuszowy XXV Dynowski Konkurs 
Recytatorski , którego hasłem przewodnim były słowa Świętego Jana Pawła II „Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę”. Celem konkursu było krzewienie i doskonalenie kultury języka, popularyzacja poezji a przede wszystkim rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży poprzez tekst i kompozycję własną lub znanych autorów.  W konkursie prezentowali się, jak co roku, uczniowie naszego liceum występując w kategorii recytacja, jak również poezja śpiewana. Celestyna Blama  z klasy III c, deklamująca utwór Józefy Radzymińskiej „Jest jeden czas miłości”, wywalczyła II miejsce, a Nikola Mędzela z klasy III a i Jakub Pyś z klasy Ic zajęli  równorzędne III miejsce. W kategorii poezja śpiewana wystąpili : Ewa Gajewska z akompaniamentem Piotra Rebizaka oraz Aleksandra Sacharzec, która „Wolnością” Grechuty wyśpiewała sobie miejsce II. Wszystkim gratulujemy udanego występu.  Młodzieżą opiekowali się, przygotowując  ją do konkursu p. Katarzyna Kłyż, p. Joanna Duda oraz ks. Janusz Borek.


20 listopada 2017
Spotkanie z p. A. Rybą - C-ce Prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego

20 listopada naszym gościem była pan Adam Ryba- V-ce Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dynowie i pani Dorota Wójcik. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1a, którzy wysłuchali wykładu na temat "Spółdzielczość- historia i geneza". Uczniowie dowiedzieli się, jakie wymagania są stawiane pracownikom zatrudnianym w bankach, jakie są ich obowiązki, jak wygląda dzień pracy na poszczególnych stanowiskach. Usłyszeli także o początkach spółdzielczości w Dynowie oraz powstaniu banku. Uczestnicy spotkania otrzymali książki, foldery i gadżety. Spotkanie zorganizowała nauczycielka przedsiębiorczości pani Beata Trzyna.


19 listopada 2017
Spotkanie z p. M. Kaczorowską z Nadleśnictwa Dynów

W ramach rozwoju zainteresowań przyrodniczych uczniów w tym roku nawiązaliśmy współpracę z Nadleśnictwem Dynów. Współpraca będzie obejmowała szereg działań, a jednym z nich są wykłady dotyczące tematów związanych z życiem lasu. W czwartek na lekcji przyrody przedstawicielka nadleśnictwa pani Małgorzata Kaczorowska opowiedziała uczniom klasy 2c w sposób niezwykle ciekawy o barwach i zapachach w świecie zwierząt 🦌🦊🐞. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Kaczorowskiej za interesujący wykład z wieloma ciekawymi przykładami i "rekwizytami" 😀😀😀 i mamy nadzieję, że podzieli się jeszcze z innymi klasami swoją wiedzą.


15 listopada 2017
Wybory do Samorządu Szkolnego

Dziś obyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy wyniki:
1. Hubert Kozdra - 127 głosów
2 .Żaneta Sarnicka - 57 głosów
3. Szymon Cymbalista - 19 głosów
4. Gabriela Sura i Klaudia Fal - 6 głosów
5. Stanisław Tworzydło - 3 głosy

Głosy nieważne - 3
 Wszystkie głosy - 221

Mamy nadzieję, że uczniowie sprostają wymaganiom "wyborców".


14 listopada 2017
Nagroda specjalna oraz I, II, III miejsce w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Leśne dyktando”

W dniu 14 listopada 2017 roku odbył się w auli ZSZ im Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Leśne dyktando”.  

Oceniany był przez nauczycieli – opiekunów młodzieży w trzech kategoriach:
-szkoły podstawowe
- szkoły gimnazjalne włącznie z klasą VII
- szkoły ponadgimnazjalne.
Uczestnicy dyktanda mierzyli się z tekstem autorstwa p. Małgorzaty Kaczorowskiej „ Wilki i ludzie”. W tekście nie zabrakło nazw związanych z tematyką leśną: dzicze truchło, wilcza wataha, puste żołądki leśnych drapieżców. Naszą szkołę dzielnie reprezentowała grupa ośmiu dziewcząt: Celestyna Blama, Martyna Kłyż, Patrycja Wrotniak, Weronika Uziel, Weronika Kryczyk, Diana Popowczak, Ania Marszałek i Ola Król. Jury konkursowe po sprawdzeniu wszystkich prac (88 uczestników z 19 szkół) wyłoniło zwycięzców: W kategorii szkoły ponadgimnazjalne nie było nam równych!
I miejsce otrzymała Patrycja Wrotniak uczennica klasy I naszego liceum
II miejsce otrzymała Celestyna Blama uczennica klasy III naszego liceum
III miejsce otrzymała Aleksandra Król uczennica klasy III naszego liceum.
Nagrodę specjalną dla najlepszego uczestnika, a więc tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Patrycja Wrotniak. Gratulujemy sukcesu!

14 listopada 2017
III miejsce dziewcząt i I miejsce chłopców w Licealiadzie w tenisie stołowym

Dnia 14.11.2017 roku w Sokołowie Małopolskim odbyła się powiatowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie Aleksandra Staszczak, Karolina Frańczak i rezerwowa Aleksandra Sacharzec zajęła III miejsce w powiecie. Drużyna chłopców w składzie Adam Sawczak, Michał Świder i rezerwowy Paweł Janowski zajęła I miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Drużynom gratulujemy. Chłopakom życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem drużyn była pani Katarzyna Grot.


13 listopada 2017
Spotkanie z misjonarzem ks. Markiem

Uczniowie naszego liceum mieli dzisiaj  okazję uczestniczyć  w spotkaniu  z ks. Markiem, który posługuje na Ukrainie. Przedstawił on kontekst historyczny, kulturowy i religijny Bukowiny na której obecnie pracuje.Znajduje się tam kilka parafii. Jak dowiedzieli się nasi uczniowie życie w tamtych stronach nie jest łatwe. Często brakuje prądu, ciepłej wody. Wierni w okresie zimowym uczestniczą we mszy świętej nie w kościele ale na plebanii  w salce katechetycznej. Wynika to z faktu że kościoły nie są tam ogrzewane. Wiele rodzin utrzymuje się z tego że jeden z domowników pracuje na Zachodzie Europy. Dzisiejsze spotkanie pozwoliło uczniom zastanowić się nad własnym życiem i obudzić w sobie ducha wdzięczności za wszelkie dary, które posiadamy, a nie zawsze je doceniamy. Uczniowie i nauczyciele złożyli dary w postaci długoterminowych produktów spożywczych, które z pewnością zostaną dobrze spożytkowane przez mieszkańców Bukowiny na terenie Ukrainy.


13 listopada 2017
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Już po raz kolejny wystartowaliśmy się w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr w kategorii Senior. Tym razem było to 8 uczniów z klasy 2a i 3a. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Wyniki już wkrótce. Konkurs w naszym liceum zorganizowała pani J. Krajcarska


11 listopada 2017
Dynów jedną śpiewającą rodziną - zapraszamy

W sobotę 11 listopada w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie, już po raz 6 odbył się wieczór patriotyczny pod hasłem „Dynów jedną śpiewającą rodziną”. Organizatorem tego wydarzenia było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie ,Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Miejski Ośrodek Kultury. Około godziny 18 w hali zaaranżowanej na kawiarenkę ,pojawiali się pierwsi goście, by wspólnie świętować rocznicę odzyskania niepodległości. Program artystyczny „Bo wolność to jest tyle, ile nas poległo I wolność to jest tyle ile nas  dziś żyje” w wykonaniu licealnej młodzieży (instrumentaliści: Julia Wandas, Kamil Spławiński, Michał Daraż , Radosław Słaby, Piotr Rebizak, wokaliści: Aleksandra Sacharzec,  Alicja Frańczak, Ewa Gajewska, Magdalena Witkowska, Wiktoria Siry, Bartosz Tereszczak, recytatorzy: Martyna Kłyż, Weronika Kryczyk, Celestyna Blama, Hubert Kozdra. Następnie na scenie pojawili się uczniowie dynowskiego gimnazjum w paradzie historyczno-literackiej, prezentujący stroje XIX wieku oraz muzykalna rodzina Państwa Maziarzów, którzy zaśpiewali utwór, „Wojenko, wojenko”. Raz jeszcze pokazał się zespół taneczny, tym razem w tańcach rzeszowskich. Po prezentacjach scenicznych wszyscy zebrani wspólnie śpiewali piękne polskie patriotyczne pieśni. W przerwie można było raczyć się smakołykami, kawą, herbatą przygotowanymi w kawiarence oraz zakupić śpiewniki i kotyliony przygotowane przez młodzież działającą w Spółdzielni Uczniowskiej.Wszystkim gościom, tak licznie przybyłym w progi naszego liceum, serdecznie dziękujemy. Miło nam, że co roku liczba śpiewających się powiększa. Nasza szkoła jest otwarta na tego rodzaju inicjatywy. Już dziś zapraszamy na kolędowanie po dynowsku.
Podziękowania należą się również uczniom czuwającym nad odpowiednim nagłośnieniem, techniczną stroną przedsięwzięcia-Michałowi Pyrze, Bartoszowi Słyszowi, Karolowi Wandasowi oraz Patrykowi Pantołowi.


11 listopada 2017
Bieg niepodległości

Dziś po raz kolejny, a dokładniej mówiąc piąty odbył się w Dynowie Bieg Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Jak zawsze panie Ewa Hadam,pani Iwona Sarnicka i pan Bogdan Peszek stawili się na mecie z uśmiechem na twarzy. Gratulujemy.


11 listopada 2017
Tytuł "Zasłużony dla Miasta Dynowa" dla pania Marii KuszekDzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 1 w Dynowie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta połączona z uroczystościami związanymi z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na sesji tej nadano także tytuły "Honorowy Obywatel Miasta Dynowa", który przypadł panu Markowi Sitarzowi, wicestaroście Powiatu Rzeszowskiego. Pani Dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach podziękowała za współpracę, a uczniowie z klasy wojskowej za utworzenie w naszej szkole takiego profilu. Jest nam niezmiernie miło, że nasza wieloletnia pracownica pani Maria Kuszek została uhonorowana tytułem "Zasłużony dla Miasta Dynowa" w zakresie oświaty i promocji miasta, bo liczne sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach na szczeblu centralnym, które były efektem pracy pani Kuszek niewątpliwie przyczyniły się do kreowania pozytywnego wizerunku miasta.


10 listopada 2017
Uroczyste ślubowanie uczniów klasy wojskowej


Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc,

Aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość, ofiarność,

szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna ojczyzna”

 

                  Słowa Jana Pawła II były mottem przewodnim pięknej uroczystości, która miała miejsce 10 listopada 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości połączone ze ślubowaniem uczniów  pierwszej klasy wojskowej oraz otwarciem strzelnicy szkolnej były niecodziennym wydarzeniem wpisującym się nie tylko w historię szkoły ale i Powiatu Rzeszowskiego. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości reprezentujących władze samorządowe. Wśród nich znaleźli się Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz ,członek Zarządu Pan Tadeusz Pachorek, skarbnik Powiatu Pani Danuta Gargała, Radni Powiatowi oraz pracownicy administracyjni Starostwa Powiatowego w Rzeszowie. Nie zabrakło również przedstawicieli władz oświatowych,  służb mundurowych, władz samorządowych miasta                   i gminy Dynów, dyrektorów szkół i instytucji działających na terenie Powiatu oraz miasta Dynowa, prezesów stowarzyszeń, rodziców , emerytowanych nauczycieli oraz uczniów.                    W sumie w hali sportowej, gdzie odbywała się impreza, zgromadziło się ok. 300 osób. 

              Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz powitaniem gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Klaczak-Łach. Okolicznościowe przemówienie wygłosił  Wicestarosta Rzeszowski Pan Marek Sitarz . Podkreślił w nim, iż " powstanie klasy wojskowej jest wspaniałym przykładem współczesnego patriotyzmu edukacji przesiąkniętej najwyższymi wartościami ,w imię których tylu naszych przodków oddało życie.  Następnie podziękował "za ambicję prowadzenia w szkole żywych lekcji historii, służby ojczyźnie oraz szacunku do wzorów przekazywanych nam przez poprzednie pokolenia". W dalszej części nastąpiło uroczyste złożenie ślubowania przez pierwszą w powiecie klasę wojskową. Jej powstanie przy dynowskim liceum było wyrazem oczekiwań lokalnego społeczeństwa na taką formę edukacji a także wynikało z polityki państwa coraz mocniej  stawiającej na działania proobronne. Młodzi adepci sztuki wojskowej w liczbie 26 ślubowali na sztandar szkoły wierność Bogu, Ojczyźnie, Honorowi oraz ponadczasowym wartościom. Na pamiątkę otrzymali akty ślubowania oraz legitymacje uprawniające ich do noszenia munduru. Ceremonię poprowadził nauczyciel historii p. Mariusz Choma. Do niej przygotowali uczniów żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej a uświetnili swą obecnością dowódca i  członkowie ZS „ Strzelec” JP z Rzeszowa. Należy dodać, że piękne mundury               z godłem narodowym i herbem powiatu ufundowane zostały przez Powiat Rzeszowski.                   W dalszej części uroczystości zaprezentowany został wzruszający program artystyczny                          w wykonaniu młodzieży liceum, który przypomniał, jakim darem i wartością jest wolność. Po nim nastąpiły okolicznościowe przemówienia i podziękowania za wsparcie  i pomoc zarówno w utworzeniu klasy wojskowej jak  i strzelnicy.                                                               

            Druga część uroczystości odbyła się na strzelnicy szkolnej, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Wicestarostę Rzeszowskiego Pana Marka Sitarza, przedstawiciela 3 Podkarpackiej Brygady OT majora Pawła Kępę, wizytator Kuratorium Oświaty  w Rzeszowie  Panią Małgorzatę Nowińską- Zgurską, Burmistrza Miasta Dynowa Pana Zygmunta Frańczaka, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego                   w Dynowie, Panią Elżbietę Klaczak-Łach oraz instruktora strzelectwa, Pana Kazimierza Żaka. Po pięknych słowach wypowiedzianych przez Dziekana Dekanatu Dynowskiego,                   ks. prałata dr Stanisława Janusza oraz krótkiej modlitwie nastąpiło poświęcenie obiektu, by służył  wspólnemu dobru. Zaproszeni goście zostali zapoznani również z krótką charakterystyką strzelnicy . Posiada ona  osiem stanowisk strzelniczych wyposażonych                    w automatycznie zmieniane tarcze a także kamery oraz  najnowszy typ broni pneumatycznej. Tak profesjonalne wyposażenie strzelnicy szkoła zawdzięcza przychylności władz Powiatu Rzeszowskiego, który przeznaczył na ten cel ok. 90 tys. złotych, oraz staraniom byłego dyrektora szkoły Kazimierza Żaka. Z pewnością  obiekt ten będzie służył nie tylko uczniom liceum ale także lokalnemu środowisku.  Po części oficjalnej goście udali się na obfity poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły.

               Wydarzenie  cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów. Można było o nim przeczytać w „ Nowinach”, a także wysłuchać audycji w Radiu Fara i Radiu Via. Niewątpliwie  przyczyniło się  nie tylko do promocji szkoły ale i Powiatu w regionie. 9 listopada 2017
III miejsce w Licealiadzie w piłce ręcznej chłopców

W dniu 9 listopada2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Błażowej odbyła się powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Damian Tymowicz, Wiktor Tworzydło, Jakub Tworzydło, Kamil Osip, Karol Marszałek, Kamil Karaś, Karol Dziura, Bartosz Czernik, Sebastian Chudzikiewicz, Norbert Bułdys, Mateusz Bazanowski oraz Bartłomiej Hadam zajęła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak.


7 listopada 2017
I miejsce w Licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt


W dniu 7 listopada2017 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odbyła się powiatowa Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Skubisz, Gabriela Dziaczyńska, Aleksandra Durakowska, Klaudia Potoczna, Klaudia Kądziołka, Magdalena Kądziołka, Weronika Uziel, Monika Malik, Justyna Pasiecznik, Sara Plaucha, Julia Potoczna, Oliwia Sas, Weronika Chorążykiewicz, Julia Wandas zajęła I miejscei tym samym uzyskała awansdo zawodów rejonowych.Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego p. Bogdan Peszek

listopada 2017
Dynów jedną śpiewającą rodziną - zapraszamy


7 listopada 2017
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Matematyka w obiektywie"

Zachęcamy wszystkich uczniów naszego liceum (nie tylko matematyków) do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie".  jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny. Uczestnicy wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane z matematyką.  Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznaczy.Więcej informacji i zgłoszenia u pani J. Krajcarskiej i na stronie http://mwo.usz.edu.pl/


1 listopada 2017
Kwesta na dynowskim cmentarzu

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych 1 listopada nasi nauczyciele kwestowali na dynowskim cmentarzu na rzecz renowacji starych i zabytkowych pomników. W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dynowa serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę


31 października 2017
Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Centrum Geoedukacji

Wycieczek czas zacząć, tym razem uczniowie naszego liceum wraz opiekunami: p. I. Sarnicką, p. J. Krajcarską i p. E. Marszałek udali się do Kielc. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Centrum GeoedukacjiCentrum Nauki Leonardo da Vinci to obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę i eksperymenty naukowe przez które możemy poznać tajemnice przyrody. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki. Na  wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Uczniowie mogli min. sprawdzić swoją pamięć i refleks, zmierzyć swoje tętno i zobaczyć żyły, zmierzyć zawartość procentową wody w swoim organizmie, zobaczyć jak funkcjonuje szkielet podczas jazdy na rowerze, zobaczyć co się dzieje z naszym ciałem gdy śpi, sprawdzić jak czuje się chomik w kołowrotku, zobaczyć plazmową kulę, lejek grawitacyjny i wiele innych atrakcji. Czas szybko mijał i pozostawił w pamięci wiele wspomnień.
Drugim miejscem, które odwiedziliśmy było Centrum Geoedukacji, które jest nowoczesną placówką, należąca do Geoparku Kielce. Obiekt zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części rezerwatu Wietrznia i jest to najważniejsza atrakcja geoturystyczna na trasie Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego”Centrum Geoedukacji  to miejsce, gdzie w przystępny sposób uzyskaliśmy wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych. Wizyta w Centrum Geoedukacji była świetnym wstępem do zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskiego, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi. W pamięci na pewno pozostaje kapsuła 5D w której obejrzeliśmy film " Podróż do wnętrza Ziem" oraz lekcja praktycznego szlifowania kamieni, szkoda tylko że to nie były diamenty, ale i tak było ciekawie.

Już teraz czekamy na kolejną wycieczkę.


31 października 2017
Odwiedzamy groby naszych nauczycieli

Zbliżający się wielkimi krokami listopad to miesiąc zadumy i wspomnień tych, którzy odeszli już od nas, ale pamięć o nich ciągle trwa. W tym szczególnym czasie wspominamy także nieżyjących już nauczycieli, którzy kiedyś kształtowali postawy młodzieży,dlatego uczniowie klasy 2c, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką panią Moniką Rząsą w w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych odwiedzili groby nauczycieli oraz zapalili symboliczny znicz. Pamiętamy i dziękujemy


30 października 2017
Wykłady na UR - "Rola kobiety w kulturze .... "

W dniu dzisiejszym uczennice klasy 2b Justyna Pustelnik i Sylwia Kulon wraz z księdzem Januszem Borkiem uczestniczą w serii wykładów dotyczących roli kobiety w kulturze oraz w życiu społecznym na przestrzeni wieków. Wykłady odbywają się na Uniwersytecie Rzeszowskim.


28 października 2017
Półmetek klas drugich

W dniu 28 października klasy drugie

bawiły się wspólnie na zabawie półmetkowej. Bal oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor E. Klaczak-Łach życząc wszystkim udanej zabawy w miłej atmosferze. Do tańca przygrywał zespół UNITED, a o dobre jedzenie zadbała firma kateringowa Biesiada. Uczniowie w dobrych nastrojach tańcząc i śpiewając miło spędzili niemal całą noc. Impreza odbywała się pod czujnym okiem wychowawców p. K. Kłyż, p. J. Krajcarskiej, p. M. Chomy ja również rodziców dbających o bezpieczeństwo biesiadników.


27 października 2017
"Szalone nożyczki" w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Nasza szkoła mimo, że oddalona od ważnych ośrodków kulturalnych stara się uczestniczyć w wielu imprezach kulturalnych i społecznych poprzez liczne wyjazdy do kina czy też teatru.
27 października uczniowie naszej szkoły świetnie bawili się na sztuce "Szalone nożyczki" w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wyjazd zorganizowała nasza polonistka pani Joanna Duda a grupą opiekowała się również pani Urszula Pilip. 

27 października 2017
Musztra uczniów klasy wojskowej

W naszym liceum od tego roku funkcjonuje klasa o profilu wojskowym, dlatego uczniowie tej klasy będą mieć zajęcia z wojskowymi i musztrę💪, dziś poznali smak tego, co ich czeka. Zajęcia przygotowujące do uroczystego ślubowania uczniowie klasy 1c mają już za sobą 😀😀, a 10 listopada będziemy mieli okazję zobaczyć nie tylko jak prezentują się w mundurach, ale także jak przyłożyli się do zajęć.

27 października 2017
Zbiórka krwi w naszym liceum

Podczas zbiórki, która odbyła się w naszym liceum 26 października zarejestrowało się 42 osoby, 27 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi, w sumie zebraliśmy 12,1 litra krwi . Zainteresowanie wśród osób z Dynowa i okolic było bardzo duże, a my w szczególności dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom, którzy po raz pierwszy przyłączyli się do akcji. Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę wszystkich, którzy pomogli nam nagłośnić tę akcję. Już dziś czekamy na kolejną zbiórkę.  


26 października 2017
Dynów jedną śpiewającą rodziną - zapraszamy
25 października 2017
Szkoła modlitwy - rekolecje w WSD w Przemyślu
W dniach od 20 do 22 października uczniowie naszej szkoły (Kacper Sarnicki, Jakub Pyś, Miłosz Bielec, Michał Świder, Krystian Sarnicki) brali udział w "Szkole modlitwy" organizowanej przez Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Jest to forma rekolekcji dla młodzieży męskiej.

23 października 2017
III miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie dziewcząt


W dniu 23 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu odbył się półfinał wojewódzki „Licealiady” w badmintonie dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Front, Monika Malik, Aleksandra Skubisz po zaciętej walce wywalczyła III miejsce. Gratulujemy! Opiekunem zawodniczek był nauczyciel wychowania fizycznego p. Adam Żak. 


23 października 2017
Język c++ bez tajemnic - kółko informatyczne


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów (nie tylko klas informatycznych) na kółko informatyczne. Zaczynamy nasze spotkania od nauki programowania w języku c++. Nie obawiaj się zaczyna od podstaw. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu,  w środę, w sali komputerowej. Najbliższe spotkanie 25.10.2017 o godz. 14.30. Zapraszamy.

23 października 2017
CODE WEEK W IT Szkole i naszym liceum

Uczniowie klasy 2a i 3a naszego liceum wzięli udział w tygodniu CodeWeek’a, który trwał od 16-20 października. CodeWeek IT Szkoła to konkurs wiedzy z zakresu programowania i algorytmiki. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie testów wiedzy, które zostały udostępniane na stronie IT Szkoła. Zadania okazały się dużym wyzwaniem dla uczestników a uzyskane wyniki nie spełniły oczekiwań. Czeka nas dużo nauki i pracy aby za rok uzyskać lepsze rezultaty. Wszystkim, którzy podjęli próby rozwiązywania zadań gratulujemy wytrwałości. Koordynatorem tygodnia kodowania była pani Joanna Krajcarska.


19 października 2017
Uczestniczymy w polsko - słowackim projekcie
„Przedsiębiorczość alternatywą zawodowego przygotowania młodzieży”.

Uczniowie naszego liceum uczestniczą w projekcie „Przedsiębiorczość alternatywą zawodowego przygotowania młodzieży”. Oś priorytetowa: Rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie Cel szczegółowy: Poprawa jakości transgranicznej edukacji specjalistycznej i zawodowej.

Cele projektu:

* stworzenie warunków dla młodzieży pogranicza do uzyskania pożądanych kompetencji w zakresie inteligentnych specjalizacji, w szczególności ICT,

* podniesienia jakości życia, a poprzez to powstanie alternatywnych możliwości w zakresie zawodowego ich przygotowania.

Cele szczegółowe mikroprojektu to:

* nabycie przez uczniów z terenu pogranicza polsko-słowackiego nowych umiejętności, w szczególności w zakresie technologii informatycznych i zdolności komunikacyjnych,

* podniesienie wiedzy, przez nauczycieli i urzędników odpowiedzialnych za oświatę na temat systemów edukacyjnych funkcjonujących w UE.

* zdobycie wiedzy na temat zainteresowań młodzieży, ich planów edukacyjnych i zawodowych, w celu lepszego dostosowywania programów i podejścia do uczniów.

 

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie:  https://www.powiat.rzeszow.pl/ProjektPrzedsiebiorczosc


18 października 2017
II miejsce w szachach drużynowych w powiecie

W dniu 18 października 2017 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, odbyły się drużynowe zawody szachowe w ramach Licealiady na szczeblu powiatu. W turnieju uczestniczyły trzy 4 – osobowe zespoły z następujących szkół: Zespół Szkół w Sokołowie Małopolskim, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie. Naszą szkołę na kolejnych szachownicach reprezentowała drużyna w składzie: Adam Sawczak, Adam Niedzielski (obaj kl. IIIa), Rafał Hrycko i Anna Marszałek (obydwoje kl. Ia). Bezkonkurencyjni okazali się szachiści z Sokołowa Małopolskiego, którzy wygrali we wszystkich partiach i zajęli I miejsce. Nasz zespół po przegranej z Sokołowem, wygrał 3:1  z drużyną  ZSZ Dynów i zajął II miejsce.

Drużyny z dwóch pierwszych lokat awansowały do etapu rejonowego. Zawody otworzyła i zakończyła Dyrektor naszej szkoły Elżbieta Klaczak-Łach   i wręczyła wszystkim szachistom medale oraz dyplomy. Turniej przeprowadził pan Zbigniew Tesznar. Gratulujemy .
17 października 2017
Prawa konsumenta - spotkanie z prawnikiem

Nasza szkoła organizuje dla uczniów spotkania na różne aktualne i ważne tematy. Tym razem uczniowie mieli spotkanie z prawnikiem, podczas którego dyskutowano min. na temat praw konsumenta, które  są w dzisiejszym świecie kwestią bardzo ważną, dlatego staramy się, by młodzież uczyła się właściwych zachowań konsumenckich. Zajęcia z prawnikiem,  z całą pewnością pomogą uczniom w radzeniu sobie wsprawach spornych takich jak chociażby reklamacje towarów i usług. Czekamy  na kolejne ciekawe i przydatne spotkania.


+
16 października 2017
Zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt

W dniach 2 - 6 października w bibliotece szkolnej odbyła się została zbiórka  karmy oraz artykułów zoologicznych. Akcja zorganizowana została w ramach Światowego Dnia Zwierząt przypadającego  4 października.

Zebrane artykuły przekazane zostaną  Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt  „Arka „ w Przemyślu.


16 października 2017
"Jesteśmy cyfrowobezpieczni!" 

Nasza szkoła bierze udział w trzeciej edycji konkursu "Jesteśmy cyfrowobezpieczni!", organizowanym przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Podstawowym celem konkursu jest motywacja szkół do podejmowania działań promujących zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych pośród nauczycieli i uczniów szkół oraz ich rodziców, a także rozwój potrzebnych do tego kompetencji. Zmagania konkursowe potrwają do 30 kwietnia 2018. Koordynatorem konkursu jest p. J. Krajcarska.


16 października 2017
Spółdzielnia Uczniowska w LO Dynów 

W naszej szkole rozpoczyna swoją działalność spółdzielnia. Na walnym zgromadzeniu został wybrany zarząd w składzie:

Prezes – Żaneta Sarnicka kl. II A

Wiceprezes –  Aleksandra Pyś, Tomasz Peszek  kl. II A

Sekretarz – Martyna Kłyż kl. II C

Kronikarz – Celestyna Blama kl. III C

KOMISJA REWIZYJNA:

Kamila Siwulec kl. II C

Bartosz Słysz kl. II A

Świder Michał kl. II A

Hendzel Patrycja kl. II  C

Gabriela Sura kl. I B

OPIEKUN:

Beata Trzyna

Na początek naszej działalności chcemy zorganizować kiermasz patriotyczny , a potem targi przedświąteczne. Udział uczniów jest dobrowolny. Jest to jednak wspaniała okazja do wykazania się przedsiębiorczością. Zyski można przeznaczyć na potrzeby  spółdzielni, dodatkową atrakcją jest  nagroda dla klasy, która wystawi najwięcej produktów, a nasze propozycje to: 1) dodatkowy dzień wycieczki, 2) dzień wolny od pytania, 3) pizza dla klasy.


13 października 2017
BUDA 2017

13 października w przeddzień dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszym liceum piękna uroczystość z tej okazji. Tradycyjnie do szkoły przybyli  zaproszeni goście i przedstawiciele rady rodziców: p. Maria Gładysz i Anna Niedzielska oraz emerytowani nauczyciele, p. Anastazja Kiełbasa, p. Maria Prokop , p. Maria Kuszek oraz p. Jerzy Warchoł.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor życzeniami skierowanymi do nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Podkreśliła, że święto Edukacji Narodowej jest świętem nas wszystkich. Doceniła przy tym pracę nauczycieli Nagrodą Dyrektora, którą otrzymali : p. Ewa Hadam, p. Beata Trzyna, p. Monika Rząsa, p. Joanna Duda, p. Joanna Krajcarska, p. Małgorzata Pleśniak, p. Katarzyna Kłyż, p. Adam Żak i ks. Janusz Borek.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I. W jurorskiej, konkursowej ławie zasiedli: p. Maria Gładysz, p. Maria Kuszek, p. Zbigniew Tesznar oraz przedstawicielka młodzieży Celestyna Blama. Całość programu artystycznego poprowadzili  konferansjerzy: Miłosz Bielec i Karol Wandas z kl. II a. Na scenie prezentowali się kolejno Ala Kielich i Ewa Gajewska w piosence „ Para belfersko-uczniowska”, Gabrysia Front,  Aleksandra Sacharzec w piosence „Belfrze przyjacielu” oraz w okolicznościowych wystąpieniach dziewczyny z klasy I b wraz z wychowawczynią p. Joanną Dudą, młodzież z klasy I a w scence razem z p. Moniką Rząsą oraz w atmosferze wojskowej, uczniowie z klasy I c wraz z wychowawcą p. Bogdanem Peszkiem.
Na koniec niespodziankę zrobili nauczyciele, którzy w występie wokalnym przekazali życzenia uczniom.
Po naradzie jurorzy przyznali nagrody klasom biorącym udział w konkursie i zaprosili na Budę „2018”. Nad całością imprezy czuwał p. Maciej Jurasiński, któremu dziękujemy za dobrą zabawę, miłą atmosferę i ciekawe okolicznościowe teksty.
13 października 2017
Dzień Otwartych Koszar 5. batalionu strzelców podhalańskich

Uczniowie klasy wojskowej wraz z wychowawcą panem Bogdanem Peszkiem wzięli udział w zorganizowanym przez 5. Batalion Strzelców Podhalańskich dniu otwartych koszar, podczas, którego mogli zobaczyć wojsko od kuchni i na chwilę poczuć się jak żołnierze. Plac 5. batalionu Strzelców Podhalańskich zamienił się w prawdziwy poligon. Stały tam czołgi i transportery kołowe, a żołnierze prezentowali wyposażenie pojazdów i broń. Uczniowie mogli sprawdzić wytrzymałość wojskowego sprzętu i wiedzę żołnierzy, którzy musieli odpowiedzieć na niejedno trudne pytanie. Największe zainteresowanie wzbudził największy i najcięższy - bo ważące ponad 40 ton czołg. Mimo sporych gabarytów, w środku czołgu zbyt wiele miejsca nie ma. Jak zapewniają żołnierze, nie to jest jednak najważniejsze. Bo pojazd nie tylko świetnie radzi sobie na poligonie, ale też potrafi pokonać przeszkody wodne. Mamy nadzieję, że już za niedługo, uczniowie klasy wojskowej sami zostaną żołnierzami i będą bronić granic naszego państwa.12 października 2017
Zbiórka krwi w naszej szkole już 26.10.2017

 


12 października 2017
Zbiórka makulatury - szczegóły w bibliotece


 


11 października 2017
IV i VI miejsce w rejonie w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 11 października 2017 roku w Leżajsku odbyła się rejonowa „Licealiada” w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m. Dziewczęta w składzie: Agata Makarska, Aleksandra Skubisz, Monika Malik, Weronika Chorążykiewicz, Paulina Flisak, Aleksandra Kokot, Weronika Kondrat, Julia Potoczna, Jolanta Niziołek, Patrycja Sowa oraz rezerwowe  Aleksandra Sacharzec i Agnieszka Jasłowska zajęły IV miejsce. Chłopcy w składzie: Karol Szybiak, Karol Marszałek, Hubert Kozdra, Michał Daraż, Karol Dziura, Paweł Janowski, Kacper Sarnicki, Damian Tymowicz, Karol Karaś, Jakub Zawadzki oraz rezerwowy Kamil Osip wywalczyli VI miejsce. Opiekunami biegaczek i biegaczy byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.


10 października 2017
8 miejsce w województwie w Licealiadzie

10 października 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy odbyło się wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2016/2017.
Liceum Ogólnokształcące im Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie znalazło się w gronie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych pod względem rywalizacji sportowej, zajmując 8 miejsce w województwie w kategorii Licealiady. Warto dodać, że w rywalizacji tej wzięły udział 163 szkoły ponadgimnazjalne z Podkarpacia.
Patronat nad klasyfikacją szkół objęła pani Małgorzata Rauch- Podkarpacki Kurator Oświaty, która wręczyła także na ręce dyrektora szkoły, pani Elżbiety Klaczak- Łach oraz nauczyciela wychowania fizycznego, pana Bogdana Peszka piękną statuetkę oraz nagrodę.
Prowadzący uroczystość podkreślił, iż obecność dynowskiego liceum w gronie najlepszych szkół Podkarpacia w rywalizacji sportowej jest historyczną chwilą zarówno dla Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, jak i dla samej szkoły, która może być dumna z osiągnięcia takiego sukcesu.


10 października 2017
Udział w spektaklu "Lekcja pokory"

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl "Lekcja pokory" wg. Karola Wojtyły  w wykonaniu krakowskich aktorów Bogdana Czeremuga i Piotra Miecika.  Akcja przedstawienia rozgrywa się w starym krakowskim antykwariacie, prowadzonym przez Leopolda Pascala zwanym: Zakład Pascala. Właściciel zakładu reprezentujący świat dawno zapomnianych wartości ma pod swoją opieką młodego praktykanta. Stara się zarazić go pasją do piękna i prawdziwej sztuki ukazując jednak niuanse prowadzenia tego typu interesu. Życie płynie leniwie, aż do chwili, gdy w sklepie pojawia się pewien pan, który nie dość, że sam jest postacią podejścia do klienta, przychodzi jeszcze z wielce nietypową propozycją. Leopold, próbując pokazać praktykantowi umiejętność odpowiedniego podejścia do klienta, wdaję się z gościem sklepu w ciekawą grę. Grę, której stawką jest najgłębszy format uczuć i duchowości. W spektaklu wykorzystano motyw filozoficzny tzw. Zakładu Pascala. Mimo pozornie trudnej tematyki poruszonej w utworze sposób interpretacji i wykonania nie pozostawia zbędnych niedomówień, wręcz przeciwnie, angażuje widza, działa na niego emocjonalnie stwarzając pole do dalszej prywatnej analizy tematu. Tak naprawdę to, co istotne dla człowieka pojawia się dopiero w pytaniu o sens życia.października 2017
Warsztaty z Michałem Malinowskim

W dniu 6 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z MuBaBaO  czyli Michałem Malinowskim – opowiadaczem, pisarzem, pedagogiem, podróżnikiem. Spotkanie odbyło się  w Miejskiej Bibliotece Publicznej i  rozpoczęło się poczęstunkiem.

Podczas głównej części spotkania uczniowie wprowadzeni zostali  w świat baśni  i opowieści. Dowiedzieli się co oznacza skrót MuBaBaO (Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści). Prowadzący mówił o swoich podróżach oraz zamiłowaniu do opowiadania bajek i opowieści. Zabrał uczniów w magiczną podróż po najdalszych zakątkach świata oraz w podróż w czasie. Poprzez opowiadane historie dotyczące świata uczuć i emocji starał się przekazać najważniejsze wartości jakimi powinien kierować się każdy człowiek w życiu.

Podczas części warsztatowej uczniowie mogli dowiedzieć się, co należy zrobić, aby pokonać strach przed wystąpieniami publicznymi oraz jak w prosty sposób umiejętnie wykorzystując gest, ruch czy dźwięk stać się „opowiadaczem”, którego słucha się z „zapartym tchem”.

Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia wszystkim uczestnikom spotkania.października 2017
I i II w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych

W dniu 5 października 2017 roku w Tyczynie odbyła się powiatowa „Licealiada” w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m. Dziewczęta w składzie: Agata Makarska, Patrycja Skarbińska, Aleksandra Skubisz, Monika Malik, Weronika Chorążykiewicz, Agnieszka Jasłowska, Paulina Flisak, Aleksandra Kokot, Weronika Kondrat, Julia Potoczna oraz rezerwowa Aleksandra Sacharzec zajęły I miejsce. Chłopcy w składzie: Karol Szybiak, Kamil Osip, Karol Marszałek, Hubert Kozdra, Mateusz Bazanowski, Karol Dziura, Paweł Janowski, Kacper Sarnicki, Damian Tymowicz, Jakub Zawadzki wywalczyli II miejsce. Obie nasze drużyny uzyskały awans do etapu rejonowego. Opiekunami biegaczek i biegaczy byli nauczyciele wychowania fizycznego pan Bogdan Peszek i pan Adam Żak.


października 2017października 2017
Rekolekcje

W Dynowie trwają właśnie Parafialne Misje Ewangelizacyjne, w których wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. W poniedziałek uczestniczyli we mszy świętej, zaś dzisiaj ksiądz prowadzący misje wygłosił naukę dla młodzieży licealnej w szkole. Podkreślił jak ważna jest sztuka przebaczania i pokuty, a wartości chrześcijańskie są właściwym kierunkowskazem wżyciu każdego człowieka.


30 września 2017
I miejsce w Konkursie Piosenki

Dziś w Kresowym Domu Sztuki w Dubiecku odbył się "Konkurs Piosenki" zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dubieckiej, w którym uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Sacharzec, Kacper Sarnicki i Radosław Słaby zdobyli I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


29 września 2017
Udział w semenarium "Daleko do Miasta"

Grupa naszych uczniów (Oliwia Sas, Alicja Frańczak, Gabriela Sura, Miłosz Bielec i Kajetan Blama) wraz z panią Moniką Wandas-Wasieńko wzięła udział w seminarium ogólnopolskim "Daleko do Miasta" , które odbyło się w Ośrodku Turystycznym Czardworek w Przysietnicy. "Daleko do miasta" nie oznacza "daleko do kultury", bo we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dynowie staramy się, by nasi uczniowie uczestniczyli w życiu kulturalnym. Celem seminarium jest spotkanie ze sobą ludzi, którzy mają potrzebę wzajemnego obdarowywania się doświadczeniami: doświadczeniami badawczymi które mogą stać się bliskie i potrzebne w pracy animatorów kultury i odwrotnie, czyli doświadczeniami animatorów, którzy zainspirują akademików do wyznaczania nowych celów badawczych. Jednym słowem marzymy o wyjątkowym transferze wymiany myśli, metod pracy, spostrzeżeń, doświadczeń, emocji i działań pomiędzy akademikami a praktykami; pomiędzy tymi dla których bliskie są narracje o kulturze lokalnej .
 


29 września 2017
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W piątek uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami panią Beatą Trzyną, Małgorzatą Pelc-Chochrek oraz panem Zbigniewem Tesznarem i ks. Januszem Borkiem udali się na pielgrzymkę, by modlić się o dobre wyniki na maturze i dokonanie właściwych wyborów życiowych. W drodze do Częstochowy młodzież zatrzymała się w Krakowie i zwiedziła Centrum Jana Pawła II, gdzie mogła się zapoznać z dziedzictwem , które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. W Częstochowie uczniowie wzięli udział w mszy świętej w w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której modlili się o dobre wybory w życiu. Warto dodać, że w Częstochowie czekała na licealistów piękna pogoda, dlatego oprócz przeżyć duchowych mogli cieszyć się urokami złotej polskiej jesieni. Mamy nadzieję, że pielgrzymka przyniesie plony w postaci świetnych wyników na maturze :).


28 września 2017
Wieczorek zapoznawczy

W czwartek odbył się dawno oczekiwany wieczorek integracyjny dla klas pierwszych. Zagrali dla nas nasi absolwenci Sławek Mazur i Piotr Front, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Wszyscy, czego dowodem są zdjęcia, bawili się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że ten wieczór na długo pozostanie w ich pamięci. A kolejna wspólna impreza już niedługo. 
28 września 2017
Konferencja naukowa: "Bliżej siebie historia i kultura dwóch narodów"

28 września nasi nauczyciele: Joanna Duda, Katarzyna Kłyż i Maciej Jurasiński wzięli udział w konferencji naukowej "Bliżej siebie historia i kultura dwóch narodów" w Krośnie. Gościem specjalnym był Alex Dancyg, współpracownik Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż nasi uczniowie Alicja Frańczak oraz Piotr Rebizak wystąpili tam, racząc uczestników przepięknym wykonaniem piosenki "Miasteczko Bełz". 

" />
27 września 2017
Hubert Kozdra - stypendysta Prezesa Rady Ministrów

Z ogromną radością i dumą informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał uczeń klasy 2b Hubert Kozdra. Hubert w ubiegłym roku szkolnym uzyskała najwyższą średnią ocen w całej szkole tj. 5.19 . Aktywnie angażował się w życie szkoły. Uczestniczył w licznych konkurach, zawodach sportowych i odnosił w nich sukcesy. Wśród których na uwagę zasługują : wyróżnienie  w XXIV Dynowskim Konkursie Recytatorskim , III miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Poezji i Prozy "ZAWSZE, WIERNI", udział w Podkarpackim  Konkursie  Pięknego Czytania - eliminacje szkolne, wyróżnienie w XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza - kategoria recytatorska, II miejsce w etapie regionalnym TURBOLANDESKUNDE - Die Schweiz , I miejsce na Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych .Serdecznie gratulujemy i jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do nauki i uczestnictwa w konkurach. 

" />
27 września 2017
Zbiórka karmy, misek, obroży itp. dla zwierząt

Już za kilka dni, a dokładnie 4 października, przypada Światowy Dzień Zwierząt. Święto zwierzaków ustanowiono w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. Dzień obchodów 4 października odnosi się do wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt.W tym roku nasze liceum chce wesprzeć działania Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Arka" w Przemyślu. Dlatego zachęcam wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do przyniesienia karmy, misek, obroży i zabawek dla zwierząt. Wymieniony rzeczy można składać w bibliotece do dnia 6 października. 


25 września 2017
 

22 września 2017
Wieczór filmowy
Pierwszy wieczór filmowy w nowym roku szkolnym zaliczony 😁😁😁. Frekwencja mimo brzydkiej pogody bardzo dopisała. Miło nam, że nawet nasi absolwenci po kilku latach odwiedzili "stare mury" i bawili się razem z nami. Pozdrawiamy byłą 3a 😘😘😘 i zapraszamy na wieczorek integracyjny dla klas pierwszych już w najbliższy czwartek. Zagrają dla nas....Sławek Mazur i Piotr Front. Bądźcie z nami !!!
 

21 września 2017
Wizyta studyjna
Dzięki Stowarzyszeniu Samorządów Terytorialnych „Aglomeracja Rzeszowska” dziewięcioro uczniów naszego liceum z klas II i III ( Anna Bober, Celestyna Blama, Diana Popowczak, Julia Zgłobicka, Martyna Kłyż, Wiktoria Siry, Michał Świder, Hubert Kozdra, Karol Marszałek) wraz z opiekunką panią Katarzyną Kłyż,  wzięło udział w wyjeździe studyjnym, którego tematem przewodnim było „Dziedzictwo kulturowe polsko-słowackiego pogranicza przez pryzmat legend i opowieści”. Wyjazd ten odbywał się w ramach Programu Interreg V-A Polska- Słowacja 2014-2020.W ciągu dwóch dni,  od 19 do 20 września 2017 roku, młodzież dynowskiego liceum integrowała się z rówieśnikami z Tyczyna oraz gośćmi ze szkoły w Svidniku na Słowacji. Program imprezy był bardzo bogaty. Uczniowie zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie, Pałac Lubomirskich w Boguchwale, obecnie będący siedzibą szkoły średniej, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Kolejnym punktem programu była wizyta w Pałacu Wodzickich w Tyczynie oraz spacer po Parku Dworskim ,a także zwiedzanie ruin Zamku Kamieniec wraz z interaktywną salą tortur. Po intensywnym zwiedzaniu wszyscy uczestnicy wyjazdu wypoczywali w Dworze Kombornia w Korczynie. Tam, solidnie nakarmieni, korzystali z atrakcji hotelowych.  W kolejnym dniu wizyty cała grupa polsko- słowacka uczestniczyła w bardzo ciekawej konferencji na temat „ Roli legend i opowieści w zachowaniu dziedzictwa kulturowego”. Po obiedzie, pełni wrażeń i miłych wspomnień uczniowie wrócili do domu, żegnając nowych przyjaciół z nadzieją ponownego spotkania, tym razem po słowackiej stronie.

 

19 września 2017
Pamięć ofiar Holocaustu - Centrum Historii Żydów Polskich w Dynowie
Centrum Historii Żydów Polskich w Dynowie we współpracy z Zakładem Historii Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego uczciło dziś pamięć ofiar Holocaustu. Uroczystość została wzbogacona wykładami dotyczącymi kultury i historii żydowskiej oraz montażem słowno -muzycznym w wykonaniu młodzieży naszej szkoły działającej w Centrum Edukacji Młodzieży "Trzy kultury". Alicja Frańczak (1a), Weronika Kryczyk (2c) i Piotr Rebizak (3b) pięknym wykonaniem programu artystycznego uczcili pamięć ofiar Holocaustu. Opiekunem uczniów był pan Maciej Jurasiński . Zarówno uczniom jak i panu profesorowi serdecznie dziękujemy.


18 września 2017
Wieczór filmowy
W piątek (22.09.2017) specjalnie dla naszych uczniów i absolwentów organizujemy wieczór filmowy. Szczegóły znajdziecie na plakacie,  zapraszamy.

 

18 września 2017
Wieczorek zapoznawczy
W czwartek (28.09.2017) odbędzie się wieczorek zapoznawczy, początek o godz. 17.oo.
Zapraszamy już teraz

 

15 września 2017
Ognisko integracyjne dla klas pierwszych
Tradycją naszej szkoły stały się ogniska integracyjne dla klas pierwszych organizowane przez panią pedagog Urszulę Bukałę - Pilip. Dziś klasy pierwsze wraz z wychowawcami: Moniką Rząsą, Joanną Dudą i Bogdanem Peszkiem udały się nad San, by miło spędzić wspólnie czas.�‍♂️🚶‍♂..
Piękne widoki i uśmiechnięte twarze pierwszoklasistów po raz kolejny potwierdziły, że było warto zorganizować integracyjne spotkanie.
 


14 września 2017
XIII Plener Kulturalny
Szkoła to nie tylko nauka, ale także ciekawe wyjazdy oraz cała masa imprez kulturalnych, dlatego staramy się umożliwiać naszej młodzieży udział w nich. W dniach 13-14 września 2017 odbył się XIII Plener Kulturalny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie dla szkół powiatu rzeszowskiego, w którym wzięli udział także nasi uczniowie wraz z opiekunem panem Bogdanem Peszkiem. Uczniowie zwiedzili takie miejscowości jak Zwoleń, Żytkowice, Warka, Anelin Kępa, Chlewiska, Orońsko, Wsola. Mamy nadzieję, ze bawili się dobrze 😀😀😀 i wzbogacili swoją wiedzę o nowe informacje.

13 września 2017
Wywiadówka
20 września 2017 r. o godzinie 15.30  rozpocznie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzciami. Zapraszamy do auli naszego liceum na spotkanie z panią dyrektor, po którym odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

11 września 2017
Odbiór świadectw maturalnych
Po odbiór świadectw maturalnych,  po  maturze poprawkowej, zapraszamy osobiście we wtorek 12 września 2017 r. na godzinę 8.00 do sekretariatu szkoły.

11 września 2017
Bezpieczeństwo w Internecie i nie tylko - spotkanie z policją

Dzisiaj do naszej szkoły przybył mł. asp. Tomasz Surowiak z referatu ds. profilaktyki społecznej nieletnich, patologii Komendy Miejskiej w Rzeszowie, który przeprowadził dla naszej młodzieży prelekcje dotyczącą prawnej odpowiedzialności nieletnich, zachowania uczniów w szkole, nietykalności prawnej nauczycieli jako funkcjonariuszy publicznych. W szerszym aspekcie pogadanka ta dotyczyła cyberprzemocy i bezpieczeństwie w Internecie, odpowiedzialności prawnej z uwagi nieodpowiednim posługiwaniem się komunikatorami społecznościowymi oraz problemem z posiadaniem, handlem lub zażywaniem dopalaczy. W spotkaniu uczestniczyli klasy pierwsze i drugie naszego liceum.


8 września 2017
Narodowe Czytanie "Wesala" Stanisława Wyspiańskiego w naszym liceum

„Co się komu w duszy gra, co kto w swoich widzi snach…” tak najprościej można by ująć główną myśl „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, dramatu,który w tym roku wybrany został przez Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę na kolejną już odsłonę Narodowego Czytania.Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej  w Dynowie tradycyjnie włączyło się w tę piękną inicjatywę, zapraszając do wspólnego czytania oraz obcowania z dziełem Wyspiańskiego wielu znamienitych gości. Znaleźli się wśród nich: przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Rzeszowie pani Joanna Nieroda, Radny Powiatu Rzeszowskiego pan Jan Sieńko, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych z liceum placówek i szkół, Prezesi dynowskich stowarzyszeń, emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły, uczniowie,  a także przedstawiciele Uniwersytetu Złotej Jesieni, opiekunowie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie.

W samo południe pani dyrektor Elżbieta Klaczak- Łach zachęciła zebranych do udania się w niezwykłą podróż do roztańczonej i rozśpiewanej bronowickiej chaty, oficjalnie rozpoczynając Narodowe Czytanie w naszej szkole. W klimat „Wesela” wprowadził uczestników imprezy krakowiak w wykonaniu zespołu tanecznego działającego przy liceum, składającego się z absolwentów, nauczycieli i przyjaciół szkoły.  Na scenie wybrzmiałokolicznościowy wiersz autorstwa pana Macieja Jurasińskiego, wodzireja dzisiejszego wydarzenia, w wykonaniu Anny Bober oraz Huberta Kozdry- szkolnych artystów, następnie najmłodsi wykonawcy z dynowskiego przedszkola Olga Mazur i Michał Łybacki zaśpiewali pojawiającą się w dramacie piosenkę „Kiedy będzie słońce i pogoda”, czym zasłużyli  sobie na gromkie brawa. Kolejno fragmenty „Wesela” odczytywali przedstawiciele Zespołu Teatralnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie, nauczyciele liceum, przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywny Dynów, panie i panowie z Uniwersytetu Złotej Jesieni, emerytowana dyrektor LO pani Maria Radoń, a także inne zaprzyjaźnione ze szkołą osoby. Bardzo entuzjastycznie przyjęty został występ wokalno- instrumentalny pana Daniela Maziarza, animatora kultury,który na scenie pojawił się rodzinnie z żoną Agnieszką ,synami Patrykiem i Kamilem oraz panem Emilem Dańczakiem. Wykonali oni muzyczną aranżację fragmentu dramatu Wyspiańskiego.Pięknym akcentem był też ponowny występ zespołu tanecznego, tym razem prezentującego tańce rzeszowskie. Jako ostatnia na deskach sceny pojawiła się Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, pani Krystyna Dżuła, która zaprezentowała dobitne w swej wymowie, kończące „Wesele”, słowa Chochoła.  Nadmienić należy, że podczas uroczystości można było otrzymać pamiątkowe pieczęcie przypominające o dzisiejszym wydarzeniu, jak również obejrzeć okolicznościową wystawkę poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu.

 VI edycję Narodowego Czytania „Wesela” w naszej szkole zakończyła pani dyrektor Elżbieta Klaczak-Łach, dziękując  wszystkim za przybycie oraz zapraszając na kolejną odsłonę tej pięknej uroczystości na drugi rok. Przygotowanie imprezy  nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie uczniów i nauczycieli liceum, którym pani dyrektor podziękowała  za poświęcony czas i oddanie sprawie. 7 września 2017
Akcja charytatywna  "Szkoło Pomóż  i Ty"

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła wsparła ogólnopolska akcję charytatywną "Szkoło Pomóż i Ty" polegającą na sprzedaży cegiełek na rzecz 17-letniej Kamili Kielusiak, która mimo niedowładu kończyn dolnych jest uczennicą z pasją i marzy o aktywnym sportowym wózku inwalidzkim. Zebraną kwotę (265 złotych) przekażemy Kamili, a Wam kochani należą się ogromne podziękowania za okazaną pomoc.

4 września 2017
Kiermasz podręczników dla uczniów klas pierwszych

W dniach 11 – 12 września odbył się w bibliotece kiermasz podręczników szkolnych. Uczniowie klas pierwszych oraz drugich mieli możliwość zakupu brakujących podręczników, natomiast uczniowie klas trzecich dodatkowo  mogli zaopatrzyć się w materiały potrzebne do matury ( repetytoria, zbiory zadań). Jak co roku kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów.


4 września 2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na początku uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kosciele Parafialnym w Dynowie, a potem wszyscy spotkaliśmy się w auli naszego liceum Wszystkich przybyłych powitała pani Elżbieta Klaczak - Łach - obejmująca stanowisko dyrektora naszej szkoły.  W inauguracji nowego roku szkolnego swoją obecnością zaszczycił nas wicestarosta powiatu rzeszowskiego pan Marek Sitarz, który podziękował za dotychczasową pracę na stanowisku dyrektora panu Kazimierzowie Żakowi powierzył pełnienie obowiązków dyrektora szkoły nowej pani dyrektora. Pan Marek Sitarz wręczył także dyplomy sześciu stypendystom z naszego liceum, a w tym roku otrzymali je : Aleksandra Pyś (2a), Krystian Sarnicki (2a), Michał Świder (2a), Kajetan Blama (2c), Julia Zgłobicka (2c) oraz Aleksandra Król (3b). Uczniowie w ubiegłym roku uzyskali wysoką średnią ocen oraz reprezentowali dynowskie liceum na licznych konkursach.
Z dniem 1 września na zasłużoną emeryturę przeszła nasza wieloletnia nauczycielka biologii i chemii pani Maria Kuszek . Pani Ewa Hadam przedstawiła uczniom i przypomniała nauczycielom liczne sukcesy pani Kuszek, bo przecież słynęła ona jako nauczycielka wymagająca i skora do poświęceń dla dobra szkoły i uczniów, czego efektem były sukcesy w konkursach i olimpiadach z biologii i chemii. Wychowywała całe pokolenia młodzieży, zachęcała do pracy i odkrywała niezliczone talenty u uczniów. Pani Kuszek słynęła nie tylko z obowiązkowości, ale z dużego poczucia humoru, czego dowód dawała występując z uczniami i nauczycielami na scenie dynowskiego liceum. Serdecznie dziękujemy Pani Kuszek za trud włożony w nauczanie i wychowywanie młodzieży i życzymy miłego odpoczynku .
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartłomiej Hadam w imieniu społeczności szkolnej podziękował pani Marii Kuszek za wieloletnią pracę na rzecz szkoły oraz panu Kazimierzowi Żakowi za poświęcenie i cenne rady, a uczniom klas pierwszych życzył mile spędzonych lat w szkole.
Wszystkim w nowym roku życzymy dużo sił, wytrwałości i sukcesów, a naszym kolegom i koleżankom z klasy pierwszej osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów


28 sierpnia 2017
Narodowe Czytanie w naszym liceum - 8 wrzesnia - zapraszamy

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego liceum na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które odbędzie się 8 września o godzinie 12.00. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa.


28 sierpnia 2017
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
POBIERZ

Wykaz podręczników dla klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018
POBIERZ

Informujemy, że podręczniki będzie można zakupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w szkole na początku września 2017.


Aby zobaczyć aktualności z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013,2013/20142014/20152015/2016,2016/2017,


Aby zobaczyć wkładki z lat ubiegłych są wystarczy kliknąć na wybrany rok szkolny: 2006/2007, 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011, 2011/2012, 2012/2013


line decor    line decor      
Liceum Ogólnokształcące
im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
36-065 Dynów, ul. 1-go Maja 17
tel. (fax) 16 65 21 077
www.lodynow.pl
mail: lodyn9@poczta.onet.pl